Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 08:37   #2311
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez lidziaczeks Pokaż wiadomość
Nanaaaaa87 ja też biegam z mamą, tyle,że to ja ją wciągnęłam w ten proceder
super

moja mama pomimo swoich prawie 60 lat mogłaby zawstydzic formą niejedną nastolatkę my jeszcze poza bieganiem uwielbiamy spinning na rowerach stacjonarnych, mina dwudziestolatek które odpadaja po 10 min treningu a moja mama dojezdza do końca bezcenna

no i codziennie rano o 7 pobudka na bieganie i nie ma dyskusji ze mi sie nie chce, ale to dobrze bo ja nie mam takiego samozaparcia i często odpuszczam niestety
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 10:23   #2312
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Mary333 Pokaż wiadomość
A po jakim czasie widziałyście efekty biegania? Bo też od poniedziałku zaczęłam i jestem ciekawa. Dodam, że trzy razy w tygodniu robie jeszcze siłowy, ale to chyba nie w tym wątku
to zależy na jakich efektach Ci zależy

ja biegam niedługo, jakieś dwa tygodnie, i już widzę ,że kondycja lepsza, że mogę ten sam dystans przebiec o wiele mniej zmęczona. nastrój też zdecydowanie mi się poprawił

ale jeżeli chodzi Ci o właściwości odchudzające, to ja osobiście nie zauważyłam nic z tych rzeczy tyle,że ja nie po to zaczęłam biegać
suspense jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 21:30   #2313
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

wczoraj jakieś 3km biegu i 2km marszu...
dziś nic

jutro pobiegam o ile wstanę o 8 rano...


Cytat:
ale jeżeli chodzi Ci o właściwości odchudzające, to ja osobiście nie zauważyłam nic z tych rzeczy tyle,że ja nie po to zaczęłam biegać
ja tak samo
jutro będzie mój 39 dzień biegania ^^ (tzn. ogólnie to biegam od początku kwietnia, ale wiecie jak to jest - tu przeziębienie i 4 dni luzu, tu mi się nie chce, tu koncert i 2 dni luzu...)... a jedyne co zauważyłam, to że wyrobiły mi się trochę mięśnie łydek

inna sprawa - że jak się zrobiło tak gorąco, to jadam tylko jeden posiłek dziennie.. (po prostu częściej mi się nie chce) ;/

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2010-06-30 o 21:32
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 08:29   #2314
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

ja dzisiaj już też zaliczyłam 30 min biegu, musze sobie kupić jakiś pożądny stanik do biegania
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 11:55   #2315
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

ktoś tam wspominał o pobiciu 100 km na liczniku polecam założenie sobie dziennika biegowego, żeby łatwiej było śledzić postępy: widać ilość dni treningowych, różne inne statystyki no i oczywiście przebyty dystans. Np. taki dziennik: http://runmania.com/index.php

gdy się zalogujecie (bardzo prosto i bez poważnych danych) pojawia się kalendarz, w ktory można wpisać wszelkie dane.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 12:03   #2316
callm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 29
GG do callm
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

jaka pora jest najbardziej optymalna do biegania?
callm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 12:57   #2317
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez callm Pokaż wiadomość
jaka pora jest najbardziej optymalna do biegania?
Jak ci wygodnie, jak masz czas, jak ci się chce. Nie ma pory najlepszej na bieganie - jest to bardzo subiektywny wybór.

Tak na marginesie: nie ma czegoś takiego, jak "najbardziej optymalne". Coś albo jest, albo nie jest optymalne (tak jak albo jest bez uszkodzeń, albo uszkodzone, ale nie "najbardziej bez uszkodzeń").
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 13:00   #2318
callm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 29
GG do callm
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

ostatnio biegałam około 11 / 12 , ale stwierdziłam że za gorąco się robi na takie eskapady.

całkiem rano nie mogę, ponieważ bez śniadania nie dam rady, no a wieczorem sama się boję. muszę coś wymyślić
callm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 13:05   #2319
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez callm Pokaż wiadomość
ostatnio biegałam około 11 / 12 , ale stwierdziłam że za gorąco się robi na takie eskapady.

