Tłusta cera. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-09, 00:02   #301
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Kukasiu, nikt na Ciebie nie będzie naskakiwał
Myślę, że jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kwasami, to najlepiej zaczać właśnie od Effacklaru K, jest łagodny i napewno nie bedziesz po nim bledsza niż jesteś. Kwasy na takie problemy, o jakich piszesz, się nadadzą. Acne Derm też jest dobry na początek. Jednak ja bym się zdecydowała zaczą od jednego preparatu i potem stopniowo włączać do pielęgnacji pozostałe, unikniesz w ten sposób podrażnień. A kosmetyki z górnej półki nie zdziałają żadnych cudów. Lepiej postawić na rozsądną pielęgnację preparatami aptecznymi.

Ja bym radziła zacząć Tobie od Effaclaru K, zawiera kwasy PHA, które pomagają na tłustą cerę, lekko zwężają pory, oczyszczają cerę, działają na przebarwienia, tylko, że nie od razu, trzeba na to trochę czasu.

Tonik Lysanel jest już mocniejszy, zawiera mieszankę kwasów BHA, AHA i azelainowego. Dlatego lepiej przyzwyczaić skóre do zmiany pielęgnacji czymś łagodnym - Effacklarem. Jeśli zaobserwujesz, że cera nie reaguje podrażnieniami możesz do Effacklaru dołączyć Lysanel.

Kwasy stosujemy oczywiście tylko na noc, na dzień krem z wysokim stabilnym filtrem 50+ przez cały rok.

co do skrobi, żeby nadać jej koloru możesz ja zmieszać z kolorowym sypkim pudrem w proporcjach jakie Tobie odpowiadają.

Aha, ważne jest też żeby nie wysuszać tłustej cery, myć łagodnymi żelami bez SLS , tutaj przykładowe--> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
albo np. płynami micelarnymi i w miarę możliwości nawilżać, lekkimi kremami o prostym składzie, bardzo fajny, tani i chwalony jest krem Calma HLc z Ziaji.


Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
kiepska sprawa...ja tez mam cerę tłustą, ale nie tak zanieczyszczoną jak ty. w opisie napisałaś, ze masz cerę mieszaną, więc może tak wysuszyłaś sobie skórę, że ona teraz produkuje więcej łoju... Usłyszałam kiedyś od dermatolog, zeby stosowac krem bambino dla dzieci..... pomyslałam, ze babka spadła z dzrewa, bo przy takiej cerze, to mogłabym się ślizgać twarzą po chodniku... Ale po 3 dniach skóra staje ci się taka gładka i aksamitna, po prostu nawilżona!!!! na krem bambino nakładam puder w kamieniu lub sypki (sporo, zeby przykryć normalny błysk skóry). PO 8 godz. z twarzy nie leje mi się łoj,co było normalne przy stosowaniu matujących kremów juz po godiznie!), dostępnych na rynku! Zmywam tez twarz bardzo delikatnie (np. physiogelem) i raz na 1,5 m-ca funduje sobie kosmetyczkę . Sądzę, że tłusta cera jak nasza, często produkuje za dużo łoju, bo wydaje się jej, że cera jest poważnie odwodniona...MOJA RADA:NATŁUSZCAĆ< NAWILŻAĆ I CHRONIĆ! ps. i to nie tymi badziewiami z supermarketu!
Tak nie do końca się z Tobą zgodzę
Oczywiście jest tak, że im bardziej wysuszamy cerę agresywnymi preparatami, tym bardziej jest zachwiana jej równowaga i produkuje więcej sebum. Takie błędne koło.
Ale przy tłustej i mieszanej cerze natłuszczanie też nie jest dobrym wyjściem. Tłuste krem zawierają bowiem płynna parafinę i inne zapychające substancje, które nie wnikają do skóry, zostają na jej powierzchni i działają zapychająco, powodując zaskórniki i krostki.
Nawilżać jak najbardziej, ale lekkim kremem o prostej formule, bez zapychaczy.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 17:18   #302
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Post Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Dziekuje za rade

""" Myślę, że jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kwasami, to najlepiej zaczać właśnie od Effacklaru K, jest łagodny i napewno nie bedziesz po nim bledsza niż jesteś. Kwasy na takie problemy, o jakich piszesz, się nadadzą. Acne Derm też jest dobry na początek. """

A czy obojetne jest czy na poczatek bede uzywac Effaclar K czy Acne Derm? (Acne derm jest tanszy o polowe...) Myslisz ze Acne derm tez nie spowoduje ze bede bledsza niz juz jestem?
A czy Effaclar lub Acne derm moge stosowac punktowo na przebarwienia?

