egzorcyzmy Anneliese Michel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-22, 10:57   #1
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682

egzorcyzmy Anneliese Michel


przedwczoraj, tj. w czwartek telewizyjna dwojka wyemitowala reportaz pod tytulem 'egzorcyzmy Anneliese Michel'. w filmie opowiedziano historie dziewczyny, ktora wedlug ksiezy egzorcystow zostala opetana przez szesc demonow a wedlug lekarzy i sadu byla chora psychicznie [szczegoly tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel ].

film obejrzalam caly - byl wstrzasajacy - siedzialam wcisnieta w fotel, moja wyobraznia zaczela pracowac i potem jeszcze dlugo nie moglam zasnac. same opisy, zdjecia czy wypowiedzi swiadkow to byl maly pikus przy fragmentach z nagran egzorcyzmow Anneliese. ja sama, w pewnym momencie, gdy bylo odtwarzane nagranie po prostu wyalczylam fonie, czytalam tylko polskie tlumaczenie tego, co mowila Anneliese.

ja uwazacie, to faktycnzie demony czy mzoe sad i lekarze mieli racje?
sad wina za smierc glodowa Anneliese obarczyl rodzicow i ksiezy egzorcystow, biskup ktory wczesniejw ydal zgode na egzorcyzmy publicznie wyparl sie tego, powiedzial ze szatan nie istnieje a Anneliese padla ofiara sredniwoiecznych przesadow.


amerykanska antropolog kultury, prof Felicitas Goodman napisala o Anneliese ksiazke - do swojej dyspozycji miala 51 tasm nagranych podczas egzorcyzmow i pamietnik dziewczyny. ksiazka byla tez inspiracja senariusza do filmu 'egzorcyzmy Emily Rose'.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:07   #2
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

A co się stało z wątkiem wczoraj założonym na ten temat?
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:09   #3
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

O, fajnie, że jednak ktoś założył wątek.
Dla mnie film był przerażający, dziwie się sobie, że w ogóle obejrzałam go do końca. Szczerze mówiąc, wczoraj po raz pierwszy usłyszałam o historii tej dziewczyny. Wierzę w to, że była opętana. Chora osoba (np. na schizofrenię) nie ma tak, że co kilka dni wstaje z łóżka i żyje pełnią życia, jakby nigdy nic się nie stało. A Anneliese podobno tak miała między atakami, jak gdyby w ogóle nie była świadoma tego, co się dzieje.
Nagrania były przerażające. To jak te demony mówiły kim są, za co są przeklęci, oddawali cześć Matce Boskiej... straszne . I to, że to była dla niej pokuta za grzeszących ludzi, że gdyby ona nie "przyjęła" tych demonów do siebie, to opętałyby one ludzkość.






Cheer - wątki założone między 16 a bodajże 1 w nocy zniknęły bezpowrotnie, tak samo jak posty.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:09   #4
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
A co się stało z wątkiem wczoraj założonym na ten temat?
znikl szukalam ale nie ma. chyba przez te zawirowania z wizazem - podobnie nie ma wypowiedzi w watkach napisanych w tym czasie.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:11   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Szkoda, że nie widziałam tego filmu.


Jednak, abstahując już od tego filmu, jakoś nie przemawia do mnie weraja, że człowieka mogą opętać jakieś demony...


(Zizou, link nie działa)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:11   #6
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
A co się stało z wątkiem wczoraj założonym na ten temat?
Witam ponownie .
Watki/posty z wczoraj zakladane po 16:15 zniknely [znikly?]
Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Teraz mam czas na kilka słów do mikrofonu

Wczoraj o godzinie 16.15 rozjechały się indeksy bazy danych zawierającej treść postów na forum. Próbowałem to naprawić, lecz uszkodzenie okazało się na tyle poważne, że musiałem wykorzystać w końcu zapasową bazę danych i niestety pomiędzy godziną 16.15 a 01.30 wszelkie posty opuściły ten padół łez.

Oznacza to, że cokolwiek robiłyście po godz. 16.15 na forum, zostało usunięte.

