Poznaniak poszukiwany - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-26, 21:56   #1
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867

Poznaniak poszukiwany


bardzo mozliwe że w niedziele zawitam do Poznania i chciałabym sie przygotować co moge zwiedzic, co powinnam zobaczyc itp. przeglądam strone Poznania, no ale nie ma to jak opinia mieszkanca
czy ktos znający sie na rzeczy mógłby mi napisać co warto zobaczyć albo polecic jakis dobry serwis info i gdzies mape w sieci?

help

bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:08   #2
Cherie
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 160
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Ja bylam raz w Poznaniu, w rynku - ale nie jest on duzy i szczerze to nie bardzo mi sie podobal. Atrakcja oczywiscie byly koziolki (nie prawdziwe oczywiscie) , ktore tam sie ukazaly o jakiejs godzinie. Zbyt wiele ciekawych rzeczy to chyba w Poznaniu nie ma. Ale lepiej zeby sie mieszkaniec tego miasta wypowiedzial bo sama jestem ciekawa czym Poznan moze przyciagnac turyste

Spodobalo mi sie natomiast duze centrum handlowe , ktore powstalo w budynku (Stary Browar) chyba fabryki piwa (?) . Wiec jak lubisz chodzic po sklepach czy centrach handlowych to polecam. Nawet kiedy jadlam tam pizze w restauracji wloskiej, przy stoliku obok siedzial taki aktor mlody czarny, ktory gral policjanta w Zlotopolskich
Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:35   #3
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Cherie dziekuje ale centra handlowa to mam u siebie wolałabym jakies zabytki
niemniej jednak zapamietam jak juz bedzie sie nam nudzić
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:55   #4
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Poznaniak poszukiwany

mapa poznania: http://www.ipoznan.pl/Map1.53.1/welcome.html
hm standardowa trasa wycieczki wyglada tak: start z placu adama mickiewicza (od ulicy swiety marcin), przy ktorym jest uniwerek i zamek-poniemiecki "fort-palac" oraz pomnik 2 krzyzy, nastepnie przejscie obok fontanny na ulice fredry (tu widac opere) i pozniej w strone 27 grudnia mijajac najdziwniejsza poznanska budowle - okraglak, pozniej wzdluz 27 grudnia mijajac teatr polski i biblioteke raczynskich, nastepnie muzeum narodowe i ulica paderewskiego (obok hotelu bazar) w dol, na stary rynek. jak bedzie ladna pogoda polecam pochodzic wokol starego rynku (na wzgorzu przemyslawa jest kosciol franciszkanow, a w jednej z bocznych uliczek fara, ale zdaje sie, ze w trakcie remontu), a pozniej usiasc w ktoryms z ogrodkow i powdychac atmosfere
milo jest tez posiedziec przy wspomnianej fontannie przed opera
jak macie duzo czasu i lubicie spacerowac, to polecam park cytadela lub rundke wokol malty
aha, po drodze ze starego rynku na malte (mniej-wiecej) jest ostrow tumski i katedra.
jak kiepska pogoda, to mozna odwiedzic palmiarnie
jeszcze jedno, z fredry mozna wejsc do parku i przejsc na wewnetrzny dziedziniec zamku - ladna fontanna, identyczna jak w alhambrze w grenadzie.
na starym rynku z kolei sa 4 fontanny w kazdym z naroznikow.

