zapach O'Driu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 20:08   #1
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906

zapach O'Driu


Mam dość określony gust, więc staram się testować tylko to, co ma szansę mi się spodobać, ale od czasu do czasu mam ochotę na jakieś dziwadło, coś kompletnie nie "mojego", po to, by trochę odetchnąć od wciąż tych samych tematów. Dlatego wpadła mi w oko O'driu – marka dość popularna głównie w męskiej sekcji forum basenotes, gdzie ma opinię niszy ekstremalnej.

Początkowo nie byłam przekonana – główny perfumiarz Angelo Pregoni lubi fotografować się z wężem boa na szyi, w opisach nut zamiast składników znalazłam takie kwiatki jak "ciepły uścisk kobiety", czy "koszmar, który ujawnia rozkosz" cokolwiek to znaczy – niektórzy forumowicze wraz z próbkami otrzymywali też fiolkę z esencją perfum, do której należało nasiusiać, by powstał unikalny zapach.

Całość jawiła mi się bardzo pretensjonalnie, ale recenzje zapachów były entuzjastyczne, do tego firma oferuje naprawdę atrakcyjny zestaw próbek. Za 13,40 euro razem z przesyłką dostajemy 15 próbek – nie można ich wybrać, przysyłają to, co mają aktualnie na stanie. Można zapłacić Paypalem. Wystarczy wypełnić formularz http://www.odriu.it/en/modulo_ordine.aspx

Czekałam na swoją przesyłkę dwa tygodnie – ale było warto...Przede wszystkim próbki przychodzą pięknie opakowane – każda próbka w oddzielnej kopercie, ręcznie podpisanej. Próbki są w formie fiolek, przypięte do kartki z nutami, oprócz niej w środku jest białe piórko i czarnobiała fotografia przypadkowych ludzi. W 16 kopercie zamiast zapachu znalazłam zdjęcia perfumiarza i skan jego paszportu. Wiem, że są to drobiazgi i liczy się tylko zapach, ale ujęła mnie ta dbałość o szczegóły.

Co do zapachów – przede wszystkim bardzo gęste, esencjonalne i intensywne – niełatwe. Nuty niby znajome, ale surowe, niczym nie złagodzone. Większość bardzo ziołowa, część kojarzy mi się z chemikaliami. Nie miałam jeszcze okazji przetestować wszystkich dokładnie, nie wiem nic na temat ich trwałości ani rozwoju – to wrażenia na gorąco. Na pewno każdy z nich przetestuję kiedyś dokładnie.

Allegradonna – piołun wymieszany z herbatą i odrobiną galbanum.

Labrazo – ciemna, niejadalna wanilia z pomarańczą i tytoniem.

Laccordo – wetiwer złagodzony odrobinę jaśminem na podkładzie z bobu tonka i z dodatkiem wanilii

Linfedele Haiku – kadzidło z mocno animalnym castoreum z kwiatem goździka i pieprzem.

Xvert – siano, tatarak, kardamon – suchy, mocno ziołowy. Siano oddane bardzo realistycznie.

Lalfeogrigio – znów piołun, który wydaje mi się ulubioną nutą perfumiarza w połączeniu z odrobiną kawy i tytoniu.

Supercilium con uma C i Subcilium – oba zapachy to różne odsłony wetiweru, każdy ma w podtytule Vetiver Experience – z tym, że pierwszy to wetiwer wyschnięty na siano , a drugi wymieszany z kadzidłem, wciąż jeszcze zielony

Linfedele 1004 – kwiat pomarańczy z goździkami ( przyprawą ), w bazie kadzidło wymieszane z wanilią. Jeden z delikatniejszych, bardziej kobiecych zapachów.

Ladamo – anyż, tytoń, nieco sandałowca, nieco ziemisty.

Leva – jaśmin z przyprawami – głównie pieprzem, w tle ciemny, brązowy ekstrakt wanilii.

Vis et Honor – smoła wymieszana z piołunem i innymi ziołami. Czarno – zielony zapach, tak go widzę. Wspaniały.

Lonciale – szałwia, goździki i ylang z kadzidłem.

