poprawa matury w 2011roku - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 08:26   #121
aziek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z najcudowniejszego miejsca pod slońcem:)
Wiadomości: 137
Dot.: poprawa matury w 2011roku

nie jeszcze ale w poniedziałek mam zamiar to zrobić
__________________
"ludzie dzielą się na dwa rodzaje: jedni są zdolni do zabicia człowieka, inni nie.
na wypadek gdybyś chciał wiedzieć, którzy z nich są naprawdę źli, powiem, że ci, którzy nie potrafią zabijać. ludzie, którzy nie umieją zabijać, nie umieją też naprawdę kochać."
aziek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 09:36   #122
smietanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 27
Dot.: poprawa matury w 2011roku

A to już tak szybko trzeba się za deklaracje brać? Ja sądziłam, ze bliżej 30 września. Tak jak to się normalnie w tamtym roku robiło.
__________________
"Świat jest mały, ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku."

poprawa MATURA 2011
Polski PR
Angielski PR
Geografia PR

Historia Sztuki PR moooże :p


KULTUROZNAWSTWO!

Studia? Chcę na Filologię Fińską lub Norweską!
smietanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 09:45   #123
aloeverana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: poprawa matury w 2011roku

nawet można na początku lutego złozyć deklaracje o poprawianie matury Aczkolwiek ja to robię juz drugi raz i chcę mieć to zgłowy Dlatego idę do mojej szkoły dzisjaj z nadzieją, że nie zostanę wyśmiana przez dyrektora:P Trzymajcie kciuki
aloeverana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 11:41   #124
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: poprawa matury w 2011roku

To nie trzeba składać do 30wrześnie?? Tylko do 7 lutego?
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 11:49   #125
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Dziewczyny, a uważacie, że dam radę studiować ( chce się starać o stypendium, więc wysoka średnia będzie potrzebna ;/ ), a do tego uczyć się do matury z matmy R (miałam podstawę) plus geografii R ( też miałam podstawę, ale z geografią nie będzie problemów), aby zdać je dobrze w 2011? Czy lepiej sobie odpuścić i spokojnie uczyć się z myślą o maturze w 2012 ?
Szczerze mówiąc lepszym rozwiązaniem była by maturka w 2012 i wzięcie drugiego kierunku na 3 roku studiów zamiast drugim, ale jednak nie chcę studiować przez 7 lat :| a poza tym przez ten rok mogę już pozapominać to co umiem z tych przedmiotów
Co byście zrobiły?
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 11:56   #126
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a uważacie, że dam radę studiować ( chce się starać o stypendium, więc wysoka średnia będzie potrzebna ;/ ), a do tego uczyć się do matury z matmy R (miałam podstawę) plus geografii R ( też miałam podstawę, ale z geografią nie będzie problemów), aby zdać je dobrze w 2011? Czy lepiej sobie odpuścić i spokojnie uczyć się z myślą o maturze w 2012 ?
Szczerze mówiąc lepszym rozwiązaniem była by maturka w 2012 i wzięcie drugiego kierunku na 3 roku studiów zamiast drugim, ale jednak nie chcę studiować przez 7 lat :| a poza tym przez ten rok mogę już pozapominać to co umiem z tych przedmiotów
Co byście zrobiły?
Też mam ten problem. Ja będę studiować zaocznie, pracować, chcę się zapisać na hiszpański i zrobić kurs z grafiki komputerowej + poprawa matury. Chciałabym poprawić trzy przedmioty, w tym angielski napisać rozszerzony, a teraz zdawałam podstawę. I nie wiem czy się wyrobię
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:42   #127
dosia1812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 57
Dot.: poprawa matury w 2011roku

jak to jest z tą deklaracją? jest na niej gdzieś do zaznaczenia, że poprawiam mature? czy jak?
dosia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 10:22   #128
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Do którego w końcu mamy czas złożyć deklarację?

