Zawód księgowa/księgowy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-06, 07:36   #391
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez wiolkaa85 Pokaż wiadomość
A ja mam wielką prośbę do dziewczyn ze Śląska, względnie Krakowa
Chcę rozpocząć pracę jako księgowa - na razie kończę prawo, więc mgliste pojęcie o niektórych ustawach mam;-)
Niestety, na razie nie mam praktycznego wyobrażenia o pracy w tym zawodzie i szukam jakiegoś kursu.
I tu pojawia się mój problem - w Katowicach Skwp nie prowadzi kursu księgowości od podstaw.
Może któraś z Was może polecić mi jakiś db kurs księgowości na Śląsku dla takich 'zielonków' jak ja??
A może któraś z Was uczestniczyła w kursie Skwp w Krakowie "Ogólne zasady księgowości" - jaki jest poziom tego kursu, czy warto się zapisać (w ostateczności mogę dojeżdżać do Kraka)??

I moje drugie pytanie:P
Czy lepiej pójść na praktykę do firmy czy biura rachunkowego (gdzie się więcej nauczę)? Ile mniej więcej czasu powinna trwać taka praktyka, żebym mogła się czegoś sensownego nauczyć i potencjalni pracodawcy uwierzyli, że czegoś się tam nauczyłam, a nie tylko dostałam świstek o odbyciu praktyk:P
kurs na samodzielnego księgowego bilansistę- zaczyna sie od tego co to są aktywa, pasywa, jak wygląda konto.
Wiem, bo skończyłam, a na pierwszych zajęciach spałam
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 22:49   #392
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
kurs na samodzielnego księgowego bilansistę- zaczyna sie od tego co to są aktywa, pasywa, jak wygląda konto.
Wiem, bo skończyłam, a na pierwszych zajęciach spałam
Dzięki za pomoc
Widziałam to ogłoszenie o kursie, ale myślałam, że to dla osób, które już coś z księgowością mają wspólnego:P
Taka wyższa szkoła księgowej jazdy;-)
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 09:41   #393
magieras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Hej Księgówki!!!

Jestem księgową od kilku lat, po AE
teoria teorią a praktyka wiadomo

pozdrawiam
m
magieras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 15:55   #394
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

witam wszystkie obecne i przyszle ksiegowe

mam pewne pytanie, niekoniecznie zwiazane z ksiegowoscia, ale moze bedziecie mogly mi pomoc

studiuje aktualnie na ae wroclaw i za 2 tygodnie bede wybierac specjalnosc- niestety w dziekanacie za duzo nam nie powiedza, bo sami nie wiedza (np jakich sie przedmiotow spodziewac ). Tak wiec moze wy wiedzialybyscie o co chodzi w moich specjalnosciach
mam do wyboru takie:
->finanse i rachunkowosc spolek- czy ta jest glownie rachunkowosc?
->finanse i rachunkowosc sektora publicznego- podobne pytanie, wiecej finansow czy rachunkowosci?
->globalne rynki finansowe- co po tym mozna robic? wiem ze zwiazane to jest z rynkami walutowymi, pienieznymi i kapitalowymi, ale czy to sie przyda tylko na gieldzie?
->inwestycje i nieruchomosci- tu akurat wiekszych pytan nie mam
->posrednictwo i doradztwo finansowe- mialam to wybrac, ale po przeczytaniu watku o doradcach zrezygnowalam

chcialabym wybrac cos zwiazanego bardziej z finansami niz rachunkowoscia, ale nie wiem co?

