bóle porodowe - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-09, 14:16   #91
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Super, mi by się taka pielęgniarka przydała chociaż na 2 godzinki dziennie przez jakieś dwa do czterech miesięcy po porodzie Zajęłaby się małym a ja bym się w tym czasie mogła się zdrzemnąć
Ja miałam i mam ten problem, że nie umiem spać w ciągu dnia. Próbowałam próbowałam i tyłek zbity .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 14:45   #92
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Ja miałam cesarkę więc nie doświadczyłam tego, za to miałam mega kolki nerkowe które ponoć są bólem podobne a mogą być nawet gorsze ( i to przez nie miałam CC) :/
wolę kolkę nerkową niż poród z 2 strony wolę poród niż 8 miesięcy bełtania, ulewania i zgagi dzień w dzień bez względu na porę, pozycję czy jedzenie
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:19   #93
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: bóle porodowe

Przeraża mnie ten temat Bardzo bym chciała mieć dzieci w przyszłości, ale się boje, bo jestem bardzo wrażliwa na ból
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry


Edytowane przez 90agnieszka90
Czas edycji: 2012-10-09 o 15:20
90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:21   #94
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie ten temat Bardzo bym chciała mieć dzieci w przyszłości, ale się boje, bo jestem bardzo wrażliwa na ból
Wszystko jest do przeżycia. Dzieci się rodziły i rodzić się będą. Może i te wszystkie wypowiedzi są dość drastyczne, ale jak się to przeżyło, patrzy się na to zupełnie inaczej. Przynajmniej ja tak mam.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:21   #95
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Przeraża mnie ten temat Bardzo bym chciała w przyszłości mieć dzieci w przyszłości, ale się boje, bo jestem bardzo wrażliwa na ból
Poród to inny rodzaj bólu, fakt boli bardzo, ale ból zaraz po porodzie znika i sie o nim zapomina. Po za tym jest szansa że za kilka lat w Polsce, tak jak to jest już na zachodzie będzie możliwość znieczulenia porodu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:28   #96
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Poród to inny rodzaj bólu, fakt boli bardzo, ale ból zaraz po porodzie znika i sie o nim zapomina. Po za tym jest szansa że za kilka lat w Polsce, tak jak to jest już na zachodzie będzie możliwość znieczulenia porodu.
W moim rodzinnym mieście, są porody ze znieczuleniem na życzenie z tego, co czytałam. Nikt nie robi łaski kobiecie. No, ale rozumiem, że są jeszcze miejsca, gdzie ten "luksus" nie dotarł . Nie rozumiem, dlaczego odmawia się kobiecie godziwych warunków w chwili tak ważnej, jak wydanie na świat dziecka
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:29   #97
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Poród to inny rodzaj bólu, fakt boli bardzo, ale ból zaraz po porodzie znika i sie o nim zapomina. Po za tym jest szansa że za kilka lat w Polsce, tak jak to jest już na zachodzie będzie możliwość znieczulenia porodu.
Teraz już jest taka możliwość bezpłatnego znieczulenia podczas porodu, jak jest w mniejszych miastach nie wiem ale w większych jest to już powoli normą
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 15:36   #98
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
W moim rodzinnym mieście, są porody ze znieczuleniem na życzenie z tego, co czytałam. Nikt nie robi łaski kobiecie. No, ale rozumiem, że są jeszcze miejsca, gdzie ten "luksus" nie dotarł . Nie rozumiem, dlaczego odmawia się kobiecie godziwych warunków w chwili tak ważnej, jak wydanie na świat dziecka
Porody ze znieczuleniem to nadal luksus, kiedyś mozna było znieczulenie sobie po prostu dokupic ( z rachunkiem, legalnie, w kasie szpitala) ale nfz uznał że to jest nieetyczne żeby pacjent płacił, więc... znieczulenie do porodu przestało byc dostepne dla wszystkich, zeby było sprawiedliwie. Teraz bardzo pojedyncze szpitale oferuja znieczulenie do porodu, ale jest ono niegwarantowane- czyli anestezjolog nie jest przypisany do odddziału ginekologii tylko do szpitala i w czasie porodu moze go nie być bo będzie znieczulał pacjenta operowanego np po wypadku. albo inna rodzącą,
albo dostepny jest podtlenek azoty który znieczula bardzo słabo.
Czyli de facto jest niedostepne.