I co jeśli na maturze poprawkowej uzyskamy niższy wynik niż na pierwszej? Np w zeszłym roku napisałam na 85% a później 75%? Na dokumencie będzie ważny który wynik?
I czy jeśli chcę pisać pisemny rozszerzony angielski jeszcze raz to czy znowu muszę przechodzić przez ustny rozszerzony?
__________________
Jak zmieniamy świat?
Wystarczy co jakiś czas spełnić dobry uczynek
("Evan Almighty")

To bardzo niebezpieczne zaglądać głębiej kobiecie w serce.
Mikołaj Gogol

Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:11   #129
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez Moi16 Pokaż wiadomość
Do którego w końcu mamy czas złożyć deklarację?
zadzwoń do sekretariatu szkoły, uzyskasz pewną odpowiedź
Cytat:
Napisane przez Moi16 Pokaż wiadomość
I co jeśli na maturze poprawkowej uzyskamy niższy wynik niż na pierwszej? Np w zeszłym roku napisałam na 85% a później 75%? Na dokumencie będzie ważny który wynik?
ten lepszy
Cytat:
Napisane przez Moi16 Pokaż wiadomość
I czy jeśli chcę pisać pisemny rozszerzony angielski jeszcze raz to czy znowu muszę przechodzić przez ustny rozszerzony?
tego pewna nie jestem, ale któraś z Wizażanek pisała że nie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 15:01   #130
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Witam! W tym roku zdawałam maturę 2010. Zdałam ją oczywiście, ale nie nazbyt satysfakcjonująco. Chciałabym podwyższyć wyniki, przy okazji pomogło by mi to przenieść się na inną uczelnię, jeśli sie na to zdecyduję Mam takie pytanie... Czy w kolejnym roku 2011 mogłabym poprawić zarówno pisemną podstawę z polskiego, jak i rozszerzenie? Bez zdawania ustnego polskiego ponownie? Chciałabym podwyższyć swoje wyniki. Do 7 lutego mam złożyć deklarację w szkole macierzystej, tak? Szukałam informacji na stronach CKE i na OKE, ale jakoś nie umiałam znaleźć wytycznych, jak to będzie wyglądać... W końcu zmienił się trochę system matur (teraz pol, mat, j. obcy - jako przedmioty obowiązkowe na podstawie, a dodatkowo - przedmioty do wyboru na podstawie lub rozszerzeniu).

Edytowane przez anowi91
Czas edycji: 2010-09-03 o 15:05
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 16:12   #131
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez anowi91 Pokaż wiadomość
Czy w kolejnym roku 2011 mogłabym poprawić zarówno pisemną podstawę z polskiego, jak i rozszerzenie?
(...)
Do 7 lutego mam złożyć deklarację w szkole macierzystej, tak?
Ad1. Żeby zdawać rozszerzony polski trzeba pisac podstawę. Więc tak czy tak będziesz musiała napisać za rok P i R Bo jak np. na jakiejś uczelni liczą tylko podstawowy polski, a nie ma przelicznika do rozszerzenia a tu w 2010 podstawe napisałaś, to nie miałabyś szansy poprawić tego wyniku w 2011 aby dostać się na tą uczelnie.
Ad2.Do 7 lutego jest składanie ostatecznej deklaracji. Ale we wrześniu musisz złożyć wstępną deklarację.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 16:39   #132
edytaextreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Hej ja napisałam maturę w tym roku ale stać mnie na lepsze wyniki zwłaszcza geografie R 58%... zastanawia mnie tylko jedno.. czy ja dobrze rozumiem że mogę na tej "poprawie" napisać coś czego nie pisałam w 2010r...? np pisałam niemiecki P a chciałabym teraz napisać R. czy to możliwe ?
edytaextreme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 17:19   #133
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Witam jestem na tym wątku nowa- ale też zamierzam poprawiać swoją maturę z zeszłego roku Co prawda na studia się dostałam te co chciałam, jednak myślę nad drugim kierunkiem. Czy ktoś wie, czy jak się chce zdawać ang R (bo w zeszłym roku to olałam) to ustny też trzeba zdawać? A planuję poprawić WOS, który myślę, że powinien mi pójść dużo lepiej no i własnie zdać ang R.. historii nie poprawiam, bo niestety jest to dla mnie jeden wielki koszmar
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 18:53   #134
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147
Smile Dot.: poprawa matury w 2011roku

