Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 21:57   #511
majka5421
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 191
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Witam!
Widzę, że jesteście prawdziwymi ekspertkami Liczę na Waszą pomoc.

http://allegro.pl/klamry-na-paznokie...505252683.html

Czy można założyć taką klamrę (jaką pokazano w tej aukcji) samemu? Znalazłam kilka filmów z 'instrukcją'.

Dziękuję za odp.
majka5421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 11:25   #512
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

yyy, nie radziłabym..
paznokieć , cała płytka, wszystko co jest "pod" musi być dokładnie oczyszczone, czasem też konieczna jest tamponada - co ocenić może tylko profesjonalna kosmetyczka.
a poza tym - moje klamry wyglądały zupełnie inaczej od tych na aukcji..
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 18:28   #513
majka5421
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 191
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

A może jakieś bardziej domowe sposoby, które możecie polecić? Wiem, że są też różnego rodzaju preparaty np. Scholl itp. Proszę o radę. Dzięki wszystkim
majka5421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 19:01   #514
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Mi scholl nie pomagał w ogóle. Natomiast mogę polecić maść ichtiolową (kiedyś polecał mi chirurg i kosmetyczka) oraz kąpiele w szarym mydle
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:32   #515
majka5421
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 191
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Dziękuję za odp. Rozumiem, że już udało Ci się pozbyć tego 'problemu' ?
majka5421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:04   #516
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Nie do końca niestety Maść ichtiolowa i szare mydło pomogły, kiedy uszkodziłam sobie akryl na paznokciu i wyrwałam cały paznokieć z łożyska. Natomiast palec w drugiej nodze raz na kilka miesięcy wrasta- taka jego uroda. Ale i tak maść ichtiolowa i szare mydło najlepsze
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 23:19   #517
majka5421
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 191
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Mogłabyś napisać jak stosujesz tą maść? Byłabym wdzięczna
majka5421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 14:36   #518
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Wyciskam z tubki dość sporo, rozprowadzam na całą długość paznokcia po boku (przy skórze) i nalepiam plasterek Ja stosowałam raz dziennie, wieczorem.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 10:37   #519
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczyny

Mam odwieczny problem i nie mam już zielonego pojęcia co z tym zrobić Miałam dawno temu wycinany paznokieć, stare dzieje, nigdy więcej chirurgów nie chce widzieć, tylko kosmetyczka na wycinanie
Mój problem polega na tym, że mimo kilku lat mój paznokieć nie rośnie normalnie. Jest martwy w okolicy tej co miałam wycinany, wszyscy na około gdzie z tym byłam mówili, że stary musi zejść paznokieć, a nowy będzie normalnie rósł i właśnie nie rośnie
Macie może jakieś rady, da się coś z tym zrobić, czy mam pogrzebać już nadzieje, że kiedyś będę miała normalną płytkę paznokcia?

Z góry dziękuję za odpowiedź
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:48   #520
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dr_alladynka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Mam odwieczny problem i nie mam już zielonego pojęcia co z tym zrobić Miałam dawno temu wycinany paznokieć, stare dzieje, nigdy więcej chirurgów nie chce widzieć, tylko kosmetyczka na wycinanie
Mój problem polega na tym, że mimo kilku lat mój paznokieć nie rośnie normalnie. Jest martwy w okolicy tej co miałam wycinany, wszyscy na około gdzie z tym byłam mówili, że stary musi zejść paznokieć, a nowy będzie normalnie rósł i właśnie nie rośnie
Macie może jakieś rady, da się coś z tym zrobić, czy mam pogrzebać już nadzieje, że kiedyś będę miała normalną płytkę paznokcia?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Mi chirurg ściągał paznokieć 8 lat temu i niestety, jak to stwierdziła kosmetyczka oraz inny lekarz, tamten chirurg uszkodził mi korzeń paznokcia. Niestety nic nie da się z tym zrobić... W zeszłe wakacje miałam ściągany całkowicie paznokieć przez kosmetyczkę, bo wyrwałam go niechcący z łożyska i też miałyśmy nadzieję, że nowy wyrośnie normalny, ale nic z tego. Dla mnie jedynym wyjściem jest akryl. Po nim mój paznokieć wygląda jak normalny Uzupełnianie akrylu odbywa się co 2 mies.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:17   #521
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

