IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 16:12   #1
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604

IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V



--------------------------------------------------------------------------------------


I - Jesteś w ciąży? Rzeczy, których w Ie nie znajdziesz a na pewno się przydadzą :

- Dobre kremy zapobiegające rozstępom.
- Pasta na krwawiące dziąsła (bo tutaj tylko Colgae z wit.E).
- Środki przeciwbólowe takie jak: "nospa"
- Dobre maści na opuchnięte nogi
- Syrop Prenalen (dla przeziębionych brzuchatek )

II - Przydatne rzeczy dla maluszków i młodych mam, w które warto zaopatrzyć się w Polsce:

- Kosmetyki firm takich jak Bambino, Hipp
- Śpioszki i półśpiochy, kaftaniki
- Czapeczki bawełniane z troczkami (tutaj praktycznie nie do kupienia!)
- Masć majerankowa, super przy katarku
- Frida (tutejsze gruszki są beznadziejne, kupując Fridę nie zapomnijcie kupić zestawu filtrów zapasowych)
- Pieluszki flanelowe i tetrowe (są i tutaj ale dużo droższe, więc jeśli macie możliwość albo trochę miejsca w bagażu/przesyłce to kupcie w Pl )
- Tantum Rosa (niezastąpiony podczas połogu)
- Ciuszki "unisex" (tutaj występuje ścisły podział na ciuszki chłopięce w błękicie i dziewczęce w różnych odcieniach różu, więc jeśli nie chcecie poznać płci malucha to ciężko będzie tutaj skompletować uniwersalny zestaw ciuchów)
- Czopki viburcol (homeopatyczne, uspakajające, np przy silnym napadzie kolki czy ząbkowaniu, warto mieć na wszelki wypadek)
- LacidoBaby (lub inny prebiotyk; wspomagają pracę przewodu pokarmowego, dostarcza dobrych bakterii, przy kłopotach z kupkami, nie zaszkodzi a może pomóc)
- Sól fizjologiczna - super do przemywania oczek; często zalecanach przez okulistów gdy z oczka wypływa ropka. Warto mieć
- Herbatki (rumiankowa, z kopru włoskiego itp - tutaj co prawda są ale tylko jedna firma i w kwotach astronomicznych, wiec warto zaopatrzyć się w Polsce)
- Środki przeciwgorączkowe takie jak Panadol (Jest tu Paracetamol ale w większości zalecany dopiero od 3 miesiąca)
- Miękka szczoteczka do włosków
- Olejuszka firmy Skarb Matki - nie każde dziecko rodzi się z ciemieniuszką, ale nasze doświadczenia pokazują że prędzej czy później się ona pojawia. Nie zawsze zwykła oliwka sobie z nią radzi, a tutejszy szampon na ciemieniuszę ma sporo negatywnych opinii - wysusza, nieskuteczny.
- Krem zimowy na buzię - w Irl nie ma dużych mrozów, ale wieje mocny, zimny wiatr, niższa temperatura, wilgotność powietrza - to wszystko sprawia że skóra malucha może się wysuszyć, więc warto do tego nie dopuścić. Ja stosuje krem zimowy firmy Skarb Matki, ale jest on dopiero od 6 miesięcy
- Alantan Plus - super maść na odparzenia! Gdy u Nas się pojawiły to nic nie skutkowało, żadne Sudocremy, Hippy, Bambino. Nic. Dopiero po Alantanie ładnie zeszło.Maści w opakowaniu jest mało więc radzę kupić przynajmniej 2 sztuki
- Cebion - witamina C w kropelkach
- syrop na kaszelek - polski pediatra poradził, żeby kupić na wszelki wypadek, bo tutaj w irl nie ma takich syropów dla maluszków


III - Rzeczy dla nas i naszych maluszków które kupujemy w IE :

lekarstwa dla naszych malenstw :



  • na kolki dla maluszka ---------------------> Infacol ,
  • na plesniawki dla dziecka-------------------> Dactarin (Żel o pomarańczowym smaku, bez recepty, za ok. 5€)
  • na gorączke dla malenstwa ------------> Calpol , Paralink (Czopki zawierajace 180 mg paracetamolu),


