Ostatnio testowałam - cz. III - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 14:52   #4891
evelle
Wtajemniczenie
 
Avatar evelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 466
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Daff, czyżbyś była fanką Conchity witaj w klubie

a mi się SN również BC skojarzyła na pierwszy niuch ale globalnie to zupełnie inne zapachy
evelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 15:07   #4892
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Bois et Fruits SL-mam już własną flaszeczkę. Faktycznie zapach bardzo podobny do Feminite du Bois, jednak ciut bardziej brzoskwiniowy i jakby "weselszy", mniej poważny niż FdB. Poza tym-bliźniak. Cudowny
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 15:48   #4893
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez evelle Pokaż wiadomość
Daff, czyżbyś była fanką Conchity witaj w klubie

a mi się SN również BC skojarzyła na pierwszy niuch ale globalnie to zupełnie inne zapachy
Uwielbiam ją (jego?) I będę słać esemesy. A filmik jak robi make up sceniczny oglądam na okrągło

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2013-12-10 o 18:53
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 16:25   #4894
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość

Odpadłam za to - Tom Ford Sahara Noir
Czy ja mam zwida, czy rzeczywiście ma dużo wspólnego z Czarną Koszmarą?
I ten dym...
nieeee , Koszmary tam ani na lekarstwo
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 07:00   #4895
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

La Petite Robe Noire - faktycznie kopia Lolity, w dodatku mniej udana. Wstydź się Guerlain.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 17:08   #4896
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Acqua Roberto Cavalli – zapach ładny przez jakieś 2 godziny – kwiatowo – cytrusowo – wodny, kojarzy mi się z latem i aż zatęskniłam za ciepłem i słońcem. Niestety później marnieje na skórze, wychodzą jakieś sztuczne, ostre nuty i koniec – trwałość na szczęście równie kiepska jak sam zapach.

Myrrhe&Merveilles Keiko Mecheri – mydlany, trochę wręcz aldehydowy, mimo iż brak ich w składzie. Dużo białego piżma i lekka chmurka pudru – całość kojarzy mi się z klasycznymi perfumami w stylu Chanel no 5, czy First. W bazie pojawia się trochę przypraw, głównie goździków. Bardzo ładny.

Authent Menard – różano – fiołkowy, otulony lekką, pudrową woalką. Ładny przez jakieś 3 godziny, później robi się nieco sztuczny, podobnie zresztą jak inne zapachy tej firmy, które również mają w sobie coś syntetycznego. Dobra trwałość.

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri – klasycznego Loukhoum nie lubię – jest na mnie sztuczny, ciężki i spożywczy. Myślałam, że ta wersja będzie bardziej złożona i interesująca, niestety to ten sam schemat. Słodka wanilia z dodatkiem gorzkawego olejku migdałowego do ciast, wszystko nieco przypudrowane, ciężkie, gęste i bez wdzięku. Trwałość za to świetna, całodzienna.

See Chloe – delikatny, kwiatowo – świeży, idealny na lato, ale dla mnie jest po prostu za słaby, zbyt nijaki, zbyt dziewczęcy i niewinny – i nietrwały.

Cosmic Solange – otwarcie bardzo interesujące – klasyczne, szyprowe nuty, zmieszane z różą i miękkimi, mydlanymi aldehydami. Niestety dość szybko zamiera na skórze i gaśnie, na skórze zostaje tylko coś delikatnie pudrowego z małym dodatkiem kwiatów.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-15, 20:57   #4897
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Testuję sobie ostatnio twory 4160 Tuesdays- dziś Urara's Tokyo Cafe. Ich wielka, 3,5 ml próbka starczy mi na dłuuugie miesiące. Sam zapach mocno przyskórny, i ogólnie nie z gatunków, jakie lubię- lekki, cytrusowy, musujący, ale na lato będzie jak znalazł i jeśli co do cytrusów mnie przekona, to chyba właśnie ten zapach. Coś fajnego jest w nim, taka cytrynka z pazurem na lewiwe popołudnia, w ogródku będzie mi się pachnieć teraz o wiele ładniej w czasie czytania książki
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 19:34   #4898
tricolor
Wtajemniczenie
 