""" A kosmetyki z górnej półki nie zdziałają żadnych cudów. Lepiej postawić na rozsądną pielęgnację preparatami aptecznymi. """

No wlasnie chodzilo mi o te apteczne... sa cholernie drogie

""" Tonik Lysanel jest już mocniejszy, zawiera mieszankę kwasów BHA, AHA i azelainowego. """

Myslisz ze stosujac ten tonik Lysanel 2 razy na tydzien (na noc) moze jakos agresywnie podzialas na moja cere?
Chcialam wlasnie uzywac toniku - czegos wodnistego z kwasem bo jako madra Karolinka pomyslalam ze krem z racji wklepywania i pozostawienia grubej wartwy do wyschniecia - wieksza ilosc sie go wchlonie niz tyle co przetarcie wacikiem nasaczonym tonikiem ?? Dobrze mysle czy zyje w bledzie?
A moglabys podac ilosc stezenia kwasow w Effaclar K, Acne derm i Toniku Lysanel? (tak dla porownania )
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 17:20   #303
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

A jeszcze o jedna rzecz chcialam sie zapytac
Czy krem tonujacy z Biodermy moze zapychac ?? (zastanawiam sie nad jego kupnem...)
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 17:40   #304
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Dziekuje za rade

A czy obojetne jest czy na poczatek bede uzywac Effaclar K czy Acne Derm? (Acne derm jest tanszy o polowe...) Myslisz ze Acne derm tez nie spowoduje ze bede bledsza niz juz jestem?
A czy Effaclar lub Acne derm moge stosowac punktowo na przebarwienia?
Oczywiscie, ze mozesz sprobowac Acne Derm, z tym ze moim zdaniem on delikatnie rozjasnia skore, ale nie jest to jakas ogromna roznoca,Effaclar nie rozjasnia.
co do stosowania punktowo, to mozesz tak zrobic, ale ja bym radzila stosowac na cala twarz, bo sa to preparaty, ktore zluszczaja naskorek, delikatnie, przy stosowaniu na cala, buzia bedzie bardziej jednolita. Mozesz tez zrobic tak, ze np. raz w tygodniu na cala twarz a raz miejscowo.


Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
No wlasnie chodzilo mi o te apteczne... sa cholernie drogie
Rzeczywiscie, niektore do najtanszych nie naleza. Effacklar K kosztuje okolo 35-40 zl, tonik Lysanel troche wiecej niz 40 zl - z tym, ze przy stosowaniu kilka razy w tygodniu starcza na bardzo dlugo, ja swoj kupilam we wrzesniu i jeszcz mam ponad polowe, stosuje na zmiane z Effacklarem, czyli 2 razy w tygodniu, po prostu przemywam buzie wacikiem delikatnie nasaczonym tonikiem, Effacklar kupilam pod koniec sierpnia i dopiero teraz mi sie skonczyl. Krem Ziaji to wydatek ok. 10 zl, tak jak oliwka Hipp ok. 10zl.


Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Myslisz ze stosujac ten tonik Lysanel 2 razy na tydzien (na noc) moze jakos agresywnie podzialas na moja cere?
Chcialam wlasnie uzywac toniku - czegos wodnistego z kwasem bo jako madra Karolinka pomyslalam ze krem z racji wklepywania i pozostawienia grubej wartwy do wyschniecia - wieksza ilosc sie go wchlonie niz tyle co przetarcie wacikiem nasaczonym tonikiem ?? Dobrze mysle czy zyje w bledzie?
A moglabys podac ilosc stezenia kwasow w Effaclar K, Acne derm i Toniku Lysanel? (tak dla porownania )
Tonik to na poczatek zdecydowanie lepszy, oczywiscie po przyzwyczajeniu skory do kwasow, krem jest juz duzo mocniejszy zawiera 12% kwasu AHA, tonik 6%. Jesli skora nie jest przyzwyczajona do kwasow to po toniku moze pojawic sie na poczatku uczucie lekkiego szczypania i zaczerwienienie, jest to normalne, jednak lepiej zaczynac stopniowo, to znaczy najpierw Effaclar lub Acne Derm a po 3 tygodniach lub miesiacu dolaczyc tonik Lysanel, mniejsze ryzyko podraznien i dla kieszeni tez lepiej, bo mozna sobie wszystko na raty rozlozyc a nie wydawac od razu tyle pieniedzy.



