Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 20:01   #2971
saaraa_lub
Rozeznanie
 
Avatar saaraa_lub
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 784
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Owieczko zdrówka dla tż-ta!
Basiula zazdraszczam wypitego mm, ja mojego nie mogę przekonać do mm a od kilku dni nawet kaszki zadnej nie tknie
Olka sprawdzałam wóek,żadnych rzepów u mnie nie ma
Janeczko moze jakieś wapno pij na uczulenie?
__________________
28.11.2011

Edytowane przez saaraa_lub
Czas edycji: 2012-09-18 o 20:02
saaraa_lub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 20:21   #2972
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Princ, ja idę do fryzjera w przyszły Czwartek 3mam kciuki za Ciebie

Wymyśliłam tyle, że zrobię sobię ten c.blond który mi kladł ostatnio ale zaszaleje i zetnę grzywę na boczek

Uciekam spać, bo coś mało we mnie mocy.

Dobrej nocki życzę.
__________________
Chmury z bitej śmietany i czekoladowe niebo.
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 21:16   #2973
janeczka7891
Zadomowienie
 
Avatar janeczka7891
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 298
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Sara piłam wapno tylko usłyszałam, że to babcine mity
__________________
Świat nie sądzi czynów ludzkich wedle ich dobroci, ale wedle ich piękności; nie wedle tego, czy są sprawiedliwe, ale czy wielkie; nie wedle ich rozsądku, ale wedle ich nadzwyczajności.
janeczka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 22:06   #2974
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

hej

ostatnio coś mi czas ucieka że nie mam jak tutaj zajrzec o przyzwoitej porze

nettko życzę zdrówka dla calej Waszej Trójeczki, żeby Ten Ważny Dzień który się zbliża byl niezapomniany tylko i wyłącznie z powodu Waszego Szczęścia

nikaa zgadzam się z domi7ks danonki to podobno syf a bakusie chyba dla starszych dzieci a parówki.... no cóż, nie raz już o tym pisałam moja B. długo nie pozna ich smaku bo to syf najgorszy - nawet te z szynki z dużą zawartością mięsa mają przecież konserwanty...

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

poza tym u nas bez większych zmian - Młoda nadal budzi się w nocy, czasem robi niezłą jazdę (tak jak wczoraj) jestem tak przemęczona że trzy mocne kawy dziennie na mnie nie działają ledwo na oczy patrzę, a wory pod oczami... juz do kolan prawie
marzę o choć jednej przespanej nocy bo juz nie wierzę ze coś takiego w ogóle istnieje
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 06:15   #2975
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez Bahamadia_25 Pokaż wiadomość
Princ, ja idę do fryzjera w przyszły Czwartek 3mam kciuki za Ciebie

Wymyśliłam tyle, że zrobię sobię ten c.blond który mi kladł ostatnio ale zaszaleje i zetnę grzywę na boczek
Dobrej nocki życzę.
I ja odwdzięczam sie :kciukami: Czekam na foto A w grzywce Ci b.ładnie
Ja też mam chęć na prostą,ale to potem problemowe- musze prostowac codziennie, a tak susze i poszła na dwór

DZIEŃ DOBRY

Kolejna nocka przechodzona do małej, jedynka już się przebiła, więc oficjalnie mogę ogłosić - MAMY PIĄTEGO ZYMBA Tylko czemu taki on dokuczliwy?

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Oli

Ja zaraz piję kawę, bo też nieprzytomna,tak od trzech dni... I ide naleśnika usmaże, bo ciasta zostało z wczoraj
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 07:15   #2976
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

witam mamuski, my od 7 buszujemy wiec nie moge narzekać, w nocy wstawanie ale ostatnio dość przyzwoicie to wygląda - do zaakceptowania

