Chodzenie po górach 3. odsłona - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-13, 07:58   #631
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Ja ostatnio zostawiałam auto na 4 dni na ul. Do Samków bodajże - parking bezpłatny, auta nikt nie ukradł, ale mało reprezentacyjne jest
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 22:56   #632
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Czy mogłybyście polecić mi jakieś dobre ubezpieczenie obejmujące wspinanie i akcję helikopterem? Rejon Austria, Włochy, czas ok. 2 tygodnie. Nie chciałabym kupować Alpenverein, bo już w tym roku raczej nigdzie nie wyjadę a to jednak koszt 65 e...
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 11:26   #633
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Hej W planach Granaty i tygodniowe Bieszczady a ja nie mam butow... znaczy mam,ale takie quechua za 150 zł które nie dość że przemakają to ślizgają się koszmarnie. Odłożyłam troszke pieniązków i chciałabym kupić jakies buciorki.
Możecie mi coś doradzić? Tak do 500 zł? Chodzi mi o to żeby móc atakowac Tatry w lecie i na jesieni (zimowe mam salomony takie megaciepłe), żeby się nie ślizgały, trzymały kostkę i w miarę szybko schły - widzialam po kolezankach ze ich buty calkiem mokre po godzinnym marszu w słońcu wysychały a moje byly ciągle calkiem mokre.

Co myslicie o tych?
http://www.goodsport.pl/pl/sklep/_ge...5#product-6900
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:41   #634
mariolka86
Przyczajenie
 
Avatar mariolka86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Hej W planach Granaty i tygodniowe Bieszczady a ja nie mam butow... znaczy mam,ale takie quechua za 150 zł które nie dość że przemakają to ślizgają się koszmarnie. Odłożyłam troszke pieniązków i chciałabym kupić jakies buciorki.
Możecie mi coś doradzić? Tak do 500 zł? Chodzi mi o to żeby móc atakowac Tatry w lecie i na jesieni (zimowe mam salomony takie megaciepłe), żeby się nie ślizgały, trzymały kostkę i w miarę szybko schły - widzialam po kolezankach ze ich buty calkiem mokre po godzinnym marszu w słońcu wysychały a moje byly ciągle calkiem mokre.

Co myslicie o tych?
http://www.goodsport.pl/pl/sklep/_ge...5#product-6900
hej, te, które wkleiłaś nie warte tej ceny, mają bardzo dużo przeszyć=będą przepuszczać wodę i podeszwa wygląda słabo, bardzo miękka, gdybyś kiedyś chciała raki zamontować będzie kicha.
ja mam od 4 lat buty Scarpa Lite Trek - troszkę droższe, ale świetny but, nie do zajechania, przeszłam w nich Pieniny, Tatry, Beskid Żywiecki, Gorce i trochę Alp. Nie wiem, skąd jesteś, więc nie polecę konkretnego sklepu, a przez internet też kicha, bo buta trzeba zmierzyć, w każdym razie moje kupowałam w Krakowie, w małym sklepiku niedaleko Politechniki i ZUSu, przy Szlak/Pędzichów te okolice. udanej wycieczki
mariolka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:40   #635
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Hej W planach Granaty i tygodniowe Bieszczady a ja nie mam butow... znaczy mam,ale takie quechua za 150 zł które nie dość że przemakają to ślizgają się koszmarnie. Odłożyłam troszke pieniązków i chciałabym kupić jakies buciorki.
Możecie mi coś doradzić? Tak do 500 zł? Chodzi mi o to żeby móc atakowac Tatry w lecie i na jesieni (zimowe mam salomony takie megaciepłe), żeby się nie ślizgały, trzymały kostkę i w miarę szybko schły - widzialam po kolezankach ze ich buty calkiem mokre po godzinnym marszu w słońcu wysychały a moje byly ciągle calkiem mokre.

