Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2 - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: --
- 0 0%
- 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-03, 15:42   #2161
anuleńka
Rozeznanie
 
Avatar anuleńka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 701
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
BOSHE! ludzie! chyba ustawię sobie autoodpowiedź. "jeśli myślisz czy możesz byc w ciązy to znaczy że możesz, jeśli nie chcesz miec dziecka - stosuj antykoncepcję."
jesli jej nie stosujesz to zabawy typu rączka -pupa -buzia (w obojetnie jakiej koloejności) z wytryskiem czy bez, w wanie, łóżku, szafie, na i pod stołem w koronkowych stringach lub bawełnianuch "namiotach" przez spodnie lub przez szybę ... nawet przez ścianę... wiażą się z ryzykiam zajścia w ciążę
To ja może też taką sobie ustawię
anuleńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 16:05   #2162
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
BOSHE! ludzie! chyba ustawię sobie autoodpowiedź. "jeśli myślisz czy możesz byc w ciązy to znaczy że możesz, jeśli nie chcesz miec dziecka - stosuj antykoncepcję."
jesli jej nie stosujesz to zabawy typu rączka -pupa -buzia (w obojetnie jakiej koloejności) z wytryskiem czy bez, w wanie, łóżku, szafie, na i pod stołem w koronkowych stringach lub bawełnianuch "namiotach" przez spodnie lub przez szybę ... nawet przez ścianę... wiażą się z ryzykiam zajścia w ciążę
sie usmialam ale masz racje
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 16:43   #2163
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: ciąża???podczas okresu?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Jezeli podczas pieszczot dojdzie do wydzielania przedejakulatu a sluz z pochwy znajdzie sie na lechtaczce to tak
Jaga z łechtaczki do pochwy? To daleko mają, nie? No chyba, że ktoś ma gdzies indziej łechtaczkę niż powinna...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 16:50   #2164
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: ciąża???podczas okresu?

A to nie tak jest, jak Jaga pisała wcześniej, że jeśli dziewczyna jest mocno zaśluziona ( można to tak odmienić? ) to pleminiki mogą sobie przepłynąć od łechtaczki het het w głąb, jako że b. dobrze pływają?
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 16:52   #2165
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: ciąża???podczas okresu?

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Jaga z łechtaczki do pochwy? To daleko mają, nie? No chyba, że ktoś ma gdzies indziej łechtaczkę niż powinna...
ale pisalam przeciez, ze na lechtaczce musi znalezc sie sluz z pochwy. Tylko w tym sluzie plemniki potrafia plywac. Jesli ten warunek nie zostanie spelniony to do zaplodnienia moze nie dojsc, bo nie doplyna do pochwy.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 17:00   #2166
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Karolcia_Tomeczka Pokaż wiadomość
Czy nie moge sie wypowiadac?chyba po to jest forum?a problemu nie mam,tylko moim zdaniem wyolbrzymiacie czasami przypadki zajscia w ciaze i tyle,zreszta koniec bo to nie ten watek i miejsce,wyrazilam swoje zdanie i juz a Ty nie musisz mi skladac propozycji,zebym tutaj nie zagladala
Tylko się czepiasz niepotrzebnie. Jeżeli ktoś pyta czy istnieje ryzyko to co mamy kłamać? Istnieje ryzyko i koniec kropka. Myśmy tego sobie nie wymyśliły. Co z tego, że to ryzyko to czasem jak wygrać w lotto - i takie przypadki się zdarzają. Z resztą zawsze zaznaczamy, o jakim ryzyku mowa.

Jak chcesz to załóż wątek "wsparcie dla obawiających się ciąży". Tam na pewno będziemy pocieszać sfrustrowane nastolatki, a każdy przypadek bagatelizować i często kwitować "nic się nie martw - mimo twoich dni płodnych i braku zabezpieczenia ryzyko wynosi tylko ok. 30% - przecież to malutko, na pewno się uda "


Niestety ciąża atakuje w systemie binarnym - albo jest albo jej nie ma i nie pyta jakie było ryzyko.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 21:34   #2167
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: ciąża???podczas okresu?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
ale pisalam przeciez, ze na lechtaczce musi znalezc sie sluz z pochwy. Tylko w tym sluzie plemniki potrafia plywac. Jesli ten warunek nie zostanie spelniony to do zaplodnienia moze nie dojsc, bo nie doplyna do pochwy.
Droga Jago Uwazam, ze jest to niemozliwe, żeby sluz z pochwy, który dostanie się na łechtaczkę był w stanie z powrotem wrócić do pochwy razem z pływającymi w nim plemnikami. Jezeli ktos ich plauchami nie przeniesie to nie ma takiej opcji - jest to fizycznie niewykonalne
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 00:40   #2168
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: ciąża???podczas okresu?

