Wlosy a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-20, 15:43   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Wlosy a ciąża


Czy to prawda, ze w czasie ciazy stan wlosow ulega poprawie (przestaja wypadac)?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 16:32   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Wlosy a ciaza

Napisalam w artykule "U kobiet hormonami odpowiedzialnymi za przerzedzanie się włosów są głównie estrogeny - hormony żeńskie produkowane przez jajniki. To one właśnie regulują cykl miesiączkowy, chronią nas przed zawałem, obniżają poziom cholesterolu, wpływają na figurę, stan skóry, paznokci i włosów. Więc jakiekolwiek zaburzenia w pracy jajników odbijają się niekorzystnie właśnie na zdrowiu i pięknie kobiecego ciała.

Ich cudowne działanie widać na przykład podczas ciąży, gdzie ich produkcja wzrasta tysiąckrotnie. Skóra staje się piękna, znikają przebarwienia, paznokcie są mocne i zdrowe jak nigdy dotąd, a włosy wzmacniają się, są gęste i błyszczące. Niestety po porodzie nasze biedne jajniki się troszkę buntują, zmniejszają produkcję estrogenów i w połogu niestety możemy zauważyć nasilone wypadanie włosów. Na szczęście jest to faza przejściowa i jajniki dość szybko powracają do swej dawnej aktywności."

I to jest prawda, ale na efekt trzeba troszke poczekac. Na poczatku nawet moze byc troszke gorzej z wloskami , al etak kolo 4-5 miesiaca poprawe widac golym okiem [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 21:49   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wlosy a ciaza

Na mnie to chyba w ten sposób nie działa. W ciąży zauważyłam poprawę wyglądu włosów i skóry i ta sielanka utrzymuje się cały czas, choć minły już 4 miesiące. [img]icons/icon20.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 23:18   #4
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Wlosy a ciaza

Nie tylko przestaja wypadac, ale i zaczynaja rosnac i swietnie sie ukladac. U mnie wlosy i skora poprawily sie kolo 3-4 miesiaca (nigdy wczesniej nie mialam takiej cery), zarowno w pierwszej ciazy jak i drugiej. Niestety kolo 7-8 miesiaca cera zaczela sie pogarszac, a dwa miesiace po porodzie wlosy wylazily mi garsciami, jakbym zbierala to pewnie starczyloby na dywan [img]icons/icon12.gif[/img]
Teraz jestem w koncowce drugiej ciazy, wlosow nawet nie probowalam zapuszczac bo i tak wiem ze niedlugo wypadna, wiec mam krotkie. A w ogole to rodze na dniach, wiec trzymajcie kciuki [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 07:51   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Wlosy a ciaza

Sistar [img]icons/icon10.gif[/img]
Moje gratulacje [img]icons/icon7.gif[/img] I trzymam kciuki.

Pogłaszcz tam dzidzię po piętach odemnie.

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 08:17   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wlosy a ciaza

Za to ja mialam przez cala ciaze ogromne problemy z cera, jakies wysypki i rozne inne okropnosci. A wlosy mialam piekne jak nigdy. Po urodzeniu synka moja cera jeszcze przez pol roku sie wylizywala, a wlosy przez to pol roku wyszly mi prawie calkiem [img]icons/icon22.gif[/img] Ale juz odrosly. [img]icons/icon12.gif[/img] Zycze wszystkim przyszlym i "ponownym" mamusiom szczesliwych porodow. [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 08:18   #7
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Wlosy a ciaza

dołączam się do gratulacji [img]icons/icon7.gif[/img]

oczywiście trzymam kciuki [img]icons/icon14.gif[/img] [img]icons/icon14.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-21, 08:42   #8
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Wlosy a ciaza

Sistar
To przybedzie nam nowa Wizazanka czy moze moj nastepca? [img]icons/icon7.gif[/img]

Trzymam [img]icons/icon14.gif[/img] i pomysl, ze juz niedlugo bedziesz mogla polozyc sie na brzuchu [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-21, 09:11   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wlosy a ciaza- pozdrowienia dla sistar

też mocno, mocno trzymam kciuki, życzę aby szybko i bezproblemowo przeszedł cały poród i 10 punktów w skali Apgar
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-26, 01:15   #10
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Wlosy a ciaza- pozdrowienia dla sistar

Bardzo Wam wszystkim dziekuje [img]icons/icon7.gif[/img]
Dzis jest rowno 38 tygodni, a ja nadal siedze w domu, wszystkie kosci mnie juz bola i mam calkowicie dosyc [img]icons/icon12.gif[/img]
Myslalam, ze jak bede tu odpisywac, to juz po porodzie, ale mojemu dziecku sie chyba nie spieszy (to po mamusi).
Na USG wyszlo kilkakrotnie, ze bedzie dziewczynka, z kalendarza chinskiego, ze powinien byc chlopak [img]icons/icon12.gif[/img] ale jakos bardziej wierze w USG, chociaz juz mi wszystko jedno, byle bylo zdrowe, bo to jest najwazniejsze - a ze planujemy kiedys trzecie, to bedziemy mieli jeszcze jedna szanse, zeby byl synek [img]icons/icon12.gif[/img]
P.S. hehe, waze 62,65 - nigdy w zyciu tak duzo nie wazylam [img]icons/icon10.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 19:35   #11
piłkarzowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
ciąża a włosy. Jestem załamana!

