Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 11:33   #931
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Sa psy ktore zdecydowanielepiej czuja sie w budzie niz w domu.
Mowiac buda mam na mysli taka prawdziwa dobrze ocieplona zabezpieczona przed slońcem deszczem czy wiatrem.
Jasne, że tak. Owczarki kaukaskie czy środkowoazjatyckie zdecydowanie lepiej się czują na dworze. Oczywiście nie na łańcuchu.

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
I dla mnie wydaje się dziwne i okrutne trzymanie psach w bloku.
Co jest okrutnego w trzymaniu psa w bloku jeśli zapewnia mu się właściwą dawkę ruchu, socjalizację i kontakt z innymi czworonogami ? ..... Nic.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-03-26 o 11:34
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:48   #932
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Co jest okrutnego w trzymaniu psa w bloku jeśli zapewnia mu się właściwą dawkę ruchu, socjalizację i kontakt z innymi czworonogami ? ..... Nic.
Zwłaszcza, że pies w domu z ogrodem oznacza często brak spacerów, ruchu i socjalizacji, bo "pieseczek ma ogród i może sam się wybiegać".

Mam jeszcze pytanie do autorki, mianowicie jak często pies będzie wychodził na spacery i czy będziesz mogła wychodzić z psem bez dziecka? I jak będzie ze szkoleniem pieska?
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:43   #933
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Zwłaszcza, że pies w domu z ogrodem oznacza często brak spacerów, ruchu i socjalizacji, bo "pieseczek ma ogród i może sam się wybiegać".
Dokł☻adnie. Ludzie myślą, że jak wypuszczą psa do ogrodu to już nie trzeba z nim wychodzić. A wtedy temu psu brakuje kontaktu z innymi psami, porządnego wybiegania i oczywiście socjalizacji. Potem psy się boją wszystkiego, szczekają na wszystko za płotem itp.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 14:37   #934
Qarteczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 55
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Ja zawsze chciałam mieć bernardyna, albo nowofunlanda (wielkiego czarnego)... Wogóle jak byłam dzieckiem to był szał na "Beethovena", tak mi się marzyło ale rodzice nie mieli warunków ( za małe mieszkanie), teraz kiedy mają wielki dom z ogrodem, to ja natomiast mam 30m mieszkanie, córeczkę i na psa nie ma szans, dlatego za tydzień będzie z nami kotek perski.
Szczerze polecam Ci wymienione wyżej rasy. Tylko że chyba strasznie drogie w utrzymaniu, no ale pisałaś że zdajecie sobie z tego sprawę.
Pozdrawiam.
Qarteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 14:55   #935
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Milkaniko ja myślę że nie wszystkie dzieci maja zapędy do ściskania, łapania za łapy ogon, uszy itp zwierzat.

(...)

Fresa chyba niedokładnie przeczytałaś albo coś przepczyłaś wiem co to znaczy posiadać psiaka bo zarówno ja jak i mój TZ cale życie byliśmy otoczeni psami i to nie jest nasza fanaberia tylko przemyslana decyzja!
A to że chcemy żeby psiak bawil się z naszym dzieckiem to chyba nic złego.
Ja uważam że psu trzeba poświęcać czas uwagę tak samo jak dziecku, trzeba się nim zajmować, interesować, bawić i POWYGŁUPIAĆ
a bardzo nieczułe i okrutne sprawić sobie psa i tylko wyprowadzić go na siusiu i kupkę dać jeść i pić i zostawić w spokoju.
Moim zdaniem to zdecydowanie mniej odpowiedzialne niż zabawa psa z dzieckiem!
Nie, nie wszystkie dzieci tak się zachowują. Tak postępują tylko te, którym rodzice nie uświadamiają, że pies to jest żywe stworzenie i nie na wsadzaniu paluchów w ucho polega z nim zabawa. A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo pies ugryzł...