A jak radzicie obcinać paznokcie (kwadratowo, czy półokrągło),
bo ścinam na półokrągło (rada od kosmetyczki) i cholera zaczęły mi wrastać, ból niesamowity...
Z góry dziękuję za rady
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 22:54   #522
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Mi chirurg ściągał paznokieć 8 lat temu i niestety, jak to stwierdziła kosmetyczka oraz inny lekarz, tamten chirurg uszkodził mi korzeń paznokcia. Niestety nic nie da się z tym zrobić... W zeszłe wakacje miałam ściągany całkowicie paznokieć przez kosmetyczkę, bo wyrwałam go niechcący z łożyska i też miałyśmy nadzieję, że nowy wyrośnie normalny, ale nic z tego. Dla mnie jedynym wyjściem jest akryl. Po nim mój paznokieć wygląda jak normalny Uzupełnianie akrylu odbywa się co 2 mies.
Aj kurcze Czyli muszę pogrzebać moje złudne nadzieje
Jest mi ciężko, doprowadzać te paznokcie tak, aby można było pokazać je w odkrytych butkach Myślałam o akrylu, ale miałam na paznokciach u rąk kiedyś, potem miałam takie słabe, że teraz się boję u stopy Za jakiś czas planuję znowu klamry założyć, ostatnio jak miałam to nawet przez jakiś czas paznokieć lepiej wyglądał, ale znowu to samo jest
Co za lekarze w tych szpitalach, chirurdzy to niech lepiej idą miśki zszywać, bo nie potrafią nic dobrze zrobić
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:08   #523
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dr_alladynka Pokaż wiadomość
Aj kurcze Czyli muszę pogrzebać moje złudne nadzieje
Jest mi ciężko, doprowadzać te paznokcie tak, aby można było pokazać je w odkrytych butkach Myślałam o akrylu, ale miałam na paznokciach u rąk kiedyś, potem miałam takie słabe, że teraz się boję u stopy Za jakiś czas planuję znowu klamry założyć, ostatnio jak miałam to nawet przez jakiś czas paznokieć lepiej wyglądał, ale znowu to samo jest
Co za lekarze w tych szpitalach, chirurdzy to niech lepiej idą miśki zszywać, bo nie potrafią nic dobrze zrobić
Akryl jest świetny Z tym, że trzeba trochę uważać. Ja na przykład muszę go uzupełniać co 2 mies. jak noszę odkryte buty, właśnie w zeszłe wakacje poszłam mies. później i niestety paseczek od japonek "wszedł" pod paznokieć i wyrwał mi go z łożyska. Później oczywiście wizyta u chirurga, który jednak nie chciał go ściągać i zrobiła to bezboleśnie kosmetyczka Chirurdzy w szpitalach rzeczywiście się do tego nie nadają Ja byłam 2 razy w szpitalu na ściąganiu paznokcia, raz właśnie mi go uszkodzono, a następnym razem ściągał mi go inny chirurg i dziś paznokieć rośnie normalnie
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:53   #524
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Gwiazdka93 mówisz, że rośnie CI teraz normalna płytka, czy po akrylu?
Myślę tak nad tym akrylem cały dzień i pewnie się skuszę
Do tej pory marnowałam tyle czasu na malowanie i tuszowanie, żeby nie było widać tego martwego paznokcia, abym mogła założyć odkryte buty
Szkoda mi już marnować na to tyle czasu, a mieszkam w Trójmieście, lato idzie więc często na plaży się stopy też pokazuje
A nie odczuwasz, że masz słabszy paznokieć teraz albo jakieś inne symptomy?
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:44   #525
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dr_alladynka Pokaż wiadomość
Gwiazdka93 mówisz, że rośnie CI teraz normalna płytka, czy po akrylu?
Myślę tak nad tym akrylem cały dzień i pewnie się skuszę
Do tej pory marnowałam tyle czasu na malowanie i tuszowanie, żeby nie było widać tego martwego paznokcia, abym mogła założyć odkryte buty
Szkoda mi już marnować na to tyle czasu, a mieszkam w Trójmieście, lato idzie więc często na plaży się stopy też pokazuje
A nie odczuwasz, że masz słabszy paznokieć teraz albo jakieś inne symptomy?
Normalna płytka rośnie na nieuszkodzonym paznokciu Ta, która rośnie na uszkodzonym, normalna nigdy nie będzie i dlatego na niej mam akryl Nie czuję, żebym miała słabszy paznokieć,ani nic innego. A akryl to naprawdę taniocha, ja płacę co 2 mies. 15 zł (uzupełnianie/odnowa akrylu+ malowanie paznokci)
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:35   #526
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Normalna płytka rośnie na nieuszkodzonym paznokciu Ta, która rośnie na uszkodzonym, normalna nigdy nie będzie i dlatego na niej mam akryl Nie czuję, żebym miała słabszy paznokieć,ani nic innego. A akryl to naprawdę taniocha, ja płacę co 2 mies. 15 zł (uzupełnianie/odnowa akrylu+ malowanie paznokci)

Przespałam się z tym i chyba się skuszę
A powiedz mi jeszcze czy w butach zakrytych nie powoduje to dyskomfortu? Bo to jednak grubszy wtedy jest paznokieć
Miałam u rąk i dlatego trochę się obawiam, że w zakrytych butach ta grubość będzie mi utrudniała trochę chodzenie
A czasami jednak i deszcz leje więc i buty zakryte trzeba założyć.
Na internecie oglądałam trochę fotek i też niektóre dziewczyny miały strasznie grube. Chociaż może to takie "koleżeńskie" nakładanie miały, a kosmetyczka bardziej dopracuje i nie zostawi grubych?

