Pierwszy raz samolotem - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 20:23   #4831
Arkona
Raczkowanie
 
Avatar Arkona
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez BlackDiamond01 Pokaż wiadomość
Na allegro jest cała masa toreb/walizek jako bagaż podręczny. Ceny też są bardzo w porządku (widziałam torby już od 30zł). Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "bagaż podręczny"
Tylko warto sprawdzić wymiary dopuszczane przez linie lotnicze, jakimi zamierzasz lecieć, różne są dla Wizzaira, Ryanaira, inne jeszcze dla regularnych linii jak LOT czy Lufthansa.
Arkona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 13:26   #4832
Nadzieja80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 48
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Zdarzyło się Wam kiedyś, że podczas lotu pogorszyły się warunki, albo były jakieś inne komplikacje? Domyślam się, że jest strach w takiej sytuacji.
Jak to wygląda od strony praktycznej? Jak pasażer powinien się zachować?
Nadzieja80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 14:11   #4833
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Nadzieja80 Pokaż wiadomość
Zdarzyło się Wam kiedyś, że podczas lotu pogorszyły się warunki, albo były jakieś inne komplikacje? Domyślam się, że jest strach w takiej sytuacji.
Jak to wygląda od strony praktycznej? Jak pasażer powinien się zachować?
Samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Weź sobie do czytania jakąś książkę, włóż słuchawki i rozkoszuj się lotem. Raz jedyny wpadliśmy tylko w straszne turbulencje, kazano nam zapiąć pasy, potrzęsło trochę i tyle. Przed każdym lotem załoga tłumaczy co robić w sytuacjach zagrożenia. Przede wszystkim- nie panikować.
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 07:40   #4834
Nadzieja80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 48
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Faktycznie najbezpieczniejszy, statystyki mówią wszystko. Chciałam się jednak dowiedzieć czy w takich sytuacjach są jakieś szczególne procedury, ale z tego co mówisz rozumiem, że załoga wszystko tłumaczy. Dzięki.
Nadzieja80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 12:32   #4835
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ja mialam turbulencje jak lecialam do londynu ale nie bylo tak zle dla mnie najgorsze bylo poruszanie sie w londynie na lotnisku bo wszystko po angielsku a do tego tam gdzie szlo sie do wyjscia byly jeszcze miedzyladowania tzn te tzw transfery i to bylo masakryczne jeszcze jak celnicy pytali sie co przewoze nie moglam ich zrozumiec i tych korytarzy tyle ze idzie sie zgubic
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 16:47   #4836
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

i sie wkurze jutro nie spodziewany i. nagly powrot do polski wylot koo 5 tzn 4;45
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 20:29   #4837
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczęta mam pytanko, przejrzałam ten wątek pod kątem przewożenia leków samolotem, konkretnie Wizzairem i uspokoiłam się, że mogę wziąć tabletki antykoncepcyjne do bagażu podręcznego a trzy paczki aviomarinu wrzucę sobie do rejestrowanego. Po czym weszłam na stronę wizzair i znalazłam taką informację i zgłupiałam
Czy w bagażu odprawionym można przewozić leki?

Odprawiany bagaż nie może zawierać leków. Niezbędne leki można jednak wnieść na pokład w bagażu podręcznym. Informacje na temat wnoszenia płynów na pokład można znaleźć w przepisach dotyczących bezpieczeństwa.



trzy opakowania avio nie są raczej lekami niezbędnymi więc trochę się zmartwiłam co w tej sytuacji zrobić. Czy może ta informacja jest nie aktualna? Wie może któraś?
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 20:34   #4838
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Nescaa Pokaż wiadomość
Dziewczęta mam pytanko, przejrzałam ten wątek pod kątem przewożenia leków samolotem, konkretnie Wizzairem i uspokoiłam się, że mogę wziąć tabletki antykoncepcyjne do bagażu podręcznego a trzy paczki aviomarinu wrzucę sobie do rejestrowanego. Po czym weszłam na stronę wizzair i znalazłam taką informację i zgłupiałam
Czy w bagażu odprawionym można przewozić leki?

