Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-16, 15:09   #91
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: odświeżenie kanapy

Wg mnie lepiej nie eksperymentować. Zadzwoń po fachowca, który specjalnym sprzętem wszystko pięknie doczyści.
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 15:52   #92
paula219
Raczkowanie
 
Avatar paula219
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 77
GG do paula219
Dot.: odświeżenie kanapy

tylko ze ja nie chce placićmyslałam o jakims domowym spsobie, bo to nie jest brudne tylko ma swoj zapach...papierosowy przedewszystkimpozdrawi am
paula219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:55   #93
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: odświeżenie kanapy

A nie masz może jakiejś znajomej, która jest posiadaczką odkurzacza marki Rainbow? Moja sąsiadka ma i to jest naprawdę niesamowita maszyna (wyciąga m.in. roztocze i inne syfy). Może i w tym by pomógł?
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 11:09   #94
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: malowanie mebli

Mała Kasiu, czy mogłabys dokładnie opisać, w jaki sposób malowałaś swoją biblioteczkę (kolejność nakładania farby zielonej i białej, sposób przecierania).
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 11:54   #95
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: malowanie mebli

Cytat:
Napisane przez trojka
To jesteś Margolciu bardzo zdolna, bo mnie to ta okleina się strasznie marszczyła i przyklejała do wszystkiego wokół, ona jest dość cienka i musiałam ją odkleić i wyrzucić w końcu, bo badziew straszny mi wyszedł Gratuluję cierpliwości, bo ja jej chyba nie posiadam
z autopsji wiem, że trzeba kleić 'na wodę' z odrobina płynu do naczyń. wlewasz takie coś do spryskiwacza i po odklejeniu folii od papieru spryskujesz ją /albo szafkę/ wtedy nawet jak się zmarszczy to można odkleić i wyprostować, a bąble 'wyprowadzić' kawałkiem tekturki

a meble u siebie malowałam chyba farbą akrylową /polecona przez pana w sklepie/ kupiłyśmy białą i pigment żółty. to było jakieś 5 lat temu i regał na książki nadal jest żółty kładłyśmy jakieś 3 warstwy
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 12:24   #96
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: malowanie mebli

Cytat:
Napisane przez Sonika
Mała Kasiu, czy mogłabys dokładnie opisać, w jaki sposób malowałaś swoją biblioteczkę (kolejność nakładania farby zielonej i białej, sposób przecierania).
Najpierw nałożyłam zieloną farbę, potem miejscami na zieloną farbę kładłam gąbeczką wymieszaną farbę zieloną z białą i robiłam tak ciap ciap. Później maczałam pędzel tak odrobinę w białej farbie, mazałam tym pędzlem po gazecie aż był prawie suchy i było pozostało na nim mało farby i takim suchym pędzlem dość mocno smarowałam po zielonej farbie od prawej do lewej strony. A tam gdzie są kanty malowałam takimi bylejakimi dziabnięciami na biało.
Teraz pstryknełam na szybko zdjęcie, jest niestety nieostre :-(
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 12:30   #97
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: malowanie mebli

Zapomniałam dodać, że całość po wyschnięciu pokrywam kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego akrylowego (satyna)
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-09, 13:17   #98
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: malowanie mebli

się powstrzymać nie mogę. Mała Kasiu czy ten telefon z fotki jest na chodzie czy to tylko ozdoba /wygląda jak z czasów mojej babci/
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:33   #99
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: malowanie mebli

na chodzie jest wszyscy znajomi chcą koniecznie dzwonić z "Herflika" w którym szumi i strzela podczas rozmowy, choć mamy jeszcze jeden całkiem normalny telefon
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 14:02   #100
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: malowanie mebli

Cytat:
Napisane przez trojka
na chodzie jest wszyscy znajomi chcą koniecznie dzwonić z "Herflika" w którym szumi i strzela podczas rozmowy, choć mamy jeszcze jeden całkiem normalny telefon
nie dziwię się. on jest odjechany taki klimatyczny

p.s. sorki za śmiecenie w wątku, ale się powstrzymać nie mogę
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 14:21   #101
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Odnowienie starych mebli.