Przeczytałam dokładnie. I sorki, ale nie wyobrażam sobie BERNARDYNA jako MASKOTKI, z którą dziecko mogłoby się pobawić

Poza tym zgadzam się z dziewczynami. Psa trzeba wychowywać, socjalizować, wyprowadzać na spacery - kiedy czas na to wszystko przy małym dziecku?
A odnośnie szkolenia jeszcze. To nie radzę na własną ręką szkolić psa ras dużych.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:26   #936
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Poza tym zgadzam się z dziewczynami. Psa trzeba wychowywać, socjalizować, wyprowadzać na spacery - kiedy czas na to wszystko przy małym dziecku?
A odnośnie szkolenia jeszcze. To nie radzę na własną ręką szkolić psa ras dużych.
A to dlaczego? wielkośc jest jakimś kryterium? Im większy tym trudniejszy do wychowania?

Myśle że za bardzo nakskujece na autorkę wątku, z góry wbijacie dziewczyne w jakiś schemat.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:32   #937
Qarteczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 55
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
kiedy czas na to wszystko przy małym dziecku?
Zgadzam się. Mam córkę w takim samym wieku, 1 kwietnia kończy 2 latka. I nie wiem jakby to było gdyby był pies... Mimo że jestem cały czas w domu, nie pracuję. Wiele razy myślałam jakbym nauczyła go czystości, za każdym razem musiałabym Dziecko ubierać i brać na dwór, zima, lato noc czy dzień. Mąż pracuje, jestem cały czas sama z dzieckiem a i tak jest mnóstwo pracy. Mały szczeniak to jak drugie dziecko, trzeba mu poświęcić czas, uwagę, i dać miłość.
Dlatego też będziemy mieć kota, chodź też boję się jak to będzie między córką a zwierzakiem.

Mam nadzieję że dokonacie dobrego wyboru.
Qarteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 20:20   #938
Sen2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 69
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Autorka tego wątku ma również inne zwierzaki, myślę że jej decyzja o pojawieniu się w domu psa została bardzo DOKŁADNIE przemyślana, że zostały omówione wszystkie za i przeciw np. co zrobić z psem podczas wyjazdu itp. że nie jest to zachcianka dorosłych osób by dziecko miało nową, żywą zabawkę.

A ja nie jestem zwolenniczką budy, według mnie pies lepiej czuje się w mieszkaniu, gdzie ma więcej przestrzeni, wygodną kanapę czy swoje posłanie, że przebywa zawsze z właścicielem i innym domownikami, nie czuje się samotny, bo pies to przecież zwierzę stadne itp. ale to moje zdanie.
Sen2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:40   #939
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Kwestia czy pies, który chocby i wolał mieszkac w budzie mogłby byc psem rodzinnym...jednak pies potrzebuje socializacji, przytulenia do człowieka, wspólnych dni i czaem nocy by sie z nim zzyc i zbudować więź...myśle ze powinniscie mysleć o psie typowo domowym, który miałby dużo możliwości przebywania na dworze, w ogrodzie, a buda mogła by slużyc do schronienia, do zabawy....
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:45   #940
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Skoro są w domu inne zwierzaki, w tym gryzonie, odradzałabym rasy mysliwskie,
myśle że jakiś pies w typie molosa sprawdziłby się świetnie; mastiff, dog, bokser... może staffik (zwany w niektórych krajach nany dog- psia niańka)??
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 05:40   #941
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie, nie wszystkie dzieci tak się zachowują. Tak postępują tylko te, którym rodzice nie uświadamiają, że pies to jest żywe stworzenie i nie na wsadzaniu paluchów w ucho polega z nim zabawa. A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo pies ugryzł...

Przeczytałam dokładnie. I sorki, ale nie wyobrażam sobie BERNARDYNA jako MASKOTKI, z którą dziecko mogłoby się pobawić

Poza tym zgadzam się z dziewczynami. Psa trzeba wychowywać, socjalizować, wyprowadzać na spacery - kiedy czas na to wszystko przy małym dziecku?
A odnośnie szkolenia jeszcze. To nie radzę na własną ręką szkolić psa ras dużych.