Cytat:
Napisane przez janeczka7891 Pokaż wiadomość
Już kiedys pisałam o tym, dla mnie to jest straszne, swedzi to niemilosiernie i czasem mam wrażenie gdybym gips miała na twarzy. Zauważyłam,że po mącznch rzeczach to mam bardziej wysyp i po piwie. Chociaż ostatnio tych rzeczy w ogóle nie spożywam, no raz piwo wypilam i znowu taki atak skóry. ;(
Pomagają mi maście na sterydach ale nie chce ich używać bo mi skóra przyzwyczai się i potem nic nie pomoże. Chodziłam do dermatolog ale ciągle nawroty są a mi zalezy aby to wyleczyc całkowicie.
wiem ze kiedys juz pisałas o tym ale przepraszam zapomniałam co to było dokładnie. w takim wypadku musisz bezwzględnie wykluczyc te potrawy z jadłospisu niestety;/ moja kolezanka ma podobny problem dłonie , całe rece, dekolt...kilka lat bujała sie od lekarza do lekarza bo na poczatku wykluczyli jej alergie, długa historia, staneło na tym że uczulona jest na kilka występujących wszedzie składników pokarmowych i od tego ten wysyp, też sterydy były na porzadku dziennym, nie wiem czy nadal są, widziałąm ją kilka mc temu mówiłą że jest poprawa.wierze ze u Ciebie też będzie lepiej! a moze jeszcze alergolog by coś pomogł...? trzymaj sie dzielnie, napewno bedzie dobrze!

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
I ja odwdzięczam sie :kciukami: Czekam na foto A w grzywce Ci b.ładnie
Ja też mam chęć na prostą,ale to potem problemowe- musze prostowac codziennie, a tak susze i poszła na dwór

DZIEŃ DOBRY

Kolejna nocka przechodzona do małej, jedynka już się przebiła, więc oficjalnie mogę ogłosić - MAMY PIĄTEGO ZYMBA Tylko czemu taki on dokuczliwy?

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Gratki za zęba!
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 07:23   #2977
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Princess
gratki za zymba

no to poczekam z paówkami i serkami w takim razie ... tylko chciałabym mu urozmaicać dietę.. .twarożek wiem że owarzany robi Baszka- a jeszcze jakie kupujecie(bo tamten to od krowy chyba) ze sklepu? any pomysły?

lecę spać z młodym bo woła
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 07:25   #2978
olka1610
Rozeznanie
 
Avatar olka1610
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 535
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI


U nas nocka oki, a zapomniałam Wam sięwczoraj pochwalić że mała spała w dzień 3 godziny, szok

Oli
współczuję tych nocy a nie możecie się z tż tak umówić że jednej nocy Ty dyżurujesz, następnej on?

A odnośnie tych danonków itp. to pediatra powiedziała mi ze ogólnie lepiej unikać tego co jest reklamowane . Ja jeszcze nie daję żadnych serków ale jak zacznę to pewnie jogu naturalny albo serek homogenizowany + owoc. Choć nie zarzekam się że nigdy nie dostanie danonka. Parówki też napewno długo nie zje.

podpinam się pod pytanie niki odnosnie twarożków?

a babcia mojego tż ma krowę i robi swojski ser biały, myślicie że można małej po trochu dawać?
__________________
Alunia

Edytowane przez olka1610
Czas edycji: 2012-09-19 o 07:37
olka1610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 07:41   #2979
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

ja dawałam do owoca zwykłego twarożku troche, takiego na wage, krajanki ale ostatnio nie kupowałam jakoś i dawałam jogurtu greckiego albo naturalnbego z owocem jakims, jabłkiem gotowanym albo brzoskwinią, nektaryną.. też w sumie nie mam juz pomysłu co mu na ten deser robic. Logopeda mi jakis czas temu powiedziała zeby galaretki dawać, że dobrze uczą gryzienia pomarmów (to dla tych maluchów co maja z tym problem) i dobzre wpływają na ukłąd kostny. moze mu zrobie dziś galaretke...

ja też sie jakos nie spiesze zeby dawać mu "dorosłe" jedzenie choć i tak daje mu wiecej niz sobie planowałam..ale my6śle sobie że i tak za chwile pojdzie do żłobka i bedzie dostawał naprawde różne rzeczy wiec warto go pomału przyzwyczajać, tak to soboie tłumacze poprostu;D

a co tam u Glam?jak Sonia i maluchy?
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 07:55   #2980
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

no to na wage kupie twarozek..... a serek homo to nie po prostu Bakuś??? tyle ze na Bakusiu napisany jest wiek a na zwykłym serku homo nie??? jak myslicie?

dzieki za info o galaretce- a mozzna samemu ja pewnie zrobic,nie? bo ze sklepu to sama slodycz