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Droga Jago Uwazam, ze jest to niemozliwe, żeby sluz z pochwy, który dostanie się na łechtaczkę był w stanie z powrotem wrócić do pochwy razem z pływającymi w nim plemnikami. Jezeli ktos ich plauchami nie przeniesie to nie ma takiej opcji - jest to fizycznie niewykonalne
Nie neguje tego, ze niemozliwe jest aby sluz z powrotem "wessal sie" do pochwy. Ale plemniki to na tyle sprytne bestie, ze wystarczy im TYLKO dostanie sie do WEJCIA do pochwy (niewatpliwie okolice lechtaczki nimi sa) aby moglo dojsc do zaplodnienia. Wbrew pozorom meskie komorki rozrodcze poruszaja sie baaaardzo szybko (wiem, bo sama widzialam )... U palaczy marihuany ruch plemnikow jeszcze bardziej sie zwieksza

A teraz troszke matematyki
Ludzki plemnik ma dlugosc ok. 50 ,um (czyt. mikrometrow), a porusza sie z predkoscia 0,01 mm/s, co daje 36 cm/h.
Pochwa kobiety srednio ma dlugosc 6 cm. Dlugosc od lechtaczki do wejscia do pochwy wynosi mniej wiecej 3 cm. Kazda kobieta ma macice wielkosci swojej piesci, ale w tym momencie liczy sie jej dno, czyli wnetrze, co daje nam ok 10 cm. Jajowod ma dlugosc ok 16 cm (ale do zaplodnienia dochodzi mniej wiecej w polowie jego dlugosci, w tzw. bance jajowodu. Czyli przy sprzyjajacych warunkach, bez barier (kwasne srodowisko pochwy, sluz szyjkowy, etc.) plemnik droge od lechtaczki do jajnika przebrnie w ciagu godziny! To wolno? Ja uwazam, ze to bardzo szybko Zwlaszcza jak na tak mala "istotke". Gdyby plemnik mial 1,80 m to poruszalby sie z predkoscia ok 13 km/h! Z taka srednio biega czlowiek.

Droge od lechtaczki do to wejscia do pochwy przemierza w ciagu 5 minut! A wiem, ze np. podczas gry wstepnej te piec minut trwa jak kilka sekund W pochwie to juz plemniki maja "raj". Tam juz bez problemu dotra do szyjki macicy i wyzej
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 08:32   #2169
kredkova
Raczkowanie
 
Avatar kredkova
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

otoz....biore cilest juz czwarty cykl,pomiedzy tym a przedostatnim opakowaniem nie zrobilam 7 dniowej przerwy.wystapilo plamienie ,jednak od pewnego czasu odczuwam lekki bol piersi i czasami krzyza.... czy to mozliwe,ze spowodowane jest to brakiem tej rzeczonej 7-dniowej przerwy?
kiedy zaczelam brac Cilest podobne zmiany odczuwalam w piersiach,tzn bolaly mnie i sie powiekszyly,ale z czasem bylo lepiej...a teraz znow poza wyzej wymienionymi nie odczuwam zadnych zmian,ale nieco mnie to martwi.... prawde mowiac zastanawiam sie nad mozliwoscia ciezy,chociaz zazywam regulernie,zadnej nie zapomnialam,nie zwymiotowalam,nie mialam biegunki a spoznilam sie raz czy dwa razy 3 godziny....
yh...no i wychodzi panika,boje sie jednak....
aha,do konca opakowania zostala jedna tabletka...

i co teraz robic?miala ktoraz z Was podobnie??
pozdrawiam cieplutko
kredkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 11:01   #2170
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Hm... ja bym raczej zwaliła winę na brak 7dniowej przerwy a Ból krzyża... on się nie pojawia dopiero jak ciąża jest bardziej zaawansowana i obciążą dodatkowo kobiecy kręgosłup?

PS. Jaga.. Czy Ty masz jakieś medyczne wykształcenie, czy tylko hopla na pukcie tego typu spraw? z czystej ciekawości pytam, bo widzę że wiedzę masz ogromniastą
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 12:07   #2171
Karolcia_Tomeczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 796
GG do Karolcia_Tomeczka
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Dark_Kicia_Miau! Pokaż wiadomość
Hm... ja bym raczej zwaliła winę na brak 7dniowej przerwy a Ból krzyża... on się nie pojawia dopiero jak ciąża jest bardziej zaawansowana i obciążą dodatkowo kobiecy kręgosłup?

