Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy. - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 11:57   #571
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Nataszka, bejca ładnie wygląda, jak drewno jest surowe wcześniej albo bardzo dobrze oszlifowane-musiałabyś zedrzeć wszystkie powłoki dokłądnie.
Przejdź się do jakiegos marketu budowlanego-tam są próbki różnych środków do malowania drewna-zobaczysz,jak to wygląda na drewnie
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 22:03   #572
melissa89
Wtajemniczenie
 
Avatar melissa89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 113
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
melissa, tapety przykleja się klejem do tapet, tylko
dziękuję
__________________
insta mam i ja
melissa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 00:15   #573
dziewczyna1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

drogie dziewczyn,pomalowałam meble farba akrylową do drewna i metali dekoral,kolor caffe latte,czym mogę to pokryć by nie schodziło przy zadrapaniach przez pazurki kocie?
dziewczyna1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:44   #574
nataszka-servus
Przyczajenie
 
Avatar nataszka-servus
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Nataszka, bejca ładnie wygląda, jak drewno jest surowe wcześniej albo bardzo dobrze oszlifowane-musiałabyś zedrzeć wszystkie powłoki dokłądnie.
Przejdź się do jakiegos marketu budowlanego-tam są próbki różnych środków do malowania drewna-zobaczysz,jak to wygląda na drewnie
Tak zrobię, dziękuję za radę
__________________
życie jest piękne, nieprawdaż?
nataszka-servus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:42   #575
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Dziewczyno, ja bym pomalowała jakiekolwiek meble lakierem akrylowym-bo nie śmierdzi i szybko wysycha.Ale twardsze są "śmierdziuchy"-lakiery poliuretanowe, z tym że trochę zażółcają (przy Twoim kolorku raczej bez znaczenia).Nie znam się na kocich pazurkach, jak bardzo są ostre i groźne dla mebli.Może jednak kilka warstw akrylowego lakieru starczyłoby? Moim zdaniem tak
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 11:15   #576
mikusia08
Przyczajenie
 
Avatar mikusia08
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 29
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

witajcie

troszke was poczytalam) jakis czas temu a dzis chce sie wziasc do pracy ale potrzebna wasza pomoc ))
nie mam aparatu aby zrobic foteczke
kupilam na targu staroci piekna komode z wieszakiem i lustrem...kpl
jest ona w kolorze wanili niestetety jest dosc zniszocza i farba pozdzierana widac ze ktos ja pomalowal a wanilie wczesniej byla na bialo....
szafka jest akrylowa faarba pomalowana czyli ma polysk
kupilam juz plyn ktory usuwa tego typu powierzchnie kupilam tez akrylowa farbe w tym samym kolorku jednak wiem ze to o wiele ciezsze malowanie niz zwykla farba... mooje pytanie czy malowac to lepiej walkiem czy pedzelkiem jak uniknac smug??
szafka w stylu tej http://allegro.pl/komoda-w-stylu-bie...225402452.html

choc moja jest ladniejsza hihi buziaki
mikusia08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 20:42   #577
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

maleńkim wałeczkiem, są specjalne do akryli
miejsca mało dostępne gąbeczką -taką do mycia naczyń
nie wolno kłaść drugiej warstwy dopóki pierwsza nie wyschnie bo całość będzie złazić na wałek płatami
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 20:40   #578
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

podobnym sposobem odnowiłam starą komodę rodzinną ma swój klimat i teraz coś ode mnie ostatnio udało mi się odnowić starą lodówkę, nałożyłam na nią ozdobną matę magnetyczną z widokiem na wieżę Eiffla i tak się zastanawiam jak dobrać do tego meble?? coś surowego i nowoczesnego czy bardziej kolonialnego??
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:40   #579
mia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Mia, przypomniało mi się,że są takie firmy internetowe, że przysyłasz im obojętnie jakie zdjęcie (np. wykonane przez siebie) i oni Ci robią z tego fototapetę w dowolnym rozmiarze.Widziałam gdzieś to w jakieś gazecie mieszkaniowej, babka zrobiła sobie drzwi przesówne szafy właśnie w takiej czcionce drukarskiej.Niestety nie kojarze,jak się nazywa ta usługa ...
Faktycznie, nawet wpadłam dzisiaj na stronę firmy, która zajmuje się takimi rzeczami