całkiem rano nie mogę, ponieważ bez śniadania nie dam rady, no a wieczorem sama się boję. muszę coś wymyślić
20 też jest wieczorem i nie jest ciemno...
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 14:57   #2320
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

30 min porannego biegania zaliczone


annan_ jaki dystans powinno się mniej więcej pokonywać w 30 min? bo zastanawiam się czy nie biegam za wolno
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:06   #2321
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez nanaaaaa87 Pokaż wiadomość
annan_ jaki dystans powinno się mniej więcej pokonywać w 30 min? bo zastanawiam się czy nie biegam za wolno
taki dystans, jaki wychodzi ci z tempa np przy 8'/km to 3,75 km, przy 6'/km - 5 km

nie ma czegoś takiego, jak bieganie za wolno - biegasz tak szybko, jak pozwala ci na to kondycja i jak masz ochotę. Na dodatek jeżeli biegasz po prostu 30 min, bez wprowadzania innych elementów treningu, trudno będzie cokolwiek zmienić, chyba, że czujesz, że masz jeszcze dużo zapasu i nie biegasz z maksimum swoich możliwości
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 17:25   #2322
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

a ja wczoraj biegałam zupełnie inaczej niż zazwyczaj

zaczęłam normalnie- 10 min marszu.
później potruchtałam 10 min i doszłam do wniosku, że mnie już nudzi to truchtanie i mam ochotę w końcu przyspieszyć.
więc wyszło na to,że zaczęłam robić przebieżki (tak to się chyba nazywa? ) coś w stylu 3 minuty biegu na maksa, 1 minuta marszu, potem znowu 2 minuty biegu i marsz- biegłam tak szybko i tak długo jak tylko mogłam, a maszerowałam do momentu, kiedy czułam,że już mogę w miarę sprawnie oddychać i zaczynałam bieg od nowa.
kiedy już się zmęczyłam tak porządnie(co nastąpiło po jakiś 15minutach ) znowu zaczęłam trucht- 15 minut. ale,że wczoraj mnie fantazja nie opuszczała to nie biegłam zwyczajnie tylko biegałam po schodkach, robiłam slalomy między drzewami, biegłam szybko, zwalniałam prawie do zatrzymania i znowu biegłam szybko.
no i na koniec 10 minut marszu na rozluźnienie

ogólnie jestem bardzo zadowolona z wczorajszego biegania, może mój trening nie należał do najbardziej profesjonalnych, ale tak mnie wymęczył i dał mi tyle radości,że aż miło
suspense jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 21:23   #2323
Essali
Raczkowanie
 
Avatar Essali
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 292
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja w tym roku już biegałam, ale słaby ze mnie zawodnik, więc szybko wymiękłam.
Teraz mam zamiar zacząć od jutra. Na razie wieczorem, potem chciałabym rano i wieczorem, ale nie wszystko w jednym czasie.
__________________

Essali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 23:06   #2324
Blushed
Raczkowanie
 
Avatar Blushed
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 148
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Hej hej
jestem nowa i też zamierzam biegać. Ale nie po to, żeby coś zrzucać.
Przy wzroście 163cm ważę zaledwie 46kg, więc nie chodzi mi o odchudzanie W sierpniu jadę w góry, więc przez lipciec chciałabym pobiegać troszkę, aby nabrać kondycji na długie tatrzańskie szlaki
Jest bardzo źle. Kiedys aktywnie uprawiałam różne sporty, teraz nie robię nic. Wchodząc na 3 piętro mam zadyszkę
haha, aż wstyd się do tego przyznawać No cóż. Zaczynam od poniedziałku! Możę namówię też mamę

