Dwa pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-01, 12:55   #1
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82

Dwa pytania


1. Chodzę do solarium, ale twarz mam ciągle nieopaloną, pomimo iż brzuszek i nogi są opalone bardzo ładnie. Czy to wynik stosowania żelopeelingu do twarzy? W lato twarz zawsze najbardziej mi się opalała, pomimo jej częstego mycia

2. Myję zęby po każdym posiłku a mimo to są pożółkłe. Czy powinnam stosować jakieś wybielające pasty? Mama mówi mi, że to mi nic nie da, bo gdy byłam mała zażywałam dużo żelaza (na anemię) które zniszczyło mi szkliwo.

Proszę o rady i z góry dziękuję

P.S. Proszę uniknąć uwag dotyczących rezygnacji z solarium I proszę trzymać się moich pytań i nie zbaczań z ich sensu
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 12:58   #2
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Dwa pytania

a.. i jeszcze jedno pytanie

Czy znacie metodę na takie ciapkowate ziemniaki? Tzn gdy już są ugotowane to żeby zrobić z nich taką ciapkę. Bardzo takie lubię, bo zawsze takie jadam w miejscu gdzie kupuję obiady, natomiast dzisiaj sama robię obiad dla mnie i chłopaka a nie wiem co trzeba dodać do ugotowanych ziemniaczków żeby wyszły takie...

Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:01   #3
pawelins@tlen.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 61
Re: Dwa pytania

Wiesz coś kiedys tez słyszałem, że żelazo niszczy szkliwo, może po prostu lepiej szczotkuj zęby to banalne, ale coś w tym jest, skoro ponad połowa polaków nie potrafi ich szczotkować.
Pozdawiam
albo pewnie jest tak,że może za długo myjesz zęby ten czynnik jest równie ważny
pawelins@tlen.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:03   #4
pawelins@tlen.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 61
Re: Dwa pytania

Jest takie urządzonko,które pozwla ugnieśc ziemniaki przypomina nie co grabie.jeśli jej nie posiadasz cóż pozostaje widelec
pawelins@tlen.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:11   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Dwa pytania

Ziemniaki - czy chodzi ci o puree? Sprawa jest banalnie prosta i można się nawet obejść bez specjalnej praski, wystarczy je ugnieść, dodać nieco mleka, jak kto lubi to jeszcze odrobinke masła, wymieszać wszystko razem i gotowe, można jeszcze posypać koperkiem albo co kto lubi.

Co do opalania twarzy - gryzę sie w język i nie wspominam o szkodliwości solarium - wydaje mi się, że może to być faktcyznie sprawka kosmetyków, może peelingu a może toniku czy kremu, może zawierają kwasy albo jakieś czynniki wybielające, wit C? Gdybyś nie zmywała makijażu do solarium, to mogłoby to być wytłumaczeniem - może podkład ma filtr i blokuje promienie.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:17   #6
pawelins@tlen.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 61
Re: Dwa pytania

OOO tak Smoczyca ma rację koperek dodaje aromatu ziemniakom i sprawia,że podane do stołu wspaniale się prezentują no i nie ukrywam zapach jest w domu przedni Pozdrawiam
Ps. Oj smoczyco narobiłaś mi apetytu.
pawelins@tlen.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:20   #7
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: Dwa pytania

co do ziemniakow to chyba masz na mysli puree, wiekszosc restauracji podaje wlasnie puree bo kto by sie bawil w obieranie, mozna kupic gotowe puree np. knora.

co do zebow to mozesz kupowac pasty wybielajace, czemu nie? to wcale drozej nie kosztuje niz zwykla pasta.Ale one zazwyczaj nie przynosza cudownych efektow, owszem troche pomoga ale nic radyklanego. Mozesz tez wybielic zeby u dentysty, ale to jest dosc drogi zabieg, choc zeby wygladaja slicznie i sa na prawde bialutkie.

jesli chodzi o opalanie to pewnie uzywasz jakiegos kremu ktory "wybiela" i moze zawiera kwasy, niestety wiekszosc z nich wybiela.
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-01, 13:21   #8
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Dwa pytania

Tak jak pisala Smoczyca najlepsze sa z maselkiem, az mi slinka cieknie Dodac tyle maselka ile kto lubi i po prostu je rozgniesc.

