Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-04, 23:04   #121
Lost in thought
Raczkowanie
 
Avatar Lost in thought
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 164
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Ja się bałam, że mój TŻ będzie taki sam, bo w domu ma pełną obsługę - każdy posiłek z dostawą pod nos Ale ja wprowadziłam swoje rządy, i jak gdzieś wyjeżdżamy przykładowo na wakacje to zwykle on coś dla mnie robi, sprząta itp. A niech się uczy, że o kobietę trzeba dbać Przynajmniej jak ja mu coś przyrzadzę, podam itp. to wtedy to bardziej docenia I jak np. nocuję u niego, to rano mam śniadanie do wyrka.
Także mimo iż ważne są przyzwyczajenia wyniesione z domu, to jednak nie przesądza to o wszystkim. Z takim facetem, co to lubi wydawać komendy typu "przynieś, podaj, pozamiataj" ciężkie byłoby życie...
__________________
55 -- 56 -- 57 -- 58 -- 59 -- 60 -- 61 -- 62

"Mężczyźni panują nad światem, ale kobiety panują nad mężczyznami."
Lost in thought jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 23:25   #122
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez Lost in thought Pokaż wiadomość
Ja się bałam, że mój TŻ będzie taki sam, bo w domu ma pełną obsługę - każdy posiłek z dostawą pod nos Ale ja wprowadziłam swoje rządy, i jak gdzieś wyjeżdżamy przykładowo na wakacje to zwykle on coś dla mnie robi, sprząta itp. A niech się uczy, że o kobietę trzeba dbać Przynajmniej jak ja mu coś przyrzadzę, podam itp. to wtedy to bardziej docenia I jak np. nocuję u niego, to rano mam śniadanie do wyrka.
Także mimo iż ważne są przyzwyczajenia wyniesione z domu, to jednak nie przesądza to o wszystkim. Z takim facetem, co to lubi wydawać komendy typu "przynieś, podaj, pozamiataj" ciężkie byłoby życie...
Tylko nie mialas na szczescie takiej akcji jak ja. Twoj chlopak jest lepszy, mozesz byc dumna ze swojej tresury Wyszedl na ludzi.
Jezeli mi by sie udalo cos zrobic z takim typem jak mój, z jego nawykami i wadami to chyba Freud moglby sie schowac ze swoim "Wstepem do psychoanalizy" ( żart )
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 09:55   #123
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
To mozesz byc dumna ze swojej tresury Wyszedl na ludzi.
A co Ty tak z tą tresurą ciągle? Chciałabyś, żeby Twój chłopak mówił o Tobie, że Cię tresuje do przynoszenia kanapek? Chyba nie.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 10:39   #124
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Tylko nie mialas na szczescie takiej akcji jak ja. Twoj chlopak jest lepszy, mozesz byc dumna ze swojej tresury Wyszedl na ludzi.
Jezeli mi by sie udalo cos zrobic z takim typem jak mój, z jego nawykami i wadami to chyba Freud moglby sie schowac ze swoim "Wstepem do psychoanalizy" ( żart )
deviLady, odnoszę wrażenie, że Ty cały czas podchodzisz do tego od złej strony. Tu nie chodzi o tresowanie chłopaka, ale o ewentualną rozmowę. To, że wymusisz na nim w jakikolwiek sposób pewne zachowania, niczego nie zmieni. Bo on musi sam z siebie Cię szanować. Sam z siebie musi chcieć się zmienić.