Na stronie CKE znalazłam deklaracje + procedury matury 2011. Podaję linka: http://www.cke.edu.pl/index.php?opti...958&Itemid=316

W poście (wyciąg, który niżej podałam):
- Informacja dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005-2009
- Informacja dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005-2009
Więc nie zrażać się długością posta! On powinien rozwiać wszelkie wątpliwości osób, które chca podwyższać wynik maturalny w roku 2011 Wszystko napisane

Wyciąg z pliku z procedurami matury 2010/2011:
"Informacja dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w r. szk. 2009/2010
Deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego
Wstępną deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego (załącznik 1b) absolwent składa dyrektorowi szkoły macierzystej w terminie do 30 września roku szkolnego, w którym zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego (absolwent może nie składać deklaracji wstępnej), a deklarację ostateczną składa do 7 lutego tego roku szkolnego. Jeżeli absolwent nie złożył deklaracji ostatecznej, z dniem 8 lutego deklaracja wstępna staje się ostateczną. W przypadku likwidacji lub przekształcenia szkoły zdający składa deklarację dyrektorowi OKE właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, nie później niż do dnia 31 grudnia roku szkolnego, w którym zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego. W kolejnych sesjach egzaminacyjnych absolwent skierowany do danej szkoły zgłasza się bezpośrednio do jej dyrektora w celu ponownego złożenia deklaracji.
Osoba składająca deklarację (załącznik 1b) otrzymuje od dyrektora szkoły jej kopię z potwierdzeniem przyjęcia.
Absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego
1. Absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego z obowiązkowego przedmiotu lub przedmiotów w części ustnej lub w części pisemnej, może przystąpić do tych egzaminów w kolejnych latach – do roku szkolnego 2013/2014 – na warunkach obowiązujących w roku szkolnym 2009/2010.
2. Absolwent, który nie zdał egzaminu z języka obcego nowożytnego, może wybrać inny język obcy, z wyjątkiem języka obcego nowożytnego, który zdawał jako przedmiot dodatkowy na poziomie podstawowym.
3. Absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego, nie przystąpił do egzaminu maturalnego lub przerwał egzamin maturalny / któremu unieważniono egzamin maturalny w części ustnej z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego – języka kaszubskiego, przystępując ponownie do egzaminu z tych języków, może wskazać w deklaracji poprzednio wybrany temat lub wybrać inny temat z aktualnej listy tematów przygotowanej w szkole.
Absolwent, który zamierza podwyższyć wynik egzaminu maturalnego lub przystąpić do egzaminów z przedmiotów dodatkowych
1. Prawo przystąpienia do egzaminu w celu podwyższenia wyniku egzaminu w części pisemnej i części ustnej lub przystąpienia do egzaminów z przedmiotów dodatkowych ma wyłącznie absolwent, który uzyskał świadectwo dojrzałości.
2. Absolwent, który chce podwyższyć wynik egzaminu maturalnego w części ustnej lub w części pisemnej, może ponownie przystąpić do tego egzaminu lub egzaminów na zasadach obowiązujących w roku szkolnym 2009/2010 do roku szkolnego 2013/2014 włącznie.
3. Absolwent, który chce podwyższyć wynik części ustnej egzaminu z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej lub języka regionalnego – języka kaszubskiego, może wskazać w deklaracji poprzednio wybrany temat lub wybrać inny temat z aktualnej szkolnej listy tematów.
4. Absolwent może podwyższyć wyniki egzaminu obowiązkowego z języka obcego nowożytnego w części ustnej i pisemnej na poprzednio zdawanym poziomie – podstawowym albo dwujęzycznym.
5. Absolwent może podwyższyć wyniki części pisemnej egzaminów obowiązkowych z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym.
6. Absolwent może podwyższyć wyniki egzaminów zdawanych jako dodatkowe w części ustnej i/albo części pisemnej
 jeżeli zdawał na poziomie podstawowym – na poziomie podstawowym lub rozszerzonym
 jeżeli zdawał na poziomie rozszerzonym – wyłącznie na poziomie rozszerzonym.
