Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-24, 09:20   #2431
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

dziewczyny wczoraj około 23 zauważyłam na papierze brązową bladą plamę, dziś rano mam już normalny okres. mam dziś rozpocząć zażywanie Diany. czy jeśli zażyję tabletkę około 19 (tak mi najlepiej pasuje patrząc na rozkład tygodnia) będę chroniona od pierwszego dnia czy może za dużo czasu minie od rozpoczęcia okresu(nie wiem czy liczyć tą 23?) lepiej się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień?
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:22   #2432
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny wczoraj około 23 zauważyłam na papierze brązową bladą plamę, dziś rano mam już normalny okres. mam dziś rozpocząć zażywanie Diany. czy jeśli zażyję tabletkę około 19 (tak mi najlepiej pasuje patrząc na rozkład tygodnia) będę chroniona od pierwszego dnia czy może za dużo czasu minie od rozpoczęcia okresu(nie wiem czy liczyć tą 23?) lepiej się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień?
Myślę, że spokojnie możesz zażyć tabletkę o 19, nie martwiąc się o dodatkowe zabezpieczenie.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 00:18   #2433
Verka35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

a ja byłabym ostrożna z Diane35 jako środkiem anty... to nie jest sensu stricte pigułka antykoncepcyjna, a antyandrogenna. Owszem ma działanie, a może raczej wykazuje takowe. i nie u każdego się to sprawdza.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:15 ----------

w czwartek na tvn o 15.55 w Rozmowach w toku program o hormonach.
Verka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:49   #2434
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Bzdury pleciesz, u każdego sie sprawdza jeśli stosuje się prawidłowo. Tak jak każda antykoncepcja.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 17:30   #2435
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

cześć!

kiedyś już udzielałam się w tym wątku, a teraz znowu nasunęło mi się pewne pytanie.

wszędzie jest napisane, że dzięki Diane35 miesiączki są mniej bolesne. ja nigdy nie miałam bolesnych miesiączek (Diane35 biorę na trądzik). po skończeniu pierwszego blistra miałam strasznie bolesną miesiączkę. pierwszy dzień był straszny, bolało mnie bardzo (a jak piszę, że bardzo, mam na myśli, na prawdę bardzo!), połowę drugiego dnia to samo. po skończeniu drugiego blistra znów to samo, ale tylko przez godzinę pierwszego dnia.

odkąd biorę Diane35 (prawie rok) mam bolesne miesiączki (już nie tak jak dwie pierwsze, ale wciąż bolesne) mimo, iż nigdy takich nie miałam. jak to możliwe? przecież Diane35 jest przepisywana również po to, aby zmniejszyć ból menstruacyjny - u mnie zadziałało odwrotnie.

co o tym sądzicie? czy któraś z Was też tak miała?
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39

Edytowane przez AshleyPeace
Czas edycji: 2012-10-02 o 17:34
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:32   #2436
banananas
Raczkowanie
 
Avatar banananas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie się da
Wiadomości: 209
Dot.: Dot. Diane 35- wyjaśnienie.

dziewczyny, przyłączam się do Was!

jest to moje pierwsze opakowanie tabletek anty. dostałam je jako pomoc w leczeniu trądziku i antykoncepcję. mam je brać tylko 3 miesiące- tak powiedziała moja pani ginekolog

jednak mam kilka pytań:
1. po 2 i 3 tabletce z opakowania po 6 godzinach budziłam się w nocy i wymiotowałam, czy tabletki mogły się po części nie wchłonąć?
2. czy mleczko osłonowe na żołądek Gelatum może osłabić działanie antykoncepcyjne? jak i również Acc Max? w ulotkach niby nic nie jest napisane, ale mam obawy, ponieważ np. mleczko zażywam codziennie.
3. czy Asecurella coś daje? czy to tylko placebo dla modnych kobiet?

ogólnie po połowie pierwszego opakowania Diany czuję się dobrze, nic mnie nie boli, nie mam napadów głodu, a nawet jem odrobinę mniej! z wagi poleciały mi już 3 kilogramy
__________________
zakupoholizm
banananas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 11:57   #2437
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witam
Troszkę mnie tu nie było.Jestem po 1 op ,oprócz bólu piersi,i na drugi dzień po wzięciu 1 tabl okropnego bólu brzucha i krwawienia ,nic się nie działo. Niestety rozchorowałam się i zaczęłam brac Unidox oraz syrop pyrosal ,i tu jest moje pytanie . Zaczęłam 7 dniową przerwe (biore dalej antybiotyk) dziś zaczął się 2-gi dzień przerwy a krwawienia dalej nie ma . Czy to normalne ?
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 15:33   #2438
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez banananas Pokaż wiadomość
dziewczyny, przyłączam się do Was!