Odprawiany bagaż nie może zawierać leków. Niezbędne leki można jednak wnieść na pokład w bagażu podręcznym. Informacje na temat wnoszenia płynów na pokład można znaleźć w przepisach dotyczących bezpieczeństwa.



trzy opakowania avio nie są raczej lekami niezbędnymi więc trochę się zmartwiłam co w tej sytuacji zrobić. Czy może ta informacja jest nie aktualna? Wie może któraś?
Spokojnie możesz wziąć do podręcznego. Ketonal, leki na gardło, panadol to też nie są leki niezbędne, a ja zawsze mam.
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 20:37   #4839
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez monilkaa Pokaż wiadomość
Spokojnie możesz wziąć do podręcznego. Ketonal, leki na gardło, panadol to też nie są leki niezbędne, a ja zawsze mam.
Dzięki za odpowiedź! Trochę panikuję, jutro mój pierwszy lot a naczytałam się na forach przeróżnych informacji, a ten wątek znalazłam dopiero dziś, jakoś wizażankom najbardziej ufam
A nie muszę ich pakować w jakieś specjalne woreczki? Bo coś takiego też czytałam...
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 20:40   #4840
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Nescaa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Trochę panikuję, jutro mój pierwszy lot a naczytałam się na forach przeróżnych informacji, a ten wątek znalazłam dopiero dziś, jakoś wizażankom najbardziej ufam
A nie muszę ich pakować w jakieś specjalne woreczki? Bo coś takiego też czytałam...
ja wrzucam do przezroczystej kosmetyczki i po prostu wyjmuję na taśmę przy kontroli
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 20:40   #4841
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez monilkaa Pokaż wiadomość
ja wrzucam do przezroczystej kosmetyczki i po prostu wyjmuję na taśmę przy kontroli
Super to też tak zrobię
Wielkie dzięki
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 22:29   #4842
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A ja się dopiero z tego wątku dowiedziałam, że nie można w rejestrowanym leków Zawsze wracając z Polski właśnie w walizce przewożę leki
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 22:32   #4843
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
A ja się dopiero z tego wątku dowiedziałam, że nie można w rejestrowanym leków Zawsze wracając z Polski właśnie w walizce przewożę leki
Zgłupieć można od tych wszystkich informacji
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 08:57   #4844
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Hej,
ja juz jestem po pierwszym locie i musze przyznac, ze nie taki diabel straszny... Odprawa i kontrole przebiegly blyskawicznie, celnik mnie tylko zapytal czy mam jakies kosmetyki w torbie i elektronike - kosmetykow zadnych nie mialam, a elektroniki mialam malo, wiec powiedzial, zebym nawet nie wyciagala. Torby nawet przy nim nie otwieralam, tylko puscili do przeswietlenia i to wszystko. Wszystkie leki (za wyjatkiem zelu na ukaszenia) mialam w bagazu podrecznym, zapakowane w najzwyklejszy woreczek "jednorazowy" zawiazany na supelek. Widzialam, ze niektorzy kosmetyki (oczywiscie te co zabrali do podrecznego, w opakowaniach do 100ml) mieli zapakowane w przezroczyste kosmetyczki (niekoniecznie w woreczek zamykany na suwak) i bylo ok. Sam lot przebiegl bardzo spokojnie, troche nami potrzeslo, ale to bylo raczej bujanie niz trzesienie Powtorze teraz to co wiekszosc - nie ma sie czego bac
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 10:37   #4845
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez poise Pokaż wiadomość
Hej,
ja juz jestem po pierwszym locie i musze przyznac, ze nie taki diabel straszny... Odprawa i kontrole przebiegly blyskawicznie, celnik mnie tylko zapytal czy mam jakies kosmetyki w torbie i elektronike - kosmetykow zadnych nie mialam, a elektroniki mialam malo, wiec powiedzial, zebym nawet nie wyciagala. Torby nawet przy nim nie otwieralam, tylko puscili do przeswietlenia i to wszystko. Wszystkie leki (za wyjatkiem zelu na ukaszenia) mialam w bagazu podrecznym, zapakowane w najzwyklejszy woreczek "jednorazowy" zawiazany na supelek. Widzialam, ze niektorzy kosmetyki (oczywiscie te co zabrali do podrecznego, w opakowaniach do 100ml) mieli zapakowane w przezroczyste kosmetyczki (niekoniecznie w woreczek zamykany na suwak) i bylo ok. Sam lot przebiegl bardzo spokojnie, troche nami potrzeslo, ale to bylo raczej bujanie niz trzesienie Powtorze teraz to co wiekszosc - nie ma sie czego bac
Podczepię się bo chciałam napisać praktycznie to samo
Wczoraj dolecieliśmy na spokojnie, wszystko przebiegło bezproblemowo
Tylko lot mi się nie za bardzo podobał bo uszy mi zatkało na cały lot
Ale poza tym było spoko. Dzięki za rady
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:14   #4846
marudzia
Raczkowanie
 