Dziewczyny, chciałam zapytać jak tam stan Waszych włosków? Wszedzie w gazetkach i broszurkach związanych z tematem ciązy jest napisane ze...włosy w ciągu 9 miesiecy, stają się grubsze, mocniejsze, lsniace itd...ich stan pogarsza się dopiero w trakcie karmienia, wypadaja, sa słabsze itp. Moje na pewno tych gazet nie czytały....wypadaja mi setkami, po każdym myciu wyciągam ich mnóstwo z głowy, ilość na pewno przewyższa 180-200. Jestem załamana, przeciez ja bede łysa. Czy Wy też macie takie problemy z włoskami?
piłkarzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 19:38   #12
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: ciąża a włosy. Jestem załamana!

Cytat:
Napisane przez piłkarzowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam zapytać jak tam stan Waszych włosków? Wszedzie w gazetkach i broszurkach związanych z tematem ciązy jest napisane ze...włosy w ciągu 9 miesiecy, stają się grubsze, mocniejsze, lsniace itd...ich stan pogarsza się dopiero w trakcie karmienia, wypadaja, sa słabsze itp. Moje na pewno tych gazet nie czytały....wypadaja mi setkami, po każdym myciu wyciągam ich mnóstwo z głowy, ilość na pewno przewyższa 180-200. Jestem załamana, przeciez ja bede łysa. Czy Wy też macie takie problemy z włoskami?
kup sobie może dobry szampon do włosów który moze zahamowac wypadnaie włosów poszukaj w necie naturalne szampony bez detergentów, bo w ciąży to nie wiem czy skrzypowit możesz brać gina bys musiała zapytać Nie martw sie będzie dobrze
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 19:42   #13
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: ciąża a włosy. Jestem załamana!

haha kochana mam podobny problem wszędzie piszą, ze włosy sa super, cera idealna paznokcie twarde
a figa
u mnie jest dokładnie na odwrót włosy mam słabe i przetłuszczajace sie w ciagu dnia maksymalnie (wczesniej nigdy tak nie miałam)
cera lepiej nie komentowac wygladam jak wysyp kraterów
paznokcie to samo co reszta

w sumie najlepiej jak sie zapytasz ginekologa jak mozesz sobie pomoc wiem, ze sa preparaty, ktore mozna uzywac po ciazy w czasie laktacji wiec moze i w ciązy mozna

gazety kłamia
pozdrawiam
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 20:10   #14
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Wlosy a ciąża

Piłkarzowa, połączyłam Cię z identycznym wątkiem
Koniecznie skorzystaj z wyszukiwarki forum, jeśli potrzebujesz porad, odpowiedzi jak sobie z tym radzić. O włosach ciężarówek było mnóstwo wątków
choćby ten:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=w%B3osy
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 13:02   #15
miss dare
Raczkowanie
 
Avatar miss dare
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: Wlosy a ciąża

Dokładnie - moja siostra jedna miała przepiękną cerę w ciąży, włosy też jej się wzmocniły a druga - na odwrót - miała kłopoty ze wszystkim , anemię, wypadanie włosów, straszne problemy z zębami etc. - no ale to też czasy były (lata 80-te) więc może w diecie nie miałą tego, co jej było potrzebne. Z takich dobrych rad ciotek klotek - to dobrze jeszcze przed ciążą zacząć brać jakiś suplement diety dla kobiet w ciąży (Feminatal jest na przykłąd niezły, ja biorę), brać to przez całą ciążę i koniecznie do końca karmienia piersią, jeśli się karmi, a jeśli się nie karmi - to tak zmiesiąc po porodzie jeszcze brać, aż wszystko wróci do normy. Bo po porodzie jest kolejny wstrząs dla organizmu.

Ja to mówię niestety nie ze swojego doświadczenia tylko moich psiapsiółek i rodzinki, ale już jako takie rozeznanie poczyniłam I po necie szaleję, czytam co tam dziewczyny piszą
miss dare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 11:01   #16
efka206
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 76
Dot.: Wlosy a ciąża

przez całą ciążę brałam feminatal, włosy były super, jestem 8 miesięcy po porodzie i biorę nadal te tabletki a włosy wypadają mi garściami, cały dom usłany moimi włosami cera poprawiła mi się bardzo, paznokcie również, ale kłaki to zgroza, kiedy to minie? (od paru dni nie karmię piersią)
efka206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 11:07   #17
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Wlosy a ciąża

Ja w ciazy wygladalam okropnie wlosy marne do tego mi sie przetluszczaly strasznie, cera to byl jeden wykwit, ale za to paznokcie mialam twarde jak sztuczne mysle ze to zalezy od organizmu
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 14:00   #18
anita321
Raczkowanie
 
Avatar anita321
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 74
Dot.: Wlosy a ciąża

ojej...

ja podczas ciazy mialam jakies bardziej geste wlosy... ale juz sama nie wiem czy to byla "wina" dzidziusia
Promienialam ale to chyba kazda mama tak ma
__________________
he
anita321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.