baza pod makijaz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 22:29   #1
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390

baza pod makijaz


nie wiem jak dobrac baze pod podklad. mam cere mieszana, bardzo blyszczaca, kazdy podklad ktory kupie (czy tanszy drozszy) normalnie mi splywa z buzi, a buzia sie blyszczy juz po 2 godzinach.co zrobic??
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 22:35   #2
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: baza pod makijaz

moze dermatolog? Swoja droga byly juz takie watki, poszukaj, na pewno znajdziesz jakies rady
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 11:15   #3
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Albe baza nic nie da- trzeba rozwiązac problem świecenia się Twojej buzi I jest to wątek na kosmetyczkę a nie na wizażystkę po pierwsze napisz proszę jak pielegnujesz swoją buzię i na pewno wymyślimy rozwiązanie żebyś nie splajtowała na drogich podkładach pozdrawiam!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:31   #4
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: baza pod makijaz

19katarina82, mowisz ze to wina mojej swiecacej buzi.....hhhhmmmm nie zastanawialam sie nad tym, moze??
jak dbam o buzie:
zele, pianki, peelingi wszystkie do cery mieszanej
maseczki wygladzajace, ujedrniajace, odzywcze, nawilzajace, sciagajace
tonik oczyszczajacy
kremiki matowiace, nawilzajace, przeciw pryszcza
o buzie dbam bardzo.
tylko mam pytanie, co zrobic zeby makijaz sie dobrze trzymal, myslalam ze baza pomoze.
pracuje w dosyc dziwnym srodowisku, zazwyczaj mam bardzo naturalny makijaz, tylko ze po jakims czasie on splywa, nie trzyma sie buzi, a buzia zaczyna sie swiecic.
moze moje pytanie powinno brzmiec
Jak urtwalic makijaz??
pomocy
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:35   #5
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: baza pod makijaz

Polecam baze Gosha wspaniale wygładza skórę a podklad rozprowadza sie na niej duzo łatwiej i oczywiście dłuzej sie trzyma. Poza tym makijaz mozna utrwalić jeszcze używając pudru fiksującego.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:46   #6
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Able wiem że może być dużo wypisywania ale napisz nazwy tych produktów bo to ważne Trzeba zwrócić uwagę na to, czy w kosmetykach używanych przez Ciebie jest alkohol denaturat - jesli tak od razu wywal takie kosmetyki bo odwadniają Ci skórę przez co tłuści się ona jeszcze bardziej Tak samo środki przeciwpryszczowe mo żna stosować tylko punktowo bo sa to najczęściej baaardzo silnie wysuszające specyfiki.
Wierzę, że bardzo starasz się dbać o buzię lecz im więcej kosmetyków tym gorzej dlatego napisz co i jak i zaradzimy błyszczącej buzi
Pozdrawiam!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:48   #7
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: baza pod makijaz

wiem ze baza z inglota ladnie matuje i wygladza buźke ...ale sama nie stosowalam wiec nie wiem na pewno.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 12:02   #8
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: baza pod makijaz

neutrogena visibly clear ( krem oil free nawilzajacy - stosuje na dzien czesto pod makijaz, zel myjacy z maseczka 2 w 1, peeling) to taka pomaranczowa seria
olay regenerist peeling taki w bialo- czarnym opakowaniu, peeling rozgrzewajacy w czarnym opakowaniu, krem na noc anti-wrinkley
soraya biostymulacja rwonowagi hydrolipidowej- maseczka na noc z efektem mikrodermabrazji
clean&clear tonic przeciwwagrom
Biore- pore perfect control shine -krem nawilzajacy stosuje pod makijaz
l'oreal- zestaw do mikrodermabrazji (krem+ peeling) 1,2 razy na tydzien
maseczki firmy montagne jeunesse
maseczka z glinki zielonej ( nie pamietam firmy)
maseczka nawilzajaca dr.eris i sciagajaco wygladzajaca

jak tak mysle to wszystko
oczywiscie na wszystko na raz
rano zazwyczaj neutrogena
a wiczorem olay

czesto zmieniam neurtogene na jakis inny zestaw np garnier taki granatowy.
a na noc roenie bywa. ale zawsze smaruje buzie kremem

dzieki za pomoc

truskaffka- tez czytalam o tej bazie
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 17:56   #9
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Albe Twoja pielęgnacja jest bardzo agresywna z tego co widzę i dobrze by było, żeby ją lekko złagodzić Ja też kiedys się bardzo starałam dbać o buzię a okazało się że robiłam więcej szkody niż pożytku

