Sumamed- kto stosował i jakie efekty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-07, 12:04   #1
ducia85
Przyczajenie
 
Avatar ducia85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: JASTRZEBIE ZDROJ
Wiadomości: 6
Unhappy

Sumamed- kto stosował i jakie efekty?


Witam kochani mam problem z tršdzikiem. 2 miesišce temu poszlam do dermatologa i pani doktor przepisala mi Aukmedycyne czy jakos tak to sie stosuje punktowo na krostki. Ostatnio byłam na kontroli bo kazala mi przyjsc. Szczerze jej powiedzialam ze nie pomaga mi to zabardzo no i przepisała mi Sumamed w tabletkach - jest ich 6 sztuk. Pobiegłam prędko do apteki zeby sie dowiedziec ile kosztujš no i mialam prawie zawal jak sie dowiedzialam cene- 78 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! Kurde nie stać mnie na tak drogi antybiotyk wiec chyba pojade do Czech po niego bo tam sa o wiele tańsze leki tym bardziej ze nie mam tak daleko. Dajcie znac czy tez to kiedys braliscie i jakie byly efekty bo chce sie wkońcu pozbyć tego okorpieństwa Czekam na wasze opinie bo nie zdecydowalam jeszcze czy pojade wykupic ten lek..
__________________
DUCIA85
ducia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 16:46   #2
donaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: bcn
Wiadomości: 12
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Czesc Ducia, wiesz nie bardzo wiem jakie ma dzialanie Sumamed ale mi go przepisal internista jak dostalam jakiegos zapalenia drog moczowych prawdopodobnie po basenia, jest drogi to fakt ale zy skuteczny w tradziku??? to byl skonsultowala nawet z pania w aptece! zanim popadniesz w zbedne koszty lub zludne nadzieje na to ze ci to pomoze.
__________________
donaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:05   #3
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Ja stosowałam. Plusy: skórę miałam po nim piękną. Minusy: nie trwało to długo, wkrótce wszystko wróciło i do tego miałam komplikacje poantybiotykowe (do tej pory mam, ale to nie tylko wina summamedu, ale i innych leków). Bardzo szybko działa i daje olśniewający efekt. Szkoda, że nietrwały :/ Aczkolwiek tak było u mnie, a to różnie u ludzie wygląda. Ja płaciłam dużo mniej - zdaje się, że poniżej 50. Najpierw moze poszukaj tańszej apteki.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 10:42   #4
vanilla83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: bełchatów
Wiadomości: 39
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

ja akurat jestem ta, na ktora wcale nie zadzialal,a wzielam 3 pudelka chyba nawet gorzej po nim bylo,wiec po wlasnym doswiadczeniu nie polecam,no ale na kazdego dziala chyba naczej jak widac.
vanilla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:47   #5
ducia85
Przyczajenie
 
Avatar ducia85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: JASTRZEBIE ZDROJ
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

wiecie co nie bede kupowała tego antybiotyku już się ich w życiu sporo najadłam. Nie bede sie dodatkowo truła ale ostatnio dowiedziałam sie o dobrym sposobie na pryszcze. A mianowicie należy twarz i tam gdzie one występujš dobrze oczyœcić spirytusem salilcylowym hehe nie przeraŸcie się jak bedzie czerwona buŸka bo tak to ma byc. Cera musi być zdyzenfekowana dokładnie. Następnie należy nanieœć warstwe maœci cynkowej. Róbcie tak na noc bo po maœci buzia jest tłusta i lekko biaława ale tam ma być. Wczoraj to wypróbowałam i musze wam powiedzieć ze dzis rano buŸke mialam jak marzenie. Krostki widocznie zanikły i nie pojawiły się nowe. Wypróbujcie ten sposób nie zaszkodzi no i nie kosztuje tyle co ten Sumamed. Papa
__________________
DUCIA85
ducia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 17:06   #6
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

pierwsza porcja sumamedu za mna... przez 3dni - 2 tabletki dziennie (na raz), dawka 250mg i za 3 tygodnie znow wizyta i tabletki znowu w ruch (tylko cos tam mowila jedna dziennie czy cos takiego). 3 tygodnie to nie za dlugi odstep czasu? sumamed dziala w skorze tak dlugo? (czytalem na ulotce, ze w tkanki wnika, cos w tym stylu). kurcze ciapa jestem, w drugim dniu piwo wypilem i zastanawiam sie czy przez to beda slabsze efekty... jak myslicie?
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:05   #7
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