Effaclar - 1,5% BHA
tonik Lysanel - 5% kwasu glikolowego, 1% kwasu salicylowego, 1% kwasu mlekowego, 1,5% kwasu azelainowego, 0,5% soli cynku
krem Lysanel - 12% połączonych alfa i beta hydroksykwasów, 1,5% kwasu azelainowego, 0,5% soli cynku
Acne Derm - 20% kwasu azelainowego

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
A jeszcze o jedna rzecz chcialam sie zapytac
Czy krem tonujacy z Biodermy moze zapychac ?? (zastanawiam sie nad jego kupnem...)
Nie znam skladu, zeby przeanalizowac dokladnie, czy jest tam cos co moze zapychac, ale poszukam na KWC lub gdzie indziej i postaram sie napisac.

Aha, zapomnialam o jednym.

Mianowicie, czy masz cere naczynkowa??
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 17:59   #305
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Wiesz co, w zimie mam wrazenie ze mam pare popekanych naczynek, ale zeby miec typowo cere naczynkowa to chyba nie taa wiem ja to sie tak znam na swojej cerze ze hej

Sklad tegu kremu tonujacego z Biodermy to (uwaga - duzo tego...)
Skład: /wersja claire/ Water, Titanium Dioxide (CI 77891), Isododecane, Corn Starcj Modified, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glycolic Acid, Polyquaternium-37, Tridecyl Salicylate, Methyl methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, PTFE, Propylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate, Glyceryl Stearate, Isodecyl Neopentanoate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Pyridoxine HCL, Piroctone Olamine, Zinc Gluconate, Iron Oxidec (CI 77492), Sodium Hydroxide, PPG-1 Trideceth-6, Iron Oxides (CI 77 491), Disodium Stearoyl Glutamate, Iron Oxides (CI 77499), Silica, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Phenoxyethanol, Fragrance

Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:02   #306
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

A jakich kwasow nie wolno uzywac przy cerze naczynkowej?

""" Tonik to na poczatek zdecydowanie lepszy, oczywiscie po przyzwyczajeniu skory do kwasow, krem jest juz duzo mocniejszy zawiera 12% kwasu AHA, tonik 6%. Jesli skora nie jest przyzwyczajona do kwasow to po toniku moze pojawic sie na poczatku uczucie lekkiego szczypania i zaczerwienienie, jest to normalne, jednak lepiej zaczynac stopniowo, to znaczy najpierw Effaclar lub Acne Derm a po 3 tygodniach lub miesiacu dolaczyc tonik Lysanel, mniejsze ryzyko podraznien i dla kieszeni tez lepiej, bo mozna sobie wszystko na raty rozlozyc a nie wydawac od razu tyle pieniedzy. """

To calkiem dobry pomysl, bardzo dziekuje
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:12   #307
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Przy naczynkowej skorze nalezy unikac kwasow AHA, bo nie dzialaja zbyt korzystnie, to znaczy moga ten problem powiekszyc, dlatego trzeba obserwowac te miejsca, a najlepiej zrezygnowac wtedy z AHA lub je omijac przy stosowaniu . BHA i kwas azelainowy nie szkodza naczynkom.

O ktory tonujacy Biodermy Tobie chodzi Kakusiu?
Myslalam, ze mowisz o filtrze tonujacym a tu patrze na sklad i widze kwas glikolowy
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 20:16   #308
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4501

To jest ten krem, a jak dziala kwas glikolowy ?
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:37   #309
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Aha, to juz wiem o ktory chodzilo!!
Kwas glikolowy to kwas AHA, czyli ma dzialanie zluszczajace,
trudno powiedziec jakie jest jego stezenie w tym kremie, podejrzewam ze niewielkie, jednak mimo wszystko ja bym sie bala zastosowac ten krem na dzien, nawet pod filtr. Oprocz tego wydaje mi sie, ze krem moze lekko wysuszac skore, moze tez ja zapychac (zawiera plynna parafine, Glyceryl Stearate).