jest to moje pierwsze opakowanie tabletek anty. dostałam je jako pomoc w leczeniu trądziku i antykoncepcję. mam je brać tylko 3 miesiące- tak powiedziała moja pani ginekolog

jednak mam kilka pytań:
1. po 2 i 3 tabletce z opakowania po 6 godzinach budziłam się w nocy i wymiotowałam, czy tabletki mogły się po części nie wchłonąć?
2. czy mleczko osłonowe na żołądek Gelatum może osłabić działanie antykoncepcyjne? jak i również Acc Max? w ulotkach niby nic nie jest napisane, ale mam obawy, ponieważ np. mleczko zażywam codziennie.
3. czy Asecurella coś daje? czy to tylko placebo dla modnych kobiet?

ogólnie po połowie pierwszego opakowania Diany czuję się dobrze, nic mnie nie boli, nie mam napadów głodu, a nawet jem odrobinę mniej! z wagi poleciały mi już 3 kilogramy
1. Tabletka wchłania się około 4 godzin, antykoncepcja nie powinna być zaburzona. Jeśli masz wątpliwości, przez tydzień zabezpieczaj się dodatkowo.
2. Zapytałabym lekarza, który przepisuje ci leki osłonowe, Acc Max raczej nie wpływa na skuteczność antykoncepcji (zawsze jak lekarz coś przepisuje to trzeba spytać o możliwość interakcji). Możliwe, że wystarczy zażywać leki o różnych porach, żeby nie wpływały na siebie wzajemnie.
3. Nie mam pojęcia, pewnie jednym pomaga a drugim nie

Cytat:
Napisane przez Xx Purple cocaine xX Pokaż wiadomość
Witam
Troszkę mnie tu nie było.Jestem po 1 op ,oprócz bólu piersi,i na drugi dzień po wzięciu 1 tabl okropnego bólu brzucha i krwawienia ,nic się nie działo. Niestety rozchorowałam się i zaczęłam brac Unidox oraz syrop pyrosal ,i tu jest moje pytanie . Zaczęłam 7 dniową przerwe (biore dalej antybiotyk) dziś zaczął się 2-gi dzień przerwy a krwawienia dalej nie ma . Czy to normalne ?
Poczekaj jeszcze, po Diane wiele dziewczyn ma krwawienie pod koniec przerwy (ja miałam 5 dnia, po każdych innych tabletkach 2 - 3 dnia). Uważaj na antykoncepcję podczas brania Unidoxu, ten antybiotyk obniża skuteczność pigułek.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 17:00   #2439
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość


Poczekaj jeszcze, po Diane wiele dziewczyn ma krwawienie pod koniec przerwy (ja miałam 5 dnia, po każdych innych tabletkach 2 - 3 dnia). Uważaj na antykoncepcję podczas brania Unidoxu, ten antybiotyk obniża skuteczność pigułek.
A ile po powinnam się jeszcze dodatkowo zabezpieczać ?
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 16:40   #2440
banananas
Raczkowanie
 
Avatar banananas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie się da
Wiadomości: 209
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
1. Tabletka wchłania się około 4 godzin, antykoncepcja nie powinna być zaburzona. Jeśli masz wątpliwości, przez tydzień zabezpieczaj się dodatkowo.
2. Zapytałabym lekarza, który przepisuje ci leki osłonowe, Acc Max raczej nie wpływa na skuteczność antykoncepcji (zawsze jak lekarz coś przepisuje to trzeba spytać o możliwość interakcji). Możliwe, że wystarczy zażywać leki o różnych porach, żeby nie wpływały na siebie wzajemnie.
3. Nie mam pojęcia, pewnie jednym pomaga a drugim nie

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie po pierwszej tabletce okres zatrzymał mi się na 2 dni, a teraz już ponad 2 tygodnie ciągle krwawię, czy to normalne?
__________________
zakupoholizm
banananas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 17:06   #2441
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez banananas Pokaż wiadomość

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie po pierwszej tabletce okres zatrzymał mi się na 2 dni, a teraz już ponad 2 tygodnie ciągle krwawię, czy to normalne?
tak
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 19:42   #2442
banananas
Raczkowanie
 
Avatar banananas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie się da
Wiadomości: 209
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
tak
dzięki, a to, że boli mnie ostatnio brzuch? trochę się martwię i nie wiem czy nie iść po inne tabletki
__________________
zakupoholizm
banananas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 17:09   #2443
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

dzisiaj lekarka wypisała mi Cyprest po przeprowadzeniu wcześniej wszelkich badań hormonalnych.
To moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne więc mam trochę obawy co do skutków ubocznych i w ogóle skuteczności.