Przepraszam za takie zamieszanie.
-To tak w ramach OT .

A filmu, niestety, nie obejrzalam, a szkoda .
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:17   #7
SztuczkaMagiczka
Rozeznanie
 
Avatar SztuczkaMagiczka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 547
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Kurczę nie widziałam, ale za to widziałam egzorcyzmy Emily Rose i jakd dla mnie to ten film już był przerażający, a co dopiero gdybym obejrzała ten starszy.
__________________


SztuczkaMagiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 11:18   #8
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie widziałam tego filmu.


Jednak, abstahując już od tego filmu, jakoś nie przemawia do mnie weraja, że człowieka mogą opętać jakieś demony...


(Zizou, link nie działa)
poprawilam
Freso ja tez jakos sceptycznie podchodzilam do tego, film obejrzalam przypadkiem - kolezanka mi napisala, zebym przelaczyla na dwojke bo bedzie film o egzorcystach.

po tym co tam zobaczylam, uslyszalam - wierze w to, ze ona byla opetana. podczas tych glownych egzorcyzmow demony po kolei przedstawialy sie [Fleischmann, Kain, Neron, Lucyfer, Judasz, Hitler] - mowily, dlaczego sa w piekle, co zlego zrobili podczas swojego zycia. po tym wszystkiem mieli oddac czesc Maryi mowiac 'zdrowas Mario, laskis pelna' - jakbys to uslyszala, brrr. mam gesia skorke.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:22   #9
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

http://youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk

Tu jest to o czym pisze zizou, co było w dokumencie. Posłuchajcie, tylko to bez tłumaczenia.

Znalazłam fragment filmu z dwójki : http://youtube.com/watch?v=e2elefZwC9g
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:26   #10
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Pytanie retoryczne (miejmy nadzieję, że już będzie w porządku)


Powtórzę zatem to, o czym pisałam wczoraj. Film oglądałam, o historii Annelise opowiadali mi znajomi, którzy są bardzo wierzącymi osobami i interesują się opętaniami (koleżanka opowiadała mi też inne historie, zasłyszane przez znajomych księży, a także kapłanów, którzy mają "uprawnienia" - nie wiem jak to nazwać - do odprawiania specjalnych modlitw nad prawdopodobnie opętanymi; ale nie egzorcyści - te opowiadania na prawdę mroziły krew w żyłach!).

Nie mam odwagi słuchać tych nagrań.
Cała ta historia, niezależnie od tego czy było to opętanie czy choroba psychiczna, jest dla mnie strasznie...smutna Zresztą - tak czy siak, opętały ją demony - albo demony zła, albo demony jej własnego umysłu...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jednak, abstahując już od tego filmu, jakoś nie przemawia do mnie weraja, że człowieka mogą opętać jakieś demony...
Dla wierzących w Boga, nie powinno być chyba problemu z przyjęciem tego, że człowiek może zostać opętany przez demony, Szatana.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:32   #11
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

to moglo byc, owszem - rozszczepienie jazni. w koncu nie tkaie rzeczy sie zdarzaly, czytalam o kobiecie, ktora miala 17 osobowosci - zaczynajac od malutkich dzieci skonczywszy na starszych ludziach plci obojga. tylko ona nie zachowywala sie tak jak Anneliese, ktora to rzucala ludzmi niczym szmacianymi lalkami, odgryzala ptakom glowy, pila wlasny mocz. kobieta o ktorej czytalam zyla normalnie - od czasu do czasu jej poszczegolne jaznie dawaly o sobie znac, wtedy zmieniala glosy lecz zachowywala sie normalnie.