Cytat:
Napisane przez LuckyCharm Pokaż wiadomość
podobnym sposobem odnowiłam starą komodę rodzinną ma swój klimat i teraz coś ode mnie ostatnio udało mi się odnowić starą lodówkę, nałożyłam na nią ozdobną matę magnetyczną z widokiem na wieżę Eiffla i tak się zastanawiam jak dobrać do tego meble?? coś surowego i nowoczesnego czy bardziej kolonialnego??
ja bym wybrała nowoczesne mata jest czarno-biała? jeśli tak to tym bardziej widzi mi się taki surowszy klimat :P

Edytowane przez mia23
Czas edycji: 2010-10-04 o 17:46
mia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:04   #580
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

ja bym wybrała nowoczesne mata jest czarno-biała? jeśli tak to tym bardziej widzi mi się taki surowszy klimat :P[/QUOTE]

no właśnie jest w tonacji szaro- czarnej z dodatkiem złotych odcieni, racja w sumie surowszy klimat odpowiadałby takiemu wnętrzu, a mata byłaby czymś co wyróżnia kuchnię muszę jeszcze tylko znaleźć odpowiednie matowe płytki na podłogę
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 14:54   #581
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

ja też myślę, że kolor podłogi powinien być stonowany, sama mam matę na lodówce i jeśli chodzi o resztę dodatków to jestem ostrożna, bo sama mata jest już ozdobą i dodatki oraz kolor ścian i podłogi powinny ze sobą współgrać
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 20:01   #582
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

a jak masz urządzoną kuchnię? jak dobrałaś kolory ścian i podłogi? meble też masz neutralne? hmm w sumie trochę się z Tobą zgadzam, że nie powinno się przesadzać z ozdobami a matę masz bardzo wzorzastą?
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 18:41   #583
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Dziewczyny, mam pytanie, rodzice dali mi zsafkę, którą kupili rok temu, ale w międzyczasie mocno 'zmasakrowali' . Szafka jest z płyty, miała kolor jasnego drewna, tato najpierw pomalował ją na biało, żeby pasowała jemu do wnętrza, a po pół roku, przeniosł ją gdzie indziej i wtedy okleił czymś i pomalował na fioletowo...jak ja mogę pozbyc się tych warstw? papierem wystarczy?? dodam, że ta okleina dośc łatwo odchodzi...może więdz ją poodrywac gdzie się da a resztę zeszlifowac?? Chciałabym ją pomalowac na jasny brąz/beż-czym miałabym to zrobic??
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 15:13   #584
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

witam!

podbijam wątek!

bardzo lubię stare meble, takie z duszą

swojego czasu odnowiłam dwa fotelo/krzesła które zalegały u dziadków w piwnicy(idąc na studia na stancji było tylko łóżko i szafa a więc reszte rzeczy musiałam sobie sama zorganizować) siedzisko odkręciłam, zmieniłam gąbkę, obiłam grubszym materiałem (zasłoną kupioną w ciuchlandzie) drewnianą ramę oczyściłam papierem ściernym (za namową TŻa użyłam wiertarki i wymiennych nakładek do których przykręcało się papier ścierny - poszło o wiele szybciej a do tego chciałam z ciemnych zrobić jasne a więc zdzierana warstwa musiała być grubsza). po oczyszczeniu pomalowałam drewno lakierobejcą o ile się nie mylę 2 albo 3 razy. efekt super. żałuje że nie zrobiłam zdjęcia z efektem "przed".
tak samo zrobiłam ze stolikiem i szafką.

w planach mam przerobić:
- 2 krzesła (mają bardzo nietypowy kształt, miękkie oparcia i siedziska) i są szalenie wygodne! chce pomalować je bejcą na kolor wenge a siedziska i obicie zrobić ze skóry (w leroy merlin) widziałam ciemnofioletową eko-skórkę na metry. myślicie że fajnie by to wyglądało?
- stary drewniany kredens (skarb po prababci) jest taki zwykły kuchenny pomalowany na biało - chyba każdy wie o jaki chodzi. gdzieś na internecie (możliwe ze na wizażu a może to było forum murator) widziałam właśnie taki kredensik po renowacji - zdarta farba do czystego, pomalowany bejcą? lakierem? ale tak że kolor był lekko cieniowany (orzech?) i zakochałam się w efekcie końcowym mam nadzieję że mój kredensik też wyjdzie przynajmniej podobnie.
- toaletka (z szufladkami i szafeczkami, i lustrem ze składającymi się po bokach skrzydłami) też taki typowy mebelek. chce wyczyścić ją papierem ściernym i pobejcować ( chodź rozważam pomalowanie frontów coś na styl ala picasso - widziałam taką szafeczkę w programie na tvn style (dom na pokaz). całość jest lakierowana na wysoki połysk! ale z połączeniem z tym malowidłem coś niesamowitego.