Kwasy maja dzialanie fotouczulajace, wiec stosowanie ich na dzien moze prowdzic do przebarwein, dlatego wazne jest zabezpieczanie skory przed promieniowanie UV przez caly rok, nie tylko latem. Duze znaczenie maja tutaj promienie UVA, ktorych ilosc nie maleje zima i przenikaja one np. przez szyby.

Rozumiem, ze myslalas zeby stosowac ten krem na dzien??
Jesli boisz sie,ze bedziesz blada mozesz sprobowac kremu tonujacego z filtrem, jest taki np. z biodermy, ktory nie powinien zapychac, chociaz to bardzo indywidualne sprawa, jednych zapychaja np. silikony, innych mirystyle a jeszcze innych nic nie zapycha.

Poczytaj na KWC, tam jest duzo recenzji filtrow i jesli masz taka mozliwosc to popros w aptece o probki, zeby latwo bylo Tobie znalezc najbardziej pasujacy.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:03   #310
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Chcialam stosowac ten krem bo i dzialalby na tradzik i wyrownalby koloryt cery... Ja na codzien sie nie maluje, nie uzywam zadnych podkladow czy pudrow, dlatego pomyslalam o tym kremiku
Na KWC ma dosc dobra opinie
Za to ten krem z filtrem tonujacy ma kiepska (podobno kolor jest bardzo ciemny )
A co sadzisz o toniku z LRP ? (taki w niebieskiej buteleczce) jest go 200ml chyba kosztuje ok 40zl i chyba (!) zawiera jakies kwasy...
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 10:31   #311
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Ten tonjacy filtr rzeczywiscie jest dosyc ciemny.

W tym zwyklym tonujacym trudno jest powiedziec jakie jest stezenie kwsu glikolwego, ale nie wyobrazam sobie szczerze mowiac jak go pod filtr zastosowac. Chyba ze na filtr, tylko co z tym kwasem

Chodzi Tobie o ten tonik -->tonik?

Mysle, ze by sie nadal! Z tym, ze jesli chcesz myc buzie plynem micelarnym to nie juz pozniej potrzeby stosowania toniku. Jesli zelem do mycia, to tak
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 20:51   #312
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Tak, myslalam zeby stosowac go jako tonik zeby kupic go zamiast toniku Lysanel
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 00:47   #313
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Zamowilam sobie 10ml probki Effaclaru K - zaczne uzywac dwa razy w tygodniu na noc i zobaczymy
No i powoli daje sie namowic na filtry...
Aczkolwiek prosze o pomoc... Odrazu zaznacze ze to ostatni raz kiedy tak nagminnie wykorzystuje czyjac pomoc czy porade az mi wstyd heh.
Ale duzo poczytalam na ich temat, najwiecej na KWC (bo czytajac watki na forum mozna zglupiec hehe wszystko sie miesza)
I tak: Chcialam zapytac o pare z kazdej firmy...
Avene: (slyszalam ze mozna uzywac na nie dowolny podklad lub puder?)
1. Very high protection Spray 40+
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14609

2. Ultra high protection Spray 50+
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13875

3. Hydrance optimale UV (krem nawilzajacy)
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6061

Bioderma:
1. Photoderm Flush Creme Teintee SPF 50 (podobno jasny kolorek )
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6791

2. Photoderm AR SPF 50 / UVA 33
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14422

3. Photoderm AKN Spray SPF 20
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7150

La roche posay:
1.Anthelios W Gel SPF 40
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4179

SVR:
1. 50B Protection Extreme Sans Filtre Chimique (to wkoncu jasny czy ciemny kolorek?)
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1409

I co myslisz na temat tych Filtrow ??
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 12:11   #314
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

To fajnie, ze dajesz sie przekonac do filtrow, bo naprawde warto.

I jesli o mnie chodzi, to mozesz sie oytac dowoli o co tylko chcesz, po to jest forum, zeby sobie pomagac i dzielic sie doswiadczeniami. Ja jak trafilam na wizaz to bylam kompletnie oglupiona taka iloscia informacji.

Co do filtrow, to jest bardzo indywidualna sprawa, niestety kazdemu odpowiada co innego. Ja juz wiem, ze filtry Biodermy wogole mi nie sluza, kiedy inni sa zachwyceni.

