Ćwiczenia plus dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-28, 18:26   #1
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597

Ćwiczenia plus dieta


Witam serdecznie

Chciałabym przedstawić pokrótce moją sytuację i zapytać czy moje postępowanie "prozdrowotne" coś da

Do tej pory nie ćwiczyłam W OGÓLE (nawet często jeździłam autobusem 2-3km zamiast iść piechotą). Jadłam na prawdę dużo (nawet 5 posiłków dziennie i nie były to jabłka, marchewki itd, które są zalecane jako "jedz mniej ale częściej"), codziennie nie stroniłam od słodyczy (dzień w dzień a to czekoladka a to batoniki, ciasteczka). Podejrzewam, że moja dieta oscylowała w granicach 3-4tys kcal/dziennie.

Od razu zaznaczam, że absolutnie nie mam nadwagi, wyglądam dość szczupło, ale mimo wszystko chcę schudnąć i poprawić wygląd.

Zaczęłam jeść wyłącznie 2-3 główne posiłki dziennie (sniadanie, obiad, kolacja lekka i do tego czasem marchewka / jogurt w trakcie dnia) oraz ćwiczyć. Ćwiczenia to codziennie skalpel z E. Chodakowską i wieczorne bieganie - ok 35min.

Teraz pytanie - czy takie ćwiczenia coś mi dadzą? Wszyscy mówią, że dopiero powyżej 30min ćwiczeń zaczyna spalać się tłuszcz - ja nie daję rady więcej biegać na początek, a ćwiczenia Ewy to też tylko 40min. Na tą chwilę jest to moja maksimum. Czyli co? Nie schudnę ? Nie poprawię rzeźby ciała?

Czy moje rozumowanie jest złe - że nagła zmiana trybu życia z nic nie robienia i jedzenia mega dużo na chociaż te 30min biegania i 40min ćwiczeń dziennie coś mi jednak da ? Wiadomo, że dla osoby wysportowanej to pewnie nic, ale dla mnie na tą chwilę jednak wiele...

Czy to co robię nie da efektów ?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 09:10   #2
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Dziewczyny , żadna nie wie ?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 09:19   #3
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

1. Jesz za mało.
2. To nieprawda z tymi 30minutami.
3. Wybierz inną aktywność niż tylko ćwiczenia Ewy. Moja rada. Ale oczywiście lepsze to, niż nic

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

4. Da jakieś efekty, bo skoro masz ujemny bilans kaloryczny i spalasz podczas ćwiczeń, to musi coś dać. Z tym, że to niezbyt rozsądne przy Twojej obecnej diecie.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 11:39   #4
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
1. Jesz za mało.
2. To nieprawda z tymi 30minutami.
3. Wybierz inną aktywność niż tylko ćwiczenia Ewy. Moja rada. Ale oczywiście lepsze to, niż nic

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

4. Da jakieś efekty, bo skoro masz ujemny bilans kaloryczny i spalasz podczas ćwiczeń, to musi coś dać. Z tym, że to niezbyt rozsądne przy Twojej obecnej diecie.
Dziekuję za odpowiedź
Czemu jem za mało ? Nie czuję się głodna, nawet momentami przejedzona ... Czy mogę coś zmienić w diecie ? Mogę prosić o jakieś małe wskazówki ?
O co chodzi z inną aktywnością? Te ćwiczenia podobno działają cuda...
Dodatkowo biegam 35min, czyli codziennie mam 40min ćwiczeń Ewy plus te 35min biegania.
Coś jeszcze powinnam dołączyć?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 16:27   #5
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Z tego co się orientuje powinnaś jeść mniejsze porcje ale częściej 4-5 posiłków dziennie.
Oblicz swoje BMR (podstawową przemianę) czyli liczbę kalorii którą MUSISZ zjeść, bo tyle spalasz na podstawowe funkcje życiowe oraz dzienne zapotrzebowanie biorąc pod uwagę Twoją aktywność. Do tego są specjalne kalkulatory w sieci. Aby trochę schudnąć musisz od dziennego zapotrzebowania odjąć trochę kalorii ( z 200-300) ale też nie za dużo aby nie było poniżej BMR! Organizm któremu dostarcza się mało kalorii "szykuje" się na gorsze czasy i spowalnia metabolizm...
Też nie ćwicz codziennie, bo w końcu się przetrenujesz , organizm musi mieć czas na regenerację ...
__________________
Adoptuj ślicznego Kota


Edytowane przez Del
Czas edycji: 2013-09-29 o 16:28
Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 17:20   #6
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Poczytaj może tu:klik oraz tu: klik.

To ile posiłków zjesz jest mniej ważne od tego co zjesz. Z tego co piszesz wynika, że jesz mniej, niż twój organizm potrzebuje do funkcjonowania. Moim zdaniem nie trzeba od razu robić rewolucji w diecie, ale pewne fundamentalne zasady dobrze jest wprowadzić.
Co do ćwiczeń - są po prostu inne, lepsze, fajniejsze skoro podoba Ci się, to spoko. Polecam Jillian Michaels i np. jej 30 day shred. Dużo bardziej profesjonalne niż Ewka poczytaj wątki na forum fitnessowym i dietetycznym.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 18:47   #7
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Dzieki dziewczyny ! Z tym jedzeniem to strasznie dziwnie, bo czuje się przejedzona...

