Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 15:00   #1
jenesaispas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 214
Question

Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki


Witajcie,

Potrzebuję pomocy w spakowaniu kosmetyczki na miesięczny wyjazd. Cel wyjazdu: głównie trekking, góry, wioski, bez dostępu do sklepów i często tylko w otoczeniu przyrody, z dala od cywilizacji
O ile spakowanie potrzebnego sprzętu, ubrań, apteczki i jedzenia nie sprawia mi problemu, o tyle moja kosmetyczka jest zawsze zbyt ciężka, a tu będzie się liczył każdy gram.

Potrzebuję wszelkich pomysłów i patentów jak ograniczyć zawartość kosmetyczki, ale jednocześnie przez miesiąc nie zaniedbać się bardzo, żebym później nie musiała przez kolejny miesiąc doprowadzać się do normalnego stanu

- Szampon - obowiązkowo, włosy myję codziennie (kran, strumyk, woda z butelki, nie straszne mi żadne warunki ani temperatura wody) i tu nic nie wymyślę.
- Odżywka do włosów - muszę mieć, ale taka do spłukiwania odpada, czasem wody jest tylko tyle żeby spłukać szampon lub jest tak zimna, że po spłukaniu szamponu nie mam ochoty na kolejne spłukiwanie więc potrzebna odżywka bez spłukiwania, która uchroni włosy przed zniszczeniem (zwłaszcza w słońcu), pozwoli je rozczesać, ale jednocześnie nie obciąży ich za bardzo, bo się przetłuszczają.
- Coś do mycia ciała, twarzy, higieny intymnej - tu mam swojego faworyta (żel do mycia niemowląt z Rossmanna).
- Krem z filtrem 50+ - tu też nic nie wmyślę, obowiązkowy i tyle. Mam zamiar kupić krem do twarzy i stosować go na całe ciało, żeby ograniczyć ilość opakowań.
- Krem do twarzy - najlepiej taki,który nawilży skórę w nocy, posłuży jako rem pod oczy, a najlepiej jeszcze jako balsam do ciała (również na poparzenia słoneczne w razie czego), krem do rąk i do stóp (stopy bardzo dostają w kość, jeśli nie będę o nie dbała, to będę musiała doprowadzać je do porządku przez następne 2 miesiące). Może jakiś olejek "do wszystkiego"? Macie jakieś pomysły?

Wszelkie sugestie i propozycje kosmetyków pt. "wszystko w jednym" mile widziane. Będę wdzięczna za pomoc

PS Jeśli podobny wątek już istnieje, to proszę administratora o przeniesienie posta, bo niestety nie znalazłam.
jenesaispas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:17   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

olejek do wszystkiego to chyba olejek arganowy. Jeśli chodzi o szampon to możesz spróbować kupić suchy szampon w sprayu.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 16:23   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

1. Zobacz w jakim tempie zuzywasz kosmetyki, czasami wystarczy mniejszy pojemnik z przelanym szamponem. szamponu/z ozywka w jednym mozna tez uzywac jako plynu pod prysznic (chociaz w dziczy ci on nie grozi )
2. do ciala stop i rak i nawet pod oczy wzielabym niesmiertelna nivee - jest tlusta a na tyle sklad prosty ze pod oczy jak uzyjesz to cie nie podrazni
3. Krem jeden w ilosci ktora standardowo zuzywasz przez m-c
4. Zawsze mozesz czesc rzeczy wziac "na spolke" z kims kto jedziesz (np ja biore szampon, a ty wiekszy plyn minceralny do twarzy/zel do twarzy), wtedy unikasz "miliona" pojemników.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:00   #4
jenesaispas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 214
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

Wyjeżdżam dość często i wiem mniej więcej ile czego zabrać, mam też buteleczki/opakowania żeby zabrać odpowiednią ilość kosmetyków. Bardziej zależy mi właśnie na sugestiach co to ma być. Poszukuję kosmetyków typu "wszystko w jednym"

Właśnie nad Niveą się zastanawiałam. Czy olejku arganowego można używać również pod oczy?
jenesaispas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:21   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

jedyne co mi przychodzi na mysl to przelewanie w mniejsze pojemniki... ja bym nie myla tak czesto glowy :P
odzywke bym jednak kupila do splukiwania - lepiej chroni, lepiej nawilza. mozna kupic kilka malutkich z glisskura albo marki issana. wiem, ze to boli - kapalam sie w wodzie ze strumyka, ale przezylam :P
do higieny intymnej bralam mini chusteczki z feminy chyba.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:24   #6
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

*szampon - w kostce, takie jak mydlo, sa takie np Tigi , Tuli chyba tez taki ma, nie dzwigasz wody.
*do mycia ciala, twarzy i higieny intymnej-mydlo aleppo. znow kostka bardzo wydajna i niewielka, niektorzy tez myja nim wlosy ale u mnie to jakos sie nie sprawdzalo. 200 gram powinno spoojnie na miesiac wystarczyc.
*Odzywka - spray z filtrami UV.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:09   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

ja bym nie stosowala mydla do higieny intymnej...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 20:44   #8
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

może szampon i odżywka w saszetkach, zużywasz wyrzucasz i nie dźwigasz do połowy pełnego opakowania. A co konkretnie (jaka firma) to sama wiesz najlepiej co będzie dla Ciebie odpowiednie
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 14:46   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

Olejek do wszystkiego hipp dla dzieci. Przyda się jako (zamiast) krem do twarzy, do ciała,pod oczy, na końcówki włosów w razie potrzeby, do demakijażu jeśli tusz bedziesz brała
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-641973

W rossmanie jest dużo komsetyków w małych opakowaniach.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:18   #10
jenesaispas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 214
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

Jeśli chodzi o mydło i szampon w kostce, to rzeczywiście może być dobry pomysł, obawiam się tylko, że rozmiękną się w opakowaniu. Najprawdopodobniej codziennie będziemy w innym miejscu, codziennie będzie pakowanie się i rozpakowywanie, nie będzie możliwości żeby porządnie wysuszyć kostkę przed włożeniem jej do pudełka...

Oliwkę Hipp zakupiłam dzisiaj i będę testowała.

Dziękuję za podpowiedzi
jenesaispas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 12:15   #11
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Miesięczna wyprawa - pomoc w spakowaniu kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez jenesaispas Pokaż wiadomość

- Coś do mycia ciała, twarzy, higieny intymnej - tu mam swojego faworyta (żel do mycia niemowląt z Rossmanna).
Ten żel jest też bardzo spoko do mycia głowy. Więc możesz nie brać szamponu.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.