Co myslicie o tych?
http://www.goodsport.pl/pl/sklep/_ge...5#product-6900
Ja z czystym sumieniem polecam buty ecco, mam model z membraną i domieszką goretexu, nie przemokły mi ani razu, super trzymają kostkę i mają fajną przyczepność, mam je ponad 3 lata, nic się z nimi nie dzieje, a zimą chodziłam w nich non stop po mieście, w mrozy, chlapy. Ja mam ten model: http://www.eobuwie.com.pl/product-po...116352600.html, kupiłam z rabatem za niecałe 500 zł
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:11   #636
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez mariolka86 Pokaż wiadomość
hej, te, które wkleiłaś nie warte tej ceny, mają bardzo dużo przeszyć=będą przepuszczać wodę i podeszwa wygląda słabo, bardzo miękka, gdybyś kiedyś chciała raki zamontować będzie kicha.
ja mam od 4 lat buty Scarpa Lite Trek - troszkę droższe, ale świetny but, nie do zajechania, przeszłam w nich Pieniny, Tatry, Beskid Żywiecki, Gorce i trochę Alp. Nie wiem, skąd jesteś, więc nie polecę konkretnego sklepu, a przez internet też kicha, bo buta trzeba zmierzyć, w każdym razie moje kupowałam w Krakowie, w małym sklepiku niedaleko Politechniki i ZUSu, przy Szlak/Pędzichów te okolice. udanej wycieczki
Jestem z Krakowa i chyba wiem o jakim sklepie mówisz... to sie nazywa górski sklep czy jakoś tak, nie? Taki po schodkach Przejdę się tam chyba Masz rację z tymi przeszyciami, ja sie nie znam na tym totalnie to nie zwrócilam uwagi, a slyszalam ze to dobra firma. Troszkę drogie te co pokazałaś,ale moze warto dolozyc i miec dobry but?
A jak to jest z podeszwami? Gdzies wyczytalam ze vibram to vibram, ma 3 kolory twardości i jest megafajny... Ale moze to kolejny mit - w necie ich pelno

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Ja z czystym sumieniem polecam buty ecco, mam model z membraną i domieszką goretexu, nie przemokły mi ani razu, super trzymają kostkę i mają fajną przyczepność, mam je ponad 3 lata, nic się z nimi nie dzieje, a zimą chodziłam w nich non stop po mieście, w mrozy, chlapy. Ja mam ten model: http://www.eobuwie.com.pl/product-po...116352600.html, kupiłam z rabatem za niecałe 500 zł
O! Te też fajnie wyglądają...

Jeszcze przede mna zakup plecaka i tez naczytalam sie opinii i jakos nie wiem co kupic. Zakochałam sie w takim http://8a.pl/plecaki-turystyczne/ple...act-lite-40-10 ale cena jest zabójcza. Bylam z nim na Krzyżnym (Krzyżnem?) i byl cudowny. No ale za drogi. Moze znacie jakis zamiennik?

Jestem jescze strasznie początkująca... stąd te glupie pytania
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:55   #637
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Jestem z Krakowa i chyba wiem o jakim sklepie mówisz... to sie nazywa górski sklep czy jakoś tak, nie? Taki po schodkach Przejdę się tam chyba Masz rację z tymi przeszyciami, ja sie nie znam na tym totalnie to nie zwrócilam uwagi, a slyszalam ze to dobra firma. Troszkę drogie te co pokazałaś,ale moze warto dolozyc i miec dobry but?
A jak to jest z podeszwami? Gdzies wyczytalam ze vibram to vibram, ma 3 kolory twardości i jest megafajny... Ale moze to kolejny mit - w necie ich pelno



O! Te też fajnie wyglądają...

Jeszcze przede mna zakup plecaka i tez naczytalam sie opinii i jakos nie wiem co kupic. Zakochałam sie w takim http://8a.pl/plecaki-turystyczne/ple...act-lite-40-10 ale cena jest zabójcza. Bylam z nim na Krzyżnym (Krzyżnem?) i byl cudowny. No ale za drogi. Moze znacie jakis zamiennik?

