Wrześniówki cz. II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 19:34   #781
kwaskowa
Raczkowanie
 
Avatar kwaskowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 103
Dot.: Wrześniówki cz. II

Winietki mogą się przydać też ze względu na rodziców, którzy nawet te najmniejsze dzieci będą chcieli posadzić na krzesłach. Może wtedy zabraknąć miejsca dla kogoś dorosłego. Może dla niektórych wydaje się to abstrakcją, ale wiem, że akurat w mojej rodzinie mogę się tego spodziewać. A tak po prostu będzie wiadomo, że miejsca dla takiego roczniaka po prostu nie ma.

Ja dziś odhaczyłam z listy konsultacje z zespołem, kamerzystą (i zarazem fotografem, bo to jeden team) oraz wybór strojenia na samochód.
Kamerzyści bardzo nas zaskoczyli - w prezencie od nich dostajemy księgę gości super, bo sami jej jeszcze nie kupowaliśmy
__________________

kwaskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 20:07   #782
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Jedynym problemem są absolutnie niekulturalni goście przestawiający winietki, bo im się nie podoba gdzie siedzą. To mnie strasznie oburza. Przez jeden wieczór mogą usiąść tam, gdzie ustalili gospodarze.
niekulturalne? może ludzie po prostu nie chcą siedzieć akurat przy tych osobach... niekulturalne dla mnie by było jak pomimo przesadzenia się młodzi by mieli jakieś ale....
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 21:15   #783
Tanitka
Rozeznanie
 
Avatar Tanitka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 834
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
niekulturalne? może ludzie po prostu nie chcą siedzieć akurat przy tych osobach... niekulturalne dla mnie by było jak pomimo przesadzenia się młodzi by mieli jakieś ale....
ja jestem apsolutnie za winietkami, ale tylko wtedy gdy znamy bardzo naszych gości i ich upodobania. Przy malej liczbie gosci usadzanie jest na pewno lepsze, niz przy 200 osobach. Ja osobiscie ich nie robie, bo wszyscy siądą tam gdzie chcą, (choć to rzucanie na miejsca tez mnie wkurza), ale nie chce popelnić gafy i caly czas myśleć czy jakaś para nie siedzi skwaszona, bo siedzi kolo nieodpowiedniej osoby.
__________________
Więc teraz serca mam dwa...
Tanitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 06:00   #784
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Tanitka Pokaż wiadomość
ja jestem apsolutnie za winietkami, ale tylko wtedy gdy znamy bardzo naszych gości i ich upodobania. Przy malej liczbie gosci usadzanie jest na pewno lepsze, niz przy 200 osobach. Ja osobiscie ich nie robie, bo wszyscy siądą tam gdzie chcą, (choć to rzucanie na miejsca tez mnie wkurza), ale nie chce popelnić gafy i caly czas myśleć czy jakaś para nie siedzi skwaszona, bo siedzi kolo nieodpowiedniej osoby.
Ale to samo może się stać przy braku winietek. I niestety najczęściej tak jest... Byłam w tym roku na trzech weselach. Wszystkie bez winietek. Tylko na jednym udało nam się usiąść ze znajomymi...
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 06:28   #785
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Ale to samo może się stać przy braku winietek. I niestety najczęściej tak jest... Byłam w tym roku na trzech weselach. Wszystkie bez winietek. Tylko na jednym udało nam się usiąść ze znajomymi...
Zawsze, ale to zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Znalazłam fajny tekst w internecie na temat usadzania gosci Jest dość długi ale z poczuciem humoru. Zacytuje z niego 2 powody, dla których zawsze znajdzie sie ktoś niezadowlony:
"...4. Nawet przy ustawieniu wydawałoby się idealnym, znajdą się osoby niezadowolone z sąsiedztwa, widoku, nakrycia, odległości do toalety/parkietu/parkingu/kuchni/czy czegokolwiek, do czego mogłyby chcieć podejść, a mają za daleko/blisko.

5. Są osoby, które najzwyczajniej w świecie będzie irytował fakt, że ktoś chce im narzucać miejsce, w którym mają siedzieć. A poza tym, bardzo lubią biegi przez stoły."