z gory dziekuje jakby ktos moglby mi pomoc
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:28   #395
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja bym wybrała globalne rynki finansowe na pewno ciekawe i stosunkowo rzadkie, i nie dotyczy tylko działania giełdy! (pisałam mgr po części z globalizacji rynków finansowych)
księgowością możesz się zając i tak
a pośrednictwo odradzam
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 18:57   #396
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
ja bym wybrała globalne rynki finansowe na pewno ciekawe i stosunkowo rzadkie, i nie dotyczy tylko działania giełdy! (pisałam mgr po części z globalizacji rynków finansowych)
księgowością możesz się zając i tak
a pośrednictwo odradzam
a moglabys mi troszke bardziej przyblizyc tą globalizacje? jesli nie tylko gielda, to co jeszcze?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 11:30   #397
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wszystko, co związane z finansami międzynarodowymi- pozyskiwanie kapitału na globalnym rynku, problemy regulowania działania tegoż rynku, konglomeraty finansowe, miedzynarodowe przepływy kapitału itp itd.
To tak na szybko mi się skojarzyło.
Jak masz czas, to wygoogluj sobie jakieś artykuły o globalizacji rynków finansowych. Jest tego w sieci mnóstwo. Np taki jak ten: http://mikro.univ.szczecin.pl/bp/pdf/5/2.pdf
Na stronie NBP tez jest dość ciekawa i obszerna publikacja z tej tematyki. Spójrz chociażby na spis treści, żeby zobaczyć co jeszcze wpada pod "globalne rynki finansowe".
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 10:48   #398
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Wszystko, co związane z finansami międzynarodowymi- pozyskiwanie kapitału na globalnym rynku, problemy regulowania działania tegoż rynku, konglomeraty finansowe, miedzynarodowe przepływy kapitału itp itd.
To tak na szybko mi się skojarzyło.
Jak masz czas, to wygoogluj sobie jakieś artykuły o globalizacji rynków finansowych. Jest tego w sieci mnóstwo. Np taki jak ten: http://mikro.univ.szczecin.pl/bp/pdf/5/2.pdf
Na stronie NBP tez jest dość ciekawa i obszerna publikacja z tej tematyki. Spójrz chociażby na spis treści, żeby zobaczyć co jeszcze wpada pod "globalne rynki finansowe".
dziekuje bardzo troche mi to rozjasnilo
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:41   #399
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

hej dziewczyny no i stało się! zaczynam kurs za 2 tygodnie w stowarzyszeniu i trochę się boję bo gadałam z koleżanką któa się zapisała wczesniej i mówi że takie tempo szybkie i że ludzie którzy nie mieli nigdy z tym do czynienia to nic nie rozumieli bo tak szybko było... ja całe szczęście miałam na studiach taki przedmiot jak rachunkowosc ale to bylo na początku studiów! i teraz boję się strasznie!!! dziewczyny z góry was pytam że będę tu do was pisać i podpytywać o mnóstwo rzeczy!!!! bo jak wy mi nie pomożecie to kto?? trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok

Lemoorka ty mówiłaś że już jesteś po kursie i po egzaminie i powiedz jak tam poszło??? stawiali jakies oceny czy tylko oznajmiali czy zdane czy niezdane??? no i powiedz jak ze zdawalnością???? dużo osób oblewa? ojej.. ale teraz juz sie nie wycofam i wierzę w siebie
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:49   #400
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny no i stało się! zaczynam kurs za 2 tygodnie w stowarzyszeniu i trochę się boję bo gadałam z koleżanką któa się zapisała wczesniej i mówi że takie tempo szybkie i że ludzie którzy nie mieli nigdy z tym do czynienia to nic nie rozumieli bo tak szybko było... ja całe szczęście miałam na studiach taki przedmiot jak rachunkowosc ale to bylo na początku studiów! i teraz boję się strasznie!!! dziewczyny z góry was pytam że będę tu do was pisać i podpytywać o mnóstwo rzeczy!!!! bo jak wy mi nie pomożecie to kto?? trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok

Lemoorka ty mówiłaś że już jesteś po kursie i po egzaminie i powiedz jak tam poszło??? stawiali jakies oceny czy tylko oznajmiali czy zdane czy niezdane??? no i powiedz jak ze zdawalnością???? dużo osób oblewa? ojej.. ale teraz juz sie nie wycofam i wierzę w siebie
Zdałam na 5

Wszyscy zdalei, bo wszyscy się uczyli. Ludzie dorośli, więc wiedzieli,że to musza zdać