Co do opalania to nie wiem, czy to nie jest tak, ze twarz jest po porstu 'narazona' na wiecej roznych czynnosci (o ile mozna to tak nazwac). Bo codziennie myjemy twarz, nakladamy makijaz, potem go zmywamy mleczkiem, pozniej tonikiem, pozniej nie daj boze nalozymy krem z wit C. rano odswiezymy twarz tonikiem, lub umyjemy zelem myjacym, jeszcze w miedzyczasie potraktujemy twarz peelingiem i tak w kolko. Mysle, ze reszta ciala nie jest narazona az na takie czynnosci

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:35   #9
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Dwa pytania

nie chodziło mi o puree, ale po prostu ot zwyczajne ziemnioczki tylko że taka paćka.. chyba właśnie powinno się dodać masła może i mleka.. właśnie przypomniałam sobie, że ktoś mi już to mówił

i lece zobaczyć składniki moich kremów do buźki

Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 14:33   #10
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Dwa pytania

Jak chodzi o zęby, możesz mieć po prostu żółtą kość. Wtedy niestety jej niczym nie wybielisz (no, może trochę, o ile dodatkowo pożółkła od czynników zewnętrznych). Na pocieszenie - taka kość (tzn. żółta) jest dużo mocniejsza od białej.
Po drugie: kawa i herbata, papierosy, jeśli palisz BARDZO żółcą zęby. Podobnie, o ile wiem żelazo - właśnie nie niszczy, ale powoduje przebarwienia.
Po trzecie: możesz myć jeszcze częściej zęby, to niewiele pomoże, o ile nie będziesz stosować pasty wybielającej, ale dobrej (niestety są one drogie) - te tanie są niestety zwykle nieskuteczne. Możesz się wybrać do sklepu z wyposażeniem dentystycznym, często można tam kupić świetne pasty. Koszt dobrej to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Są także pasty które wzmacniają czerwień dziąseł - wizualnie zęby wydają się bielsze.
Niestety, zmartwię cię, ale przyżółcenie zębów jest nieusuwalne całkowicie (wg. mojego dentysty) - radzi mi odsunąć kawę i herbatę - dla mnie to niewykonalne, jestem herbatomaniakiem, piję prawie wyłącznie herbatę, głównie zieloną, która też powoduje żółknięcie zębów.
Można poddać się wybielaniu u dentysty - dość drogi zabieg, ale efekty świetne. Stomatolog dobierze metodę odp. do twoich zębów. Tylko to osłabia zęby. Możesz też w porozumieniu ze stomatologiem (tylko!) stosować wybielające żele.

Ja bardzo lubię pastę (z tych tańszych) clinomyn, dla palaczy (ja nie palę) jest skuteczna. Ale nie używam jej stale, robię sobie od czasu do czasu kuracje.
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 14:48   #11
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Dwa pytania

A ja mam taki fajny patent na ziemniaczki do wody w ktorej sie je gotyje trzeba dolac szklankę mleka i jeszcze do garnka wrzucic całą cebulę. po ugotowaniu cebulę wyrzucamy, ziemniaczki odcedzamy dodajemy masełka i tłuczemy.
Pychota mleczko daje taki słodkawy smak a cebulki tak bardzo nie czuć. Naprawdę polecam
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-01, 14:58   #12
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Dwa pytania

Obession a czy mogłabyś podać mi w przybliżeniu cenę zabiegu u dentysty? Oraz cenę tej pasty której używasz?

