meble - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-27, 09:07   #1
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275

meble


Witam. Chcialabym zrobic cos z moimi meblami, tylko nie wiem jak sie za to zabrac meble bardzo mi sie nie podobają. Sa z ikea z seri LACK. Sa czarne i zwykłe ...
No i nie wiem co zrobic. nie moge zetrzec ich papierem sciernym, bo to jest okleina i po meblach zostana mi same wiory
Nie wiem jakie farby, jaki lakier. Chcialam zrobic to metoda postarzania, ale sama nie wiem czy to wyjdzie. Chce by byly w romantycznym stylu, ale to chyba nie da rady, poniewaz sa one proste, nie maja zadnych wzorow itp.



Moze cos doradzicie??



z góry dziekuje
__________________

ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:21   #2
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: meble

Cytat:
Napisane przez ewka Pokaż wiadomość
Witam. Chcialabym zrobic cos z moimi meblami, tylko nie wiem jak sie za to zabrac meble bardzo mi sie nie podobają. Sa z ikea z seri LACK. Sa czarne i zwykłe ...
No i nie wiem co zrobic. nie moge zetrzec ich papierem sciernym, bo to jest okleina i po meblach zostana mi same wiory
Nie wiem jakie farby, jaki lakier. Chcialam zrobic to metoda postarzania, ale sama nie wiem czy to wyjdzie. Chce by byly w romantycznym stylu, ale to chyba nie da rady, poniewaz sa one proste, nie maja zadnych wzorow itp.



Moze cos doradzicie??



z góry dziekuje
A mozesz pstryknac jakies zdjecia? Bedzie latwiej doradzic w caloksztalcie.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:58   #3
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: meble

DSCN0121.jpg


DSCN0122.jpg


no i tak to wygląda
__________________

ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 22:03   #4
aynur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 55
Dot.: meble

Na mój gust-bałabym się decu na tym zestawieniu.
Nie wiem jak wygląda reszta pokoju-ale tak na pierwszy rzut oka wystrój kojarzy mi się z modernizmem i kubizmem. Może żeby "ocieplić" pokój spróbowałabyś usunąć szklane ozdoby i neonowe dodatki (te wazoniki) i zamienić je niewyszukanymi w kształtach ozdobami z jasnego drewna (np. brzoza) i spokojnej jasnej zieleni (odcień bambusa) ? Nie wiem czy masz coś na ścianie, może dodać jakiegoś wyrazistego akcentu (np. pastel, akwarela w maki?) Moze-jeśli lubisz- zastanowiłabyś się na jakąś niewielką "zieleniną"- bambus, jukka, zamia? A jak okno ?? Ja jestem przeciwniczką wszelkich firan, cieżkich kotar itp. ale może warto się zastanowić nad czymś (np roleta rzymska).

Mam nadzieję że inne forumowiczki też coś wymyślą i coś ze wspólnych propozycji wybierzesz.

Powodzenia.

Załączone fotki to przykład o jaki typie obrazu w maki mówię. Pochodzą ze stron : www.drewnianadolina.pl oraz www.wylegarnia.com
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f02a4be25ea44658f3f882a5147dc7da[1].jpg (34,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aaa.jpg (17,7 KB, 475 załadowań)
aynur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:39   #5
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: meble

też mam takie meble, tylko że jasne. Denerwują mnie bo nie mają osobowości, są takie do bólu proste- są rzeczy minimalistyczne ale z duszą, a te z ikei są bezpłciowe. ja się zastanawiam nad sztukateriami, są takie w listwach albo jako pojedyncze dekory
http://www.szwedowski.waw.pl/?action=p4

po naklejeniu malujesz na kolor mebla i już.
jeśli chcesz zmienić kolor mebli to w tym przypadku albo folia samoprzylepna (ale trudno o dobry efekt) albo jakaś farba np akrylowa budowlana-wystarczy jak delikatnie powierzchnię przetrzesz papierem ściernym żeby zwiększyć przyczepność i już możesz malować.
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:35   #6
niebieska 7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: meble