My mimo to jesteśmy za winietkami
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 06:53   #786
dorka24
Rozeznanie
 
Avatar dorka24
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 889
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Zawsze, ale to zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Znalazłam fajny tekst w internecie na temat usadzania gosci Jest dość długi ale z poczuciem humoru. Zacytuje z niego 2 powody, dla których zawsze znajdzie sie ktoś niezadowlony:
"...4. Nawet przy ustawieniu wydawałoby się idealnym, znajdą się osoby niezadowolone z sąsiedztwa, widoku, nakrycia, odległości do toalety/parkietu/parkingu/kuchni/czy czegokolwiek, do czego mogłyby chcieć podejść, a mają za daleko/blisko.

5. Są osoby, które najzwyczajniej w świecie będzie irytował fakt, że ktoś chce im narzucać miejsce, w którym mają siedzieć. A poza tym, bardzo lubią biegi przez stoły."


My mimo to jesteśmy za winietkami

My też jesteśmy jak najbardziej za właśnie jestem w trakcie robienia. u nas będzie 51 osób i okrągłe stoliki i nie ma żadnego problemu z usadzeniem. Rodzice powiedzieli z kim chcą siedzieć, znajomych dajemy razem, kuzynostwo też, dziadków razem i wszystko gra. Żaden ze znajomych się nie zna ze sobą, ale uważam to lepiej bo się poznają, a przecież ich nie usadzę z młodszym kuzynostwem czy wujkami dwa razy starszymi. Walka o stoły jest po prostu bez sensu i nie potrzebna, jak można tego uniknąć to czemu nie.
Można też zrobić na stolikach listę osób przy nim siedzących, bez wybierania im konkretnego miejsca, ale żeby wiedzieli że mają siąść przy tym właśnie stole.
__________________
24.09.2011 żonka

miłość przyjaźń zaufanie ... kocham


dorka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 06:58   #787
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez dorka24 Pokaż wiadomość
My też jesteśmy jak najbardziej za właśnie jestem w trakcie robienia. u nas będzie 51 osób i okrągłe stoliki i nie ma żadnego problemu z usadzeniem. Rodzice powiedzieli z kim chcą siedzieć, znajomych dajemy razem, kuzynostwo też, dziadków razem i wszystko gra. Żaden ze znajomych się nie zna ze sobą, ale uważam to lepiej bo się poznają, a przecież ich nie usadzę z młodszym kuzynostwem czy wujkami dwa razy starszymi. Walka o stoły jest po prostu bez sensu i nie potrzebna, jak można tego uniknąć to czemu nie.
Można też zrobić na stolikach listę osób przy nim siedzących, bez wybierania im konkretnego miejsca, ale żeby wiedzieli że mają siąść przy tym właśnie stole.
Z młdymi przeważnie nie ma problemu, bo sie szybko integrują, jak siedzą z kimś w swoim wieku. Chociaż wiadomo, że są róźne charakterki i zawsze jest ryzyko, ze ktos poczuje się urazony U nas jest 100 gosci więc musimy trochę pokombinować. Pomagają nam rodzice - moi ustalaja taktykę dla naszej rodziny, a mojego TŻ-ta dla ich rodziny. Znajomych mieszamy, chociaż i tak większosć woli być wśród osób które znają. To jest ciężki orzech do zgryzienia
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 07:25   #788
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Tanitka Pokaż wiadomość
ja jestem apsolutnie za winietkami, ale tylko wtedy gdy znamy bardzo naszych gości i ich upodobania. Przy malej liczbie gosci usadzanie jest na pewno lepsze, niz przy 200 osobach. Ja osobiscie ich nie robie, bo wszyscy siądą tam gdzie chcą, (choć to rzucanie na miejsca tez mnie wkurza), ale nie chce popelnić gafy i caly czas myśleć czy jakaś para nie siedzi skwaszona, bo siedzi kolo nieodpowiedniej osoby.
zgadzam się w 100%

Myśle, że każdy będzie mieć swoje zdanie na ten temat i nie ma sensu się rozszerzać w tej kwestii
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 14:03   #789
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
niekulturalne? może ludzie po prostu nie chcą siedzieć akurat przy tych osobach... niekulturalne dla mnie by było jak pomimo przesadzenia się młodzi by mieli jakieś ale....
Nawet bardzo niekulturalne. Ja np byłam na weselu, gdzie goście tak sobie poprzestawiali, że rozdzielili małżeństwo. Powiedzmy sobie szczerze - dostaje się zaproszenie na darmową imprezę z jedzeniem, piciem i tańcami. Można uszanować wolę Młodych i przez kilka godzin posiedzieć na wyznaczonych miejscach. Zwłaszcza, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skoczyć na kieliszek wódki czy na parkiet z kimś z innego miejsca na sali.