PS. Jaga.. Czy Ty masz jakieś medyczne wykształcenie, czy tylko hopla na pukcie tego typu spraw? z czystej ciekawości pytam, bo widzę że wiedzę masz ogromniastą

Jaga studiuje medycyneale jest specjalizacja nie jest ginekologiakto uwaznie czyta ten wiea pisala o tym na tym watku
__________________
Bez Tomeczka ,ale wciąż Karolcia
Karolcia_Tomeczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 12:12   #2172
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: ciąża???podczas okresu?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Nie neguje tego, ze niemozliwe jest aby sluz z powrotem "wessal sie" do pochwy. Ale plemniki to na tyle sprytne bestie, ze wystarczy im TYLKO dostanie sie do WEJCIA do pochwy (niewatpliwie okolice lechtaczki nimi sa) aby moglo dojsc do zaplodnienia. Wbrew pozorom meskie komorki rozrodcze poruszaja sie baaaardzo szybko (wiem, bo sama widzialam )... U palaczy marihuany ruch plemnikow jeszcze bardziej sie zwieksza

A teraz troszke matematyki
Ludzki plemnik ma dlugosc ok. 50 ,um (czyt. mikrometrow), a porusza sie z predkoscia 0,01 mm/s, co daje 36 cm/h.
Pochwa kobiety srednio ma dlugosc 6 cm. Dlugosc od lechtaczki do wejscia do pochwy wynosi mniej wiecej 3 cm. Kazda kobieta ma macice wielkosci swojej piesci, ale w tym momencie liczy sie jej dno, czyli wnetrze, co daje nam ok 10 cm. Jajowod ma dlugosc ok 16 cm (ale do zaplodnienia dochodzi mniej wiecej w polowie jego dlugosci, w tzw. bance jajowodu. Czyli przy sprzyjajacych warunkach, bez barier (kwasne srodowisko pochwy, sluz szyjkowy, etc.) plemnik droge od lechtaczki do jajnika przebrnie w ciagu godziny! To wolno? Ja uwazam, ze to bardzo szybko Zwlaszcza jak na tak mala "istotke". Gdyby plemnik mial 1,80 m to poruszalby sie z predkoscia ok 13 km/h! Z taka srednio biega czlowiek.

Droge od lechtaczki do to wejscia do pochwy przemierza w ciagu 5 minut! A wiem, ze np. podczas gry wstepnej te piec minut trwa jak kilka sekund W pochwie to juz plemniki maja "raj". Tam juz bez problemu dotra do szyjki macicy i wyzej
to ja chyba mutant jestem jakis , bo dla mnie łechtaczka to nie jest okolica wejscia, ale nie bede wdawac sie w szczegoły żeby się płynnie przemieściły te plemniczki z punktu A do punktu B musialaby byc prawdziwa fontanna i cały czas dolewane No i skad one wiedza, w którym to kierunku biec? w srodku to rozumiem, ale na zewnatrz chyba tracą orientację...?

No ale zostawy ten wątek
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 13:14   #2173
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Karolcia_Tomeczka Pokaż wiadomość
Jaga studiuje medycyneale jest specjalizacja nie jest ginekologiakto uwaznie czyta ten wiea pisala o tym na tym watku
Starałam się przeczytać większość wątku jednak widac mi umknęło to no nieważne, thx za info
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 14:54   #2174
kredkova
Raczkowanie
 
Avatar kredkova
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Dark_Kicia_Miau! Pokaż wiadomość
Hm... ja bym raczej zwaliła winę na brak 7dniowej przerwy a Ból krzyża... on się nie pojawia dopiero jak ciąża jest bardziej zaawansowana i obciążą dodatkowo kobiecy kręgosłup?

PS. Jaga.. Czy Ty masz jakieś medyczne wykształcenie, czy tylko hopla na pukcie tego typu spraw? z czystej ciekawości pytam, bo widzę że wiedzę masz ogromniastą

uh..czyli panikuje??
przedwczoraj wzielam ostatnia tabletke, i piersi jakby mniej bolesne byly a krzyz juz prawie nie boli,fakt,smarowalam naproxenem wiec moze to tez troche to no...to teraz pozostaje tlyko czekac na krwawienie...niech przychodzi,niech przychodzi...
kredkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 10:30   #2175
Federacja na rzecz kobiet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