7. Absolwent szkoły lub oddziału dwujęzycznego może przystąpić ponownie do rozwiązywania dodatkowych zadań egzaminacyjnych w celu podwyższenia wyniku egzaminu maturalnego z przedmiotów nauczanych w języku obcym, będącym drugim językiem nauczania.
8. Absolwent może przystąpić w danym roku do egzaminów z nie więcej niż sześciu przedmiotów wybranych jako dodatkowe.
9. Absolwent, który podwyższył wynik lub przystąpił do egzaminu/ów z przedmiotów dodatkowych, otrzymuje aneks do świadectwa dojrzałości wraz z odpisem.
10. Aneks do świadectwa i jego odpis wydawane są przez OKE i przekazywane absolwentom w macierzystej szkole za potwierdzeniem odbioru.
Informacja dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005-2009
Deklaracja przystąpienia do egzaminu maturalnego
Wstępną deklarację przystąpienia do egzaminu (załącznik 1c) absolwent, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005-2009‎, składa dyrektorowi macierzystej szkoły w terminie do 30 września roku szkolnego, w którym zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego (absolwent może nie składać deklaracji wstępnej), a deklarację ostateczną do 7 lutego tego roku. Jeżeli absolwent złożył deklarację wstępną, a nie złożył deklaracji ostatecznej, z dniem 8 lutego deklaracja wstępna staje się deklaracją ostateczną. W kolejnych sesjach egzaminacyjnych absolwent skierowany do danej szkoły zgłasza się bezpośrednio do jej dyrektora w celu ponownego złożenia deklaracji.
Osoba składająca deklarację (załącznik 1c) otrzymuje od dyrektora szkoły jej kopię z potwierdzeniem przyjęcia.
W przypadku likwidacji lub przekształcenia szkoły zdający składa deklarację dyrektorowi OKE właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, nie później niż do dnia 31 grudnia roku szkolnego, w którym zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego.
Absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego
1. Absolwent, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w r. szk. 2004/2005 i do r. szk. 2009/2010 r. włącznie nie zdał egzaminu maturalnego (nie otrzymał świadectwa dojrzałości), ma prawo przystąpić do całego egzaminu maturalnego w celu zdania tego egzaminu wyłącznie na zasadach obowiązujących w roku szk. 2010/2011 (wypełnia załącznik 1a).
2. Absolwent, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2006-2009, ale nie zdał tego egzaminu lub przerwał ten egzamin, ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego w maju 2011 r. (w okresie 5 lat od pierwszego egzaminu maturalnego) na zasadach obowiązujących w roku szkolnym 2008/2009, tzn.
a) jeśli nie zdał w części pisemnej obowiązkowego egzaminu maturalnego z języka polskiego – jest obowiązany przystąpić do części pisemnej egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym albo rozszerzonym;
b) jeśli nie zdał w części pisemnej obowiązkowego egzaminu z języka mniejszości narodowej – jest obowiązany przystąpić do egzaminu w części pisemnej z tego samego języka mniejszości narodowej na poziomie podstawowym albo rozszerzonym;
c) jeśli nie zdał w części pisemnej obowiązkowego egzaminu z języka obcego nowożytnego – jest obowiązany przystąpić do egzaminu w części pisemnej z tego samego lub innego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, albo dwujęzycznym, z wyjątkiem języka obcego nowożytnego, który zdawał jako przedmiot dodatkowy; jeśli wybrał inny język, musi przystąpić ponadto do egzaminu w części ustnej;
d) jeśli nie zdał w części pisemnej obowiązkowego egzaminu z przedmiotu do wyboru – jest obowiązany przystąpić do egzaminu z tego lub innego przedmiotu do wyboru na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, z wyjątkiem przedmiotu, który zdawał jako przedmiot dodatkowy;
e) zdający, który nie zdał egzaminu maturalnego w części ustnej z języka polskiego lub języka mniejszości narodowej albo przerwał część ustną egzaminu maturalnego z danego języka lub języków, przystępujący ponownie do części ustnej egzaminu maturalnego z danego języka, może wskazać w deklaracji poprzednio wybrany temat lub wybrać inny temat z aktualnej szkolnej listy tematów;