I absolutnie się zgadzam co do dzieci - przerabiałam o dopiero co na cywilnym. Kieliszki szampana były wyliczone (łącznie z szampanem Piccolo dla kierowców i niepijących), a ciotka uparła się i dała 5-letniej córce kieliszek. I oczywiście zabrakło dla mojej mamy. W ogóle jestem przeciwniczką dzieci na weselu - to jest w moim odczuciu impreza dla dorosłych. Myślałam nawet, żeby zapraszać bez dzieci, ale już widzę jaki będzie opór i oburzenie
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 15:54   #790
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
I absolutnie się zgadzam co do dzieci - przerabiałam o dopiero co na cywilnym. Kieliszki szampana były wyliczone (łącznie z szampanem Piccolo dla kierowców i niepijących), a ciotka uparła się i dała 5-letniej córce kieliszek. I oczywiście zabrakło dla mojej mamy. W ogóle jestem przeciwniczką dzieci na weselu - to jest w moim odczuciu impreza dla dorosłych. Myślałam nawet, żeby zapraszać bez dzieci, ale już widzę jaki będzie opór i oburzenie
Mi dzieci na weselu nie przeszkadzają- o ile rodzice się nimi opiekuja. U mnie bedzie 6 dzieciaków - od 5-10 lat. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale wszystkich zapraszaliśmy z dziećmi i większosć powiedziała, ze chce przyjsć sama. To juz ich osobista sprawa, nie dziwię się, że chcą się pobawić. A z drugiej strony niektórzy naprawdę nie mają z kim zostawić dzieci, dlatego ani przez chwile nie byłam zdegustowana faktem, ze zabierają je ze soba.
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 16:44   #791
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Wrześniówki cz. II

my się właśnie zdecydowaliśmy na winietki wczoraj nie chcę by moje przyjaciółki siedziały na drugim końcu sali zdala ode mnie i od siebie na wzajem
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 17:35   #792
AgusiekT
Raczkowanie
 
Avatar AgusiekT
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Wrześniówki cz. II

Witam.
Drogie Wrześnióweczki, na niecałe 2 tygodnie weselicho, a ja mam taki problem malutki.
Mam do Was pytanie- kiedy podpisywałyście umowę z właścicielem sali?
Bo dzisiaj byliśmy z TŻ-em obgadać szczegóły, wszystko ładnie, pięknie i cacy, ale zorientowałam się, że wszystkie te szczegóły mam tylko obgadane, a nie spisane.
Pamiętam, że jak rezerwowaliśmy termin, to podpisywaliśmy taką jakby umowę, ale tam było tylko na temat rezerwacji w określonym dniu i na tym koniec. A szczegółów odnośnie menu, stawki za osobę, czy innych tego typu rzeczy nigdzie nie mam. Co prawda rozliczenie całej opłaty za salę dopiero w poniedziałek po weselu, więc jeśli coś pójdzie nie tak, to mogę negocjować ostateczną opłatę, ale jak tu negocjować, skoro nie mam nic na papierze? Nie wiem, powiedzcie jak to u Was wygląda, bo już zgłupiałam, przecież szefowa sali sama powinna z taką umową chyba wyjść, a może ja powinnam się upomnieć.... Boże, ratujcie radą
__________________
Zaręczeni: 17.08.2010
Koniec staropanieństwa: 17.09.2011
Maria: 03.11.2012
AgusiekT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 18:07   #793
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Witam.
Drogie Wrześnióweczki, na niecałe 2 tygodnie weselicho, a ja mam taki problem malutki.
Mam do Was pytanie- kiedy podpisywałyście umowę z właścicielem sali?
w maju zeszłego roku
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 18:33   #794
dorka24
Rozeznanie
 
