depilacja woskiem w rolkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 09:38   #1
Paulinka0391
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7

depilacja woskiem w rolkach


Ostatnio postanowiłam kupić sobie zestaw do deplicacji (wosk w rolkach z podrzewaczem i paskami). Przy użyciu tego wosku na włoski na skórze ręki, bardzo dobrze się sprawdził, co do efektu na nogach był średni- skóra została trochę podrażniona i pojawiły sie małe strupki. Najbardziej rozczarował mnie efekt na włosach pod pachami, nie dość, że przy zrywaniu paska prawie w ogóle nie zrywały sie włoski, to do tego skóra została strasznie podrażniona, zaczerieniona, i przy dotyku do niej odczuwalny był ból. po kilku dnia skóra zaczeła się zruszczać.Odczekałam prawie z 3 tyg. i powtórzyłam nałożenie wosku na włosy pod pachami. efekt był barzo zły. Włoski praktycznie w ogóle w całości zostały i nie zrywały się z plastrem(woskiem)- po 2-3 takich próbach czuję, że skóra zaczyna być podrażniona wieć zaprzestałam tej depilacji. muszę dodać, że są ok 4-5 milimietrowe. Może coś nie odpowiednio robie, temu zamiast włoski usuwać się z woskiem przy zrywaniu plastra niestety pozostają we skórzę. Proszę o poradę i pomoc. Może znacie jakieś inne sprawdzone dobre sposoby na depicację włosów na nogach i pod pachami, co jest dośc szybkie i daje dość długi efekt.
Paulinka0391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:25   #2
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Ja właśnie dzisiaj zamówiłam sobie taki zestaw i zobaczymy jak to będzie, zwłaszcza z tymi paszkami. Na początku zastanawiałam się nad zakupem domowego depilatora laserowego, ale nie jestem przekonana czy takie domowe lasery są skuteczne, bo naczytałam się różnych opinii na ten temat, więc pierwszy wypróbuję wosk.
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 17:21   #3
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Czytam i czuję niepokój...
Od wczoraj intensywnie zbieram dane dot. wosku w rolkach i obczajam allegro, jest sporo niedrogich zestawów z podgrzewaczem i paskami. Daaawno dawno temu jako nastolatka miałam do czynienia z woskiem w plastrach i odczucia miałam bardzo negatywne
Czas jednak mija a ja od lat męcze się z maszynką i marzy mi się te 10 dni gładkiej skóry, tym bardziej, że coraz częściej mimo żeli i pianek po maszynce mam spore podrażnienia...

Próbowałam też depilatora, zupełnie nie dla mnie - koszmar wrastających włosków.
Myślałam, że z woskiem to masa zachodu i jeden wielki ból, ogladałam jednak ostatnio sporo filmików na yt, gdzie dziewczyny opowiadały (i demonstrowały) ten rodzaj depilacji i czuję się przekonana a przynajmniej pełna zapału do wypróbowania.

Dwa tygodnie bez martwienia się o odrastający busz brzmią dla mnie jak marzenie. Chetnie poczytam jak to u Was się spradza i zaczynam już obczajać KWC za najlepszymi oliwkami po zabiegu

Lepiej miec wszystko gotowe, kiedy sie kliknie magiczne Kup Teraz, a co
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 11:41   #4
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Dwa dni temu otrzymałam przesyłeczkę z tym oto zestawemhttp://allegro.pl/zestaw-arco-podgrzewacz-paski-4x-wosk-velour-italy-i3155524119.html
i dzisiaj albo jutro zaczynam zabawę Jak tylko będzie po fakcie, to dam znać jak było!!!

Edytowane przez Paooola24
Czas edycji: 2013-04-19 o 12:14
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:39   #5
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Paooola24
Zestaw świetny, właśnie na cos takiego poluję
Czekam z niecierpliwością na Twoje pierwsze wrażenia

Woski fajne, różany, shea...Miodowy, ponoć mocny i z każdym włosem sobie poradzi

Moje poszukiwania idealnej oliwki zaowocowały zakupem takowej z Joanny, w pospiechu przed prac nie obczaiłam składu i masz...Parafina na pierwszym miejscu buuu

EDIT: Nie wyrobiłam i kupiłam ten sam zestaw z tej samej aukcji Wrażeniami będziemy mogły się dzielić jednocześnie
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...