Avatar tricolor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 443
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Iso e super na czystej wódce

Czy rzeczywiście są podobne do Molecule 01? (Molekuł nie miałam jeszcze okazji przetestować).
__________________
Szukam książkowo: Stanisław Płaza Historia prawa w Polsce na tle porównawczym X-XVIII w., t. I-IV. Tom II Polska pod zaborami najbardziej
tricolor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-22, 08:52   #4899
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Tous Gold piekny zapach, ktory pewnie przeoczylabym w perrfumerii, gdyby nie wzmianka w babskiej gazecie. Dawno nic mnie nie urzeklo z mainstreamu, ale ten zapach, chociaz jest calkiem noszalny i moze malowyrafinowany, ma w sobie cos. W skladzie porzeczka, roza, fiolek, ale ja zadnego z tych skladnikow nie wyczuwam... na pewno sa wedlug mnie slodkie cytrusy w nucie glowy, a reszta to cos jak pieknie pachnacy subtelny balsam do ciala w nutka herbaty. Skonczylo sie na zakupie
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-22, 09:11   #4900
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Tous Gold piekny zapach, ktory pewnie przeoczylabym w perrfumerii, gdyby nie wzmianka w babskiej gazecie. Dawno nic mnie nie urzeklo z mainstreamu, ale ten zapach, chociaz jest calkiem noszalny i moze malowyrafinowany, ma w sobie cos. W skladzie porzeczka, roza, fiolek, ale ja zadnego z tych skladnikow nie wyczuwam... na pewno sa wedlug mnie slodkie cytrusy w nucie glowy, a reszta to cos jak pieknie pachnacy subtelny balsam do ciala w nutka herbaty. Skonczylo sie na zakupie
A gdzie to mozna potestowac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-22, 20:35   #4901
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Horizon Oriza L.Legrand – francuska firma, która szczyci się tym, iż od końca XIX wieku dostarczała swoje wyroby – m.in. perfumy i mydła na dwór francuski i rosyjski. Horizon powstał pierwotnie w 1925 roku – w nutach znajdziemy m.in. koniak, paczulę, migdały, tytoń, skórę i miód. Na skórze przede wszystkim wybija się koniak – to chyba najbardziej alkoholowy zapach jaki znam. Gdzieś w oddali mamy ziemisto – kakaową paczulę i odrobinę utopinoych w miodzie migdałów. Ale przede wszystkim to alkohol – przez cały dzień czułam się tak, jakbym wylała na ubranie kieliszek koniaku. Bardzo trwały i interesujący, ale niekoniecznie dla mnie.

Tenebra Royal Crown – soczysta tuberoza zmieszana z pudrowo – szminkową nutą irysa i kroplą jaśminu. Ładny, ale cichy – za tą cenę to nic wyjątkowego.

Lady Carthusia – z początku ładny, zielony, klasyczny szypr – później zmienia się w mieszankę kwiatów, z których wybija się najbardziej goździk. Baza jest rozczarowująca – blade, mydlane piżmo z odrobiną kwiatów.

Mad Madame Juliette Has a Gun – ciekawa róża – wytrawna, nieco kwaśna, na bazie z paczuli, lekko zwierzęcego cywetu i piżma. Nie do końca moje klimaty, bo zapach jakoś odstaje od skóry, jest zbyt wytrawny i trochę mi przeszkadza, ale momentami pojawia się piękna, czysta, różana nuta, która bardzo mi się podoba, ale szybko znika. Solidne, dobrze wykonane perfumy.

Aqaba Classic Aqaba – zaskoczył mnie, bo po nutach spodziewałam się bogatego kwiatowego orientu, a zapach jest lekki, ale wyraźny i nieodparcie uroczy. Brzoskwinia zmieszana z różą, goździkami i odrobiną herbaty. Całość jest nieco alkoholowa – przypomina momentami zapach grzanego wina z goździkami. Dobra trwałość.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.