Z tych co podalas, to chyba od razu odrzucilabym filtr SVR, bo jest mineralny i moze zapychac pory, ma specyficzny kolor i widac go na twarzy, mocno kryje i po kilku godzinach zbiera się w porach i wygląda po prostu brzydko, taka niestety uroda filtrow mineralnych.

Jesli chodzi o filtry Avene, to rzeczywiscie, sa najbezpieczniejsze i mozna na nie stosowac kazdy puder, chodzi o to, ze np. talk i mika zawarte w podkladach destabilizuja Parsol (filtr), filtry Avene nie zawieraja Parsolu, dlatego mozna poszalec z pudrami. Pozatym Avene sa chyba najbardziej pielegnujace cere, super nawilzaja.

Z Avene zdecydowalabym sie chyba na Ultra High Sun Protection Spray SPF 50+.
Hydrance optimale UV ma zbyt niski faktor (chodzi o to, ze przy stosowaniu kwasow, skora jest narazona na promieniowanie UV i wieksza szkode wyzadzaja promienie UVA, niz UVB. Jest taka zaleznosc, ze im wyzszy faktor UVB (SPF), tym wyzsza jest wtedy ochrona przed UVA (PPD).
Filtami Avene mozna tez smarowac okolice oczu, nie zawieraja bowiem alkoholu.

Spray z Biodermy tez moze byc fajny, nie mialam go osobiscie, ale z tego, co czytalam, nie tylko na KWC, to dziewczyny sa zadowolone.

Jest tez lekki fluid z Vichy, tez wart wyprobowania.

Reasumujac , odradzalabym Tobie napewno mineralny SVR i Hydrance Optimale UV, najbardziej przemawiaja do mnie spray Avene i Biodermy oraz zel La Roche Posay. Wszystkie z nich maja tez wieksze pojemnosci 100 ml, przy cenie takiej jak za 40ml.
Niestety trudno jest znalezc od razu najlepszy filtr nawet dla siebie. Najlepszym wyjsciem zanim sie kupi cale opakowanie jest zdobycie probek, mozesz popytac w aptekach zwyklych llub internetowych, albo poszukac na Allegro.

Mam nadzieje, ze chociaz troche Tobie pomoglam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 14:40   #315
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

kasiahan Bardzo bardzo dziekuje za rady za cierpliwosc hehe
W takim razie w poniedzialek lece do apteki po probki Avene i Biodermy - mam nadzieje ze bez problemu mi dadza
Myslisz ze stosujac normalne (z talkiem) pudry na filtr Avene makijaz nie splynie mi z twarzy? Albo nie zrobia sie jakies kluchy czy cos takiego (heh niby banalne pytanie a ja sie a tym nie znam )

A przy okazji chcialam zapytac o tonik octowy - kupilam sobie ocet jablkowy, planowalam dzisiaj go zrobic a tu pytanie: DO CZEGO ?
Obojetnie do jakiego szkla? (nie wiem, np po jakims syropie? -wczesniej oczywicie zdezynfekowanym)

Pozdrawiam
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 15:15   #316
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Nie ma za co Cierpliwosci u mnie pod dostatkiem ostatnio Moja wiedza nie jest moze jeszcze jakas duza, bo caly czas sie ucze.
Z probkami filtrow mam nadzieje, ze nie bedzie problemu.

Ja stosuje pod makijaz emulsje avene do cery norm./mieszanej i nie splywa mi makijaz, to jest kwestia mysle wprawy i dozowania roznych pudrow i podkladow. Mysle, ze im mniej tym lepiej. Wazne jest tez zeby troche odczekac, zeby filtr mogl sie wchlonac i dopiero potem "jedziemy" z pudrami.

Toniku octowego nie robilam nigdy, musze sprobowac.
Mysle, ze jak dokladnie umyjesz jakies szklo i je zdeznfekujesz to powinno byc ok.

Nie wiem, czy czytalas, ale jest caly watek o toniku octowym, moze Tobie pomoze
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72028

Jak bedziesz miala jakies pytania to smialo

Pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 21:17   #317
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

A to jeszcze popytam
Czytalam KWC o filtrach Biodermy
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7150
zdziwilam sie... (Urywek recenzji) "Świetnie współgra z każdym kremem i podkładem" To mozna na niego uzywac kazdy puder czy musza byc te bez talku?

