Radykalna zmiana stylu - zakupy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 15:16   #1
karolina2727
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77

Radykalna zmiana stylu - zakupy


Zauwazylam ostatnio, ze mam sklonnosc do wchodzenia do sklepu, brania byle czego i wychodzenia. A pozniej tylko zaluje. Tak jest za kazdym razem bo nienawidze zakupow i galerii handlowych. W tym roku postanowilam wziac sie za siebie i zaczac jakos wygladac. A ze nie chce wygladac jak sto tysiecy innych nastolatek tzn dzinsy, t-shirt, adidasy i mysle, ze jestem oryginalna tylko naprawde elegancko, z klasa i pomyslowo, nie wiem od czego zaczac. Moze wy mi poradzicie, bo ja na ubraniach nie znam sie w ogole.
karolina2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:56   #2
ddtvn
Zakorzenienie
 
Avatar ddtvn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6 423
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

jeansy, tshirt i adidasy to chyba dziewczyny w wieku 12-15 lat

osatnio modne są tulipanowe, ołowkowe spódnice bandażowe z suwakiem np bluzki z bufkami dla mnie jest to eleganckie.. ale tak chodzi połowa(a Ty chcesz być oryginalna) więc niestety ja Ci nie pomoge
ddtvn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:59   #3
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Idąc na zakupy zaplanuj je sobie, napisz na kartce, czego szukasz, w jakim fasonie kolorze. Ważne, aby ubrania pasowały do Twojej figury i stylu, oraz abyś się dobrze w nich czuła.
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 16:06   #4
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Ja Ci mogę doradzić byś wybrała sobie trzy sklepy które ofertą najbardziej trafiają do twojego gustu i przedziału cenowego i wybierając na zakupy szła tylko do nich. Oczywiście traktuj to z przymrużeniem oka, jednak ja wybierając się do Silesii wchodzę tylko do 3, bo dalej jestem strasznie zmęczona zakupami

Eleganko to dla mnie równoznaczne z klasyką. Mała czarna jest wtedy obowiązkowa, plus czarne buty na obcasie, teraz jest modna chanelka.

Co do kolorów to każda rzecz którą kupujesz musi pasować do reszty, żeby później nie było problemu z dopasowaniem. Ja noszę grafitowy, czarny , biały i niebieski. Mam też różne inne kolory, ale w tych się najlepiej czuję.
__________________
Jak zmieniamy świat?
Wystarczy co jakiś czas spełnić dobry uczynek
("Evan Almighty")

To bardzo niebezpieczne zaglądać głębiej kobiecie w serce.
Mikołaj Gogol

Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:29   #5
karolina2727
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

ddtvn choc bardzo podobaja mi sie bluzki z bufkami nie moge ich nosic bo mam figure wieszaka i niezbyt by to wygladalo.
karolina2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:58   #6
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Jeśli jak piszesz w ogóle nie znasz się na ubraniach, poproś kogoś o pomoc, bo radykalna zmiana stylu wymaga trochę pracy Rady tutaj mogą pomóc, ale na pewno nie tak jak zakupy z bardziej zorientowaną koleżanką (lub stylistą).
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 18:30   #7
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

No właśnie na zakupy tylko z koleżanką która Ci dopowie. Najlepiej taką która jest zorientowana i wie jak się fajnie ubrać. I nie przyjmuj zbytnio jej stylu, bo moja przyjaciółka podświadomie chciała ze mnie zrobić swoją kopię, ponieważ zawsze mówiła, że powinnam się tak i tak ubrać/uczesać bo będzie mi ładnie i modnie. Wszystko z przymrużeniem oka
__________________
Jak zmieniamy świat?
Wystarczy co jakiś czas spełnić dobry uczynek
("Evan Almighty")

To bardzo niebezpieczne zaglądać głębiej kobiecie w serce.
Mikołaj Gogol

Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 18:37   #8
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

zacznij od klasyki. Kup kilka klasycznych jednokolorowych bluzek z długim i krótkim rękawem spodnice z odpowiednią do twojej figury długością. sukienki klasyczne pare marynarek ze dwie pary dobrych jeansow . i już mozesz stowrzyc fajne zestawy. Klasyczne czarna szpilki,baletki,kozaki. nie wiem co ci jeszcze poradzic. Moze zainwestuj bardziej w dodatki a ubrania wybieraj bezpieczne,klasyczne?
__________________


razem 06.01.2012

narzeczona 12.04.2013

ślub 07.06.2014

będzie dziecię 26.04.2017



https://www.instagram.com/wantxme/
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:27   #9
karolina2727
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Chcialabym byc elegancka, nie chce przesadzac z dodatkami np nie obwieszac sie jak choinka biorac pod uwage to ze na mnie wygladaloby to jeszcze bardziej komicznie z racji mojego wzrostu i postury. Szpilki juz mam i jestem z nich bardzo zadowolona, bo sa proste, bez udziwnien i po prostu piekne, ale balerinki mi sie rozlecialy, wiec musze kupic nowe. Chcialabym tez sprawic sobie jakis ladny zegarek na reke po przystepnej cenie, ale nie wiem gdzie szukac.
karolina2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:45   #10
miss_cherie
Przyczajenie
 