Avatar dorka24
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 889
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Witam.
Drogie Wrześnióweczki, na niecałe 2 tygodnie weselicho, a ja mam taki problem malutki.
Mam do Was pytanie- kiedy podpisywałyście umowę z właścicielem sali?
Bo dzisiaj byliśmy z TŻ-em obgadać szczegóły, wszystko ładnie, pięknie i cacy, ale zorientowałam się, że wszystkie te szczegóły mam tylko obgadane, a nie spisane.
Pamiętam, że jak rezerwowaliśmy termin, to podpisywaliśmy taką jakby umowę, ale tam było tylko na temat rezerwacji w określonym dniu i na tym koniec. A szczegółów odnośnie menu, stawki za osobę, czy innych tego typu rzeczy nigdzie nie mam. Co prawda rozliczenie całej opłaty za salę dopiero w poniedziałek po weselu, więc jeśli coś pójdzie nie tak, to mogę negocjować ostateczną opłatę, ale jak tu negocjować, skoro nie mam nic na papierze? Nie wiem, powiedzcie jak to u Was wygląda, bo już zgłupiałam, przecież szefowa sali sama powinna z taką umową chyba wyjść, a może ja powinnam się upomnieć.... Boże, ratujcie radą
hmm my w umowie mamy stawkę za osobę podaną, menu dostaliśmy jeszcze wcześniej zanim zdecydowaliśmy sie na sale, żeby sie zapoznać, jest to propozycja że tak powiem z najbardziej "schodzącymi" potrawami wg właściciela, ale oczywiście można je zmodyfikować i to będziemy omawiać przy wpłacaniu reszty pieniążków. My wpłacamy całość za salę tydzień przed weselem.
Myślę że najlepiej jak dopiszecie wspólnie do umowy kwotę za osobę żeby nie było później niespodzianki. A menu to już kwestia umowna, którą trzeba też ustalić ale nie koniecznie w umowie. Przecież nie podadzą Wam na weselu czegoś innego niż ustalicie.
__________________
24.09.2011 żonka

miłość przyjaźń zaufanie ... kocham



Edytowane przez dorka24
Czas edycji: 2011-09-06 o 18:35
dorka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 18:58   #795
kwaskowa
Raczkowanie
 
Avatar kwaskowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 103
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Ale to samo może się stać przy braku winietek. I niestety najczęściej tak jest... Byłam w tym roku na trzech weselach. Wszystkie bez winietek. Tylko na jednym udało nam się usiąść ze znajomymi...
Popieram

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Witam.
Drogie Wrześnióweczki, na niecałe 2 tygodnie weselicho, a ja mam taki problem malutki.
Mam do Was pytanie- kiedy podpisywałyście umowę z właścicielem sali?
Bo dzisiaj byliśmy z TŻ-em obgadać szczegóły, wszystko ładnie, pięknie i cacy, ale zorientowałam się, że wszystkie te szczegóły mam tylko obgadane, a nie spisane.
Pamiętam, że jak rezerwowaliśmy termin, to podpisywaliśmy taką jakby umowę, ale tam było tylko na temat rezerwacji w określonym dniu i na tym koniec. A szczegółów odnośnie menu, stawki za osobę, czy innych tego typu rzeczy nigdzie nie mam. Co prawda rozliczenie całej opłaty za salę dopiero w poniedziałek po weselu, więc jeśli coś pójdzie nie tak, to mogę negocjować ostateczną opłatę, ale jak tu negocjować, skoro nie mam nic na papierze? Nie wiem, powiedzcie jak to u Was wygląda, bo już zgłupiałam, przecież szefowa sali sama powinna z taką umową chyba wyjść, a może ja powinnam się upomnieć.... Boże, ratujcie radą
my też spisaliśmy od razu przy zamawianiu terminu czyli w styczniu 2010 na umowie nie było informacji o stawkach i ilości dań, więc poprosiłam właściciela o dopisanie tego (łącznie z określeniem maksymalnej stawki - często w umowach są te gwiazdki, którymi dają sobie manewr na późniejsze podwyżki).
__________________

kwaskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 20:10   #796
AgusiekT
Raczkowanie
 
Avatar AgusiekT
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Wrześniówki cz. II

Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie trochę, dzwoniłam do znajomej, która miała tam wesele w czerwcu i miała tak samo, pierwsza umowa jest wiążąca, cała reszta to coś w rodzaju załączników, które mamy zapisane- i ja i właścicielka sali, czyli wszystko dobrze. Kurczę, powiem Wam, że świruję już przez te nerwy.
Pozdrowionka
__________________
Zaręczeni: 17.08.2010
Koniec staropanieństwa: 17.09.2011
Maria: 03.11.2012
AgusiekT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 20:12   #797
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Nawet bardzo niekulturalne. Ja np byłam na weselu, gdzie goście tak sobie poprzestawiali, że rozdzielili małżeństwo. Powiedzmy sobie szczerze - dostaje się zaproszenie na darmową imprezę z jedzeniem, piciem i tańcami. Można uszanować wolę Młodych i przez kilka godzin posiedzieć na wyznaczonych miejscach. Zwłaszcza, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skoczyć na kieliszek wódki czy na parkiet z kimś z innego miejsca na sali.