Chce generalnie zmienić wygląd tych mebli.
Zdjęcie zrobione kilka lat temu, ściany jeszcze są jasne.
Obecnie przyciemniały i kuchnia sprawia wrażenie burej, może ktoś podpowie na jaki kolor przemalować i co zmienić, dodać, odjąć

http://images2.fotosik.pl/237/2148058f26bb0c42med.jpg
niebieska 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 18:39   #7
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: meble

pomyśl może nad nowymi frontami do szafek, możesz kupić takie w każdym sklepie z akcesoriami meblowymi, lub przez net np:
http://www.allegro.pl/item652064488_...henne_mdf.html
lub jesli masz wiecej kasy to drewniane
http://www.allegro.pl/item648274835_...drewniane.html
kuchnie masz w drewnie i dobrze by bylo gdyby meble do tego stylu nawiazywaly.
masz duze ladne okno zaloz karnisz kup ładną firanke zasłonkę w zieleniach lub beżach
http://www.allegro.pl/item652615332_...y_175_135.html
do tego jakaś osłonka na górę
http://www.allegro.pl/item657494272_...i_karnisz.html

i jest już zupełnie inaczej.
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 19:00   #8
larencjusz
Raczkowanie
 
Avatar larencjusz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 458
Dot.: meble

Hej,

Ja właśnie jestem w trakcie malowania mebli, które mają okleinę, kupiłam grunt Fluggera do śliskich powierzchni, świetnie kryje, a teraz robię przecierki, może spróbuj tak? Wszystko zależy jakie lubisz kolory, możesz zrobić przecierkę ecru z jakimś jeszcze kolorem, jaki lubisz.
__________________
---------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/lara.egaree
Mój blog
larencjusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:07   #9
niebieska 7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: meble

Dziękuję shaphire,
Nawet kiedyś myślałam o wymienie frontów, ale ze mnie taki dziwny typ, że przywiązuję się do rzeczy, nawet takich jak moje niezbyt fortunne fronty, więc raczej w grę wchodzi malowanie.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

larencjusz - to mój pierwszy krok w temacie decoupagu i jestem w tym temacie totalnie zielona.
A jaką farbę dajesz na ten grunt?
Masz gdzieś jakieś fotki ze swoich poczynań malowania mebli, bo mnie to za rączkę trzeba prowadzić i palcem pokazywać co i jak?
Jak napisałam post wyżej chciałabym je pomalować jednak

Edytowane przez niebieska 7
Czas edycji: 2009-06-11 o 11:00
niebieska 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 09:18   #10
larencjusz
Raczkowanie
 
Avatar larencjusz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 458
Dot.: meble

Niebieska, na grunt na razie położyłam farbę ecru, potem zrobiłam przecierkę z bituminy, potem znów ecru, teraz będę chciała wetrzeć trochę beżu i błękitu (jeszcze tego nie zrobiłam, muszę kupić farby) brzegi przejeżdżam papierem ściernym, póki co wygląda to marnie, ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie znośny, na koniec będę chciała, albo coś zdecoupażować, albo namalować szablonikiem, albo po prostu sama namaluję jakieś kwiatki, załączam zdjęcia z początków mojej pracy:

1. zdjęcie pierwsze drzwiczki zagruntowane, położona farba ecru i bitumina i znów farba ecru plus przecierki na kantach
2. i 3 zdjęcie kolejne drzwi tylko zagruntowane
Jak wrócę to zrobię zdjęcia,jak je pomalowałam....

Na końcowy efekt trzeba będzie jeszcze sporo poczekać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 019.jpg (37,7 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 018.jpg (37,3 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 067.jpg (43,3 KB, 120 załadowań)
__________________
---------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/lara.egaree
Mój blog
larencjusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:42   #11
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: meble

Mam nadzieje, ze mozna sie podczepic...

Zmieniam mieszkanie - meble sa na wyposazeniu, ale moge z nimi pokombinowac.
Pomalowane sa na jakis zielonkawy kolor - wyglada na farbe olejna (!).
Poniewaz nie robilam nic z decoupage to i ja postanowilam zwrocic sie tutaj o pomoc.

czy na olejna farbe mozna nakladac jakies motywy, gdzie mozna znalezc duze (najchetniej gotowe wzory) do wyciecia albo wyszarpania (jakos tak sie to nazywalo) i jak najlatwiej zrobic cos z dusza malym nakladem i czasu i finansowym?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 15:36   #12
merula
Raczkowanie
 
Avatar merula
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 49
Dot.: meble

............... mozna i tak , moja prawie nie istniejąca część mebloscianki , przechodzi kolejną metamorfozę i na pewno nie bedzie zielona
i stoliczek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szafa.jpg (21,4 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stoliczek okr A1.jpg (25,0 KB, 100 załadowań)
__________________
............ma . ryskowe ..........
www.decoupage-maryski.blogspot.com
merula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 15:45   #13
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: meble

gdzie udalo Ci sie dorwac tak duze wzory?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:46   #14
sylvanas
Przyczajenie
 
Avatar sylvanas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: meble

Oto ,,metamorfoza" babcinej toaletki.
...a taka była kolejnośc...
-przetarcie drobnoziarnistym papierkiem ściernym (aby farba lepiej się trzymała),
-pomalowanie fatbą akrylową,
-jeszcze raz przecierka papierkiem. Mocniej na kantach i w tych miejscach gdzie się chce, aby przebił ciemny kolor(toaletka była ciemna przed pomalowaniem).
-naklejenie motywów,
-pomalowanie lakierem bezbarwnym, matowym(łatwiej utzrzymac w czystości)
...tak ja przerobiłam swój mebelek.