Na śniadanie jadłam 2 kromki czarnego chleba z serkiem almette i pomidorem, na obiad ryż z piersią kurczaka w sosie i surówką, na kolacje przed chwilą szklankę jogurto-soku z grefjruta. W między czasie oprócz tych 3 posiłków to 3 pierogi z truskawkami i sałatkę (brokuły, czerwona fasola, ser żółty, szynka) ale sałatka z sosem czosnkowym wiec nie zdrowo (bo na majonezie zapewne).
I powiem Wam, że czuję się strasznie przejedzona tym, a porcje nie były duże ...
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-29, 20:15   #8
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny ! Z tym jedzeniem to strasznie dziwnie, bo czuje się przejedzona...

Na śniadanie jadłam 2 kromki czarnego chleba z serkiem almette i pomidorem, na obiad ryż z piersią kurczaka w sosie i surówką, na kolacje przed chwilą szklankę jogurto-soku z grefjruta. W między czasie oprócz tych 3 posiłków to 3 pierogi z truskawkami i sałatkę (brokuły, czerwona fasola, ser żółty, szynka) ale sałatka z sosem czosnkowym wiec nie zdrowo (bo na majonezie zapewne).
I powiem Wam, że czuję się strasznie przejedzona tym, a porcje nie były duże ...
Policz sobie, jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne (kalkulatory znajdziesz w necie). Przez jeden dzień potem policz ile zjadasz. Jeśli masz wagę kuchenną, będzie ci łatwiej, jeśli nie - skorzystaj z ilewazy.pl
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:19   #9
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Dziękuję za pomoc
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 23:24   #10
dave84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

nie biegaj tylko wejdz na bierznie ustaw program na gorki np pooziom 8 predkosc 6.3 km/h i jedna godzine lub 1,5 h zasuwaj
dave84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 13:04   #11
ajjett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Ćwiczenia plus dieta

Hej

Napewno cos to da,ale zalezy czy cos chcesz osiagnac?Czy efekt ma byc wow?
Czy tylko ok.
Proponuje wybrac sie np 2-3 na silownie plus cos na comasz ochote.
Cwiczac codziennie aerobik przez prawie rok osiagniesz to samo co cwiczac 3x w miesiacu na silowni ,ale w miesiac.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Moze lepiej polaczyc te cwiczenia?Zrobic np bieg 15minut jako rozgrzewke,pozniej skalpel,a na koniec znow bieg 10minut .Moze dolaczyc jakies hantelki ?

Cwiczylam aerobik przez rok nonstop 3 czasem 4 razy w tygodniu godzina.Na poczatku efekt byl fajny,ciagle chudlam ale pozniej nic nie chudlam,bo organizm sie przyzwyczail,wiec zmieniaj co np miesiac swoj plan Teraz moj plan wyglada tak:

2x basen
2-3 silownia
2 zumba

w zasadzie tak bedzie wygladac od dzis,bo narazie jest nie co slabiej,tzn mniejsza czestotliwosc (2basen,2silownia,)

Zapraszam na mojego bloga o cwiczeniach i odchudzaniu.Dolacz domnie ,bo takze walcze Razem bedzie razniej

http://ajejett.blogerki.pl/2013/10/3...cji_dhjje.html

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny , żadna nie wie ?

Proponuje 4-5posilkow,gdzie np jablko jest liczone jako przegryzka.
Nie popadaj w calkowita skrajnosc ,bo zwariujesz.Nie musisz liczyc wszystkich kalorii
Bardziej wazne jest to co jesz,a nie ile jesz.Ciagle sie odchudzam,ale wiem gdzie jest blad i teraz juz postaram sie nie poddac.U mnie pada wszystko z powodu za duzej ilosci wegli,wiec musze jesc wicej bialka.Ciagle jadam go malo,bo nie lubie.Latwiej jest tez siegnac po wegle np w postaci chleba,a ciezko jest uzupelnic bialko.

Ogranicz chleb np do 2 kromek dziennie i jedz go tylko z samego rana

Moj przykladowy jadlospis:

I 2kroki ciemnego pieczywa z warzywami lub 1 kromka chleba i 2 jajka
II banan lub kilka sliwek
III owsianka z 5lyzek +woda+lyzka sezamu+cynamom+lyzka jogurtu
IV placki z ciecierzycy
V czasem wkrada sie kanapka,choc to duzy blad,ale serek wiejski bylby ok,albo tunczyk

Wczesniej duzo zrzucilam i to wlasnie dzieki wiekszej ilosci bialka.Nie mowie o dukanie!!!!!!!ani troche!!!Troche jojo wyszlo,bo bardzo sobie pofolgowalam,ale nigdy wiecej
Poprostu do codziennego menu chodzi o dorzucenie serka,twarogu,jajka czy piersi z kurczaka

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez dave84 Pokaż wiadomość
nie biegaj tylko wejdz na bierznie ustaw program na gorki np pooziom 8 predkosc 6.3 km/h i jedna godzine lub 1,5 h zasuwaj

mysle,ze to slabe,ale ok
ajjett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.