f) zdający, który nie zdał egzaminu maturalnego w części ustnej z języka obcego nowożytnego albo przerwał część ustną egzaminu maturalnego z tego języka, jest obowiązany przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z tego języka na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, a jeśli zdawał ją na poziomie dwujęzycznym – na poziomie dwujęzycznym.
3. Absolwent, o którym mowa w pkt 2, ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego w maju 2011 r. z jednego lub więcej przedmiotów, zarówno w części ustnej, jak i części pisemnej, w celu podwyższenia wyniku egzaminu maturalnego z tych przedmiotów – na poziomie nie niższym niż poziom, na którym zdawał ten egzamin poprzednio.
4. Absolwent, o którym mowa w pkt 2, ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego w maju 2011 r., zarówno w części ustnej, jak i części pisemnej, z nie więcej niż trzech przedmiotów w celu zdania egzaminu maturalnego z przedmiotów dodatkowych – wyłącznie na poziomie rozszerzonym.
Absolwent, który otrzymał świadectwo dojrzałości i zamierza podwyższyć wynik egzaminu maturalnego
1. Absolwent, który otrzymał świadectwo dojrzałości w latach 2005-2009 i chce podwyższyć swój wynik z egzaminu maturalnego z określonego przedmiotu, ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu w maju 2011 r. na zasadach obowiązujących w roku szkolnym 2008/2009. Oznacza to, że jest obowiązany przystąpić do egzaminu z tego przedmiotu na poziomie nie niższym niż poziom, na którym zdał ten egzamin poprzednio.
2. Absolwent ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego z jednego lub więcej przedmiotów w celu podwyższenia wyniku egzaminu w części pisemnej i części ustnej.
3. Absolwent, który chce podwyższyć wynik części ustnej egzaminu z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej lub języka regionalnego – języka kaszubskiego, może wskazać w deklaracji poprzednio wybrany temat lub wybrać inny temat z aktualnej szkolnej listy tematów.
4. Absolwent może podwyższyć wynik części ustnej egzaminu z języka obcego nowożytnego, przy czym jeśli na świadectwie dojrzałości /aneksie miał wpisany wynik na:
 poziomie podstawowym, może przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym albo na poziomie rozszerzonym
 poziomie rozszerzonym, może przystąpić do egzaminu na poziomie rozszerzonym
 poziomie dwujęzycznym, może przystąpić do egzaminu na poziomie dwujęzycznym.
5. Absolwent może podwyższyć wynik części pisemnej egzaminu, przy czym jeśli na świadectwie/aneksie miał wpisany wynik na:
 poziomie podstawowym, może przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym albo na poziomie rozszerzonym
 poziomie podstawowym i poziomie rozszerzonym, może przystąpić do egzaminu tylko na poziomie rozszerzonym
 poziomie rozszerzonym, może przystąpić do egzaminu na poziomie rozszerzonym
 poziomie dwujęzycznym, może przystąpić do egzaminu na poziomie dwujęzycznym.
6. Absolwent szkoły lub oddziału dwujęzycznego, w celu podwyższenia wyniku części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotów nauczanych w języku obcym, będącym drugim językiem nauczania, może przystąpić ponownie do rozwiązywania dodatkowych zadań egzaminacyjnych.
7. Zagadnienia omówione w częściach Informacji dla absolwenta przystępującego do egzaminu maturalnego po raz pierwszy oznaczonych literami od D do Q stosuje się odpowiednio.
Absolwent, który otrzymał świadectwo dojrzałości i zamierza przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu dodatkowego
1. Absolwent, którzy otrzymał świadectwo dojrzałości w latach 2005-2009 i chce zdać egzamin maturalny z nowego przedmiotu dodatkowego, ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego w maju 2011 r. na zasadach obowiązujących w roku szkolnym 2010/2011. Oznacza to, że może przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu dodatkowego na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, z wyjątkiem matematyki, którą może zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym.
2. Absolwent ma prawo przystąpić do egzaminów z maksymalnie sześciu przedmiotów wybranych jako dodatkowe.
3. Jeśli zdający wybiera jako kolejny przedmiot dodatkowy język obcy nowożytny, przystępuje do egzaminu w części ustnej i w części pisemnej"

