Pierogi! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-14, 19:32   #31
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Pierogi!

Pierogi z kaszanka pierwsze slysze, krupniok to najlepszy jest z grila
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 13:08   #32
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Pierogi

Uwielbiam wszelkie rodzaje pierogów.
Nie ja jedna, więc zakładam pierogowy wątek. Dziwne, że go do tej pory nie było/
Może macie jakieś przepisy na oryginalne pierożki, rady co robić, żeby się udały, sposoby na ułątwienie sobie pracy przy tej czasochłonnej potrawie.
Ja w zasadzie i ciasto i farsz zawsze robię "na oko", czyli mąki ile się wgniecie, farszu tyle aby dopasować ilość do ilości ciasta, itp.
Tylko proszę nie wklejajcie "kopiuj-wklej" przepisów z inernetu, których nie wypróbowałyście. Wiem jak działa google
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 14:02   #33
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Pierogi

to ja może dam przepis na mój ukochany farsz szpinakowy opakowanie mrozonego szpinaku wyrzucamy na patelnie, dolewamy wrzącej wody (tak na dno) i czekamy aż sie nam szpinak rozmrozi. Doprawiamy solą, pieprzem i gałką (wszystkiego dużo) i odparowujemy wodę. Przerzucamy szpinak do miski, dodajemy 200g chudego twarogu, jedno białko i 100g startego żóltego sera i mieszamy. Gotowe Farsz jest świetny do pierogów, pizzy, makaronu...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 14:10   #34
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: Pierogi

Ja też uwielbiam pierogi, mamine oczywiście najbardziej . Te z grzybami i kapustą ubóstwiam, lubię też z mięsem i ruskie, tych z owocami jakoś nie trawię
Sama atmosfera przy robieniu pierogów jest taka hmm...rodzinna , najpierw mama zagniata ciasto, o beliczku moja ciocia niedawno mojej mamie powiedziała żeby dać trochę gorącej wody i 2 łyżki oleju i ciasto jest wtedy takie aksamitne i faktycznie sprawdzilo się, lubię je "głaskać" jakkolwiek to brzmi. Później wałkowanie ciacha i "wykrawanie" szklanką. Ja wałkuję i wycinam, mama lepi i idzie nam świetnie i te rozmowy, sielanka po prostu . A jeśli chodzi o farsz do moich ulubionych pierogów czyli z grzybami i kapustą, to robimy go tak. Kupujemy kiszoną kapustę i troszeczkę surowej. Gotujemy kiszoną, a w drugim garnku surową poszatkowaną w takie paseczki. Jak już się podgotują to po ostudzeniu i "odciśnięciu" kiszonej kroimy ją na drobno tak samo surową, łączymy. Grzyby suszone, własne zbiory wcześniej moczymy i odgotowujemy. Później "odciskamy" i kroimy drobno. Dodajemy też opieniek albo pieczarek ugotowanych i też pokrojonych w kostkę. Wszystko łączymy. Na patelni smażymy drobno posiekaną cebulke, gdy się zeszkli dodajemy farsz i smażymy przez jakiś czas . Dodać soli i pieprzu, pycha!! Poczekać aż wysytygnie i robić pierogi Ja to lubię wcinać prosto z patelni .
Robimy dośc dużo piergów za jednym zamachem, na drugi dzień na śniadaniejemy pierogi smażone rewelacja, ta chrupiąca skórka Resztę odgotowane mrozimy i i później w razie pierogowej zachcianki hop siup i na patelnię.
Mam nadzieję że mój opis nie jest bardzo chaotyczny

Edytowane przez MrsVargas
Czas edycji: 2006-05-31 o 15:14
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 14:49   #35
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierogi

Uwielbiam pierogi.Pod każda postacią.Najbardziej to ruskie i z mięsem.Niestety o te ostatnie troche trudno.Ciągle wspominam pierogi z mięsem mojej babci.Niebo w gębie
U mnie w domu natomiast najcczęściej sa ruskie z lekka modyfikacją.Wszystko to oczywiście na oko.Ugotowane ziemniaki, troche białego sera, troche bryndzy, majeranek, sól, pieprz i podsmażona cebulka.Pycha
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 14:55   #36
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Pierogi

Ja też uwielbiam pierogi, ale niestety nie umiem ich robić, a może odstrasza mnie ilość pracy którą trzeba włożyć żeby je ulepić.
Nie wychodzi mi ciasto, nie chce się rozwałkować, albo sklejać, albo jest takie rzadkie, że przykleja się do deski.
Robie dokładnie z takiego przepisu z jakiego robiła moja mama, czyli mąka, szczypta soli, masło i gorąca woda. Mojej mamie wychodziły pyszne, ciasto było chrupiące jak się je odsmażyło na palelni.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 17:19   #37
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Pierogi

ja tylko napiszę tyle, że moja mam dodaje dość dużo czosnku bo go uwielbiam do ruskich. Kiedys w Krakowie w restauracji tak dostałyśmy i się zakochałam...duuuużo czosnku..rany, niebo w gębie. Kocham pierogi ruskie i z grzybami
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 17:37   #38
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierogi

Uwielbiam wlasnoreczne ze sliwkami i innymi owocami ale roboty przy tym huk wiec robie rzadko,aby nakarmic rodzinke musze uleic ok 60 sztuk a miejsca malono i czasochlonne toto bardzo dlatego czesciej kupuje
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 19:08   #39
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Pierogi

Ruskie na pierwszym miejscu... Przepisu nie podam, najpyszniejsze robi Babcia
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 21:14   #40
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Pierogi

Oj uwielbiam pierogi
Najlepsze są dla mnie ruskie, smak tych z kapusta i grzybami jest zarezerwowany tylko na święta i tylko kiedy robi je moja babcia.
Mam na ich pukcie niezłego fioła. Kiedyś zamówilam sobie ruskie w barze mlecznym i tak się w nich zkochałam, że przychodzilam tam codziennie przez miesiąc. Molestowałam panie kucharki o przepis, ale długo byly nieugięte któregoś dnia dostałam gratis do mojej porcji karteczke z przepisem.
Pamietam, że było to na początku kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkanka, wszędzie stały kartony nie miałam żadnego miksera i o ok 18 zaczęłam robić pierogi TŻ stwierdził że zwariowałam, ale to był pierwszy obiadek a raczej późna kolacja w naszym nowym domku, jedliśmy je na kartonach ale były pyszne.
Ja zawsze do gotowania dodaje troszke oleju i zagniatam ręcznie bo te wszystkie pomocne sprzęty do zagniatania nie sprawdzają się.
Tak jak ktos tu napisał robieie pierogów to taka magiczna sprawa
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 21:31   #41
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Pierogi

Tak sie rozpisałam, że zapomniałam napisać jeszcze coś najlepsze są odsmażane na masełku Wiem, że to bomba kaloryczna ale czego się nie robi aby się dobrze poczuć
Właśnie wyciągnełam moje zapiski i znalazłam takie dobre rady:
-żeby pierogi dobrze się posklejały trzeba palce, którymi je lepimy zamoczyć w zimnej wodzie można też brzegi posmarować roztrzepanym białkiem
- o tym że można dodać olej do wody w której gotujemy pierogi już pisałam ale taki sam efekt daje dodanie do wody łyzki mąki ziemniaczanej jeśli pierogi mimo to zaczna sie rozlepiac trzeba zmniejszyc ogień i dodać do garnka ok 3 łyżek zimnej wody
Teraz przepis(sprawdzony)
5 szklanek maki
2 jajka
szklanka ciepłej wody( z tym trzeba uważać najlepiej tak na oko)
sól
2 łyżeczki oleju
Podam jeszcze przepis na farsz na ruskie pierogi:
Kilogram ugotowanych ziemniaków
500g białego sera
2-3 cebule
sól pieprz
Cebule podsmażam na oleju ziemniaki i ser mielie najlepiej przez taką maszynke do mięsa dodaje cebule sól i pieprz
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 21:50   #42
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Pierogi