Edytowane przez lady Vader
Czas edycji: 2013-12-23 o 13:32
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-23, 11:46   #4902
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
A gdzie to mozna potestowac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sa tylko w Sephorze. Do szybkiego zakupu sklonil mnie rabat 20% i fakt, ze to edycja limitowana, a w sieci sa niedostepne. Byly w xperfume bodajze za niecale 100 zl, ale juz nie ma Na skorze moze dlugo sie nie trzymaja, ale na ubraniach owszem. Nawet jak sie wypsikalam przed snem to posciel pachnie do dzis Generalnie polecam
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 12:11   #4903
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Sa tylko w Sephorze. Do szybkiego zakupu sklonil mnie rabat 20% i fakt, ze to edycja limitowana, a w sieci sa niedostepne. Byly w xperfume bodajze za niecale 100 zl, ale juz nie ma Na skorze moze dlugo sie nie trzymaja, ale na ubraniach owszem. Nawet jak sie wypsikalam przed snem to posciel pachnie do dzis Generalnie polecam
To jak bede w S. to spr Dziekuje za informacje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-24, 10:05   #4904
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 166
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Dzięki za cynk, zapach faktycznie uroczy, choć bardziej wiosenny niż zimowy.


Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Tous Gold piekny zapach, ktory pewnie przeoczylabym w perrfumerii, gdyby nie wzmianka w babskiej gazecie. Dawno nic mnie nie urzeklo z mainstreamu, ale ten zapach, chociaz jest calkiem noszalny i moze malowyrafinowany, ma w sobie cos. W skladzie porzeczka, roza, fiolek, ale ja zadnego z tych skladnikow nie wyczuwam... na pewno sa wedlug mnie slodkie cytrusy w nucie glowy, a reszta to cos jak pieknie pachnacy subtelny balsam do ciala w nutka herbaty. Skonczylo sie na zakupie
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-24, 21:18   #4905
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez tricolor Pokaż wiadomość
Iso e super na czystej wódce

Czy rzeczywiście są podobne do Molecule 01? (Molekuł nie miałam jeszcze okazji przetestować).
Ale serio na wódce czy na spirytusie?

Tak, są podobne, zarówno jedne jak i drugie doopy nie urywają, klimat bardzo podobny, projekcję mają oba zapachy łagodną, za to są dość trwałe, lubią znikać i pojawiać się znikąd
Iso rozrobione w dobrych proporcjach praktycznie nie odstaje od Molekuł

Jest wątek o Iso, poczytaj sobie
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 23:59   #4906
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Tuberose Gardenia EL - nie waham się napisać - jeden z top 3 moich zapachów. Długo nie pisałam recenzji, bo tak mnie zachwycił, że bałam się, że mi przejdzie. Białe kwiaty, słodkie swoją własną słodyczą, więcej gardenii niż tuberozy, zapach kremowy, mocny i bardzo trwały. Niezbyt skomplikowany, ale o tak przepięknej harmonii nut, że nie wiem co - dla mnie urzekający. Nie zmydla się, nie jest "stary"(choć klasyczny - tak) - raczej powiedziałabym, że prawdziwy, naturalny, spokojnie, leniwie snujący się wokół, ultrakobiecy .
Tylko dla wielbicielek/i białych kwiatów

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;44283505]Ale serio na wódce czy na spirytusie?

Tak, są podobne, zarówno jedne jak i drugie doopy nie urywają, klimat bardzo podobny, projekcję mają oba zapachy łagodną, za to są dość trwałe, lubią znikać i pojawiać się znikąd
Iso rozrobione w dobrych proporcjach praktycznie nie odstaje od Molekuł

Jest wątek o Iso, poczytaj sobie [/QUOTE]
Tylko powiem, że facet w spożywczym powalił mnie zapachem i tak onieśmielił, że poprosiłam Wojtka (mąż), żeby zapytał, co to. Molecules 01. Wojtek nie czuł nic - a ja stałam za kasą w ogonie tego gościa i wywalałam oczy z rozkoszy
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 19:46   #4907
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Tuberose Gardenia EL - nie waham się napisać - jeden z top 3 moich zapachów. Długo nie pisałam recenzji, bo tak mnie zachwycił, że bałam się, że mi przejdzie. Białe kwiaty, słodkie swoją własną słodyczą, więcej gardenii niż tuberozy, zapach kremowy, mocny i bardzo trwały. Niezbyt skomplikowany, ale o tak przepięknej harmonii nut, że nie wiem co - dla mnie urzekający. Nie zmydla się, nie jest "stary"(choć klasyczny - tak) - raczej powiedziałabym, że prawdziwy, naturalny, spokojnie, leniwie snujący się wokół, ultrakobiecy .
Tylko dla wielbicielek/i białych kwiatów

