Pomocy !! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 12:58   #31
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Pomocy !!

Mówimy o gotowanych i pieczonych kościach...one robią się bardziej kruche i wtedy łamią na drobne igiełki....nie mylmy pojęć a metoda karmienia BARF....opiera się tylko i wyłącznie na mięsie surowym, kościach a także warzywach....Moje psy jedzą korpusy indycze lub z kurczaka....czasami surowe a czasami mielone i gotowane.....

Twój problem dotyczy jak zrozumiałam szczeniaka....moje szczeniaki jedzą tylko i wyłącznie namoczoną karmę odpowiednią do wieku....a nie kiełbaski czy kości .....Poczytaj trochę o żywieniu szczeniąt bądź porozmawiaj o tym z dobrym dietetykiem psi lub weterynarzem...

Kości wołowych się nie gotuje tylko daje na surowo dla szpiku....daje sie kurze łapki albo gotuje z nich galaretę....Poczytajcie o karmieniu surowym wiesem metodę sprawdzoną BARF
__________________
www.pieseczki.com

Edytowane przez dog in the wood
Czas edycji: 2009-02-16 o 13:01
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 13:08   #32
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Pomocy !!

Dog in the wood, nie rozpisywałam się na temat BARFu chciałam tylko napisać, że można karmić psiaka drobiem nawet z elementami chrząstek czy kostek tylko trzeba wiedzieć jak Ale masz rację, warto o tym poczytać bo to całkiem ciekawe (jak dla mnie na przykład).

Co do autorki to coś się nie odzywa... ciekawe jak tam psiak się ma?
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 13:09   #33
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Pomocy !!

Tak nie mylmy pojęć. Co innego surowe a co innego gotowane kości. Tak czy inaczej nie powinna w ogóle dawać szczeniakowi kości pod żadną postacią.
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 13:18   #34
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pomocy !!

I co byłaś u weta?

Chryste,że też za głupotę ludzi musi płacić biedny pies
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 13:33   #35
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Pomocy !!

JA nie lubię jak ktoś się nie zna i piszę głupoty...ja duże psy karmie surowym albo mielonym i gotowanym a małe tylko mielonym gotowanym i drobiowym (indyczym lub kurczaka + warzywa )....Ale cóż macie racje kiłbasa i kości + szczeniak = problem i głupota - niewiedza
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 14:13   #36
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Pomocy !!

Dog in the wood, nie wiem czy to "pisanie głupot" było skierowane do mnie? Bo wydaje mi się, że tak, chociaż nie wiem zupełnie czemu. Autorka wątku pisała o przetworzonych termicznie kościach z kurczaka (czyli domyślam się, że dała je psiakowi w całości kości z udka) i do tych się odniosłam, że kości lepiej podawać surowe i to też nie każde. Nie napisałam nigdzie, że nie wolno dawać kości zmielonych w postaci przetworzonej bo nawet nie zamierzałam bo temat był o całych. Może mój post został źle zrozumiany ale nie uważam, żebym wypisywała głupoty.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 15:44   #37
dog in the wood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 555
Dot.: Pomocy !!

Post nie był do Ciebie....przecież sama pisałaś że interesujesz się żywieniem Barf...pisałam do tych którzy nie maja pojęcia o żywieniach zwierząt i piszą głupoty... Gunia nie wiem czy zauważyłaś ale się w większosci zgadzamy w poglądach...
__________________
www.pieseczki.com
dog in the wood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 16:00   #38
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez klaudia8551 Pokaż wiadomość
hey ) Wczoraj na walentynki kupiłam od mojego wujka szczeniaka mojemu chłopakowi... do dzisiaj wszystko było o.ka niedawno maluch zaczął robić twarde zwarte kupki z domieszką krwi... jest troszkę osowiały i dużo śpi... zanim zachorował dostał do jedzenia kość od kurczaka mogła mu zaszkodzić?? boje sie o niego że stanie mu sie coś poważnego... a nikt by nie chciał żeby zdechł jest pogodnym pieskiem tylko teraz taki jakiś sie zrobił.... brzuszek miałtwardy ale po zrobienu kilki kupek z krwią zrobił sie miękki... może szczenię sie przeżarło...?? piesek nie jest rasowy to zwykły kundelek... nie dostawał do jedzenia nic szczególnego troche szybki z indyka troche kiełbaski i wode do picia wczoraj robił kupę zwykła normlaną brązową... dziś po tej kostce coś zaczeło sie dziać... proszę pomóżcie... PRROSZĘ O JAKĄ POMOC !!
nie wierze w to co czytam Ludzie do diabla szczenie ma delikatny zoladek jak niemowle, czy nakarmilabys swoje niemowle kielbasa?????
Dla szczeniecia gotuje sie ryz z warzywami i piersia z kurczaka, a nie podaje kosci albo wedline ktora jest wrecz szkodliwa.
Sa ludzie ktorym powinno zabronic sie kupowanie zwierzat.
Po drugie jak nie masz pieniedzy na weta, albo zalujesz to po co Ci pies????? Kup sobie pluszaka!!!!

