Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 19:04   #2821
kaja1611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 24
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

pomozcie mi !! jak z rudych wlosow przejsc na blond??
farbuje od roku na rudo, teraz chcialabym zmienic bo porzebuje jakiejs zmiany i ciagle chodzi mi po glowie ten blond, jednak nie chce wydawac pieniedzy na fryzjera, gdyz nie wiem, czy bede dobrze prezentowala sie w jasnych wlosach ;(
kaja1611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 19:07   #2822
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

Cytat:
Napisane przez wytentegowana Pokaż wiadomość
carne odrosty wygladaja masakrycznie na tych moich blond wloskach.. boje sie ze jesli zrobie jednak ta farba [ braz ] to znowu je spalee.e ..

a moze srobowalabym szamponetka.?
aczy nie wyjda twedy rude ?

jesli zrobie brazowa [ np jakas ciemna ] szamponetke na BLOND wlosy .. [ sa one bardzo jasne ] niemal ze platynaa...



[ ???? ]

spróbuj szamponetke bo ona sie okleja wokól wlosa a nie wnika w głąb wiec lesze o od farby
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 19:24   #2823
wytentegowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Angry Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

no tak.. a czasem na takich jasnyh wlosach jak zrobie szamponetka brazowa to nie wyjdzie rudy ? ;O ..

ha nie chce wygladac jak siodme nieszczescie. ;p
mimo tego ze moje wlosy i tak juz wygladaja tragicznie
[ spalone ] ;-/ ..

wsumie szamponetke schodzi po ilus tam umyciach..
ale mimo too... to bd na mojej glowie przez jakis czas. ;p


... .
wytentegowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 19:29   #2824
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

Cytat:
Napisane przez wytentegowana Pokaż wiadomość
no tak.. a czasem na takich jasnyh wlosach jak zrobie szamponetka brazowa to nie wyjdzie rudy ? ;O ..

ha nie chce wygladac jak siodme nieszczescie. ;p
mimo tego ze moje wlosy i tak juz wygladaja tragicznie
[ spalone ] ;-/ ..

wsumie szamponetke schodzi po ilus tam umyciach..
ale mimo too... to bd na mojej glowie przez jakis czas. ;p


... .

nie mam pojecie czy nie wyjdzie rudy... ale szamponetke kup z mariona lub paletta, nawet bardziej paleta bym polecała
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 19:38   #2825
wytentegowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Angry Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

wsumie to i tak bez sensu robic ta szamponetka bo i tak zajdzie..
chyba pojde do jakiegos dobrego salonu zeby mi cos doradzili..

bo dramat z tymi wlosami..
a trzeba jakos wygladac. ;pp
wkoncu WAKACJEEE.. ;p

dzieki za odp.. ;*;
wytentegowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 19:58   #2826
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

Cytat:
Napisane przez wytentegowana Pokaż wiadomość
wsumie to i tak bez sensu robic ta szamponetka bo i tak zajdzie..
chyba pojde do jakiegos dobrego salonu zeby mi cos doradzili..

bo dramat z tymi wlosami..
a trzeba jakos wygladac. ;pp
wkoncu WAKACJEEE.. ;p

dzieki za odp.. ;*;
Ja bym Ci doradziła farbowanie profesjonalną farbą bezamoniakową np. Color Touch albo Richesse, z tym ze z tak rozjaśnionych włosów prawdopodobnie będzie się kolor dość mocno wypłukiwał, dopiero po kilku farbowaniach włosy dobrze "złapią"
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 20:01   #2827
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

przecież ciemne farby nie mogą spalić włosów...
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 21:13   #2828
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

Meadow
Farbowanie niszczy włosy...Bez wzgledu na kolor hehe

Wytentegowana
Tak jak koleżanka Viki polecala farbę baz amoniaku przy takich włosach wolalabym odczekać..i je odżywiać nawilżać przed następnym farbowaniem...Wcześniej jednak...spalone końcówki z przykrością stwierdzam, ale musisz je ŚCIĄĆ...chyba, ze chcesz chodzić w takich popalonych i by pogłębiały się zniszczenia...
Zetnij...i wtedy zacznij olejować i wzmacniać ! Odżywiać....nawilżać staraj się unikać suszarki i prostownicy...
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 21:47   #2829
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

