Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-21, 21:00   #1351
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
bosko!!!!!!!! oddaj mi swój metabolizm


Rzeczywiście sporo tego białka Na początku w miseczce było 150 gr twarogu, ale był tak pyszny, że pochłonęłam podwójną porcję. Podwieczorek był zbyt dość obfity, stąd ta emotka. Dziękuje Izuś za ocenkę, co do metabolizmu to możemy się nim jakoś podzielić

Czekam na Twój jadłospis
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 21:04   #1352
JessSuz
Raczkowanie
 
Avatar JessSuz
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z dworca xD
Wiadomości: 230
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Moje U

śniadanie : 300 gr twarogu z gospodarstwa cioci, kilka łyżek jogurtu naturalnego, kilka rzodkiewek, szczypiorek, 2 kromki chleba razowego ze słonecznikiem, 2 plasterki sopockiej, średni pomidor

II śniadanie : szklanka kefiru, bułka żytnia posmarowana serkiem homogenizowanym i serkiem wiejskim, kilka łyżeczek dżemu porzeczkowego

obiad :
4 ziemniaki, schabowy panierowany w otrębach owsianych, musztardzie i miodzie, duża porcja buraków z cebulą i oliwą z oliwek

deser : koktajl truskawkowy : 200 gr truskawek, maślanka, trochę cukru

podwieczorek :
3 kawałki babki dwukolorowej, 2 bułki żytnie : jedna z serem żółtym, druga z wędliną z indyka i chrzanem ( )

kolacja :
jajecznica : 2 jajka, 2 łyżeczki oliwy z oliwek, 2 kromki chleba razowego ze słonecznikiem

Pyyyysznie


Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość


super!

a ja nie wkleję chyba, bo mnie wyrzucają stąd siłą!!!!!!!!!
Wklejaj!!!!
__________________
Moja odpowiedź czego szuka człowiek
za ile powiedz sprzedali co we mnie najlepsze
niby cokolwiek,ale dziura w głowie
nikt się nie dowie .
Nie zmienimy więcej



Śpiewam tylko do swej gal
sialala znów połykamy tęcze.

42/42 a6w
hula hop
rolki
rower
JessSuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 21:20   #1353
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Hej

P:

Iśn- jak zwykle niedzielne-placek drożdżwy z miodem, 170gr płatków śniad z mlekiem, nektarynka

IIśn- tosty z serem, kiełbasą, pomidorem i sosem cygańskim, słdzona herbata, jabłko-420gr

koktajl jak zawsze

O: rosól z makaronem, ziemniaki polane tłuszczykiem, smażone udko, mizeria, kompot truskawkowy+truskawki z kompotu

ponad 100gr ciasteczek korzennych maczanych w mleczku

P: kebab, baaaardzo duuuuuży

K: 1,5 kajzerki z masłem, sałatą, sopocką, pomidoremi koperkiem, herbata słodzona

teraz znowu ciasteczka korzenne...
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 11:28   #1354
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

P(oweselnie)

Śniadanie
:
owsianka bajeczna (miseczka wyłożona herbatnikami prosiaczko, puchatkowo, tygrysimi Disnep, na tym owsianeczka na mleku z nerkowcami, plasterki banana, i buzia z malinek i rodzynek w czekoladzie, posypana płatkami kokosowymi)

II Śniadanie:
grahama z pastą jajeczno-paprykową i pomidorkiem
kawałek sernika

III Śniadanie:
kilka koreczków: ser żółty, padlina, oliwki, papryczka
kawałek miodownika

Obiad:
rosół z makaronem
drób w panierce
młoda kapustka
kluski ślaskie w bulionie

Deser:
kawałek miodownika

Podwieczorek:

kawał tortu weselnego orzechowo kokosowego
kawa z mlekiem

Kolacja:
ryba w galarecie
sałatka warzywna z majonezem
2 mini grahamki

% i koreczki
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 11:36   #1355
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość


wiesz co? ten optymizm pojawił się wraz z pożegnaniem kompulsów żyje mi sie teraz 1000x lepiej, mam 1000x mniej powodów do zmartwień i mam wrażenie, że wszystko zaczyna się układać. te wakacje wpłynęły na mnie bardzo pozytywnie. nabrałam dystansu do jedzenia i do siebie.
i zaczynam sie chyba sobie troszeczkę podobac
Phenomena,tez jestem ciekawa jak pozbyłas sie komplusów?napiszesz na pw?
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 12:21   #1356
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Moje >>R<<, jakies niewydarzone, ale prosze o ocene :