Edytowane przez Claudia
Czas edycji: 2013-04-19 o 20:51
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 21:50   #6
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Nie mialam za bardzo czasu ale nie moglam wytrzymac i wyprobowac zestawik chociaz na kawalku nogi Podgrzewacz nagrzewal sie ok 40minut, uzylam wosku rozanego, ale jutro jak bede robic cale nogi to uzyje miodowego na moje tragicznie grube wlosy. A co do bolu: nic strasznego poczulam jedynie przez chwile cos w rodzaju uklocia sie igla, choc zawsze mialam dosc niski prog bolu (i co do tego iz nie powinno sie wykonywac zabiegu podczas "okresu" gdyz mocniej boli to chyba jestem jakims wyjatkiem jedyne co troche bylo nie wygodne to dosc krotki kabel zasilajacy podgrzewacz.

Jutro czesc druga depilacji na cale nogi!!!
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 08:54   #7
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Nastawiłaś mnie kochana jeszcze bardziej pozytywnie

Co do kabelka trzeba sie chyba rozejrzeć za przedłużaczem, wszak nadjeżdża do mnie identyczny

Jak mój dojdzie zacznę od rąk - to dla mnie nawet bardziej newralgiczny obszar niż nogi Wykuwam wręcz na pamięć i zachwycam się wprawą i łatwością wykonania o tu:
http://www.youtube.com/watch?v=mHQwgoP6W-0

http://www.youtube.com/watch?v=BPiACm3QpEg

Dumam czy na pierwszy raz nie popróbować z pudrem no i nadal trwają poszukiwania czegoś pięknie łagodzącego "po". I czy w praktyce ta technika odrywania plastrów "nie w górę" będzie tak łatwa jak wygląda gdy patrzy się na filmik

Dziwne to to, od lat używam platerków z woskiem do depilacji twarzy i to jakoś łatwo szło od początku, tu mam przeczucia że tak latwo mi nie pójdzie
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 10:06   #8
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Claudusiu ja oczywiscie uzylam pudru takiego dla dzieci z NIVEA tak samo oliweczki "po" z tej samej firmy. Przedluzenie do kabelka bardzo by sie przydalo, gdyz musiala czasami calkiem odlaczac podgrzewacz, bo bylo mi nie wygodnie. Jak znajde jakis kabelek np na allegro to wstawie linka, chociaz wydaje mi sie ze mam gdzies kabelek od jakiedos starego sprzetu (chyba od drukarki) z takim samym wejsciem. Ciekawe czy by pasowalo?
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 10:19   #9
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Dzięki za wskazówkę Słońce
W takim razie jeszcze przed pracą wpadnę dziś do Rossmanna po depilacyjny zestaw "dziecięcy"

Chciałam jeszcze zapytać - jak to było z tym woskiem różanym? Czyżby nie do końca był skuteczny? Też planuję od niego zaczynać, bo jednak jestem raczej bladym wrażliwcem, ale konieczność powtarzania zabiegu w tych samych miejscach z powodu nieskuteczności skłaniałaby faktycznie do sięgnięcia po wersje miodową.

Co do kabelka - warto spróbować, kto nie kombinuje ten nie ma Z drugiej strony w opisie naszej aukcji jest jak byk napisane, że kabel jest DŁUGI co zapewnia wygodę etc.
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 13:57   #10
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Niestety nie mam tego kabelka Mierzyłam kabel z zestawu i ma on dokładnie metr, więc nie wiem czy jest on długi czy krótki.

Co do wosku różanego, to raczej nie sądzę, aby był on nieskuteczny raczej chyba moje niektóre włoski są zbyt krótkie i dlatego się nie wyrwały

Wieczorkiem kolejna część depilacji, tym razem woskiem miodowym do twardych włosów. Myślę, że pójdzie lepiej, bo moje włosy na nogach, to prawie jak męski zarost

Mam nadzieję, że twój zestawik szybko dojdzie i również podzielisz się swoimi spostrzerzeniami.
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 19:01   #11
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

I po depilacji!!!!!!!!!

Jednak wolę wosk różany. Jeszcze nie wiem jaki jest masło shea i arganowy, ale miodowy jak dla mnie jest zbyt lepiący i bardziej boli depilacja.
Nóżki mam gładziutkietylko ciekawe jak długo???
Musiałam w niektórych miejcach wykonać małe poprawki maszynką, ale było warto

Jestem bardzo zadowolona z tego zestawu, to chyba mój najlepszy zakup:j upi:

Edytowane przez Paooola24
Czas edycji: 2013-04-20 o 19:02
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 20:34   #12
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Ha ha nigdy bym się nie spodziewała, że będę z taką niecierpliwością czekać na możliwość depilacji woskiem

To trochę masochizm haha

więc jednak i ja zacznę od różanego, jak tylko się wreszcie doczekam. Nie zdążyłam do Rossa po resztę produktów, ale i tak nie spodziewam się mojego zestawu przed wtorkiem (jak chciałam płacić przez payu, strona mi się zawiesiła i musiałam zwykłym przelewem a tu weekend - klops ).