  • Fever Kool'n'soothe (plasterki na gorączke)
  • przy ząbkowaniu berbecia---------------> Teetha (proszek do wsypywania do buźki), Bonjela (masc na dziasełka )
  • na biegunke dla brzdaca------------------> Dioralyte Blackcurrant (uzupełnia elektrolity itp.,odpowiednik polskiego gastrolitu)
  • na suchą skórę--------------------------------> Diprobase Ointment (maść na sucha skóre) , Silkock Base (mozna używac jako balsam do całego ciałka lub rozpuszczac w kąpieli)
  • na stłuczenia i siniaki--------------------------> Arnica Cream
  • na poranione sutki i odparzenia pupki----> Bepanthen-nappycare
  • na katarek-----------------------------------------> Karvol (kropelki do kropienia na ubranka, poduszke) , Snuffle babe - vapour rub (masc do smarowania klatki piersiowej , ułatwia oddychanie ,udraznia górne drogi oddechowe)
  • -Warto też mieć zawsze strzykawkę w domu - przydaje sie do podania antybiotyk czy nawet zwykły przeciwbólowy calpol w syropie jak dzieciaczek jest malutki i nie otwiera buzki
  • -odpowiednik rivanolu-------------------------->savlon antiseptic wound wash

IV - domowe sposoby na przeziebienia (bardzo przydatne dla naszych cięzarówek):

  1. jak ma sie silny katar,trzeba ugotowac ziemniaki,pogniesc,zawina c w pieluche i przykladac wokol nosa i ogolnie czolo-miejsca gdzie zazwyczaj bola zatoki.
  2. Przy katarze warto kupic w aptece czosnek w kapsulkach!przeciac nozyczkami i ten plynny srodek wsmarowac w nos i wokol nosa.
  3. A przy ogolnym oslabieniu,kaszlu,katarze-kieliszek rumu,szklanka goracego mleka i zoltko zrobione na kogel-mogel.Razem polaczyc i wypic na noc!
  4. Na suchy kaszel dobry syrop z cebuli (pokroic ze 2 cebule w talarki włozyc do słoika zasypac cukrem i zostawic najlepiej na cały dzien i wieczorem jest juz syropek..) Najlepiej jest pic po duzej łyzce 3 razy dziennie

V - Leki bezpieczne dla chorych cięzarówek:

  • bioparox-to antybiotyk,ale bezpieczny w ciazy(nie pamietam czy pod ta nazwa wystepuje tez w Irlandii,ale pewnie w aptece sie kapna o co chodzi,chociaz to pewnie na recepte)psika sie do gardla i do nosa,jest bardzo donosa ....nazwa pod ktora tu wystepuje to Locabiotal
  • flixonase-spray do nosa,
  • euphorbium-tez spray do nosa-ponoc tez bezpieczny dla dzieci
  • Ventolin Evohaler-inhalator,przy silnym przeziebieniu,jak 'swiszczy' w oskrzelach i kaszle.(Ponoc dobrze wplywa na macice w ciazy)
  • robitussin-syrop na kaszel-czerwony!
  • codinex-tez syrop na kaszel,ale na noc!


Przed porodem i przez pierwsze dni po:
  • lewatywa --------> microlex enema

VI - Jakich lekarzy unikać a do jakich warto się udać:

DUBLIN:

Warto odwiedzić:
-ginekolog Monika Antepowicz z Medicusa http://www.medicus.ie/lekarze.php?d=2 (USG 80e, ma same pozytywne opinie od naszych forumowiczek)

-ginekolog Robert Dybkowski, http://www.ginekolog.ie/ (tanszy gin. ponoc tez nie najgorszy ,wizyta z usg 80e)

Lepiej unikać:
ginekolog Andrzeja Mirosława z Medicusa (opinie różne, przeważają neutralne albo negatywne)
Dr Marek Kapczyński Medicus