Jestem jescze strasznie początkująca... stąd te glupie pytania
Plecaki Deutera są rewelacyjne i naprawdę warto zainwestować bo to zakup na dłużej. Ja mam na jednodniowe wypady Deutera Future 32, kupiony za niecałe 400zł w 8a. Solidne wykonane i nie przemakają.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 12:35   #638
mariolka86
Przyczajenie
 
Avatar mariolka86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Jestem z Krakowa i chyba wiem o jakim sklepie mówisz... to sie nazywa górski sklep czy jakoś tak, nie? Taki po schodkach Przejdę się tam chyba
dokładnie ten, powinni mieć stronę w necie, ale nie umiem znaleźć :|
Cytat:
Masz rację z tymi przeszyciami, ja sie nie znam na tym totalnie to nie zwrócilam uwagi, a slyszalam ze to dobra firma. Troszkę drogie te co pokazałaś,ale moze warto dolozyc i miec dobry but?
w okolicach 530-540zł chodzą, z tego co widziałam, a jak będziesz gdzieś od razu plecak kupować=duże zakupy robić może rabat ugrasz Nie namawiam, jeśli bardzo mało chodzisz, ale jak pisałam, są nie do zdarcia, kilka lat intensywnego chodzenia nic im nie robi - moim zdaniem lepiej raz a porządnie zainwestować, niż wymieniać buty co 2,3 lata, Scarpy posłużą znaaaaaacznie dłużej no i są bardzo komfortowe.

Cytat:
Jeszcze przede mna zakup plecaka i tez naczytalam sie opinii i jakos nie wiem co kupic. Zakochałam sie w takim http://8a.pl/plecaki-turystyczne/ple...act-lite-40-10 ale cena jest zabójcza. Bylam z nim na Krzyżnym (Krzyżnem?) i byl cudowny. No ale za drogi. Moze znacie jakis zamiennik?
też polecam deutera, a z trochę tańszych sprawdź np Gregory
mariolka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 17:06   #639
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Plecaki Deutera są rewelacyjne i naprawdę warto zainwestować bo to zakup na dłużej. Ja mam na jednodniowe wypady Deutera Future 32, kupiony za niecałe 400zł w 8a. Solidne wykonane i nie przemakają.
Chodzę ogólnie z takim http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=...kat=2&prod=560 to mojego brata, ja swojego nie mam. Mąż zaraził mnie gorami 2 lata temu więc jeszcze nie zgromadzilam sprzętu - wiekszosc rzeczy pozyczam:P Ale ten plecak to dla mnie koszmar, strasznie niewygodny, czasami mialam ochote go zrzucić z góry

Trochę drogie jednak te plecaki są... chyba pociągne chwilowo na pożyczkach i uzbieram na cos fajnego

Cytat:
Napisane przez mariolka86 Pokaż wiadomość
dokładnie ten, powinni mieć stronę w necie, ale nie umiem znaleźć :|

w okolicach 530-540zł chodzą, z tego co widziałam, a jak będziesz gdzieś od razu plecak kupować=duże zakupy robić może rabat ugrasz Nie namawiam, jeśli bardzo mało chodzisz, ale jak pisałam, są nie do zdarcia, kilka lat intensywnego chodzenia nic im nie robi - moim zdaniem lepiej raz a porządnie zainwestować, niż wymieniać buty co 2,3 lata, Scarpy posłużą znaaaaaacznie dłużej no i są bardzo komfortowe.


też polecam deutera, a z trochę tańszych sprawdź np Gregory
Znalazlam ten sklep i te buty http://www.alpintech.pl/index.php?p1...-gtx-antracite Uśmiechne sie do męża, pójde przymierzyć... moze w nich nie bede się tak ślizgać jak w poprzednich... I pójde na Granaty z poczuciem ze chociaż buty mam bezpieczne

Mało chodzę,ale chcialabym więcej. Mam nadzieję ze będziemy częściej jeździć. Trochę się boję ambitniejszych tras, a z drugiej strony strasznie mnie korcą. Chyba zainwestuje w buty porządne, kupie jakies spodnie z odpinanymi nogawkami... a plecak bede pożyczac.

