Płaszcz Burberry - zwężanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-25, 18:38   #1
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783

Płaszcz Burberry - zwężanie?


Kilka lat temu udało mi się upolować trencz Burberry w second handzie. Zapłaciłam za niego 2 zł, bo znajdował się w boksie z ubraniami roboczymi, takim najgorszym sorcie. Rzeczywiście wymięty wyglądał strasznie. Obejrzałam go, oddałam do pralni i jest super. Ma parę skaz, ale są raczej niewidoczne (kreska zrobiona długopisem pod rękawem, nie sprała się do końca, ale płaszcz jest w kolorze raczej jasne khaki niż beż, więc nie jest to widoczne przy noszeniu). Problem polega na tym, że jest na mnie trochę za szeroki (ciężko było ocenić rozmiar gdy był takim wygnieciuchem). Chciałabym go zwęzić, zarówno przy tułowiu jak i w rękawach. Obejrzałam go z zamiarem zrobienia tego samodzielnie (trochę szyję), ale się poddałam. Jest misternie uszyty, na szwach wewnętrznych ma jakieś małe guziczki itd. Pomyślałam więc o krawcowej. Stąd moje pytanie: czy ktoś orientuje się, ile to może kosztować? Nie jestem czepialska i nie liczę na jakiś wyjątkowo idealny efekt, ale na pewno będzie z tym sporo zabawy, trzeba dostać się pod podszewkę i te wszystkie guziki i szlufki poprzeszywać. Czy to w ogóle ma sens? (Może jest tu jakaś krawcowa? ) Czy któraś z Was zwężała płaszcz z podszewką? Czy płaszcz po zwężeniu będzie dalej w miarę dobrze się układać? Jest to klasyczny, dwurzędowy trencz.
__________________
Keep movin!

Edytowane przez Salalina
Czas edycji: 2012-12-25 o 18:48
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:03   #2
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Z tego co widzę to chodzi o zmniejszenie o jakieś 2 rozmiary co najmniej
W przypadku płaszcza, jak napisałaś, będzie się to sprowadzać to dobrania się tak na prawdę do każdego szwu. Tułów to małe piwo w porównaniu z robotą jaką trzeba będzie wykonać przy rękawach i na ramionach (szew łączący i odcięcie materiału). Obawiam się tylko, że to się jeszcze odbije na proporcjonalności kołnierzyka.

Dużo roboty, to mało powiedziane. Moim zdaniem to się☠będzie praktycznie sprowadzać do rozprucia tego na części, odcięciu ile trzeba i łączeniu jeszcze raz.
Że koszty będą spore to jedno. W warszawie stawiałabym na ponad 200, bliżej 300.
Bardziej bym się bała, że żaden zakład się po prostu za to nie weźmie, bo to chorobliwie dużo roboty.
I niestety oni lubią takie rewolucje nadzwyczajnie odrzucać.

Edytowane przez Pani Lennon
Czas edycji: 2012-12-25 o 21:05
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 04:40   #3
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Dzięki za odpowiedź. Mieszkam w Poznaniu, teraz jestem u rodziców na wsi i mają tu świetną panią krawcową, zawsze wożę do niej rzeczy. Jest nieprzyzwoicie tania (za skrócenie i zwężenie spódnicy wzięła 6 zł, za wszycie zamka do spodni 7 zł, za poprawienie szwu sukienki wzdłuż zamka 5 zł. :-O ) I jest to normalna cena, bez żadnych znajomości, etc. W każdym razie wybiorę się do niej z płaszczem, póki tu jestem i mam nadzieję, że się podejmie. Ale to dopiero pojutrze.
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 08:16   #4
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