DYŻURY LEKARKI GINEKOLOG W TELEFONIE ZAUFANIA

W dniach 8, 15, 22, 26 przy Telefonie Zaufania dla Kobiet Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny w godzinach 16.00 - 20.00 dyżurować będzie lekarka ginekolog (zdrowie ginekologiczne, problemy okresu dojrzewania, interpretacja wyników badań, antykoncepcja, zdrowi i antykoncepcja po porodzie). Telefoniczną konsultację Panie mogą uzyskać dzwoniąc pod numer (022) 635 93 92
Federacja na rzecz kobiet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 19:38   #2176
domika85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

hej Mam problem, moze głupi a jednak sie denerwuje. 17 lutego piesciłam sie z chłopakiem ocierał sie penisem o pochwe. Dostałam miesiaczke jednak jest jakas dziwna ,zawsze trwała 6,7 dni a teraz nawet niecałe 3 . Czy jest jakies ryzyko ze moge byc w ciazy??? wiem ze to głupie bo nawet nie weszedł we mnie i jest miesiaczka a jednak sie boje
domika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 19:50   #2177
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez domika85 Pokaż wiadomość
hej Mam problem, moze głupi a jednak sie denerwuje. 17 lutego piesciłam sie z chłopakiem ocierał sie penisem o pochwe. Dostałam miesiaczke jednak jest jakas dziwna ,zawsze trwała 6,7 dni a teraz nawet niecałe 3 . Czy jest jakies ryzyko ze moge byc w ciazy??? wiem ze to głupie bo nawet nie weszedł we mnie i jest miesiaczka a jednak sie boje
zrob test, on wszystko wyjasni.
Jesli penis znalazl sie w wejsciu do pochwy i byl plyn przedejakulacyjny, jesli wtedy mialas dni plodne to ryzyko zajscia w ciaze jest. Minimalne, ale jest. Dlatego zrob test, on rozwieje wszelkie Twoje watpliosci.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 07:22   #2178
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

w piatek była namiętna noc z moim chlopakiem. nie było pełnego stosunku, ale on miał wytrysk na moja bieliznę a póżniej robił mi palcówki... nie wiedziałam ze miał wytrysk skapnęłąm sie dopiero na drugi dzień po plamie.
we wtorek zobaczyłam czerwone plamienie na bieliźnie myslałam ze to okres który powinnam mieć (chociaz czesto mi sie spoxnia) wiec wziełam pierwszy raz tabletkę antykoncepcyjną mercilon. okazało sie ze to jednk nie jest okres. teraz czuje jakies dziwne mdłości... błagam tylko zeby sie okazało ze znowu panikuje...

a własnie słyszałam o czyms takim jak plamienie owulacyjne co to jest? czy mogłam to miec? kiedy ono występuje?
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 15:02   #2179
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Mdlosci nie powinny tak szybko wystąpić, raczej by to byla reakcja na tabletki
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 15:17   #2180
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez r-o Pokaż wiadomość
w piatek była namiętna noc z moim chlopakiem. nie było pełnego stosunku, ale on miał wytrysk na moja bieliznę a póżniej robił mi palcówki... nie wiedziałam ze miał wytrysk skapnęłąm sie dopiero na drugi dzień po plamie.
we wtorek zobaczyłam czerwone plamienie na bieliźnie myslałam ze to okres który powinnam mieć (chociaz czesto mi sie spoxnia) wiec wziełam pierwszy raz tabletkę antykoncepcyjną mercilon. okazało sie ze to jednk nie jest okres. teraz czuje jakies dziwne mdłości... błagam tylko zeby sie okazało ze znowu panikuje...

a własnie słyszałam o czyms takim jak plamienie owulacyjne co to jest? czy mogłam to miec? kiedy ono występuje?
to mogl byc pierwszy dzien miesiaczki, ale jakoze wzielas tabletke to okres zostal zatrzymany...

Plamienie owulacyjne jest to jak sama nazwa wskazuje plamnienie, ktore wystepuje w dniu owulacji (dzien owulacji jest to dzien, w ktorym komorka jajowa jest uwalniana z jajnika; jest to 5 dzien plodny). Nie zawsze ono wystepuje. czesto towarzysza mu klucia w dole brzucha, z prawej lub lewej strony.

A plama nie koniecznie musiala byc od wytrysku. Mogla to byc plama po plunie przedejakulacujnym. Gdyby to byla sperma od razu bys sie skapnela, bo jest jej zbyt duzo aby tego nie zauwazyc.