Ja nie piję kawy (no może sporadycznie, raz na ruski rok), nie palę, ale popijam sobie herbatkę
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 15:05   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Dwa pytania

a ja bardzo lubie to nowa aquafresh czy jak ona sie tam w PL nazywa i to odmiane polarfresh. Ladnie usuwa naloty z kawy, papierosow i herbaty. Moj maz ma starszne zeby do tego 20 lat palil, pijemy oboje tylko kawe no ja czasami herbate i wode mineralna. Jego zeby pojasnialy, nigdy nie bedzie miec tak bialych jak ja, ale naloty sie wybielily. Wiec jesli masz jakis nalot to napewno sie usunie, gorzej jesli to jest twoja naturalny farba moze nie pomoc. Ach i kiedys czytalam ze mozna optycznie wybielic odpowiednim kolorem pomadki. Jakim w przypadku zoltych zebow nie pamietam, ale cos w tym jest bo jak kiedys uzywalam brazowych pomadek to moje zeby byly jeszcze bielsze niz teraz
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 15:16   #14
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Dwa pytania

ta mocno żółta barwa nie jest raczej moją naturalną, bo zauważyłam to od pewnego czasu. Nigdy nie miałam idealnie białych, ale nigdy też nie miałam aż tak żółtych myjąc zęby regularnie tak jak powinno się- po każdym posiłku.

Może to wina herbaty i słodyczy..
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 15:34   #15
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Re: Dwa pytania

Jeśli masz taki nalot od kawy, herbaty itp. to na pewno Ci pomoże pasta wybielająca, ale jesli to faktycznie od żelaza to raczej i zabieg od dentysty nie pomoże. Ja w tym temacie to już sparwdziłam wszystko, bo sama mam żółte zęby - ale niestety od żelaza właśnie i antybiotyków połykanych w dzieciństwie - mam po prostu taki kolor kości i tego nic nie zmieni (chyba, że impalnty lub licówki) a te pasty wybielające i wybielanie u dentysty rozjaśniają tylko kolor szkliwa. Ja u dentysty tez to robiłam, bo juz mówię, że wszystkigo próbowałam, ale niestety - porażka. Na kolor kości nic to nie da. Uzywam tylko od czasu do czasu past wybielających bo przyżółcam je jeszcze piciem kawy, herbaty, czasem papierosami, więc chcę usunąć ten osad. Najlepsza z tych, które używałam past to Pearl Drops wybielająca. A uzywałam wiele...
__________________
Trollom stop!
...................
morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 16:56   #16
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Dwa pytania

Ta pasta nie jest droga, kosztuje ok. 10 zł. Efekty są zauważalne dość szybko. Ale pasta nie czyni cudów. Usunie osad, nic więcej. Ja stosowałam ją 2 razy dziennie, ale tylko 1 opakowanie. Tzn jak mi się skończyło, to wracałam do innej pasty, potem znowu ta, po jakimś czasie. Może to błąd, może powinno się jej używać stale? Ja mam w ogóle żółtą kość, ale nie jakoś strasznie. W każdym razie śnieżnobiałych zębów to raczej mieć nie będę nigdy
Jak chodzi o zabieg u dentysty, raczej trzeba pytać indywidualnie, cena zależy chyba od tego, co dentysta zaproponuje (po oglądnięciu zębów). O ile się orientuję, kosztuje to od ok tysiąca nawet do dwóch za jedną szczękę. Oczywiście po zsumowaniu. Poza tym nie zostaną wybielone plomby - trzeba je więc później wymienić, co podwyższa cenę. Wcześniej oczywiście wszystkie zęby muszą być wyleczone.
Aha, takiemu zabiegowi można się poddać dopiero, gdy proces rozwoju kości jest już zakończony ( a więc tylko dorośli)

Jak chodzi o kolor szminki, to gdzieś czytałam, że przy żółtych zębach nie powinno się używać zimnych kolorów, np zimnych róży czy czerwieni. Właśnie raczej ciepłe brązy, beże, korale. Niestety, nie każdemu dobrze w takich odcieniach.
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.