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------


Tylko powiem, że facet w spożywczym powalił mnie zapachem i tak onieśmielił, że poprosiłam Wojtka (mąż), żeby zapytał, co to. Molecules 01. Wojtek nie czuł nic - a ja stałam za kasą w ogonie tego gościa i wywalałam oczy z rozkoszy
Ju, tez wielbie te kompozycje (Tuberoze z gardenia)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 21:19   #4908
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
La Petite Robe Noire - faktycznie kopia Lolity, w dodatku mniej udana. Wstydź się Guerlain.
Zgadzam sie, ze jest bardzo podobny do Lempickiej ale mimo wszystko przepiekny zapach ...

W ciagu ostatnich dni wachnelam:

Poison - oj dla mnie nie do zniesienia, okropnie duszacy. Jeden z niewielu diorow, ktorych nie trawie

Pure Poison - po prostu nie moj. Plytki, kwiatkowy

Addict - tu zaszla we mnie ogromna zmiana: wachalam kilkamlat temu i nie moglam zniesc nawet probki, a dzisiaj prawie sie w nim zakochalam! Cieply, otulajacy, slodki ... na wishliscie

La vie est belle, wersja legere - rowniez cudowny slodziak, ktory kusi by znalezc sie na wishliscie
anjya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 18:28   #4909
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Likierowy Alien 2013 - oczywiście mi się bardzo podoba, ale nie mogło być inaczej, biorąc pod uwagę mój aktualny stosunek do rodziny obcych. Myślałam jednak, że będzie bardziej charakterystyczny, bardziej likierowy, a tymczasem pachnie mi jak miesznka klasyka z Essence Absolue - woń jest przepiękna, bardziej ludzka niż klasyk i mniej ociężała niż EA. Trochę rozczarowująca, biorąc pod uwagę moje oczekiwania, ale nadal wspaniała.
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 19:10   #4910
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 121
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

D&G Anthology La Temperance 14- Słodka mgiełka, niemal niewyczuwalna. Lekka wanilia z ambrą.
J'adore L'absolu- Słodsza wersja wody perfumowanej.
__________________
Książki 2024: 9

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 17:23   #4911
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Royal Bain Caron – sporo bzu, odrobina róży na słodkawej, lekko kadzidlanej bazie. Szampana wbrew legendzie nie przypomina – ale całość jest nieco wibrująca, jakby rzeczywiście miał w sobie odrobinę bąbelków. Zapach delikatny, ale bardzo trwały – wyczuwalny praktycznie cały dzień.

Allure edp Chanel – duże rozczarowanie – wąchany przelotnie w perfumeriach wydawał mi się eleganckim, kwiatowym mydłem ze szczyptą wanilii. Ładny, jaśminowo - brzoskwiniowy początek niestety szybko znika, przytłoczony nieciekawą, lekko pudrową wanilią. Sztuczny, nietrwały zapach.

Shunkoin Xerjoff – pierwsze wrażenie to waniliowy ryż na mleku. Naprawdę ładny i smakowity , ale niestety z biegiem czasu pojawia się gorzkawy, gęsty irys, co sprawia, że zapach traci swoją mleczną słodycz i staje się bardziej mączny i pylisty. Szkoda...

Profumo Acqua di Parma – miał być podobny do Mitsouko i Jubilation 25 Amouage, ale niestety najnowsza wersja, którą testowałam nie dorasta tym zapachom do pięt. Blady, niby – szypr, z mdlącymi, mydlanymi kwiatami i dziwną, mączystą bazą. Istnieje starsza wersja tego zapachu, która jest ponoć rasowym szyprem, ale jest niestety ciężko dostępna.

