Masz pomysł na zmiany w KWC? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-10, 16:54   #271
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Ja, jak i kilka innych osób, też jestem za tym, by dodawać na KWC składy kosmetyków
Ewentualnie niech będzie tak, jak teraz, czyli brakujący skład można zgłosić do dodania w odpowiednim wątku, ale niech wtedy pojawia się na stronie kosmetyku w KWC informacja o osobie, która skład dodała. Skoro jest informacja o osobie, która zgłosiła kosmetyk, to wypadałoby też dodać informację o tym, kto uzupełnił brakującą informację, czyli dodał skład.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 16:45   #272
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cześć ja mam propozycję aby rozbudować KWC o rubrykę "Suplementy" .
Głównie chodzi mi o witaminy itp, na forach się od tego roi, bierzemy je na skórę, włosy, paznokcie... A wiadomo, nie każdy skład jest taki sam, nie wszystkie dają równie dobre efekty...
Dałabym tu też wszelkie cuda jak np. herbaty, drożdże, nie wiem co tam jeszcze ale już dziewczyny zadbają żeby dochodziły ciągle nowe elementy.

Dodatkowo chciałabym aby "Zapomniane kosmetyki" nie wyskakiwał mi kiedy szukam dajmy na to brązera. Wrzucam zapytanie do wyszukiwarki, zanim znajdę najciekawsze, zanim poczytam te miliony opinii mija sporo czasu. A na koniec okazuje się, że idealny produkt, który znalazłam po wszystkich trudach- został wycofany ze sprzedaży 5 lat temu
Wiem, to moje gapiostwo, ale szperając po KWC, człowiek zapomina aby sprawdzić przypis o kosmetyku. Ewentualnie fajnie by było gdyby takie kosmetyki oznaczone były jakimś logo czy były podświetlone, nie ważne w jaki sposób ale aby rzucało się w oczy.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez HungrY_EyeS Pokaż wiadomość
Właśnie j.w. - nowa wyszukiwarka nie znajduje niektórych pozycji, dany kosmetykna kwc można wyszukać dopiero przez google, bez sensu zupełnie...
To święta racja, jest okropny problem z wyszukiwaniem produktów, najbardziej wkurza mnie, że np. zrobiłam recenzję czegoś tam, wpisuję ten produkt a on nie istnieje.... Jak to nie, skoro mam go w recenzjach. np. Mememe Godes Rocks...
Nie wiem też czy to wina mojego laptopa czy czegoś innego ale są duże problemy z wrzucaniem zdjęć, po prostu trzeba ponawiać próby aż wejdą.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Ja proponuję stworzenie osobnej podkategorii dla pędzli do makijażu. W tej chwili znajdują się w kategorii Akcesoria: Twarz wymieszane z zalotkami, płatkami kosmetycznymi i innymi cudami.
Tak, tak, tak błagam, zróbcie to kochani
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2013-11-12 o 16:46
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 19:41   #273
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