A ja nie widzę nic strasznego w tym że mam dwu letnie dziecko i chcemy mieć psa to jest tylko kwestia zorganizowania.Są ludzie którzy nie maja na nic czasu nie pracując i mając tylko jedno dziecko. A są tacy co pracują i maja dzieci i mnóstwo czasu kwestia zaradności.
A na spacery zabiera się i dziecko i psa!

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
A to dlaczego? wielkośc jest jakimś kryterium? Im większy tym trudniejszy do wychowania?

Myśle że za bardzo nakskujece na autorkę wątku, z góry wbijacie dziewczyne w jakiś schemat.

Whip dziękuję, też odnoszę takie wrażenie że co niektórzy sądzą że jak ktoś kupuje psa to tylko po to żeby spełnić swoje zachcianki, nie biorą pod uwagę innej opcji.
Przykre ale każdy ma prawo do swojego zdania i ja je szanuje!
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 10:13   #942
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Pavett, zdecydowałaś się już na jakąś rasę ?
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:54   #943
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Pavett, zdecydowałaś się już na jakąś rasę ?

Jestem na jutro umówiona z 2hodowcami.Jeden Labradorów i Retriverów.Drugi Leonbergerów.
Pojedziemy porozmawiamy zobaczymy pieski jakie są jak sie zachowują i co powiedzą nam Ci ludzie jak by nie bylo to fachowcy.
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 12:17   #944
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
A na spacery zabiera się i dziecko i psa!

Tyle że wspólne spacery dziecka i psa to nie zawsze dobry pomysł. Psa trzeba szkolić, wybiegać go i socjalizować go z otoczeniem, a to jest trudne jeśli jesteś razem z dzieckiem. Spacer z psem to nie jest półgodzinne przejście się z nim na smyczy po parku. Większość ras psów potrzebuje minimum 2 godzin intensywnego ruchu dziennie, jesteś pewna, że będziesz potrafiła to zapewnić psu, wychodząc na spacery z dwu-trzyletnim dzieckiem(a dzieci w tym wieku są bardzo aktywne i trzeba mieć oczy dookoła głowy by nie zrobiły sobie krzywdy)?

Nie odbieraj mojego posta jako ataku na ciebie, ale zastanów się czy będziesz miała czas i możliwość zajęcia się psem tak, by był wybiegany i zadowolony.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 15:41   #945
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Jestem na jutro umówiona z 2hodowcami.Jeden Labradorów i Retriverów.Drugi Leonbergerów.
Pojedziemy porozmawiamy zobaczymy pieski jakie są jak sie zachowują i co powiedzą nam Ci ludzie jak by nie bylo to fachowcy.
Jednak i tak myslę, że dobrze byłoby poczytać o tych rasach zanim się do hodowców pojedzie, aby mieć chociaż wstępne pojęcie o danej rasie. Jak dla mnie to Leonberger bije na głowę Retrivery (ale to moje zdanie )
A możesz napisać do jakich hodowli się wybierasz?

Zgadzam się z Lemmy is God, że jednak pies powinien mieć chociaż jeden spacer taki "dla siebie". Gdzie można będzie tylko mu poświęcić dużo czasu, porzucać piłeczkę czy poćwiczyć posłuszeństwo.
Jeśli na jakiegokolwiek retrivera się zdecydujesz to weź pod uwagę, że to są bardzo energiczne psy a do tego lubiące pracę z człowiekiem (w końcu to psy myśliwskie ) Leonbergery są spokojniejsze, ale oczywiście też trzeba im poświęcać czas i szkolić.

Życzę udanego wyboru
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 11:01   #946
Qarteczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 55
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

pavett i jak po obejrzeniu piesków?
Qarteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 12:56   #947
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez Qarteczka Pokaż wiadomość
pavett i jak po obejrzeniu piesków?