Lalfeorosa – róża z lawendą, cynamonem i wanilią. Kolejny bardziej kobiecy zapach.

JMT (Jasmine Mean Time) – jaśmin, mocny, narkotyczny, bardzo esencjonalny.

Pierwsze wrażenie to takie, że to nisza w najlepszym wydaniu - już dawno nie wąchałam nic tak pozytywnie dziwnego, zaskakującego i świetnie wykonanego

Przepraszam za tak długi post, ale może komuś się przyda Może ktoś też już testował i podzieli się wrażeniami?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie (1).jpg (36,0 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (39,9 KB, 79 załadowań)
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.

Edytowane przez lady Vader
Czas edycji: 2013-05-27 o 20:11
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 21:00   #2
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: zapach O'Driu

Nie testowałam , nie widziałam , nie słyszałam nigdy , ale brzmi
Zaśliniłam się od opisu Allegradonny , Lalfeogrigio - kocham piołun i Labrazo reszta zresztą też z opisów sądząc
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 22:49   #3
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: zapach O'Driu

Lady, zaciekawiłaś mnie straszliwie


btw. co wpisywałaś w pole "fiscal code"?
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 23:11   #4
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Zaśliniłam się od opisu Allegradonny , Lalfeogrigio - kocham piołun i Labrazo reszta zresztą też z opisów sądząc
Piołunu jest tam sporo, w większości zapachów jest mniej lub bardziej wyczuwalny - też lubię tę nutę

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Lady, zaciekawiłaś mnie straszliwie


btw. co wpisywałaś w pole "fiscal code"?
Wpisałam swój NIP, ale jak nie chcesz podać to wystarczy ponoć wpisać ciąg przypadkowych cyfr.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 17:55   #5
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: zapach O'Driu

Zaciekawiłas mnie bardzo, tak bardzo ze az udałam sie na ich strone i

np Labrazo kosztuje 2800 E za 50 ml i jest produkowane w ilości 4 ! flaszek
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 19:15   #6
pola49
Zadomowienie
 
Avatar pola49
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Ww
Wiadomości: 1 478
Dot.: zapach O'Driu

Ale czad...
__________________
[SIZE=2]Szukam flaszek z ubytkiem:
ANGEL EDP
pola49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 19:37   #7
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: zapach O'Driu

dobra- czy ktos jest w stanie mi pomóc w zapłąceniu za te próbasy? nie mam karty ani paypala
środki przeleję oczywiscie wczesniej-prosi
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 21:16   #8
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Polly, ja chętnie pomogę - tylko nie wiem, czy tak można, że kasa pójdzie z mojego Paypala, a zamówienie będzie Twoje. Napiszę maila do Włoszki, która szykowała moją paczkę, czy jest taka możliwość i dam znać.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 21:38   #9
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Polly, ja chętnie pomogę - tylko nie wiem, czy tak można, że kasa pójdzie z mojego Paypala, a zamówienie będzie Twoje. Napiszę maila do Włoszki, która szykowała moją paczkę, czy jest taka możliwość i dam znać.

dzięki wielkie ,
jakos nie pomyślałam ze to moze byc problem , ale ja sie wogole nie znam na tych paypalach

to jak sie dowiesz daj znac na priv zeby nie zasmiecac wątku
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:04   #10
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: zapach O'Driu

Lady Vader - pomyślałam sobie, czy aby nie mieszkasz gdzieś po MOJEJ drodze?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:42   #11
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Lady Vader - pomyślałam sobie, czy aby nie mieszkasz gdzieś po MOJEJ drodze?
Niestety - mieszkam w Poznaniu
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 09:57   #12
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Niestety - mieszkam w Poznaniu
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 13:09   #13
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Polly, ja chętnie pomogę - tylko nie wiem, czy tak można, że kasa pójdzie z mojego Paypala, a zamówienie będzie Twoje. Napiszę maila do Włoszki, która szykowała moją paczkę, czy jest taka możliwość i dam znać.
Można, można wystarczy w PayPalowe delivery address wpisać właściwy adres ja nie raz tak kupowałam PayPalem dla kogoś innego
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 09:25   #14
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: zapach O'Driu