I tak wracajac do Effaclaru... Otoz ja teraz na noc stosuje tylko odstawowa pielegnacje: zel do twarzy - tonik - krem (lub teraz olejek) - punktowo paste cynkowa, Tribiotic albo Tormentiol...
A czy jak zaczne uzywac na noc Effaclar to moge na niego nalozyc punktowo ktorys z tych produktow?
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 21:46   #318
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Pytaj, pytaj

Tylko na Avene mozna nalozyc kazdy podklad i puder, bo nie zawiera Parsolu, ale jest troche podkladow i pudrow, ktore nie zawieraja talku i miki, wiec to nie problem. Jest watek o tych pudrach, jak znajde linka to wrzuce, bo nie widze teraz.

Mozesz stosowac zamiennie te produkty. Effaklar kilka razy w tygodniu, na poczatek powiedzmy dwa a w pozostale mozesz tak, jak do tej pory, krem i na to cos punktowego. Nie stosowalam nigdy ani Tribioticu ani Tormentiol, wiec zeby nie namieszac to sprawdze jeszcze, czy one sie nie beda gryzly z jakimis kwasami i napisze.

A na sam Effaklar nic bym juz nie nakladala to napewno, ewentualnie po godzinie dopiero, zeby nie oslabic dzialania kwasu, mozna nalozyc krem nawilzajacy. Ale napewno zadnych antybiotykow. Zeby nie przesuszyc skory, dobrze jest tez kilka razy w tygodniu nalozyc sam krem nawilzajacy.

Edit: Znalazlam--> Podklady i pudry niegryzace sie z filtrami
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:44   #319
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

O wielkie dzieki za ten link - bardzo przydatny Ale dziwie sie ze tak malo pudrow jest a duuuzo podkladow Jakos ciezko mi sobie wyobrazic zeby na tluuuusty filtr nalozyc podklad ?? Czy to w ogole mozliwe hehe ??
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 21:21   #320
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Aha, to juz wiem o ktory chodzilo!!
Kwas glikolowy to kwas AHA, czyli ma dzialanie zluszczajace,
trudno powiedziec jakie jest jego stezenie w tym kremie, podejrzewam ze niewielkie, jednak mimo wszystko ja bym sie bala zastosowac ten krem na dzien, nawet pod filtr. Oprocz tego wydaje mi sie, ze krem moze lekko wysuszac skore, moze tez ja zapychac (zawiera plynna parafine, Glyceryl Stearate).

Kwasy maja dzialanie fotouczulajace, wiec stosowanie ich na dzien moze prowdzic do przebarwein, dlatego wazne jest zabezpieczanie skory przed promieniowanie UV przez caly rok, nie tylko latem. Duze znaczenie maja tutaj promienie UVA, ktorych ilosc nie maleje zima i przenikaja one np. przez szyby.

Rozumiem, ze myslalas zeby stosowac ten krem na dzien??
Jesli boisz sie,ze bedziesz blada mozesz sprobowac kremu tonujacego z filtrem, jest taki np. z biodermy, ktory nie powinien zapychac, chociaz to bardzo indywidualne sprawa, jednych zapychaja np. silikony, innych mirystyle a jeszcze innych nic nie zapycha.

Poczytaj na KWC, tam jest duzo recenzji filtrow i jesli masz taka mozliwosc to popros w aptece o probki, zeby latwo bylo Tobie znalezc najbardziej pasujacy.
kasiahah, ja tez tak zawsze uważałam, ale kosmetyczka mi kiedyś pow., że kremy dla dzieci nie zapychają porów (co innego kremu typu "oliwkowy krem" itd...-przynajmniej ja nie mogę absolutnie dotykac tym nawet twarzy), bo zawierają cynk, czy jakis tam tlenek cynku. więc jak zaczełam trochę natłuszczać buzię, to poprawa jest gigantyczna, ale możliwe, że przy tak zanieczyszczonej twarzy to nie pomoże...
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 21:49   #321
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Bylam dzisiaj w dwoch duzych krakowskich aptekach i w jednej nie ma w ogole filtrow a w drugiej nie maja probek Cos czuje ze nachodze sie zanim ktokolwiek da mi probke
A jak dostac probki przez internetowa apteke?
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:02   #322
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

No to wczoraj wieczorem przyszla paczka z Effaclarem
Jestem po pierwszym uzyciu - pierwsze wrazenie - wodnista konsystencja, drugie wrazenie - CUDOWNIE PACHNIE
Ale filtrow wciaz nie mam Nikt mi nie chce dac probek, co za wredne farmaceutki
Dodatkowo w paczce dostalam krem Avene Cicaplast - slyszalyscie cos o tym kremie? (szukalam na KWC ale nie znalazlam...)
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 15:26   #323
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Mi tez podoba sie zapach Effaklaru.