Powiem że jestem zadowolaona zdecydowalismy się na Leonbergera.
Tylko musimy poszukać hodowlę gdzie mają do sprzedania szczeniaka, a poki co zakupiłam dziś grubiasta książkę o tej rasie i będę się uczyć.
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 13:50   #948
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Powiem że jestem zadowolaona zdecydowalismy się na Leonbergera.
Tylko musimy poszukać hodowlę gdzie mają do sprzedania szczeniaka, a poki co zakupiłam dziś grubiasta książkę o tej rasie i będę się uczyć.
To Super Leosie to takie wielkie chodzące misie
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:34   #949
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Powiem że jestem zadowolaona zdecydowalismy się na Leonbergera.
Tylko musimy poszukać hodowlę gdzie mają do sprzedania szczeniaka, a poki co zakupiłam dziś grubiasta książkę o tej rasie i będę się uczyć.
To super, one są wspaniałe. Uważam, że Leoś będzie lepiej koegzystował z dzieckiem niż Retriver. Tylko pamiętaj, że nie lubią samotności
Wcześniej podałam Tobie link - tam powinny być info o aktualnych miotach a jak nie to na pewno są informacje o hodowlach.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 14:46   #950
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
To Super Leosie to takie wielkie chodzące misie

Powiem że bylam w totalnym szoku co innego zabaczyc zdjęcie psa a co innego zobaczyć na żywo!
Cudowne są te psy przepiękne!
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 07:28   #951
edzina
Raczkowanie
 
Avatar edzina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 164
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cieszę się, że wybrałaś leonbergera. Też o nim myślalam.
Cytat:
Napisane przez piscine Pokaż wiadomość
a ja polecam jak najbardziej setera irlandzkiego pies niezwykle cierpliwy, kocha dzieci
A ja zdecydowanie setera nie polecam jako psa rodzinnego. A juz zupełnie nie wtedy, kiedy są małe dzieci. Ten pies wymaga szkolenia i zdecydowanego prowadzenia. To nie jest zabawka, te psy potrafią być agresywne, dlatego zupełnie nie są dla dzieci.
Są inteligentne i szybko się uczą wykorzystywać nasze błędy. Nie można im pozwalać za dużo, bo wejdą nam na głowę i to dosłownie. Może suczki są trochę lepsze, nie wiem, ale mam psa i bez szkolenia się nie dało. Poza tym potrzebują mnóstwo ruchu. Oczywiście są fajne i przyjazne, ale pod warunkiem, że wiedzą gdzie ich miejsce. Inaczej nierzadko ludzie oddają setery właśnie ze względu na ich agresję. Całkiem nadawno ktoś oddawał 5-letniego psa, bo na szkolenie nie poszedł, rozpuścił i przestał sobie radzić..
Leonberger to świetny wybór. Oczywiście wyłącznie z rodowodem i z dobrej hodowli, w takim sensie, że to nie fabryka iluś tam psów i psy są socjalizowane i kochane.
edzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 09:18   #952
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez edzina Pokaż wiadomość
Cieszę się, że wybrałaś leonbergera. Też o nim myślalam.