Momentami wydaje mi się, że uważasz, iż kobieta trafia sobie w życiu na jakiegoś faceta, niejako przydzielonego z urzędu. Może jej się w tym przydziale trafić jakiś fajny model, lub nieco gorszy. Te które mają kochających mężczyzn, są szczęściarami, a te, które owego szczęścia nie miały, muszą zabrać się za porządną "tresurę".
Ale to nie tak...
Faceta, owszem, można zmienić, ale na innego Bo tak jak do wykonywania pewnych czynności można się przyzwyczaić, pomimo tego, że w domu rodzinnym się tego nie robiło, tak do szanowania drugiej osoby przyzwyczaić się raczej nie można.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:36   #125
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Faceta, owszem, można zmienić, ale na innego Bo tak jak do wykonywania pewnych czynności można się przyzwyczaić, pomimo tego, że w domu rodzinnym się tego nie robiło, tak do szanowania drugiej osoby przyzwyczaić się raczej nie można.
To teraz juz wiem dlaczego jest tyle rozwodów! Bo zadna ze stron się nie stara, jeżeli dziewczyny mają takie podejscie, ze mozna "wymienic na innego" to gratuluje. Znam wiele takich i "podziwiam".
Co do tresury, to lubie to słowo, kojarzy mi się z okiełznaniem zwierzęcia. Mój facet obcecne zachowuje się jak zwierze i "tresura" dla niego jest jak najbardziej na miejscu.
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:41   #126
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Hmm... skoro uważasz, że lepiej dać się zamęczyć próbując zmieniać coś, czego się zmienić nie da, niż przejrzeć na oczy i znaleźć szczęście, to ja już nic więcej nie mam do powiedzenia w tym temacie. Zadziwiająca jest łatwość, z jaką niektórzy potrafią odwrócić kota ogonem

A co do ilości rozwodów, skłaniałabym się raczej ku teorii, że jest ich tyle, właśnie dlatego, że żadna ze stron nie potrafiła odpowiednio wcześnie powiedzieć sobie "dość" i tak sobie ludzie tkwili przez lata w związku bez przyszłości, bo szkoda im było tym wspólnie spędzonych lat.

Jedyne co jeszcze mogę zrobić, to polecić Ci przemyślenie zdania, zamieszczonego w moim opisie.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:09   #127
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Hmm... skoro uważasz, że lepiej dać się zamęczyć próbując zmieniać coś, czego się zmienić nie da, niż przejrzeć na oczy i znaleźć szczęście, to ja już nic więcej nie mam do powiedzenia w tym temacie. Zadziwiająca jest łatwość, z jaką niektórzy potrafią odwrócić kota ogonem

A co do ilości rozwodów, skłaniałabym się raczej ku teorii, że jest ich tyle, właśnie dlatego, że żadna ze stron nie potrafiła odpowiednio wcześnie powiedzieć sobie "dość" i tak sobie ludzie tkwili przez lata w związku bez przyszłości, bo szkoda im było tym wspólnie spędzonych lat.