Avatar marudzia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 308
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny, czy jeśli wykupię w Ryanair opcję nadania dwóch bagaż rejestrowanych np. 15 + 15 kg to czy mogę mieć np. 22 kg w jednej walizce a 8 w drugiej? łącznie 30 kg?
__________________
grunt to unikać nadinterpretacji.
nadinterpretacja to zło.
marudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 12:39   #4847
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez marudzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jeśli wykupię w Ryanair opcję nadania dwóch bagaż rejestrowanych np. 15 + 15 kg to czy mogę mieć np. 22 kg w jednej walizce a 8 w drugiej? łącznie 30 kg?
Nie. Każda musi mieć po max 15 kg.
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 23:15   #4848
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny, mam pytanie, bo na stronie przewoźnika, w informacjach dotyczących bagażu, niestety nie znalazłam odpowiedzi Mimo że jest tam dość szczegółowa lista, co mozna zabrać, a czego nie (szalik, płaszcz, parasolka, laska itd. itp.)
Lecę na wakacje i zabieram ze sobą kapelusz słomkowy ze średnim rondem. Mam bagaż podręczny + rejestrowany. Walizkę chcę dac do rejestrowanego, a torebkę wziąć ze sobą na pokład. No ale nie wiem co z tym kapeluszem Boje się, ze jak wlożę go do walizki (w część w ktorą wchodzi głowa, włożyłabym bieliznę, kosiutmy kąpielowe, ręcznik itp.), to mi się ten kapelusz mimo wszystko odkształci Z drugiej strony obawiam się, że torebka damska + oddzielnie kapelusz nie przejdą... A na głowie nie będę go trzymać, bo wylot jest w środku nocy Moi znajomi mówili, że musieli zawsze mieć wszystko w jednej torbie (kapelusz nie zmieści mi się do torebki). Czy ktoraś z Was może miała podobna sytuację? Problem niby błahy, ale jest...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 23:37   #4849
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, bo na stronie przewoźnika, w informacjach dotyczących bagażu, niestety nie znalazłam odpowiedzi Mimo że jest tam dość szczegółowa lista, co mozna zabrać, a czego nie (szalik, płaszcz, parasolka, laska itd. itp.)
Lecę na wakacje i zabieram ze sobą kapelusz słomkowy ze średnim rondem. Mam bagaż podręczny + rejestrowany. Walizkę chcę dac do rejestrowanego, a torebkę wziąć ze sobą na pokład. No ale nie wiem co z tym kapeluszem Boje się, ze jak wlożę go do walizki (w część w ktorą wchodzi głowa, włożyłabym bieliznę, kosiutmy kąpielowe, ręcznik itp.), to mi się ten kapelusz mimo wszystko odkształci Z drugiej strony obawiam się, że torebka damska + oddzielnie kapelusz nie przejdą... A na głowie nie będę go trzymać, bo wylot jest w środku nocy Moi znajomi mówili, że musieli zawsze mieć wszystko w jednej torbie (kapelusz nie zmieści mi się do torebki). Czy ktoraś z Was może miała podobna sytuację? Problem niby błahy, ale jest...
Załóż go na głowę na czas odprawy, kontroli, tyle. W samolocie zdejmiesz i schowasz do luku.
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 23:56   #4850
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja lecialam pierwszy raz na zorganizowana wycieczke w liceum. Pamietam do dzis, jak genialna pani opiekunka uraczyla nas tekstem: kazdy MUSI siedziec na wlasciwym miejscu, w razie katastrofy latwiej nas zidentyfikuja. Dzis mnie to smieszy, wtedy mialam pietra Za tydzien lece do Turcji i jakas taka niepewnosc czuje po ostatnich doniesieniach o katastrofach lotniczych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 06:16   #4851
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja lecialam pierwszy raz na zorganizowana wycieczke w liceum. Pamietam do dzis, jak genialna pani opiekunka uraczyla nas tekstem: kazdy MUSI siedziec na wlasciwym miejscu, w razie katastrofy latwiej nas zidentyfikuja. Dzis mnie to smieszy, wtedy mialam pietra Za tydzien lece do Turcji i jakas taka niepewnosc czuje po ostatnich doniesieniach o katastrofach lotniczych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja w przyszłym roku lecę na Malezję i to w dodatku z Holandii już się zaczynam martwić