po tym, jak Anneliese opuscily demony powiedziala ona, ze dawno nie czula sie taka czysta, lekka. ale demony znow wrocily mowiac, ze chca wyjsc ale nie moga - to miala byc wlasnie ta pokuta dziewczyny za innych ludzi.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 11:33   #12
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
poprawilam
Freso ja tez jakos sceptycznie podchodzilam do tego, film obejrzalam przypadkiem - kolezanka mi napisala, zebym przelaczyla na dwojke bo bedzie film o egzorcystach.
Dzięki , już przeczytałam.
Później jeszcze poszukam w necie, bo zaciekawił mnie ten temat.
Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
po tym co tam zobaczylam, uslyszalam - wierze w to, ze ona byla opetana. podczas tych glownych egzorcyzmow demony po kolei przedstawialy sie [Fleischmann, Kain, Neron, Lucyfer, Judasz, Hitler] - mowily, dlaczego sa w piekle, co zlego zrobili podczas swojego zycia. po tym wszystkiem mieli oddac czesc Maryi mowiac 'zdrowas Mario, laskis pelna' - jakbys to uslyszala, brrr. mam gesia skorke.
Moje wstępne zdanie, na podstawie artykułu z Wikipedii, jest takie, że skłaniam się ku chorobie psychiczneja, a nie opętaniu.
Nie jestem psychiatrą, ale objawy, które o tym opętaniu mają świadczyć, na pewno nie wskazują na to, że była normalną, psychicznie zdrową, osobą.
Czy każda osoba, która zachowuje się w taki sposób, jest opętana przez demony?
Nie sądzę.
Gdzieś już to kiedyś pisałam i powtórzę przy okazji tego wątku: w każdym człowieku drzemie 'zło', z tym, że u niktórych się ono obudzi, a u innych będzie uśpione całe życie.
Mówiąc 'zło', nie mam na myśli żadnej nadprzyrodzonej siły, ale to, że każdy z nas może zwariować, jesli okoliczności będą temu sprzyjały, a my będziemy na tyle słabi, że ulegniemy.
I w tym przypadku, Anneliese Michel, myślę, że tak właśnie było: nie opętanie, ale szaleństwo.

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość

Dla wierzących w Boga, nie powinno być chyba problemu z przyjęciem tego, że człowiek może zostać opętany przez demony, Szatana.
No, nie wiem, czy to takie oczywiste:
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel

W obronie egzorcyzmów w tamtym czasie nie stanął żaden z niemieckich biskupów, a Josef Stangl, biskup Würzburga, który sam wydał wcześniej zgodę na egzorcyzm Anneliese, stwierdził publicznie, że „szatan nie istnieje, a opętanie jest chorobą". Od tego czasu aż po dziś dzień w Kościele niemieckim nie odprawia się egzorcyzmów.
__________________




Edytowane przez cheer
Czas edycji: 2008-03-23 o 12:31 Powód: post pod postem
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:40   #13
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

ja grzebalam w necie bo mnie tot ez zaciekawilo, ale niestety niewiele jest informacji. zamowilam sobie ksiazke prof Goodman, bede czytac jak doleci.

warto sie zaglebiac w szczegoly. kierownik duchowy Anneliese, ktory bral udzial w jej egzorcyzmach byl proboszczem w parafii Ettleben - 400 lat wstecz tej parafii 'szefowal' Fleischmann - jeden z demonow Anneliese. Zbieg okolicznosci? przypadek? mozliwe. jednak bardzo ciekawe. ksiadz Alt jeszcze zanim poznal Anneliese mowil, ze zle czuje sie na swojej plebanii - tak jakby w budynku dzialaly zle moce.


warto tez zauwazyc, ze podczas procesu odrzucono jako dowody nagrania z egzorcyzmow [51 tasm] i pamietnikd ziewczyny... opierano sie tylko na opiniach lekarzy, ktorzy to najpierw zdiagnozowali u Anneliese padaczke, przez szesc lat dziewczyna brala leki, ktore jej nie pomagaly.