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2012-09-19 o 07:58
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 08:30   #2981
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
no to na wage kupie twarozek..... a serek homo to nie po prostu Bakuś??? tyle ze na Bakusiu napisany jest wiek a na zwykłym serku homo nie??? jak myslicie?

dzieki za info o galaretce- a mozzna samemu ja pewnie zrobic,nie? bo ze sklepu to sama slodycz
z tym bakusiem chodzi chyba o to ze duzo cukru ma, barwniki i chemia jakaś , a taki "czysty" serek homo juz tego niema, mozna dodać owoce i teżbedzie owocowy poporawcie mnie jesli jestem w błędzie

a co do galaretki to ja chyba zrobie taką kupną bo nie wiem jak zrobić samemu galaretke
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 08:41   #2982
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Miałam teraz malutką opryszczkę, jeden tyci bąbelek. I właśnie zobaczyłam, że mała coś ma na brzegu dolnej wargi - może się zaraziła?!
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 08:58   #2983
janeczka7891
Zadomowienie
 
Avatar janeczka7891
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 298
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Dzień dobry
U nas nocka ok, tylko mały coś taką sapkę ma chyba dam mu jakieś lekarstwo bo ciężko mu się oddychało nad ranem i wzięłam go do siebie do łóżka Matttkkkooo !!! Chyba 2 raz w jego życiu tak Pospał, pokręcił się i potem przełożyłam go do swojego łóżeczka i zasnął, na jedzenie obudził się o 9:15 i teraz chyba chwilę pokula się w łóżeczku i znowu zaśnie.


Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
witam mamuski, my od 7 buszujemy wiec nie moge narzekać, w nocy wstawanie ale ostatnio dość przyzwoicie to wygląda - do zaakceptowania



wiem ze kiedys juz pisałas o tym ale przepraszam zapomniałam co to było dokładnie. w takim wypadku musisz bezwzględnie wykluczyc te potrawy z jadłospisu niestety;/ moja kolezanka ma podobny problem dłonie , całe rece, dekolt...kilka lat bujała sie od lekarza do lekarza bo na poczatku wykluczyli jej alergie, długa historia, staneło na tym że uczulona jest na kilka występujących wszedzie składników pokarmowych i od tego ten wysyp, też sterydy były na porzadku dziennym, nie wiem czy nadal są, widziałąm ją kilka mc temu mówiłą że jest poprawa.wierze ze u Ciebie też będzie lepiej! a moze jeszcze alergolog by coś pomogł...? trzymaj sie dzielnie, napewno bedzie dobrze!

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------


Gratki za zęba!
dzięki za miłe słowo założyłam sobie wątek na dermatologii i tam dziewczyny mi napisały, że to może być AZS.

Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
z tym bakusiem chodzi chyba o to ze duzo cukru ma, barwniki i chemia jakaś , a taki "czysty" serek homo juz tego niema, mozna dodać owoce i teżbedzie owocowy poporawcie mnie jesli jestem w błędzie

a co do galaretki to ja chyba zrobie taką kupną bo nie wiem jak zrobić samemu galaretke
:tak: moim skromnym zdaniem też o to właśnie chodzi
Co do galaretek to powinnaś znaleźć takie bez cukru, albo z herbatki jakiejś owocowej możesz zrobić. Dodać troszkę żelatyny na taką jedną porcję to dużo tego nie wyjdzie. Chyba, ze nie mozna, nie wiem?

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Miałam teraz malutką opryszczkę, jeden tyci bąbelek. I właśnie zobaczyłam, że mała coś ma na brzegu dolnej wargi - może się zaraziła?!
możliwe, że się mogła zarazić. Ja z tym moim dziadostwem na twarzy też uważam aby małego tak po buzi nie całować itp bo boję się, że może mu się to przypałętać

za zębola u nas nadal 4 aczkolwiek paluchy wkłada i ślini się więcej więc coś może się czatuje

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Dziewczyny śniła mi się taka głupota, że szok sprawdziłam w senniku a tam : dojdziesz do bogactwa!! może się sprawdzi
__________________
Świat nie sądzi czynów ludzkich wedle ich dobroci, ale wedle ich piękności; nie wedle tego, czy są sprawiedliwe, ale czy wielkie; nie wedle ich rozsądku, ale wedle ich nadzwyczajności.
janeczka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:02   #2984
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Miałam teraz malutką opryszczkę, jeden tyci bąbelek. I właśnie zobaczyłam, że mała coś ma na brzegu dolnej wargi - może się zaraziła?!
hmm niewaiadomo obserwuj to narazie