Aj tam, trudno, zrobię sobie
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:25   #527
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dr_alladynka Pokaż wiadomość
Przespałam się z tym i chyba się skuszę
A powiedz mi jeszcze czy w butach zakrytych nie powoduje to dyskomfortu? Bo to jednak grubszy wtedy jest paznokieć
Miałam u rąk i dlatego trochę się obawiam, że w zakrytych butach ta grubość będzie mi utrudniała trochę chodzenie
A czasami jednak i deszcz leje więc i buty zakryte trzeba założyć.
Na internecie oglądałam trochę fotek i też niektóre dziewczyny miały strasznie grube. Chociaż może to takie "koleżeńskie" nakładanie miały, a kosmetyczka bardziej dopracuje i nie zostawi grubych?

Aj tam, trudno, zrobię sobie
Nie, ja nie czuję dyskomfortu, bo nie mam jak Po prostu, jak kupuję buty i wezmę trochę mniejsze, to czuję ucisk na paznokieć i kupuję większe buty, które potem idealnie leżą Niewielki dyskomfort czuję, jak paznokieć przez ponad 2 mies. nie był ruszany przez kosmetyczkę, wtedy but trochę uciska, ale nie jest to żaden ból itp. Ja nie mam grubego paznokcia, jest naprawdę idealny
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 20:23   #528
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Nie, ja nie czuję dyskomfortu, bo nie mam jak Po prostu, jak kupuję buty i wezmę trochę mniejsze, to czuję ucisk na paznokieć i kupuję większe buty, które potem idealnie leżą Niewielki dyskomfort czuję, jak paznokieć przez ponad 2 mies. nie był ruszany przez kosmetyczkę, wtedy but trochę uciska, ale nie jest to żaden ból itp. Ja nie mam grubego paznokcia, jest naprawdę idealny
Ok, to fajnie
Przekonam się jak sobie zrobię

Dzięki za info
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 12:47   #529
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Ja scinam na półokrągło, ale z racji wyglądu paznokcia, mam paznokcie naturalnie silnie zaaokrąglone i nieco ciężo mi je obciąć na kwadraty. Niestety pazur wrasta, może nawet nie tyle co wrasta ale bardzo boli mnie cały opuszek palca, kiedys wrastał mi paznokieć tam i mimo, że odrósł i wygląda to na że wszystko ok, to dalej boli niesamowicie, obcasów nie mogę ubrać to czuję nacisk i ból na ten opuszek. Wiecie może czy mogą tu pomóc klamry ? Sama próbowałam metodą wypisaną na necie włożyć kawałek watki pod pazurek i na krótką metę pomaga, ale potem ból znów wraca.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 19:40   #530
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Ja scinam na półokrągło, ale z racji wyglądu paznokcia, mam paznokcie naturalnie silnie zaaokrąglone i nieco ciężo mi je obciąć na kwadraty. Niestety pazur wrasta, może nawet nie tyle co wrasta ale bardzo boli mnie cały opuszek palca, kiedys wrastał mi paznokieć tam i mimo, że odrósł i wygląda to na że wszystko ok, to dalej boli niesamowicie, obcasów nie mogę ubrać to czuję nacisk i ból na ten opuszek. Wiecie może czy mogą tu pomóc klamry ? Sama próbowałam metodą wypisaną na necie włożyć kawałek watki pod pazurek i na krótką metę pomaga, ale potem ból znów wraca.
W moim przypadku było tak, że mi klamry pomogły
Po wycięciu kilka lat temu chirurgicznie, cały czas mi doskwierał ten ból który opisujesz. Założyłam w końcu klamry i mi pomogły.
Tylko nie polecam zakładać na zimę. Miałam założone latem, ale strasznie wolno mi rosną te paznokcie "wrastające" że tak to nazwę. W efekcie miałam całą zimę i wiosnę klamry.
W zimę z racji, że to grubszy but, zakryty, a klamra przesuwała się razem z paznokciem na środek płytki i to było niekomfortowe przy chodzeniu.
Na lato jak najbardziej polecam, obuwie jest lekkie i nic nie boli jak jest klamra.