Silver Iris Atelier Cologne – piekny irys, aczkolwiek nie w moim typie, wolę irysy słodsze, bardziej pudrowe, a tutaj irys jest chłodny, metaliczny, nieco marchwiowy i gorzki, z odrobiną lekko pudrowych fiołków. Dobry zapach i bardzo trwały, muszę przyjrzeć się bliżej tej marce.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 18:12   #4912
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Chypre Mousse Oriza L. Legrand – zapach powstał w 1914 roku, spodziewałam się więc klasycznego szypru, ale to coś zupełnie innego. Zapach leśniej ściółki jesienią – wilgotny mech, rozwijająca się grzybnia, butwiejące w deszczu kawałki drewna, całość okraszona nutą mięty. Dziwny zapach – ziemisty i wilgotny, wręcz bagnisty – niekoniecznie łatwy i przyjemny w noszeniu. Traktuję go bardziej jako ciekawostkę niż coś, co mogłabym nosić na skórze.

L'Infante Divine – nieciekawy, blady jaśminowy zapach, ze sztuczną, piżmowo – pudrową bazą. Nietrwały. Szkoda czasu.

Deliria L'Artisan – bardzo fajny – początek mocno jabłkowy – później przechodzi w czekoladowe pralinki, wypełnione obficie alkoholem. Ładny, nie przedobrzony gourmand, niestety dość nietrwały.

Gardenia Roja Dove – gardenii tutaj nie czuję – zapach opiera się bardziej na nucie jaśminu – bujnego, bogatego, oszałamiającego, choć momentami ukazuje on też swoją mniej ładną, "fekalną" odsłonę. Baza jest odrobinę przyprawowa, z wyraźnymi goździkami. Nie wzbudził we mnie większego zachwytu – jego początkowa intensywność szybko gaśnie i zapach traci na mocy, znam też dużo ładniejszych i tańszych gardenii.

Douglas Hannant Robert Piguet – upajający, intensywny bukiet białych kwiatów – gardenii, jaśminu, tuberozy, kwiatów pomarańczy. Zapach bogaty, słodki miodową słodyczą kwiatów i obecnej w nutach soczystej gruszki. Piękny – podobny do Fracas, ale z mniejszym udziałem tuberozy i podoba mi się nawet bardziej. Dobra trwałość.

Saga Oriflame – owocowy – z wyraźną nutą śliwki i brzoskwini, w tle odrobina paczuli. Całość byłaby urocza, gdyby nie jakość składników, które trącą niestety sztucznością. Bardzo nietrwały zapach.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 10:25   #4913
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość

Saga Oriflame – owocowy – z wyraźną nutą śliwki i brzoskwini, w tle odrobina paczuli. Całość byłaby urocza, gdyby nie jakość składników, które trącą niestety sztucznością. Bardzo nietrwały zapach.
Moja trauma...
Moja siostra sobie kupiła i uwielbiała, a ja umierałam jak go poczułam
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 12:58   #4914
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Mad Madame Juliette Has a Gun – ciekawa róża – wytrawna, nieco kwaśna, na bazie z paczuli, lekko zwierzęcego cywetu i piżma. Nie do końca moje klimaty, bo zapach jakoś odstaje od skóry, jest zbyt wytrawny i trochę mi przeszkadza, ale momentami pojawia się piękna, czysta, różana nuta, która bardzo mi się podoba, ale szybko znika. Solidne, dobrze wykonane perfumy.
kiedy wąchałam ten zapach, nieodparcie widziałam następujący obrazek:
Pozornie elegancki, a w każdym razie bardzo starający się wytwornie prezentować facet kupuje bukiet róż, chcąc jak najlepiej wypaść przed ukochaną - pada przed nią na kolana i wówczas dopiero rozsnuwa się wokół niego niepokojący zapach - bowiem do podeszwy przykleiła się kupa, na dodatek, przy podnoszeniu rąk z kwieciem, pod pachami dostrzegamy ciemne plamy potu, którego fetor korzysta z przerwy pomiędzy falą fekalną a różaną, dopełniając reszty niezapomnianej kompozycji zapachowej
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 13:30   #4915
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
kiedy wąchałam ten zapach, nieodparcie widziałam następujący obrazek:
Pozornie elegancki, a w każdym razie bardzo starający się wytwornie prezentować facet kupuje bukiet róż, chcąc jak najlepiej wypaść przed ukochaną - pada przed nią na kolana i wówczas dopiero rozsnuwa się wokół niego niepokojący zapach - bowiem do podeszwy przykleiła się kupa, na dodatek, przy podnoszeniu rąk z kwieciem, pod pachami dostrzegamy ciemne plamy potu, którego fetor korzysta z przerwy pomiędzy falą fekalną a różaną, dopełniając reszty niezapomnianej kompozycji zapachowej
Jezus Maria..... dlaczego tak lubię czytać Twoje wrażenia zapachowe .......dlaczego mam tak bujną wyobraźnię.... a Ty tak realistycznie opisujesz zapachy....i dlaczego akurat teraz siedzę przed pełnym talerzem zupy czytając ten opis...... !
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 14:11   #4916
Srebrna Lisica
Zakorzenienie
 