Też nie wiem czemu znieczulenie jest niedostepne na zyczenie rodzacej, przeciez wtedy wiecej kobiet nie bałoby sie porodu majac pewność że jak poproszą to dostana znieczulenie, a i mniej kobiet chciało by miec cesarke.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:07   #99
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Porody ze znieczuleniem to nadal luksus, kiedyś mozna było znieczulenie sobie po prostu dokupic ( z rachunkiem, legalnie, w kasie szpitala) ale nfz uznał że to jest nieetyczne żeby pacjent płacił, więc... znieczulenie do porodu przestało byc dostepne dla wszystkich, zeby było sprawiedliwie. Teraz bardzo pojedyncze szpitale oferuja znieczulenie do porodu, ale jest ono niegwarantowane- czyli anestezjolog nie jest przypisany do odddziału ginekologii tylko do szpitala i w czasie porodu moze go nie być bo będzie znieczulał pacjenta operowanego np po wypadku. albo inna rodzącą,
albo dostepny jest podtlenek azoty który znieczula bardzo słabo.
Czyli de facto jest niedostepne.

Też nie wiem czemu znieczulenie jest niedostepne na zyczenie rodzacej, przeciez wtedy wiecej kobiet nie bałoby sie porodu majac pewność że jak poproszą to dostana znieczulenie, a i mniej kobiet chciało by miec cesarke.
Przykre to . Powinno byś to zgłoszone do Trybunału Praw Człowieka. Nie może być tak, że pozwala się kobietom cierpieć.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:36   #100
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Teraz już jest taka możliwość bezpłatnego znieczulenia podczas porodu, jak jest w mniejszych miastach nie wiem ale w większych jest to już powoli normą
W szpitalu w którym rodziłam oferują gaz rozweselający
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:45   #101
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Przykre to . Powinno byś to zgłoszone do Trybunału Praw Człowieka. Nie może być tak, że pozwala się kobietom cierpieć.
Słyszałam nie raz starsze położne, które mają pogląd "w się babom poprzewracało, kobieta ma wiedzieć, że rodzi dziecko, do SPA nie przyjechała, ja 40 lat temu rodziłam bez znieczulenia i żyję, bla bla" albo po zabiegu podają leki przeciwbólowe z wielką łaską i na wyraźne płaczliwe prośby pacjenta, bo "musi boleć, jest pan/i po zabiegu" No ręce opadają. Osobiście nie rodziłam i w najbliższym czasie nie zamierzam, ale jak mi się to kiedyś przytrafi to wybiorę szpital, w którym mi łaski robić nie będą, bo chcę rodzić po ludzku
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 18:14   #102
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: bóle porodowe

Poród BARDZO boli, ja o dziecku nie myślałam, tylko o tym, kiedy przestanie boleć. A miałam poród krótki jakieś 3,5h od odejścia wód. Na początku lekkie skurcze, potem coraz silniejsze, takie, że wymiotować mi się chciało z bólu. Potem położna kazała mi iść pod prysznic na pół godziny, ale wyszłam stamtąd po paru minutach, darłam się z bólu, bo zaczynały się bóle parte. Najgorsze było to uczucie, kiedy powoli zbliżal się kolejny skurcz i za chwile miało zacząć mocno boleć.

No nie ma się co oszukiwać, wczasy to nie są, ale pierwszy poród ma ten plus, że człowiek nie wie, jak to boli - i ja się porodu jakos specjalnie nie bałam. Drugiego już pewnie bałabym się bardziej

Ale to banalna prawda, że nagroda w postaci dziecka położonego na piersi, wynagradza zwykle wszystko, jeśli oczywiście poród nie przybiera jakichs form patologicznych.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Dziecko moje szaleje w dzień a w nocy śpi. Jak spacerujemy, albo jeździmy, to też śpi albo "co ja pacze" .
Ja to się zastanawiam, jak Ty znajdujesz tyle czasu na przesiadywanie na forum, bo ja przy nieśpiącym dziecku raczej unikam siedzenia przed kompem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 19:22   #103
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Dot.: bóle porodowe

AAAAAA!
Nacinanie,zszywanie,cewni ki..? Ja się niekomfortowo czuję podczas zwykłej wizyty u ginekologa a co dopiero to. Brrrrr...masakra.
Jeśli kiedykolwiek będę spodziewać się dziecka, urodzę samodzielnie, we własnym domu, we własnym łóżku i bez żadnej pomocy. A pępowinę przetnę nożyczkami do paznokci czy coś
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 19:43   #104
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: bóle porodowe

Kobieto, podczas porodu myślisz tylko o jednym, żeby to się jak najszybciej skończyło, ja podczas skurczu bym dała się pokroić, jakby mi ktoś w trakcie cc zaproponował chociaż jestem zwolenniczką porodów naturalnych.