Cytat:
Napisane przez wytentegowana Pokaż wiadomość
zaczne od poczatku..
naturalny kolor moich wlosow to ciemny braz.. naszlo mnie zeby przefarbowac sie na blond. .. oddalam sie w rece kolezanki [ fryzjerka ] . ale ta tak mi rozjasnila wlosy.. ze je spalila.. ;-( .. myslalam ze ja rozszrpie na drobne czesci . ;-/ . caly czas ryczalam.. cala grzywka mi sie pokruszyla... jest krotsza o polowe. wlosy z przodu to samo.. krotsze o polowe.. gdy umyje sa jak z gumy.. rozciagaja sieee. .. ;-( uywalam maseczki z WAX'a .. ponoc pomagaaa.. uzywalam jej przez 2-3 miesiece.. juz tak wlosy nie wypadajaa i nie jest tak tragicznie.. jak na poczatku.. lecz wlosy sa spalone.. i chodzi mi tu o nieszcesne odrosty.. jesli je rozjasnie to czesc wlosow wypala mi przy samej skorze.. juz mam dosc odrostow.. i farbowania. prubowalam szamponetki na te odrosty ale ni hu hu.. nadal brazowe.. [ niemal ze czarne ] ;p .. dlatego chcialam wrocic do ciemnych wlosow.. brazowych.. i nie wiem czy jesli zafarbuje je normalna farba to znowu sie SPALA? jak myslicie??? ...
wszystko jest dla ludzi i po to zeby korzystac, szkoda ze czasami przesadzamy

dawno temu mialam tak tyle ze ja sama sobie wszystko robie wiec klelam na sama siebie

zanim zdecydujesz jaki kolor farby najpierw kup bardzo silny proteinowy rekonstruktor, moze ktos moze Ci cos polecic, ze slabszych jest maska osmo essence - podawalam ja wczesniej kilka postow ale to jest tylko maska, moze pomoc (mnie pomogla) ale jak masz naprawde tragiczny stan bez silniejszej rzeczy moze sie nie obejsc, niestety to koszt wiec musisz poszukac co mozesz kupic, bardzo dobre recenzje ma K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor firmy Joico (ale nie jest tani), o czym musisz pamietac ze rekonstruktor to nie odzywka, oto procedura jak wlasciwie przeprowadzic kuracje takim rekonstruktorem
1. umyc sklap i wlosy szamponem oczyszczajacym bez silikonow i najlepiej bez sls (siarczanow)
2. nalozyc rekonstruktor na wilgotne wlosy (wode odsaczyc np. koszulka bawelniana, nie recznikiem ktory dodatkowo podraznia wlosy ktore i tak sa biedne) - zazwyczaj czas to max 10 min jako ze wlos ma pewna granice pobierania odzwywczych skladnikow i jesli to naprawde silny rekonstruktor to taki czas wystarczy, splukac chlodna woda
3. nalozyc odzywke d/s - bardzo nawilzajaca, proteiny to podstawa zeby odzyskac ladne wloski ale nadmiar powoduje ich wysuszanie dlatego zawsze po masce proteinowej nalezy wyrownac balans bardzo nawilazajaca maska/odzywka - cos z olejami np. oliwa lub odzywka z avocado, trzymac 3-5 min, splukac chlodna woda
4. dalej jak masz w swojej pielegnacji - odzywka b/s i stylizator lub tylko stylizator, ale wazane - stylizator bez alkoholu!