Jedyne co jeszcze mogę zrobić, to polecić Ci przemyślenie zdania, zamieszczonego w moim opisie.
To nie jest dla mnie męczące, ale ciekawi mnie czy dam jeszcze rade cos z tym zrobic. Jeszcze wszystkiego nie wyprobowalam. Ja nawet nie wiem jak zachowywalby sie mieszkajac ze mna 24/dobe. Po tym mysle, ze będe w stanie lepiej to ocenić. Wiele juz w nim zmienilam przez te wszytskie lata, dlatego zastanawiam się czy mozna zrobic cos z takimi cechami, jakie wg Was nie sa do zmodyfikowania.
Pewnie zadna z Was jeszce nie probowala, bo dziwicie sie mi BAARDZO. Po co sobie zadawac trud jak moge wymienic na innego, zacznie sie psuc, to tez wymienie i tak w kółko..
Gdybym byla psychologiem, nie odsylalabym pacjentow z kwitkiem" idzcie bo, naprawde jestescie do d*** i nic z was nie bedzie" Uważam, ze kazdego mozna zmienic. Trzeba tylko dobrego podejścia, umiejętności i zaangażowania drugiej strony. Chce tylko widziec jego zaangazowanie, bo bez tego nic nie zrobie.
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 12:12   #128
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Pewnie zadna z Was jeszce nie probowala, bo dziwicie sie mi BAARDZO. Po co sobie zadawac trud jak moge wymienic na innego, zacznie sie psuc, to tez wymienie i tak w kółko..
I tu się mylisz...
Z drugiej jednak strony - tak, wymieniłam na nowego. Takiego, którego zmieniać nie muszę, ani nie chcę.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:22   #129
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Pewnie zadna z Was jeszce nie probowala, bo dziwicie sie mi BAARDZO. Po co sobie zadawac trud jak moge wymienic na innego, zacznie sie psuc, to tez wymienie i tak w kółko..
No właśnie - interesujące (kolejne z pobożnie życzeniowych, najwyraźniej) założenie. Btw. A wiesz, że sporo kobiet np. wychodzi za chama, egoistę, czy pijaka, z mantrą: zmieni się po ślubie..?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:25   #130
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
I tu się mylisz...
Z drugiej jednak strony - tak, wymieniłam na nowego. Takiego, którego zmieniać nie muszę, ani nie chcę.
Nie mozesz jeczsze tego byc do konca pewna, bo jak widzisz faceci lubią popadać w skrajności. Znam wielu, ktorzy byli niegdys "idealami" a dzis nie moge sie nadziwić ich głupocie.
I to nie jest tylko moja opinia, ale też wielu dojrzalych pań, które narzekają, ze facet na starość głupieje, dziecinnieje i ma swoje jazdy.
Jeżeli Twojemu nic się takiego nie stanie to gratuluje i zazdroszcze z calego serca
Ja na razie jestem w troche gorszej sytuacji i ciekawa jestem czy jakoś to opanuje.
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:27   #131
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
ale też wielu dojrzalych pań, które narzekają, ze facet na starość głupieje, dziecinnieje i ma swoje jazdy.
Trzymasz się jakichś ekstremalnych porównań. To samo (czy, w jakimś stopniu, w zmienionej formie) mężczyźni mogą powiedzieć o starzejących się (czy dojrzałych) kobietach.
Poza tym, pomiędzy starością (i dojrzałością) a pierwszą młodością to chyba jest sporo czasu do przeżycia właśnie, co nie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 12:29   #132
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Nie mozesz jeczsze tego byc do konca pewna, bo jak widzisz faceci lubią popadać w skrajności. Znam wielu, ktorzy byli niegdys "idealami" a dzis nie moge sie nadziwić ich głupocie.
I to nie jest tylko moja opinia, ale też wielu dojrzalych pań, które narzekają, ze facet na starość głupieje, dziecinnieje i ma swoje jazdy.
Jeżeli Twojemu nic się takiego nie stanie to gratuluje i zazdroszcze z calego serca
Ja na razie jestem w troche gorszej sytuacji i ciekawa jestem czy jakoś to opanuje.
Głupienie mężczyzn na starość to jedno. Dojrzewanie chłopców, którzy byli ideałami w związku w wieku lat 14, to drugie. Dostrzeganie po latach wad, które były zawsze, ale miało się klapki na oczach, to jeszcze coś innego...
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:32   #133
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Uważam, ze kazdego mozna zmienic. Trzeba tylko dobrego podejścia, umiejętności i zaangażowania drugiej strony. Chce tylko widziec jego zaangazowanie, bo bez tego nic nie zrobie.
Bzdura.

Nie da się zmienić każdego.

Przede wszystkim ta osoba musi chcieć zmiany. Przecież nawet alkoholików i narkomanów na siłę się nie zmienia (leczy).
I to nie "chcieć" w takim sensie, że tylko mówić, że się chce, a za pustą gadką nic nie idzie, ale CHCIEĆ naprawdę i udowadniać to na każdym kroku.
Rozumiem, że jest Ci ciężko, ale naprawdę wcale tak nie jest na tym świecie, że wiara czyni cuda.
Żeby przetrwać i dobrze sobie życie ułożyć, to trzeba mieć przede wszystkim dużo zdrowego rozsądku. I mało naiwności.

Nie wiem, co Ty widzisz w swoim TŻcie, mam wrażenie, że po prostu dość lekko traktujesz całą sytuację i liczysz na to, że to tylko przejściowe problemy. A dla mnie problemem jest tutaj jego podejście do życia oraz brak szacunku dla kobiety (w tym przypadku Ciebie) i jej pracy. Która nota bene powinna być wykonywana wspólnie bez żadnej łaski.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:46   #134
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Bzdura.

Nie da się zmienić każdego.

Przede wszystkim ta osoba musi chcieć zmiany. Przecież nawet alkoholików i narkomanów na siłę się nie zmienia (leczy).
I to nie "chcieć" w takim sensie, że tylko mówić, że się chce, a za pustą gadką nic nie idzie, ale CHCIEĆ naprawdę i udowadniać to na każdym kroku.
Rozumiem, że jest Ci ciężko, ale naprawdę wcale tak nie jest na tym świecie, że wiara czyni cuda.
Żeby przetrwać i dobrze sobie życie ułożyć, to trzeba mieć przede wszystkim dużo zdrowego rozsądku. I mało naiwności.