Pozdrawiam
Blushed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 14:31   #2325
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

witam dziś mam za sobą trzeci dzień biegania z rzędu. na pewno nie będę tego robić codziennie, ale na początku wolę dzień w dzień , aby się hm.. wczuć? aa no i właśnie- zaniepokoił mnie jeden post. a mianowicie ten o nietrzymaniu żadnego przedmiotu w ręce. ja biegam z butelką wody i właśnie nie wiem, czy to za dobrze.. w każdym razie o ile telefon można zostawić w domu, bez wody się nie ruszę ..
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 14:46   #2326
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

hej biegam ok 3 tyg , w tym tyg dzien w dzien i zrobil mi sie babel z ciecza na duzym palcu u nogi... czym to moze byc spowodowane? bylo zbyt goraco czy buty zle dopasowane?
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 14:47   #2327
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

ja biegam 30 minut a nie wiem ile to km, ja biegam rekreacyjnie nie dla jakiejś formy jak na maraton, w zeszłym roku biegałam dzień w dzień przez pól roku , schudłam 10 kg tyle mi wystarczy ale bieganie uzależnia

Edytowane przez pycia17
Czas edycji: 2010-07-03 o 14:49
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 14:51   #2328
Daruniiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
GG do Daruniiia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja biegam od dzisiaj. Dzisiaj było 30min, za kilka dni postaram się 40 Zawsze raczej byłam w tym kiepska, ale się zawzięłam i planuję biegac 5 razy w tyg Najważniejsza jest motywacja!
__________________


Daruniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 15:02   #2329
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Hej dziewczyny A ja ostatnio przestałam biegać. Miałam z siostrą, a jej się odechciało Samej mi się jakoś nie chce...


Daruniiia, jeden podpis mamy w tej samej sprawie Mam nadzieję, że się nie pogniewasz i ten drugi też sobie dodam
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 15:19   #2330
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
aa no i właśnie- zaniepokoił mnie jeden post. a mianowicie ten o nietrzymaniu żadnego przedmiotu w ręce. ja biegam z butelką wody i właśnie nie wiem, czy to za dobrze.. w każdym razie o ile telefon można zostawić w domu, bez wody się nie ruszę .. [/COLOR]
oczywiście, że można biegać z butelką w ręce i nie szkodzi to kalectwem (na dodatek nie widziałam tego postu), tylko przy szybszych treningach jest to niewygodne - ręce są niesymetrycznie obciążone, a woda przelewa się w butelce i ciężko ją trzymać). Ale nie sądzę, by wśród nas był ktoś aż tak szybko biegający, by tej wody nie dalby rady utrzymać.

Na razie nie biegam więcej niż godzinę i dlatego nie zabieram ze sobą wody (bo nie est to absolutnie konieczne przy takim czasie), ale za to podam zasłyszany dobry sposób: gdzieś na trasie treningu/pętli chowasz wodę (np. pod krzaczkami) i popijasz, gdy mijasz to miejsce. Jest tylko ryzyko, że ktoś ci picie podbierze.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mmadzik Pokaż wiadomość
hej biegam ok 3 tyg , w tym tyg dzien w dzien i zrobil mi sie babel z ciecza na duzym palcu u nogi... czym to moze byc spowodowane? bylo zbyt goraco czy buty zle dopasowane?
zaraz źle dopasowane... Przecież buty są z materiału i się dopasują... Najprawdopodobniej są trochę za luźne i obcierały, co zakończyło się bąblem. Załóż następnym razem grubsze skarpety albo naklej plaster. Po jakimś czasie albo but się dopasuje, albo naskórek w tym miejscu zgrubieje i bąbli nie będzie.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2010-07-03 o 15:20
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 15:29   #2331
Daruniiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
GG do Daruniiia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość

Daruniiia, jeden podpis mamy w tej samej sprawie Mam nadzieję, że się nie pogniewasz i ten drugi też sobie dodam