Freso, co do fragmentu ktory cytujesz: biskup wyparl sie tego, co powiedzial [a zgode na egzorcyzmy wydal] bo tak bylo mu latwiej, niestety. szatan nie istnieje? dziwny poglad
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:42   #14
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

ja powiem tak:
oglądałam film egzorcyzmy emily rose wcisnieta w fotel, bałam sie jak cholera. ten fragment z dwojki obejrzałam do polowy, to nie na moje nerwy.

wydaje mi sie, ze to moze byc opętanie, nie jestem super wierząca, ale w to akurat wierze. te dzwięki, to zachowanie... jak dla mnie to nawet człowiek bardzo chory psychicznie nie moze sie tak zachowywac. no i co z tą reakcją na krzyz, komunie itp.?

podziwiam księdza ktory odprawial egzorcyzmy, musial byc bardzo silny psychicznie, ja bym uciekła.

i jeszcze dodam, ze strasznie mnie ten temat interesuje, poczytalabym o tym, ogladnelabym wiecej filmow bardziej specjalistycznych. ale boje sie jak cholera
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:47   #15
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Przypomnę się, bo jest tu fragment owego dokumentu o którym piszemy, a u mnie szwankuje Wizaż i posty mi znikają :

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
http://youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk

Tu jest to o czym pisze zizou, co było w dokumencie. Posłuchajcie, tylko to bez tłumaczenia.

Znalazłam fragment filmu z dwójki : http://youtube.com/watch?v=e2elefZwC9g

hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:50   #16
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
tczytalam o kobiecie, ktora miala 17 osobowosci - zaczynajac od malutkich dzieci skonczywszy na starszych ludziach plci obojga.
Również czytałam ten artykuł! Bodajże w Newsweeku był, prawda? Niesamowita rzecz! Najbardziej podobał mi się rysunek tych różnych osobowości (osób?) wykonany przez tę kobietę.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No, nie wiem, czy to takie oczywiste:
Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
Freso, co do fragmentu ktory cytujesz: biskup wyparl sie tego, co powiedzial [a zgode na egzorcyzmy wydal] bo tak bylo mu latwiej, niestety. szatan nie istnieje? dziwny poglad
Ja tam żadnych biskupów nie słucham. Warto mieć - tym bardziej jako wierzący - jakąś własną refleksję na ten temat.

(Np. dziś w kościele - ksiądz prosił by nie robić znaku krzyża przy poświęceniu, bo święci się pokarm, nie człowieka...
No - kilka osób posłuchało.)
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:52   #17
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość

(Np. dziś w kościele - ksiądz prosił by nie robić znaku krzyża przy poświęceniu, bo święci się pokarm, nie człowieka...
No - kilka osób posłuchało.)
U mnie było dokładnie to samo.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:55   #18
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Również czytałam ten artykuł! Bodajże w Newsweeku był, prawda? Niesamowita rzecz! Najbardziej podobał mi się rysunek tych różnych osobowości (osób?) wykonany przez tę kobietę.
tak, w newsweeku - ja potem jeszcze troche grzebalam w necie. rysunek byl niesamowity, bardzo dokladnie narysowane byly poszczegolne jaznie. no i jej leczenie... trwalo bardzo dlugo. a podloze choroby bylo w dziecinstwie - kobieta byla molestowana seksualnie, probujac wyprzec z pamieci te wspomnienia 'zamieniala' sie w inne osoby. kazda z jazni miala swoje zadanie. wielka tragedia
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:57   #19
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
U mnie było dokładnie to samo.
Zjawisko jest nagminne...

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
tak, w newsweeku - ja potem jeszcze troche grzebalam w necie. rysunek byl niesamowity, bardzo dokladnie narysowane byly poszczegolne jaznie. no i jej leczenie... trwalo bardzo dlugo. a podloze choroby bylo w dziecinstwie - kobieta byla molestowana seksualnie, probujac wyprzec z pamieci te wspomnienia 'zamieniala' sie w inne osoby. kazda z jazni miala swoje zadanie. wielka tragedia
Najbardziej mnie uderzyło jak przeczytałam, że jej ojciec i dziadek bodajże, byli fanatykami religijnymi i torturowali ją, rzekomo próbując właśnie "uchronić" ją przed diabłem, czy też próbować go z niej wypędzić; ja myślę, że mogli być zwyczajnymi zboczeńcami...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 12:00   #20
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Chyba egzorycyzmy Emyli Rose są oparte na faktach z życia Anneliese Michel. Przeczytalam to kiedys na jakiejs stronie juz .
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:02   #21
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez mysza89 Pokaż wiadomość
Chyba egzorycyzmy Emyli Rose są oparte na faktach z życia Anneliese Michel. Przeczytalam to kiedys na jakiejs stronie juz .
Właśnie o tym tutaj mówimy...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:04   #22
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie uderzyło jak przeczytałam, że jej ojciec i dziadek bodajże, byli fanatykami religijnymi i torturowali ją, rzekomo próbując właśnie "uchronić" ją przed diabłem, czy też próbować go z niej wypędzić; ja myślę, że mogli być zwyczajnymi zboczeńcami...
fanatyzm religijny moim zdaniem byl tylko przykrywka.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:19   #23
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