Nie wiem, co Ty widzisz w swoim TŻcie, mam wrażenie, że po prostu dość lekko traktujesz całą sytuację i liczysz na to, że to tylko przejściowe problemy. A dla mnie problemem jest tutaj jego podejście do życia oraz brak szacunku dla kobiety (w tym przypadku Ciebie) i jej pracy. Która nota bene powinna być wykonywana wspólnie bez żadnej łaski.
Pisałam przeciez, ze on musi byc tez zaangazowany, czyli musi chciec.
Niektorzy mezczyzni, w ogole nie dojrzewają (w przenosni), a starość ma każdy.
Nie wierze w to, ze stanie sie cud. Mam tylko nadzieje, ze jest na tyle mądry, ze wykorzysta swoją okazje i popracuje nad sobą.
Bardzo jestem ciekawa czy cos w tym kierunku zrobi. Jezeli oleje mnie i moje prosby to chcac nie chcac trzeba bedzie "wymienic model" tak jak vretka, ktora na szczescie nie zaluje. Ja sie boje wlasnie, ze bede zalowac, ze jego kolejna dziewczyna bedzie miec w miare uzywilizowanego faceta, a ja bede musiala cywilizowac kolejnego, bo niestety wszyscy mi znani, cywilizowani sa zajeci!
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 12:54   #135
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Ja sie boje wlasnie, ze bede zalowac, ze jego kolejna dziewczyna bedzie miec w miare uzywilizowanego faceta, a ja bede musiala cywilizowac kolejnego, bo niestety wszyscy mi znani, cywilizowani sa zajeci!
Czy Ty traktujesz facetów jak jakieś zwierzęta hodowlane? Ta tresura i "cywilizacja"!?
A co by Cię interesowała jego kolejna dziewczyna?
Faceci są różni, głupi, mądrzy, leniwi, pracowici i wcale nie trzeba ich "cywilizować". Trzeba po prostu, metodą kompromisów, dojść do jakiegoś wspólnego ładu i porządku.
Mam wrażenie, że traktujesz mężczyzn przedmiotowo. Od ich wychowywania i cywilizowania to były mamusie. Niektóre wprawdzie spieprzyły sprawę, ale jeśli facet ma IQ wyższe od gibona, to nic nie jest stracone.
Sama oceń, czy Twojemu się chce cokolwiek zmieniać, czy mówi Ci teksty dla świętego spokoju, żebyś się zamknęła i nie nawracała mu 100 razy o tym samym.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:14   #136
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Czy Ty traktujesz facetów jak jakieś zwierzęta hodowlane? Ta tresura i "cywilizacja"!?
A co by Cię interesowała jego kolejna dziewczyna?
Faceci są różni, głupi, mądrzy, leniwi, pracowici i wcale nie trzeba ich "cywilizować". Trzeba po prostu, metodą kompromisów, dojść do jakiegoś wspólnego ładu i porządku.
Mam wrażenie, że traktujesz mężczyzn przedmiotowo. Od ich wychowywania i cywilizowania to były mamusie. Niektóre wprawdzie spieprzyły sprawę, ale jeśli facet ma IQ wyższe od gibona, to nic nie jest stracone.
Sama oceń, czy Twojemu się chce cokolwiek zmieniać, czy mówi Ci teksty dla świętego spokoju, żebyś się zamknęła i nie nawracała mu 100 razy o tym samym.
Gdybym traktowala przedmiotowo, to zmienialabym jak przyslowiowe rekawiczki.
Slownictwo i to w cudzyslowiach stosuje do uwypuklenia swoich zamierzen.