Cytat:
Napisane przez janeczka7891 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas nocka ok, tylko mały coś taką sapkę ma chyba dam mu jakieś lekarstwo bo ciężko mu się oddychało nad ranem i wzięłam go do siebie do łóżka Matttkkkooo !!! Chyba 2 raz w jego życiu tak Pospał, pokręcił się i potem przełożyłam go do swojego łóżeczka i zasnął, na jedzenie obudził się o 9:15 i teraz chyba chwilę pokula się w łóżeczku i znowu zaśnie.



dzięki za miłe słowo założyłam sobie wątek na dermatologii i tam dziewczyny mi napisały, że to może być AZS.


:tak: moim skromnym zdaniem też o to właśnie chodzi
Co do galaretek to powinnaś znaleźć takie bez cukru, albo z herbatki jakiejś owocowej możesz zrobić. Dodać troszkę żelatyny na taką jedną porcję to dużo tego nie wyjdzie. Chyba, ze nie mozna, nie wiem?


możliwe, że się mogła zarazić. Ja z tym moim dziadostwem na twarzy też uważam aby małego tak po buzi nie całować itp bo boję się, że może mu się to przypałętać

za zębola u nas nadal 4 aczkolwiek paluchy wkłada i ślini się więcej więc coś może się czatuje

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Dziewczyny śniła mi się taka głupota, że szok sprawdziłam w senniku a tam : dojdziesz do bogactwa!! może się sprawdzi
ooo z herbatki to jest myśl!

noo to takie sny sie mogą śnić mi sie sniły tez jakieś głupoty dzis, ale wiecie Smerfik mi sie snił ii to był akurat baaardzo dobry sen
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:26   #2985
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
I ja odwdzięczam sie :kciukami: Czekam na foto A w grzywce Ci b.ładnie
Ja też mam chęć na prostą,ale to potem problemowe- musze prostowac codziennie, a tak susze i poszła na dwór

DZIEŃ DOBRY

Kolejna nocka przechodzona do małej, jedynka już się przebiła, więc oficjalnie mogę ogłosić - MAMY PIĄTEGO ZYMBA Tylko czemu taki on dokuczliwy?



Princ, 5ty ząb my nadal 3

Oli, łączę się w bólu

DObry noc kosmos. Pobódki, nos zatkany, jęk

Ale poszłam do lumpka odreagować i kupiłam bialusieńki bezrękawnik z kapturem za całe 30 z

Zaraz teścówka wróci z szopingu i ja jeszcze wyskoczę, bo ciasto miało przyjść, a przy takiej pogodzie to tylko kawcia i pyszne ciacho humor przywróci
__________________
Chmury z bitej śmietany i czekoladowe niebo.
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:28   #2986
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Moja niunia właśnie usnęła.

Baszka dawaj kawałek ciasta
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:32   #2987
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
Princess
gratki za zymba

no to poczekam z paówkami i serkami w takim razie ... tylko chciałabym mu urozmaicać dietę.. .twarożek wiem że owarzany robi Baszka- a jeszcze jakie kupujecie(bo tamten to od krowy chyba) ze sklepu? any pomysły?

lecę spać z młodym bo woła

tak, ten serek to z mleka od krowy

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Moja niunia właśnie usnęła.

Baszka dawaj kawałek ciasta

jak pójdę to dam
__________________
Chmury z bitej śmietany i czekoladowe niebo.
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:52   #2988
wariateczka88
Zadomowienie
 
Avatar wariateczka88
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: krk i wroc :)
Wiadomości: 1 324
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Dobry
u nas nocka srednia
mala szybko padla,ale pozniej pobudka o 1,taka bylam nieprzytomna jak do niej szlam,przystawilam ja do piersi i prawie zasnelam ale mnie ugryzla tak sie poderwalam ze sie bidulka przestraszyla
pozniej jakos kolo 4 albo 5 pobudka,ale znow bylam taka nieprzytomna ze wzielam ja do siebie,i pospalysmy do 8:30
ja nie wiem,ze mna to spi dlugo,jak jej nie biore to o 6 juz wyspana ehh

teraz uskutecznia pierwsza drzemke,pogoda do sie zrobila,jak przestanie padac to moze uda sie wyjsc na spacer
u nas stan zebow 6,pupa wygojona,tylko katar wciaz malej dokucza

musze o tej galaretce poczytac,jak sie ja robi,jakas domowa a o twarozku na razie moge zapomniec,mala dostaje mleko zwykle jako przyswajanie,i znow troszke babelkow na nodze ma eh
__________________
Nigdy nie zobaczysz,tego co ja widzę
Są chwile które kocham,i których nienawidzę ...