Hej dziewczyny.
Chcę zrobić rodzicom niespodziankę na rocznicę ich ślubu i odnowić ich ulubione stare meble, które dostali z okazji ich ślubu właśnie. Są to proste meble czarnego koloru z (bodajże) płyty pilśniowej. W pokoju znajdują się właśnie te czarne meble, granatowa kanapa, jakies obrazy a sciana jest z takich jakby paneli brązowego koloru. Myslalam, zeby te meble zrobic cos na styl ciemnego brązowego drewna, ale nie wiem jak to zrobic. Liczę na waszą pomoc.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 22:09   #102
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Odnowienie starych mebli.

jeżeli meble nie są bardzo zniszczone tylko chcesz je odświeżyć to możesz namalować jednym kolorem jakiś wzór z szablonu... a tak to nie wiem... nie znam się na meblach...
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:16   #103
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Odnowienie starych mebli.

ja tez nie jestem specjalistka ale wydaje mi sie ,ze meble ze plyty pilsniowej mozesz tylko okleic jakas okleina.... gdyby byly drewniane moglabys zeszlifowac lakier.... pomalowac drzewo 'glaze'(sorry nie wiem jak to sie nazywa po polsku) to taka specjalna farba do drzewa ktora po paru minutach wycierasz ....... a potem polakierowac kilka razy..jesli chcesz blyszczacy efekt pomiedzy kolejnymi lakierowaniami wygladz powierzchnie bardzo drobnym lakierem sciernym.....
no ale i tak prawdopodobnie zostaje ci tylko okleina....
powodzenia
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:20   #104
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Odnowienie starych mebli.

...a nie latwiej przemalowac te panele na scianach? ... jesli to sa takie w stylu lat 70-tych na pewno nie dodaja uroku pokojowi.... a prawdopodobnie przemalowanie tego byloby latwiejsze od renowacji mebli... byc moze wystarczylby dobry podklad i nie trzebaby bylo scierac lakieru... mozna sie tez pobawic kolorami i np zrobic paski....(mozna wykorzystac do tego szczeliny w panelach)
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 09:22   #105
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Zdecydowanie polecam okleinę. Ja mam drewniany blat oklejony takim czymś i ładnie to wygląda :
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:42   #106
Cysiolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 144
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Cytat:
Napisane przez seemore
Zdecydowanie polecam okleinę. Ja mam drewniany blat oklejony takim czymś i ładnie to wygląda :
Potwierdzam.
Cysiolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 10:53   #107
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Odnowienie starych mebli.

hmmm, tam musi być strasznie ciemno ja bym raczej te meble rozjaśniała. Swojego czasu malowałam meble farba akrylową. Mam parę jakichś pomysłów w gazetkach o urządzaniu wmętrz, mogłabym podrzucić, jeśli uda mi się zrobić zdjęcia, bo niestety nie mam skanera. Gdybyś mogła zamieścić zdjęcia pokoju z meblami... no i zależy to też od gustu rodziców, Twoich możliwości finansowych i ... czasowych. Oklejanie okleiną wbrew pozorom nie jest ani latwe ( latwo robią się bąble itd), ani... tanie
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 11:40   #108
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Niestety... ten pokoj jest taki jakby "otwarty" tzn. nie ma żadnych drzwi ani scian dzialowych (inne pokoje mają), a poza tym te panele są wszędzie. Tzn od dołu go góry domu ;] Raczej skupie sie na meblach.
A co do oklejania ich.. to czym, jak, gdzie to kupić?? ;>

Ja myslalam o tym zeby zrobic z nich takie "drewniane". Ale wole jakies sztuczki z farbami. Zdjęc nie moge niestety zrobić brak aparatu. A ty Martutko jakbys mogla to przeslij te pomoce
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 11:56   #109
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Odnowienie starych mebli.