braliscie sumamed? jak braliscie to jak przyjmowaliscie? bo ja sie teraz glowie czy dobrze dermatolog uslyszalem, ze za 3 tygodnie nastepna "porcje" bede lykal... to nie za dlugo?
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 19:33   #8
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Ja brałam sumamed w dwóch 'porcjach'. Najpierw jedno opakowanie przez 3 dni i po jakimś tygodniu od zakończenia drugie opakowanko. Efekty jak dla mnie były zdumiewające, zwł. po zerowym działaniu tetralysalu, który brałam wcześniej. Zniknęły mi te wszystkie ropne zmiany i do tej pory nie wróciły w takiej postaci, więc myślę, że warto spróbować z tym antybiotykiem. Tylko od razu mówię, że on nie jest na każdy rodzaj trądziku, no ale wiadomo, że jak lekarz przepisuje to raczej wie, co robi
A co do piwka, to był zły pomysł :P To ja nawet na andrzejki, na które wybieram się w tym tygodniu nie będę nic piła...:P Myślę, że jak już się decydujesz na leczenie antybiotykiem, to powinieneś się z tym liczyć Czasem trzeba się poświęcić dla pięknej buźki, nieprawdaż?
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 19:55   #9
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

no to teraz nie dotykam piwska :P na szczescie i tak sie opanowalem i zlimitowalem do jednego... moze nawet niecalego
ale mnie zastanawia w dalszym ciagu czy te 3 tygodnie to nie za dluga przerwa... mam nadzieje ze nie narobi mi sie w ten czas tych dzikow na twarzy
a jesli ten sumamed mi pomoze to bede wniebowziety... jestem dobrej mysli, do tej pory bralem z 3 miesiace tetralysal - wygladzil mi skore, ale kurde mam czerwone slady (no i jeszcze mi tam wyskakuje co nie co), ale sprytnie ukrywam korektorem unifiance :P
pozdrawiam
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 13:32   #10
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Witam Panie: ) i odnawiam temat
Mam coś w rodzaju anginy i jeszcze doszedł dzis do tego kaszeldzis biore 3 opakowanie summamedu. Biore też tabletki anty - novynette. W ulotce antybiotyku nie pisze nic na temat wpływu jaki ma na tabletki? wiecie moze czy osłabia ich działanie?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 13:48   #11
carolin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Z tego, co się orientuję, wszystkie antybiotyki osłabiają działanie tabletek anty. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że nawet na ulotce jest o tym wzmianka.
carolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 14:41   #12
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

hej
jestem w trakcie brania leku. Dwa tyg. temu wzielam pierwsze dawki (tj. 3 tabletki przez 3 dni, tydzien temu kolejna i jutro biore nastepna) wiec za tydzien bede brac juz ostatnia z paczki...
neistettey zgreszylam...w piatek wypilam piwo (nawet 2,5 ;(((( ) tak nie moglam sie powstrzyamac;/ ) nie wiemc zy to tego wina...czy mieliscie juz takie cos w trakcie brania leku, wrazenie, ze "szystko wywala" tzn., ze no wszystkie ropne wycjodza...? moja mama twerdzi, ze to sie oczyszcza twarz;/
help
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:35   #13
wyimaginowanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Brałam sumamed na cerę (pamiętam moje zdziwienie jak przeczytałam ulotkę-zalecane przy zakażeniu dróg moczowych).
Efekt był, choć nie tak wielki jak się spodziewałam. Po jakichś 2-3 miesiącach problem powrócił, niestety jeszcze silniejszy.
wyimaginowanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 19:46   #14
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

no nawet mnie nie zalamujcie;/
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 11:42   #15
gosiax1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Witam,

Wątek dość dawno rozpoczęty, ale ja osobiście stosunkowo na dniach dopiero miałam doczynienia z tym antybiotykiem. Nie stosowałam go jednak na problemy z trądzikiem, tylko na zapalenie płuc i oskrzeli. W szpitalu dożylnie mi podawali przez 5 dni. Żadnych skutków ubocznych po nim nie mam. Jedyny skutek to taki, że objawy zapalenia się zedukowały do tego stopnia, że mogłam wrócić do domu i tam podjąć leczenie ambulatoryjne. A że drogi, to dogi. Antybiotyki z reguły nie są tanie .

Pozdrawiam gorąco i zdrowia życzę
gosiax1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 13:33   #16
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Biorę sumamed od przeszło tygodnia na problemy z buźką. Dermatolog mi go przepisała głównie po to, by wyleczyć stany zapalne. Dodatkowo używam żelu na noc.
Antybiotyk stosuję tak: 1 tabletka przez 3 dni pod rząd, a następnie co tydzień po jednej tabletce. Cała kuracja ma trwać blisko 2, 5 miesiąca (razem 12 tabletek).
Już po tygodniu na buźce nie widzę żadnego nowego syfka
Nie wiem czy to zasługa tabletek, czy może raczej żelu, bo tydzień czasu to przecież starsznie mało Póki co działa
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 11:46   #17
maja775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

po 9 tygodniach łykania tego paskudztwa i smarowania Skinorenem widać jedynie minimalne efekty
szkoda wątroby. :/