Wymianka


wariateczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:03   #2989
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Galaretka z truskawek (malin, poziomek, czarnych jagód, porzeczek, agrestu)
40 dag truskawek, 2 szkl. wody, 4-5 łyżek cukru, 3 łyżeczki żelatyny, sok cytrynowy
Truskawki przebrać, opłukać, obrać z szypułek. Kilka najdorodniejszych sztuk odłożyć, resztę ugotować w wodzie z cukrem i przetrzeć przez bardzo gęste sito. Do gorącego przecieru dodać namoczoną żelatynę i podgrzewając rozpuścić. Doprawić sokiem cytrynowym, rozlać do kompotierek, zastudzić. Przed podaniem udekorować surowymi owocami i ew. bitą śmietaną.
Galaretka z jabłek (gruszek)
2 średnie jabłka, 2 szkl. wody, 4-5 łyżek cukru, 3 łyżeczki żelatyny, sok cytrynowy
Jabłka umyć, obrać, przekroić na pół, usunąć gniazda nasienne, pokroić w cząstki. Wodę zagotować z cukrem, wrzucić owoce, ugotować. Miękkie wyjąć z syropu i ułożyć w kompotierkach. W gorącym syropie rozpuścić żelatynę, zagotować; doprawić sokiem cytrynowym. Owoce zalać przestudzoną galaretką i zostawić do zastygnięcia.




jakby tak nie dawać cukru, albo dac tylko troszke to może byłaby dobra co?
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 10:07   #2990
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Bułeczki z serkiem białym i kruszonką podano do stołu

Przez dzisiejszą nockę i jeszcze gorszą pogodę, śpię na stojąco, więc chyba pójdę wywiesić pranie, położę się, może poczytam, aby później jakoś funkcjonować
__________________
Chmury z bitej śmietany i czekoladowe niebo.
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:15   #2991
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

galaretka "domowa": to herbata owocowa+żelatyna w odpowiednich proporcjach
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:48   #2992
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Miałam teraz malutką opryszczkę, jeden tyci bąbelek. I właśnie zobaczyłam, że mała coś ma na brzegu dolnej wargi - może się zaraziła?!
oby nie obserwuj koniecznie- myślę z edo lekarza wtedy koniecznie

apropos serków homo to poczytałam skład byłam w sklepiue spoz. )) i tam skrobie modyf. i cukry i aromaty sztuvzne.... a w danonkach i bakusiach nie ma tego syfu

musze leciecx

p.s. thx za przepisy na galaretke *******

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2012-09-19 o 10:50
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:51   #2993
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Mała wstała. Zje i lecimy na spacerek Zadzwonie też do przychodni, powiem, że mam podejrzenie, ze to opryszczka- powiedza, czy trzeba przyjezdzac czy smarowac czy co... Narka
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 11:32   #2994
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez saaraa_lub Pokaż wiadomość

Oed soboty codziennie rano po przebudzeniu wysadzamy na nocnik i jest koopa
za nocnikowy wyczyn
Cytat:
Napisane przez owieczka86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny...
Niestety nie mam jak nadrobić co napisałyście...u mnie słaby dzień...humor do dupy...
Tztowi dziś 3 razy bardzo dużo krwi z nosa poleciało...za trzecim razem nie mogliśmy zatamować krwawienia i wkońcu się w☠☠☠☠iłam i zadzwoniłam po pogotowie i zabrali go do szpitala,lekarz założył mu jakiś opatrunek z maścią...odebrałam go z pogotowia jakieś 30minut temu...ale się zryczałam...:-(

Właśnie usypiam Filipa i idę sprzątać...
a skąd ten krwotok? na zmianę ciśnienia czy co?
Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
Małej w lumpku kupiłam polarek. A sobie na targowisku biustonosz biały - ciężko mi znaleść coś takiego, co mi pasuje. Bo lubię push-up, ale rzadko trafiam miseczkę C, a B mi wypycha za mocno.