Z chęcią posłucham kogoś kto bierze te tabletki już jakiś czas
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 15:43   #2444
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Xx Purple cocaine xX Pokaż wiadomość
A ile po powinnam się jeszcze dodatkowo zabezpieczać ?
Co najmniej tydzień po zakończeniu kuracji
Cytat:
Napisane przez banananas Pokaż wiadomość

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie po pierwszej tabletce okres zatrzymał mi się na 2 dni, a teraz już ponad 2 tygodnie ciągle krwawię, czy to normalne?
Przy pierwszym opakowaniu mogą się dziać różne rzeczy (nawet do końca trzeciego opakowania, choć rzadziej), łącznie z długotrwałym plamieniem. Jeśli jednak masz krwawienie w normalnej ilości jak podczas miesiączki, to trzeba odwiedzić lekarza bo to osłabia organizm i może doprowadzić do anemii. Co do bólu brzucha, musisz sama wyczuć - jeśli uważasz, że jest niepokojący, no to lepiej się poradzić lekarza. Czasem tabletki anty mogą wpływać na samopoczucie, powodować wzdęcia itp., niestety.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 17:11   #2445
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witam
Skończyłam brać Unidox ,i jak pech to pech,kolejny antybiotyk i inne leki,m.in Cipronex,polprazol i metoclopramydium ,czy one jakoś zadziałają na antykoncepcje ?
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 20:19   #2446
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Hej, brałam diane35 przez 9 miesiecy glownie z powodu tradziku. Cera mi się znacznie poprawiła. Mialam wkońcu normalną cerę. Teraz biorę drugie opakowanie Yasmin i wokół ust mam pełno ropnych dużych bolących pryszczy Gin powiedziała, że jak się nie poprawi stan skóry żebym przyszła to zmieni mi tabletki. Rzecz w tym, że dziś wzielam 7. tabletke, wiec na zmianę chyba muszę czekać do końca blistra prawda? A moze powinnam odstawic te tabletki skoro mi szkodza? I czy może być tak, że to po prostu reakcja mojej cery na zmiane tabletek? Ze niedługo wszystko sie unormuje? Jestem załamana, a ze wzgledu na studia nie mogę za bardzo pojsc do lekarza w tym tygodniu
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 08:13   #2447
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Biore te tabletki od tygodnia i poki co skutków ubocznych nie zauwzylam, czuje sie jak zwykle, nic nie boli, apetyt taki jak był. Libido w normie
Zobaczymy czy tradzik zejdzie od nich.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:43   #2448
bestia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witajcie. Brałam swoje pierwsze opakowanie Diany i miałam przez całe opakowanie plamienie, niestety musiałam zrobić szybciej przerwę ze względu na wymioty- w opakowaniu zostało 5 tabletek. w czasie przerwy okres nie wystąpił, teraz zaczęłam już drugi blister i wciąż utrzymuje się plamienie. czy wszystko jest dobrze? pozdrawiam
bestia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 14:42   #2449
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

to początek i takie wahania są normalne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 15:26   #2450
bestia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

zastanawiałam się czy ta szybsza przerwa nie namieszała za dużo. czy jestem normalnie zabezpieczona od początku tego blistra?
bestia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:09   #2451
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Dostałam dziś Cyprest.
Przeczytałam właśnie,
że nie powinien on być stosowany jedynie jako środek antykoncepcyjny,
tylko w leczeniu ciężkiego trądziku i hirsutyzmu
oraz po ustąpieniu objawów ww. powinien być odstawiony.
Ja jestem po laparoskopii,
ponieważ mam endometrioze po Visanne dostałam trądziku
i zaczęłam z lekka łysieć.
Ehh nie wiem czy to wogóle jeść :/
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 16:19   #2452
Beatagr3
Zadomowienie
 
