sushi - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-23, 08:20   #391
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Clara 11 Pokaż wiadomość
Ja dla córki robię vega maki - wyłącznie z warzywami ( ogórek, avokado, marchew, dymka), nie mam pojęcia czy wodorosty można w ciąży? Czekamy na dokumentację z debiutu
No właśnie też nie wiem, jak to z wodorostami jest...

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam na necie , że można, a znowu gdzieś też słyszałam, że nei można, zdania podzielone, ja radzę poszukać na necie
Znalazłam, że chodzi głównie o rybę. Ale jeszcze poszukam.
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 17:41   #392
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam na necie , że można, a znowu gdzieś też słyszałam, że nei można, zdania podzielone, ja radzę poszukać na necie
Kobiety w ciązy nie mogą jeść sushi ze względu na surową rybę, jeżeli jest to wyłącznie vega maki albo maki z wędzonym łososiem to wydaje mi się ,że jak najbardziej tak
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 07:36   #393
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: sushi

Wklejam z wczoraj.
Zdjęcie pewnie nie pokaże nic nowego, ale knajpka i zestaw cały czas ten sam.
Nie nadążam z czytaniem Was...
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:51   #394
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Wink Dot.: sushi

Dodałem nowe filmy mojego autorstwa jak co robić zobaczcie sami i jestem w trakcie dodawania zdjęć z mojej malutkiej domowej impreski

i zdjęcia też już są
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl

Edytowane przez luljusz
Czas edycji: 2009-03-25 o 21:29
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:55   #395
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: sushi

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Może kiedyś sama spróbuję zrobic, ale dopiero jak skończe karmic.

Cytat:
Napisane przez Clara 11 Pokaż wiadomość
Ja dla córki robię vega maki - wyłącznie z warzywami ( ogórek, avokado, marchew, dymka), nie mam pojęcia czy wodorosty można w ciąży? Czekamy na dokumentację z debiutu
Jak byłam w ciaży to gdzieś wyczytałam,że nie można jeśc surowizny - w tym surowe ryby, owoce morza - bo m.in rtęc. Wędzona ryba też jest uważana za surową!!!
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:24   #396
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Może kiedyś sama spróbuję zrobic, ale dopiero jak skończe karmic.



Jak byłam w ciaży to gdzieś wyczytałam,że nie można jeśc surowizny - w tym surowe ryby, owoce morza - bo m.in rtęc. Wędzona ryba też jest uważana za surową!!!
Właśnie do tego też dotarłam. Nie będzie surowizny, dla mojej Bratowej vega maki Już kupiłam produkty podstawowe, teraz jeszcze warzywka i paluszki krabowe. Już się nie mogę doczekać

Dziękuję Wam
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:34   #397
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Talking Dot.: sushi

Zapraszam rownież do działu czat postaram sie być na nim najczęściej jak się tylko da jak mnie nie ma to albo spie albo sushi klepie w pracy
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 21:36   #398
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

takie sushi bylo u mnie w poniedziałek więcej na stronie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010538.jpg (182,2 KB, 166 załadowań)
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl

Edytowane przez luljusz
Czas edycji: 2009-03-25 o 22:00
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:26   #399
just75
Zadomowienie
 
Avatar just75
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 166
Dot.: sushi

luljusz, podziwiam Cię na maksa i Twoje sushi. Też bym chciała umieć takie cuda robic. Na razie tylko chodzę na sushi, ale chciałabym w końcu spróbować sama. Ceny w knajpkach powalają
Czy polecasz jakąś stronkę z produktami? Sprawdzałam na allegro i chyba tam kupię produkty, bo nie wiem w sumie gdzie kupić.
A rybę skąd wziąć? Chciałabym na początek łososia i tuńczyka. Czytałam, że w Auchan w czwartki jest dostawa, i jak już kupię rybę to od razu ją mogę kroić, czy jakoś wcześniej muszę przygotować?
just75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 08:21   #400
pinksandals
Raczkowanie
 
Avatar pinksandals
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 190
GG do pinksandals
Dot.: sushi

hej witam po dluzszej nieobecnosci...

widze, ze Wy wciaz w domowym zaciszu ladne sushi serwujecie...ale tak sobie pomyslalam, ze moze bedziemy tez opisywac tu nasze wrazenia z sushi-barow? taki mini przewodnik? co Wy na to?
__________________
pinksandals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 10:33   #401
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: sushi