[quote=Magdaa161]Niestety... ten pokoj jest taki jakby "otwarty" tzn. nie ma żadnych drzwi ani scian dzialowych (inne pokoje mają), a poza tym te panele są wszędzie. Tzn od dołu go góry domu ;] Raczej skupie sie na meblach.
A co do oklejania ich.. to czym, jak, gdzie to kupić?? ;>

Także polecam okleiny, teraz jest taki wybór, że na pewno coś dla siebie (tzn. dla rodziców ) znajdziesz! Do kupienia w marketach budowlanych, widziałam też w Komforcie (ten od dywanów), u mnie na osiedlu nawet na bazarku można kupić okleinę.
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-31, 12:37   #110
helak
Raczkowanie
 
Avatar helak
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 190
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Tez mi sie wydaje, ze tylko okleina wchodzi w gre, ale bedzie Cie to troszke kosztowalo i zabawy tez bedzie duzo.Jesli nie masz doswiadczenia to moze byc ciezko, bo okleina jest fajna ale trzeba uwazac zeby sie nie robily pod nia jakies babelki i inne takie a to na duzych powierzchniach jakimi sa mebelki moze byc problemem. Mozesz jeszcze zrobic tak-pomalowac meble jakims kolorem zblizonym do drewna, ktore chcesz uzyskac i uzyc przyrzadu do mazerowania (daje on wlasnie efekt drewna).
Nie wiem czy ja mialabym tyle odwagi zeby pokusic sie na taki prezent, balabym sie, ze cos mi nie wyjdzie i w rezultacie bedzie gorzej niz jest. Nie chce Cie zniechecac ale musisz sobie zdawac sprawe, ze to nie jest latwe. Mniej inwazyjne byloby np. zrobienie wzorku jakims szablonem na panelach, albo uszycie narzutki na kanape i jakis fajnych poszewek na poduszki.
Pozdrawiam
__________________
Hela
helak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:49   #111
helak
Raczkowanie
 
Avatar helak
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 190
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Myslalam, ze znajde jakies zdjecie jak wyglada efekt mazerowania, ale niestety nic nie ma Podam tylko dokladna definicje bo to ciekawe, ze metoda ta byla juz stosowana w starozytnym Egipcie.
"MAZEROWANIE , fladrowanie, slojowanie
technika zdobnicza naśladująca naturalne usłojenie drewna; rysowanie i malowanie słojów drewna na różnych podłożach: drewnie, murze, papierze; znane już w staroż. Egipcie, w Europie popularne w XVI oraz na przełomie XIX i XX w. (boazerie, drzwi, meble)."
Jak to cudo wyglada widac na zdjeciu (niepozornie )
__________________
Hela
helak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:52   #112
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Magdaa, tak teraz sobie czytam od początku twoj wątek, hmmmm Własnie do mnie trafilo to "ulubione meble" ... Nie wiem czy chcialabym żeby mi ktoś zmienił ulubione meble w ramach niespodzianki chyba że wiesz na pewno że już się znudziły oi że tego będa rodzice chcieli Może rzeczywiście lepszym pomyslem będzie zmienienie czy dodanie czegoś co by do tych ulubionych mebli pasowało
a jeśli chodzi o pomysły które moge CI podrzucić to jednak chcialabym żebyś dokładniej opisała jak wygląda ten pokój (jakiej jest wielkości, jakie kolory - ja na przykład ubzdurałam sobie że te panele sa ciemnobrązowe i raczej niesłusznie jak widzę - to jakas sosna jest?) jakie powierzchnie maja meble - jełśi nadal chcesz coś z nimi robić - czy sa to duże drzwi czy dużo szufladek itp. Wtedy moge szukać czegoś bardziej konkretnie bo tak w ciemno... to moge co najwyżej sfotografować jak się maluje szafę która niekoniecznie będzie do twoich mebli podobna...
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:33   #113
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Odnowienie starych mebli.

A propos tego co napisała hela to mi się przypomniało coś takiego, ale to chyba bardzo pracochłonne, nigdy tego nie robiłam:
http://decu.pl/sklep/product_info.ph...oducts_id=1026
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej technice???
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:57   #114
helak
Raczkowanie
 
Avatar helak
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 190
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Cytat:
Napisane przez Beaux
A propos tego co napisała hela to mi się przypomniało coś takiego, ale to chyba bardzo pracochłonne, nigdy tego nie robiłam:
http://decu.pl/sklep/product_info.ph...oducts_id=1026
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej technice???
Tez jestem ciekawa jaki to wyglada po zrobieniu, niby stara technika a zadnych zdjec nie znalazlam w sieci
__________________
Hela
helak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 20:20   #115
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: Odnowienie starych mebli.