Edytowane przez anowi91
Czas edycji: 2010-09-03 o 19:18
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 10:46   #135
Nadia_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 375
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Witam drogie Wizażanki
Mam takie pytanie. Jeśli już padła na nie odpowiedź to przepraszam.
Czy można poprawiać maturę w innej szkole? Jeśli tak to co muszę zrobić? Po prostu złożyć tam deklarację i pokazać świadectwo dojrzałości?
Chce poprawiać maturę w 2011 roku z trzech przedmiotów. Terminy są tak bardzo oddalone od siebie, że musiałabym przyjechać do mojego rodzinnego miasta aż na 2 tygodnie, na co przy studiach dziennych nie będę mogła sobie pozwolić. Poza tym daleko mam.
Pozdrawiam
__________________
Ona: I ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i żonkile na wiosnę?
On: I poranki i deszcz i wiosnę-
- ślubuję.


miss u every day.

Nadia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 14:24   #136
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez Nadia_91 Pokaż wiadomość
Czy można poprawiać maturę w innej szkole?
hmm, nie wiem, z tego co wkleiła tu anowi91 wynika że delkarację nalezy złożyć: "dyrektorowi macierzystej szkoły"
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 15:13   #137
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Mam ważne pytanie, czy jeśli napiszę na maturze podstawowy niemiecki, to będę mogła po roku go poprawić, ale zmienić poziom na rozszerzony?
Może wiecie? (;

edit: już wiem, że mogę. ;>
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***

Edytowane przez Avv
Czas edycji: 2010-09-05 o 16:24
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 18:28   #138
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: poprawa matury w 2011roku

cześć wszystkim

też myślę nad poprawą matury
tylko że mam dylemat, bo dostałam się w sumie tam gdzie chciałam.. ale ciągnie mnie żeby spróbować na medycyne, to moje marzenie od zawsze. z drugiej strony dobre 10lat nauki i na utrzymaniu rodziców.. sama nie wiem.
z biologii raczej napewno będę poprawiać tak dla własnej satysfakcji a jesli bym się zdecydowała na medycyne to musiałabym porządnie przysiąść do chemii, a na to mogę juz nie mieć czasu nie wiem, muszę się zastanowić jeszcze
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 08:41   #139
aloeverana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: poprawa matury w 2011roku

A ja mam podobny problem tylko z tą różnicą że chemii nie muszę za bardzo poprawiać, aczkolwiek mam ją na deklaracji maturalnej. Sęk w tym, że jej się nie boję tak jak biologii i powiedzmy wynik koło setki sprawi, że drugii przedmiot nie musi być tak rewelacyjnie napisany.
A biologia ma to do siebie, że trzeba jednak trafiać w klucz, i nawet słuszne myślenie, nie gwarantuje punktu z zadania.
Martwi mnie tylko fakt: Kiedyś koleżanka mi opowiadała, nie wiem na ile to prawda, że matury które są pisane po raz kolejny nie sa tak szczegółowo sprawdzane i nie na korzyść piszącego jak za pierwszym razem.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Nadia_91 Pokaż wiadomość
Witam drogie Wizażanki
Mam takie pytanie. Jeśli już padła na nie odpowiedź to przepraszam.
Czy można poprawiać maturę w innej szkole? Jeśli tak to co muszę zrobić? Po prostu złożyć tam deklarację i pokazać świadectwo dojrzałości?
Chce poprawiać maturę w 2011 roku z trzech przedmiotów. Terminy są tak bardzo oddalone od siebie, że musiałabym przyjechać do mojego rodzinnego miasta aż na 2 tygodnie, na co przy studiach dziennych nie będę mogła sobie pozwolić. Poza tym daleko mam.
Pozdrawiam