No to i ja się wypowiem, choć to, co chcę napisać częściowo pokrywa się z już napisanymi postami.
*zacznę od zapachów- super byłaby możliwość wyszukiwania perfum po nutach
*możliwość sortowania po cenie (konieczność przeliczenia ceny produktu na mililitry lub gramy)
*usprawnienie opcji "najlepsze w kategorii", ponieważ jest wyjątkowo słaba. Moim zdaniem należałoby ustawić choćby minimum recenzji, jaką produkt musi mieć, aby wyświetlić się w tej opcji
*Dodawanie produktów tylko przez użytkowników (regulamin). Osobiście kilka razy złamałam ten przepis. Dodałam produkty, by wzbogacić bazę i ponieważ byłam ciekawa opinii na ich temat. Wielu osobom nie chce się dodawać, ale gotową pozycję w katalogu chętnie ocenią.
*Konieczność dodawania składu, choć to może zubożyć bazę. Hm, ale i tak bym to jakoś zaostrzyła.
*pod opisem produktów jest guzik "zgłoś do moderatora", który jak mniemam najlepiej stosować w przypadku naruszeń regulaminu, przydałby się oddzielny typu "popraw opis". Poprawki pojawiałyby się po zatwierdzeniu przez moda, ale łatwiej byłoby wyłapać je spośród naruszeń. Można by też w ten sposób dodawać link do analizy składu, jeśli się na forum pojawi.
*Sortowanie recenzji po rodzaju cery (lub niech każdy rodzaj ma swój kolor, lub znaczek przy nicku)
*Sortowanie po ocenie- często szukam tych słabszych ocen, żeby wiedzieć, co przeszkadzało użytkowniczkom, którym produkt nie podszedł.
*byłoby super, gdyby po zgłoszeniu produktu lub producenta i zaakceptowaniu go przez moderatorów, przychodziła informacja. Dodane produkty można niby śledzić po numerze zgłoszenia, ale nie mam zielonego pojęcia, gdzie ten numer wpisać, poza tym łatwo go zgubić, nie chce się o notować. Byłoby jeszcze fajniej, gdyby po nie przyjęciu zgłoszenia też przychodziła wiadomość. Nie opisowa oczywiście, ale z szablonu: opis zbyt lakoniczny/dubel/fałszywe dane itp.
*Chciałabym, aby przeglądając produkty producenta można było wybrać kategorię, która nas interesuje. Niby można sortować kategoriami, ale to wcale nie jest wygodne.
*Są watki, waciki, gąbeczki. Bardzo bym się ucieszyła, gdyby w katalogu znalazły się podpaski i tampony. Myślę, że to jednak ważniejszy dla nas produkt niż patyczki kosmetyczne w akcesoriach. Wiem, że można odpowiedzieć, że to katalog kosmetyczny i nie można wszystkiego dodawać, ale wydaje mi się, że to dział dość bezpośrednio związany z kobiecą pielęgnacją ciała i zdrowia.
*Może byłaby szansa by z działu podklady mineralne i kompakty wydzielić "prawdziwe minerały"?
*z akcesoriów wyodrębniłabym pędzle do makijażu i utworzyła więcej kategorii: pędzle to twarzy i ciała, pędzle do twarzy, aplikatory do makijażu, zalotki, inne... Niestety w tym dziale jest straszny misz masz i ciężko cokowiek znaleźć, tym bardziej, że czasami nazwa pozycji zaczyna się od nazwy producenta, a czasami od słowa "pędzel" i znajduje się pod literką "P".
*mam też "coś" do torebki. byłoby mega, gdyby przy pozycjach w katalogu pokazywał się nam "ptaszek", że już mamy to w torebce. Plus usuwanie z torebki bez konieczności szukania produktu w torebce, tylko przez stronę produktu.
A teraz dam się trochę ponieść fantazji:
*coś a la torebka i wishlista. Klikam w guzik, że to chcę i widzę kto ma na wymianę i odwrotnie.
*coś jak wyżej, tylko skoordynowanie z gazetkami drogerii (same musiałyby być zainteresowane), by widać było, że produkt jest aktualnie w promocji. Albo, żeby można było rozwinąć zakładkę ze sklepami które mają w ofercie produkt.

Wyszło sporo, ale uważam KWC za coś genialnego i bardzo pomocnego i tak

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2013-12-07 o 14:17
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 20:14   #274
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
*pod opisem produktów jest guzik "zgłoś do moderatora", który jak mniemam najlepiej stosować w przypadku naruszeń regulaminu, przydałby się oddzielny typu "popraw opis".
Guzik "Zgłoś do moderacji" pod opisem produktu służy właśnie do zgłaszania błędów w opisie, uzupełniania opisu lub zgłaszania dubli.
Do zgłaszania recenzji naruszających regulamin KWC służy przycisk "Zgłoś do..." znajdujący pod konkretną recenzją.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-05, 10:28   #275
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Tak, chodzilo mi bardziej o rozroznienie poprawek do opisu, a zgloszenie produktu jako dubla. Kilkakrotnie zglaszalam w ten sposob i zawsze mialam watpliwoscie czy jest wlasciwy. Oczywiscie to ma wylacznie ulatwic prace moderatorom, wiec jesli oni nie widza problemu, to nie ma co zmieniac. Ja po namysle i zapewnieniu, ze klikam we wlasciwe miejsce dostosuje sie


A co do perfum zas, to bardzo zalezaloby mi na mozliwosci szukania po nutach. Moze sa juz takie strony? Uwielbiam ladnie pachniec, choc z drugiej strony jestem wechowym ignorantem i zadnych skladowych zapachu nie jestem w stanie wylapac, wiec odnajduje w katalogu zapachy, ktore mi sie podobaly, znajduje wspolne nuty i w ten sposob chcialabym odnajdywac kolejne zapachy.