Avatar miss_cherie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Zgadzam się z poprzedniczką Zainwestuj w klasykę, zobaczysz, że takie proste fasonami rzeczy zrobią doskonałą bazę pod Twój nowy styl, do której będziesz stopniowo dokupywać kolejne rzeczy. Moim zdaniem powinnaś najpierw się zainspirować, żeby nabrać chęci na zakupy. Poszperaj w internecie, przejrzyj szafiarskie blogi. Niektóre dziewczyny umieszczają naprawdę piękne zestawy, może akurat jakiś wpadnie Ci w oko i pomyślisz, że fajnie byłoby kupić coś podobnego Przede wszystkim rozejrzałabym się za marynarką, to taka uniwersalna rzecz, która na pewno będzie przydatna. Do tego jakieś dobrze skrojone jeansy, zwykła bokserka, apaszka lub chustka w pastelowym kolorze, zwykłe balerinki, ładna torba, tak jak pisałaś zegarek. Takie rzeczy pasujące do wszystkiego, żeby łatwiej było Ci później dobierać nowe. Odnośnie zegarków po przystępnych cenach, są teraz w wielu sieciówkach, jest w czym wybierać
Pamiętaj, żeby na zakupy iść już z przygotowaną listą zakupów. Wtedy będzie Ci łatwiej, będziesz szukać konkretnych rzeczy. Także zainspiruj się i stwórz listę
P.S. Mój pierwszy post. Witam wszystkich
miss_cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 22:32   #11
CharLizZie
Zakorzenienie
 
Avatar CharLizZie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 637
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Cytat:
Napisane przez miss_cherie Pokaż wiadomość
P.S. Mój pierwszy post. Witam wszystkich
a witam nową

co do wątku, na twoim miejscu kupiłabym gładkie rurki, wygodne baleriny, kilka dłuższych koszul. jakąś narzutkę, sukienkę na co dzień, poza tym z dwa kardigany. Na samym początku postawiłabym na bazowe rzeczy, później szukałabym typowych "modnych" rzeczy, z którymi można je łączyc poza tym zainwestowałabym w biżuterię, jakieś łańcuszki, torebki, jedną większą, jedną mniejszą.
Nie sil się na oryginalnośc, to nie zbrodnia nie byc unikatowym , noś rzeczy ladne, dobrze, skrojone w których dobrze wyglądasz, wyrób sobie własny styl, sprawdź w których fasonach ci dobrze. Trzymam kciuki
ode mnie kilka inspiracji w załącznikach
__________________
wege

www.pomooc.pl> ustaw sobie na stronę startową, pajacyk, pusta miska, wszystko w jednym miejscu
CharLizZie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 09:37   #12
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Skoro planujesz zmianę stylu, ja bym zrobiła tak :

1. Research - pozyskanie informacji u źródła :
- strony internetowe poświęcone modzie, blogi modowe, fora
- programy telewizyjne
- czasopisma poruszające tematykę mody
- ulica - może stanowić świetne źródło wiedzy i inspiracji
2. Lista - na bazie tego co masz w szafie i pozyskanych wg. pkt. 1 informacji, stwórz bazę " mam " + " muszę kupić ". Sugeruj się wiekiem i tym czym zajmujesz się na codzień. Inaczej ubierają się nastolatki, młode kobiety czy też dojrzałe Panie, wszystko zależy od trybu życia i rytmu dnia.
3. Sklepowe rozeznanie - wybierz się do sklepu z listą po to by zapoznać się z ofertą, poprzymierzać ale bez nastawienia " muszę kupić ". Omijaj półki sklepowe z artykułami, które kupowałaś do tej pory np. t-shirty, sportowe bluzy na rzecz eleganckich ubrań. Kieruja się listą!
4. Wybierz się na sklepowe rozeznanie w asyście koleżanki/siostry kogoś kto będzie postrzegał Cię zupełnie inaczej i zaproponuje coś "nowego". Taka asysta przyda się również w sytuacji gdy "zawsze" kupujesz to samo!
5. Zabierz ze sobą pieniądze/kartę - tak na wszelki wypadek, często w trakcie niezobowiązującego wypadu do sklepu można trafić na "perełkę".
6. Jeśli w trakcie "buszownia" po sklepach natrafisz na "ciekawy okaz", a w sklepie istnieje możliwość dokonania zwrotu - kup. W domu przymierz jeszcze raz ( nie odrywając metek w przypadku braku zdecydowania ), daj sobie czas na oswojenie się z nową rzeczą. Jest to ważne w przypadku zupełnej zmiany stylu.
6. Nie kupuj wszystkiego od razu i na "już" - daj sobie czas na oswojenie się z nowym wizerunkiem, pomyśl o zmianie fryzury, makijażu.