A jaak kwestia podraznień kochana? Występują? Czy zwykłe zaczerwienienia które po paru godzinach zanikają?

Pytam, bo choć to zupełnie inna bajka po kremie do depilacji do skóry wrażliwej x lat temu miałam potwornie wysypane nogi przez jakies 3 dni....
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 20:48   #13
Paooola24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 9
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Zdecydowanie masochizm hahaha

O dziwo na mojej bardzooo wrażliwej i alergicznej skórze nie pojawiły się żadne podrażnienia (oprócz jednej czerwonej plamy, ale to ze względu na źle zerwany pasek przez siostrę, której się tragicznie wystraszyłam w momencie zrywania hahahaahah).

Jestem po prostu zdumiona, że moje nogi wyglądają tak "ślicznie" hehe bez krostek, plam czy strupków ,które pojawiały się po każdym goleniu maszynką (czasami nawet w upalne dni musiałam chodzić w długich spodniach czy legginsach).

Zawsze bałam się wosku, tego bólu i wszystkiego co podobno towarzyszy tej metodzie depilacji, a tu taka milusia niespodzianka.

Jestem pod wielkim wrażeniem i mam nadzieję Kochanieńka, że będziesz tak samo zadowolona jak ja.

Pozdrawiam cieplutko
Paooola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 19:42   #14
Polly Inn
Raczkowanie
 
Avatar Polly Inn
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 112
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

ja juz prawie 2 lata depiluje nogi i bikini woskiem, efekt zadowalajacy ale niezbyt dlugi.. nogi depiluje co ok. 1.5 tygodnia, bikini praktycznie co tydzien, jak tylko wyrosna do dlugosci ktora da sie wyrwac
Polly Inn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:12   #15
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Kurcze no
Miałam nadzieję, że dzisiaj będę już mogła opisać moje wrażenia z woskowej przygody, a tu klops! Paczki nadal nie ma
Wyglądam kuriera od rana i zaczynam już powoli podejrzewać, czy pan nie postanowił zaszyć się gdzieś z moim zestawem i zapewnić sobie gładkich nóżek moim kosztem

Paooola tak mnie zachęciłaś, że moja niecierpliwość na ten moment wręcz nie zna granic.
Kupiłam puderek z Nivei łagodzący i zapobiegający podrażnieniom i olejek z uczepu trójlistkowego, który posłuży mi na początek do zmywania wosku (mistrz łagodzenia - sprawdzone na mojej ultra łatwej do podraznienia twarzy).

Tylko gdzie ten wosk ja się pytam??????

EDIT:
Nareszcie wczoraj paczka dotarła. Wieczorem, kiedy wróciłam z pracy zabrałam się tylko za łydki, bo dziś znów czeka mnie 8 godzin stania/biegania i nie chciałam ryzykować jakiegoś dyskomfortu

Niestety moim głównym spostrzerzeniem jest to, że przedłużacz jest absolutnie niezbędny. Z powodu krótkiego kabelka nie mogłam brać się za depilacje w łazience i "polem bitwy" stał się mój pokój i skrawek podłogi wyłożony ręcznikami
Minusem oprócz braku wygody okazało się słabe światło i moje zmęczone oczy, a wosk nagrzał się odpowiednio dopiero po 23:00 Myślałam, że pół godzinki wystarczy, jednak nadal ciągnął się ciężko podczas próby na pasku więc czekałam dalej.
No i niestety dziś muszę powtórzyć zabieg, bo światło dzienne ukazało sporo "niedociągnięć", ale to moja wina i warunków w jakich debiutowałam.

Zaczęłam od wosku różanego, zaskoczyło mnie wrażenie przy zrywaniu paska, rzeczywiście to nie jest ból! Spodziewałam się zupełnie czego innego, tymczasem to uczucie lekkiego kłucia igiełkami, nie jakiś rwący ból powodujący łzy w oczach Moja blada i wrażliwa skóra zareagowała zaczerwienieniem i czerwonymi kropkammi, które jednak po ok 1-2 godzinach z łagodzącą oliwką intensywnie zbladły a dziś obudziłam się z wyraźnie gładszymi i na powwrót bladymi nogami bez żadnego dyskomfortu Potwierdzam co pisała Paooola - nogi wygladają milion razy lepiej niż po uyciu maszynki!