Cytat:
Napisane przez sylwia18
to ja może dam przepis na mój ukochany farsz szpinakowy opakowanie mrozonego szpinaku wyrzucamy na patelnie, dolewamy wrzącej wody (tak na dno) i czekamy aż sie nam szpinak rozmrozi. Doprawiamy solą, pieprzem i gałką (wszystkiego dużo) i odparowujemy wodę. Przerzucamy szpinak do miski, dodajemy 200g chudego twarogu, jedno białko i 100g startego żóltego sera i mieszamy. Gotowe Farsz jest świetny do pierogów, pizzy, makaronu...
Pierogi ze szpinakiem nie znam jednak brzmi smacznie. Do teraz najbardziej lubiłam typowe ruskie, ale chyba zmienię "orientacje" co do pierogów.

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy sama nie robiłam pierogów, zwykle kupuje mrożone, ewentualnie zjadam ogormne ilości tych, których ktoś zrobi na zamówienie dla mnie. Jakoś nie mam odwagi zabrać się za klejenie. Dużo czasu spedzam w kuchni, dużo eksperymentuje, próbuje, jednak na pierogi jakoś jeszcze nigdy nie umiałam się skusić. Boję się, że ciasto, które wyrobię poprostu nie będzię się nadawało i po czym farsz zrobiony do nich będzie poprostu zmarnowany (pierogi rozkleją się podczas gotowania --> tego najbardziej się boje).
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:02   #43
yasminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
Dot.: Pierogi

U mnie w rodzinie ze strony mojej mamy przysmakiem wigilijnym są pierogi z kapustą i grzybami, ale z racji,że dziadkowie pochodzą z Białorusi,a przynajmniej spedzili tam sporo czasu to pierogi te nie są gotowane a smażone.Choć uwielbiam potrawy mączne i pierogi każdej maści to bez tych babcinych nie wyobrażam sobie życia.Od dobrych paru lat podglądamy babcię i pomagamy jej przy pracy, żeby tradycja i smaki nie znikneły.Wszystko jak to u babci "na oko", ale podstawą tych pierogów jest najzwyklejsze ciasto drożdżowe(mąka, rozczyn drożdzowy na mleku, odrobina wody, jajko, sól)wszystko wyrobione i pozostawione do wyrośnięcia.W międzyczasie robimy farsz który jest drugim sekretem smaku.Większość ludzi do farszów kapuścianych używa kiszonek, u nas farsz skłąda się z kapusty białej słodkiej z mini-minimalnym dodatkiem kiszonej,ugotowanej do miękkości i zmielonej do tego wyłącznie suszone grzybki, wczesniej namoczone i obgotowane i również zmielone.To wszystko doprawione, jarzynką, pieprzem, surowym jajkiem dającym spoiwo, odrobiną maggi, i rumianą drobno posiekaną cebulką.A dalej tradycyjnie czyli sprezyste ciasto, które ładnie odchodzi od dłoni rozwałkowujemy, na połowę ciasta układamy kupki farszu, przykrywamy to drugą połową i wykrawamy szklanką lekko przyciskając brzegi i co najważniejsze, smażymy na rozgrzanym tłuszczu na złoty kolor z obu stron.To jest smak mojego dzieciństwa, uwielbiam je i każdy nowy członek powiekszającej się rodziny zachwyca się nimi.Tłuszczu chłoną w sam raz, nie ociekają nim, nie martwcie się.Wersja,która u nas nazywa się uszka jest z samymi suszonymi grzybkami z podsmażoną cebulką i odpowiednio doprawionymi.Do czerwonego barszczu, do rybki oraz jedzone w pojedynke idealne.Z całego serca polecam!!!
yasminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:24   #44
yasminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
Dot.: Pierogi