Egzamin łatwy, tlyko ucz sie na bieżaco Wtedy egzamin to pestka
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:54   #401
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

gratuluję piąteczki!!!!!!
jej fajnie ci że masz już to za sobą ja oczywiście zamierzam się uczyć na bieżąco bo w końcu to moja przyszłość i nie chce nic zawalić po prostu boję się że czegoś nie pojmę a ja nie nauczę się niczego jak tego nie zrozumię! no ale mam nadzieję że w razie czego będę ci mogła zadać jakieś pytanie bo jak zdałaś na piąteczkę to jesteś moim góru
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 18:57   #402
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
gratuluję piąteczki!!!!!!
jej fajnie ci że masz już to za sobą ja oczywiście zamierzam się uczyć na bieżąco bo w końcu to moja przyszłość i nie chce nic zawalić po prostu boję się że czegoś nie pojmę a ja nie nauczę się niczego jak tego nie zrozumię! no ale mam nadzieję że w razie czego będę ci mogła zadać jakieś pytanie bo jak zdałaś na piąteczkę to jesteś moim góru
Ale Twoje guru kokosów nie zarabia

Prawde mówiac teraz siedze w dziale ekonomiczno finansowym- nic nie księguję
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 19:27   #403
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

jesteś moje góru bo z tego co pamiętam to ty powiedziałaś mi o tym kursie i w ogóle o stowarzyszeniu księgowych i wyjaśniłaś wszystkie wątpliwości i za twoim przykładem zapisałam się na ten kursik no i jeszcze zdałaś na piąteczkę mam nadzieje ze za rok również pochwalę się tutaj wam piąteczką
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 10:06   #404
marzenka1001
Przyczajenie
 
Avatar marzenka1001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

gratuluję
marzenka1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 08:07   #405
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

a ja mam jeszcze pytanko.. co się dzieje jak ktoś nie zda tego egzaminu w stowarzyszeniu? jest jakaś poprawka jak na studiach? czy to juz ewidentny koniec i przepadło??? muszę to wiedziec to będę spokojniejsza
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:56   #406
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze pytanko.. co się dzieje jak ktoś nie zda tego egzaminu w stowarzyszeniu? jest jakaś poprawka jak na studiach? czy to juz ewidentny koniec i przepadło??? muszę to wiedziec to będę spokojniejsza
Nie da się nie zdać
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 14:54   #407
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

niesmialo do Was zaszlam i chcialabym sie dowiedziec paru rzeczy: robie wlasnie kurs ksiegowosci w Irlandii ( nie mam pojecia jakich termnow uzywacie po polsku ale przerabiam nastepujace modules: sales/sales return book, purchase/purchase return book, petty cash book, bank lodgmemnts, bank payments book, do tego na koniec robie general ledgers, debtors and creditors ledgers i nA koniec trial balance. recznie i komputerowo) po tym kursie chce zrobic tez payroll -place
po kursie niby mozna dostac tutaj prace ksiegowego, ale jak czytam Wasz watek to cala masa tajemniczych rzeczy wychodzi
kurs robie po to, zeby prowadzilc ksiegowosc w firmiee ktoa chcemy zalozyc z TZtem-na poczatek na pewno bede sie wspierac profesjonalista
moje glowne pytanie brzmi: czy oprocz roznych przepisow charaktrystycnych dla kazdego kraju zasady ksiegowosci sa podobne/takie same??
bo mimo ze robie kurs w irlandii to chcemy sie z TZtem przeniesc na stale do jego kraju (Ukraina) i tam zalozyc dzialalnosc. zdaje sobie sprawe ze bede musiala sie wdrozyc w system tam dzialajacy, ale zeby wiedziec co mnie czeka i na co sie porywam pytam czy jest sens robienia ksiegowosci w innym kraju
wim ze polskie ksiegowe z powodzeniem pracuja w irlandzkich biurach rachunkowych -chocby firma ktora czuwa ad moim zakladem pracy

mam nadzieje ze nie namieszalam zbytnio w swoim poscie
__________________
trying so hard lots of things not to do