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 10:47   #4852
lirad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez monilkaa Pokaż wiadomość
Załóż go na głowę na czas odprawy, kontroli, tyle. W samolocie zdejmiesz i schowasz do luku.
Najlepsza opcja to zabrać kapelusz do ręki i oczywiście mieć nad nim kontrolę Później ulokować go bezpiecznie w schowku. Ja za każdym razem mam ze sobą dopuszczalny bagaż podręczny + małą torebeczkę + jaśka Zapraszam na naszebo bloga, może jakaś informacja stanie się pomocna. Pozdrawiam i życzę udanego lotu tureckie-wakacje.blogspot.com
__________________
Nasze wspomnienia z wakacji w Turcji - Fethiye i okolice, opis hotelu, wycieczek fakultatywnych, co kupić, czego spróbować - Tureckie wakacje
lirad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 13:28   #4853
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez lirad Pokaż wiadomość
Najlepsza opcja to zabrać kapelusz do ręki i oczywiście mieć nad nim kontrolę Później ulokować go bezpiecznie w schowku. Ja za każdym razem mam ze sobą dopuszczalny bagaż podręczny + małą torebeczkę + jaśka Zapraszam na naszebo bloga, może jakaś informacja stanie się pomocna. Pozdrawiam i życzę udanego lotu tureckie-wakacje.blogspot.com
Ładna reklama bloga, ale informacje średnio prawdziwe.

Jeśli autorka pytania leci tanimi liniami to żadna mała torebeczka dodatkowo, nie przejdzie przy odprawie. Jeden bagaż podręczny, to JEDEN. Małą torebkę, w której miałam dokumenty, pieniądze i klucze, kazano mi schować do podręcznego. Oczywiście na pokładzie ją wyjęłam i spokojnie mogłam mieć ją pod ręką, a bagaż w luku, ale wszystkie dodatkowe rzeczy powinny mieścić się do podręcznego w razie kontroli. Jedni przymykają na to oko, inni nie.

Kapelusz to wg mnie część ubrania. Ja ze swoim zrobiłam to, co napisałam wyżej. Nikt się nie czepiał.
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 17:01   #4854
agacik91
Raczkowanie
 
Avatar agacik91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 364
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez monilkaa Pokaż wiadomość
Ładna reklama bloga, ale informacje średnio prawdziwe.

Jeśli autorka pytania leci tanimi liniami to żadna mała torebeczka dodatkowo, nie przejdzie przy odprawie. Jeden bagaż podręczny, to JEDEN. Małą torebkę, w której miałam dokumenty, pieniądze i klucze, kazano mi schować do podręcznego. Oczywiście na pokładzie ją wyjęłam i spokojnie mogłam mieć ją pod ręką, a bagaż w luku, ale wszystkie dodatkowe rzeczy powinny mieścić się do podręcznego w razie kontroli. Jedni przymykają na to oko, inni nie.

Kapelusz to wg mnie część ubrania. Ja ze swoim zrobiłam to, co napisałam wyżej. Nikt się nie czepiał.
REGULACJE RYANAIR DOTYCZĄCE OKREŚLONYCH KWESTII
BAGAŻ PODRĘCZNY
Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Informacja ze strony Ryanair W tamtym roku jak leciałam tymi liniami do Szwecji to mogłam mieć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego... Widocznie coś się zmieniło
agacik91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 17:55   #4855
monilkaa
Zakorzenienie
 
Avatar monilkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 6 554
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez agacik91 Pokaż wiadomość
REGULACJE RYANAIR DOTYCZĄCE OKREŚLONYCH KWESTII
BAGAŻ PODRĘCZNY
Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Informacja ze strony Ryanair W tamtym roku jak leciałam tymi liniami do Szwecji to mogłam mieć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego... Widocznie coś się zmieniło
Ooo,faktycznie. Zwracam honor w takim razie, ale to musi być jakaś świeża zmiana. Dzięki za wyprowadzenie z błędu. Proszę jak Rynair idzie pasażerom na rękę.