Wiem, ae watek dotyczy KWC, ale jesli mimo krotkiego stazu wolno sie poskarzyc tez na forum, to denerwuje mnie pewna maniera, a mianowicie cytowanie calego postu, jesli piszemy bezposrednio pod nim i nawet jesli odnosimy sie wylacznie do fragmentu. Straszne!
Przyznam, ze przed forum na wizazu dlugo sie wzbranialam, wydawalo mi sie ogromnie wielkie i ze pojedyncze wpisy calkowicie tu gina. Owszem, jest kilka wiecznie aktywnych watkow, gdzie trzeba sie wypowiadac codziennie, zeby nie miec kilku stron do nadrobienia i nie zostac zapomniana, ale generalnie nie ma z tym problemu. Rozne podfora maja swoje grupy. Zdwiwiona bylam, ze w dziale mineralnym, czasami absolutnie nic sie nie dzieje :P
Nie ogarnelam jeszcze czym sa kluby, ale to chyba wciaz przede mna.
Brakuje mi odnosnika na wierzchu do wszystkich subskrybowanych watkow. Musze wchodzic przez profil.

Edit: jeszcze, co do zgłoszeń- mała rzecz, a przeszkadza. Moim zdaniem informacja "zgłoszenie zostało przyjęte" powinna pojawiać się na górze, nie na dole, gdzie jest ledwie dostrzegalna i ma się wrażenie, że nasza wiadomość przepadła.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2013-12-05 o 22:47
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 20:01   #276
IceSkatingLover
Raczkowanie
 
Avatar IceSkatingLover
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 154
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
*możliwość sortowania po cenie (konieczność przeliczenia ceny produktu na mililitry lub gramy)
*coś jak wyżej, tylko skoordynowanie z gazetkami drogerii (same musiałyby być zainteresowane), by widać było, że produkt jest aktualnie w promocji. Albo, żeby można było rozwinąć zakładkę ze sklepami które mają w ofercie produkt.
W pełni popieram
IceSkatingLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:59   #277
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

KWC jest bardzo przydatne.
Mam jednak zastrzeżenie co do swobody w usuwaniu zamieszczonych opinii. Zgadzam się, że powinny być usuwane opinie nierzetelne, ale często są usuwane opinie, które po porostu komuś się nie podobają. Dla mnie na przykład informacja o wystąpieniu alergii po zastosowaniu kosmetyku jest bardzo ważna i kiedy coś takiego się zdarzyło zamieściłam to w swojej recenzji, która z tego powodu została usunięta.
Ulepszeniem KWC byłoby uprzedzenie recenzentki o zgłoszeniu zastrzeżenia co do jej opinii, aby miała możliwość wypowiedzenia się co do zarzutów zanim jej opinia zostanie usunięta, jak również wskazanie przyczyn dlaczego jej opinia została usunięta. W przeciwnym razie KWC nie ma sensu.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 18:18   #278
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Zgadzam się- może nie dokładny opis, co było nie tak, ale choćby szablon, który wysyłałby się wiadomością po usunięciu recenzji.

Dalej postuluję usprawnienie torebki, a szczególnie zablokowanie możliwości ponownego włożenia do niej kosmetyku, który już został wcześniej do dany. Dodatkowo, żeby pokazywała się ikonka, że kosmetyk już zatorebkowany
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 11:36   #279
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

A ja bym chciala by kosmetyki byly oceniane wzgledem dzialania. Wiele razy widzialam ze ktos dal genialnnemu kosmetykowi 1 lub2 gwiazdki tylko dlatego ze.....cena wykracza ponad 10 zl a ktos ma tylko taki najwyzszy pulap wydatku na kosmetyk. Albo bo opakpwanie mu sie za szybko zepsulo- czasem jest to wada opakowania ale osobiscie widzialam jak niektorzy traktuja swoje kismetyki np wrzucaja z wysokosci pol metra podklad w szklanej nie zabezpieczonej buteleczce do wypelnionej po brzegi kosmetyczki i placza ze albo sie dozownik popsul, albo zamknircie sie zepsulo a nawet ze prasowany puder jest nietrwaly bo sie pokruszyl. Chcialabym by byla mozlowosc oceniania gwiazdkami nie ogolnie produktu jako calosc tylko osobno : jakosci kosmetyku, opakpwania i cen ale w stosunku do jakosci. I by mozna bylo po kaxdej z tej kategori sortowac.