__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:15   #2
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Nasze mamuśki:
annje (Anna, l.29. Dublin 24) .........................Adam........ur. 02.02.2008.........3730 g, 52 cm .....szpital w Poznaniu
......................... ......................... ..................Maks.......ur. 01.12.2009......4025 g, 50cm .....Maternity Hospital - Limerick
lissome ( Ewa, 25l. Mullingar ) ........................Natalia....ur.23.11.2008.......3150 g , 49-52 cm ....szpital w Mullingar
kat_zuk (Kasia, 28l Dublin-City West)...............Brajan....ur.19.11.2008.......3240 g, 54 cm .....Coombe Hospital
Kellysss (Ewelina, 28l. Dublin 24)...................... ..Alan.....ur.30.01.2009.......4240 g, 52 cm ....Rotunda Hospital Dublin
......................... ......................... ...............................Kiara.....ur.25.10.2011.....4280 g, 53,5 cm ....... Coombe Hospital
Eve1603 (Ewa, Macroom).............Alexander Konrad......ur. 07.05.2009.......3980 g, 54 cm, ..szpital w Tralee
......................... ......................... ............Maya Izabela....ur.09.06.2011........ ..3780 g, 50 cm....szpital w Tralee
Heksa (Joanna, 23l, Balbrigan)............Ignacy Patryk.....ur. 12.05.2009,.......3470 g, 53 cm, ....Rotunda Hospital Dublin
Pakusia86(Paulina,23l,Dublin)..... ...Jakub Franciszek...ur. 17.05.2009.......3890 g, 51 cm ....Rotunda Hospital Dublin
Sylwiatkoo1(Sylwia,23l New Ross)..............Nikodem.....ur.02.11.2009.......4165 g, 52cm ....Waterford Hospital
Mushka (Ewa, Cork).................... .................. .Hanna.....ur. 24.12.2009.......4360 g, 52 cm
......................... ......................... ......................... ..Leon .....ur. 2.03.2012.......4660 kg........
Pcynesia (Ania, 28 l., Sallins co. Kildare).............Adaś.....ur. 21.01.2010.......3530 g, 53 cm ....Coombe
Elcia (Ela,22l.,Bray).......... ......................... ..Szymon.....ur.05.02.2010........3560 g, 50 cm ....N M H Dublin
Katia25 (Kasia,29l. Dublin 18)...................... .......Alan.....ur.07.04.2010........2980 g, 46 cm ....Rotunda Hospital
Jagdeb (Jagoda, 28l. Dublin-City Wesr) ............ Basia.....ur.22.05.2010 .......3480 g,
Jaszczka (Emilia, 28l Waterford)............... ........Patryk.....ur.10.07.2010........3610 g, 52 cm ....Waterford Regional Hospital
Malou2008 (Kasia, 24l. Baltinglass)............. ...Nicolas.....ur.11.07.2010........4535 g, 57 cm ....szpital w Kilkenny
ania_tb (Ania, 26l. Dublin 18)...................Aleksandra.....ur.29.08.2010........3310 g, 51 cm .....Rotunda Hospital
......................... ......................... ........................Damian ....ur. 13.11.2011..........3900g, 53cm.....Maternity Hopspital
rusałka12 (Aga, 30l. Dublin 9)....................... .....Zuzia.....ur.04.09.2010.........3680 g, 52 cm ....Rotunda Hospital
Velvet Lady ( Alicja, 26.l. co. Waterford).......Benjamin...ur.22.10.2010.........4000 g, 56 cm ......szpital w Waterford
Lajla_55
(Liliana, 19l. ok. Shannon)..............Benjamin...ur.15.12.2010.........3450 g, 51 cm.......szpital w Limerick[B]
myszka151 (Asia, 28l. Ashbourne ,co.Meath).....Emilka....ur.24.02.2011.........3020 g, 49,5 cm... NMH Dublin[B]
Stokrotka (Dorota, 26 l. Dublin) ......................... ........Sara.. ur. 11.09.2011.......... 3 450 g ..................Materni ty Hospital

I oczywiście nasze kochane "brzuchatki":

tylkokasia (Kasia, 29l, Newbridge)........tp. 19-22.04.2012.................... rodzi w Coombe Hospital

Mamusie (brzuchatki) po raz kolejny


????

oraz reszta Dziewczyn które maja w planach dzidziolki w niedalekiej przyszłosci:
Pakusia86 (Paulina, 23l. Dublin).................. .............staraczka od wrzesnia 2010
rusałka12 (Aga, 30l. Dublin 9)....................... ............staraczka od marca 2012


Mamy usunięte z listy...zawsze są mile widziane z powrotem

a Mamy,których na liście nie ma a chcą być.albo mają nieaktualne dane..proszone o kontakt na priv