Z czasem uzbieram wlasny sprzęt
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg

Edytowane przez zielona87
Czas edycji: 2013-07-18 o 17:19
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 19:01   #640
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Witajcie Ja właśnie wróciłam zaliczyliśmy Gorce, Pieniny i Bieszczady
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 16:49   #641
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
Witajcie Ja właśnie wróciłam zaliczyliśmy Gorce, Pieniny i Bieszczady

a gdzie łaziliście w Gorcach?
potrzebuje inspiracji
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 17:05   #642
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Polecam Lubań lub Turbacz
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 19:02   #643
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
Polecam Lubań lub Turbacz
na Lubaniu byłam - śliczny widok może rzeczywiście wejść jeszcze raz?
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 19:06   #644
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Polecam naprawdę Ja wchodziłam od Tylmanowej przez Makowicę i dopiero do Lubania ... teraz nie ma już tam krzyża i robią schronisko
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 09:09   #645
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Turbacz !! To była pierwsza zdobyta góra TŻ zabrał mnie tam żeby mi pokazać że góry są fajne. I kawa o wschodzie słońca w schronisku Cudownie, widoki super!
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 09:32   #646
mariolka86
Przyczajenie
 
Avatar mariolka86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

w Gorcach polecam na rozgrzewkę trasę Maciejowa-Stare Wierchy, albo od razu Maciejowa-Stare Wierchy-Turbacz, a potem zejście do Nowego Targu - cały dzień zabawy gwarantowany
a tak totalnie spacerowo jest na trasie Rdzawka/Obidowa-Stare Wierchy-Maciejowa i w dół do Rabki - z dziećmi ideał
mariolka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 10:14   #647
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Jak byliśmy ostatnio na Turbaczu, to były takie chmury, że nic nie było widać. Istne mleko. O tatrzańskiej panoramie można było pomarzyć i powiedzieć tylko, że gdzieś tam jest. No ale, gór nikt nie przestawi. Zawsze można wrócić przy lepszej pogodzie.
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 11:29   #648
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

My jak byliśmy teraz w Bieszczadach to niestety dwa pierwsze dni takie mleko nad górami było , ale później na szczęście była pogoda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1060100.jpg (50,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060152.jpg (41,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060153.jpg (62,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060154.jpg (40,1 KB, 16 załadowań)
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 11:38   #649
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

A tu kilka zdjęć z Tylmanowej widok ode mnie z tarasu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1060048.jpg (51,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060046.jpg (36,6 KB, 19 załadowań)
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 22:36   #650
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Planujemy z mężem ok tygodniowy wypad w Bieszczady. I tak sobie patrzę na te trasy i schroniska. Widzę Chatkę Puchatka - i tak sobie mysle, ze skoro nie ma tam wody itp to skad mozna wziac picie na szlak? Sa jakies strumienie itp? Polecacie jakies konkretne trasy? Nigdy w Bieszczadach nie byłam więc opieram sie na internetowych przewodnikach,ale zawsze lepiej dowiedziec sie czegos od doświadczonych wizażanek
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 23:52   #651
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Odp: Chodzenie po górach 3. odsłona

A ja wlasnie wrocilamz Walijskich gor

Byl zamiar wejscia na Tryfun ale skonczylo sie tylko na innej gorce. Tak na prawde to nie wiedzielismy co nas czekalo. Gory piekne. Dosc niebezpieczne, polskie szlaki to jednk sa bardzie zaznaczone i bezpieczniejsze. Calkiem inne niz tatry. Dziecka bym tam w zyciu nie zabrala. Jak spadniesz to tylko raz. W tygodniu wstawie jakies fotki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 00:17   #652
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Odp: Chodzenie po górach 3. odsłona

Ciekawie na tym Tryfanie
http://www.watchthisspace.ca/pixelpo...annon_leap.jpg
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 09:19   #653
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Eeeeetam....
ja podejrzewam że straszy to to jak krwiożercza i przerażająca przepaść na Granatach... :P
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 09:33   #654
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Taak, przepaść, o której tyle mówiłam koledze, że znaleźliśmy się na drugim Granacie nie zauważając jej
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 11:59   #655
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Odp: Chodzenie po górach 3. odsłona