200-300 zł? nie przesadzajmy mnie krawcowa zmniejszała trencz, tzn. odpruła całe rekawy, bo były ogromne bufki i trzeba było je zmniejszyć, zwęziła i skróciła rękawy, skróciła płaszcz, zwęziła na całej długości, a z materiału który został zrobiła mi nowy paseczek bo oryginalny miał metalowe dziurki i nie było jak dorobić wiekszej ilości i wzięła za to.. 30 zł
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:24   #5
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
200-300 zł? nie przesadzajmy mnie krawcowa zmniejszała trencz, tzn. odpruła całe rekawy, bo były ogromne bufki i trzeba było je zmniejszyć, zwęziła i skróciła rękawy, skróciła płaszcz, zwęziła na całej długości, a z materiału który został zrobiła mi nowy paseczek bo oryginalny miał metalowe dziurki i nie było jak dorobić wiekszej ilości i wzięła za to.. 30 zł
niestety w warszawie jest nieprzyzwoicie drogo. nie przesadzam. czasami mi szczęka opada jak płacę 60 zł za zwężenie sukienki w jednym miejscu.
kilka razy nawet mi po prostu odmawiano mówiąc, że za dużo roboty jak dla nich i im się☠nie chce
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:28   #6
mayahh
Raczkowanie
 
Avatar mayahh
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Pisałaś, że jesteś z Poznania i "póki tam jesteś, to (...)". Jeśli przypadkiem na codzień mieszkasz we Wrocławiu - znam bardzo sumienną dziewczynę, która oprócz projektowania ubrań i dodatków, jest również wprawną krawcową - pisz do mnie na prive`ie.
mayahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:37   #7
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
niestety w warszawie jest nieprzyzwoicie drogo. nie przesadzam. czasami mi szczęka opada jak płacę 60 zł za zwężenie sukienki w jednym miejscu.
kilka razy nawet mi po prostu odmawiano mówiąc, że za dużo roboty jak dla nich i im się☠nie chce
to może warto poszukać innego miejsca?
w Krakowie też na pewno są drogie krawcowe, ale takich zwykle się unika niemożliwe żeby w Warszawie było dziesięciokrotne przebicie
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-26, 15:37   #8
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
niestety w warszawie jest nieprzyzwoicie drogo. nie przesadzam. czasami mi szczęka opada jak płacę 60 zł za zwężenie sukienki w jednym miejscu.
kilka razy nawet mi po prostu odmawiano mówiąc, że za dużo roboty jak dla nich i im się☠nie chce
ja jestem z Warszawy i po prostu mam ukochaną krawcową, a nie zakłady w centrum w których zdzierają jak mogą
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 01:56   #9
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
200-300 zł? nie przesadzajmy mnie krawcowa zmniejszała trencz, tzn. odpruła całe rekawy, bo były ogromne bufki i trzeba było je zmniejszyć, zwęziła i skróciła rękawy, skróciła płaszcz, zwęziła na całej długości, a z materiału który został zrobiła mi nowy paseczek bo oryginalny miał metalowe dziurki i nie było jak dorobić wiekszej ilości i wzięła za to.. 30 zł
Wow! jaka cena! I jeszcze ten paseczek
Podbudowałaś mnie, dziękuję

Dziękuję za odpowiedzi.
PS. We Wrocławiu nie byłam jeszcze nigdy w życiu, czego się wstydzę...
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 12:54   #10
Versa
Raczkowanie
 
Avatar Versa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 346
GG do Versa
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Ja za zwężenie płaszcza z wełny o 3 rozmiary w centrum Warszawy także zapłaciłam ok 30-40 zł (zakład na Wilczej) Chociaż jeśli płaszczyk jest uszyty w jakiś misterny, niestandardowy sposób, mogą nie chcieć się podjąć.
Versa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 09:47   #11
ParashuteEffect
Rozeznanie
 
Avatar ParashuteEffect
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 602
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Dziewczny, a moze ktos mi poleci taka krawcowa z Trojmiasta? (tez potrzebuje zwezyc jeden plaszcz)
__________________
http://instagram.com/parashuteeffect
przepraszam za błędy
ParashuteEffect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 10:12   #12
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

To ja mam prośbę do Warszawianek o podzielenie się namiarem do sprawdzonej i niedrogiej krawcowej
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 10:55   #13
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

A ja przy okazji proszę o namiary do jakiejś w łodzi. Chce sobie uszyć na zamówienie parę ciuchów.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:54   #14
kldm_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Płaszcz Burberry - zwężanie?

Pobijam wątek
Gdzie w Krakowie mogę zwęzić porządny, wełniany płaszcz z Zary? Nie ukrywam, że zależy mi na dobrej jakości
kldm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 21:54:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.