A ja zdecydowanie setera nie polecam jako psa rodzinnego. A juz zupełnie nie wtedy, kiedy są małe dzieci. Ten pies wymaga szkolenia i zdecydowanego prowadzenia. To nie jest zabawka, te psy potrafią być agresywne, dlatego zupełnie nie są dla dzieci.
Są inteligentne i szybko się uczą wykorzystywać nasze błędy. Nie można im pozwalać za dużo, bo wejdą nam na głowę i to dosłownie. Może suczki są trochę lepsze, nie wiem, ale mam psa i bez szkolenia się nie dało. Poza tym potrzebują mnóstwo ruchu. Oczywiście są fajne i przyjazne, ale pod warunkiem, że wiedzą gdzie ich miejsce. Inaczej nierzadko ludzie oddają setery właśnie ze względu na ich agresję. Całkiem nadawno ktoś oddawał 5-letniego psa, bo na szkolenie nie poszedł, rozpuścił i przestał sobie radzić..
Leonberger to świetny wybór. Oczywiście wyłącznie z rodowodem i z dobrej hodowli, w takim sensie, że to nie fabryka iluś tam psów i psy są socjalizowane i kochane.
Zgadzam się i co do tego, że seter nie jest dobrym psem do dzieci, jak i z tym, że Leoś powinien być z rodowodem, z dobrej i sprawdzonej hodowli
Ciekawa jestem, co wybierze Pavett ...
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 20:26   #953
piscine
Raczkowanie
 
Avatar piscine
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 196
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez edzina Pokaż wiadomość
Cieszę się, że wybrałaś leonbergera. Też o nim myślalam.

A ja zdecydowanie setera nie polecam jako psa rodzinnego. A juz zupełnie nie wtedy, kiedy są małe dzieci. Ten pies wymaga szkolenia i zdecydowanego prowadzenia. To nie jest zabawka, te psy potrafią być agresywne, dlatego zupełnie nie są dla dzieci.
Są inteligentne i szybko się uczą wykorzystywać nasze błędy. Nie można im pozwalać za dużo, bo wejdą nam na głowę i to dosłownie. Może suczki są trochę lepsze, nie wiem, ale mam psa i bez szkolenia się nie dało. Poza tym potrzebują mnóstwo ruchu. Oczywiście są fajne i przyjazne, ale pod warunkiem, że wiedzą gdzie ich miejsce. Inaczej nierzadko ludzie oddają setery właśnie ze względu na ich agresję. Całkiem nadawno ktoś oddawał 5-letniego psa, bo na szkolenie nie poszedł, rozpuścił i przestał sobie radzić..
Leonberger to świetny wybór. Oczywiście wyłącznie z rodowodem i z dobrej hodowli, w takim sensie, że to nie fabryka iluś tam psów i psy są socjalizowane i kochane.
jestem szczęśliwą posiadaczką psa tej rasy i przejawow agresji nie zauwazylam na specjalistyczne szkolenia nie chodzilismy, a problemow wychowawczych psiak nie sprawia zadnych
__________________
now I'm dancing with the stars !...
and I'm not coming down ...

piscine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 22:33   #954
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Myśle że to bedzie dobry wybor,
oprócz ksiazek o rasie polecam rowniez te na temat wychowywania i szkolenia psów.
(Tygrysia, w którym wątku o pisałyśmy które książki warto czytać? powinien byc w tym dziale spis ksiąg nakazanych )
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 16:32   #955
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Myśle że to bedzie dobry wybor,
oprócz ksiazek o rasie polecam rowniez te na temat wychowywania i szkolenia psów.
(Tygrysia, w którym wątku o pisałyśmy które książki warto czytać? powinien byc w tym dziale spis ksiąg nakazanych )
W wątku "Niegrzeczny pies" - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=359980&page=2

__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 21:23   #956
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Pisiak bardzo rodzinny-poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez punia10 Pokaż wiadomość
Ja osobiście polecam nowofunlanda.
Uwielbia dzieci- pomimo swojej wagi jest bardzo ostrożny i nie zrobi krzywdy .
Nowofundland znany jest ze swojej życzliwości, delikatności i łagodności .(oczywiście zdażają się rzadkie wyjątki)
Jednak piesek potrzebuję dużo ruchu i zajęc.Nudzi się w samotności i większość z nich uwielbia wodę .Minusem jest to że jest bardzo silny i żle wychowany potrafi przewrócić człowieka (ale to naprawdę czarny scenariusz )Mi najbardziej podobają się czarno białe.Oprócz tego ich wadą jest bardzo obfite ślinienie .
polecam również mam suke tej rasy i cudownie dogaduje sie z 3-letnim synkiem znajomych
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 13:46   #957
EwelinaMM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
GG do EwelinaMM
Dot.: Pies..?