Edytowane przez pani z herbata
Czas edycji: 2008-11-24 o 14:57
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 16:14   #408
Mysibaba
Przyczajenie
 
Avatar Mysibaba
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 24
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam
Mam pytanie do Uczestniczek kursu modułowego na samodzielnych księgowych w SKwP: czy za materiały szkoleniowe płaciłyście raz - w pierwszym miesiącu kursu - czy za każdym razem (chodzi mi o to, czy dla każdego modułu jest odrębny zestaw pomocy dydaktycznych)? Drugie pytanie: ile razy odbywały się zjazdy? I trzecie: w jaki sposób się rozliczałyście finansowo (jednokrotna wpłata czy podzielona na 7 części - jeśli dzielona na części, to ile wynosiła jednorazowa rata?).

Dzięki za odpowiedź .
__________________
Mysibaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:30   #409
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Nie da się nie zdać
no jak to się nie da nie zdać? Ja wiem że się trzeba dużo uczyć i trzeba zdać kurs ale co w wypadku kiedy się noga powinie i nastąpi pomroczność jasna w naszej głowie podczas egzaminu?? Ja zamierzam się szkolić na bieżąco ale tak chciałam wiedzieć jak to wygląda jak się ktoś nie nauczy???
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 15:47   #410
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Mysibaba Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie do Uczestniczek kursu modułowego na samodzielnych księgowych w SKwP: czy za materiały szkoleniowe płaciłyście raz - w pierwszym miesiącu kursu - czy za każdym razem (chodzi mi o to, czy dla każdego modułu jest odrębny zestaw pomocy dydaktycznych)? Drugie pytanie: ile razy odbywały się zjazdy? I trzecie: w jaki sposób się rozliczałyście finansowo (jednokrotna wpłata czy podzielona na 7 części - jeśli dzielona na części, to ile wynosiła jednorazowa rata?).

Dzięki za odpowiedź .
ja płąciłam w ratach

materiały dostałam na raz.

Pozostałe rzeczy zaleza od Stowarzyszenia

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
no jak to się nie da nie zdać? Ja wiem że się trzeba dużo uczyć i trzeba zdać kurs ale co w wypadku kiedy się noga powinie i nastąpi pomroczność jasna w naszej głowie podczas egzaminu?? Ja zamierzam się szkolić na bieżąco ale tak chciałam wiedzieć jak to wygląda jak się ktoś nie nauczy???
Tancerka widac,że jescze studiujesz bo biadolisz jak każdy student przed sesją

Nie mam bladego pojęcia
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 15:51   #411
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

no studiuje jeszcze hehe i biadole
wiesz lubię wiedzieć co się w razie czego ze mną stanie... ale w takim razie lepiej się wezmę za czytanie i nie będę musiała tego wiedziec
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 07:04   #412
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

dziewczyny, czy księgowa może zajmować się "żywą" gotówką?
Ja zajmuje się przeliczaniem codziennego utargu i przyznam, że tego nie cierpie
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:57   #413
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy księgowa może zajmować się "żywą" gotówką?
Ja zajmuje się przeliczaniem codziennego utargu i przyznam, że tego nie cierpie
A opieka nad kontem kasa ?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 23:19   #414
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny, nie wiedziałam, gdzie zadać pytanie, więc piszę tutaj
Co myślicie o księgowości internetowej? Znalazłam portal, który się tym zajmuje i przyznam, że jest to dla mnie atrakcyjniejsza forma, bo nie trzeba latać z papierami do biura rachunkowego. Zwłaszcza, że dla mnie liczy się mobilność i dostęp do danych księgowych, gdziekolwiek tylko jestem. Aspekt finansowy też się pojawia, bo zaczynam swoją działalność i każdy grosz jest ważny
Czy któraś z Was miała z taką formą księgowości styczność ?
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 06:58   #415
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
A opieka nad kontem kasa ?
Czyli jednak księgowe mają kontakt z "żywą" gotówką?
bo główny księgowy tłumaczył mi, że tego się nie praktykuje, ponieważ księgowa zajmuje się "wprowadzaniem" pieniędzy w system. A zajmując się pieniędzmi z dwóch stron łatwiej o przekręt lub pomyłke.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:22   #416
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiedziałam, gdzie zadać pytanie, więc piszę tutaj
Co myślicie o księgowości internetowej? Znalazłam portal, który się tym zajmuje i przyznam, że jest to dla mnie atrakcyjniejsza forma, bo nie trzeba latać z papierami do biura rachunkowego. Zwłaszcza, że dla mnie liczy się mobilność i dostęp do danych księgowych, gdziekolwiek tylko jestem. Aspekt finansowy też się pojawia, bo zaczynam swoją działalność i każdy grosz jest ważny
Czy któraś z Was miała z taką formą księgowości styczność ?
Chodzi Ci o portal ifirma.pl ?
Dla mnie to ciekawy portal. Sama chętnie bym wypróbowała, choć na początek jak ktoś się nie zna na przepisach, nie wie kiedy co może odliczyć, to podejrzewam, że korzystanie z takiego portalu stanie się uciążliwe, bo co nowy dokument się pojawi, to będzie musiał się konsultować, co z tym zrobić. Nie wspomnę o deklaracjach, zwrotach VAT, itd.