Muszę naturalnie dopicować technikę, bo zużyłam skandalicznie dużo pasków - wielokrotne użycie paska, który klei się od warstwy wosku to dla mnie jakiś próg nie do przejścia
W jednym momencie wosk jakiś cudem wydostał się pod rolką i polał mi się po nodze, ale widocznie źle go ustawiłam.

Największy sukces - naprawdę bałam się krwiaków, oderwanej skóry itp., jednak korzystając z rad znalezionych na yt i tutaj, także Paoooli uniknęłam ran szarpanych i jestem bardzo zadowolona

Dziś wieczorem wezmę w obroty poprawke na łydki+całe nogi i ręce. Faktycznie to był jeden z moich najbardzziej udanych zakupów
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...

Edytowane przez Claudia
Czas edycji: 2013-04-25 o 08:21
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:24   #16
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

przylepię się... zastanawiam się nad tym z veeta ... jak wrażenia ?
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 23:16   #17
inwencja
Zadomowienie
 
Avatar inwencja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 251
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Przez Was zamówiłam swój zestaw Na pierwszy ogień planuję przedramiona, bo jest na czym ćwiczyć
__________________


There's only one way to soothe my soul.


inwencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 19:49   #18
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Cytat:
Napisane przez inwencja Pokaż wiadomość
Przez Was zamówiłam swój zestaw Na pierwszy ogień planuję przedramiona, bo jest na czym ćwiczyć
Przyznam, że ja napaliłam się po filmikach na youtube jak to robić... wydaje się bajecznie proste
szkoda mi cały czas płacić kosmetyczce
za nogi z udami biorą 100 jak nie lepiej czasami
a do tego jeszcze połowę z tego muszę doliczyć za bikini
+ ręce i pachy ........ tragedia finansowa.
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:37   #19
inwencja
Zadomowienie
 
Avatar inwencja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 251
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Przyznam, że ja napaliłam się po filmikach na youtube jak to robić... wydaje się bajecznie proste
szkoda mi cały czas płacić kosmetyczce
za nogi z udami biorą 100 jak nie lepiej czasami
a do tego jeszcze połowę z tego muszę doliczyć za bikini
+ ręce i pachy ........ tragedia finansowa.
Wejdź człowieku na wiżaż Też oglądałam filmiki i zgadzam się, wygląda na prosty zabieg, ale ciekawa jestem jak będzie jak się za to wezmę Stwierdziłam, że będę zadowolona jak będzie dobry do pach, a im z większą liczbą części ciała będzie sobie radził to będzie cudownie Zobaczymy. Na razie z niecierpliwością czekam na paczkę.
__________________


There's only one way to soothe my soul.


inwencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 08:02   #20
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Hej kobietki, ja miałam wielkie nadzieje na gładziutkie ręce na dłuższy czas, niestety póki co choć dokupiłam już kolejne woski depiluję tylko nogi. Tu woskowanie sprawdza się znakomicie.

Niestety co spróbuję z rękami kończy się na dziwnych krostkach na całych rękach, które bardzo długo się goją...... A teraz latem ...wiadomo. Nie wiem dlaczego akurat tam skóra tak reaguje, nawilżam, peelinguję, przed zabiegiem dezynfekcja, zasypka, wszystko robię jak należy. I za każdym razem to samo.

Chyba z rękami będę próbować od nowa jesienią, może kilka zabiegów pod rząd rozwiąże ten przykry problem.
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 23:23   #21
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Cytat:
Napisane przez Claudia Pokaż wiadomość
Hej kobietki, ja miałam wielkie nadzieje na gładziutkie ręce na dłuższy czas, niestety póki co choć dokupiłam już kolejne woski depiluję tylko nogi. Tu woskowanie sprawdza się znakomicie.

Niestety co spróbuję z rękami kończy się na dziwnych krostkach na całych rękach, które bardzo długo się goją...... A teraz latem ...wiadomo. Nie wiem dlaczego akurat tam skóra tak reaguje, nawilżam, peelinguję, przed zabiegiem dezynfekcja, zasypka, wszystko robię jak należy. I za każdym razem to samo.