A jeszcze sie tak zastanawiam(bo ostatnio chorowałam)
Jak mieszakm w domku z mamą i babcią,to kto by wyprowadza l psa kiedy bd chora?;?
__________________
[vichy]477864[/vichy]
Vale magistra cum debilis cupa!
Quidquid latine dictum sit,altum videtur
EwelinaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:02   #958
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Pies..?

Kazda rasa ma pewien zestaw cech, ktory warto poznac zanim sie na nia zdecydujesz..

Co do Twojego pytania - nie rozumiem? mieszkasz z mam i babcia - jest ogrod - to po co pytanie sformulowane tak, jakbys byla zupelnie sama...? j jesli w pewnych sytuacjach nikt nie bedzie mogl pomoc ci w opiece nad psem..daj sobie spokoj i poczekaj na moment, kiedy bedziesz mogla na kogos liczyc.

W jakim jestes wieku? jak na Twoj pomysl sprowadzenia do domu psa reaguja mama z babcia?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:25   #959
EwelinaMM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
GG do EwelinaMM
Dot.: Pies..?

Chodzi o to,że wiem,że moja babcia(80 lat)raczej nie bedzie wyprowadzać psa,a mama pracuje od 9 do 18 czy 20,wiec też by raczej nie wyprowadzał.Z tym,że ja choruje raz w roku i to tylko jak sie zarażę.
Ja mam 14 lat i może to nie jest zbyt dużo,ale chyba zajęcie sie psem w tym wieku nie bedzie niemożliwe,skoro i młodsze osoby posiadają te ziwerzęta :?
Moja mama nie jest zbytnio przeciw psu,a babcia to już sama nie wiem.
__________________
[vichy]477864[/vichy]
Vale magistra cum debilis cupa!
Quidquid latine dictum sit,altum videtur
EwelinaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:55   #960
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Pies..?

jesli macie ogrod, to pies w czasie, kiedy bedziesz lezec pod ciepla koldra - moze biegac po ogrodzie

Mysle, ze wiek nie ma znaczenia, jesli zdamy sobie sprawe, ze pies ma wyrosnac na naszego przyjaciela - i musimy - szczegolnie na poczatku - popracowac nad jego wychowaniem jest to o tyle mile, ze nauka metodami pozytywnymi (wykonanie komendy nagradzane jest smakolykiem i pochwala) sprawia przyjemnosc i Tobie i psu

od siebie moge doradzic, zebys zanim zdecydujesz sie na psa - szczegolnie takiego, ktory w genach ma polowanie, czy strozowanie, czy jest rasa pracujaca... rozejrzyj sie po sieci, zajrzyj na forum danej rasy, wejdz na wspomniana dogomanie - poczytaj o rasach, czy o wychowaniu psa...

jednoczesnie mysle, ze najlepiej byloby wybrac pieska, ktory nie ma domu... ktory potrzebuje czlowieka... bo bez niego jego przyszlosc rysuje sie w czarnym kolorze... mozesz zdecydowac sie na psa, ktory jest juz odchowany - ma te 5, 6 miesiecy - przebywa w domu tymczasowym. bedac w kontakcie z tzw. tymczasem wiesz, jakie pies ma cechy, czy niszczy, czy jest posluszny, czego nie lubi... jesli zechcesz go adoptowac pozostanie ci najfajniejsze czesc - czyli wspomniane szkolenie


zagladalas na dogomanie? to duze forum i wiem, ze poczatkowo trudno tam cos znalezc... moge znalezc dla Ciebie watki z domami tymczasowymi, ktore maja u siebie mlode pieski, a ktore sa w poblizu Twojego miejsca zamieszkania
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-06-01 o 14:57
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.