Gniewać??! Pewnie że nie kochana Im nas więcej tym lepiej


Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny A ja ostatnio przestałam biegać. Miałam z siostrą, a jej się odechciało Samej mi się jakoś nie chce...
Ja w ogóle nie lubie sama ćwiczyć dlatego też namówiłam moją mamę na siłownię bo ciagle marudziła na swój brzuch Ona biegała codziennie przez 9 dni i dzisiaj zauważyłyśmy u niej pierwsze całkiem niezłe efekty Dzisiaj się przełamałam i tez wskoczyłam na bieżnię no i było super. Lubie się tak wypocić bo wtedy wiem że COŚ jednak zrobiłam Jeśli nie lubisz sama biegać to Tobie tez radze iść na jakąś fajną siłownię między ludzi..
__________________


Daruniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 15:47   #2332
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
oczywiście, że można biegać z butelką w ręce i nie szkodzi to kalectwem (na dodatek nie widziałam tego postu), tylko przy szybszych treningach jest to niewygodne - ręce są niesymetrycznie obciążone, a woda przelewa się w butelce i ciężko ją trzymać). Ale nie sądzę, by wśród nas był ktoś aż tak szybko biegający, by tej wody nie dalby rady utrzymać.

Na razie nie biegam więcej niż godzinę i dlatego nie zabieram ze sobą wody (bo nie est to absolutnie konieczne przy takim czasie), ale za to podam zasłyszany dobry sposób: gdzieś na trasie treningu/pętli chowasz wodę (np. pod krzaczkami) i popijasz, gdy mijasz to miejsce. Jest tylko ryzyko, że ktoś ci picie podbierze.
w moim wypadku jest to pół litrowa butelka, także jakoś specjalnie ciężko mi nie jest. a 'krzaczkowy' patent całkiem niezły, z tym, że ja biegam naokoło takiego dość dużego zalewu, więc nawet 2x nie mijam tego samego miejsca. ale , gdybym miała inną trasę, to zapewne bym tak robiła
co do czasu to u mnie jest to 10 min marszu [nad zalew] później 10 min biegu, minutka marszu [ jako odpoczynek] i znów 10 min biegu po czym 10 min marszu z nad zalewu do domu. ale dopiero się rozkręcam - tak jak pisałam, jutro dopiero 4ty dzień.
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 15:59   #2333
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

dziekuje zrobie tak i dzis mam nadzieje obedzie sie bez babli , ja biegam od 20 do ok 21 Jak dla mnie najlepsza pora.
Ja mam tak ze mam z gory ustalona godzien biegania , nie wazne czy by sie waliloczy palilo , musze i juz.
I wtedy nie ma glupich wymowek z epojde za iles tam czasu.
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 16:00   #2334
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Daruniiia Pokaż wiadomość
Gniewać??! Pewnie że nie kochana Im nas więcej tym lepiej
Tak też myślałam Tak, tak oby jak najwięcej


Cytat:
Napisane przez Daruniiia Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie lubie sama ćwiczyć dlatego też namówiłam moją mamę na siłownię bo ciagle marudziła na swój brzuch Ona biegała codziennie przez 9 dni i dzisiaj zauważyłyśmy u niej pierwsze całkiem niezłe efekty Dzisiaj się przełamałam i tez wskoczyłam na bieżnię no i było super. Lubie się tak wypocić bo wtedy wiem że COŚ jednak zrobiłam Jeśli nie lubisz sama biegać to Tobie tez radze iść na jakąś fajną siłownię między ludzi..
Mamy to raczej nie namówię, bo ma w domu swój rowerek stacjonarny Siostra konno jeździ, więc to też jakiś sport i tym się wykręca