Edytowane przez sylvanas
Czas edycji: 2009-06-12 o 16:50
sylvanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:09   #15
sylvanas
Przyczajenie
 
Avatar sylvanas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 27
Dot.: meble

...a i jeszcze uchwyty (klameczki) przerobiłam, aby pasowały do całości.
Toaletka: przed i po
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0019.jpg (34,1 KB, 178 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1270.jpg (154,3 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1271.jpg (155,8 KB, 184 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1377.jpg (155,8 KB, 122 załadowań)
sylvanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 10:13   #16
larencjusz
Raczkowanie
 
Avatar larencjusz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 458
Dot.: meble

Sylvanas, właśnie nie mnie si wypowiadać,jak przerobić meble, bo dopiero zaczynam i sama nie wiem jaki efekt osiągnę, Tobie się to udało Już wcześniej podziwiałam metamorfozę szafki,

o Meruli się nie wypowiadam, bo ona już w ogóle osiągnęła stan "NIRWANY" w decoupage'u
__________________
---------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/lara.egaree
Mój blog
larencjusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 15:34   #17
fionka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 118
Dot.: meble

Cytat:
Napisane przez ewka Pokaż wiadomość
Witam. Chcialabym zrobic cos z moimi meblami, tylko nie wiem jak sie za to zabrac meble bardzo mi sie nie podobają. Sa z ikea z seri LACK. Sa czarne i zwykłe ...
No i nie wiem co zrobic. nie moge zetrzec ich papierem sciernym, bo to jest okleina i po meblach zostana mi same wiory
Nie wiem jakie farby, jaki lakier. Chcialam zrobic to metoda postarzania, ale sama nie wiem czy to wyjdzie. Chce by byly w romantycznym stylu, ale to chyba nie da rady, poniewaz sa one proste, nie maja zadnych wzorow itp.



Moze cos doradzicie??




z góry dziekuje



Mysle ze malowanie, oklejanie lub scieranie tych mebli nie ma najmniejszego sensu. Jak Ci sie tak bardzo nie podobaja albo je sprzedaj albo dodaj do pokoju wiecej dodatkow.
Ja na scianie za sofa powiesilabym obraz maki, miasto, jakas abstrakcja malowana na plutnie najlepiej o cieplej kolorystyce lub kolorach zieleni. Szkoda ze tapeta jest biala, gdyby byla zolta lub pomaranczowa byloby prztulniej.
Na okna zawiesilabym zaslonki nie za ciezkie.
Poleczki razdilabym wypelnic ksiazkami, kolorowym szklem i koszyczkami lub kolorowymi pudelkami. Na podloge jakis cieplutki puchaty dywanik w stylu flokati bialy lub innego koloru, gdzies w rogu stojaca lampa z lekkim abazurem takim papierowym daje duzo lekkosci, jakis kwiatek i wneetrze robi sie milsze.

Jednak mi rowniez te meble nie przypadlyby do gustu, nie sa zbyt drogie wiec ja bym je raczej sprzedala i kupila inna lawe, stolik i zamiast polki moze jakas witryne. Zalezy jaki duzy to pokoj

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Moja znajoma ma takie same meble tylko ze jasne. Ona ma zolte sciany na oknach zielone zaslonki lniane. Na jednej scianie wlasnie taki stolik pod tv tylko ze jasniutki na nim telewizorek taki sam jak u Ciebie. z boku stoi duza palma a na przeciwko ma naroznik w kolorze zielonkawym, stolik kawowy rowniez taki tylko ze jasniutki na stoliku tacke z 3 swiecami pomaranczowymi. Pod stolikiem bialy welniamy puszysty dywanik. Zyrandol papierowa kule. a z boku przy narozniku wlasnie takie polki jak u Ciebie Ewka zapelnione ksiazkami i koszykami. Bardzo mi sie podoba , jej pokoj jest przytulny , energetyzujacy. Szkoda ze Ty masz te meble takie czarne.
fionka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 09:23   #18
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Meble - tkaniny meblowe, obiciowe, tapicerskie, ekoskóry, dermy ...