co o tym myślicie?

kma1982
jak najbardziej! zedrzyj tą okleinę a później zeszlifuj papierem ściernym na gładko. skoro szafka jest z płyty a nie drewna, bejce i lakierobejce raczej odpadają. wybierz farbę olejną? chyba olejna by sie nadawała. są specjalne farby do malowania szafek z płyt (moja mama kupiła taką aby przemalować szafki w kuchni).
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 15:53   #585
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Kma, ale płyta ma powierzchnię porowatą-nie tak jak deska i dlatego się ją okleja. W Twoim przypadku to chyba pozostaje zedrzeć starą okleinę i nakleić nową, teraz sa nawet fajne wzory w sklepach
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 16:33   #586
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

kadu87 to pokaż zdjęcia tych zrobionych krzesel, nawet jesli nie masz djecia "przed" jestem ciekawa efektu
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 18:27   #587
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Kadu , ja również chętnie obejrzę efekty Twojej pracy
A ten kredens jest pomalowany teraz farba olejną (bo tak zwykle robili)? I czym będziesz usuwać te stare powłoki-papierem ściernym, czy chemicznie.To będzie sporo roboty.

Ja juz tydzień bujam się z tym biurkiem,ale to dlatego, że czasem zapominam,że już mogę kłaść nast. warstwę.
Dzis kupiłam farbe akrylową do drewna "Śnieżka" i faktycznie-krycie prawie 100 % (no dwie wartswy w zupełności by wystarczyły), ale od razu zauważyłam,że w porównaniu do używanej poprzednio farby("Bloom"-szybko się skończyła) ta ma taki brzydszy odcień bieli-nie taki czyściutki i zimny, tylko jakis taki mleczny...

Wybrałam tez lakier akrylowy o "jedwabistym połysku".Ja bym wolała biurko matowe,ale spytałam sie córki i ta chciała z połyskiem-więc poszłyśmy na kompromis
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:27   #588
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

kredens jest pomalowany zwykła farba olejna białą. czyścic mam zamiar mechanicznie tzn bez użycia środków chemicznych. papierem ściernym ręcznie i przy użyciu wiertarki z nakładką do papieru ściernego.

zamieszczam zdjęcie fotelika po odnowieniu. przepraszam za jakość zdjęcia ale nie miałam cyfrówki a zdjęcie jest z komórki. przez flesz przednie nogi krzesła wydają się jaśniejsze niż reszta ale na real są w jednakowym odcieniu.
pierwotnie krzesełka (są 2 sztuki) były w kolorze ciemno brązowym, lakierowane na wysoki połysk, obicie chyba było bordowe? nie potrafię określić bo stan ich był tragiczny (całkiem zapleśniałe i podarte).

dałam im "nowe życie" i teraz kolorystycznie pasują do jasnych mebli w moim pokoju (zabrałam je wyprowadzając się ze stancji).

zdjęć stolika nie zrobię bo na stałe zagościł u mojej Mamy .

Wracając do kredensu: bardzo podoba mi się efekt ze zdjęcia nr.2. Może wiecie jak osiągnąć efekt takich smug? zastanawiam się też nad pobejcowaniem kredensu na ciemno niebiesko z takimi przetarciami? (zaznaczam pobejcowanie a nie pomalowaniem akrylową farbą) będzie pasować w kuchni w moim nowym domu (bardzo jasne drewniane szafki kuchenne + odcienie niebieskiego na mozaice. Byłby to taki nietypowy akcent w kuchni. Co o tym sądzicie?
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 21:01   #589
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Kadu, fajne to krzesło-taki typowy 'PRL"-to ostatni krzyk mody

Kredens ze zdjęcia,to myślę,że jest lakierobejcą pomalowany i to pewnie raz, bo ten efekt,to widac,że tylko raz pędzlem przejechane-a normalnie trzeba wioele razy nim przeciągnąć,żeby równomiernie wyszło.
Wersja niebieska tez może być ciekawa-chyba nawet fajniejsza,niż ta na zdjęciu.
Jak chcesz bez lakierowania-samą bejcą, to najlepiej przeprowadzic próbę w niewidocznym miejscu.Jak drewno jest ciemne,to ten kolor niebieski będzie taki "mało niebieski", bo te bejce nie sa takie bardzo barwiące.Widziałam ostatnio próbki w markecie budowlanym-były efekty jakiegoś tam drewna pomalowanego samą bejcą i drewna uprzednio wybielonego wybielaczem do drewna i dopiero potem pomalowanego bejca kolorową-tu efekt był bardziej barwny.Oczywiscie nie było mowy o zbytniej jaskrawości