I absolutnie się zgadzam co do dzieci - przerabiałam o dopiero co na cywilnym. Kieliszki szampana były wyliczone (łącznie z szampanem Piccolo dla kierowców i niepijących), a ciotka uparła się i dała 5-letniej córce kieliszek. I oczywiście zabrakło dla mojej mamy. W ogóle jestem przeciwniczką dzieci na weselu - to jest w moim odczuciu impreza dla dorosłych. Myślałam nawet, żeby zapraszać bez dzieci, ale już widzę jaki będzie opór i oburzenie
przepraszam bardzo darmowa dla gości to raczej ona nie jest... goście też muszą się ubrać, wyszyskować,dać prezent i kwiaty i ty to nazywasz darmową imprezą?
Sory, ale ja Twojego podejścia do spraw wesela całkowicie nie rozumiem... i nie zamierzam już dyskutować na ten temat

A co do drugiego akapitu, skoro wiedziałaś, że będą dzieci to dlaczego nie przygotowałaś picolo również dla nich? Taka mała dyskryminacja
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 20:40   #798
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
przepraszam bardzo darmowa dla gości to raczej ona nie jest... goście też muszą się ubrać, wyszyskować,dać prezent i kwiaty i ty to nazywasz darmową imprezą?
Zgadzam się w 100 %- darmowa impreza to to nie jest Wiem, bo sama byłam w tym roku na 3 weselach i to był dla nas spory wydatek. A jeszcze jedno wesele w październiku- ale na to pójdziemy już jako małżeństwo

Dzień po dniu mija.... w weekend kolejne sprawy do załatwienia. Najgorzej, że ciągle nie mam nic na poprawiny- zaryzykowałam, zamówiłam przez internet i jutro odsyłam Eh madry polak po szkodzie :/ Sukienka ładna- ale wisi na mnie jak worek - a kupiłam rozmiar mniejszy :/
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 06:38   #799
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Wrześniówki cz. II

hej ho odebrałam suknie wczoraj i juz jestem ubrana na ślub w 100% )

moj Tż tez

dzis ide do fryzjera odciac wlosy i wyrownac kolorek

dzis chyba tez jedziemy do orkiestry

ZOSTAŁO 10 Dni


a co do winietek -

ja nigdy dobrze nie siedzialam na weselu na ktorym ich nie bylo i tyle - mamy okragle stoly na 100 osob i nie wchodzilo w gre ze ich nie bedzie - ale mysle ze usadzilismy dobrze

bylismy na lekcji tanca nie wiem czy ostatniej czy przed ostatniej - trenerka twierdzi ze jestesmy przygotowani, TŻa chyba stres mobilizuje bo tanczyl wczoraj jak nie on :P <LOL> ale nie moge go za duzo chwalic zeby mu nie przeszlo :P
__________________
.

Edytowane przez smileofangel
Czas edycji: 2011-09-07 o 06:41
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 07:16   #800
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość
hej ho odebrałam suknie wczoraj i juz jestem ubrana na ślub w 100% )

moj Tż tez

dzis ide do fryzjera odciac wlosy i wyrownac kolorek

dzis chyba tez jedziemy do orkiestry

ZOSTAŁO 10 Dni


a co do winietek -

ja nigdy dobrze nie siedzialam na weselu na ktorym ich nie bylo i tyle - mamy okragle stoly na 100 osob i nie wchodzilo w gre ze ich nie bedzie - ale mysle ze usadzilismy dobrze