9.30 Puszka tunczyka, pokrojony pomidor i papryka z lyzeczka oleju

12.00 Jogurt naturalny Bakoma 150g

14.30 Filet z kurczaka w odrobinie panierki z bułki tartej. troche buraczkow i troche sałatki z kapusty pekińskiej

17.00 Szklanka soku pomidorowego

19.10 5 plasterków polędwicy sopockiej (to dopiero za pol godziny no ale juz napisze)

Pomiędzy posiłkami zielona i czerwona herbata, woda mineralna. Na moje oko jakies niecałe 1000kcal, ale tez dzien spedzony mało aktywnie, troche leżałam bo jestem przeziębiona.

Dziewczyny przepraszam ze sie narzucam, ale czy mogłabym ponowić prośbę o ocenę mojego jadłospisu? bo jestem nowa w tym wątku i chce uniknąć błędów w komponowaniu posiłków... dodam, że jestem na diecie rozdzielnej : nie łączę białek z węglami a zgodnie z Waszymi radami unikam połączenia węgli z tłuszczami.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 13:40   #1357
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Moje >>R<<, jakies niewydarzone, ale prosze o ocene :

9.30 Puszka tunczyka, pokrojony pomidor i papryka z lyzeczka oleju - na śniadanie lepiej wybierać coś węglowodanowego, to pierwszy posiłek który daje nam energię na cały dzień, u Ciebie dość skromnie, najadłaś się tym ??

12.00 Jogurt naturalny Bakoma 150g - malutko

14.30 Filet z kurczaka w odrobinie panierki z bułki tartej. troche buraczkow i troche sałatki z kapusty pekińskiej- tutaj ok

17.00 Szklanka soku pomidorowego - tu równiez zdecydowanie za mało

19.10 5 plasterków polędwicy sopockiej (to dopiero za pol godziny no ale juz napisze) - i tutaj to samo, za mało, brak warzyw

Pomiędzy posiłkami zielona i czerwona herbata, woda mineralna. Na moje oko jakies niecałe 1000kcal, ale tez dzien spedzony mało aktywnie, troche leżałam bo jestem przeziębiona.

// Ska co to za ciacho razowe? :P
Malutko kcal, zero ww (SB ?? ) brak nnkt, warzyw tez nie za wiele, owców praktycznie zero.

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepraszam ze sie narzucam, ale czy mogłabym ponowić prośbę o ocenę mojego jadłospisu? bo jestem nowa w tym wątku i chce uniknąć błędów w komponowaniu posiłków... dodam, że jestem na diecie rozdzielnej : nie łączę białek z węglami a zgodnie z Waszymi radami unikam połączenia węgli z tłuszczami.
Moim zdaniem powinnaś trzymac się zalożień jednej diety, w zasadzie jesli nie łączysz białek z weęglami i węgli z tłuszczami to wszytsko jesz rozłącznie a to może zmniejszyć skuteczność diety i nei przynieść oczekiwanych efektów.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 14:09   #1358
Nimrodelle
Raczkowanie
 
Avatar Nimrodelle
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Paris, Paris ;)
Wiadomości: 160
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Prosze o ocene mojego R:
sniad: omlet z 2 jaj a do tego 100g serka 0% wymieszanego z 5 suszonymi sliwkami, garscia rodzynek ,kakao, slodzikiem i cynamonem i startym 1 jablkiem
2 sn: garsc migdalow
Obiad: 50-70g kaszy gryczanej, 150g pieczonego schabu w sosie z pieczenia, salatka:salata, pomidor, papryka, olej, oliwki
podwieczorek: jogurt naturalny 0% z kakao, slodziekiem, cynamonem, 10 nerkowcow, 2 x kostka czekolady 70% kakao
kolacja: salatka 100g indyka pieczonego, salata, pomidor, papryka, oliwki
i w ciagu dnia 3 kawy z mlekirm 2%
__________________
Moja dieta: MŻ i 0 słodyczy

63 58 54
Nimrodelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 14:34   #1359
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Uuuu nie dobrze:

  • sniadanko: big owsianka (3 lyzki owsienych platkow, duza pomarancza, duze jablko, garsc mieszanki studenckiej) + 150g serka wiejskiego lekkiego
  • 2 sniadanko: dwie kromki razowca z pledwica sopocka, salata, papryka i rzadkiewka
  • obiad: dwie lyzki ryzu brazowego, 3 mielone (ale gotowane, takie pulpety), salatka z marchewka i salata lodowa (oblana lyzka oliwy z oliwek) po obiedzie garsc fitnessow i dwa ciasteczka sezamowe (dziwne, a bylam najedzona..)
  • podwiwczorek: kromka razowca z salata i ogorkiem i 50 g twarogu z rzodkiewka
(1,5 h trening silowy)
  • kolacja: tunczyk wsw i marchewka (wegli brak, pokutuje cisteczka poobadowe)

nie za duzo? cos ostatnio mnie bierze na cos slodkiego, nawet kiedy jestem najedzona, szajse no, nawet nie wiem czemu..
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 14:51   #1360
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka Pokaż wiadomość
Uuuu nie dobrze:

  • sniadanko: big owsianka (3 lyzki owsienych platkow, duza pomarancza, duze jablko, garsc mieszanki studenckiej) + 150g serka wiejskiego lekkiego jaka tam big, ładne śniadanko
  • 2 sniadanko: dwie kromki razowca z pledwica sopocka, salata, papryka i rzadkiewka okay, ładnie
  • obiad: dwie lyzki ryzu brazowego, 3 mielone (ale gotowane, takie pulpety), salatka z marchewka i salata lodowa (oblana lyzka oliwy z oliwek) po obiedzie garsc fitnessow i dwa ciasteczka sezamowe (dziwne, a bylam najedzona..) czemu tylko dwie łyżki ? a deserek też w porządku, wkońcu miałaś ochotę- zjadłaś
  • podwiwczorek: kromka razowca z salata i ogorkiem i 50 g twarogu z rzodkiewkaok
(1,5 h trening silowy)
  • kolacja: tunczyk wsw i marchewka (wegli brak, pokutuje cisteczka poobadowe) cóż, ale ok

nie za duzo? cos ostatnio mnie bierze na cos slodkiego, nawet kiedy jestem najedzona, szajse no, nawet nie wiem czemu..
miałaś może ED ?
bo, takie ładniutkie to U, z 'zasadami', a dwa ciasteczka + garść Fitnessów i odrazu pokutujesz.

i, jak to Wiosenka kiedyś napisała- na U nie ma takie czegoś jak 'za dużo'. jesz tyle, ile potrzebujesz.
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 15:02   #1361
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Mój pierwszy raz tutaj więc się nie spodziewam, że będzie dobrze...
A więc moje R

I Śn. 7.00- owsianka ( 3 łyżki płatków górskich, szklanka mleka, 3 morele suszone, trochę migdałów, cynamonu i małe jabłko)
II Śn. 10.30- bułka z serkiem hochland i rzodkiewką
Obiad- 14,30- kotlet schabowy i dużo surówki ( z kapusty pekińskiej, rzodkiewki i pomidorka), 2 spore kawałki ciasta murzynka
Kolacja 20.00 (nie dam rady wczesniej... bede poza domem)- ciemna bułeczka z szynką i sałatką warzywną i majonezem
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 15:18   #1362
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Mój pierwszy raz tutaj więc się nie spodziewam, że będzie dobrze...
A więc moje R

I Śn. 7.00- owsianka ( 3 łyżki płatków górskich, szklanka mleka, 3 morele suszone, trochę migdałów, cynamonu i małe jabłko) ok,dodaj do tego jakies białko,np kawałek twarogu
II Śn. 10.30- bułka z serkiem hochland i rzodkiewką serek topiony?na r nie bardzo
Obiad- 14,30- kotlet schabowy i dużo surówki ( z kapusty pekińskiej, rzodkiewki i pomidorka), 2 spore kawałki ciasta murzynka ,kotlet schabowy smazony na oleju?lepiej gotowany na teflonie piers z kurczaka,ciasto na r tak srednio,choc raz na jakis czas nie zaszkodzi
Kolacja 20.00 (nie dam rady wczesniej... bede poza domem)- ciemna bułeczka z szynką i sałatką warzywną i majonezem
kolacja na r czysto białkowa a wiec tunczyk,chudy twaróg,jajko badz wiejski serek z warzwkami np,majonez odpada sałatka warzywna z majonezem?out

wrzuc podwieczorek jeszcze.
jw
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 16:27   #1363
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Malutko kcal, zero ww (SB ?? ) brak nnkt, warzyw tez nie za wiele, owców praktycznie zero.