__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"






Edytowane przez stokrotka_
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:55
stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:49   #3
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

No nowy watek laski gdzie wy???????
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:13   #4
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Oficjalnie ogłaszam: czas zacząć zlot czarownic

Dzięki Stokrotko, że ci się chciało i że założyłaś
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2012-08-27 o 17:14
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:34   #5
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

podziękowania należą się Sarze bo gdyby nie pospała..to bym nie założyła


mam nadzieję,że ten wątek odżyje
chociaż...taki jak poprzedni już nie będzie bo w tym rodzić nie zamierzam




co wy na to by trochę "odświeżyć" listę Mamuś ??

a i jeszcze jedno... do moda trzeba pisać,żeby tamten wątek zamknął??
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:36   #6
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

no w koncu

TAK TAK, zdecydowanie odswiezyc
Tak,do moda CZA zeby zamknal


witomy siem w kolejnej czesci
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:42   #7
myszka151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 145
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

hej...

nowa czesc to witam sie i ja dawno nie widziana i zapomniana

rozpoczne pozytywnym akcentem i pochwale sie ze znowu bede mamusia
mam nadzieje ze nie bede jedyna brzuchatka i ktoras mi potowarzyszy

pozdrawiam wszystkie goraco
myszka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 17:45   #8
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

MYSZKA ....ALE NEWS NA POCZĄTKU WĄTKU napisz coś więcej!!


GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!


PS. napisz mi na kiedy termin, gdzie rodzisz i czy wiadomo kto będzie.. bo tu pusto w brzuchatkach
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:49   #9
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

to i ja witam sie z Wami serdecznie tak jakos cieplo na sercu mi sie zrobilo, ze watek moze nam odzyje mam sentymenta do tego forum

Myszko serdeczne gratulacje!!!!!!
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:22   #10
myszka151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 145
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

dzieki

to juz w sumie 15 tydz, chcialam sie wczesniej pochwalic ale watek zamarl i jakos glupio mi bylo...

termin mam 24 luty, czyli dokladnie ten sam dzien to urodzilam Emilke
nie wiem jeszcze co bedzie, lecimy w sobote do Pl to moze tam zrobie sobie usg i juz bedzie widac kto siedzi w srodeczku.
Maluszek planowany ale teraz z ubiegiem tygodni coraz bardziej sie przerazam czy sobie poradze z dwojka maluchow. Przyklad wizazowych mamus ktore doskonale sobie radza podnosi mnie jakos na duchu, moze i ja podolam
myszka151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:48   #11
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

wowwwwww nowy watke a tu takie wiadomosci
myszko Gratulacje !!!!!!!!!!! na pewno sobie poradzisz z dwojka
stokrotka nie zamierzasz ??????????leeeeeeeeeee
sylwusia no i w koncu i ty sie pojawilas jak tam Nikus????
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 19:58   #12
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Myszko
ogromne gratulacje, nie martw sie tym jak to bedzie , bedzie swietnie, z doswiadczenia Ci powiem, ze 2 lata to idealna roznica wieku
i... nie obraz sie, ale w ogole Cie nie pamietam

Sylwiatkoo
nie poznalam Cie
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:58   #13
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Myszko dasz sobie rade napewno, nie martw sie na zapas

Elciu no witaj .....Nikos....nawet nie pytaj...poprostu jedna wielka masakra. nie wiem czy isteniej bunt 3 latka, ale jesli tak to z pewnoscia Nikos wlasnie go przechodzi. jest przeokropny, nie slucha, nie boi sie niczego, poprostu juz nie wiem jak mam do niego dotrzec. robi wszysko po zlosci i uwielbia sie sprzeciwiac. dzisiaj jak rzucal zabawkami po calym domu powiedzialam mu ze jak jeszcze raz rzuci jakas zabawka to pozbieram je do torby i dam innym dziecia....no i co zrobil??? oczywiscie rzucil, poczym pomogl mi zabawki pakowac do torby i powiedzial: ''no dalej mama, dzwon po dzieci, niech sobie je wezma'' rece mi juz opadaja.............
a jak tam twoj Szymcio? mam nadzieje, ze grzeczniejszy od Nikosia.