pozdrawiam i milego zwiedzania i ladnej pogody
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:26   #5
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Zetzet podała Ci dobrą trasę Od siebie mogę dodać, żebyś idąc ul. Fredry odbiła w Al. Niepodległości. Idąc w dół miniesz dom zakonny Dominikanów, gdy dojdziesz do końca Alei (ostrzegam, jest na prawdę długa, jesli nie chesz tyle chodzić lepiej podjedź autobusem) skręcisz w prawo i dojdziesz do Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan http://www.city.poznan.pl/mim/strony...e=1017&lang=pl Jak już tam będziesz możesz wejść na wzgórze św. Wojciecha http://www.city.poznan.pl/mim/strony...&ch=50&lang=pl No, to tyle jeśli chodzi o "odbicie z kursu" Jeśli chciałabyś zwiedzić jeszcze jakieś kościoły to zapraszam do kościoła św. Marcina http://www.city.poznan.pl/mim/strony...s=publications Jeżeli chciałabyś pozwiedzać muzea to tu -> http://www.city.poznan.pl/mim/strony...sy=202&lang=pl na pewno coś dla siebie znajdziesz W ogóle polecam przejrzenie tej strony http://www.city.poznan.pl
Bemolko, a czy Ty do Poznania przyjedziesz samochodem czy pociągiem? Bo jeśli samochodem to zachęcam do pojechania jeszcze do Rogalina obejrzeć śliczny pałacyk Raczyńskich. W środku jest muzeum, udostępniona jest także wozownia i galeria. Można pospacerować po parku i zobaczyć jedne z najstarszych dębów Lecha, Czecha i Rusa A w Kórniku (mieście, a nie domku dla kur ) jest zamek i ogród dendrologiczny
Życzę miłego zwiedzania Poznania Bo Poznań to "miasto warte poznania"
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 08:29   #6
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

http://www.poznanczyk.com/index.html
Może się przydać, lecz nie musi, tej
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:07   #7
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Poznaniak poszukiwany

mi sie jeszcze przypomnialo, ze na ogrodach (petla na dabrowskiego) jest ogrod botaniczny, wiosna, wiec pewnie beda juz kwitnac jakies kwiatuszki oraz w poblizu sliczny maly cmentarzyk (przy szpitalnej)
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 12:11   #8
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Ogród botaniczny jest chyba jeszcze zamknięty, otwierają 1 maja o ile sie nie mylę
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:37   #9
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Ooo... koniecznie zrób foty koziołkom i jak wrócisz to nam pokażesz
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:56   #10
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Koziołki wychodzą nad zegarem ratuszowym o 12. Są "trochę" stare, więc miedzy jednym a drugim tryknieciem można sobie zrobić "przerwę na kawę"
Aha, przypomniało mi się, z boku na wierzy ratuszowej można zobaczyć wbite szweckie kule z potopu I jeszcze możesz pójść do kościoła Frańciszkanów na ul. Franciszkańskiej (jedna z uliczek Starego Rynku) obejrzec czarny ołtarz w lewej nawie- ewenement na skale światową! http://www.city.poznan.pl/mim/strony...s=publications
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:09   #11
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Cytat:
Napisane przez haima
Ogród botaniczny jest chyba jeszcze zamknięty, otwierają 1 maja o ile sie nie mylę
masz rację, zupełnie zapomniałam.
trochę szkoda, bo to już w poniedziałek...
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 13:55   #12
Malutka466
BAN stały
 
Avatar Malutka466
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: KZG
Wiadomości: 4 423
GG do Malutka466
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Dodałabym jeszcze Cytadelę i przejść sie deptakiem, gdzie stoi Stary Marych.

http://www.kapio.de/poz/pozzwpl.html

W Poznaniu trwa sporo prac remontowych teraz, są utrudnienia zwłaszcza w komunikacji miejskiej.

Koło Empiku na Placu. jest Centrum Informacji miejskiej, moga Cie wiele doradzić.
ta strona jest dobra i juz była podana, ale co tam http://www.city.poznan.pl/mim/strony/turystyka/

A tu masz zabytki http://www.poznancity.republika.pl/zabytki.htm
Malutka466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:22   #13
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Dot.: Poznaniak poszukiwany

na starym rynku jest muzeum instrumentów, mozna isc do nowego lub starego zoo, w jednej uliczce obok starego rynku mozna zobaczyc makiete poznania. mozna sie wybrac na wycieczke do browarów lecha :P nie wiem czy w zamku nie ma jakiejs wystawy ciekawej czasami
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:28   #14
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Poznaniak poszukiwany