Super by bulo gdyby podczas szukaniq mozna bylo ustawiac zakres cen

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 13:55   #280
Mrs_Merve
Raczkowanie
 
Avatar Mrs_Merve
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Fajnie by było, gdyby od razu przy recenzji wyświetlał się typ cery, bo nie każda recenzentka zamieszcza tę informację w swojej opinii. Widzę recenzję np. podkładu i tuż obok typ cery recenzentki. Wtedy wiem, czy ta recenzja jest dla mnie bardziej przydatna. Może też coś w stylu wprowadzenia informacji o karnacji.

I byłoby miło, gdyby była jakaś opcja zaznaczania wyłącznie informacji o tym, że się miało dany kosmetyk, bez pisania recenzji (ale pewnie wtedy byłoby ich dużo mniej).

Może też jakiś podział recenzentek ze względy na typ cery i włosów (oddzielnie), żebym mogła poszukać, co dziewczyny z podobną do mnie cerą recenzują pozytywnie. Coś jak na Filmwebie - rekomendacje,

I jeszcze przydałaby się możliwość dodawania produktów hurtowo.
__________________
"Długa pani na długo się przytuli"
KHNH
Mrs_Merve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 17:13   #281
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

mnie denerwuje,że jest zbyt mało kategorii- powinna się rozrastać tak, jak rozrastają się podfora...

Najbardziej brakuje mi tego, że nie ma podziału na oleje (które wrzucane są do odżywek do włosów) i kosmetyki termoochronne( które wrzuca się do stylingu).

Nie rozumiem też czemu nie można do KWC dodawać kosemtyków z Biedronki, Lidla itp...

I jak dla mnie automatycznie kasowane powinny być recenzje nieadekwatne do rodzaju produktu (zauważcie, ze olejek do ciała z Babydreamu oceniany jest w 80% jakom kosmetyk do olejowania włosów)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 21:47   #282
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Też pisałam wcześniej o tym, co wy.
Sprawa kosmetyków z Lidla, Biedry itp była już wyjaśniana- produkowane są na zlecenie sklepu, przez różny producentów, w zależności od tego, z kim podpiszą umowę. Zatem producent, skład itd się zmienia.
Recenzje alternatywnego zastosowania produktu są dopuszczalne i uważam, że powinny zostać, ale fajnie by było, gdyby jako takie zostały oznaczone. Ktoś np może szukać kremu do depilacji, znajdzie jeden, z dobrymi ocenami, a wszyscy używają go jako kremu na porost włosów, bo tylko tak się sprawdza. Ktoś kupuje i jest rozczarowany, bo krem ma świetne działanie alternatywne, ale do depilacji się nie nadaje
Kwestia oceniania za cenę, opakowanie itd też wypływa co chwila. Ja mam mieszane uczucia. Podział na kilka kategorii przyznawania gwiazdek jest fajnym pomysłem. Z jednej strony wiem, że działanie jest najważniejsze i po to kupujemy kosmetyk, z drugiej strony oceniam produkt jako całość. Jeżeli opakowanie utrudnia korzystanie z kosmetyku, to jest to dla mnie duży minus. To samo z konsystencją, zapachem. Czasami biorę cenę pod uwagę- porównując do podobnych produktów z podobnej półki cenowej. Biorę też pod uwagę fakt, czy mieszczę się w targecie firmy. Jeśli uzbieram na krem Diora, to nie będę marudzić, że jest drogi (jeśli będę zadowolona z działania, jeśli nie- wówczas owszem, wytknę mu, że nie jest wart takiej ceny). Dobrym produktom nie odejmę gwiazdki, za to, że są drogie. Cena nie jest tajemnicą i każdy sam zdecyduje czy wyda np. 100zł na produkt, który sporo osób poleca, ale kliknę "nie wiem, czy kupię ponownie" lub mimo wysokiej oceny nawet "nie kupię". Odejmę, jeśli będę uważać, że coś nie jest warte swej ceny, bo prawie taki sam wg mnie produkt, a może nawet lepszy, można kupić taniej, lub kiedy mam wrażenie, że producent robi nas w konia, a płacimy nie za jakość, lecz za markę.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 21:55   #283
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
mnie denerwuje,że jest zbyt mało kategorii- powinna się rozrastać tak, jak rozrastają się podfora...

Najbardziej brakuje mi tego, że nie ma podziału na oleje (które wrzucane są do odżywek do włosów) i kosmetyki termoochronne( które wrzuca się do stylingu).

Nie rozumiem też czemu nie można do KWC dodawać kosemtyków z Biedronki, Lidla itp...