Myslicie schematycznie, a na mnie to nie dziala. Sa rozni ludzie i rozne przypadki.
Nie dziwie sie w cale, bo wyciagacie wnioski z suchego opisu, a ja z nim zyje i wiem co z nim moge, a co nie.
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:31   #137
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Nie, wczoraj i dzis mialam jeszcze jakas nadzieje. Ze moze to chwilowe, ze caly dzien spedzi na rozmowie ze mna zeby sobie wiele rzeczy wyjasnic, a on nic. Caly dzien sie nie odzywa, a wieczorem oswiadcza, ze go to nic nie obchodzi. Dawniej jak bylo zle to chociaz staral sie, wpadal w garniturze z rozami i przepraszal. Widac bylo ze mu zalezy i szanse dostawal (jaka ja glupia bylam) Teraz mu nie zalezy wiec szansy nie dostanie, bo po co. Przeciez on nawet tego nie chce.
a to pisalas wczoraj
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:18   #138
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Czy Ty traktujesz facetów jak jakieś zwierzęta hodowlane? Ta tresura i "cywilizacja"!?
A co by Cię interesowała jego kolejna dziewczyna?
Faceci są różni, głupi, mądrzy, leniwi, pracowici i wcale nie trzeba ich "cywilizować". Trzeba po prostu, metodą kompromisów, dojść do jakiegoś wspólnego ładu i porządku.
Mam wrażenie, że traktujesz mężczyzn przedmiotowo. Od ich wychowywania i cywilizowania to były mamusie. Niektóre wprawdzie spieprzyły sprawę, ale jeśli facet ma IQ wyższe od gibona, to nic nie jest stracone.
Sama oceń, czy Twojemu się chce cokolwiek zmieniać, czy mówi Ci teksty dla świętego spokoju, żebyś się zamknęła i nie nawracała mu 100 razy o tym samym.
No i własnie m.in. dlatego czasem brakuje mi karmy.

Są związki, w których relacja partnerska to nie jest tylko wyświechtany slogan, są takie, gdzie dziewczyna robi za służącą (sa tez takie, gdzie za służącego robi mężczyzna).

Warto spróbować, popieram...
Natomiast w swoich suchych opisach zawarłaś, jak dla mnie, wystarczająco dużo ciekawostek, by obstawiać, że nie masz za bardzo szans powodzenia.
Ale. Odsuwanie nieuniknionego. Czyż nie na tym właśnie polega życie...
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:22   #139
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Ja mam pytanie:
Czy Ty wyobrażasz sobie życie z Twoim TZtem? ale tak na poważnie, czy sobie to wyobrażasz.
Zakładacie rodzinę, rodzisz dziecko/dzieci, wychowujesz je i pracujesz. I on ci w tym nie pomaga (no, w ciąży byc nie może, ale poza tym...), ze wszytskim musisz radzic sobie sama a do tego na tip-top, bo inaczej facet będzie burczał. Wyobrażasz sobie, ze wiecznie mu przypominasz o tym lub owym, wiecznie go "tresujesz" (bo nie łudz sie, zmiany beda jedynie parodniowe i jak bumerang bedzie wracał do swoich przyzwyczajeń), ciągle bedziesz z nim walczyła?

Jesli chcesz tego, takie życie Ci odpowiada, jesli na takie życie z pełną świadomościa się decydujesz, to można Ci życzyc powodzenia, wiele siły i całe morze cierpliwości.
Każdy sobie wybiera swój los, jesli ktoś chce tak własnie żyć, to jego sprawa.
Ale w takim razie po co ten wątek? Po co to żalenie się? Jesli on taki dobry jest i znasz go lepiej niż my itd. To po co tu o tym pisałaś? Trzeba go przyjąc z całym dobrodziejstwem inwentarza i cieszyc się swoim wyborem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 14:26   #140
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
a to pisalas wczoraj
Tak, bo zla bylam i na siebie i na niego, ze on mnie tak olewa, a ja mu szanse daje.
Wrocil od kolegow, powkurzal sie na mnie i sobie mysle w duchu: chyba koniec. Moze myslal, ze sie tym przejme, ale ja udawalam zadowoloną Powiedzialam mu, ze wiem gdzie szukac szczescia i sie zrobil nagle zazdrosny, przeczytal w koncu ten watek i go ruszylo. Mowi mi, ze zrobi wszystko zeby mnie nie stracic, ze nie wiedzial ze mi tak zle z nim, bo on sie staral
Dzisiaj rano mowie o tym mamie, jakie ma moj TZ ultimatum, a ona mi mowi, ze przesadzam i ze za wczesnie go oceniam, ze jeszcze wiele go moge nauczyc i zebym potem nie zalowala...
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:34   #141
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Internet i rozwiązywanie problemów to nie jest zbyt fortunne połączenie, ale jakieś tam jest.