Chociaż potem można snuć mrożace krew w żyłach opowieści
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 19:52   #105
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
W szpitalu w którym rodziłam oferują gaz rozweselający
Ja wdychałam gaz,w pewnym momencie czułam się pijana Tak też powiedziałam,po czym położna odpowiedziała że pijana,ale bez efekty kaca. a mąż który mi podawał,wciskal mi dodatkowy guziczek-wzmocnienie,po czym położna powiedziała by tego nie robił.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ararauna Pokaż wiadomość
AAAAAA!
Nacinanie,zszywanie,cewni ki..? Ja się niekomfortowo czuję podczas zwykłej wizyty u ginekologa a co dopiero to. Brrrrr...masakra.
Jeśli kiedykolwiek będę spodziewać się dziecka, urodzę samodzielnie, we własnym domu, we własnym łóżku i bez żadnej pomocy. A pępowinę przetnę nożyczkami do paznokci czy coś
Jak się jest znieczulonym,to nie czuć gdy wsadzają cewnik,ani tego jak nacinają.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 19:56   #106
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Poród BARDZO boli, ja o dziecku nie myślałam, tylko o tym, kiedy przestanie boleć. A miałam poród krótki jakieś 3,5h od odejścia wód. Na początku lekkie skurcze, potem coraz silniejsze, takie, że wymiotować mi się chciało z bólu. Potem położna kazała mi iść pod prysznic na pół godziny, ale wyszłam stamtąd po paru minutach, darłam się z bólu, bo zaczynały się bóle parte. Najgorsze było to uczucie, kiedy powoli zbliżal się kolejny skurcz i za chwile miało zacząć mocno boleć.

No nie ma się co oszukiwać, wczasy to nie są, ale pierwszy poród ma ten plus, że człowiek nie wie, jak to boli - i ja się porodu jakos specjalnie nie bałam. Drugiego już pewnie bałabym się bardziej

Ale to banalna prawda, że nagroda w postaci dziecka położonego na piersi, wynagradza zwykle wszystko, jeśli oczywiście poród nie przybiera jakichs form patologicznych.



Ja to się zastanawiam, jak Ty znajdujesz tyle czasu na przesiadywanie na forum, bo ja przy nieśpiącym dziecku raczej unikam siedzenia przed kompem.
Mała większość czasu leży i się gapi albo rzuca swoim grającym królikiem .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 20:06   #107
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mała większość czasu leży i się gapi albo rzuca swoim grającym królikiem .
A nie boisz się, że jak się napatrzy na mamę przed laptopem, to potem jej od niego nie odgonisz? Bo ja mam takie lęki, TŻ pracuje przed kompem, jak jest w domu, dlatego staram się jak najmniej przy niej korzystać, bo wiadomo, dzieci chcą bawić się tym, czym "bawią się" rodzice. Tak tylko pytam
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 20:09   #108
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Kobieto, podczas porodu myślisz tylko o jednym, żeby to się jak najszybciej skończyło, ja podczas skurczu bym dała się pokroić, jakby mi ktoś w trakcie cc zaproponował chociaż jestem zwolenniczką porodów naturalnych.

Chociaż potem można snuć mrożace krew w żyłach opowieści
podbijam w 100%
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 20:17   #109
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A nie boisz się, że jak się napatrzy na mamę przed laptopem, to potem jej od niego nie odgonisz? Bo ja mam takie lęki, TŻ pracuje przed kompem, jak jest w domu, dlatego staram się jak najmniej przy niej korzystać, bo wiadomo, dzieci chcą bawić się tym, czym "bawią się" rodzice. Tak tylko pytam
Póki co się nie boję
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 21:56   #110
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: bóle porodowe

Ja już zapomniałam o przykrościach okołoporodowych i powolutku, ale to powolusieńku przygotowuję się na 2gie dziecko ( co oznacza rok, dwa )
żeby za duża róznica nie była
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 00:57   #111
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: bóle porodowe

Kurde ! dziewczyny tymi opowiesciami mnie przerazacie ,normalnie mi sie dzieci juz odechcialo ... powaznie
a znajac siebie ,osobe z bardzo niskim progiem bolu ,chyba bym na porodowce umarla... ,az sie wlos na glowie jezy ...
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 06:23   #112
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: bóle porodowe

Jeśli tak bardzo się boicie bólu to polecam załatwić sobie możliwość znieczulenia zzo. Podobno na prawdę daje radę
Ja chciałam, ale nie mogli mi się w kręgosłup wbić, więc rodziłam bez.
Tak samo z nacinaniem - można wybrać szpital, gdzie praktykuje się ochronę krocza (ale musi być wtedy na prawdę fachowa położna, żeby umiała ochronić krocze a nie po prostu dać rodzić bez nacięcia, bo wtedy się popęka).
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 07:10   #113
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
a znajac siebie ,osobe z bardzo niskim progiem bolu ,chyba bym na porodowce umarla... ,az sie wlos na glowie jezy ...
nie umarłabyś, nic się nie martw