I jak dla mnie automatycznie kasowane powinny być recenzje nieadekwatne do rodzaju produktu (zauważcie, ze olejek do ciała z Babydreamu oceniany jest w 80% jakom kosmetyk do olejowania włosów)

mi brakuje wyselekcjonowanych oleisto-silikonowych jedwabi i serum wcisnieta czesc jest w odzywki a czesc w styling swietnie jakby byly w jednym miejscu,

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Też pisałam wcześniej o tym, co wy.
Sprawa kosmetyków z Lidla, Biedry itp była już wyjaśniana- produkowane są na zlecenie sklepu, przez różny producentów, w zależności od tego, z kim podpiszą umowę. Zatem producent, skład itd się zmienia.
Recenzje alternatywnego zastosowania produktu są dopuszczalne i uważam, że powinny zostać, ale fajnie by było, gdyby jako takie zostały oznaczone. Ktoś np może szukać kremu do depilacji, znajdzie jeden, z dobrymi ocenami, a wszyscy używają go jako kremu na porost włosów, bo tylko tak się sprawdza. Ktoś kupuje i jest rozczarowany, bo krem ma świetne działanie alternatywne, ale do depilacji się nie nadaje
Kwestia oceniania za cenę, opakowanie itd też wypływa co chwila. Ja mam mieszane uczucia. Podział na kilka kategorii przyznawania gwiazdek jest fajnym pomysłem. Z jednej strony wiem, że działanie jest najważniejsze i po to kupujemy kosmetyk, z drugiej strony oceniam produkt jako całość. Jeżeli opakowanie utrudnia korzystanie z kosmetyku, to jest to dla mnie duży minus. To samo z konsystencją, zapachem. Czasami biorę cenę pod uwagę- porównując do podobnych produktów z podobnej półki cenowej. Biorę też pod uwagę fakt, czy mieszczę się w targecie firmy. Jeśli uzbieram na krem Diora, to nie będę marudzić, że jest drogi (jeśli będę zadowolona z działania, jeśli nie- wówczas owszem, wytknę mu, że nie jest wart takiej ceny). Dobrym produktom nie odejmę gwiazdki, za to, że są drogie. Cena nie jest tajemnicą i każdy sam zdecyduje czy wyda np. 100zł na produkt, który sporo osób poleca, ale kliknę "nie wiem, czy kupię ponownie" lub mimo wysokiej oceny nawet "nie kupię". Odejmę, jeśli będę uważać, że coś nie jest warte swej ceny, bo prawie taki sam wg mnie produkt, a może nawet lepszy, można kupić taniej, lub kiedy mam wrażenie, że producent robi nas w konia, a płacimy nie za jakość, lecz za markę.
ostatnio znalazlam recenzje szamponu....cena 6 zl za 250ml byla dla oceniajacej ...dobrze zapamietalam to okreslenie ...ZNOŚNA..... OMG!



znalazlam rowniez ocene balsamu pod prysznic nivea ktory oceniajaca ocenila jak ......zel pod prysznic gdyz sie nim myla . dostal niska ocene bo w ogole nie myl, sie nie pienil (!).....litosciii..... wiele ocen jest w taki sposob przeklamanych gdy kosmetyki uzywane sa niezgodnie z przeznaczeniem ,albo komus sie niedoczytalo nalepki z tylu....

cyt owej perełki:
" Produkt w ogóle się nie pieni, żeby umyć ciało trzeba go zużyć strasznie dużo - butelka wystarczyła mi na 2 (!) użycia. Ja osobiście nie czułam się czysta po zastosowaniu tego balsamu. Ciężko go spłukać, na skórze zostaje tłusta warstwa."
zglaszalam do usuniecia 2-3 krotnie a do tej pory ta ocena wisi.

widzialam rowniez oceny podkladow rozswietlajacych z narzekaniami ze ....nie matuja do plaskiego matu..... szkoda ze po zglaszaniu do moderacji moderatorzy nie podejmuja zadnych czynnosci by taka przeklamana ocene usunac.....
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2014-04-05 o 22:11
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 22:02   #284
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Mrs_Merve Pokaż wiadomość
Fajnie by było, gdyby od razu przy recenzji wyświetlał się typ cery, bo nie każda recenzentka zamieszcza tę informację w swojej opinii. Widzę recenzję np. podkładu i tuż obok typ cery recenzentki. Wtedy wiem, czy ta recenzja jest dla mnie bardziej przydatna. Może też coś w stylu wprowadzenia informacji o karnacji.

I byłoby miło, gdyby była jakaś opcja zaznaczania wyłącznie informacji o tym, że się miało dany kosmetyk, bez pisania recenzji (ale pewnie wtedy byłoby ich dużo mniej).