Mimo otwartości na nowe rozwiązania, to osobiście wolałabym w tym przypadku zanieść dokumenty do biura rachunkowego i mieć święty spokój z martwieniem się co z tym zrobić. Poza tym jakoś tak wolę mieć bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za moje papierki niż tak wirtualnie.
Drugim plusem przemawiającym za biurem rachunkowym, to reprezentacja mojej osoby za pośrednictwem takiego biura przed wszelkimi urzędami. Miła sprawa, bo to pracownik/szef biura lata po urzędach za mnie, a ja nie muszę się stresować takimi wizytami.

Co do mobilności znam jeden progam, który oferuje również możliwość prowadzenia księgowości/ wystawiania faktur itd. zdalnie oraz kojarze jeden portal (inny niż napisany na początku), który oferuje jedynie wystawianie faktur.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:56   #417
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czyli jednak księgowe mają kontakt z "żywą" gotówką?
bo główny księgowy tłumaczył mi, że tego się nie praktykuje, ponieważ księgowa zajmuje się "wprowadzaniem" pieniędzy w system. A zajmując się pieniędzmi z dwóch stron łatwiej o przekręt lub pomyłke.
czasami jak zarzucisz pytaniem, to mi szczeka opada

Jak w małych przedsiębiorstwach, gdzie pracuje jedna kilka księgowych, to tworzony jest osoby dla osoby ,co trzyma skrytke z pieniędzmi? Nie Baa nawet w dużych nie ma

Poza tym w księgowości musi być gotówka, a to na małe zakupy, na wyjazd służbowy pracownika, niektórzy cha wypłatę do ręki, etc.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 14:33   #418
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
czasami jak zarzucisz pytaniem, to mi szczeka opada

Jak w małych przedsiębiorstwach, gdzie pracuje jedna kilka księgowych, to tworzony jest osoby dla osoby ,co trzyma skrytke z pieniędzmi? Nie Baa nawet w dużych nie ma

Poza tym w księgowości musi być gotówka, a to na małe zakupy, na wyjazd służbowy pracownika, niektórzy cha wypłatę do ręki, etc.
No coż - mi tam szczeka nie opadla i tym razem muszę się zgodzic i nie zgodzic z Madzią.
Otoz z punktu widzenia funkcjonowania kontroli wewnętrzej Madzia.a a raczej jej Gl ksiegowy ma racje. Nie jest w 100% wlasciwe kiedy osoba ktora "trzyma kasę" tzn tą "zywa gotowke" jeszcze ja rozlicza w systemie ksiegowym gdyz rzeczywiscie brak jest kontroli "4 oczu" i brak jest ogolnie nadzoru " z zewnatrz" nad kasą. Z tego tez tytulu mozliwosc oszustwa wzrasta. Pomijam oczywiscie cos takiego jak istotnosc lub tez jej brak wartosciowo i ilosciowo operacji kasowych dokonywanych w firmie. Oczywiscie w tej firmie gdzie operacji kasowych jest wiele duzo latwiej cos "schowac" niz w takich gdzie mamy 3 operacje na m-c. A żeby miec taka mini kontrole to wystarczy np dac (dodatkowo) kase osobie "spoza" nawet jednosobowego dzialu, asystentce, czy tego typu osobie z administracji i zeby wraz z osoba z dzialu ksiegowosci dokonywac comiesiecznego przeliczenia kasy, o odpowiedzialnosci materialnej za kase nie wspomne.