1. Za dużo peelingów i mikrosermabrazji. Trzeba złuszczać skórę ale nie tak intensywnie Wybierz jeden z tych specyfików i stosuj go 2-3 (góra) razy w tygodniu.
2. Wyrzuć tonik clean&clear - koniecznie. To prawie sam alkohol ktory odwadnia skórę i wcale nie działa dobrze na cerę bez wzg na to jaka ona jest Pure Shine Control tez odradzam.
3. Maseczki używaj 1-2 razy na tydzień, najlepiej raz. Z maseczkami nie nalezy przesadzać

Jesli chcesz oczyścić pory, zamiast ciagłych peelingów rób 1-2 razy na tydzień maseczke aspirynową - jest rewelacyjna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zka+aspirynowa

Uważam, że doskonale zadziała na Ciebie tonik z octu jabłkowego moja mama świeciła się jak żarówka i ten tonik bardzo jej pomógł A więc 3/4 wody destylowanej (takiej jak do żelazek ) lub mineralnej daj 1/4 octu jabłkowego (bardzo łatwy do dostania). Taki tonik przechowuj w lodówce i przemywaj nim buzię 1 lub 2 razy dziennie.

Jesli chodzi o kremy na dzien, to gorąco Ci polecam, przynajmniej na jakiś czas odstawić swój (nie mówię, że wywalić, ale to pomoże Ci sprawdzić, czy Twoja buzia nie świeci się z powodu odwodnienia i agresywnej pielęgnacji) i zamiast tego używać... oliwki HiPP wiem jak to brzmi, wręcz idiotycznie by na tłuszczącą się buzię dawać tłuszcz, ale uwierz mi, na Wiżażu HiPP święci triumfy dla cer tłuszczących się Oliwka jest śmiesznie tania - coś koło 7 zł bodajże, posmaruj nią umytą i osuszoną ale nie całkiem suchą buzię i zostaw na jakieś 10 min. Po tym czasie husteczką zbierz nadmiar i normalnie się pomaluj. Doskonale nawilży buzię i sprawi, że będzie się mniej tłuściła

Uff ale sie napisałam Mam nadzieje, że pomogłam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 11:16   #10
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: baza pod makijaz

Ok
z tonikiem sie juz porzegnalam,
peelingi schowalam,
nie wiem czy latwo mi bedzie zrezygnowac z maseczek, ale i tak je robie ok 1-2 razy na tydzien, a tak wogole to maseczka aspitynowa mnie zainteresowala-chyba dzisiaj kupie aspiryne
mam oliwke JonsonBaby taka rozowa, uzywam jej do nawilzania ciala po pryszznicu, ale wczoraj wieczorem nalozylam na buzie nie wiedzialam zadnych zlych efektoe, moze i dzisiaj pod makijaz ja zastosuje
a tak wogole to pracuje w klimatyzowanych pomieszczeniach, wiec to dla skory tez nie jest zdrowe, a dotego wszystkiego kazdy z nas ma inny konfort cieplny, wiec jak pracujemy w grupie o co chwile przestawiamy temperature...pracuje z samymi facetami- osly!!!!
dzieki za pomoc, moze cos z tego wyjdzie i mi makijaz przestanie splywac.
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 14:28   #11
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Cieszę się, że zrobiłaś pierwszy krok Jesli chodzi o liwkę koniecznie musi być to oliwka HiPP ( na działach dziecięcych w rossmanie i wszystkich innych drogeriach) ona ma wyjątkowy skład w przeciwieństwie do innych. Posiada tylko 3 składniki dzieki czemu jest mniejsza szansa że zapcha Ci pory i jest lepszy dla delikatnej jakby nie było skóry twarzy
Trzymam kciuki i daj znać czy jest poprawa!!