A jak ktos lubi Jeżycjadę to polecam wybranie się na Roosvelta 5
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:59   #15
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Cytat:
Napisane przez juhu84
na starym rynku jest muzeum instrumentów, mozna isc do nowego lub starego zoo, w jednej uliczce obok starego rynku mozna zobaczyc makiete poznania. mozna sie wybrac na wycieczke do browarów lecha :P nie wiem czy w zamku nie ma jakiejs wystawy ciekawej czasami
makiete poznania odradzam, z doswiadczenia wszyscy zwiedzajacy nudza sie cholernie no chyba ze ktos jest faktycznie zainteresowany to jest to pokaz "multimedialny" o historii poznania

a browary lecha raczej jak sie ma czas, bo to na obrzezach poznania...
chociaz ja bym wolala pozagladac na wewnetrzne dziedzince np na matejki, gdzie skrywaja sie pozostalosci secesji...

aha, przypomnialo mi sie, tarasu widokowego w wiezowcu akademii ekonomicznej juz dawno nie ma, zebyscie sie nie zawiedli
bo codziennie ktos wjezdza i szuka zdziwiony...
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:37   #16
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Dot.: Poznaniak poszukiwany

a nie ma czasami tarasu widokowego na tym wiezowco obok starego browaru?? andersia czy cos??
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 16:12   #17
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Smile Dot.: Poznaniak poszukiwany

Cytat:
Napisane przez zetzet
mi sie jeszcze przypomnialo, ze na ogrodach (petla na dabrowskiego) jest ogrod botaniczny, wiosna, wiec pewnie beda juz kwitnac jakies kwiatuszki oraz w poblizu sliczny maly cmentarzyk (przy szpitalnej)

o tak ogrod botaniczny to na pewno atrakcja ale tak jak pisala jedna z Wizazanekwydaje mi sie ze jest czynny dopiero od 1.05 Mysle, ze warto w takim razie odwiedzic rowniez palmiarnie??choc osobiscie kocham przepiekny ogrod botaniczny

deptak tez fajna sprawa...dzuo sklepow przy okazji Stary Browar.. ciekawa architektura no i obowiazkowo Stary Rynek...jesli chcialbys troszke poszalec i skorzysta z poznanskiej rekreacji zapraszam na Malte
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 16:24   #18
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Cytat:
Napisane przez juhu84
mozna sie wybrac na wycieczke do browarów lecha :P nie wiem czy w zamku nie ma jakiejs wystawy ciekawej czasami
Zwiedzanie Browarów Lecha odpada- w niedziele nie oprowadzają. A w Zamku jest chyba teraz World Press Photo więc można zajrzeć
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 19:51   #19
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Poznaniak poszukiwany

dzięki Kochani za wpisy

nie wiem czy w djeden dzien zdąrze obejrzeć wszystko co wymieniliście, tymbardziej że spodziewanym srodkiem transportu po mieście będą nasze nogi
zoo i botaniczny raczej mnie nie skuszą - wystarczą mi wrocławskie ale chetnie obejrzałabym tą malte - daleko to od tego starego centrum z koziolkami?
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 19:55   #20
Malutka466
BAN stały
 
Avatar Malutka466
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: KZG
Wiadomości: 4 423
GG do Malutka466
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Trochę daleko Malta od Starego Rynki, pieszo nie uda się Wam tego pokonać.
Malutka466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 20:30   #21
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

Jakieś 2-3 km będzie, do tego obwód Malty wynosi 6 km. z tego co się oriętuję, więc powodzenia Bemolko
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 09:13   #22
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Poznaniak poszukiwany

I jak Ci się podobał Poznań, Bemolko? Pogoda kiepska, ale może coś udało Ci się zwiedzić?
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.