Natomiast co do tego ze sie "nie praktykuje" tego zeby ksiegowe mialy dostep do kasy to sie nie zgadzam - bo to bardzo czesta praktyka. Ale tez oczywiscie ryzyko Zarzadzajacych Spolka i oparcia sie na ewentualnym zaufaniu do pracownika, ktore ewentualnie ginie... z pierwszym wykrytym zdefraudowniem pieniędzy.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.

Edytowane przez palomino
Czas edycji: 2008-11-29 o 14:35
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:18   #419
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
No coż - mi tam szczeka nie opadla i tym razem muszę się zgodzic i nie zgodzic z Madzią.
Otoz z punktu widzenia funkcjonowania kontroli wewnętrzej Madzia.a a raczej jej Gl ksiegowy ma racje. Nie jest w 100% wlasciwe kiedy osoba ktora "trzyma kasę" tzn tą "zywa gotowke" jeszcze ja rozlicza w systemie ksiegowym gdyz rzeczywiscie brak jest kontroli "4 oczu" i brak jest ogolnie nadzoru " z zewnatrz" nad kasą. Z tego tez tytulu mozliwosc oszustwa wzrasta. Pomijam oczywiscie cos takiego jak istotnosc lub tez jej brak wartosciowo i ilosciowo operacji kasowych dokonywanych w firmie. Oczywiscie w tej firmie gdzie operacji kasowych jest wiele duzo latwiej cos "schowac" niz w takich gdzie mamy 3 operacje na m-c. A żeby miec taka mini kontrole to wystarczy np dac (dodatkowo) kase osobie "spoza" nawet jednosobowego dzialu, asystentce, czy tego typu osobie z administracji i zeby wraz z osoba z dzialu ksiegowosci dokonywac comiesiecznego przeliczenia kasy, o odpowiedzialnosci materialnej za kase nie wspomne.

Natomiast co do tego ze sie "nie praktykuje" tego zeby ksiegowe mialy dostep do kasy to sie nie zgadzam - bo to bardzo czesta praktyka. Ale tez oczywiscie ryzyko Zarzadzajacych Spolka i oparcia sie na ewentualnym zaufaniu do pracownika, ktore ewentualnie ginie... z pierwszym wykrytym zdefraudowniem pieniędzy.
Z ta szczęka chodziło mi o zdziwienie Madzi,że jednak księgowość ma kontakt z żywa gotówką

Dawniej było tworzone osobne stanowisko, bo operacji było mnóstwo. Teraz większość operacji wykonywana jest drogą elektroniczną.

Jak na razie łącznie z praktykami zaliczyłam 4 firmy w dziale księgowości. Tylko w jednym dziale była osobna osoba, ale było to specyficzny przypadek, bo do kasy przychodzili tez petenci z rachunkami za wywóz śmieci

W 3 pozostałych przypadkach była to osoba z działu księgowości
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 10:19   #420
parker9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Czesc Dziewczyny! Tez zamierzam zostac ksiegowa, na razie skorzystalam z Waszych porad i jestem swiezo po lekturze ksiazki "Rachunkowosc mozna zrozumiec", a od semestru zimowego planuje studia podyplomowe z rachunkowosci. Zobaczymy, co z tego wyniknie, bo na razie z ksiegowoscia nie mam nic wspolnego (jestem po filologii), ale czytajac Wasze posty wierze, ze moze sie udac. Dzieki, pozdrawiam wszystkie forumowiczki
parker9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.