za zakupy. nosisz C a nie D, albo i większy C to ja kupuję, a prawie że nic tam nie mam
Cytat:
Napisane przez janeczka7891 Pokaż wiadomość
U nas nocka ok, tylko mały coś taką sapkę ma

za zębola u nas nadal 4 aczkolwiek paluchy wkłada i ślini się więcej więc coś może się czatuje


Dziewczyny śniła mi się taka głupota, że szok sprawdziłam w senniku a tam : dojdziesz do bogactwa!! może się sprawdzi
aj moja też się tak ślini na 6tego - już chyba z drugi tydzień...
leć puścić lotka

a co do włosów. Joanna wypuściła jakieś nowe kolory. pomalowałam sobie w sb 'mroźnym brązem' fajne wyszły
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 11:48   #2995
szyszymora92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 53
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

zazdroszczę Wam tych jedzących ładnie maluszków
ja codziennie siedzę i myślę, jakby tu Bąbelkowi podpasować....
chyba dzisiaj skorzystam z galaretki, tego jeszcze nie było ;D ale powiem Wam, że ja np, budyń robiłam już na normalnym mleku, z modyfikowanym nie chce niczego tknąć.

a co do zaproszeń, ja zamawiałam stąd : www.zaproszeniazdusza.pl
wzór z wózeczkiem, wyglądały pięknie.
szyszymora92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 11:51   #2996
rudominka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 314
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Bakusie i danonki zawierają mnóstwo cukru i prawie wcale lub wcale owoców. Weźcie normalny twaróg, zmiksujcie z odrobiną jogurtu, dodajcie rozdrobnione owoce lub mus owocowy - smaczne, zdrowsze i tańsze zapewne.
Budyń, kisiel, galaretka - wszystkie kupne nie nadają się dla naszych maluszków, a na prawdę prosto robi się domowe - co widać po przepisach na galaretki - można też jakikolwiek sok owocowy + odrobina żelatyny.
rudominka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 13:52   #2997
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Szyszymora

piekne te zaproszenia+ Baszce sie beda na pewno podobaly ale za drogie dla mnie
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 14:46   #2998
princessskaa
Wtajemniczenie
 
Avatar princessskaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 683
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez pokszyfka Pokaż wiadomość
za zakupy. nosisz C a nie D, albo i większy C to ja kupuję, a prawie że nic tam nie mam
A gdzie tam szukać u mnie D Chyba w marzeniach Yyy C i nic nie masz? Chyba przesadzasz A może zależy jaki model/z rozmiarami to różnie bywa zresztą.

Wróciłyśmy ze spacero-zakupów. Nie dodzwoniłam się do naszej przychodni, ale w aptece pytałam. Kazała maścią witaminową smarować, jak nie przejdzie to do lekarza. Kupiłam małej smoczek nowy, zestaw szczoteczek z Canpola (bo poprzednią szczoteczką zgubiłyśmy). W lumpku trafiłam czarną bluzkę z dł rękawem i ładnymi guziczkami na dekolcie, za 5zł, nowa z Tally Weijl

Edytowane przez princessskaa
Czas edycji: 2012-09-19 o 15:05
princessskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 15:05   #2999
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

Cytat:
Napisane przez princessskaa Pokaż wiadomość
A gdzie tam szukać u mnie D Chyba w marzeniach Yyy C i nic nie masz? Chyba przesadzasz A może zależy jakie model/z rozmiarami to różnie bywa zresztą.

Wróciłyśmy ze spacero-zakupów. Nie dodzwoniłam się do naszej przychodni, ale w aptece pytałam. Kazała maścią witaminową smarować, jak nie przejdzie to do lekarza. Kupiłam małej smoczek nowy, zestaw szczoteczek z Canpola (bo poprzednią szczoteczką zgubiłyśmy). W lumpku trafiłam czarną bluzkę z dł rękawem i ładnymi guziczkami na dekolcie, za 5zł, nowa z Tally Weijl
C, D nieźle...mi to teraz smętne B zostało, a powiedziałabym że zbliżam sie do A a co do bluzki to super trafiłaś
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 15:06   #3000
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VI

princ co ty tak ostatnio kupujesz i nic nam nie pokazujesz
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.