Piszesz, oceniamy. Do bólu rzeczowo.
Jeśli planujesz z kims zycie, a planujesz - to na pewno nie przesadzasz, i takie rzeczy, im wcześniej się umie ocenić, tym lepiej.
I znam takich facetów, którzy potrafią przydepnąć leżącą na podłodze kurtkę dziecka, gdy spadnie z oparcia krzesełka, zamiast ją podnieść, albo którzy potrafią siedzieć z piwem, a matka z wiercącym się i marudzącym małym na kolanach, pracuje przy komputerze - bo tatuś przecież nie może się oseskiem zająć.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:55   #142
thalia_fashion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 43
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Sory dziewczyny, ale jak do tej pory nic mądrego nie doradziłyście autorce wątku .... dyskusja zeszla na zupełnie bezsensowne tory - jedna przed druga spiera sie , kto lepiej oceni autorkę !!

Przede wszystkim rada : kopnij go w dupę i znajdz sobie innego nie jest dobra. Nie jestem wyznawczynia teorii żeby trwac przy mężu/chłopaku mimo wszystko - ale uważam że jeśli się kogoś kocha , to nie jest to powód do rozsatania. Chyba że się nie kocha .... ale to już wtedy inna broszka.

Uważam że jeśli sie kogoś kocha , to przede wszystkim trzeba bardzo mocno , ze wszystkich sil starac sie sytuacje naprawić - poprawic. I dopiero kiedy rzeczywiscie okaże sie ze to jesdnak niewykonalne - wtedy jest czas na rozstanie.

Jak narazie nie zauwazylam zeby autorka watku w jakis specjalny sposob starala sie sytuacje zmienic , wiec jak ma byc ineczej ??

Nauczenie mezczyzny odpowiedniego zachowania wymaga duzego zaangazowanai i przede wszystkim czasu !!!!! Nie da sie zmienic kogos w tydzien skoro zyl w sposob leniwy przez 25 lat !!!! Jednak sama po sobie wiem ze jest t mozliwe o ile mezczyzna nas kocha a amy kochamy jego !

A tym wszystkim "dobrym" duszom , ktore radza zostawic TŻ -a radze sie zastanowic czy one by swojego tak puscily kantem bez zmrugniecia okiem.
thalia_fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 15:30   #143
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Gdybym musiała mojego TZta tresować, uczyć odpowiedniago zachowania itd. to bez "zmrugniecia" okiem nawet bym się z nim nie wiązała a co tu mówic dopiero o paroletnim zwiazku.

Ale sa różni ludzie, różnie żyją i jak ktos chce tresować i wychowywać faceta- to prosze bardzo. Tylko po co się potem dziwić, że on taki czy owaki i tresować się nie daje? Po co sie żalić? Jesli samemu się swój los wybrało?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 15:35   #144
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Taaa....wszystko pięknie ładnie, tylko czemu tak wiele kobiet starało się naprawić, zmienić, kochały...a potem w domowym piekiełku lądowały?

Wychowuje się dzieci, a tresuje psa, a nie własnego TŻta.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 15:40   #145
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez thalia_fashion Pokaż wiadomość
Nauczenie mezczyzny odpowiedniego zachowania wymaga duzego zaangazowanai i przede wszystkim czasu !!!!!
nie wiem czemu kobiety tak czesto traktuja mezczyzn jak dzieci. Rady z kolorowych czasopism: jak go nauczyc zeby sie myl, zeby nie jadl jak swinka

sa jakies standardy, jakies rzeczy, ktore kazdy powinien umiec jesli juz nie ma 5 lat.
Nauczyc to mozna, ze herbaty nie slodzisz i nie lubisz jak sie do Ciebie mowi zaraz po przebudzeniu.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 16:30   #146
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Smiać mi się chce,bo facet nawala na całej lini,a ta strara się go zmieniać,choć on ma to gdzieś.A to on powienien się wkońcu zacząć starać,a nie "tyrać" za 2.Ja życze powodzenia w tresowaniu/wychowywaniu/zmienianiu jego przyzwyczajeń.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 17:37   #147
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
To teraz juz wiem dlaczego jest tyle rozwodów! Bo zadna ze stron się nie stara, jeżeli dziewczyny mają takie podejscie, ze mozna "wymienic na innego" to gratuluje. Znam wiele takich i "podziwiam".
Co do tresury, to lubie to słowo, kojarzy mi się z okiełznaniem zwierzęcia. Mój facet obcecne zachowuje się jak zwierze i "tresura" dla niego jest jak najbardziej na miejscu.
Póki co,to on 'wytresował' Ciebie .