Zrob conajmniej 2 razy taka procedure i wtedy mozesz sprobowac z brazami - nie powinny znaczaco pogorszyc tego co masz, ale postaraj sie wybrac cos delikatniejszego

po farbowaniu, po 2 dniach powtorz procedure z rekonstruktorem

rkonstruktor najlepiej stosowac 2 razy w tygodniu ale jesli wlosy sa zniszczone jak zobaczysz poprawe zredukuj do 1 raza, potem raz na 2 tygodnie lub nawet 1 x na miesiac jako prewencja

jakbys miala jakies szczeglowe pytania to pisz na pv, przeszlam to co Ty juz 3 razy w przeszlosci i choc zdarzalo sie ze musialam podciac wlosy do ramion to je odratowywalam i potem szybciej nawet rosly, taka niestety natura kobiet , na szczescie zdarza mi sie cos takiego srednio raz na 7 lat, pewnie dzieku temu nie jestem lysa

co do sciecia koncowek - zrob to dopiero po 2 procedurze z rekonstruktorem, moze bedziesz mogla sciac mniej, oczywiscie bedziesz musiala powtorzyc podciecie za 4 tygodnie ale zdrowe wloski beda juz rosly
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-06-28 o 21:49
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 08:27   #2830
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: spalone wlosy.. farbowanie.. ;-( pomozcie..

wytentegowana, przede wszystkim podetnij co się tylko da. Spalenizmy juz nie uratujesz- to co jest przesuszone tak. Wax to za mało. Zaopatrz się w profesjonalne kosmetyki- w dobrych cenach na allegro. Ja uzywam Absolut repaira z Loreala i jestem bardzo zadowolona- włosy po dekoloryzacji, kilkakrotnie rozjaśniane i traktowane farbami blond. Polecam kosmetyki na bazie ziół z naturalnymi wyciągami- rzepa, rumianek, awocado, aloes. Przestudiuj skłądy- kosmetyk moze ładnie wyglądac ale nie zaiwerac duzo obiecywanych substancji: tutaj wizażowa lista: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024
Traktuj je najdelikatniej jak umiesz- nie trzyj, nie szarp, niech schną same, zadnych suszarek, lokówek, prostownic, bo to gwóźdz do trumny. Przyciemnij, jesli tak się lepiej czujesz- przyciemnianie tak nie niszczy jak rozjaśnianie. Polecam w tym wypadku palette, bo świetnie się wbudowuje w ubytki, genialnie kryje i nie zmywa sie. Pamiętaj by wybrac odcien o 2 tony jasniejsyz niz chcesz miec, bo paleta wychodiz znacnzie ciemniej niz na opakowaniu. Wiem, ze palete wszyscy odradzają, ale w takim wypadku będzie pomocna. szamponetki nic nie dadzą, nie dają krycia.

I uzbroj się w cierpliwosc. Ja dekoloryzowałam włosy we wrześniu zeszłego roku- minęło 9 miesiecy. Ale pół roku doprowadzałąm je do normalnego stanu. A końcóweczki do tej pory przedstawiają trochę do życzenia, wiec sukcesywnie je podcinam.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 08:48   #2831
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

tez przeszlam z koloru czarnego na blond jasny kiedys zadna fryzjerka nie chciala sie tego podjac wiec zrobila mi to kolezanka fryzjerka etapami robiac pasemka na wlosach coraz gesciej w odstepach co miesiac ...na szczescie wlosy mi sie nie spalily
ale musialam o nie zaczac dbac bo byly suche poplatane szorstkie pomogly mi wtedy(bo niestety nie znalam jeszcze wtedy wizazu):
-maska z apteki zolta vichy plus szampon
- seria profesjonalna z salonu l'oreala
-olej z oliwek
dzis moj zbior sie powiekszyl i ciagle cos wyszukuje udoskonalam czytajac kolezanki na wizazu
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 20:41   #2832
karolaajna
Raczkowanie
 
Avatar karolaajna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 93
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

No tak czytałam ten początek ale nie znalazłam nic dla siebie, moje włosy są coraz gorsze przy każdym przeczesaniu ręką wypadają, a gdy myje są jak guma.. wiem, że żle zrobiłam oddając się koleżance .. znacie jakieś najlepsze metody na odbudowę włosa ?
karolaajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 08:31   #2833
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez karolaajna Pokaż wiadomość
No tak czytałam ten początek ale nie znalazłam nic dla siebie, moje włosy są coraz gorsze przy każdym przeczesaniu ręką wypadają, a gdy myje są jak guma.. wiem, że żle zrobiłam oddając się koleżance .. znacie jakieś najlepsze metody na odbudowę włosa ?
to moze przeczytaj cały wątek? na tej stronie nawet jest mnóstwo porad..

metod jest miliony na mała i duża kieszen, na włosy lubiace silikony i nie, na proste i kręcone, spodoby domowe i ze sklepu, profesjonalne i te zupełnie zwyczajnie.