bylismy na lekcji tanca nie wiem czy ostatniej czy przed ostatniej - trenerka twierdzi ze jestesmy przygotowani, TŻa chyba stres mobilizuje bo tanczyl wczoraj jak nie on :P <LOL> ale nie moge go za duzo chwalic zeby mu nie przeszlo :P
Gratuluje To teraz zostało czekać spokojnie na ten dzień My mamy jeszcze troche do zrobienia. Wiec niestety będziemy zabiegani. Gdyby ślub był na miejscu to byłoby inaczej. A tak dzieli nas 300 km, w tygodniu praca, pozostaja weekendy. A przed slubem mam tylko 2 dni wolnego. W weekend odbieram suknię, idę do fryzjerki na farbowanie, spotykam się znowu z właścicielem sali, musimy zdecydowac sie w końcu na dekoracje samochodu (jakos nie mialam do tego głowy do tej pory), idziemy do księdza i do Pani z chóru - a mamy tylko sobote i kawałeczek niedzieli żeby to załatwić!!! ;(
I jeszcze umknęła nam kwestia pierwszego tańca, nie starczyło nam czasu na kurs wiec będziemy tańczyli "po swojemu" Do dzisiaj trwa debata jaka piosenke wybrac:
http://www.youtube.com/watch?v=9fBv875D8PQ
http://www.youtube.com/watch?v=ynqGXiarkA0
Zespół zna obie- dlatego ciągle sie zastanawiamy
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 08:01   #801
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez smileofangel Pokaż wiadomość
hej ho odebrałam suknie wczoraj i juz jestem ubrana na ślub w 100% )

moj Tż tez

dzis ide do fryzjera odciac wlosy i wyrownac kolorek

dzis chyba tez jedziemy do orkiestry

ZOSTAŁO 10 Dni
a ja dziś idę odebrać suknie i na paznokcie

3 dni do ślubu
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :

Edytowane przez Niesforna_88
Czas edycji: 2011-09-07 o 08:02
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 10:39   #802
Izaleszno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wrześniówki cz. II

Też dzisiaj idę po sukienkę i do księdza na omówienie przebiegu mszy. Wczoraj ostatni raz sala, noclegi, Dj i fotograf. Aż się nie chce wierzyć, że to już tylko 3 dni i koniec tego młynu - nerwów, wielkich przygotowań i biegania.

Mój ślub 10.09.2011

Edytowane przez Izaleszno
Czas edycji: 2011-09-07 o 10:40
Izaleszno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 10:59   #803
izabla
Rozeznanie
 
Avatar izabla
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Rybnik
Wiadomości: 530
Dot.: Wrześniówki cz. II

Witam
Cytat:
Napisane przez dorka24 Pokaż wiadomość
i jaki wynik? na jakiej stronce sprawdzasz pogodę?
ja sprawdzam na http://new.meteo.pl/ i jest to dość pewne źródło

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Witam.
Drogie Wrześnióweczki, na niecałe 2 tygodnie weselicho, a ja mam taki problem malutki.
Mam do Was pytanie- kiedy podpisywałyście umowę z właścicielem sali?
Bo dzisiaj byliśmy z TŻ-em obgadać szczegóły, wszystko ładnie, pięknie i cacy, ale zorientowałam się, że wszystkie te szczegóły mam tylko obgadane, a nie spisane.
Pamiętam, że jak rezerwowaliśmy termin, to podpisywaliśmy taką jakby umowę, ale tam było tylko na temat rezerwacji w określonym dniu i na tym koniec. A szczegółów odnośnie menu, stawki za osobę, czy innych tego typu rzeczy nigdzie nie mam. Co prawda rozliczenie całej opłaty za salę dopiero w poniedziałek po weselu, więc jeśli coś pójdzie nie tak, to mogę negocjować ostateczną opłatę, ale jak tu negocjować, skoro nie mam nic na papierze? Nie wiem, powiedzcie jak to u Was wygląda, bo już zgłupiałam, przecież szefowa sali sama powinna z taką umową chyba wyjść, a może ja powinnam się upomnieć.... Boże, ratujcie radą
Umowę podpisywaliśmy ponad rok temu- w maju. Od razu mieliśmy ustaloną cenę za osobę.

Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
przepraszam bardzo darmowa dla gości to raczej ona nie jest... goście też muszą się ubrać, wyszyskować,dać prezent i kwiaty i ty to nazywasz darmową imprezą?
Sory, ale ja Twojego podejścia do spraw wesela całkowicie nie rozumiem... i nie zamierzam już dyskutować na ten temat

A co do drugiego akapitu, skoro wiedziałaś, że będą dzieci to dlaczego nie przygotowałaś picolo również dla nich? Taka mała dyskryminacja
Jasne, że nie jest darmową imprezą ani dla gości ani dla Młodych, ale nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa.
Moim zdaniem wesele nie jest imprezą dla dzieci, przede wszystkim ze względu na głośną muzykę ( maluch ma dużo wrażliwszy słuch) i czas zabawy (zazwyczaj całonocna).
__________________
"mów mi dobrze
albo nie mów nic"
izabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 11:13   #804
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
przepraszam bardzo darmowa dla gości to raczej ona nie jest... goście też muszą się ubrać, wyszyskować,dać prezent i kwiaty i ty to nazywasz darmową imprezą?
Sory, ale ja Twojego podejścia do spraw wesela całkowicie nie rozumiem... i nie zamierzam już dyskutować na ten temat

A co do drugiego akapitu, skoro wiedziałaś, że będą dzieci to dlaczego nie przygotowałaś picolo również dla nich? Taka mała dyskryminacja
U mnie w domu dzieci nie piją z kieliszków. Nie widzę żadnej dyskryminacji. Jestem absolutnie przeciwna dawaniu dzieciom wszystkiego, na co mają akurat ochotę. Kieliszki są dla dorosłych, a szkło nie stało w lokalu tylko było wypożyczane, a więc wyliczone co do sztuki. Ciotka wzięła dzieci mimo mojej prośby, żeby ich nie brała. Dla mnie oczywiste jest kto się źle zachował.

Można się uczesać w domu i nie trzeba kupować nowej kreacji. Jeśli ktoś nie chce, to przecież nie musi przychodzić. Ale jeśli przychodzi to zgadza się, że to nie on będzie decydował o rozstawieniu stołów i miejscach. I tak, dla mnie to jest darmowa impreza, bo większość osób w kopertę włoży 100zł, a nigdzie tak nie zje, nie napije się i nie potańczy za taką kwotę.


Co do umowy. Ja zapisałam w umowie absolutnie wszystko - ceny, dania, zapis, że żadne dodatkowe opłaty oprócz wymienionych w umowie nie mogą być naliczane. Razem z mamą z umowy na 1/2 strony zrobiłyśmy 3,5. Może to przesadna ostrożność, ale naczytałam się w Internecie o nieuczciwych kontrahentach. Podpisałam umowę na drugim spotkaniu w sali (2 miesiące temu), ale poprzedzone było to negocjacjami korespondencyjnymi (przez meil).
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 11:55   #805
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez izabla Pokaż wiadomość
Jasne, że nie jest darmową imprezą ani dla gości ani dla Młodych, ale nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa.
Moim zdaniem wesele nie jest imprezą dla dzieci, przede wszystkim ze względu na głośną muzykę ( maluch ma dużo wrażliwszy słuch) i czas zabawy (zazwyczaj całonocna).
również uważam, że nie jest to impreza dla dzieci...
Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Można się uczesać w domu i nie trzeba kupować nowej kreacji. Jeśli ktoś nie chce, to przecież nie musi przychodzić. Ale jeśli przychodzi to zgadza się, że to nie on będzie decydował o rozstawieniu stołów i miejscach. I tak, dla mnie to jest darmowa impreza, bo większość osób w kopertę włoży 100zł, a nigdzie tak nie zje, nie napije się i nie potańczy za taką kwotę.
nie mam nic do dodania
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 12:23   #806
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Wrześniówki cz. II

oj a tez mam mase do zalatwienia - paznokcie, fryzjer, pedicure, odebrac suknie na poprawiny z prania, spotkanie z fotografem i orkiestra itd itd
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 12:29   #807
izabla
Rozeznanie
 
Avatar izabla
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Rybnik
Wiadomości: 530
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
U mnie w domu dzieci nie piją z kieliszków. Nie widzę żadnej dyskryminacji. Jestem absolutnie przeciwna dawaniu dzieciom wszystkiego, na co mają akurat ochotę. Kieliszki są dla dorosłych, a szkło nie stało w lokalu tylko było wypożyczane, a więc wyliczone co do sztuki. Ciotka wzięła dzieci mimo mojej prośby, żeby ich nie brała. Dla mnie oczywiste jest kto się źle zachował.

Można się uczesać w domu i nie trzeba kupować nowej kreacji. Jeśli ktoś nie chce, to przecież nie musi przychodzić. Ale jeśli przychodzi to zgadza się, że to nie on będzie decydował o rozstawieniu stołów i miejscach. I tak, dla mnie to jest darmowa impreza, bo większość osób w kopertę włoży 100zł, a nigdzie tak nie zje, nie napije się i nie potańczy za taką kwotę.


