Pomocy Skierowanie do szpitala - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 15:07   #1
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674

Pomocy Skierowanie do szpitala


Moja Mama od roku choruje dosyc powaznie, co uniemozliwia jej przemieszczanie sie. Poniewaz medycyna w naszych stronach jest bezsilna postanowilismy pojsc dalej i sprobowac leczyc Mame poza wojewodztwem, niestety nikt z poprzednich lekarzy nie chce wystawic skierowania do szpitala lub kliniki poza miejscem zamieszkania. Skierowania sa wypisywane na konkretny oddzial miejscowy, albo krazymy miedzy poradnia, pogotowiem i szpitalem... ale to nie historia o dzisiejszej sluzbie zdrowia.


W szpitalu, w ktorym chcemy aby Mama byla leczona nie udostepniono nam informacji jak dlugo czeka sie na przyjecie do szpitala. Jesli mamy skierowanie lekarz na miejscu oceni czy przyjmie Mame na oddzial.

Plan jest taki, aby dowiedziec sie jaki lekarz decyduje o przyjeciu, nastepnie umowic sie do niego prywatnie, pokazac wyniki badan przeprowadzonych do tej pory i zdobyc skierowanie.

Niestety nie wiem jak wygladaja procedury w szpitalu. Czy o przyjeciu decyduje lekarz na izbie przyjec, ktory jest niekoniecznie neurologiem? Jesli tak, lepiej bedzie sie umowic na wizyte do ordynatora oddzialu.

A moze o przyjeciu na oddzial decyduje zawsze lekarz z danego oddzialu?

Pomozcie prosze... Czas ucieka a stan Mamy pogarsza sie powoli.
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 16:11   #2
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pomocy Skierowanie do szpitala

Hmm nie wiem kto decyduje ale każdy lekarz ma swoje wejścia. Podam przykład mojej mamy:
-na operację czas oczekiwania był 2-3 mc
- mama poszła prywatnie na wizytę u profesora leczącego w tej klinice z wynikami badań, historią choroby itp.
- 2 dni później leżała na stole operacyjnym

Dowiedz się kto tam pracuje i czy przyjmuje prywatnie. Niech mama idzie na wizytę i powie jasno o co chodzi
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 16:12   #3
Fast dead
Raczkowanie
 
Avatar Fast dead
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 192
Dot.: Pomocy Skierowanie do szpitala

W moim miejscowym szpitalu, gdy pacjent zgłasza się na izbę przyjęć ze skierowaniem, pielęgniarka wzywa lekarza, który tego dnia ma dyżur z oddziału, na jaki jest wystawione skierowanie. Choć czasem zdarzają się przekręty, że lekarz, który prywatnie wystawi skierowanie, każe przyjść pacjentowi do szpitala po prostu w dzień jego dyżuru, żeby on był na izbie przyjęć i wtedy pacjent jest przyjęty od razu na oddział na 100%. Możesz spróbować iść do kogoś prywatnie, a potem dowiedzieć się, kiedy ten lekarz dyżuruje i tego dnia zgłosić się na izbę. Powinien przyjąć wtedy na oddział bez problemu.
Fast dead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 18:22   #4
Kadecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 97
Dot.: Pomocy Skierowanie do szpitala

Ja miałam kilka razy skierowanie do mojego "Miejskiego Szpitala" a nie chciałam się w nim leczyć więc dzwoniłam do innych szpitali z pytaniem o możliwość przyjęcia i zawsze byłam przyjmowana z tym skierowaniem. Raz było to skierowanie na gastroskopię na oddział chirurgiczny, za drugin razem skierowanie na zabieg - chirurgia onkologiczna. Z tego co wiem teraz nie ma rejonizacji więc dlaczego mieliby odmówić przyjęcia. Na skierowaniu musi być tylko podany oddział i powód skierowania a placówka nie musi się zgadzać. Tyle z mojego doświadczenia, może któraś z dziewczyn również miała taką sytuację?
Kadecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.