'Tresurą' na pewno nic nie zdziałasz.
Na okiełznywanie,a raczej jego próby może reagować wprost przeciwnie do Twoich zamierzeń.
No ,w takim przypadku odruchowo reaguje się buntem.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:05   #148
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Oj, dziewczyny, dziewczyny. Dzięki za "cenne" rady i to by było na tyle.
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:15   #149
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez deviLady Pokaż wiadomość
Oj, dziewczyny, dziewczyny. Dzięki za "cenne" rady i to by było na tyle.
Każda z nas napisała ,co myśli na ten temat i według mnie to jest naprawdę cenne (cudzysłów jest tu zbędny) .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 18:34   #150
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Nowy rok zaczął się FATALNIE, ponieważ...

Cytat:
Napisane przez thalia_fashion Pokaż wiadomość
Sory dziewczyny, ale jak do tej pory nic mądrego nie doradziłyście autorce wątku .... dyskusja zeszla na zupełnie bezsensowne tory - jedna przed druga spiera sie , kto lepiej oceni autorkę !!

Przede wszystkim rada : kopnij go w dupę i znajdz sobie innego nie jest dobra. Nie jestem wyznawczynia teorii żeby trwac przy mężu/chłopaku mimo wszystko - ale uważam że jeśli się kogoś kocha , to nie jest to powód do rozsatania. Chyba że się nie kocha .... ale to już wtedy inna broszka.

Uważam że jeśli sie kogoś kocha , to przede wszystkim trzeba bardzo mocno , ze wszystkich sil starac sie sytuacje naprawić - poprawic. I dopiero kiedy rzeczywiscie okaże sie ze to jesdnak niewykonalne - wtedy jest czas na rozstanie.

Jak narazie nie zauwazylam zeby autorka watku w jakis specjalny sposob starala sie sytuacje zmienic , wiec jak ma byc ineczej ??

Nauczenie mezczyzny odpowiedniego zachowania wymaga duzego zaangazowanai i przede wszystkim czasu !!!!! Nie da sie zmienic kogos w tydzien skoro zyl w sposob leniwy przez 25 lat !!!! Jednak sama po sobie wiem ze jest t mozliwe o ile mezczyzna nas kocha a amy kochamy jego !

A tym wszystkim "dobrym" duszom , ktore radza zostawic TŻ -a radze sie zastanowic czy one by swojego tak puscily kantem bez zmrugniecia okiem.
a ja radzę się zastanowić, co szanowna koleżanka pisze.
samym 'jak się kogoś kocha' to można się za przeproszeniem podetrzeć.

dziś czytałam wypowiedź nicole kidman która mówiła, że miłość to sam początek, a ważniejsze są późniejsze kompromisy itp. i zgadzam się z tym w stu procentach!

TŻ całkiem-spoko nie jest jakimś magicznym wyjątkiem. ja powiedziałabym, że to całkiem-spoko jest wyjątkiem babeczki która na głowę sobie nie da wejść i o to cała filozofia.

też kiedy robię TŻtowi jedzenie to on sam proponuje że posprząta, czy kiedy u mnie nocuje - to on ściele łóżko i pomaga mi rano wszystko ogarnąć.
jeździ ze mną na zakupy chociaż sam nie ma nic do kupienia.
i ogólnie mam ochotę się czasem zapytać czy docenia to co dla niego i dla nas robię... ale wystarczy, że na niego popatrzę jak uśmiecha się do swojego odbicia kiedy obejmuje mnie ramieniem w metrze.
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA

Edytowane przez bitter
Czas edycji: 2008-01-05 o 19:25 Powód: błąd. drugi raz ; o
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.