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-02-16 o 16:02
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 16:02   #39
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Pomocy !!

To przepraszam Dzisiaj ogólnie jestem jakaś przewrażliwiona

BTW, tutaj na wizoożu były już wątki typu, że piesek umiera, dusi się, ślini i inne takie tematy i zawsze mnie to rozwala, czemu Ci ludzie nie przejdą się od razu do weta tylko pytają anonimowych ludzi na forum, którzy i tak pewnie im nie pomogą bo nie znają się, nie widzą psa itd... Potem po słusznej nagonce na takie osoby te znikają i ślad po nich ginie na wątku, a wszysycy Ci, którzy chcieli pomóc i zależało im na losie psiaka dopytują się i zastanawiają jak to się potoczyło...W sumie to najgorsze jest to, że ludzie bez podstawowej wiedzy kupują psa i myślą, że to tylko pies, wszysycy potrafią mieć psa to i ja potrafię...a to wcale nie jest takie hop siup i samo głaskanie i pełna micha czegokolwiek nie wystarczy...
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:06   #40
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
To przepraszam Dzisiaj ogólnie jestem jakaś przewrażliwiona

BTW, tutaj na wizoożu były już wątki typu, że piesek umiera, dusi się, ślini i inne takie tematy i zawsze mnie to rozwala, czemu Ci ludzie nie przejdą się od razu do weta tylko pytają anonimowych ludzi na forum, którzy i tak pewnie im nie pomogą bo nie znają się, nie widzą psa itd... Potem po słusznej nagonce na takie osoby te znikają i ślad po nich ginie na wątku, a wszysycy Ci, którzy chcieli pomóc i zależało im na losie psiaka dopytują się i zastanawiają jak to się potoczyło...W sumie to najgorsze jest to, że ludzie bez podstawowej wiedzy kupują psa i myślą, że to tylko pies, wszysycy potrafią mieć psa to i ja potrafię...a to wcale nie jest takie hop siup i samo głaskanie i pełna micha czegokolwiek nie wystarczy...
Też mnie to zastanawia
Jak mojej psinie pazur się wrósł w łapkę to w mgnieniu oka byłam u weta chociaż było parę minut do zamknięcia i do tej pory nie mogę sobie darować tego niedopatrzenia.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 08:03   #41
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
... czemu Ci ludzie nie przejdą się od razu do weta tylko pytają anonimowych ludzi na forum, którzy i tak pewnie im nie pomogą bo nie znają się, nie widzą psa itd
Bo:
- szkoda pieniędzy,
- poczekamy, może samo przejdzie,
- wet za daleko/już późno, pewnie nikt nie przyjmuje/pewnie to nic takiego i tylko się wygłupię.

Na forum każdy jest anonimowy i można pomęczyc innych bez konsekwencji. Ja za to mam tak, że pędzę z każdą pierdołą do lekarza/weta i wydębiam przeróżne badania dla każdego z mojej dziecięco - zwierzęcej trzódki. Często to rzeczywiście są pierdoły, ale raz okazało się u weta, ze pies ma... anginę.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 12:08   #42
aniaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: elsewere Silesia
Wiadomości: 26
GG do aniaj
Dot.: Pomocy !!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311018 ...

Tak jak już przedpiszcy pisali: kości drobiowych (kości długich np. z udka i to po obróbce termicznej) i kiełbasek nie podaje się szczeniętom.
Poza tym na psa trzeba się przygotować (i nie ważne, czy rasowy z rodowodem, czy zwykły kundelek), nawet jeśli to ma być "prezent", to lepiej to przedyskutować z osobą, która ma być obdarowana, bo może się okazać, że to niechciany prezent i jak tylko się znudzi/podrośnie psiak wyląduje w lesie... na ulicy i jeśli się ktoś zainteresuje, to może trafi do schroniska. Ale się nie czarujmy
aniaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 13:04   #43
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez aniaj Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311018 ...