Moim zdaniem powinnaś trzymac się zalożień jednej diety, w zasadzie jesli nie łączysz białek z weęglami i węgli z tłuszczami to wszytsko jesz rozłącznie a to może zmniejszyć skuteczność diety i nei przynieść oczekiwanych efektów.
Dzieki za krytyke. Wiem, mało mało i trochę głodna chodziłam. Dzisiaj się poprawiłam (tak myślę) :

9.40 Owsianka na wodzie (szklanka płatków owsianych, starte jabłko, odrobina cynamonu, łyżeczka miodu do smaku)

12.00 ok 200g winogrona

14.00 1,5 talerza zupy warzywnej (bez tłuszczu, sam wywar z kapusty, cebuli, brokułów, papryki)

16.00 Pół makreli i kilka ogórków konserwowych

18.00 2 garstki orzechów włoskich

20.00 130g chudego twarogu z ogórkiem świeżym i czosnkiem

Do tego godzinny spacer ok 15.00.




Tylko nie wiem czy to bardziej nie jest U niż R?
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 16:34   #1364
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Nimrodelle Pokaż wiadomość
Prosze o ocene mojego R:
sniad: omlet z 2 jaj a do tego 100g serka 0% wymieszanego z 5 suszonymi sliwkami, garscia rodzynek ,kakao, slodzikiem i cynamonem i startym 1 jablkiem -> wydaje się ok, dużo energii
2 sn: garsc migdalow -> nie za mało? może jakiś owoc, warzywo
Obiad: 50-70g kaszy gryczanej, 150g pieczonego schabu w sosie z pieczenia, salatka:salata, pomidor, papryka, olej, oliwki -> ok
podwieczorek: jogurt naturalny 0% z kakao, slodziekiem, cynamonem, 10 nerkowcow, 2 x kostka czekolady 70% kakao -> na moje oko za dużo węglowodanów. zamiast czekolady i orzechów wybrałabym pomarańczę albo grapefruita
kolacja: salatka 100g indyka pieczonego, salata, pomidor, papryka, oliwki
i w ciagu dnia 3 kawy z mlekirm 2%-> kolacja w porządku

Ale to moja pierwsza ocena, jestem tu nowa, wiec uprzedzam
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 16:57   #1365
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Dzieki za krytyke. Wiem, mało mało i trochę głodna chodziłam. Dzisiaj się poprawiłam (tak myślę) :

9.40 Owsianka na wodzie (szklanka płatków owsianych, starte jabłko, odrobina cynamonu, łyżeczka miodu do smaku)
za dużo płatków moim zdaniem same węgle, brak białka

12.00 ok 200g winogrona
znowu brak białka, sama fruktoza, grona na R odpadają

14.00 1,5 talerza zupy warzywnej (bez tłuszczu, sam wywar z kapusty, cebuli, brokułów, papryki)
znowu nie ma białka i same węgle

16.00 Pół makreli i kilka ogórków konserwowych
ok

18.00 2 garstki orzechów włoskich
ok

20.00 130g chudego twarogu z ogórkiem świeżym i czosnkiem
ok

Do tego godzinny spacer ok 15.00.

ani U, ani R, dużo błędów




Tylko nie wiem czy to bardziej nie jest U niż R?
j.w
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 17:43   #1366
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Dzieki za krytyke. Wiem, mało mało i trochę głodna chodziłam. Dzisiaj się poprawiłam (tak myślę) :

9.40 Owsianka na wodzie (szklanka płatków owsianych, starte jabłko, odrobina cynamonu, łyżeczka miodu do smaku)

12.00 ok 200g winogrona

14.00 1,5 talerza zupy warzywnej (bez tłuszczu, sam wywar z kapusty, cebuli, brokułów, papryki)

16.00 Pół makreli i kilka ogórków konserwowych

18.00 2 garstki orzechów włoskich

20.00 130g chudego twarogu z ogórkiem świeżym i czosnkiem

Do tego godzinny spacer ok 15.00.