Można poprawiać maturę w innej szkole, tylko musisz przejśc przez pewne procedury:
1. Najpierw z deklaracją maturalną i z listem do dyrektora swojego oke z prośbą o pisanie matury w innej szkole niż macierzysta idziesz do dyrektora swojej szkoły
2. twój dyrektor wysyła to do twojego oke itam twoje podanie zostaje rozpatrzone, jeśli wyrażą zgodę to przysyłają deklarację do oke pod którą nalęży miejscowość w której chciałabyś poprawiać maturę
3. Jeśli oke pod którą należy miejscowość w której chciałabyś poprawiać maturę, wyrazi zgodę to wyślą Ci list z adresem szkoły, którą ci przydzielili
Jakoś to się tak odbywa

Edytowane przez aloeverana
Czas edycji: 2010-09-06 o 08:31
aloeverana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 11:15   #140
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cześć Widzę, że nie jestem sama z moimi dylematami Maturę zdałam dość dobrze, dostałam się na to, na co chciałam (filologia romańska), ale teraz zastanawiam się, czy nie poprawić historii pod kątem drugiego kierunku. Tylko tak naprawdę jeszcze do końca nie wiem, co by to miało być Jeśli druga filologia, to historia nie będzie mi potrzebna. Myślałam też o zrobieniu hobbystycznie czegoś związanego z historią - tylko nie wiem, czy jest sens robić coś tylko dla zainteresowań, bo pracy z tym związanej raczej nie znajdę. Muszę się jeszcze zastanowić
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:12   #141
Nadia_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 375
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez aloeverana Pokaż wiadomość
Można poprawiać maturę w innej szkole, tylko musisz przejśc przez pewne procedury:
1. Najpierw z deklaracją maturalną i z listem do dyrektora swojego oke z prośbą o pisanie matury w innej szkole niż macierzysta idziesz do dyrektora swojej szkoły
2. twój dyrektor wysyła to do twojego oke itam twoje podanie zostaje rozpatrzone, jeśli wyrażą zgodę to przysyłają deklarację do oke pod którą nalęży miejscowość w której chciałabyś poprawiać maturę
3. Jeśli oke pod którą należy miejscowość w której chciałabyś poprawiać maturę, wyrazi zgodę to wyślą Ci list z adresem szkoły, którą ci przydzielili
Jakoś to się tak odbywa
dziękuje bardzo
Powiem szczerze, że się przeraziłam, bo dzisiaj rozmawiałam z panią dyrektor i powiedziała, że w tamtym roku nikt od nas ze szkoły nie dostał zgody, żeby zdawać w innym mieście.
A niektórzy mieszkali setki kilometrów stąd. I jak mieli np. 3 egzaminy maturalne w ciągu niecałych trzech tygodni to trzy razy przyjeżdżali nad ranem i w południe wracali do domu, żeby zdążyć następnego dnia na zajęcia. Paranoja trochę, jak dla mnie.
__________________
Ona: I ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i żonkile na wiosnę?
On: I poranki i deszcz i wiosnę-
- ślubuję.


miss u every day.

Nadia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 09:33   #142
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez Nadia_91 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo
Powiem szczerze, że się przeraziłam, bo dzisiaj rozmawiałam z panią dyrektor i powiedziała, że w tamtym roku nikt od nas ze szkoły nie dostał zgody, żeby zdawać w innym mieście.
A niektórzy mieszkali setki kilometrów stąd. I jak mieli np. 3 egzaminy maturalne w ciągu niecałych trzech tygodni to trzy razy przyjeżdżali nad ranem i w południe wracali do domu, żeby zdążyć następnego dnia na zajęcia. Paranoja trochę, jak dla mnie.
To nie paranoja... To POLSKA.
Ale życzę Ci powodzenia Być może ta Twoja dyrektorka przesadziła a może to ludzie nie umieli tego dobrze załatwić

Dziewczyny, ja też będę studiować i będę chciała podejść do poprawienia matury, by podwyższyć wyniki U mnie to luźniej - język polski na podstawie i rozszerzeniu (może mi się to przydać przy przepisywaniu się na inną uczelnię), więc wiadomo - jedynie powtórki z lektur, środków artystycznych itp. W dodatku, miałam bdb prowadzone zajęcia w liceum, zostawiam zeszyty + do tego różne książki i będzie fajnie Mam nadzieję, że mi się uda Tylko wiadomo - rozszerzenie z polskiego to trochę inna bajka, a w tym roku mnie wmurowało... xD Liczyłam na poezję i liczę na nią za rok Ale tym razem przygotuję się również na taką prozę jak z tego roku
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 14:42   #143
salcella
Raczkowanie
 