Tak jak już przedpiszcy pisali:kości drobiowych (kości długich np. z udka i to po obróbce termicznej) i kiełbasek nie podaje się szczeniętom.
Poza tym na psa trzeba się przygotować (i nie ważne, czy rasowy z rodowodem, czy zwykły kundelek), nawet jeśli to ma być "prezent", to lepiej to przedyskutować z osobą, która ma być obdarowana, bo może się okazać, że to niechciany prezent i jak tylko się znudzi/podrośnie psiak wyląduje w lesie... na ulicy i jeśli się ktoś zainteresuje, to może trafi do schroniska. Ale się nie czarujmy
Zadnych kosci nie podaja sie szczenieta!!! A kazda zmiane pokarmu robi sie pomalutku, stopniowo!
Na kupno psa z rodowodem ludzie sie z reguly przygotowuja, bo taki pies kosztuje kase!
A kundla czesto biora ludzie nierozsadni jak kolezanka z pierwszego postu, co tam, za darmo, po diabla wydawac na weta, jak zdechnie wezmie sie innego i znowu bedzie malutki i puchaty.
Jak ja niecierpie takich ludzi!
A kupowanie zwierzecia jako prezent to osobny temat
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 17:56   #44
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Pomocy !!

i co z psem???????
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 20:32   #45
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez malinka18222 Pokaż wiadomość
i co z psem???????
Obawiam się, ze tego już sie nie dowiemy. Dziewczyna dostała małą burę za lekkomyślnośc i więcej się tu nie odezwie. Tak się kończy wiele wątków z prośbą o pomoc.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:29   #46
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
Tak się kończy wiele wątków z prośbą o pomoc.
Ja rozumiem to byl/jest pierwszy pies ktorego wzieli i rozumiem, ze mozna w takim wypadku nie wiedziec czym karmic pieska.
Ale wytlumacz mi jak mozna miec w domu internet (klaudia8551 ma bo sie tu pojawila,) i nie poszukac czym karmi sie szczenie. Wystarczy pol gdziny i wiesz wszystko lacznie z wychowaniem szczeniecia.
Mi sie wydaje,ze klaudia8551 jest nastolatka, ktora wychowala sie na ogladaniu filmu typu Reksio i Pluto. Widziala, ze psy lubia kosci i nakarmila nimi kilkutygodniowe szczenie, wcale sie bym sie nie zdziwila, jesli psiak sie po nich przekrecil, kosci u doroslych psow moga wywolac zatwardzenie, a co dopiero u szczeniecia.
Gdyby klaudia8551 naprawde szukala pomocy zapakowalaby psa i jak najszybciej poleciala do weta, a nie siedziala na wizzazu i gdybala czy pies przezyje czy nie.
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 14:49   #47
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez zartownis;11051063[B
]Ja rozumiem to byl/jest pierwszy pies ktorego wzieli i rozumiem, ze mozna w takim wypadku nie wiedziec czym karmic pieska.[/B]
Ale wytlumacz mi jak mozna miec w domu internet (klaudia8551 ma bo sie tu pojawila,) i nie poszukac czym karmi sie szczenie. Wystarczy pol gdziny i wiesz wszystko lacznie z wychowaniem szczeniecia.
Mi sie wydaje,ze klaudia8551 jest nastolatka, ktora wychowala sie na ogladaniu filmu typu Reksio i Pluto. Widziala, ze psy lubia kosci i nakarmila nimi kilkutygodniowe szczenie, wcale sie bym sie nie zdziwila, jesli psiak sie po nich przekrecil, kosci u doroslych psow moga wywolac zatwardzenie, a co dopiero u szczeniecia.
Gdyby klaudia8551 naprawde szukala pomocy zapakowalaby psa i jak najszybciej poleciala do weta, a nie siedziala na wizzazu i gdybala czy pies przezyje czy nie.
A ja tego nie rozumiem Sama miałam 10 lat jak wzięliśmy do domu psa i pomimo szczeniackiego wieku chyba już z rok przed (kiedy zaczęłam prosić rodziców o psa) zaczęłam czytać książki,poradniki dotyczące psów,całą masę tego wypożyczałam z bibliotek,w tajemnicy odkładałam pieniądze do skarbonki,żeby za swoje kupić obrożę,smycz,łóżko itd.więc jak widać się da tylko trzeba chcieć.
A niestety większość dzieciaków wiadomo jak podchodzi do psów-póki jest mały,puchaty i nie sprawia problemów to jest super,a potem won na ulicę albo do schroniska

Swoją drogą też jestem ciekawa co z psem,odezwij się autorko wątku!
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 15:33   #48
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Pomocy !!