Eve nowa czesc to i nowy avatarek sobie walnełam
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:06   #14
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Sylwiatkoo
tak tez sobie pomyslalam, nowy watek - nowy avek

Potwierdzam, istnieje bunt 3latka i to bywa masakryczny, u nas nawet skonczyl sie dziura w brodzie jak wiecie nie powiem, Olas nadal ogolnie jest grzeczny, ale chwilami ma takie odbicia pomijam juz, ze mam wrazenie, ze jest gluchy
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:38   #15
jagdeb
Rozeznanie
 
Avatar jagdeb
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 571
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

No to i ja się melduję, już nie taka Irlandzka mamuśka ale zawsze sercem z Wami

myszko ale wieści GRATULACJE
__________________
Pozdrawiam
Jagoda


jagdeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:56   #16
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

o jezusie, niech sie to diabelstwo szybko konczy bo inaczej wyladuje w wariatkowie z totalnym swirem


---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Jagdeb co tam u was słychac? jak w pracy?
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 21:33   #17
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

jezdem

Myszko, gratulacje!
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 21:34   #18
mushka
Raczkowanie
 
Avatar mushka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Czesc moje kochane babolki.

Melduje sie i ja!Ale fajnie ze jestescie!


Myszko-Gratulacje cudowna wiadomosc,dasz rade a obawy sa zupelnie naturalne.Duzo zdrowka dla was.

Sylwia-ale Nikus dorosly juz na tym zdjeciu szok(ja ciagle mam przed oczami twoj avatar jak bylas w ciazy).Wspolczuje buntu mam nadzieje ze minie szybko.


jagdeb-fajnie ze o nas pamietasz,co tam u was?

Edytowane przez mushka
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:41
mushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 22:05   #19
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dzyndybry

Myszka - gratulacje
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 22:11   #20
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

sylwusiu oj czasem jest jak maly diabelek ale poki co grzeczny tfu tfu zeby nie zapeszyc moze to Nikosiowi przejdzie z czasem,oby mu to minelo.
jagdeb jak tam po powrocie ??
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 22:59   #21
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Heja !!!!

Wtam rowniez na swiezutkim wateczku


Stokrotko..Dzieki dobra kobieto ze mnie zmienilas w tej czesci )))

Myszko...Gratuluje i zycze szczesliwej ciazy..i tez potwierdzam ze kobieta to ze wszystkim sobie poradzi jak musi.... Ja mysle ze i z trojka dalabym juz rade

Sylwiatko...Potwierdzam ze jest cos takiego jak bunt trzylatka... Tez to przechodzimy...tzn. tak jakby lepiej ostatnio , Alan tylko jakies takie raz na 3-4 dni ma napady i jest okropny ale ogolnie to nie moge na niego narzekac Ale ogolnie widze ze idzie w dobra strone i chlopak powoli mi dorasta....

Eve... Alan tez ostatnio jakis przygluchawy..tzn. Czesto powtarza CO ?? chociaz i tak wiem ze za pierwszym razem uslyszal... On tak jakby pyta jak niedokladnie wie co mam na mysli mowiac jakies zdanie i stara sie jakby wydluzyc czas na jego zrozumienie i pyta CO? po 100 razy.. No i czesto tak ma ze mnie ignoruje ;/.... Mowie mu podaj to prosze, - zrob to prosze itd. A on ani nie odpowie ani nie zrobi..... Niewiem o co mu biega.... Dopiero jak sie go pytam - SLyszles co do CIebie mowilam...?? To mi ladnie odpowiada lub wykonuje czynnosc......
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 23:19   #22
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Czesc dziewczyny to i ja sie melduje w nowej części pozdrowienia dla wszystkich i super ze wątek odżył troszke
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 07:28   #23
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

ja jako byla Irlandzka mamuska a teraz pelnoetatowa matka- polka pozdrawiam serdecznie Was wszystkie i wasze pociechy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 08:52   #24
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Kellysss
ja w sumie mialam na mysli to, ze ja do niego mowie, a on ma to gdzies , ale faktycznie jest i tak, jak piszesz, czyli "co?" milion razy dziennie, co mnie juz do szalu doprowadza i nie wiem skad to co wzial ??? Siedze obok, cos mowie, a Olas "coo?", powtarzam, a on "coo?" i tak przez caly dzien. Oczywiscie jakbym otwierala lodowke i wyciagala lody, to by uslyszal chocby u sasiada byl


Agnes
mamy juz prawie wrzesien... zadnych newsow dla nas nie masz ?