A ja już prawie skończyłąm buirko córki malować.Nie jestem z efektu do końca zadowolona, bo mimo szlifowania powierzchni po każdej warstwie lakieru-widac smugi po pędzlu.Szlifowałam papierem drobnoziarnistym-600. Ostatnią warstwę lakieru nałożyłam wałeczkiem akrylowym,ale i tak było widac smugi pędzla po wyschnięciu.

No i lakier, który miał byc bezbarwny i nieżółknący, okazał się lekko żółtawy-ale to widac tylko z bardzo bliska- z daleka jest w miare ok.

No i przy lakierowaniu przyklejały mi się takie maleńkie kłaczki,co przy białej powierzchni było bardzo widać, musiałam na bieżąco je wycierać,ale i tak kilka zostało...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 09:08   #590
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

fajne to krzesełko!. Kurde ja przeszukałam moją piwnice w poszukiwaniu jakiś takich włąśnie starych mebli do przeróbki, ale niestety nic nie znalazłam, a niesttey u mnie właśnie nie ma jakiś targów staroci, czy coś w tym stylu
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:16   #591
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Beatiska, u mnie w mieście też nie ma targów staroci (choć w sumie można czasem coś kupić na giełdzie samochodowej), ale są takie stare meble w komisach .No i regularnie szukam takich okazji na allegro
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 20:46   #592
kadu87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 213
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

xandra78 co do bejcy to znalazłam taka która "powinna" dać intensywny efekt. ale oczywiście sprawdzę gdzieś z tyłu zanim potraktuje tym całość.

pokażę Wam tą toaletkę która czeka do odnowienia. przepraszam za jakość zdjęć ale są z kom.
kadu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 22:36   #593
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Kadu, no widzę potencjał w tym mebelku,oj widzę.Już nie mogę się doczekać efektu
Choć widzę też, że będzie sporo roboty ze szlifowaniem, no ale raczej warto
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 11:48   #594
ciotka klotka
Raczkowanie
 
Avatar ciotka klotka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 98
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

mój sposób na przerobienie starej paskudnej ozdoby na modny kicz ;]
__________________
Kobieta w połowie jest małą prawdą, w połowie małym kłamstwem, a w całości wielką niewiadomą.
ciotka klotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 21:10   #595
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ciotka klotka Pokaż wiadomość
mój sposób na przerobienie starej paskudnej ozdoby na modny kicz ;]
Genialne
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 14:07   #596
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

A jak myślicie: Czy na meble można nakleić tapetę ścienną? Niektóre mają naprawdę piękne wzory i są ładniejsze od oklein.
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 14:17   #597
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Kaskaj, oczywiście,że mozna!.Były nawet wklejane zdjęcia-cofnij się o kilka stron.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 19:28   #598
ABRA_ABRA
Zadomowienie
 
Avatar ABRA_ABRA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Schaffhausen / Szwajcaria
Wiadomości: 999
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
A jak myślicie: Czy na meble można nakleić tapetę ścienną? Niektóre mają naprawdę piękne wzory i są ładniejsze od oklein.

Tapeta sie nadaje
A tu przyklad :

Komoda przed : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70121763
i komoda PO (fotka)

A tu mini kurs: http://www.domzpomyslem.pl/show/szafka-na-tapecie
ABRA_ABRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 20:50   #599
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

xandra78 i ABRA_ABRA dziękuję za odpowiedź

Powiem tylko tyle: Prześliczne!!!!
Też chce takie!
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 12:54   #600
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Podziwiam Wasze pomysły na odnawianie mebelków i tak sobie pomyślałam, że może podpowiecie mi jak mogłabym zrobić ciekawy żyrandol z tego mojego "koszmaru PRL-u"
Oczywiście były niegdyś jeszcze szklane klosze. Mam do tego brzydactwa sentyment W sypialni mam trochę bibelotów w stylu folk.
Myślałam nad przemalowaniem żyrandola ale nie wiem czy wzory dodać na nim- po prostu jak nadać mu charakteru?
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 09:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.