Witam, a ja wczoraj byłam na sushi z TŻ-tem... i się uzależniłam, po jednym wieczorze. Od rana nie potrafię o niczym innym myślec, jak o wczorajszych maki, wyciągam więc rodzinę do supermarketu, żeby sobie to pokupowac wszystko i spróbuję coś zrobic sama. Pewnie od razu mi to takie dobre nie wyjdzie, ale jestem zdesperowana.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 20:53   #402
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Red face Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez just75 Pokaż wiadomość
luljusz, podziwiam Cię na maksa i Twoje sushi. Też bym chciała umieć takie cuda robic. Na razie tylko chodzę na sushi, ale chciałabym w końcu spróbować sama. Ceny w knajpkach powalają
Czy polecasz jakąś stronkę z produktami? Sprawdzałam na allegro i chyba tam kupię produkty, bo nie wiem w sumie gdzie kupić.
A rybę skąd wziąć? Chciałabym na początek łososia i tuńczyka. Czytałam, że w Auchan w czwartki jest dostawa, i jak już kupię rybę to od razu ją mogę kroić, czy jakoś wcześniej muszę przygotować?
bardzo cieszy mnie to że ci się Podoba powiem ci że to nie jest takie trudne i to szczerze zajrzyj na moją stronkę tam są filmy jak zwijać maki
Ty jesteś z trójmiasta tak, powiem ci że tamtejszego rynku jeszcze nie poznałem jestem w trakcie ale napewno wiem że jest sklep "Kuchnie Świata" w Galeria Bałtycka, al. Grunwaldzka 141, tel.: poziom (-1) tam dostaniesz wszystko prócz świeżych ryb i mówiąc wszystko mam na myśli wszystko do sushi,
a co do ryb to ostatnio sie dowiedziałem złej rzeczy o świeżych ryb otóż żeby ryba była dobra i zdatna to jedzenia na "surowo" musi zostać poddana obróbce termicznej(obróbka termiczna jest to nic innego jak zagotowanie czegoś, ale również głębokie mrożenie). tą straszną rzeczą jest dość nie spotykana informacja, jak tylko znajde artykół w krtórym to wyczytałem poinformuje o szczegółach na swojej stronie o tym i dam znać tutaj. każda rybe trzeba zamrozic na co najmniej dobę najlepiej pokrojona na jakies kostki tak by ja później szybko można było rozmrozic. Nie musicie sie bac jesc w restauracji tam kazdy kawałek ryby został zamrożony wiec bez strachu. pamietajcie mroźcie Każdą Kupioną Rybę pozdrawiam i myśle że jeszcze dziś opisze dokładnie o co mi chodzi
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 10:53   #403
just75
Zadomowienie
 
Avatar just75
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 166
Dot.: sushi

[quote=luljusz;11670376] bardzo cieszy mnie to że ci się Podoba powiem ci że to nie jest takie trudne i to szczerze zajrzyj na moją stronkę tam są filmy jak zwijać maki.

Twoją stronkę mam już obejrzaną 100 razy . Na filmach wygląda, że zawijanie nie jest takie trudne, ale jak już się robi, to wtedy jest trudniej .
just75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 11:26   #404
cipcipcip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 488
Dot.: sushi

Znacie może jakieś fajne restauracje z sushi w Poznaniu ? ) Gdzie jest miła obsługa i dobre sushi >?
__________________
<3
cipcipcip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 11:29   #405
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Coś z tym mrożeniem jest rzeczywiście na rzeczy. Koleżanka, która od lat mieszka w Atenach, gdzie jak się wydaje nie ma problemu z surową , świeżą rybą, mówiła mi , że u nich zazwyczaj kupuje się "plynnie mrożoną". Ryby na kutrach, mrozi się od razu tak , że w środku pozostają , płynne a zwierzchu tylko zamarznięte na kość. Może coś takiego do sushi właśnie się praktykuje?
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 17:39   #406
Alekss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 131
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Znacie może jakieś fajne restauracje z sushi w Poznaniu ? ) Gdzie jest miła obsługa i dobre sushi >?