I tak jak pisala kicia, mdlosci najprawdopodobniej spowodowane sa tabsami
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 16:11   #2181
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

to co brać tabletke czy nie??
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 16:25   #2182
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez r-o Pokaż wiadomość
to co brać tabletke czy nie??
skoro wzielas pierwsza to nie widze sensu abys nie miala wziac calego opakowania. Poza tym do zaplodnienia nie dochodzi e wiagu kilku godzin tylko kilku dni a do ciazy ok 2 tyg od stosunku
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 16:56   #2183
beattka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 12
Dot.: Testy ciążowe

Nie Chodzi O To, Że Się Martwię Niepotrzebnie, Bardzo Chcę Tego I Z Tego Powodu Nie Chcę By Wyszło Tak Że Sobie Ją Wymyśliła, Że Mam Urojoną Ciąże! ;(
Dziękuje Tobie Bardzo Za Odpowiedź! W Poniedziałek Idę Do Lekarza! Mam Nadzieje, Że Wykryje U Mnie Ciąże, I Zaleci Badanie Beata HCG! Napisze Później Jak Poszło! Pozdrawiam, Pa!
beattka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 21:57   #2184
ewa_ewa
Raczkowanie
 
Avatar ewa_ewa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Hmm... Sytuacja wyglada mniej wiecej tak 13-14 dzien cyklu, stosunek z guma. W tej chwili - dwa negatywne testy, obrzek piersi, obfity bialy sluz, temp. w pochwie 37 stopni, temp. ciala - 36,6. Czy to możliwe, że testy się pomyliły? Aaa, no i oczywiście spóźnia mi się okres - 5 dzień, a lekarz jak na złość ma wolne Co o tym sądzicie..?
__________________
...Please Forgive Me...
ewa_ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 22:24   #2185
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ewa_ewa Pokaż wiadomość
Hmm... Sytuacja wyglada mniej wiecej tak 13-14 dzien cyklu, stosunek z guma. W tej chwili - dwa negatywne testy, obrzek piersi, obfity bialy sluz, temp. w pochwie 37 stopni, temp. ciala - 36,6. Czy to możliwe, że testy się pomyliły? Aaa, no i oczywiście spóźnia mi się okres - 5 dzień, a lekarz jak na złość ma wolne Co o tym sądzicie..?
Jesli to byly dwa rozne testy to mozna im ufac Nie stresuj sie, bo stres tylko jeszcze bardziej opozni miesiaczke
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 22:36   #2186
ewa_ewa
Raczkowanie
 
Avatar ewa_ewa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Tak..? Bez względu na porę dnia..? Bo jeden zrobiłam rano i on jakby taki był hmm... niezbyt sprawny, i to w dniu, kiedy powinnam mieć @ (piszę, że niezbyt sprawny, bo nawet kreska testowa byla blaaaaaadziuchna), a drugi zrobiłam wczoraj po południu. I też jedna kreska. A stresować się nie stresuję, bo wiem, że co by nie było - i tak dam radę
__________________
...Please Forgive Me...
ewa_ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 15:55   #2187
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ewa_ewa Pokaż wiadomość
Tak..? Bez względu na porę dnia..? Bo jeden zrobiłam rano i on jakby taki był hmm... niezbyt sprawny, i to w dniu, kiedy powinnam mieć @ (piszę, że niezbyt sprawny, bo nawet kreska testowa byla blaaaaaadziuchna), a drugi zrobiłam wczoraj po południu. I też jedna kreska. A stresować się nie stresuję, bo wiem, że co by nie było - i tak dam radę
najlepiej test robic rano. Wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo, ze wynik bedzie bledny.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 09:24   #2188
Paulina1311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

mam pytanie, biorę tabletki, w trakcie 7 dniowej przerwy współżyłam(1dzień krwawienia) tabletki działają prawda?
Paulina1311 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 10:08   #2189
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

no zależy jak je brałaś, zależy czy nie było żadnych sensacji w cczasie tego brania, opóźnień większych.
jeśli nie było, to przeczytaj ulotkę, a znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie.prawda dziewczyny?

tak działają.

może najpierw warto zainteresowac się co to są w ogóle te 'cukiereczki' zanim zacznie się je brać?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 12:18   #2190
Karolcia_Tomeczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 796
GG do Karolcia_Tomeczka
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina1311 Pokaż wiadomość
mam pytanie, biorę tabletki, w trakcie 7 dniowej przerwy współżyłam(1dzień krwawienia) tabletki działają prawda?


Dzialaja,jeśli zaczniesz brac kolejne opakowanie
__________________
Bez Tomeczka ,ale wciąż Karolcia
Karolcia_Tomeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.