No i jeszcze jeden przepis, który zdecydowałam się umieścić pod tym tematem>TIROPITA<,przękąs ka rodem Grecji.Pewna znajoma pani, żona Greka robi jej spolszczona wersję wykorzystując mrożone ciasto francuskie.W Grecji ciasto, które uzywa się do tego rodzaju pierożków bodajże nazywa się filo(przepraszam jeśli pomyliłam). Farsz tiropity to feta, znajoma pani używała pełnotłustej firmy Mlekovita, rozcierała ją na niewielkim ogniu z dodatkiem śmietanki pełnotłustej i odrobiny masełka, doprawiała sporą ilością czarnego świeżo mielonego pieprzu.Ja do tego farszu dodaję jeszcze drobno posiekana pietruszkę i odrobinę oregano. Farsz nakładała na ciasto i sklejała w kształt trójkąta poczym piekła aż do zarumienienia w nagrzanym piekarniku.
Ja robię wersję tańszą, bo uważam, że ceny ciasta francuskiego są kosmiczne a nie jest go wiele, bo pierogi te nie są miniaturowe.Znalazłam na MG i wypróbowałam ciasto polecane w jakimś poście o pasztecikach, jest ono z dodatkiem twarogu i takiej samej ilości masła(jeśli byłby ktoś zainteresowany mogę dokładnie podać).Ciasto jest bardzo zbliżone w smaku i konsystencji do francuskiego(nie rozwarstwia sie oczywiście)ale jest proste w wykonaniu,elastyczne, spręzyste,plastyczne, nie może nie wyjść i do tego wiele tańsze. Pierożki te są doskonałe do rosołku, barszczyku lub jako przekąska do piwa.PYCHA
P.S.Zawsze jak decyduję się na przyrządzenie pierożków robię za jednym zamachem dwie wersje, pikantne z fetą i łagodne ze szpinakiem.Zaręczam że robi się bardzo przyjemnie i sprawnie.POlecam
yasminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:27   #45
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Pierogi

Ja również uwielbiam pierogi. Najbardziej chyba z kapustą i grzybami, robione przez babcie.
Ostatnio zakochałam sie tez w pierogach ze szpinakiem, szczególnie takich odgrzewanych na patelnii na drugi dzień.
Moja prababcia, rodowita Węgierka robiła pierogi w bardzo dziwny sposób, w ogóle ich nie sklejała. Na brzegu rozwałkowanego ciasta układała kilka kulek farszu, w odpowiednich odstępach i nakrywała ten farsz drugim końcem ciasta. Nastepnie talerzem o ostrych brzegach wykrawała pierogi. Miały one dosyć specyficzny kształt, bo były to takie kwadraty.
Metoda ta jest dosyć szybka i odpada lepienie, które niedojrze że pracochłonne to jeszcze nie zawsze dobrze wychodzi.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:02   #46
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Pierogi!

Jadlam takie ze szpinkiem ale nie znam przepisu
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:57   #47
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Pierogi!

a ja właśnie z mamą zrobiłam 225 pierogów 110 z kapustą i mięsem i 115 z ziemniakami i czosnkiem i serem....mhhhmmm..miami :P
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 22:10   #48
**KaNiA**
Raczkowanie
 
Avatar **KaNiA**
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 301
GG do **KaNiA**
Dot.: Re: Pierogi!

hej czy ma ktoras przepis na pierogi ale z ciasta drozdzowego z kasza gryczna? baardzo porsze o przepis jesli takowy posaidacie
__________________
**KaNiA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:01   #49
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Re: Pierogi!

zglasza sie kolejna amatorka pierogow))))))) moim numerem jeden sa ruskie, lubie tez z serem, owocami i robione przez babcie, z kapusta i grzybami.
a!...kiedys jadlam "chinskie"))) farsz z miesa, ale chyba inaczej sie je robi, niz miesne, wg polskiego przepisu
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 21:23   #50
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Re: Pierogi!

pierogi najmniej z miesem a najbardziej z kapusta i grzybkami a jeszcze bardziej ruskie i tak samo ze szpinakiem innych pierogow nie jadlam ale slyszalam ze jako farsz uzywa sie kaszanke przepis kiedys podawali w tvn style w jakims programie, ale nie lubie kaszanki wiec i pierogow jakos sobie nie wyobrazam
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:43   #51
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: Pierogi!