Nie bylismy na tryfanie bo braklo czasu, za pozno zaczelismy bo po 11:30. Do tego szlo z nami pare osob juz starszych co nigdy nie chodzilo po gorach itp. Ot taka rodzinna wyprawa. Gorry bardzo ladne, aczkolwiek niebezpieczne. Najpierw sie idzie kamienna drozk, potem pod gorke skalami a potem piasek. Stromo I slisko. Jak szliscie kiedys z/do morskiego oka prze 5 stawow przez swistowke to tam zaraz za. lancuchami jest stromo w dol po kamykach I piasku. To wlasnie tam bylo cos takiego ale bez jakiejs wiekszej udeptanej sciezki. Nie pozaznaczane. Idzie sie do gory powoli I uwaza aby nie posliznac bo jak juz sie poslizniesz to lecisz w dol bo nie ma sie czego zlapac. Pozniej piasek sie konczy I zaczynaja skaly. Wszedzie. Doslownie caly szczyt w skalach. Plaski I skaly. Nie ma szlaku. Idziesz jak chcesz. Ogolnoe szczyt na tej gorze gdzie bylismy byl wielki I sie troche poplatalismy. Pozniej zejscie. Z jednego zrezygnowalismy bo za stromo w dol po piasku wlasnie , poszlismy naookolo ale I tak w niektotych momentach stres byl. Ogolnie gory piekne, ale niebezpieczne. Szlaki wogole nie oznaczone, chyba ze jakas sciezka wydeptana. Jak sie chce to idzie, nie tak jak w tatrach zakaz schodzenia ze szlakow. No I wogole drzew tam nie ma. Jedna ose widzialam I pare paajaczkow. Martwe takie to. Ale ludzie byli. Gory niewysokie bo najwyzsza Snowdon ma cos kolo 1000m ale zaczyba sie wchodzic z dosc niskiej wysokosci. Noe wiem 200m.n.p.m chyba. Z gor widac morze z dwoch stron. Cudnie.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 12:15   #656
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Odp: Chodzenie po górach 3. odsłona

Dla mnie raj
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 16:38   #657
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona


No to kolejne miejsce wpisuję na listę "Do odwiedzenia". Ja pierdykam - przygarnę wygraną w totka i niekończący się urlop.
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 17:58   #658
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Hej W planach Granaty i tygodniowe Bieszczady a ja nie mam butow... znaczy mam,ale takie quechua za 150 zł które nie dość że przemakają to ślizgają się koszmarnie. Odłożyłam troszke pieniązków i chciałabym kupić jakies buciorki.
Możecie mi coś doradzić? Tak do 500 zł? Chodzi mi o to żeby móc atakowac Tatry w lecie i na jesieni (zimowe mam salomony takie megaciepłe), żeby się nie ślizgały, trzymały kostkę i w miarę szybko schły - widzialam po kolezankach ze ich buty calkiem mokre po godzinnym marszu w słońcu wysychały a moje byly ciągle calkiem mokre.

Co myslicie o tych?
http://www.goodsport.pl/pl/sklep/_ge...5#product-6900
Wiesz co ja po wielu dosyć nieudanych próbach z wieloma butami zebrałam sie ze dwa lata temu i kupiłam Jacki Wolfskiny, all terrain texapore women. Nie wydałam 500 zł, bo upolowałam wyprzedaż, ale tanie też niestety nie były.
Za to pierwszy raz założyłam je w gorach, bez żadnych "prób" wcześniej i okazało się że są dla mnie stworzone. Zero obtarć, ucisków, mega super wentylacja , świetne trzymanie, no bajka.
Zeszłam z nimi ze 3 razy Karknosze, raz trochę Tatry ale zima, także bez szału, i w tym roku w maju Bieszczady przez 2 tyg. Nie zawiodły mnie ani razu. Jedynym minusem moze być to że są dość ciężkie, ale dla mnie akurat to nie problemi są dosyć sztywne, ale ja nie używam ich poza górami, a tam ta sztywność i trzymanie jest dla mnie mega plusem.
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 00:29   #659
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Planujemy z mężem ok tygodniowy wypad w Bieszczady. I tak sobie patrzę na te trasy i schroniska. Widzę Chatkę Puchatka - i tak sobie mysle, ze skoro nie ma tam wody itp to skad mozna wziac picie na szlak? Sa jakies strumienie itp? Polecacie jakies konkretne trasy? Nigdy w Bieszczadach nie byłam więc opieram sie na internetowych przewodnikach,ale zawsze lepiej dowiedziec sie czegos od doświadczonych wizażanek
W pobliżu chatki puchatka (200m moze 500m, nie pamiętam dokladnie) jest źródełko, przy schronisku jest do niego drogowskaz. A jak nie, to w schronisku jest wrzatek 0,5l za 1zł (albo butelka cisowianki za 7zł )