Przy pierwszym dziecku czułam ból porodowy - no nic przyjemnego, włosy darłam z głowy z bólu ale potem wzięli na szybkie cc
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 07:49   #114
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: bóle porodowe

Czytam te wasze wypowiedzi na temat porodu i sie zastanawiam ,czy to może ze mną jest cos nie tak ??
Dla mnie te bóle porodowe / parte podczas porodu to było nic. ot. taka troszkę gorsza miesiączka Za to ból podczas złamania kości udowej to było dopiero coś ... 3 dawki morfiny nic nie dały..
nawet ból zęba był gorszy niż ten cały poród ale zdaję sobie sprawę, że każdy odczuwa inaczej.. no i u mnie cała akcja od momentu pierwszych bóli trwała .. 2 godziny ?? Także zawsze się śmieję .że taki poród to ja mogę przechodzić nawet raz w miesiącu albo i częściej tylko ,żeby już nigdy żadnej kości udowej nie złamać ..
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 09:23   #115
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Jeśli tak bardzo się boicie bólu to polecam załatwić sobie możliwość znieczulenia zzo. Podobno na prawdę daje radę
Ja chciałam, ale nie mogli mi się w kręgosłup wbić, więc rodziłam bez.
Tak samo z nacinaniem - można wybrać szpital, gdzie praktykuje się ochronę krocza (ale musi być wtedy na prawdę fachowa położna, żeby umiała ochronić krocze a nie po prostu dać rodzić bez nacięcia, bo wtedy się popęka).
Matko Boska ! az mnie tam zaczelo bolec ! .... O.o
Natura chyba jednak nie do konca madrze to wymyslila... ja pierdziu!

wbijac sie w kregoslup... jedno gorsze od drugiego ,to wszystko brzmi jak z horroru "masakra pila mechaniczna" czy jakos tak...
Jak dalej bedziecie takie rzeczy mowic to sobie chyba "ja" zaszyje wlasnorecznie !
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 09:59   #116
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Matko Boska ! az mnie tam zaczelo bolec ! .... O.o
Natura chyba jednak nie do konca madrze to wymyslila... ja pierdziu!

wbijac sie w kregoslup... jedno gorsze od drugiego ,to wszystko brzmi jak z horroru "masakra pila mechaniczna" czy jakos tak...
Jak dalej bedziecie takie rzeczy mowic to sobie chyba "ja" zaszyje wlasnorecznie !
Spokojnie - po prostu znieczulenie podaje się tak, jak do operacji: w kręgosłup. Ale to na prawdę nic strasznego Uwierz mi, że człowiek wtedy bardzie skupia się na tym, żeby sięnie ruszać (co przy skurczach trochę jest utrodnione) niż o tym, że boli. Ja w sumie to nawet nie pamiętam, żeby bolało.
Co do nacinania to w Polsce niestety często jeszcze się nacina. Ale przy dobrym przygotowaniu (trenowanie mięśni Kegla, masowanie + dobra położna przy porodzie) można uniknąć i nacięcia i pęknięcia.

Przyznam, że jak jeszcze do dzieci się nie garnęłam to takie opisy to była masakra. Ale potem, jak się jest w ciąży czy czyta się o faktycznym przebiegu porodu, to to się już takie straszne nie wydaje. Zamiast skupiać się na tym, że boli to lepiej się skupić na tym, jakie są dostępne metody ułatwienia sobie porodu. Na prawdę jest tego trochę i można wybrać coś dla siebie
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:41   #117
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: bóle porodowe

Jak mnie zaczęło bardzo boleć, położna powiedziała, żebym pamiętała, że ten ból się niedługo skończy. No i jakby było tak strasznie, to chyba nikt by się na 2 dziecko nie decydowal Chociaż zaraz po porodzie też mówiłam, że nigdy więcej hehe
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 11:28   #118
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: bóle porodowe

Romanaccia-kiedy już się rodzi, to się nie zastanawia jaki i gdzie zastrzyk,chcesz, żeby to się skończyło,a potem, po prostu,się zapomina i chce się drugie



Przepraszam za OT,ale za co MonikaFaustyna się taka pomarańczowa zrobiła?
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 11:32   #119
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: bóle porodowe

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość


Przepraszam za OT,ale za co MonikaFaustyna się taka pomarańczowa zrobiła?
oooooo faktycznie...
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 11:36   #120
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: bóle porodowe

Też mnie to zaciekawiło, zapytałam w jej wątku. Wyśledziłam i chyba za nabijanie się z blogerek modowych.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.