Co do umowy. Ja zapisałam w umowie absolutnie wszystko - ceny, dania, zapis, że żadne dodatkowe opłaty oprócz wymienionych w umowie nie mogą być naliczane. Razem z mamą z umowy na 1/2 strony zrobiłyśmy 3,5. Może to przesadna ostrożność, ale naczytałam się w Internecie o nieuczciwych kontrahentach. Podpisałam umowę na drugim spotkaniu w sali (2 miesiące temu), ale poprzedzone było to negocjacjami korespondencyjnymi (przez meil).
Wprawdzie nie można generalizować, ale z pewnością zdarzają się osoby, które potrafią się tak zachować. Moim zdaniem to brak kultury, jeśli mnie nie stać na tzw. kopertę to nie idę na wesele, tylko na ślub. Ja zawsze staram się dać PM tyle ile w przybliżeniu mogli zapłacić za osobę.
__________________
"mów mi dobrze
albo nie mów nic"
izabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 13:58   #808
Tanitka
Rozeznanie
 
Avatar Tanitka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 834
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Gratuluje To teraz zostało czekać spokojnie na ten dzień My mamy jeszcze troche do zrobienia. Wiec niestety będziemy zabiegani. Gdyby ślub był na miejscu to byłoby inaczej. A tak dzieli nas 300 km, w tygodniu praca, pozostaja weekendy. A przed slubem mam tylko 2 dni wolnego. W weekend odbieram suknię, idę do fryzjerki na farbowanie, spotykam się znowu z właścicielem sali, musimy zdecydowac sie w końcu na dekoracje samochodu (jakos nie mialam do tego głowy do tej pory), idziemy do księdza i do Pani z chóru - a mamy tylko sobote i kawałeczek niedzieli żeby to załatwić!!! ;(
I jeszcze umknęła nam kwestia pierwszego tańca, nie starczyło nam czasu na kurs wiec będziemy tańczyli "po swojemu" Do dzisiaj trwa debata jaka piosenke wybrac:
http://www.youtube.com/watch?v=9fBv875D8PQ
http://www.youtube.com/watch?v=ynqGXiarkA0
Zespół zna obie- dlatego ciągle sie zastanawiamy
dasz rade ja tez mam mlyn mimo, ze sale mamy 15km od miejsca zamieszkania, to jednak wesele robomy sami, wiec roboty masa. Obie piosenki ladne, ja bym wziela magiczne slowa, bo kindla jest na co drugim weselu
Cytat:
Napisane przez Niesforna_88 Pokaż wiadomość
a ja dziś idę odebrać suknie i na paznokcie

3 dni do ślubu

ale ci fajnie u mnie 17 dni
__________________
Więc teraz serca mam dwa...
Tanitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 14:02   #809
Niesforna_88
Wtajemniczenie
 
Avatar Niesforna_88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 345
Dot.: Wrześniówki cz. II

Cytat:
Napisane przez Tanitka Pokaż wiadomość
dasz rade ja tez mam mlyn mimo, ze sale mamy 15km od miejsca zamieszkania, to jednak wesele robomy sami, wiec roboty masa. Obie piosenki ladne, ja bym wziela magiczne slowa, bo kindla jest na co drugim weselu

ale ci fajnie u mnie 17 dni
ja też bym wzięła tą drugą piosenkę!

Oj fajnie mi
__________________
10.09.2011

Lecz kiedy wszystko już będzie spełnione, bądź dla mnie takim w jakiego dziś wierzę.


Jako jedność :
Niesforna_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 14:12   #810
Liefie
Przyczajenie
 
Avatar Liefie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 4
Dot.: Wrześniówki cz. II

Hej Dziewczyny. Jestem tutaj nowa, a zarazem stala bywalczynia.
Moj ślub odbyl sie pare dni temu tj. 3.09.2011 , ale dzieki czytaniu waszych postow moglam do kilku dreczacych mnie kwestii podejsc z roznych stron. Podpowiedzialyscie mi wiele pomysłow i dobrych rad Serdecznie Dziekuje ze jestescie
__________________
14.03.2009 - początek
21.03.2010 - zaręczyny
03.09.2011- ślub


http://s4.suwaczek.com/.png
Liefie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-05 20:41:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.