Myśmy szli z plecakami z Ustrzyk Górnych w kierunku Beskidu Niskiego, niestety musieliśmy wcześniej zakończyć wyprawę, bo wycieczka się rozchorowła.. nasze noclegi:
PTTK mała rawka-namiot 12zł, prysznic i wrzątek za darmo;
ustrzyki w stodole-8zł, woda w umywalce i aneks kuchenny!
Chatka Puchatka - noclegi 25zł- dotarlismy tam w paskudna pogode, w świetlicy było napalone w kominku i było tam ze 30stopni, można bylo wszystko wysuszyc (tylko nie kładźcie membran przy piecu!), w salach do spania tez cieeepło!
Wetlina PTTK- 25zł- w pokojach chłodnawo, ale jest ogólnodostępny czajnik, prysznice itp.; no i naprawdę rewelacyjny kierownik ośrodka - pozwolił nam wysuszyć rzeczy w kotłowni

Z Wetliny, a właściwie ze Smreka szliśmy czerwonym szlakiem przez Okręglik, Jasło, do Cisnej, i ten szlak nie był zbyt ciekawy (no i 5st i deszcz..), ale w Cisnej polecam zajrzeć do Siekierezady
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 08:10   #660
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zielona87 Pokaż wiadomość
Planujemy z mężem ok tygodniowy wypad w Bieszczady. I tak sobie patrzę na te trasy i schroniska. Widzę Chatkę Puchatka - i tak sobie mysle, ze skoro nie ma tam wody itp to skad mozna wziac picie na szlak? Sa jakies strumienie itp? Polecacie jakies konkretne trasy? Nigdy w Bieszczadach nie byłam więc opieram sie na internetowych przewodnikach,ale zawsze lepiej dowiedziec sie czegos od doświadczonych wizażanek

Byłam pierwszy raz w Bieszczadach w maju tego roku. Nie ukrywam zbierałam się tam długo, bo ode mnie to straaaaaszny kawał drogi ok 1100 km. Ale warto było
Nauczyłam się tam jednego, że wychodząc w góry zawsze trzeba mieć "zapasy " w plecaku. W Chatce Puchatka wrzątek dostaniesz napewno, albo możesz kupić napoje, ze zwykła woda raczej ciężka sprawa.
Trasy chyba wszystkie są fajne, przynajmniej te które sama przeszłam. Na pewno cała Polonina Wetlińska oraz Caryńska. Albo Mała i Wielka Rawka spod Bacówki Pod Małą Rawką, ja jeszcze dalej poszłam na Krzemieniec - raczej miejsce symboliczne, gdzie stykają się granice 3 panstw, bo widoku to tam nie ma. Na Tarnicę z Wołosatego., można iść dalej na Halicz i zrobić kółko do Wołosatego z powrotem, ale będzie to cholernie długa trasa.
Mi się ogromnie spodobał wypad na Bukowe Berdo i dalej z Mucznego. Widoki boskie!
Aha jak jedziesz pierwszy raz to pamiętaj żeby za nic nie przekraczac nawet o metr granicy ukraińskiej, jak byłam to złapali turystów, którzy sobie fotkę chcieli pstryknąć. No i uważaj na żmije, spotkałam mnóstwo zygzakow na trasie, ale fakt, że wtedy na szlakach ludzi nie było prawie wcale.

A tutaj jest garsteczka fotek m.in.z tego wypadu http://instagram.com/starfish_off

Edytowane przez _Kasia23_
Czas edycji: 2013-07-25 o 08:15
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-11 16:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.