Może też jakiś podział recenzentek ze względy na typ cery i włosów (oddzielnie), żebym mogła poszukać, co dziewczyny z podobną do mnie cerą recenzują pozytywnie. Coś jak na Filmwebie - rekomendacje,

I jeszcze przydałaby się możliwość dodawania produktów hurtowo.
Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
mi brakuje wyselekcjonowanych oleisto-silikonowych jedwabi i serum wcisnieta czesc jest w odzywki a czesc w styling swietnie jakby byly w jednym miejscu,
Zdecydowanie popieram propozycje dotyczące olejów, powinny mieć swoją kategorię.

Popieram też umieszczanie informacji o typie cery karnacji (może jakiś szablon przy recenzjach podkładów?). Konkretnie chodzi mi o podkłady właśnie, zawsze muszę przekopywać tony recenzji, żeby znaleźć informację typu "na co dzień używam podkładu Bourjois nr 53, ten podład, mimo iż najjaśniejszy z palety, jest dla mnie za ciemny", bo na tej podstawie (i na podstawie znajomości palety Bourjois) wiem, że dziewczyna ma karnację zbliżoną do mojej, zatem eliminuję dany podkład, gdyż przypuszczam, że i dla mnie będzie za ciemny.
Brakuje mi też informacji o konsystencji podkładów, to jest dla mnie szalenie ważne.
Napisałam wyżej o szablonie- może jakiś wykaz informacji, które muszą być zawarte w recenzji? Nie chodzi mi o szablon uniwersalny, ale dla każdej kategorii kosmetyków osobny.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 08:39   #285
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
zglaszalam do usuniecia 2-3 krotnie a do tej pory ta ocena wisi.

widzialam rowniez oceny podkladow rozswietlajacych z narzekaniami ze ....nie matuja do plaskiego matu..... szkoda ze po zglaszaniu do moderacji moderatorzy nie podejmuja zadnych czynnosci by taka przeklamana ocene usunac.....
Komu? Bo nam zgłosiłaś tylko 1 raz wczoraj (w internecie nic nie ginie, w każdej chwili można sprawdzić historię zgłoszeń). Nie podejmują, jak się nie zgłasza.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 08:55   #286
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Komu? Bo nam zgłosiłaś tylko 1 raz wczoraj (w internecie nic nie ginie, w każdej chwili można sprawdzić historię zgłoszeń). Nie podejmują, jak się nie zgłasza.
tak wczoraj kolejny, ale zglaszalam tez ponad miesiac temu .

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

dodatkowo informacja o zgloszeniu jest slabo widoczna. trzeba doszukiwac sie czy zgloszenie poszlo czy nie. strona jest identyczna jak przed zgloszeniem a literki o zgloszeniu sa za male i za jasne oraz na dole strony. moze gdyby zaladowywala sie strona podobna jak przy dodawaniu recenzji byloby lepiej
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 09:29   #287
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Nie ma takiego zgłoszenia (nie ma w ogóle innych twoich zgłoszeń, również dotyczących podkładów).
Ale to już Off Top...
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-04-06 o 09:30
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 11:35   #288
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie ma takiego zgłoszenia (nie ma w ogóle innych twoich zgłoszeń, również dotyczących podkładów).
Ale to już Off Top...
Podklad widzialan w aplikacji na androidzie wiec nie zglosilam. A zglaszalam kiedys odzywke ktora zostala bardzo zle oceniona bo ktos od niej wymagal by myla jak szampon. Bardzo prawdopodobne wiec ze byl wtedy wiec problem z kwc. Bo pamietam tresc moich zgloszen. I napewno kilka razy rozne produkty zglaszalam. Nie mam zielonego pijecia czemu opcja zglaszania nie zaskoczyla wiec. Moze gdyby komunikat o zgloszeniu byl czytelniejszy i popeostu widoczny nikt by sie nie musial zastanawiac czy zgloszenie udalo sie wyslac czy nie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 14:17   #289
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie ma takiego zgłoszenia (nie ma w ogóle innych twoich zgłoszeń, również dotyczących podkładów).
Ale to już Off Top...

Noor, a powiedz mi, dlaczego kosmetyki z Bieronki itp., nie moga być zgłaszane do KWC?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 14:28   #290
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Noor, a powiedz mi, dlaczego kosmetyki z Bieronki itp., nie moga być zgłaszane do KWC?
Bo nie są standaryzowane (tzn. tak samo nazywający się produkt może mieć różnych producentów i formuły zmieniające się w czasie). Nie dalibyśmy rady tych zmian wyśledzić i recenzje nie były rzetelne.