Tylko nie wiem czy to bardziej nie jest U niż R?
Na moje -dziwne- oko jest ok. Nie łączysz ww z białkiem, a to dobrze. W zamian możesz dodawać np. siemię lniane do owsianki (świetnie się zgrywają moim zdaniem dodawaj łyżeczkę-dwie). Dodaj więcej surowych warzyw i dobrze by było zmniejszyć ilość płatków ze śniadania na korzyść jakichś ww złożonych na 2śniadanie bądź obiad do sałatek warzywnych możesz też dodać np. oliwę z oliwek extra virgin, a do rannej owsianki jeśli masz ochotę sporadycznie możesz dodać garstkę suszonek dla urozmaicenia smaku
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 18:01   #1367
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

jestem n U. czy mogę na kolację śledzika w zalewie domowej z oleju i octu i koperku, pomimo takiego menu:
Ś: 2 kromki razowca z duuużą ilością pasty z makreli i twarożku, 3 małosolne
II Ś: 4 duże śliwki, brzoskiwnia
O: półtorej cukinii nadziewanej
PW: 5 orzechów włoskich, garść prażonej kukurydzy, czekoladka z nadzieniem cappucino (i juz nic mnie w pokoju nie kusi)
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 18:31   #1368
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
2 sn: garsc migdalow -> nie za mało? może jakiś owoc, warzywo
tłuszczy na R nie łączymy z węglami (owoce) tylko z białkiem
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 19:25   #1369
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U:

6:15- owsianka : 4 łyżki płatków, banan, 30g rodzynek, daktyl, 4 suszone śliwki, łyżka slonecznika, szklanka mleka 1,5 %

10:15 -(szkoła)- grahamka (100g) posmarowana troche serem bialym z polowa plastra sera zoltego

ok13(szkola) 3 łyżki pestek dyni

16-16:30- talerz rosołu z makaronem, 3 małe śledzie marynowane ze słoika, papryka, pomidor

20- 130g sera białego poltlustego ze szczypiorkiem, pomidorem,papryka, 100g winogron
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 19:54   #1370
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
jestem n U. czy mogę na kolację śledzika w zalewie domowej z oleju i octu i koperku, pomimo takiego menu:
Ś: 2 kromki razowca z duuużą ilością pasty z makreli i twarożku, 3 małosolne
II Ś: 4 duże śliwki, brzoskiwnia
O: półtorej cukinii nadziewanej
PW: 5 orzechów włoskich, garść prażonej kukurydzy, czekoladka z nadzieniem cappucino (i juz nic mnie w pokoju nie kusi)
Możesz spokojnie
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 19:58   #1371
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

mój dzisiejszy

placki owsiane (6 łyżek płatków, cynamon, 1/3 łyżki siemienia, 1 jajko, trochę ketchupu ) ok. 500 kcal, bo wlalam chyba jednak trochę więcej niż 1 lyżkę oleju...
banan 100 kcal [nie wiem ile dokłądnie, w tabelach waha się między 70, a 125 kcal)
warzywa na patelnię 400 kcal
4 kostki czekolady milki 165 kcal
wieśniak 200 kcal

razem ok. 1400 w zaokrągleniu
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:00   #1372
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Miało być R,wyszło U ...



Śn : fitella jogurtowa z żurawiną,łyżka jogurtu,50g twarogu

IIŚn : 2 małe kromki razowca z wędliną,sałatą

O : gotowana kapusta,bułka mini pizza,duuży kawał ciasta

K : 2 grahamki z wędliną,warzywami i serkiem
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:02   #1373
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

W, ok 1600kcal (trudno mi dokładnie oszacować głównie przez nieznajomość kaloryczności obiadu :P)

1. fitella bananowa z bananem i 100ml mleka 1,5%, 2 herbatniki
2. wafel ryzowy i ok 100g makreli wędzonej
3. kanapka z 2 kromek razowego posmarowanego piątnicą czosnkową, 2 plastry wędliny, sałata, plaster sera, sałata, ogórek kiszony
4. 3 naleśniki pszenne; 120g wiejskiego lekkiego, 2 łyżeczki miodu gryczanego, parę łyżeczek malin + domowy syrop ceulowy z cukrem :P
5. kromka razowego z 30g wiejskiego, 2 plastrami sopockiej, plastrami pomidora i pieprzem cytrynowym, trochę chipsów bananowych, marchewka
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:05   #1374
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez sailormoon00011 Pokaż wiadomość
U:

6:15- owsianka : 4 łyżki płatków, banan, 30g rodzynek, daktyl, 4 suszone śliwki, łyżka slonecznika, szklanka mleka 1,5 %

10:15 -(szkoła)- grahamka (100g) posmarowana troche serem bialym z polowa plastra sera zoltego

ok13(szkola) 3 łyżki pestek dyni

16-16:30- talerz rosołu z makaronem, 3 małe śledzie marynowane ze słoika, papryka, pomidor

20- 130g sera białego poltlustego ze szczypiorkiem, pomidorem,papryka, 100g winogron
mało coś...

P (nogi mi schudły):

Śniadanie:
Owsianka (płatki na mleku, danio waniliowy, rodzynki w czekoladzie, dużo orzeszków pini, banan)

II Śniadanie:
Drożdżówka z masłem i powidłami śliwkowymi,
kawa zbożowa

III Śniadanie:
tost warzywny w sosie majonezowo-pomidorowym
Latte z amaretto

Obiad:
zupa truskawkowa zabielana z makaronem
udko z kurczaka smażone
szpinak ze śmietanką
ziemniaczki

Deser:
miseczka budyniu krówkowego

Podwieczorek:
twarożek na słodko z kawałkami banana i pierniczkami
kilka rurek, które można nadziewać kremem...

Kolacja:
tosty francuskie na słono sztuk 5, papryka na zagrychę

gorąca czekolada albo kogel mogel ...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:11   #1375
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Miało być R,wyszło U ...



Śn : fitella jogurtowa z żurawiną,łyżka jogurtu,50g twarogu

IIŚn : 2 małe kromki razowca z wędliną,sałatą

O : gotowana kapusta,bułka mini pizza,duuży kawał ciasta

K : 2 grahamki z wędliną,warzywami i serkiem
2 grahamki masz na mysli bułki grahamki czy kromki chleba graham?

fajnie
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:17   #1376
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
2 grahamki masz na mysli bułki grahamki czy kromki chleba graham?

fajnie
Bułeczki,bułeczki a co
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:36   #1377
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
tłuszczy na R nie łączymy z węglami (owoce) tylko z białkiem
No tak... ja jestem na diecie rozdzielnej dr Hay'a, w której połączenie węgle + tłuszcze jest dopuszczalne. dlaczego na R miałoby być złe? jest na to jakieś w miare naukowe wytłumaczenie?

Dekas, dieta na której jestem nie pozwala mi łączyć węgli z białkami, dlatego też na I i II śniadanie jem węglowodany, na obiad węgle+warzywa bądź białko + warzywa, a na podwieczorek i kolacje zawsze białko + ew. warzywa. Niestety nie widzę innej możliwości dla siebie, a na redukcji jest chyba dobrze na początku dnia jeść węglowodany a pod koniec białko...
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:50   #1378
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Bułeczki,bułeczki a co
bo ja mam pytanie a propos grahamek, czy na r mozna jesc dwie dziennie?
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:55   #1379
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
bo ja mam pytanie a propos grahamek, czy na r mozna jesc dwie dziennie?
To zależy od Ciebie,od zapotrzebowania,ile węgli oprócz grahamek spożywasz....
nie ma czegoś takiego 'można' albo 'nie można'
Wszystko od organizmu zależy.
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 20:55   #1380
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

P
Iśn: - kaszka ryżowa Gerber (lepsza od owsianki) z owocami leśnymi na mleku sojowym waniliowym + musli tradycyjne Sante + pestki słonecznika + kawałek ciasta (jabłecznik z bakaliami) + sok pysio
IIśn: kanapki - ser, szynka, pomidor (4)
Ob: kotlet schabowy + ziemniaczki + sałatka (pekińska, marchew, papryka, majonez, sól, pieprz)
P: krossant francuski, 2 czekoladki (wolę węgle od białka)
k: sałatka - tuńczyk, kukurydza, chleb z masłem (2)
Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.