Edytowane przez maja775
Czas edycji: 2010-05-06 o 17:57
maja775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:16   #18
Madona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: I don't know where I'm from
Wiadomości: 21
GG do Madona
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Hej, ja walczę z trądzikiem 6 lat z przerwami, gdy miałam olśniewająco gładką skórę. Obecnie moja dermatolog wypisała mi właśnie ten antybiotyk, przyjęłam dzisiaj pierwszą dawkę i czuję się naprawdę w porząku. Za 10 tygodni opiszę Wam efekt
Madona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:20   #19
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Myślałam, ze bedzie bardziej rózowo, niestety wychodza mi jeszcze te paskudztwa na buzi co prawda w mniejszej ilosci, ale jednak.
A najbardziej mnie wkurza to, ze sie mega zle czuje po tym antybiotyku. Pierwsza tabletka to w ogóle była tragedia, caly żołądek mnie bolał, mdliło mnie, rozwolnienie... Dziś własnie wziełam 7 tabletke, przede mna jeszcze 1,5 miesiaca kuracji. Co prawda takich rewolucji juz nie mam jak za pierwszym razem, ale tabletke w brzuchu czuje- nie da sie ukryc. Oczywiście stosuje leki ochronne, bo inaczej bym chyba umarła z bólu
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 16:18   #20
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

mi ostatnio dermatolog przepisała summamed, na te podskórne bolące gule ... ale nim zdążyłam kupić lek, gule zniknęły.

pamiętam, że kiedyś brałam summamed przy anginie, i już wówczas miałam problemy trądzikowe, ale żadnej poprawy nie widziałam.

PS. Jest tańszy zamiennik tego leku
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 18:03   #21
martita80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Ja kiedyś brałam na zapalenie płuc i cera była piękna
Teraz biorę w ramach kuracji trądziku u dorosłych ( w rezultacie to młodzieńczy, ale trochę się przedłużył i mam do dziś )
Kuracja trwa 8 tygodni!!
3 tabletki przez trzy dni co dziennie, potem jedna po upływie tygodnia od momentu zażycia pierwszej, następnie 7 tabletek w odstępie 1 tygodnia.
Zobaczymy czy coś pomoże, teraz jestem trochę zsypana ale to efekt zażywania tabletek (wyłażą)
Pozdrawiam.
martita80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 09:23   #22
sara137
Raczkowanie
 
Avatar sara137
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 136
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Dzisiaj dostałam ten lek. Mam nadzieję, że pomoże
sara137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:02   #23
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Ja też miałam od dermy ten antybiotyk. Ja nie jestem zadowolona. Dostałam 3 opakowania, pierw 3 dni, później co tydzień, ale efektów niestety żadnych, wręcz pogorszenie. Ale to mogło też być spowodowane zmianą retinoidu. Kupowałam zamiennik za 1 gr pytajcie w aptece, nie ma co przepłacać
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 13:45   #24
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

hmmm ja sumamed stosuje jak dopada mnie angina albo inne cholerstwo. tak mi przepisal lekarz.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 09:49   #25
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

ja właśnie wczoraj skończyłam po 9 tyg branie summamedu na tradzik, ale wlasciwie wogole nie pomogl, a wrecz nawet nie wiem czy nie pogorszyl stanu twarzy :/
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 13:20   #26
bochon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Hej ; )
Ja właśnie dzisiaj zaczynam kurację Sumamedem ;D Pani dermatolog przepisała mi go podobnie jak Wam, przez pierwszy tydzień przez 3 dni po jednej, a później przez 9 tygodni po jednej tabletce
Zobaczymy jak to bd... oczywiście przepisała mi jeszcze probiotyki, na twarz zamiennie differin z akneroxidem 5 na noc, a na plecy akneroxid 10 ...
Wykosztowałam się, ale mam nadzieję , że chociaż pomoże bo męczę się z tym świństwem już 5. rok ; P
Może ktoś z Was miał podobne leki i napisze swoją opinie ?
Pozdrawiam
bochon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:12   #27
andziek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Hej!!

Ja stosowałam tel lek i dodatkowo Skinoren maść. Bardziej skupiałam się na zażywaniu leku niż smarowaniu maścią.
Brałam 4 opakowania, po trzy tabletki, wg schematu zażywania po 1 tabletce dziennie w każdy pon., wt., śr., przez 4 kolejne tygodnie.
Z efektów jestem bardzo zadowolona, a lek skończyłam brać na początku sierpnia. Póki co nie mam nowych wyprysków, a poprzednie stany zapalne ładnie się wygoiły. W aptece jest zastępnik Sumamedu, ma taką samą ilość głównego składnika. Brałam 2 opak. Sumamedu i 2 tego zastępnika.
andziek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 10:36   #28
kroenn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Sumamed- kto stosował i jakie efekty?

Sumamed do kupienia z receptą online - https://euroclinix.net

Edytowane przez kroenn
Czas edycji: 2019-11-23 o 15:29
kroenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-02 11:36:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.