Chyba z rękami będę próbować od nowa jesienią, może kilka zabiegów pod rząd rozwiąże ten przykry problem.
Na Twoim miejscu poszłabym z rękami do kosmetyczki i uważnie obserwowała jak Ona to robi, a później spróbowałabym kolejny raz sama
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:56   #22
Katarina_Katarina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Dzisiaj przyszedł mi jeden z najtańszych zestawów jaki znalazłam na allegro. Próbowałam na nogach, ale najwyraźniej włoski są stanowczo za krótkie, więc spróbowałam na przedramionach... rewelacja! Ból umiarkowany, lekkie zaczerwienienie znikło po około 1-2h .
Katarina_Katarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 00:20   #23
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Cytat:
Napisane przez Katarina_Katarina Pokaż wiadomość
Dzisiaj przyszedł mi jeden z najtańszych zestawów jaki znalazłam na allegro. Próbowałam na nogach, ale najwyraźniej włoski są stanowczo za krótkie, więc spróbowałam na przedramionach... rewelacja! Ból umiarkowany, lekkie zaczerwienienie znikło po około 1-2h .
pochwal się swoim zestawem ? Ja jestem coraz bardziej napalona tylko jak tu wyhodować takie włosy na nogach jak lato idzie
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 21:43   #24
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Odnośnie tych podgrzewaczy, te z Arco słyszałam na Allegro że są wadliwe, także uważajcie dziewczyny.
Ja swój kupiłam z bazą http://allegro.pl/podgrzewacz-do-wos...325407104.html
bo nie chciaąłbym przykładać czegoś z kablem do moich nóg, bałabym się że mi się gdzies zaplącze i przewód skończy w wosku...

Z samej depilacji woskiem jestem mega zadowolona <3
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:11   #25
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Ja nadal rozważam między woskiem a depilatorem
Natomiast nie wyobrażam sobie sama zrobić sobie dokładnie woskiem bikini (głębokie) a Wy dajecie jakoś radę ?
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 18:27   #26
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Też się skusiłam na wosk w rolce, ale z braku funduszy i pewności czy ta metoda mi będzie odpowiadać zakupiłam sam wosk i paski, bez podgrzewacza. Podgrzewam więc w kubku termicznym albo w garze ;P Do tej pory używałam depilatora zamiennie z żyletką. Wosk sprawdza się o niebo lepiej, ból jest NIEPORÓWNYWALNIE MNIEJSZY niż po depilatorze. Nawet bikini mogę depilować, co przy depilatorze było niemożliwe, tylko włoski przy bikini mam jeszcze ciut za krótkie i nie wszystko wyrywa. Za to z nóg 4 mm łapie, zostają jakieś pojedyncze, ale te mogę przejechać depilatorem.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2013-06-21 o 18:32
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 14:36   #27
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Hej dziewczyny, no ja się jednak poddałam i wróciłam do maszynki Raz, że machnę się nią w kilka minut a do wosku okazałam się beztalenciem, godzina lekko na same nogi, a dwa, że pokonały mnie wrastające włoski, okazało się, że mam tego pecha i wielką skłonność do nich. Nawet peeling kawowy, szorstkie gąbki i rękawice, sumienne nawilzanie, no nic nie pomagało.

Jak na złość krótko przed tym dokupiłam wielki zestaw 9 wosków i paski

No nic, wystawiłam w necie na sprzedaż, może kogoś uszczęśliwią. Ja wracam do Gillette
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 16:27   #28
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Może ktoś polecić jakiś konkretny pogrzewacz warty kupienia?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 17:44   #29
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Może ktoś polecić jakiś konkretny pogrzewacz warty kupienia?
No właśnie?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 19:07   #30
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: depilacja woskiem w rolkach

Ja używam wosku w rolce kilka lat Zamówiłam na allegro, wtedy jako zestaw (podgrzewacz + woski). Najpierw zaopatrywałam się tam i powiem szczerze.. jeśli chodzi o paski - fizelinowe lub bawełniane lepsze na allegro niż np. w drogeriach (te szybko się mechacą, ciężko do zerwania itp). Wosk miodowy - kupuję w hebe Ale te z allegro też są dobre, patrzcie tylko żeby były dobrze hmm.. "zaklejone" bo kiedyś mi się otworzył i było dużo bałaganu. Najlepiej poczytać jak powinno się wykonywać taką depilację, peeling przed, odpowiednie naciąganie skóry itd..
Jak zrobię dobrze to mam tak 2 tygodnie spokoju, przy regularnym robieniu zauważyłam osłabienie włosa, coraz dłuższą przerwę między depilacjami (dochodziłam do 3 tyg. ). Depiluję tylko nogi i bikini, bałabym się pachy (auć!) :P Ogólnie wosk lepszy niż depilator (przynajmniej dla mnie )
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-24 20:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.