Z Avene jest Cicalfate i jest na KWC, Cicaplast jest z La Roche Posay
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11102

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15954


Moze sprobuj napisac do ktorej z aptek intenetowych z prosba o probki, niestety teraz pora roku nie sprzyja filtrom. Mozesz tez sprobowac poszukac na targowisku, moze znajdzie sie ktos, kto ma probki a Ty np. tez bys mogla sie na cos wymienic, nie wiem czy to dobry pomysl, tak tylko glosno mysle. Ale sprobowac nie zaszkodzi

__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 15:47   #324
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Dzieki za odp Popisze do aptek internetowych moze akurat
co do targowiska to az wstyd sie przyznac ale nie znam sie jeszcze na tamtejszych regulach
Boze i dziwic sie ze ja nie moglam znalezc na KWC tego kremu jak ja szukalam go w Avenkach (ach ta sesja - juz mi mozg paruje hehe)

Pozdrawiam
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 15:59   #325
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Chcesz skaczyc z tluszczem na twarzy:UZYWAJ KREMU MATUJACEGO Z SIARKI .SIARKOWA MOC KREM NAPRAWDE POLECAM ,MATUJE DOSKONALE.KUP BO WARTO.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:06   #326
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Jak chcesz by zniknal ten tluszcz kup sobie krem matujacy ,NAJLEPIEJ TO KREM SIARKOWY ,SKUTECZNY I POMAGA.KUP BO WARTO
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:07   #327
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Krem Siarkowy
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:08   #328
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez Domisinia Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kochaneczki które tu weszły ;* mua , słuchacie mam big , big , big , biga problema !! mam cere tłóstą ale cholernie !! nie tylko w strefie T ja mam raczej strefe O zapełnioną ;/ mam całą CAŁĄ twarz tak tłóstą świecącą i pocącą że to masakra ! rano sie budze a z za płatków nosa , spływają mi tłusto biało przezroczyste ślizgie krople , łojo potu ;( co sie z tym wiąże mam pełno (PEŁNO) WĄGRÓW , na nosie !! na brodzie
i wchądzać na polika !! kompletnie nie wiem co mam robić codziennie powtarzam taki plan :
1.wyciskam wągry
2.przemywam twarz spirytusem salicynowym ,
3.miejsca wyciśnięte* wodą utlenioną,
4. twarz przemywam tonikiem nivei matujący skórę
5.nakładam krem nivei , matujący skórę
6.nakładam krem z masła czekoladowego (na poprawienie karnacji)
jak wszystko sie wchłonie ( zazwyczaj po 30min. z suszarką w ręce ;( ) biorę ciepły ręcznik i ocieram twarz do sucha (po czym nos i tak mi wydaje pot !
7. moge sie malować ! (oczywiście odpada puder podkład i takie tam ) tylko cienie do powiem tusz do rzęs i błyszczyk ....

Pomóżcie mi , co moge zrobić z moją skórą !! BŁAGAM WAS !! POMÓŻCIE !! ;(;(
KREM SIARKOWY
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 18:30   #329
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Chcesz skaczyc z tluszczem na twarzy:UZYWAJ KREMU MATUJACEGO Z SIARKI .SIARKOWA MOC KREM NAPRAWDE POLECAM ,MATUJE DOSKONALE.KUP BO WARTO.
Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Jak chcesz by zniknal ten tluszcz kup sobie krem matujacy ,NAJLEPIEJ TO KREM SIARKOWY ,SKUTECZNY I POMAGA.KUP BO WARTO
Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Krem Siarkowy
Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
KREM SIARKOWY

Nie masz nic wiecej ciekawego do powiedzenia???

Wystarczy raz napisac a nie zasmiecac watek. Poza tym uzywanie trybu rozkazujacego jest troche nie na miejscu!!

A jesli chodzi o krem siarkowy, to na dluzsza mete wysusza skore i sprawi, ze bedzie sie jeszcze bardziej przetluszczac.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 18:56   #330
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Majorka chciała zasugerować,że warto od razu kupić cztery kremy,hihihi ...
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-22 20:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.