PS spacyfikuj facetów a co!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 20:27   #12
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: baza pod makijaz

19katarina82, widzę, że jesteś ekspertką od cery mieszanej Ja też mam podobne problemy z cerą, nie stosuję co prawda aż tylu specyfików, ale ostatnio skusiłam się na Clinique Clarifying Lotion 4 do cery tłustej i bardzo tłustej... z alkoholem Używam go od około dwóch tygodni, nie zauważyłam żadnych rewelacyjnych efektów, nie zauważyłam również żadnego pogorszenia na buzi... jak to do końca jest z tym alkoholem w tonikach? Dlaczego producenci tak często go stosują? Przecież i tak w końcu się takie produkty odstawia...

Maseczka aspirynowa i oliwka Hipp brzmią intrygująco Muszę koniecznie spróbować.
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:05   #13
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

tadzik ekspertką niestety jeszcze nie ale może kiedyś A czemu producenci kosmetyków dają alkohol do toników? Odpowiedz jest prosta- rzadko która kobieta sprawdza skład, a kiedyś istanił pogląd ze osoby z problematyczna cerą powinny ją wysuszać i to nadal zbiera żniwo. Producenci przestaną go dodawac do kosmetyków, jak konsumentki przestaną kupować takie kosmetyki a to znaczy, że najmie duuuużo lat uświadomienie społeczenstwa

Wiem, że tonik kosztował Cię pewnie nie mało, ale jeśli odstawisz go teraz, to wydasz mniej na leczenie problemów z cerą poźniej

Koniecznie poczytaj ten wątek, to samo się tyczy Albe i zobacznie jak inne dziewczyny z takimi problemami pielęgnują swoje buzie Polecam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 23:10   #14
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: baza pod makijaz

Przede wszystkim odpowiednie kosmetyki do cery mieszanej, a pozniej polecam baze z DAXa i Astora
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 11:49   #15
Błękitny Frędzelek
Raczkowanie
 
Avatar Błękitny Frędzelek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: baza pod makijaz

Najbardziej polecam bazę Dax Cosmetics - ok. 40 zł - jedna z najtaszych i najlepszych, a do tego bardzo wydajna. Stosowałam u osób z różną cerą - odradzam jedynie do skóry starczej i pomarszczonej, w pozostałych sprawdza się rewelacyjnie. Poza tym wykładza drobne zmarszczki i blizny
Błękitny Frędzelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 18:49   #16
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: baza pod makijaz

19katarina82, pierwsze kroki za mną Kupiłam dziś oliwkę Hipp, odstawiłam tonik alkoholowy, sprawdziłam, czy mam aspirynę w domu... kurację czas zacząć! Jeszcze raz dzięki za dobre rady
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 14:13   #17
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

dziewczyny postanowiłam sama na sobie sprawdzić tonik z octu jakbłkowego który jest tani (kolo 4 zł płaciłam). Dałam na 100 ml ok 20 ml octu i przemywam nim buzię ( a dokładniej strefe T bo mi się świeci) i wiecie co... ? już się nie świeci!


W ostatnim poście nie wiem czemu nie wkleił mi się link więc daję go teraz, naprawdę polecam przeczytanie go
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 14:30   #18
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: baza pod makijaz

Witam, mam dokładnie ten sam problem co załozycielka watku, kzdy pdklad spływa.

używam do pielęgnacji twarzy:

Mleczko do demakijażu Ziaja z nakietka
Tonik Ziaja ogórkowe
krem na dzień i na noc Zepter Swiss Nature do skóry normalneji tłustej, czasami regenerujący Dolivia (super) i ost probowałam Garniera Nutridermist
używam od czasu do czasu żelu Lirene z drobinkami peelingujacymi i to wszystko.