Avatar Beatagr3
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 456
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Hej! Ja biorę diane już dość długo, zaczęłam ją brać na policystyczne jajniki jakieś półtora roku temu. I tak trochę boję się tych skutków ubocznych, o których jest tu tyle opowiadane - w sensie bezpłodność itp. USG mam robione w miarę regularnie i rzadnych torbieli ani nic nie wykryto. Ale postanowiłam na razie odłożyć tabletki o ile lekarz na to zezwoli (pewnie wszystkie badania bede musiała zrobić), bo jeśli mój poziom hormonów jest już w normie a mam nadzieję, że jest to nie ma sensu niepotrzebnie łykać tabletek.
I tu się rodzi moje pytanie, czy któraś z was miała jakieś skutki uboczne po odstawieniu diany? Bo wizja bezpłodności naprawdę mnie przeraża.
__________________
?
Beatagr3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 16:36   #2453
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Beatagr3 Pokaż wiadomość
Hej! Ja biorę diane już dość długo, zaczęłam ją brać na policystyczne jajniki jakieś półtora roku temu. I tak trochę boję się tych skutków ubocznych, o których jest tu tyle opowiadane - w sensie bezpłodność itp. USG mam robione w miarę regularnie i rzadnych torbieli ani nic nie wykryto. Ale postanowiłam na razie odłożyć tabletki o ile lekarz na to zezwoli (pewnie wszystkie badania bede musiała zrobić), bo jeśli mój poziom hormonów jest już w normie a mam nadzieję, że jest to nie ma sensu niepotrzebnie łykać tabletek.
I tu się rodzi moje pytanie, czy któraś z was miała jakieś skutki uboczne po odstawieniu diany? Bo wizja bezpłodności naprawdę mnie przeraża.
PCO nie wyleczy Diana, a po jej odstawieniu może wszystko powrócić do poprzedniego stanu, też brałam ją przez 7 miesięcy na PCO, ale zmieniłam na lżejsze tabletki nowszej generacji. Wole je łykać niż mieć okres co pół roku, itd.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 14:00   #2454
bestia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bestia93 Pokaż wiadomość
Witajcie. Brałam swoje pierwsze opakowanie Diany i miałam przez całe opakowanie plamienie, niestety musiałam zrobić szybciej przerwę ze względu na wymioty- w opakowaniu zostało 5 tabletek. w czasie przerwy okres nie wystąpił, teraz zaczęłam już drugi blister i wciąż utrzymuje się plamienie. czy wszystko jest dobrze? pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez bestia93 Pokaż wiadomość
zastanawiałam się czy ta szybsza przerwa nie namieszała za dużo. czy jestem normalnie zabezpieczona od początku tego blistra?
up
bestia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:04   #2455
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bestia93 Pokaż wiadomość
up
no przecież Ci odpisałam
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:56   #2456
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Mam takie pytanko. Zmieniam Diane na Cilest. W ulotce jest napisane, że pierwszą tabletkę cilestu mam wziąć od 1-7 dnia po wzięciu ostatniej z poprzednich tabletek. Lekarz powiedział, że ma być normalnie po 7 dniach. A wy jak byście zrobiły? Pytam, bo wolę się upewnić, czy po 7 dniach, czy skrócić tą przerwę?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 16:09   #2457
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko. Zmieniam Diane na Cilest. W ulotce jest napisane, że pierwszą tabletkę cilestu mam wziąć od 1-7 dnia po wzięciu ostatniej z poprzednich tabletek. Lekarz powiedział, że ma być normalnie po 7 dniach. A wy jak byście zrobiły? Pytam, bo wolę się upewnić, czy po 7 dniach, czy skrócić tą przerwę?
schodzisz z tabletek mocniejszych na słabsze, więc możesz wziąć pierwszą tabletkę cilestu:
-w pierwszy dzien krwawienia z odstawienia
-bez przerwy
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 16:22   #2458
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
schodzisz z tabletek mocniejszych na słabsze, więc możesz wziąć pierwszą tabletkę cilestu:
-w pierwszy dzien krwawienia z odstawienia
-bez przerwy
Masakra, to czemu on mi tak powiedział.
Nie zna się? W ulotce Cilestu chyba nie było odróżnienia...
Tak jest napisane:
Rozpoczęcie stosowania leku Cilest u kobiet wcześniej stosujących inny hormonalny środek antykoncepcyjny (np.: antykoncepcyjny system transdermalny, pierścienie dopochwowe, iniekcje antykoncepcyjne itp.):
W przypadku przejścia z innego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego stosowanie leku Cilest należy najlepiej rozpocząć w pierwszym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki stosowanego w poprzednim cyklu środka antykoncepcyjnego, lecz nie później niż w pierwszym dniu po standardowych 7 dniach przerwy w przyjmowaniu tabletek lub przyjmowaniu tabletek placebo.
Przy przechodzeniu ze stosowania środka antykoncepcyjnego zawierającego wyłącznie progestagen (minipigułka), przyjmowanie leku Cilest należy rozpocząć w pierwszym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki poprzednio stosowanego leku.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 16:25   #2459
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Nie wiem czemu, ale w ulotce też masz jak byk wskazanie, żeby brać bez przerwy.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 16:39   #2460
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Przecież "bez przerwy" dotyczy minipigułek, a taką Diane nie jest...(?)
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.