melduję, że przed chwilą odebrałam od paczkonosza wielgachne, ale płaskie kartonowe "cuś"
a w środku próbeczki O'Driu

zaraz rzucam się testować i odcyfrowywać, co jest napisane na tych koperciochach
pismo ładne, ale nieczytelne :/
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 09:35   #15
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
melduję, że przed chwilą odebrałam od paczkonosza wielgachne, ale płaskie kartonowe "cuś"
a w środku próbeczki O'Driu

zaraz rzucam się testować i odcyfrowywać, co jest napisane na tych koperciochach
pismo ładne, ale nieczytelne :/
- daj koniecznie znać co dostałaś. Na kopertach rzeczywiście nieczytelne to pismo, ale na próbkach są naklejki z wydrukowanymi nazwami.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:40   #16
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
ma opinię niszy ekstremalnej.
powiem szczerze, że po pierwszych testach zupełnie nie rozumiem, dlaczemu przypięto O'Driu taką łatkę
owszem, większość zapachów niełatwa, ale bardziej "odjechane" są imho CdG
niemniej fajnie było poznać coś nowego
dzięki Lady

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
niektórzy forumowicze wraz z próbkami otrzymywali też fiolkę z esencją perfum, do której należało nasiusiać, by powstał unikalny zapach.
no ja właśnie dostałam coś dziwnego, czego nie potrafię zidentyfikować (w sensie rozczytać nazwy - Lautume czy jakoś tak)
jest tylko dopisek "Created for a very important person... Here is only for you"
próbeczka natomiast jest przypięta do karty tarota "Two of Pentacles"
ale sikać doń nie zamierzam
Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
15 próbek – nie można ich wybrać, przysyłają to, co mają aktualnie na stanie.
już widzę, że chyba każdy set próbek będzie się czymś różnił, bo ja dostałam:
Allegradonna
Labrazo
Linfedele Haiku
Xvert
Supercilium con uma C
Subcilium

Ladamo
Leva
Vis et Honor
Lonciale
Lalfeorosa
JMT
Lideale
Londa

i to nie-wiadomo-co espeszyli for mi (Lautume chyba)


Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Próbki są w formie fiolek, przypięte do kartki z nutami, oprócz niej w środku jest białe piórko i czarnobiała fotografia przypadkowych ludzi. W 16 kopercie zamiast zapachu znalazłam zdjęcia perfumiarza i skan jego paszportu.
ja mam piórka w kolorze teal
natomiast w 16 kopercie dostałam 3 fotki perfumiarza (w tym jedną z wspomnianym przez ciebie wężem i dwie mocno teatralne, na czarny tle z dziwacznymi rekwizytami)

idę testować dokładnie

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

jaka ulga... zapach, który mi się spodobał kosztuje jedyne 380E za 50ml, a nie tak, jak niektóre, 888E

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

niucham i niucham, i tak sobie myślę, że kompozycje przypominają mi bardziej stężoną i bogatszą wersję zapachów Cale Fragranze d'Autore
szczególnie jeśli idzie o parę Ladamo (Odriu) i Mistero (CFd'A)
piękny tak w ogóle jest - smolisto-ziołowy, ze szczyptą piołunowej gorzkości
*edit - a teraz wlazło w fazę upodabniania się do Fougere Bengale i Sables

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2013-06-06 o 10:45
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 11:06   #17
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość

no ja właśnie dostałam coś dziwnego, czego nie potrafię zidentyfikować (w sensie rozczytać nazwy - Lautume czy jakoś tak)
jest tylko dopisek "Created for a very important person... Here is only for you"
próbeczka natomiast jest przypięta do karty tarota "Two of Pentacles"
ale sikać doń nie zamierzam
To chyba nie to. Ta fiolka powinna nazywać się "Avantgarde Fetish Perfume"i musi być cały zestaw do zmieszania tej kompozycji wraz z lejkiem + ulotka jak to zrobić.





Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
[/COLOR]niucham i niucham, i tak sobie myślę, że kompozycje przypominają mi bardziej stężoną i bogatszą wersję zapachów Cale Fragranze d'Autore
szczególnie jeśli idzie o parę Ladamo (Odriu) i Mistero (CFd'A)
piękny tak w ogóle jest - smolisto-ziołowy, ze szczyptą piołunowej gorzkości
Ja uwielbiam zapach piołunu Niekoniecznie może lubię nim pachnieć, ale sam zapach działa na mnie narkotycznie - najlepiej żeby był to zapach zioła, a nie absyntu, bo ten z reguły kojarzy mi się z apteką.

Ja zaczynam dokładne testy O'driu w tym tygodniu - nie omieszkam opisać wrażeń Ale pewnie trochę to potrwa, bo lubię robić przerwy, przejść w inny klimat, by później powrócić do zapachu. Mam wrażenie, że więcej wtedy czuję, dzięki kontrastowi.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:55   #18
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Allegradonnanuty: jaśmin, bazylia, herbata, cynamon, galbanum, mimoza, piołun. Początek bardzo intensywny – mocno zielony, roztarty w dłoniach piołun podlany odrobiną rozpuszczalnika, dołącza również żywiczno – zielone galbanum i jaśmin. Na tym etapie zapach jest jadowicie zielony, z lekką zaledwie domieszką kwiatów i bardzo mi się podoba.

Później pojawia się mieszanka korzennych przypraw, ciemna, niespożywcza wanilia i herbata, która pachnie raczej jak suszone liście niż napój. Razem z plączącym się w tle jaśminem zapach przypomina mi Le Maroc pour Elle Tauera. W końcówce momentami pojawia się nuta słodkiego, wędzarniczego dymu, która na szczęście szybko znika.

Najbardziej podoba mi się początek – mam słabość do piołunu, a tutaj ta nuta jest przepięknie oddana. Trwałość niestety taka sobie – kilkugodzinna, po bardzo intensywnym początku zapach coraz bardziej cichnie.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.

Edytowane przez lady Vader
Czas edycji: 2013-06-09 o 21:57
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:52   #19
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

JMT ( Jasmine Mean Time ) – na stronie zamiast nut mamy nazwy miast, ale zgodnie z nazwą główną rolę gra jaśmin. Początek jest naprawdę porażający – gęsty, duszny jaśmin z odrobiną chemikaliów przypominających benzynę i coś w stylu sztucznej skóro – gumy. Jak wnętrze samochodu w upalny dzień, w którym na lusterku dynda choinka o zapachu jaśminu.

Później wszystko się uspokaja – zostaje wciąż intensywny jaśmin, przypominający A la Nuit Lutensa, wyczuwam też nutę mięty, która przyjemnie schładza całą kompozycję. W bazie pojawia się odrobina korzennych przypraw. Zapach szybko cichnie i przyczaja się bardzo blisko skóry. Trwałość średnia.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 18:46   #20
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Labrazonuty: kastoreum, wanilia, paczula, pomarańcza, mech, cytryna, tytoń, cynamon. Pachnie na mnie jak grzane wino, przyprawione obficie goździkami, mocno wyczuwalny jest też tytoń, a bazie niesłodka wanilia. Całość mocno winna i korzenna. Intensywny i trwały zapach, o ciemnobrązowej barwie, zostawia plamy na skórze.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:33   #21
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: zapach O'Driu