Może entuzjastki kosmetyków z Biedronki, Lidla itp. powinny zwrócić się do szefostwa z pytaniem, czy nie możnaby dla nich zrobić czegoś w rodzaju naszego obecnego Biochemicznego KWC? Takie Biedronkowe KWC na przykład...
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-04-14 o 14:32
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-08, 19:20   #291
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Podpatrzyłam to na fragrantica.pl i myślę, że fajnie by było przenieść to do KWC. Chodzi o to aby w setce ostatnich recenzji pojawiały się nie tylko informacje o tytule recenzji i recenzentce ale też sama treść recenzji. Ja bym czasami chętnie sobie przejrzała recenzje tak hurtowo, czytając jedna po drugiej a tak to muszę każdą interesującą mnie otwierać z osobna.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 19:08   #292
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Nie wiem, gdzie można zgłaszać propozycje zmian do forum, więc przy okazji zgłoszę tu:
nie podoba mi się to, że muszę kliknąć "Odp." żeby odpowiedzieć w okienku szybkiej odpowiedzi. Uważam, że to bez sensu.
Po drugie, odnośnie wątków subskrybowanych: mimo, że tak powinno być nie jesteśmy przekierowywane do pierwszej nieprzeczytanej wiadomości, lecz na koniec wątku. Wrr, to jest straszne.

Ale, w sumie to o KWC chciałam:
-czy ta pozycja to nie dubel? Taki sam produkt, taki sam skład tylko inne opakowanie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
To nie lepiej zmienić fotkę? Po co co roku dodawać nowy produkt, jeśli jedyne, co się zmieniło to szata graficzna?
-czy dodawanie oddzielnie każdego produktu z serii jest zgodne z regulaminem? Przykład: balsamy, masła. I każda wersja zapachowa ma swoje miejsce w KWC. Malinowa, kokosowa, mango, oliwka.
Przykład (The Body Shop):
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&litera=T
Co innego, gdy produkty faktycznie pochodzą z różnych linii pielęgnacyjnych, jak np. różne płyny micelarne Ziaji.
-kolejna rzecz- ten sam produkt występuje w KWC cztery razy, ale z różnymi zdjęciami, ewentualnie minimalną różnicą w nazwie. Zgłaszałam wiele razy, ale duble dalej są dublami. Gwarantuję, że to jest jedno i to samo.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...t=63633&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ej.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ej.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...cy.html&next=1
-nie do końca rozumiem, na jakiej zasadzie kosmetyki trafiają do działu zapomnianych kosmetyków. To znaczy w teorii rozumiem. Z drugiej jednak strony znajduję tam produkty, które nie dość, że są dalej w sprzedaży, to widnieją na oficjalnej stronie producenta. Dla odmiany co roku pojawiają się nowe wersje kosmetyków z filtrem, z czego wnioskuję, że poprzednie są wycofywane, ale dalej wiszą w normalnym katalogu.

Kolejna rzecz. Pewnie tylko ja mam takie semantyczne rozkminy, ale czy dałoby się zmienić pytanie "Czy kupiłabyś produkt ponownie?" na "Czy kupisz produkt ponownie?".
Nie bardzo wiem, co ma to "byś" sugerować i jakie warunki zakładać. Tryb przypuszczający sprawia, że jestem przychylniejsza i klikam "tak", lub "nie wiem", bo rozumiem to trochę jako pytanie, czy żałuję, że kupiłam dany kosmetyk. Nie, zwykle nie żałuję, bo chciałam go wypróbować, więc kupiłabym go i tak i tak, a nie tylko dlatego, że to był jedyny szampon/krem w całym województwie. Natomiast jestem dość precyzyjnie udzielić odpowiedzi na pytanie, czy kupię ponownie, czy też nie. Dobra, na prawdę mogę być jedyna z takim problemem, niemniej uważam użycie trybu przypuszczającego za kompletnie nie uzasadnione w tej sytuacji. Od razu chce się dodać "czy kupiłabyś produkt ponownie GDYBY.... " w miejsce kropek wstawić dowolne. Sorry, ale mnie przychodzi do głowy "gdyby ktoś cię lał pałką, aż nie kupisz?"
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 22:20   #293
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
-czy ta pozycja to nie dubel? Taki sam produkt, taki sam skład tylko inne opakowanie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
To nie lepiej zmienić fotkę? Po co co roku dodawać nowy produkt, jeśli jedyne, co się zmieniło to szata graficzna?
Chyba nie bardzo orientujesz się w ofercie tej firmy? Nie może być dublem czegoś, co już nie istnieje. Eris wycofała jeszcze w zeszłym sezonie całą tą niebieską serię kosmetyków z Mineralną emulsją i zastąpiła nową. To nie tylko kwestia kolorku tuby, to również nowa nazwa i zupełnie nowa seria, w której znalazł się akurat kosmetyk o takim samym składzie.
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą

Edytowane przez Harmonia Mundi
Czas edycji: 2014-06-14 o 22:22
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 01:26   #294
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Harmonia Mundi, nie orientuję się i nie sprawdzałam. W podanym przykładzie opierałam się na:
Cytat:
UWAGA: jest to nowa wersja Lirene Dermoprogram, Sensitive, Mineralna emulsja chroniąca przed słońcem SPF 50+ (w niebieskim opakowaniu, skład jest identyczny).
Z opisu produktu w KWC. Po tym wnioskowałam, że to ten sam produkt. Adnotacja jest zatem niepotrzebna, lub warto dodać, że to odpowiednik jakiegoś tam kosmetyku z wycofanej serii, a nie nowa wersja
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 09:01   #295
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
warto dodać, że to odpowiednik jakiegoś tam kosmetyku z wycofanej serii, a nie nowa wersja
A to słuszna uwaga
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 22:36   #296
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: kolejne bugi w KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
"Pola obligatoryjne: Czy poleciłabyś ten produkt przyjaciółce? Zaznacz to pole koniecznie"
Jest takie pytanie w formularzu recenzji?

Przy okazji zapytam tutaj, czy dałoby się uprościć wybieranie kategorii przy zgłaszaniu produktu? Trzeba wszystkie przelecieć, przeszukać, trafić. Czy nie byłoby lepiej klikać makijaż/pielęgnacja->rodzaj makijażu/lub część ciała pielęgnacji itd... w ten sposób precyzować wybór. Dla części to pewnie żadne uproszczenie, a komplikacja, więc napiszcie, co myślicie. Ja wiecznie mam problem ze znalezieniem odpowiedniej kategorii i takie rozwiązanie wydaje mi się dużo wygodniejsze.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 21:45   #297
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Recenzje do usunięcia

Może wprowadźcie oznaczania Testerka Wizaz, bo ja się parę razy nacięłam właśnie kupując coś polecanego na KWC, co dostało oczywiscie na początku same ach i och i hit, a jak dziewczyny za swoje zaczęły kupować to prawda wyszła...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 21:49   #298
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Może wprowadźcie oznaczania Testerka Wizaz,
Gut idea Nie wiem, czy do zrealizowania ale gut.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-01-27 o 19:03
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 22:05   #299
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Może wprowadźcie oznaczania Testerka Wizaz, bo ja się parę razy nacięłam właśnie kupując coś polecanego na KWC, co dostało oczywiscie na początku same ach i och i hit, a jak dziewczyny za swoje zaczęły kupować to prawda wyszła...
Ano właśnie - za czasów kiedy wizaz.pl był niezależnym portalem, to były testy, a nie konkursy i jakoś świat się nie zawalił, a KWC było dość miarodajne.
A teraz ... no cusz - firma łaskawie rozdaje szampony, w atmosfrze takiej, że to konkurs i fokle, to i paratesterki pieją z zachwytu, przykre to

Tęsknię za Zuo i Agą

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Gut idea Nie wiem, czy do zrealizowania ale gut.
Nie przypuszczam, Edipress ma z tego profity (które mogą się zmniejszyć, jak KWC przestanie być cenioną marką po stracie wiarygodności, ale wszak co to teraz kogo obchodzi )
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 22:42   #300
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość

Tęsknię za Zuo i Agą
Inne czasy inny wizaz. Nie tak dawno kasując moje recki skasowano je razem z pochwałami i nikt pochwał nie przywrócił /chociaż jedną skasowano z powodu dubla na forum i przeniosłam ją na prosbe Modek w nowe miejsce to pochwały i tak poleciały/ ani nie potrafił mi wskazać kompetentnej do tego osoby. Za tamtych czasów by to było niemożliwe. I wiem to na pewno, jak mi skasowano i upomniałam się o pochwałę to Ag i przywróciła i przeprosiła.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-31 20:57:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.