A na efekty trzeba czekac nawet pół roku przy systematycznym stosowaniu.

Ja polecam serię Joanny Rzepa i loreal absolut repair. Ale kazdej z nas moze pasowac co innego. A Ty działaj, bo po tym rozjasniaczu to włosy Ci za chwile całkiem padną. nawet zwykła odzywka nałozona pod kompresem działa lepiej niz nałozona na minutę.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 13:18   #2834
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

mam pytanie do znawczyn
czy moge zostawic maske badz odzywke na wlosach na cala noc?
przeprowadzalam juz rozne zabiego poza wlasnie trzymaniem "czegos " cala noc na wlosach
przepraszam ze pytam mozliwe ze to bylo ale zalezy mi na szybkiej odp
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 14:20   #2835
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Moim zdaniem (nie jest jestem znawczynia) mozesz, tylko nie nakladaj na skore glowy, a jedynie na dlugosc. Sprobowac nie zaszkodzi, wszak u kazdego sprawdza sie co innego. Zafoliuj moze jedynie wlosy (albo naloz czepek), zeby ich nie zniszczyc mechanicznie (ja bardzo sie krece w nocy)
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 14:29   #2836
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
mam pytanie do znawczyn
czy moge zostawic maske badz odzywke na wlosach na cala noc?
przeprowadzalam juz rozne zabiego poza wlasnie trzymaniem "czegos " cala noc na wlosach
przepraszam ze pytam mozliwe ze to bylo ale zalezy mi na szybkiej odp
no ja bym wtedy pstawila na jakies polprodukty typu olej jojoba albo kokosowy. z tego co sie orientuje maski sklepowe maja detergenty ,konserwanty i inne skladniki ktore wlasciwie na krotka mete nie robia krzywdy skorze bo sa dosc szybko zmyte natomiast pozostawione na cala noc na slorze moga uczulic .
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:02   #2837
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ja tez uwazam, ze na noc najlepiej sprawdzaja sie w 100% naturalne oleje, maski pozostawiam na wlosach na max 30 min. (+czepek lub folia spozywcza i podgrzany w mikrofali recznik), pozostawianie dluzsze nie ma wedlug mnie sensu, a nigdy nie wiadomo jak badz co badz chemiczne skladniki wplyna na wlosy, ale krzywdy wielkiej sobie tym nie zrobisz (tylko omijaj skalp)
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:53   #2838
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witam. Od dawna stosuje wizażowe metody pielegnacji wlosow i widze rezultaty, jednak niepokoi mnie jedna rzecz. Mimo intensywnej pielegnacji konce wlosow i tak robia sie szorstkie ii suche...co mi radzicie? bardzo prosze
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:59   #2839
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

aha dziewczyny dzieki
sluchajcie nie mam chwilowo oleju kokosowego czy moge uzyc oleju z oliwek czyli musze go podgrzac i nalozyc na same wlosy?
sorki ze zrzedze ale ciekawi mnie to i chce sprobowac tej metody
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 16:00   #2840
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Musisz niestety co wiecej napisac Na pierwszy rzut mojego niewprawnego oka moze to byc wynik ostawienia badz tez zmniejszenia stosowania srodkow z silikonami wysoko w skladzie (my tu na wizazu lubimy naturalne kosmetyki). Zgaduje w ciemno, ale jesli tak jest to przecierp ten okres (naturalne specyfiki nie dzialaja od zaraz) i ciesz sie pozniej pieknymi wlosami. Ewentualnie dodaj do pielegnacji jedwab CHI (Biosil ma multum alkoholu w skladzie i na dluzsza mete dziaja wysuszajaco) i problem z glowy
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 16:04   #2841
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

