JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-06, 14:31   #1
VeNkA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 14

JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?


Mam pytanko związane z opalaniem w solarium.Chciałabym do końca kwietnia muc się cieszyc ładną opalenizną Chciałabym zacząc od 11 kwietnia chodzić na solarium w tym proeblem że nie wiem jak bo zależy mi na tym by szybko ale i bez poparzeń czyli bezpiecznie się opalić myślałam nad tym by chodzić co dziennie a zacząc od 3 a skończyć na 5 minutkach.Potem myślałam by chodzić co drugi dzień zaczynając od 5 a kończąc na 10 min. i teraz...już sama nie wiem...bo nie chce się poparzyć pomocy...
VeNkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 14:31   #2
VeNkA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 14
JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Mam pytanko związane z opalaniem w solarium.Chciałabym do końca kwietnia muc się cieszyc ładną opalenizną Chciałabym zacząc od 11 kwietnia chodzić na solarium w tym proeblem że nie wiem jak bo zależy mi na tym by szybko ale i bez poparzeń czyli bezpiecznie się opalić myślałam nad tym by chodzić co dziennie a zacząc od 3 a skończyć na 5 minutkach.Potem myślałam by chodzić co drugi dzień zaczynając od 5 a kończąc na 10 min. i teraz...już sama nie wiem...bo nie chce się poparzyć pomocy...
VeNkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:47   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

słowa "bezpieczny" i "solarium" wykluczają sie niestety.

skoro musisz się opalać na solarium, to zażywaj beta-karoten, użyj przyspieszacza opalania, nie przekraczej max5 minut jednorazowo i zachowaj minimalnie chociaż 2 dni odstepu miedzy kolejnymi seansami. i nich ich będzie jak najmniej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:47   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

słowa "bezpieczny" i "solarium" wykluczają sie niestety.

skoro musisz się opalać na solarium, to zażywaj beta-karoten, użyj przyspieszacza opalania, nie przekraczej max5 minut jednorazowo i zachowaj minimalnie chociaż 2 dni odstepu miedzy kolejnymi seansami. i nich ich będzie jak najmniej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:58   #5
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Hm.

Używaj przyśpieszaczy [ polecam Soleo z tyrozyną ]
Nie opalaj się codziennie..

niewiem,jaki masz fototyp,ale radzę opalać się:

minutami :

5,5,5,7,7,10,10,15.

oczywiscie,to taki schemat co 2 dni Ja tak robiłam i po tym czasie byłam opalona. Aby utrwalic albo chodź na solarium co 2 tygodnie na 10minut,albo stosuj balsamy brązujące.-wtedy opalenizna pogłębi się i utrwali.
Jednak uważaj,bo po dłuższym czasie samoopalacz zawarty w balsamach może brzydko schodzić i zostawiać ślady.

Polecałabym też łykanie Beta-karotenu.Oczywiście nawilżaj skórę

__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:58   #6
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Hm.

Używaj przyśpieszaczy [ polecam Soleo z tyrozyną ]
Nie opalaj się codziennie..

niewiem,jaki masz fototyp,ale radzę opalać się:

minutami :

5,5,5,7,7,10,10,15.

oczywiscie,to taki schemat co 2 dni Ja tak robiłam i po tym czasie byłam opalona. Aby utrwalic albo chodź na solarium co 2 tygodnie na 10minut,albo stosuj balsamy brązujące.-wtedy opalenizna pogłębi się i utrwali.
Jednak uważaj,bo po dłuższym czasie samoopalacz zawarty w balsamach może brzydko schodzić i zostawiać ślady.

Polecałabym też łykanie Beta-karotenu.Oczywiście nawilżaj skórę

__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 14:48   #7
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

witam!szczerze mowiac nie uwzglednilas tu swojego kolorytu cery.ja mamm cere bardzo jasna.jak poszlam 1 raz do solarium na 5 min to niestety wyszlam okropnie popazona.jesli masz jasna karnacje idz najpierw na 3 min,potem na 5min,potem juz mozesz 7.ja tak robilam,ale najszybciej co 2 dzien.ja bylam "czerwona" i mialam wi4eksze przerwynie da sie opalac w solarium szybko i bezpiecznie bo jak szybko to mozna sie poparzycmam jednak kolezanki ktore nie dosc,ze poszly za 1 razem od razu na 20min to jeszcze na TURBO,...,i wiesz co?wygladaja super i bez poparzen a ja bylabym juz spalona na czarnonaprawde zalezy od karnacji....buzka pozdrawiam
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-08, 14:48   #8
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

witam!szczerze mowiac nie uwzglednilas tu swojego kolorytu cery.ja mamm cere bardzo jasna.jak poszlam 1 raz do solarium na 5 min to niestety wyszlam okropnie popazona.jesli masz jasna karnacje idz najpierw na 3 min,potem na 5min,potem juz mozesz 7.ja tak robilam,ale najszybciej co 2 dzien.ja bylam "czerwona" i mialam wi4eksze przerwynie da sie opalac w solarium szybko i bezpiecznie bo jak szybko to mozna sie poparzycmam jednak kolezanki ktore nie dosc,ze poszly za 1 razem od razu na 20min to jeszcze na TURBO,...,i wiesz co?wygladaja super i bez poparzen a ja bylabym juz spalona na czarnonaprawde zalezy od karnacji....buzka pozdrawiam
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 21:53   #9
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Oj tak duzo zależy od karnacji, ale też od solarium! Nie chodź na stare łóżka, nawet jeśli pani ekspedientka zachwala super nowe lampy. Przynajmniej ja na własnej skórze nauczyłam się takiego podejścia i zdrowy rozum podpowiada mi tak. Ilość seansów i ich długość żależy również od jakości łóżka. Ja jasna blondynka żeby się opalić ładne, na jasny brązik musiałam chodzić raz na dwa tygodnie na 12 minut. Ale już od roku nie chodzę. Wizaż mnie przekonał. Może Ciebie też? Poczytaj KWC może spróbuj z balsamem brązującym lub samoopalaczem? Opalenizna z solarium będzie tylko na kilka(kilkanaście dni) a zniszczona skóra na całe życie
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 21:53   #10
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Oj tak duzo zależy od karnacji, ale też od solarium! Nie chodź na stare łóżka, nawet jeśli pani ekspedientka zachwala super nowe lampy. Przynajmniej ja na własnej skórze nauczyłam się takiego podejścia i zdrowy rozum podpowiada mi tak. Ilość seansów i ich długość żależy również od jakości łóżka. Ja jasna blondynka żeby się opalić ładne, na jasny brązik musiałam chodzić raz na dwa tygodnie na 12 minut. Ale już od roku nie chodzę. Wizaż mnie przekonał. Może Ciebie też? Poczytaj KWC może spróbuj z balsamem brązującym lub samoopalaczem? Opalenizna z solarium będzie tylko na kilka(kilkanaście dni) a zniszczona skóra na całe życie
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.