Polecam Sushi Sekai na Krysiewicza, panowie robia bardzo dobre sushi tylko kelnerki niemile, jakby za kare tam pracowaly . Na szczęscie sprzedaja na wynos
Alekss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 19:00   #407
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

http://www.sushi-shop.pl/ Tutaj znajdziecie cały sprzęt do sushi i nie tylko
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 19:12   #408
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: sushi

Też się chciałabym nauczyć robić takie pyszności. Będę Was podglądać
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 20:13   #409
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
bardzo cieszy mnie to że ci się Podoba powiem ci że to nie jest takie trudne i to szczerze zajrzyj na moją stronkę tam są filmy jak zwijać maki
Ty jesteś z trójmiasta tak, powiem ci że tamtejszego rynku jeszcze nie poznałem jestem w trakcie ale napewno wiem że jest sklep "Kuchnie Świata" w Galeria Bałtycka, al. Grunwaldzka 141, tel.: poziom (-1) tam dostaniesz wszystko prócz świeżych ryb i mówiąc wszystko mam na myśli wszystko do sushi,
a co do ryb to ostatnio sie dowiedziałem złej rzeczy o świeżych ryb otóż żeby ryba była dobra i zdatna to jedzenia na "surowo" musi zostać poddana obróbce termicznej(obróbka termiczna jest to nic innego jak zagotowanie czegoś, ale również głębokie mrożenie). tą straszną rzeczą jest dość nie spotykana informacja, jak tylko znajde artykół w krtórym to wyczytałem poinformuje o szczegółach na swojej stronie o tym i dam znać tutaj. każda rybe trzeba zamrozic na co najmniej dobę najlepiej pokrojona na jakies kostki tak by ja później szybko można było rozmrozic. Nie musicie sie bac jesc w restauracji tam kazdy kawałek ryby został zamrożony wiec bez strachu. pamietajcie mroźcie Każdą Kupioną Rybę pozdrawiam i myśle że jeszcze dziś opisze dokładnie o co mi chodzi
Ale to znaczy że my już nie musimy tego robią bo z pewnością zrobił to za nas importer,hurtownik lub dostawca na rynek polski. No chyba że ktoś kupuje jakiś polski fish to wtedy tak. Ale ja i t6ak wolę za jednym razem kupić dużo ryby, szybciutko ją obrobić z ości,tłuszczu i skóry, "pociapać" jak należy i w porcjach pomrozić. Potem gdy nmie najdzie chęć na sushi mam porcyjki jak marzenie
P.S.Luliusz jedziesz jutro do hurtowni? robię zakupy na 4 miechy
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 21:06   #410
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Znacie może jakieś fajne restauracje z sushi w Poznaniu ? ) Gdzie jest miła obsługa i dobre sushi >?
ja polecam osobiście sushi 77 noodle bar moim zdaniem najlepsze sushi robią tam a i obsługa jest za***ista polecam i zachęcam wszystkich z poznania tam jest też ciepła kuchnia japońska i polecam chili beef ramen kurde najlepsza zupa na całym świecie

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Moi Drodzy wczoraj pisałem wam o strasznej rzeczy jakiej sie dowiedziałem o sushi mam tu dla was artykuł który właśnie przeczytałem mam nadzieje ze po nim nie stracicie ochoty na sushi

W głowie miłośnika sushi z Japonii wykryto tysiące robaków

Pan Shota Fujirawa z japońskiej prefektury Gifu bardzo lubił spożywać sushi. Lubił je na tyle, że zawsze się starał, by było jak to tylko możliwe „żywe i świeże”.

Lecz w ciągu ostatnich 3 lat zaczęły go męczyć ciężkie bóle głowy, które przypisywał początkowo migrenie i stresowi spowodowanemu pracą. Dopiero wtedy, kiedy nastąpiły zakłócenia funkcji psychomotorycznych, zdecydował zwrócić się do lekarza.

Skanowanie mózgu i rentgen nic nie wykazały. Jednakże w trakcie uważnego badania skalpu lekarz zaobserwował nieduże ruchy pod skórą. Natomiast w czasie przeprowadzenia anestezji miejscowej lekarze zauważyli małe robaczki wypełzające na zewnątrz. Natychmiast wykonany został poważny zabieg chirurgiczny. Skala zarażenia wprawiła lekarzy w osłupienie!

Przypominamy Wam, drodzy miłośnicy sushi, iż zarówno robaki płaskie, jak i obłe oraz ich jajeczka, które w obfitości występują w każdej rybie, mogą być zabite tylko w trakcie obróbki termicznej lub zamrożenia. Jajka pasożytów w przypadku zamrożenia giną dopiero po tygodniu. Zatem pomyślmy 2 razy zanim następnym razem zjemy sushi!