caskada
Na Twoim miejscu nie uzywalabym odżywek i masek na noc...To juz lepiej kupic oliwke Hipp bądź Babydream i nałozyć na noc ewentualnie jeszcze olejek rycynowy (w aptece slyszalam, ze nie drogi), kokosowy itp.
Cannelle dobrze poradziła Tobie. Moga uczulić...a włosy moga mieć inną kondycję...Także odżywki i maski dobrze przytrzymac przez max 30 minut ja nie kiedy maskę trzymałam z godzinę i efekt też super
Nie zapomnij o dobrym źródle ciepła...Mozesz wyjść na podwórze i dać ogrzać promieniami slonecznymi swoje włosy efekt też dobry .
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 16:56   #2842
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
caskada
Na Twoim miejscu nie uzywalabym odżywek i masek na noc...To juz lepiej kupic oliwke Hipp bądź Babydream i nałozyć na noc ewentualnie jeszcze olejek rycynowy (w aptece slyszalam, ze nie drogi), kokosowy itp.
Cannelle dobrze poradziła Tobie. Moga uczulić...a włosy moga mieć inną kondycję...Także odżywki i maski dobrze przytrzymac przez max 30 minut ja nie kiedy maskę trzymałam z godzinę i efekt też super
Nie zapomnij o dobrym źródle ciepła...Mozesz wyjść na podwórze i dać ogrzać promieniami slonecznymi swoje włosy efekt też dobry .
dzieki rozwialas moje watpliwosc dotyczace oleju z oliwek i odzywek na noc
macie racje wystarczy max godz potrzymac na wlosach
teraz jestem spokojna w wiedze
thanx
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:45   #2843
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Kiedyś walczyłam o gęstość włosów i jak faktycznie z objętością już nie mam problemów (zdecydowanie dzięki wizażowi), to teraz mam końce suche jak wiór.
Zapuściłam włosy już prawie do talii i w związku z tym przez cały rok nie chodziłam do fryzjera (kiedyś chodziłam co 1,5 miesiąca), na długości są lśniące i nawilżone ale te końce są tragiczne.
Do tej pory jeżeli chodzi o końcówki:
- używałam regularnie waxa l'biotica dla blondynek, teraz kupiłam latte + odżywke w sprayu, i naprawdę ładnie nawilża, ale na końcówki wciąż nie działa
- co jakiś czas nakładam miód i oliwe z oliwek na noc, a mniej więcej raz w tygodniu oliwke hipp
- szamponem myje tylko skalp, żeby ich dodatkowo nie przesuszać
- pomijam fakt że używam z 10 różnych odżywek
Moim grzechem jest codzienne suszenie, ale naprawdę kiedy tylko mogę staram się pozwalać im schnąć naturalnie. Czasami też prostuje i kręce, ale to naprawdę okazyjnie.

Wiem, że pewnie powinnam je podciąć i zrobie to, tylko chciałabym ściąć naprawdę jak najmniej, bo dużo czasu i starań włożyłam w to żeby były takie długie. Co jeszcze mogę zrobić żeby je choć trochę odżywić?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:48   #2844
201609050926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
caskada
Na Twoim miejscu nie uzywalabym odżywek i masek na noc...To juz lepiej kupic oliwke Hipp bądź Babydream i nałozyć na noc ewentualnie jeszcze olejek rycynowy (w aptece slyszalam, ze nie drogi), kokosowy itp.
Cannelle dobrze poradziła Tobie. Moga uczulić...a włosy moga mieć inną kondycję...Także odżywki i maski dobrze przytrzymac przez max 30 minut ja nie kiedy maskę trzymałam z godzinę i efekt też super
Nie zapomnij o dobrym źródle ciepła...Mozesz wyjść na podwórze i dać ogrzać promieniami slonecznymi swoje włosy efekt też dobry .
Olejek Babydream jest lepszy od Hipp.
A maskę radzę trzymać wlaśnie godzinę, a pół to już minimum. Po parę minut to można sobie odżywkę zostawiać.
201609050926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:59   #2845
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Wiem, ze nie ucieszy Cie moja odpowiedz, ale podetnij koncowki (1 cm w Twojej dlugosci nie zrobi roznicy, wlosy odrosna i beda ogolnie wygladaly zdrowiej). Prawda jest taka, ze zniszczone konce mozna jedynie prowizorycznie skleic silikonami, nic nie jest jednak w stanie ich zregenerowac...Polecam wiec nieprzyjemne (wiem z wlasnego doswiadczenia...) obciecie i radosc ze zdrowych wlosow po 2 miesicach)
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:02   #2846
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