To ja wklejam zdjęcie uszek z mięsem, niedawno robiłyśmy z mamą co jakiś czas tak nas nachodzi i robimy jakieś 200 pierogów i uszek, albo i więcej, mrozimy, obdarowujemy często znajomych

Pozdrawiam wszystkie pierogowe łasuchy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uszka.jpg (108,5 KB, 51 załadowań)
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 10:51   #52
vaya11
Raczkowanie
 
Avatar vaya11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 49
GG do vaya11 Send a message via Skype™ to vaya11
Exclamation Dot.: Pierogi!

poprosze o przepis na dobre pierogi z miesem ale taki krok po kroku mam taką ochotę a nie umiem zerobic ja znam pyszyny przpie na ruskie .. i wątku " ruskie pierogi" jest moj przepis ... pozdrawiam Was
__________________
vaya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 15:05   #53
ninimalistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pierogi!

Uwielbiam pierogi!!!! Ostatnio spróbowałam pierogów z pieca z oscypkiem i sosem żurawinowym. Jestem w nich zakochana. Znacie jakieś fajne miejsca gdzie serwują pierogi z ciekawymi nadzieniami?
ninimalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 16:37   #54
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Pierogi

Kocham z ziemniakami i cebulą. Ruskie mogę zjeść, ale nie są moimi ulubionymi pierogami dobre są też z jagodami roboty cioci, ale nie więcej niż 3 bo zamulają
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 09:55   #55
malutka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 47
Dot.: Pierogi!

Znam to! Równiez brak mi czasu, ale oczywiście umiem i lubie kleić pierożki Lubię tez pierogi z pierogarni, jak jestm na mieście to wole tego typu restaurację niż McDonaldy. W Poznaniu mam sprawdzoną pierogarnię na Wrocławskiej. Czasem biorę nawet pierogi na wynos do domu
malutka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 11:06   #56
Bamberka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Pierogi!

ja najbardziej lubię pierogi z oscypkowym serem, który się ciągnie po ugryzieniu. i do tego żurawinka!!jadam takie u mojej teściowej. niestety sama nie umiem robic a do teściowej tez tak ochoczo nie chodzę
Bamberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:35   #57
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: Pierogi!

A ja też uwielbiam pierogi i te ruskie i te ze szpinakiem i te z kurczakiem i pieczarką i te z mięskiem i te sama nie wiem jeszcze z jakim nadzieniem!
Stawiam bardziej na konkretny farsz owocowe mogą dla mnie nie istnieć. A do tego pieprz i maga i kefir ...
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 09:53   #58
malutka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 47
Dot.: Pierogi!

hmm... ja też nie przepadam za owocowymi nadzieniami - konkrety są najlepsze. Pierogi z soczewicą, kaszą, gdzybami
malutka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:27   #59
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Pierogi!

czy ma ktoś przepis na pierogi meksykańskie
jadłam je w pierogarni ' pod aniołami' lepią je siostry zakonne i pieniążki idą na karitas, ale pierogi są normalnie niebo w gębie
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 10:45   #60
malutka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 47
Dot.: Pierogi!

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
czy ma ktoś przepis na pierogi meksykańskie
jadłam je w pierogarni ' pod aniołami' lepią je siostry zakonne i pieniążki idą na karitas, ale pierogi są normalnie niebo w gębie
Gdzie jest ta pierogarnia? musze spróbować. A meksykańskiego farszu jeszcze nie jadłam. Musi być bardzo smaczny
malutka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-08 00:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.