licówka na krzywego zęba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-28, 19:22   #1
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204

licówka na krzywego zęba


Witam
Piszę chyba po raz pierwszy z problemem dotyczącym zębów - a raczej jednego, niepokornego zęba, którego temat spędza mi sen z powiek. Przepraszam jeśli taki wątek już był, ja niestety nie mogłam znaleźć nic na ten temat.
Kilka lat temu nosiłam aparat stały, wyprostował mi zęby pięknie i taki stan rzeczy utrzymywał się do wiosny tego roku. Wtedy górna dwójka postanowiła wybić się szeregu (dosłownie) i zaczęła chować się za jedynką. I tak aż do teraz wszystkie zęby są proste tylko ta dwójka wciąż coraz bardziej przesuwa się za jedynkę.
No i tutaj pojawił się pomysł zrobienia licówki na tego jednego zęba, która optycznie chociaż zrobiłaby wrażenie, że ta dwójka jest w miarę prosta albo przynajmniej nie wystaje aż tak do tyłu. Nie wiem tylko nic na temat licówek, gdzieś czytałam, że żeby zrobić taką licówkę, ząb musi być najpierw zniszczony itp., bo na zdrowego się nie zakłada (ta dwójka jest zdrowa).
Wiem, że cały ten problem jest banalny, są gorsze rzeczy na świecie itd., ale ja mam na punkcie zębów coś w rodzaju obsesji, w końcu nie po to się męczyłam z tym aparatem przez 3 lata żeby teraz wszystko wróciło do stanu poprzedniego
Napiszcie mi proszę, czy ten pomysł z licówką ma jakikolwiek sens. No chyba, że ktoś miałby lepszy pomysł - z góry dziękuję za jakikolwiek odzew
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 00:06   #2
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: licówka na krzywego zęba

Przepraszam, że trochę nie na temat (bo i w temacie licówek nie orientuję się za bardzo), ale chciałam zapytać, jak doszło do wykrzywienia tego zęba? Czy to się stało pomimo noszenia retencji? Ja jestem na finiszu prostowania zębów i zaczynam mieć okrutną schizę, że jak zdejmę aparat, to za jakiś czas zęby powrócą na dawne miejsce...Przeraża mnie to szczerze mówiąc i normalnie mam ochotę nosić aparat już do końca życia...
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 17:46   #3
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Dot.: licówka na krzywego zęba

Nie mam pojęcia jak doszło do tego wykrzywienia
Jak zdjęłam aparat stały, zaczęłam nosić ten retencyjny i też właśnie miałam schizy, że jak coś się z nim stanie albo się zgubi itp. to od razu mi się zęby pokrzywią. No i nosiłam go tak w wolnym czasie chyba trochę dłużej niż trzeba,bo około 2 lat i w końcu się złamał przy przeprowadzce. No a teraz ten ząb się tak wykrzywia, w końcu się wkurzę i go sobie wybiję czy coś
A najgorsze jest to, że cały czas odruchowo sprawdzam językiem co się z nim tam dzieje i próbuję go sobie "wypychać" do przodu przez co chyba jeszcze bardziej się krzywi (kompletnie nad tym nie panuję,robię to nawet jak śpię).
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 18:43   #4
johny12palcow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: licówka na krzywego zęba

dd

Edytowane przez johny12palcow
Czas edycji: 2014-03-01 o 14:46
johny12palcow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:21   #5
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Dot.: licówka na krzywego zęba

A zobaczę sobie ten temat,dzięki johny12palców (boski nick)
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:10   #6
Carleen
Przyczajenie
 
Avatar Carleen
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Dot.: licówka na krzywego zęba

Johny – czy możesz coś więcej napisać o stosowaniu tego aparatu w praktyce? Tą metodą zainteresowałam się po przeczytaniu tego artykułu http://kobieta.info.pl/pielgnacja-tw...-clear-aligner. Chciałabym jednak wiedzieć, jak to wszystko wygląda w praktyce.
__________________
Moje ciało jest świątynią a taniec jest moją modlitwą
Carleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.