Ja bym przemalowała i dekupażowała,bo tą metodą można zrobić naprawdę z nieciekawego mebla cacko niewielkim kosztem,i to w każdym stylu-w zależności od dobranego motywu.Ale ja to bym dekupażowała wszystko...

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Onejl czy to nie darmowa reklama?
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 09:30   #19
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Meble - tkaniny meblowe, obiciowe, tapicerskie, ekoskóry, dermy ...

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
Onejl czy to nie darmowa reklama?
Owszem - spamik. Już blokuję...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 14:37   #20
Olecha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Meble - tkaniny meblowe, obiciowe, tapicerskie, ekoskóry, dermy ...

Dziewczynki, ja również mam dość swoich mebli do których trudno dobrać kolor ścian - zamieszczam zdjęcie z katalogu, kolor to olcha miodowa. Pomyślałam, żeby pomalować je na biało z przecierką i na niektóre elementy dać różyczki decoupage'owe. Mam tylko wątpliwości czy na takich meblach to się w ogóle da zrobić? Ona nie są drewniane, to chyba jakaś okleina... Jak myślicie?
Olecha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 13:44   #21
fionka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 118
Dot.: Meble - tkaniny meblowe, obiciowe, tapicerskie, ekoskóry, dermy ...

Cytat:
Napisane przez Olecha Pokaż wiadomość
Dziewczynki, ja również mam dość swoich mebli do których trudno dobrać kolor ścian - zamieszczam zdjęcie z katalogu, kolor to olcha miodowa. Pomyślałam, żeby pomalować je na biało z przecierką i na niektóre elementy dać różyczki decoupage'owe. Mam tylko wątpliwości czy na takich meblach to się w ogóle da zrobić? Ona nie są drewniane, to chyba jakaś okleina... Jak myślicie?
owszem jakas to okleina jest. Czemu trudno dobrac kolor scian?? zalezy jakie jeszcez masz inne meble np sofy, fotele. Mi sie wydaje ze to tych mebli pasuje wiele kolorow.Biel, oscienie zolci, zielenie, blekity, brazy, moze delikatna tapeta
fionka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 07:52   #22
biejcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: meble

Hej _
Jeśli chodzi o decoupoage na LACKu to popełniłam taki na moim stoliku i myślę, że śmiało możesz coś z tym zrobić
Przejechałam go papierem ściernym i coś jeszcze zostało ze stolika Ja do mojego wykorzystałam moje fotografie, ale Ty spokojnie możesz jakieś graficzne motywy do takiej przestrzeni.

Znalazłam jeszcze linka z decu na meblach LACK może się poinspirujesz: http://www.curbly.com/Grippiks/photos/64986
a na dole mój stolik pozdrawiam
biejcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 12:00   #23
Olecha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Meble - tkaniny meblowe, obiciowe, tapicerskie, ekoskóry, dermy ...

Cytat:
Napisane przez fionka88 Pokaż wiadomość
owszem jakas to okleina jest. Czemu trudno dobrac kolor scian?? zalezy jakie jeszcez masz inne meble np sofy, fotele. Mi sie wydaje ze to tych mebli pasuje wiele kolorow.Biel, oscienie zolci, zielenie, blekity, brazy, moze delikatna tapeta
To jest olcha miodowa i właśnie niewiele pasuje. Wiem, że dobre są odcienie żółci, złota, brązu. Chociaż z tym ostatnim nie zaryzykuję chyba bo boję się, że z pokoju wyjdzie nora... Teraz mam żółte. Wydaje mi się, że niebieski wyglądałby źle, a co do zielonego to znalazłam na deccori takei zdjęcie http://deccoria.pl/galeria/foto,id,17191,171686 z meblami bardzo podobnymi do moich i wydaje mi się, że nie wygląda to najlepiej...
Olecha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 20:38   #24
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Meble - tkaniny meblowe, obiciowe, tapicerskie, ekoskóry, dermy ...

Ja lubie zielenie.ten jest troche oliwkowy.tez fajny.do tych mebli naprawde wiele pasuje.bananowy,waniliowy ,gruszka,nawet bordo.ale to musi byc cos w Twoim stylu,kolor w ktorym bedziesz dobrze sie czula.jesli chodzi o malowanie to plyte tez mozna.malowalam.czasem mi sie zadrapie.teraz uzylabym primera dla pewnosci.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.