tak sobie myśle...skoro jeden z demonów przedstawił się jako Hitler to chyba mu się coś pomyliło, bo demony to upadłe anioły a nie ludzie, którzy popełniali choćby nie wiem jakie grzechy za życia. i dlaczego demony mówią po niemiecku a nie staroaramejsku?
bardzo współczuję tej dziewczynynie - czy była opętana czy też chora psychicznie.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:24   #24
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
fanatyzm religijny moim zdaniem byl tylko przykrywka.
Pewnie połączenie obu
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:25   #25
Lady Eileen
Zadomowienie
 
Avatar Lady Eileen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 241
GG do Lady Eileen
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Freso, ja nie jestem jakoś specjalnie wierząca (powiedzmy wierząca-niepraktykująca), jednak w opętania wierzę.

U mnie w szkole na religii ksiądz bardzo dużo opowiada o egzorcyzmach (tematów przewidzianych w programie praktycznie w ogóle nie realizujemy..). Ponoć pomaga swojemu koledze który jest egzorcystą.

Czy ktoś jest opętany czy chory psychicznie można łatwo sprawdzić.
Wystarczy do herbaty dodać wody święconej i podać ją opętanemu/choremu.
Osoba opętana nie wypije takiej herbaty, bo będzie wiedziała że zawiera wodę święconą, mimo że nikt jej o tym nie poinformuje.
__________________
Wróciłam.

Mój flickr

Lady Eileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:28   #26
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

no, ale żaden chory umysłowo człowiek nie potrafi się "wystrzelić" w powietrze, tak jak to sie działo z AM
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:28   #27
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

oglądałam. Strasznie dziwne mi sie wydaje, takie nie do pojęcia, że 'siedział' w niej demon czy jak to nazwać hitlera, i judasza i kaina: jeju, oni zyli przed naszą erą:O straszne. ale nie wydaje mi się żeby była jakaś obłąkana.
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:28   #28
Lady Eileen
Zadomowienie
 
Avatar Lady Eileen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 241
GG do Lady Eileen
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
tak sobie myśle...skoro jeden z demonów przedstawił się jako Hitler to chyba mu się coś pomyliło, bo demony to upadłe anioły a nie ludzie, którzy popełniali choćby nie wiem jakie grzechy za życia. i dlaczego demony mówią po niemiecku a nie staroaramejsku?
bardzo współczuję tej dziewczynynie - czy była opętana czy też chora psychicznie.

O to samo spytaliśmy księdza na religii po obejrzeniu tego filmu (bo ksiądz nam go puścił jakieś trzy tygodnie temu..)

Ksiądz wytłumaczył to tak, że to nie są dusze tych ludzi, tylko demony które także ich opętały..
__________________
Wróciłam.

Mój flickr

Lady Eileen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:32   #29
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

ksiadz Ernst Alt, kierownik duchowy AM mowil, ze zrobil jej probny, niemy egzorcyzm - w myslal kazal sie demonom wynosic, czy jakos tak i wtedy Anneliese dostala szalu. ksiadz Alt powiedzial, ze po tej probie wiedzial, ze Anneliese jest opetana a nie chora psychicznie.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:38   #30
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: egzorcyzmy Annelise Michel

cheer, wybacz nie doczytałam do konca.
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.