Jeśli chodzi o Wizzair to info z przed tygodnia: jeden bagaż, żadnych torebek.
__________________
the only time "success" comes before "work" is in the dictionary
monilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 22:15   #4856
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez agacik91 Pokaż wiadomość
REGULACJE RYANAIR DOTYCZĄCE OKREŚLONYCH KWESTII
BAGAŻ PODRĘCZNY
Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Informacja ze strony Ryanair W tamtym roku jak leciałam tymi liniami do Szwecji to mogłam mieć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego... Widocznie coś się zmieniło
Lecę liniami Travel Service i tam są inne normy. Bagaż podręczny może mieć max. 5 kg i wymiary 56 x 45 x 25. Można oprócz niego wziąć jeden przedmiot użytku osobistego (torebkę damską, laptop, książkę, gazetę, parasol, koc itd.). Chcę na pokład wziąć torebkę (a w niej książkę, gazetę, leki itd.) + kapelusz. Założę go jednak na głowę (choć to będzie śmieszne, bo wylot jest o północy ). Mam nadzieję, że się do niego nie doczepią... bo wtedy będzie zonk Nie chcialabym doplacać do kapelusza, który nawet pół kilograma nie waży
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 10:13   #4857
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Lecę liniami Travel Service i tam są inne normy. Bagaż podręczny może mieć max. 5 kg i wymiary 56 x 45 x 25. Można oprócz niego wziąć jeden przedmiot użytku osobistego (torebkę damską, laptop, książkę, gazetę, parasol, koc itd.). Chcę na pokład wziąć torebkę (a w niej książkę, gazetę, leki itd.) + kapelusz. Założę go jednak na głowę (choć to będzie śmieszne, bo wylot jest o północy ). Mam nadzieję, że się do niego nie doczepią... bo wtedy będzie zonk Nie chcialabym doplacać do kapelusza, który nawet pół kilograma nie waży
Spoko wkładasz na głowę i nikomu nic do tego. Aczkolwiek radziłabym uważać, bo luki bagażowe zawsze są zawalone przez cudowne walizki innych współpasażerów, więc uważaj, gdzie kładziesz, bo ktoś Ci może wspaniałomyślnie wrzucić na to swój bagaż. Osobiście wolałabym go trzymać przy sobie, niż kłaść do luku w samolocie. Tak czy siak na 100% nikt Ci nie zwróci uwagi. Ja zawsze biorę ze sobą poduszkę w kształcie rogala do spania i nikt mi nie zwraca uwagi.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 11:34   #4858
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Spoko wkładasz na głowę i nikomu nic do tego. Aczkolwiek radziłabym uważać, bo luki bagażowe zawsze są zawalone przez cudowne walizki innych współpasażerów, więc uważaj, gdzie kładziesz, bo ktoś Ci może wspaniałomyślnie wrzucić na to swój bagaż. Osobiście wolałabym go trzymać przy sobie, niż kłaść do luku w samolocie. Tak czy siak na 100% nikt Ci nie zwróci uwagi. Ja zawsze biorę ze sobą poduszkę w kształcie rogala do spania i nikt mi nie zwraca uwagi.
no w czarterach (rzadko latam) luki są zwykle zawalone po brzegi
Ja mam nadmuchiwaną, więc luzik, ale zauważyłam, że w LCC ludzie przypinają/przywiązują je do torebek/plecakow i nikt się nie czepia.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 15:32   #4859
Kaza86
Rozeznanie
 
Avatar Kaza86
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: . . .
Wiadomości: 867
GG do Kaza86
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Witajcie W przyszły piątek lecę po raz pierwszy samolotem. Wylatuję z Gdańska Ryanairem. Będę mieć ze sobą tylko bagaż podręczny - myślałam o zwyklej torebce (takim worku z długim paskiem). Przed chwilą ja zmierzyłam i wymiary chyba nie przejdą Długość 62 cm, szerokość 46 cm. Czy lepiej będzie jak wezmę małą a la walizkę i małą torebkę na ramię??
Kaza86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 16:32   #4860
zabcia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Spokojnie możesz wziąć tą torebkę jeżeli jest z `miękkiego materiału Przy bramkach jest taka skrzyneczka do której trzeba zmieścić bagaż jeśli kontrolelowi wydaje się za duży , ale uwierz mi że ludzie mają o wiele większe torby i wizzair je puszcza ja też latam z Gdańska i nie ma z tym problemu
Jeśli chodzi o małe torebki na telefon,klucze,portfel to też nigdy w wizzair nie miałam z tym problemu
zabcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.