Tylko Trudno wtedy ładnie pomalować paznokieć na jakiś kolor
Ale generalnie nie widać tej klamry
Ja polecam, u mnie się sprawdziły
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 23:39   #531
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

o dziękuję założę w takim razie klamry. Znacie może jakiś gabinet w kraku gdzie to wykonuję, nie chce iśc do pierwszej lepszej kosmetyczki która może mi zrobić więcej krzywdy
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 11:31   #532
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

A czy możecie polecić we Wrocławiu kosmetyczkę, która zajmie się takim zniekształconym paznokciem. To dość wstydliwy problem, więc nie chciałabym trafić do kogoś z nieodpowiednim podejściem
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 11:37   #533
anakonda444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Mam pytanie Beata czy te Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin Jest dobre? Chodzi mi o to czy kosmetyczki potrafią dobrze założyć klamrę. Po za tym wstydzę się iść z moim palcem do kosmetyczki, jednego sama wyleczyłam, ale teraz z drugim nie mogę sobie dać rady !!! Pojawił się stan zapalny
anakonda444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 14:02   #534
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
o dziękuję założę w takim razie klamry. Znacie może jakiś gabinet w kraku gdzie to wykonuję, nie chce iśc do pierwszej lepszej kosmetyczki która może mi zrobić więcej krzywdy
Ponawiam pytanie i właściwie dorzucam swoje, czy możecie polecić dobry gabinet kosmetyczny w Krakowie, w którym zajmą się wrastającym paznokciem? Wyjeżdżam na całe wakacje do Kraka i muszę zostawić moją zaufaną panią kosmetyczkę
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 18:23   #535
Mariolccia
Raczkowanie
 
Avatar Mariolccia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Domek na wsi
Wiadomości: 132
GG do Mariolccia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Czeeść!
Mam problem z wrastającymi paznokciami już od roku. Miałam wycinane już 6 razy (4 razy lewy i 2 razy prawy) a teraz znów to samo. Znacie może jakiegoś dobrego chirurga w Krakowie, który mógłby mi zrobić z tym porządek? Kosmetyczka mi już niestety nie wystarczy... :/
__________________
Wiesz... gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
— Antoine de Saint-Exupéry


Живём вместе
JaMajkkowa Zupa
Mariolccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:07   #536
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

nie, to chirurg Ci nie pomoże. Zerwanie paznokcia nie rozwiązuje problemu, odrośnie i będzie to samo. Paznokieć ma zacząć rosnąć prosto, a to naprawić można tylko przez noszenie klamry. Klamra "trzyma" paznokieć i dzięki temu nie wrasta on w skórę. Po jakimś czasie można już ją zdjąć i naturalnie paznokieć przestaje wrastać. Trzeba tylko trafić na dobrą kosmetyczkę. Nie pamiętam teraz adresu strony, ale wklejałam w tym wątku na pewno więcej niż raz listę zaufanych i sprawdzonych adresów w tej dziedzinie.
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 19:09   #537
Mariolccia
Raczkowanie
 
Avatar Mariolccia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Domek na wsi
Wiadomości: 132
GG do Mariolccia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Julko, byłam u kosmetyczki i powiedziała mi, że najpierw muszę iść do chirurga, wytnie mi to co znowu mi wrosło i wtedy ma przyjść. Klamerkę miałam zakładaną, ale jakoś tak niefortunnie, że znowu ten paznokieć mi zaczął wrastać... :/
__________________
Wiesz... gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
— Antoine de Saint-Exupéry


Живём вместе
JaMajkkowa Zupa
Mariolccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 11:37   #538
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

zastanawiam się czy nie zaczął mi wrastać paznokieć u prawej stopy chciałabym pójść w Krakowie do kosmetyczki, która byłaby kompetentna w tym temacie. Czy te klamry pomagają?
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:17   #539
Banwen
Przyczajenie
 
Avatar Banwen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 15
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

W Krakowie raczej nie ma problemy ze znalezieniem kompetentnych osób. Ja kiedyś zaglądnęłam na Piłsudskiego i już tam zostałam. Wrastał tylko z jednej strony, i dostałam klamerkę specjalnie dla takiego przypadku. Super dyskretna.
Banwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:58   #540
Mariolccia
Raczkowanie
 
Avatar Mariolccia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Domek na wsi
Wiadomości: 132
GG do Mariolccia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy nie zaczął mi wrastać paznokieć u prawej stopy chciałabym pójść w Krakowie do kosmetyczki, która byłaby kompetentna w tym temacie. Czy te klamry pomagają?
Ja byłam w looksusie i kosmetyczka powiedziała mi nawet, że nie trzeba klamerki, tylko wycięła co tam wrosło i kazała tamponować. Na prawdę polecam. 20 do 40 zł za wizytę a jaka ulga.
Nie to, co poprzednia kosmetyczka, która już wysyłała mnie do chirurga. Chwałą Bogu obyło się bZ
__________________
Wiesz... gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
— Antoine de Saint-Exupéry


Живём вместе
JaMajkkowa Zupa
Mariolccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 08:19:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.