Helak dziekuje, te mazerowania wchodzi w gre najbardziej. Podoba mi sie cos takiego bo z okleiną byłoby ciężko. A meble mimo, że ulubione to myślę, że nie będą mieli rodzice nic przeciwko chociażby ze względu, że tym meblom po prostu przyda się renowacja. A te panele są z takiego jasnego dość drewna.Meble natomiast to wedługf mojej definicki pozbijane ze sobą deski, brak szuflad, szafek, drzwiczek. Takie prościutkie.
Dziękuje za pomoc, zakupie tylko ten przyrzad i biore sie do roboty.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 15:03   #116
TG.14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Talking renowacja

Witajcie
Mam straszny problem mianowicie nie wiem jakim klejem przykleić tapetę winylową na szafkiw kuchni. Nie chcę okleiać mebli czymś innym ponieważ dostałem w prezencie 5 rolek tapety i wiem że przykleja je się do mebli tylko nie wiem czym. Na szafkach jest farba akrylowa, czy muszę ją drapać?? Acha a może wiecie jak wykorzystać resztki tapet
TG.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 18:11   #117
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Oklejanie szafek kuchennych tapetą

Problem straszny że aż strach ale mówisz o tym,że do mebli "też" się przykleja... Bo że do ścian to chyba wiesz?
to ja sobie podedukuję... Klej do tapet ten co do ściany to nie...
ja bym przyklejala na wikol, to jest dobry klej, nadaje sie do drewna i papieru też (wiem, wiem, co to jest tapeta winylowa...) Tylko trzebaby chyba szybko to kleić bo wikol dość prędko wysycha. Ja bym jeszcze wzmocnila brzegi przybijając np takie ranty z listewki na brzegach. To są oczywiście rady eksperymentatora, ja bym tak robila, ale może sa tu jakieś bardziej doświadczone osoby z praktyką
natomiast resztkami tapety można sobie ozdobić gadżety do pomieszczenia w którym jest tapeta na ścianie Moja siostra miala takie puszki zamykane, po prostu owinęła je tą tapetą i miala komplet pojemników. Mozna też wykorzystać jakieś motywy z tapety lub z bordera. ja bym na przyklad spróbowała pocudować z lodówką no ale zależy jakie kto standardy do mieszkania wybiera
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 20:54   #118
TG.14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Oklejanie szafek kuchennych tapetą

Wielkie dzięki nie pomyślłem że zwykły wikol będzie dobry. Za tydzień biorę się do pracy a co do lodówki to bardzo dobry pomysł tylko muszę znaleść inny patent na przyklejenie . Na pewno okleję sobie puszki bo mam kilka ale każda inna i jak je okleję to będą wyglądać jak komplet
Wielkie dzięki i czekam na inne pomysły
TG.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:37   #119
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Oklejanie szafek kuchennych tapetą

WYDAJE mi się,że będzie dobry. Bo sama jeszcze mebli nie oklejalam, tylko je malowalam.. Ale jakby co to przez tydzień może ktoś zdąży mnie sprostować zawsze możesz zrobić próbę - przykleić mniejszy kawalek tapety wikolem i zobczyć jak bedzie przylegało i czy nie odpadnie
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 22:59   #120
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Oklejanie szafek kuchennych tapetą

Nie wiem czy to się na coś przyda, ale znalazłam w swoich zbiorach instrukcję (nie posiadam skanera, więc muszę to napisać), większość oczywista, ale przytoczę całość:
1. zdejmujemy drzwiczki z zawiasów i odkręcamy stare gałki,
2. przymierzamy tapetę do drzwiczek i tniemy ją na kawałki,
3. smarujemy tapetę klejem do drewna, używając wałka malarskiego,
4. suchym wałkiem dociskamy tapetę, by ściśle przylegała do drzwiczek,
5. odmierzamy i przycinamy kątownik na obramowanie,
6. kątownik smarujemy klejem montażowym i przyklejamy do krawędzi,
7. drzwiczki mocno obwiązujemy sznurkiem i czekamy aż klej wyschnie,
8. całe drzwiczki pokrywamy bezbarwnym lakierem,
9. gdy lakier wyschnie przykręcamy uchwyty.
Koszt materiałów (na jedne drzwiczki) - 15 zł
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 09:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.