Avatar salcella
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: poprawa matury w 2011roku

I ja dopisuję się do poprawkowiczów deklaracja złożona już wczoraj. Pozdrawiam wszystkich poprawiających maturę w 2011 roku
salcella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 20:36   #144
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Ja dopiero jutro idę złożyć. Salcella, jak miałaś w danych osobowych miejsce na zaznaczenie płci K/M w tych kwadracikach to trzeba było skreślić odpowiedni czy w kółeczko wziąć?
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 07:31   #145
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: poprawa matury w 2011roku

załozyłam ten wątek bo bylam pewna tego, że chce poprawiać mature ale teraz już nie jestem tego taka pewna;( zaczynam studia wieczorowo więc może lepiej byłoby się skupić na studiowaniu i jak najlepszych ocenach aby potem starać się o przeniesienie na dzienne? sama nie wiem co robić;/
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 07:40   #146
ewcia19
Rozeznanie
 
Avatar ewcia19
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
załozyłam ten wątek bo bylam pewna tego, że chce poprawiać mature ale teraz już nie jestem tego taka pewna;( zaczynam studia wieczorowo więc może lepiej byłoby się skupić na studiowaniu i jak najlepszych ocenach aby potem starać się o przeniesienie na dzienne? sama nie wiem co robić;/

Też dobry pomysł musisz sama zadecydować

A ja już po zdanym egzaminie i przeglądam Vademecum z wosu musze zanieść deklaracje ale jeszcze jej nie napisałam nie pamiętam jak to się pisze hehehe

W ogole ja mam tą deklaracje wydrukować i zanieść? czy najpierw iść po tą karte do szkoły??
__________________


Staram się bo warto!


Edytowane przez ewcia19
Czas edycji: 2010-09-10 o 07:43
ewcia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 08:05   #147
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez ewcia19 Pokaż wiadomość
W ogole ja mam tą deklaracje wydrukować i zanieść? czy najpierw iść po tą karte do szkoły??
wiem że u mnie ubiegłoroczni maturzyści którzy poprawiali sie w tym roku najpierw przyszłi po tą karteczke do szkoły
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 08:49   #148
ewcia19
Rozeznanie
 
Avatar ewcia19
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
wiem że u mnie ubiegłoroczni maturzyści którzy poprawiali sie w tym roku najpierw przyszłi po tą karteczke do szkoły

Dziękuje dobra kobieto
Dziś mi się nie chce, bo mam troszke sprzątania w mieszaniu, ale w poniedziałek skocze po tą karte i w wtorek zaniose uzupełnioną
__________________


Staram się bo warto!

ewcia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:18   #149
salcella
Raczkowanie
 
Avatar salcella
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: poprawa matury w 2011roku

"Ja dopiero jutro idę złożyć. Salcella, jak miałaś w danych osobowych miejsce na zaznaczenie płci K/M w tych kwadracikach to trzeba było skreślić odpowiedni czy w kółeczko wziąć?"
Ja pogrubiłam literkę K i jeszcze dodatkowo zaznaczyłam w kółeczko żeby nie było żadnych wątpliwości
Wanitatywna co poprawiasz? Ja rozszerzoną biologię i chemię i rozważam jeszcze podstawową fizykę (wcześniej w ogóle jej nie pisałam)
salcella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:52   #150
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: poprawa matury w 2011roku

Cytat:
Napisane przez ewcia19 Pokaż wiadomość

W ogole ja mam tą deklaracje wydrukować i zanieść? czy najpierw iść po tą karte do szkoły??
Wiesz jak ja byłam się zapytać o procedurę poprawiania matur to babka w sekretariacie wydrukowała mi ze strony OKE i dała żebym sobie wypełniła w domu i do 30 września przyniosła. Więc poszukaj na stronie jak Ci się nie chcę iść do szkoły
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.