Czy używam czegoś co powoduje nadmierne świecenie?
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 14:55   #19
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Zuziunia nie wiem niestety jaki jest skład kremu Zeptera, gdybyś mi go napisała to jestem Ci w stanie powiedzieć reszta kosmetyków wydaje mi się ok... Może po prostu masz tłusta cerę i tyle, jednak na 100% stan błyszczenia poprawi tonik octowy wiec polecam, poza tym, przed nałożeniem makijazu dotykajac chusteczka zbierz nadmiar sebum, potem mozesz buzie opruszyc ... maka ziemniaczana serio, to sprawdzony patent (możesz przed albo zamiast pudru go używać) no i pozostaja bibulki odtłuszczajace
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 19:00   #20
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: baza pod makijaz

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Zuziunia nie wiem niestety jaki jest skład kremu Zeptera, gdybyś mi go napisała to jestem Ci w stanie powiedzieć reszta kosmetyków wydaje mi się ok... Może po prostu masz tłusta cerę i tyle, jednak na 100% stan błyszczenia poprawi tonik octowy wiec polecam, poza tym, przed nałożeniem makijazu dotykajac chusteczka zbierz nadmiar sebum, potem mozesz buzie opruszyc ... maka ziemniaczana serio, to sprawdzony patent (możesz przed albo zamiast pudru go używać) no i pozostaja bibulki odtłuszczajace
Juz pisze skład obu kremów:

Aqua, isopropyl isoterate, propylene glycol, caprylic, butyrospermum parkii, c12-20 acid ped8 ester, squaline, potassium cetyl, carbomer, butyl methoxydienzolymethane, simmondsia chinesis, arfum, leontopodium alpinum exstarct, phenxyethanol, methymparaben, sodium hydroxide, ped8, tocoherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, nacinamide, yeast exstract, horse chesnut seed extract, ammonium glycerhizade, panthenol, zinc gluconate, biotin, caffeine, citronellol, hexyl cinnamal, geraniol, alpha-isomethyl ionone, hydrocitronellal, hydroxysohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, coumarin, linalool

to dopiero skład kremu na dzieńI] [/I]mam nadzieje ze czesc sie powtarza. Pwnie sa jakies bledy w nazwie, ale nie mam siły sprawdzac. Juz nie chce mi sie pisac składu drugiego kremu ale widac ze podobny, tylko ma wiecej składników.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 20:20   #21
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Zuziunia ... dawno nie widziałam tak okropnie długiego składu kremu! A niestety, im więcej tym gorzej zwłaszcza dla cery tłustej ( abstrahując do wrazliwej bo to oczywiste ) Podejmij decyzje czy chcesz je zużyć do końca ale na 100% więcej ich nie kupuj Fakt ma kilka dobrych składników jak nicynamid, pantenol i witamine C ale zajdziesz je również w innych kremach które nie mają tak tragicznie przeładowanego kremu
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 09:56   #22
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: baza pod makijaz

Mam pytanie- wiecie może w jakich perfumeriach/drogeriach sieciowych można kupić kosmetyki Lumene? Chodzi mi dokładnie o bazę, która jest tak zachwalana na KWC Niestety dałam się namówić na bazę matującą Sephory- nie polecam
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 10:05   #23
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: baza pod makijaz

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Zuziunia ... dawno nie widziałam tak okropnie długiego składu kremu! A niestety, im więcej tym gorzej zwłaszcza dla cery tłustej ( abstrahując do wrazliwej bo to oczywiste ) Podejmij decyzje czy chcesz je zużyć do końca ale na 100% więcej ich nie kupuj Fakt ma kilka dobrych składników jak nicynamid, pantenol i witamine C ale zajdziesz je również w innych kremach które nie mają tak tragicznie przeładowanego kremu
Krem na noc ma jeszcze wiecej składników ale juz nie bede pisac.
Jaki krem polecasz?
Co myslisz o Garnier Nutrdermist? Miałam ostatnio probeczke i mimo ze jest do cery suchej to był lekki

skład:

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Paraffinum liquidum/Mineral Oil, Cyclohexasiloxane, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Actinidia Chinensis/Kiwi Fruit Water, Magnesium PCA, Rosa Canina/Rosa Canina Fruit Oil, Glycine Soya/Soybean Oil, Hydrolyzed Hazelnut Protein, Tocopherol, Sodium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Allantoin, Stearic Acid, Carbomer, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Palmitic Acid, Myristic Acid, Methylparaben, Chlorphenesin, Butylparaben, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limomene, Geraniol, Linalool (F.I.L. B10887/1)

Myslałam tez o kremie Olay

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Diethicone, Titanium Dioxide, Mica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Caprylic/Capic Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-3, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propoylparaben, Tin Oxide Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool

Ale one maja wszystkie mnóstwo składników.