Teraz zabieram się do Brazil Butt Lift, a dodatkowo miało być bieganie (tylko takie mniej ekstremalne, bo ciałka tracić raczej nie chcę) . Ja nawet lubię sama w domu ćwiczyć, mogę wtedy robić to we własnym tempie i kiedy chcę. Ale biegać to już raczej nie A z tą bieżnią to nie głupi pomysł, dzięki za podpowiedź bo zapomniałam, że w ogóle coś takiego istnieje hihi
Tylko jak ja to wszystko rozplanuję
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 16:02   #2335
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

mnie kolega (który biega już długi, długi czas) straszy, że od nieodpowiednich butów mogę mieć problemy z kolanami.. :/ póki co - nie mam kasy na kupienie takich butów specjalnie do biegu, no i się boję teraz biegać w tych co mam ;/;/
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 16:29   #2336
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
mnie kolega (który biega już długi, długi czas) straszy, że od nieodpowiednich butów mogę mieć problemy z kolanami.. :/ póki co - nie mam kasy na kupienie takich butów specjalnie do biegu, no i się boję teraz biegać w tych co mam ;/;/
kolega ma rację - krok biegowy w twardych butach bez amortyzacji powoduje duże przeciążenia w stawach (zwłaszcza kolanowych) - po prostu szybko można nabawić się kontuzji - czasem nawet bardzo poważnej. A już zabójcze jest połączenie: jakiś tam adidas i beton lub asfalt. Jak już musisz, biegaj po ubitych ścieżkach, ale nie po chodnikach lub ulicach.

Takie buty biegowe można kupić już od 80 zł, więc wykręcanie się brakiem kasy to raczej słaba wymówka w porównaniu z kosztem leczenia lub trwałym uszkodzeniem stawu.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
w moim wypadku jest to pół litrowa butelka, także jakoś specjalnie ciężko mi nie jest.
więc jak ci nie przeszkadza, to biegaj z butelką. Nie mam pomysłu, co by się złego mogło od tego stać.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 17:56   #2337
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

ja wczoraj zamówiłam buty do biegania Kalenji za 77 zl już z przesyłką, więc wydaje mi się, że bardzo niedrogo, a czytałam o nich dobre opinie.

No i dzisiaj wkońcu biegałam w moim nowym sportowym staniku, baaardzo dużo różnica, niby taki szczegół, a o wiele lepiej się biega
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 18:46   #2338
Daruniiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
GG do Daruniiia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Teraz zabieram się do Brazil Butt Lift, a dodatkowo miało być bieganie (tylko takie mniej ekstremalne, bo ciałka tracić raczej nie chcę) . Ja nawet lubię sama w domu ćwiczyć, mogę wtedy robić to we własnym tempie i kiedy chcę. Ale biegać to już raczej nie A z tą bieżnią to nie głupi pomysł, dzięki za podpowiedź bo zapomniałam, że w ogóle coś takiego istnieje hihi
Tylko jak ja to wszystko rozplanuję
Oj gdybym mogła biegałabym na powietrzu, ale niestety w centrum miasta kiepsko z takim terenem :/ Ale bieżnia też mi odpowiada, bo nie ma zmiłuj, musisz biec i już, inaczej spadniesz To taki bat nade mną, którego mi trzeba Więc to jest fajne w bieżni
__________________


Daruniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 19:59   #2339
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Daruniiia Pokaż wiadomość
Oj gdybym mogła biegałabym na powietrzu, ale niestety w centrum miasta kiepsko z takim terenem :/ Ale bieżnia też mi odpowiada, bo nie ma zmiłuj, musisz biec i już, inaczej spadniesz To taki bat nade mną, którego mi trzeba Więc to jest fajne w bieżni
Ja akurat mieszkam na obrzeżach miasta, warunki do biegania mam idealne, a naokoło jeszcze las. W ogóle na osiedlu jest dużo ścieżek rowerowych i mnóstwo ludzi tu biega i uprawia Nordic Walking (wyłaniają się zawsze wieczorami i wzbudzają we mnie poczucie winy ). Ale w większości biegają sami, a ja potrzebują towarzystwa A może właśnie też taki bat by mi się przydał
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 21:31   #2340
OnaJuzNieZyje
Zadomowienie
 
Avatar OnaJuzNieZyje
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Nieba
Wiadomości: 1 232
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Pierwszy dzien i pierwsze 15 min za mną.!
__________________
"Wyjatkowosc nie polega na idealnosci"

2014r:
Skalpel x 1
Bez slodyczy 1/30
OnaJuzNieZyje jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.