Avatar Srebrna Lisica
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ok.Płocka
Wiadomości: 6 174
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
kiedy wąchałam ten zapach, nieodparcie widziałam następujący obrazek:
Pozornie elegancki, a w każdym razie bardzo starający się wytwornie prezentować facet kupuje bukiet róż, chcąc jak najlepiej wypaść przed ukochaną - pada przed nią na kolana i wówczas dopiero rozsnuwa się wokół niego niepokojący zapach - bowiem do podeszwy przykleiła się kupa, na dodatek, przy podnoszeniu rąk z kwieciem, pod pachami dostrzegamy ciemne plamy potu, którego fetor korzysta z przerwy pomiędzy falą fekalną a różaną, dopełniając reszty niezapomnianej kompozycji zapachowej
aż oplułam monitor
Srebrna Lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 15:29   #4917
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
...i dlaczego akurat teraz siedzę przed pełnym talerzem zupy czytając ten opis...... !
Naprawdę bardzo chciałabym powiedzieć, o której masz nie jeść zupy, ale uniemożliwia mi to nienormowany czas pracy = nie wiadomo, kiedy coś napiszę

Cytat:
Napisane przez Srebrna Lisica Pokaż wiadomość
aż oplułam monitor
Polecam się
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 19:58   #4918
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
kiedy wąchałam ten zapach, nieodparcie widziałam następujący obrazek:
Pozornie elegancki, a w każdym razie bardzo starający się wytwornie prezentować facet kupuje bukiet róż, chcąc jak najlepiej wypaść przed ukochaną - pada przed nią na kolana i wówczas dopiero rozsnuwa się wokół niego niepokojący zapach - bowiem do podeszwy przykleiła się kupa, na dodatek, przy podnoszeniu rąk z kwieciem, pod pachami dostrzegamy ciemne plamy potu, którego fetor korzysta z przerwy pomiędzy falą fekalną a różaną, dopełniając reszty niezapomnianej kompozycji zapachowej
Ależ opis - na szczęście u mnie nie było aż tak źle
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 21:01   #4919
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
kiedy wąchałam ten zapach, nieodparcie widziałam następujący obrazek:
Pozornie elegancki, a w każdym razie bardzo starający się wytwornie prezentować facet kupuje bukiet róż, chcąc jak najlepiej wypaść przed ukochaną - pada przed nią na kolana i wówczas dopiero rozsnuwa się wokół niego niepokojący zapach - bowiem do podeszwy przykleiła się kupa, na dodatek, przy podnoszeniu rąk z kwieciem, pod pachami dostrzegamy ciemne plamy potu, którego fetor korzysta z przerwy pomiędzy falą fekalną a różaną, dopełniając reszty niezapomnianej kompozycji zapachowej
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 22:05   #4920
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Ostatnio testowałam - cz. III

Hej dziewczyny jeśli można to tutaj spytam, chciałabym zamówić sobie troche próbek po 1 ml z perfumerii internetowej, bo takie latanie z nadgarstkiem po sephorze mi się nie sprawdza. Czy to jest sens, opłacalne i ewentualnie jaką perfumerię doradzacie, myśłałam o iperfumy.pl ale niekoniecznie.

z góry dzięki za odpowiedź
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 14:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.