Jagdeb


U Was tez tak cieplo? Cala noc okno otwarte na cala szerokosc a mnie goracooooooo
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 10:31   #25
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Witam w nowej części. Dopiero co wróciłam z PL i nadal się przestawiam na Ie.
Myszka gratuluję
I może by tak zaktualizować listę mamusiek? bo ja brzuchatką już nie jestem od 4mcy
Kapukat jak tam u Ciebie? Moja Oliwka skończyła 4 mce. Fajna z niej dziewuszka
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 12:21   #26
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość

Eve... Alan tez ostatnio jakis przygluchawy..tzn. Czesto powtarza CO ?? chociaz i tak wiem ze za pierwszym razem uslyszal... On tak jakby pyta jak niedokladnie wie co mam na mysli mowiac jakies zdanie i stara sie jakby wydluzyc czas na jego zrozumienie i pyta CO? po 100 razy.. No i czesto tak ma ze mnie ignoruje ;/.... Mowie mu podaj to prosze, - zrob to prosze itd. A on ani nie odpowie ani nie zrobi..... Niewiem o co mu biega.... Dopiero jak sie go pytam - SLyszles co do CIebie mowilam...?? To mi ladnie odpowiada lub wykonuje czynnosc......
Mam dokladnie to samo z malym dziewczyny Zauwazylam wlasnie, ze pyta jak nie do konca rozumie co mu tlumacze ale czesciej jednak jak cos jest dla niego niewygodne i chce opoznic rozpoczecie zadania Ja wiem, ze symuluje (wystarczy, ze powiem szeptem - Maks chodz dam ci zelka i leci od razu nawet z pokoju obok ) ale tz chce go na jakies badanie sluchu wyslac tak go to wkurza
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:27   #27
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Eve haha nie no nie mam zadnych newsów, narazie sie instaluje na nowo na Irlandie bo bylam w Pl 3 tyg, odwykłam a teraz wrocilam i meczy mnie troche tesknota. Jak to zwykle po urlopie.

haha przypomnialyscie mi jak opowiadacie o tym "co" waszych dzieciakow ja to nawet pamietam jak sama mamy tak ciagla pytałam i dużo starsza bylam a to bylo wygodne bo czasem mamie sie juz powtorzyc nie chciało i cos sie upiekło, czegos nie trzeba bylo zrobić
Moj tz to do tej pory ma takie "problemy ze sluchem", zwłaszcza jak mu mowie zeby cos zrobił czasem nawet nie prosi o powtorzenie tylko udaje ze wogole nie slyszał
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:41   #28
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes
umre od tego czekania na newsa od Ciebie
zalamalas mnie... czyli jest szansa, ze moje dziecko z tego CO juz nie wyrosnie???

Przed chwila - siedzimy obok siebie, poszedl do kibelka, wrocil, siedzi znowu tuz obok mnie, mowie "wylacz swiatlo w ubikacji", dziecko do mnie "cooooo?"
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:48   #29
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

evciu a moze ty sie zabierzesz za 3 co????? Olus duzy chlopak ,Maya juz spora laska a tobie to ciaza sluzy
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:20   #30
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Elcia
poczekam na Twoje drugie a tak serio, kusi mnie trzecie, kusi, sa chwile ze chce, ale sa i takie kiedy absolutnie nie ma mowy. Powiem wam, ze ani ciezarowki mnie juz tak nie podniecaja, ani noworodki wrecz uwazam je za male paskudy moze to znak, ze nie ma co myslec o 3 Chyba nie umialabym juz sie tak swiadomie zdecydowac jak z Maya, bo z Olkiem to tez takie czajenie sie bylo taka planowana wpadka, jak ja to mowie. W sumie gdyby cos, to juz powinnam sie starac lub juz byc w ciazy - co 2 lata wszystkie by byly, ale jesli sie zdecyduje, to raczej w przyszlym roku, oczywiscie znowu bede celowac w kwiecien-lipiec, ale nie wiem czy to w ogole nastapi.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.