ja tez juz dostałam swój zestawik
jesczez nic nie testowałam, ale musze przyznac ze zawartość przesyłki i "sposób podania" wywołały u mnie silne pozytywne wrazenie
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:03   #22
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ja tez juz dostałam swój zestawik
jesczez nic nie testowałam, ale musze przyznac ze zawartość przesyłki i "sposób podania" wywołały u mnie silne pozytywne wrazenie
Super - właśnie się zastanawiałam, czy już dostałaś swoją przesyłkę. Forma przesyłki mnie też bardzo pozytywnie zaskoczyła - nawet gdyby zapachy były mizerne, to firma ma u mnie dużego plusa za takie podejście do klienta
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 21:36   #23
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Laccordonuty: grejpfrut, drewno sandałowe, bób tonka, benzoes, bazylia, wanilia, jaśmin, wetiwer. Trzon zapachu stanowią cytrusy wymieszane z ziołami, całość kojarzy się odrobinę aptecznie. Na szczęście z upływem czasu pojawiaja się delikatna, mleczna wanilia z nieco pudrowym drewnem sandałowym. Przyjemny zapach - jeden z łatwiejszych w odbiorze z kolekcji O'driu.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 18:58   #24
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Ladamo – nuty: magnolia, imbir, lukrecja, drewno sandałowe, tytoń, mimoza, jałowiec. Nie ma piołunu w nutach, ale wyraźnie go czuję, zmieszanego z jałowcem i całym pękiem trudnych do wyodrębnienia ziół, udaje mi się wyłapać nutę łudząco podobną do polnego rumianku, który obficie rośnie w moich stronach. Dziwny – mocno ziołowy, momentami kojarzy mi się z apteką, a jednocześnie ma w sobie coś narkotycznie pociągającego. Nie pogardziłabym większą ilością.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 15:19   #25
nekot
Raczkowanie
 
Avatar nekot
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 335
Dot.: zapach O'Driu

No i stalo sie - zestawik zamowiony Dziekuje wam bardzo za to, ze dzielicie sie takimi rzeczami. Bardzo chcialam przetestowac te perfumy a tu taka niespodzianka
nekot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:44   #26
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Lalfeogrigionuty: pomarańcza, elemi, jaśmin, róża, bób tonka, geranium, piołun, papryka, drewno sandałowe, piżmo, dzięgiel, tytoń, kawa. Otwarcie typowe dla O'Driu – czyli przeszywający, ziołowy, zielony piołun. Później robi się się coraz bardziej korzennie i przyprawowo, ze sporą ilością sandałowca – bardzo przypomina mi wtedy lżejszą wersję Opium. W końcówce czuć kawę z odrobiną kwaśnego tytoniu, ale te nuty są bardzo delikatne, wręcz przejrzyste.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 18:21   #27
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Lalfeorosanuty: petitgrain, wanilia, rumianek, róża, bób tonka, geranium, jaśmin, papryka, lawenda, mimoza, kadzidło, cynamon, szafran, paczula. Jeden z delikatniejszych, bardziej kobiecych zapachów tej marki. Początek nie był łatwy – mocno ziołowy, a w tle ziemista, nieco grzybowa paczula. Szybko pojawia się wytrawna róża w połączeniu z geranium i równie szybko znika przytłoczona przyprawami, z których najbardziej wyczuwalny jest cynamon. Ładny – określiłabym go jako kwiatowo – orientalno – przyprawowy.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 18:17   #28
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Levanuty: grejpfrut, jaśmin, czarny pieprz, kurkuma, wanilia, papryka, nard, trawa cytrynowa, benzoes, bób tonka. Początek cytrusowo – jaśminowy, podszyty zgrabnie mieszanką kuchennych przypraw, które z upływem czasu zaczynają dominować nad resztą nut. Baza przypomina zapach otwartej szufladki na przyprawy, z lekką domieszką wanilii.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 18:21   #29
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Linfedele 1004nuty: koper, pomarańcza, kurkuma, kawa, petitgrain, goździki, paczula, kadzidło, ylang-ylang, kardamon, mirra ,wanilia. Początek odpychający, kojarzący się dzięki koperkowi i kurkumie z jakąś dziwną potrawą. Później jest nieco lepiej – dochodzą goździki i kardamon i zapach łudząco przypomina Opium. Świetna trwałość.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 19:56   #30
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: zapach O'Driu

Linfedele Haikunuty: kastoreum,kadzidło, tonka, geranium, czarny pieprz, goździk, kawa, wanilia, paczula. Nut sporo i są bardzo interesujące, ale skończyło tak sobie – początek mocno alkoholowy, rumowy wręcz, później trochę goździków i piołunu, a baza to wanilia ze sporą ilością przypraw. Bardzo szybko zbladł i zniknął ze skóry.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 18:24:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.