P.S. Myśle że warto zastosować się tego co wam przedstawiam ale nie bójcie sie jeść w restauracjach i sami robić takie rzeczy rzadko się zdarzają wiec sie nie zrażajcie.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

belrong odbierz telefon


---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez cipcipcip Pokaż wiadomość
Znacie może jakieś fajne restauracje z sushi w Poznaniu ? ) Gdzie jest miła obsługa i dobre sushi >?
ta knajpa jest na ul. Woźna 10
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:07   #411
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

No akurat ten artykuł o robaczkach z głowy mogłeś se darować. Ej słabo mi się zrobiło!!!!!!!!!!!!
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:24   #412
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Talking Dot.: sushi

[quote=just75;11673355]
Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
bardzo cieszy mnie to że ci się Podoba powiem ci że to nie jest takie trudne i to szczerze zajrzyj na moją stronkę tam są filmy jak zwijać maki.

Twoją stronkę mam już obejrzaną 100 razy . Na filmach wygląda, że zawijanie nie jest takie trudne, ale jak już się robi, to wtedy jest trudniej .

Postaram sie nagrać filmy tak by każdy mógł sie nauczyć i bede w nich mówił krok po kroku jak co robić a i zwolnie swoje tempo na nich postaram sie was tego nauczyć tak byście nie mósieli płacicza nie w knajpach

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Tak dla zainteresowanych z warszawy to na ursynowie na wąwozowej 35 otworzyli delikatesy japońsko-koreańskie tylko jest mały problem obsługa jest do kitu sama nie wie co sprzedaje wiec jak jakies zakupy to musicie wiedzieć co chcecie i sami to znaleźć dziś chciałem kupić tam kalmara na tackach i pani mi podała ośmiornice myślałem że zabije ją smiechem
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:25   #413
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
ja polecam osobiście sushi 77 noodle bar moim zdaniem najlepsze sushi robią tam a i obsługa jest za***ista polecam i zachęcam wszystkich z poznania tam jest też ciepła kuchnia japońska i polecam chili beef ramen kurde najlepsza zupa na całym świecie

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Moi Drodzy wczoraj pisałem wam o strasznej rzeczy jakiej sie dowiedziałem o sushi mam tu dla was artykuł który właśnie przeczytałem mam nadzieje ze po nim nie stracicie ochoty na sushi

W głowie miłośnika sushi z Japonii wykryto tysiące robaków

Pan Shota Fujirawa z japońskiej prefektury Gifu bardzo lubił spożywać sushi. Lubił je na tyle, że zawsze się starał, by było jak to tylko możliwe „żywe i świeże”.

Lecz w ciągu ostatnich 3 lat zaczęły go męczyć ciężkie bóle głowy, które przypisywał początkowo migrenie i stresowi spowodowanemu pracą. Dopiero wtedy, kiedy nastąpiły zakłócenia funkcji psychomotorycznych, zdecydował zwrócić się do lekarza.

Skanowanie mózgu i rentgen nic nie wykazały. Jednakże w trakcie uważnego badania skalpu lekarz zaobserwował nieduże ruchy pod skórą. Natomiast w czasie przeprowadzenia anestezji miejscowej lekarze zauważyli małe robaczki wypełzające na zewnątrz. Natychmiast wykonany został poważny zabieg chirurgiczny. Skala zarażenia wprawiła lekarzy w osłupienie!

Przypominamy Wam, drodzy miłośnicy sushi, iż zarówno robaki płaskie, jak i obłe oraz ich jajeczka, które w obfitości występują w każdej rybie, mogą być zabite tylko w trakcie obróbki termicznej lub zamrożenia. Jajka pasożytów w przypadku zamrożenia giną dopiero po tygodniu. Zatem pomyślmy 2 razy zanim następnym razem zjemy sushi!


P.S. Myśle że warto zastosować się tego co wam przedstawiam ale nie bójcie sie jeść w restauracjach i sami robić takie rzeczy rzadko się zdarzają wiec sie nie zrażajcie.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

belrong odbierz telefon


---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------



ta knajpa jest na ul. Woźna 10
No nie.... A skąd mieć pewność,że rybki w restauracji są przez tydzień zamrażane przed podaniem ?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:42   #414
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Red face Dot.: sushi