Mam nadzieję, że pomogłam życzę powodzenia !
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:39   #13
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Skoro planujesz zmianę stylu, ja bym zrobiła tak :

1. Research - pozyskanie informacji u źródła :
- strony internetowe poświęcone modzie, blogi modowe, fora
- programy telewizyjne
- czasopisma poruszające tematykę mody
- ulica - może stanowić świetne źródło wiedzy i inspiracji
2. Lista - na bazie tego co masz w szafie i pozyskanych wg. pkt. 1 informacji, stwórz bazę " mam " + " muszę kupić ". Sugeruj się wiekiem i tym czym zajmujesz się na codzień. Inaczej ubierają się nastolatki, młode kobiety czy też dojrzałe Panie, wszystko zależy od trybu życia i rytmu dnia.
3. Sklepowe rozeznanie - wybierz się do sklepu z listą po to by zapoznać się z ofertą, poprzymierzać ale bez nastawienia " muszę kupić ". Omijaj półki sklepowe z artykułami, które kupowałaś do tej pory np. t-shirty, sportowe bluzy na rzecz eleganckich ubrań. Kieruja się listą!
4. Wybierz się na sklepowe rozeznanie w asyście koleżanki/siostry kogoś kto będzie postrzegał Cię zupełnie inaczej i zaproponuje coś "nowego". Taka asysta przyda się również w sytuacji gdy "zawsze" kupujesz to samo!
5. Zabierz ze sobą pieniądze/kartę - tak na wszelki wypadek, często w trakcie niezobowiązującego wypadu do sklepu można trafić na "perełkę".
6. Jeśli w trakcie "buszownia" po sklepach natrafisz na "ciekawy okaz", a w sklepie istnieje możliwość dokonania zwrotu - kup. W domu przymierz jeszcze raz ( nie odrywając metek w przypadku braku zdecydowania ), daj sobie czas na oswojenie się z nową rzeczą. Jest to ważne w przypadku zupełnej zmiany stylu.
6. Nie kupuj wszystkiego od razu i na "już" - daj sobie czas na oswojenie się z nowym wizerunkiem, pomyśl o zmianie fryzury, makijażu.

Mam nadzieję, że pomogłam życzę powodzenia !
super poradnik
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:42   #14
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Dziękuję Ja bym tak przeprowadziła akcję "zmiana stylu". Może powinnam zacząć pisać poradniki
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:16   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Skoro planujesz zmianę stylu, ja bym zrobiła tak :

1. Research - pozyskanie informacji u źródła :
- strony internetowe poświęcone modzie, blogi modowe, fora
- programy telewizyjne
- czasopisma poruszające tematykę mody
- ulica - może stanowić świetne źródło wiedzy i inspiracji
2. Lista - na bazie tego co masz w szafie i pozyskanych wg. pkt. 1 informacji, stwórz bazę " mam " + " muszę kupić ". Sugeruj się wiekiem i tym czym zajmujesz się na codzień. Inaczej ubierają się nastolatki, młode kobiety czy też dojrzałe Panie, wszystko zależy od trybu życia i rytmu dnia.
3. Sklepowe rozeznanie - wybierz się do sklepu z listą po to by zapoznać się z ofertą, poprzymierzać ale bez nastawienia " muszę kupić ". Omijaj półki sklepowe z artykułami, które kupowałaś do tej pory np. t-shirty, sportowe bluzy na rzecz eleganckich ubrań. Kieruja się listą!
4. Wybierz się na sklepowe rozeznanie w asyście koleżanki/siostry kogoś kto będzie postrzegał Cię zupełnie inaczej i zaproponuje coś "nowego". Taka asysta przyda się również w sytuacji gdy "zawsze" kupujesz to samo!
5. Zabierz ze sobą pieniądze/kartę - tak na wszelki wypadek, często w trakcie niezobowiązującego wypadu do sklepu można trafić na "perełkę".
6. Jeśli w trakcie "buszownia" po sklepach natrafisz na "ciekawy okaz", a w sklepie istnieje możliwość dokonania zwrotu - kup. W domu przymierz jeszcze raz ( nie odrywając metek w przypadku braku zdecydowania ), daj sobie czas na oswojenie się z nową rzeczą. Jest to ważne w przypadku zupełnej zmiany stylu.
6. Nie kupuj wszystkiego od razu i na "już" - daj sobie czas na oswojenie się z nowym wizerunkiem, pomyśl o zmianie fryzury, makijażu.

Mam nadzieję, że pomogłam życzę powodzenia !
hehe. ja takze skorzystam z tego poradnika, wiec dziekuje
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 23:05   #16
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Zgadzam się ze wszystkimi powyższymi radami.

Ale dodam jeszcze coś od siebie: mi ostatnio w planowaniu zakupów bardzo pomagają wątki na wizażu, szczególnie zakupowy i ten z Must-Have na nadchodzący sezon. Na zakupowym nie wychodząc z domu można prześledzić, co aktualnie jest w sklepach oraz opinie wizażanek na temat tych rzeczy i np. jak się noszą. Czasem przeglądam wątek, trafiam na rzecz, w której się zakochuję i dopiero jadę po nią do sklepu.
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 08:05   #17
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Radykalna zmiana stylu - zakupy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
hehe. ja takze skorzystam z tego poradnika, wiec dziekuje
Proszę bardzo
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.