Myślę, że nie ma co generalizować bo ja znam osoby mające 12, 13 lat i wspaniale opiekujące się swoimi psami o naprawdę dużej wiedzy na temat psiaków. Wiadomo, że te osoby uzaleznione są finansowo od rodziców ale to one same ustaliły diety swoich psów, chodzą z nimi na spacery i bawią się w sporty z psiakami. Znam też 35 letnie osoby, które w ogóle nie potrafią zając się swoim psem, a niestety takiego posiadają. Najważniejsze, żeby przed podjęciem decyzji o przyjęciu psiaka do domu coś poczytać ale niekoniecznie w necie bo czasem to co mozna tu znaleźć co ludzie wypisują to porażka, no chyba że psie portale (a mam na mysli jeden lub jakieś mądre fora. Poza tym wiedzę na temat psiaków można zdobywać cały czas w trakcie posiadania psiaka i naprawdę to jest fajna i przydatna wiedza. I mówię stanowczo nie przeciwko kupowania zwierząt (każdego gatunku) na prezent w postaci niespodzianki!
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 17:55   #49
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
A niestety większość dzieciaków wiadomo jak podchodzi do psów-póki jest mały,puchaty i nie sprawia problemów to jest super,a potem won na ulicę albo do schroniska
O nie - nie zgadzam sie z tym sposobem myślenia: to nie dzieci biorą psa tylko (99% przypadków) rodzice. To nie dzieci oddają psów do schroniska lub wyrzucają na ulicę tylko rodzice, głupi i bezmyślni oraz nieodpowiedzialni a przez zlepek tych cech - bezlitośni, ale to wciąż sa osoby dorosłe.
Dzieci po prostu mogą się zwierzęciem znudzić, ale to rola rodzica żeby
a/ wychować dziecko w poczuciu odpowiedzialności za zwierzę
b/ samemu pokazać że za swoje decyzje bierze się odpowiedzialność.

Niezdolni do tego dorosli postepują tak, jak opisałas
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.

Edytowane przez palomino
Czas edycji: 2009-02-19 o 18:06
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 14:26   #50
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
O nie - nie zgadzam sie z tym sposobem myślenia: to nie dzieci biorą psa tylko (99% przypadków) rodzice. To nie dzieci oddają psów do schroniska lub wyrzucają na ulicę tylko rodzice, głupi i bezmyślni oraz nieodpowiedzialni a przez zlepek tych cech - bezlitośni, ale to wciąż sa osoby dorosłe.
Dzieci po prostu mogą się zwierzęciem znudzić, ale to rola rodzica żeby
a/ wychować dziecko w poczuciu odpowiedzialności za zwierzę
b/ samemu pokazać że za swoje decyzje bierze się odpowiedzialność.

Niezdolni do tego dorosli postepują tak, jak opisałas
Faktycznie,masz rację
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:27   #51
Ravissante
Wtajemniczenie
 
Avatar Ravissante
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 061
Dot.: Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez klaudia8551 Pokaż wiadomość
a czy on nam zdechnie ?? ( nie zagoi mu się to samo?? boże ja się nie znam na pieskach... dlatego tak wypytuje przepraszam ;/
masakra po co bierzesz pod opiekę psa jak nie masz pojęcia bladego o ich wychowaniu i na dodatek pieniędzy na jego utrzymanie? bo piesek miał być prezentem dla chłopaka? żal !!!
__________________

The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.

Ravissante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:46   #52
Nataluska1
Raczkowanie
 
Avatar Nataluska1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolnośląsk
Wiadomości: 39
Dot.: Pomocy !!

Jezu Chryste. Załamałam się. Kupujesz psa i nie przeczytasz o jego zwyczajach, co powinien jeśc taki maluszek, jak go traktowac? Przeciez to jak male dziecko.. Z nim trzeba delikatnie .. Biedny maluch
Nataluska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.