bo sam pracuje w restauracji sushi to raz
dwa to zdarzyło się w japonii z ichnych ryb
trzy w polsce chyba wszystkie ryby dostępne do sushi są zamrażane na czas transportu
cztery naprawde nie martwcie sie bo to chyba jedyny taki przypadek
pięć ludzie to sie zdażyło w JAPONIIIIIIIIIIIIIIIIII no stres
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:44   #415
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
bo sam pracuje w restauracji sushi to raz
dwa to zdarzyło się w japonii z ichnych ryb
trzy w polsce chyba wszystkie ryby dostępne do sushi są zamrażane na czas transportu
cztery naprawde nie martwcie sie bo to chyba jedyny taki przypadek
pięć ludzie to sie zdażyło w JAPONIIIIIIIIIIIIIIIIII no stres
Dziękować już jestem spokojniejsza
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:44   #416
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Red face Dot.: sushi

a i ja sie nie zrażam tym co tam napisali jadlem jem i bede jesc sushi caly czas bo jest ZDROWEEEEEEEEEEEEE
__________________
Zapraszam do nowo otwartej restauracji sushi w Warszawie

SUSHI KING
Nowy wymiar smaku
10 lat doswiadczenia

http://www.sushi-king.pl
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:14   #417
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
bo sam pracuje w restauracji sushi to raz
dwa to zdarzyło się w japonii z ichnych ryb
trzy w polsce chyba wszystkie ryby dostępne do sushi są zamrażane na czas transportu
cztery naprawde nie martwcie sie bo to chyba jedyny taki przypadek
pięć ludzie to sie zdażyło w JAPONIIIIIIIIIIIIIIIIII no stres
No tak w JAPONIIIIIIIIIIIIIIIIIII: D to wszystko wyjaśnia tam wszystko jest możliwe i peno widzieliście tradycyjne buciki japońskie (taka deseczka na 2 deseczkach) i nie zastanawialiście się dlaczego jest taka podobna do tych na których podają sushi
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:28   #418
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: sushi

Luljusz mam pytanko odnośnie zalewy do sushi, na swojej stronie podajesz :
A więc zaczniemy od przygotowania zalewy
do tego celu potrzebować będziemy kilka produktów:
  1. Ocet ryżowy - Mitzkan 1L
  2. cukier 0.6 kg
  3. Sól 0,156kg
  4. Kombu - glony 1 kawałek 3x3cm
I tu moje pytanie po pierwsze co mam zrobić z tym jednym kawałkiem alg??? i rozumiem ,że taką ilość zalewy odstawiam do lodówki i odmierzam tylko tyle ile mi potrzeba???

Do tej pory robiłam sushi w domu baaardzo amatorsko jedynie doprawiająć ryż po zagotowaniu cukrem,solą i octem ryżowym


Dodam ,że robię małe ilośći sushi tlko dla siebie więćc podane ilości są dla mnie za duże

Edytowane przez Niuniaczek
Czas edycji: 2009-03-29 o 22:32
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:42   #419
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Sensacyjny artykuł wydaje mi się mało logiczny. Tytuł jak rozumiem- "wykryto robaki w głowie", potem badanie ( skanowanie mózgu i rentgen)- nieskuteczne. Wreszcie jakieś ruchy pod skórą...No i na koniec autor raczy nas :"anestezą miejscową"- i "poważnym zabiegiem chirurgicznym"- wybaczcie , ale kupy się to nie trzyma! Jakim zabiegiem chirurgicznym ( poważnym ?!) się posłużono, aby usunąć "to" co im tak wypełazło... Z tego co mi wiadomo, pasożyty lokują się w dużych mięśniach i gruczołach np. - wątrobie czy też płucach. Moim zdaniem artykuł jest niewiarygodny... Jedzmy sushi !( mam nadzieję, że na zdrowie !!!)
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:45   #420
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

Kombu to glon i raczej nie dostaniesz go w zwykłym sklepie z artykułami do sushi. Ja jadę jutro do hurtowni gdzie mają ale takie paczki że starczy mi na 50l octy no ale co zrobić faktycznie zaprawaoctowa z kombu jest o wiele lepsza. Co do tego so z tym zrobić to dokładnie nie pamiętam ile czasu ale masz to wsadzić do zalewy na chyba 1-3 dni. Liljusz ci jutro dokładnie napisze a proporcje ryżu to musisz se pomniejszyć sama odpowiednio do ilości ryżu. Ja wiem że lepiej przygotować go od razu więcej ( ja robię odrazu całą butelkę jaką kupuję) bi im dłużej stoi zaprawa tymlepsza
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 19:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.