Wiem ze jest watek co zapycha w kosmetykach.

Jak byś mogła napisz mi w skrócie czego mam unikać w kremach aby skóra sie nie świeciła.

Nie mam pojecia co kupic
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 10:12   #24
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: baza pod makijaz

A co myslicie nt kremu LRP emulsaja nawilzajaca do cery mieszanej i tłustej


Preparat o lekkiej, beztłuszczowej formule. Długotrwale nawilża i daje uczucie komfortu. Idealny dla odwodnionej, ale jednocześnie tłustej lub mieszanej cery.

Skład: Aqua, cyclohexasiloxane, hydrogenated polysobutene, glycerin, alcohol denat, polyethylene, PEG-20 stearate, cetyl alcohol, C13-14 isoparaffin, PEG-100 stearate, Sodium carbomer, zinc gluconate, glyceryl stearate, disodium EDTA, propylene glycol, copper sulfate, laureth-7, xanthan gum, pentylene glycol, ethylhexyloxyglycerin / ethylhexylglycerin, polyacrylamide, methylparaben, propylparaben, parfum

I jeszcze jeden Avene, Creme Nutritive Compensatrice (Krem odżywczy z wit. C)



Gęsty, bardzo delikatny krem odżywczy przeznaczony dla skóry wrażliwej, suchej lub zmęczonej. Poprawia jej kondycję, dobrze nawilża, przeciwdziała suchości. Posiada dużą zawartość wody termalnej ze źródła w Avene (60%)o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia. Zawiera lipidy. Wzbogacony jest w witaminy C i E o działaniu zwalczającym wolne rodniki.
Do stosowania na dzień i na noc. Szybko się wchłania, ma przyjemny zapach.

Skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum

Cena: ok. 85 zł / 40 ml
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 08:36   #25
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: baza pod makijaz

odświeżam moje pytanie o bazę Lumene
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 09:10   #26
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Dot.: baza pod makijaz

Cytat:
Napisane przez tadzik Pokaż wiadomość
odświeżam moje pytanie o bazę Lumene
Ja ostatnio kupwałam w sklepie internetowym www.mojekosmetyki.pl
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 09:44   #27
tadzik
Raczkowanie
 
Avatar tadzik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 128
GG do tadzik
Dot.: baza pod makijaz

Cytat:
Napisane przez milgryf Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupwałam w sklepie internetowym www.mojekosmetyki.pl
Czy jeszcze coś, oprócz bazy Lumene, tam kupowałaś? Mam złe doświadczenia ze sklepami internetowymi, a widzę tu parę produktów, których nie dostałam w "normalnych" sklepach i mam chęć je kupić
tadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 15:45   #28
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: baza pod makijaz

Dziewczyny wklejcie te składy tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...199086&page=75
Tak, żeby skorzystały na tym też inne Wizażanki i tam zostaną przeanalizowane
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 20:32   #29
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: baza pod makijaz

no tak,
jakbym sie mniej swiecila (moze po odstawieniu kilku kosmetykow) ale makijaz mi dalej splywa!!!
dzisiaj bylam na kursie pierwszej pomocy i "dmuchalam" w lalusie i wydaje mi sie ze co sie o nia otarlam to moj makijaz zostawal na niej
no i co ja mam robic dalej
chce tez wygladac jak fajna dziewczyna

jeszcze tylko nie probowalam toniku octowego, bo nie znalazlam octu jablkowego jeszcze
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 20:44   #30
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: baza pod makijaz

Cytat:
Napisane przez tadzik Pokaż wiadomość
Czy jeszcze coś, oprócz bazy Lumene, tam kupowałaś? Mam złe doświadczenia ze sklepami internetowymi, a widzę tu parę produktów, których nie dostałam w "normalnych" sklepach i mam chęć je kupić
Produkty lumene powinnać kupić w galerii centrum. Przynajmniej w moim mieście są wszystkie ich kosmetyki-bazy pod podkład także
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.