TheCuteOne radze obciac .. nie poradzisz sobie z tymi koncówkami.. jesli masz do tali to te 3 cm nie zbawia cie!

w ogole to wam zazdroszcze.. mi zaden perawie szapon nie zmywa olejów tylko head& shoulders ;/ a wiadomo jaki on agresywny.. i do tego musze szorowac tez na długosci ;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:02   #2847
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Ach, niestety to pewnie do mnie?
Podetne właśnie 1 cm, w sumei wypadałoby więcej ale naprawdę nie jestem psychicznie gotowa .
Mimo wszystko, chciałabym teraz robić co w mojej mocy żeby przed wizytą u fryzjera były choć trochę lepsze, żebym mogła podciąć jak najmniej, macie jakieś sugestie? Czego mogłabym spróbować?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:17   #2848
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Ach, niestety to pewnie do mnie?
Podetne właśnie 1 cm, w sumei wypadałoby więcej ale naprawdę nie jestem psychicznie gotowa .
Mimo wszystko, chciałabym teraz robić co w mojej mocy żeby przed wizytą u fryzjera były choć trochę lepsze, żebym mogła podciąć jak najmniej, macie jakieś sugestie? Czego mogłabym spróbować?
możesz
* nakładać na końcówki oleje codziennie (małe ilości), np. kokos wnika we włos i może go wzmocnić
* kłaść na nie silikonowe sera, silikony w jakimś stopniu ochronią je przed mechanicznymi uszkodzeniami
* zrobić mocno nawilżająco-wzmacniającą miksturę z półproduktów kosmetycznych, w jej skład mogłoby wejść:
keratyna
ceramidy
pantenol
niacynamid
aloes
hydromanil
l-cystyna
(dostępne w mazidłach, l-cystyna w Naturalisie)

Ja taką miksturą spryskałam mokre włosy, po dwóch godzinach nałożyłam kokos. Można by ją też zastosować pod maskę/odżywkę.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:46   #2849
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

[QUOTE="niusia";20396873]Witam. Od dawna stosuje wizażowe metody pielegnacji wlosow i widze rezultaty, jednak niepokoi mnie jedna rzecz. Mimo intensywnej pielegnacji konce wlosow i tak robia sie szorstkie ii suche...co mi radzicie? bardzo prosze[/QUOTE]

moze przekarmione;D albo nadmiar sylikonow ( choc ja je uwielbiam czasem musze odstawiac ) albo keratyne uzywasz i tez jej nadmiar wystarczy odstawic na jakis czas i nadmiar sie zmyje. albo ciagle stosujesz ta sama pielegnacje dobrze jest zmieniac i urozmaicac ja wlosy to lubia[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
możesz
* nakładać na końcówki oleje codziennie (małe ilości), np. kokos wnika we włos i może go wzmocnić
* kłaść na nie silikonowe sera, silikony w jakimś stopniu ochronią je przed mechanicznymi uszkodzeniami
* zrobić mocno nawilżająco-wzmacniającą miksturę z półproduktów kosmetycznych, w jej skład mogłoby wejść:
keratyna
ceramidy
pantenol
niacynamid
aloes
hydromanil
l-cystyna
(dostępne w mazidłach, l-cystyna w Naturalisie)

Ja taką miksturą spryskałam mokre włosy, po dwóch godzinach nałożyłam kokos. Można by ją też zastosować pod maskę/odżywkę.
dobrze gada!

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez lalka67 Pokaż wiadomość
Olejek Babydream jest lepszy od Hipp.
A maskę radzę trzymać wlaśnie godzinę, a pół to już minimum. Po parę minut to można sobie odżywkę zostawiać.
popieram hipp jest mieszanina 2, 3 olei natomiast babydream ma o wiele wiecej. a juz oliwka dla mam z babydreamu jest oszalamiajaca z ich iloscia ok 5 ma napewno
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:57   #2850
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

dziewczyny a co powiecie zeby to nalozyc na wlosy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...k-do-ciala.htm
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.