Co robicie z za małymi ciuszkami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 07:41   #1
tekielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8

Co robicie z za małymi ciuszkami?


Moja córka Kasia ma rok i uzbierała się nam już góra za małych ciuszków.
Planujemy następne dziecko, ale nie prędzej niż za pół roku. W między czasie szwagierce za 4 miesiące urodzi się bobas.
Nie wiem czy powinnam jej to oddać, a wtedy narazić się na to, że już do mnie to później nie wróci (znając jej charakter tak może być), czy trzymać dla swojego przyszłego dziecka.
Co robicie z za małymi ubraniami? Oddajecie, trzymacie dla swojego następnego potomka, czy sprzedajecie na allegro?
tekielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:00   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

ja miałam mnóstwo ciuszków od siostry, potem jak ona urodziła kolejne dziecko to wszystko powędrowało do niej z powrotem a teraz wróciło znów do mnie jeśli faktycznie masz obawy, że ciuszki do ciebie nie wrócą z powrotem to ja bym nie dała teraz jej wydasz wszystko a potem co/ sama będziesz kupować od nowa? bez sensu. albo jej daj ale z zastrzeżeniem, że mają wrócić do ciebie z powrotem
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:09   #3
tekielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
ja miałam mnóstwo ciuszków od siostry, potem jak ona urodziła kolejne dziecko to wszystko powędrowało do niej z powrotem a teraz wróciło znów do mnie j
Taki układ bardzo by mi pasował, ale wiem, że w tym przypadku może tak nie być. Jeśli byłabym pewna szwagierki, to nawet bym się nie zastanawiała. Nie chcę być frajerką.
tekielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:21   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

no to ja bym nie dała - tym bardziej, ze planujesz kolejne dzieciątko - ubranka są tak drogie, że masakra a mają być jeszcze droższe - pochowaj do kartonów i zostaw dla kolejnego dzidziusia
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:25   #5
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja wiedzialam ze bede starac sie o drugie dziecko gdy pierwsze skonczy rok wiec dlatego nie dawalam, nie sprzedawalam ani nie pozyczalam nikomu ubranek bo nie chcialam zeby one do mnie wrocily w duzo gorszym stanie lub wcale!
Jak szukalam ubranek dla pierwszego dziecka to pytalam po rodzinie i znajomych i kazdy kto planowal kolejne dziecko w przyszlosci mowil ze ubranka ma ale trzyma je dla kolejnego swojego dziecka, ktos zaproponowal mi pozyczenie ale nie chcialam bo nie wiedzialam w jakim stanie je potem oddam, dlatego u mnie w gre wchodzi tylko albo podarowanie ubranek albo odsprzedanie

A ty jesli wiesz jaki ma charakter szwagierka to nie dawaj.....powiedz wprost ze trzymasz je dla drugiego dziecka a wiadomo ze ubranka sie niszcza, spieraja itp a takich potem nie chcesz

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-01-05 o 08:28
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:16   #6
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja ubranka częściowo daje tacie(ma pół roczną córeczke), koleżance( też mniejw ięcej w tym wieku ma dziecko), chrzestnemu mojego syna( ma miesięczne dziecko), ale reszte sprzedaje znajomym moich znajomych( takie najładniejsze nadające się na sprzedaż odkładam, bo te od taty do mnie wracają więc z nich wybieram jeszcze coś na sprzedaż). Jak nie będe miaął komu sprzedać tych co odkładam to na allegro wystawie.

Ja nie planuje dziecka następnego na dzień dzisiejszy więc się pozbywam. Gdybym planowała a miała taką sytuacje, że niepewnej osobie... Nie porzyczyłabym Taka prawda, że jak zniszczy je albo nie odda to później może się okazać, że nikt Wam nie da i wszystko od nowa będzie trzeba kupić.
__________________




Edytowane przez zebra666
Czas edycji: 2011-01-05 o 09:17
zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:18   #7
essence30
Raczkowanie
 
Avatar essence30
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 442
GG do essence30 Send a message via Skype™ to essence30
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Tekielka jak planujesz dziecko, a nie masz pewności, ze ciuszki do Ciebie wrócą to nie oddawaj, zapakuj w wielki wór i neich sobie spokojnie leżą i czekają, tym bardziej, że takie horendalne ceny są w sklepach. Ja planuje jeszcze rodzeństwo dla mojej Alicji i tez na pewno zostawię wszystkie ciuszki.
__________________
Urodziłam się 13ego w piątek
Nasz Skarb http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgxzsd71q1.png

Nasze nadchodzące Szczęście http://www.suwaczki.com/tickers/gannugpjm5i8xhb7.png
essence30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 11:31   #8
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez tekielka Pokaż wiadomość
Moja córka Kasia ma rok i uzbierała się nam już góra za małych ciuszków.
Planujemy następne dziecko, ale nie prędzej niż za pół roku. W między czasie szwagierce za 4 miesiące urodzi się bobas.
Nie wiem czy powinnam jej to oddać, a wtedy narazić się na to, że już do mnie to później nie wróci (znając jej charakter tak może być), czy trzymać dla swojego przyszłego dziecka.
Co robicie z za małymi ubraniami? Oddajecie, trzymacie dla swojego następnego potomka, czy sprzedajecie na allegro?
Trzymaj dla siebie. Większość moich znajomych jak planuje kolejne dziecko to nikomu ubranek nie dają ani nie pożyczają. I całkiem logiczne, sama kupiłaś i chcesz je mieć jeszcze w dobrym stanie dla kolejnego.
Ja nie planuję wiecej dzieci, więc ubranka wystawiam na allegro albo odsprzedaję komuś, ale gdybym planowała, to trzymałabym je i nikomu nie pożyczała.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:05   #9
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Tez uważam, że powinnaś trzymać dla siebie.
Ja mam górę ubranek po swojej córci i nie sprzedaję, pomimo, że tak naprawdę nie planuję następnego dziecka (chciałabym może kiedyś, ale się boję ). Nie mam nikogo, kto potrzebowałby pożyczyć, więc trzymam ze zwykłego sentymentu. Gdy w końcu mnie te wszystkie ciuszki zaleją, pewnie w końcu zdecyduję się sprzedać
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:56   #10
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

mozesz też ciuszki przebrać nie wiesz jaka będzie płeć dziecka ja typowo dziewczęce sprzedałam bo stwierdziłam że córki nie będę miała 2 i też z 2 dzieckiem sie bardzo nie spieszyłam
zostawiłam unisexy i te w najlepszym stanie, do których miałam sentyment, resztę oddałam lub pożyczyłam i wróciły do mnie wiadomo, ze są prane i nie wszystkie wyglądały znów idealnie, ale osoby pożyczające zrewanżowały sie swoimi ciuszkami i miałam cała wyprawkę super!
skoro nie ufasz nie pożyczaj tym bardziej ze szybko planujesz 2 dziecko
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:20   #11
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

ja wszystkie firmowe i w super stanie ciuszki wystawiam na allegro - dzięki temu sporo kasy się zwraca i kupuję nowe dziecku ja planuje 2 dziecko gdzieś za 4-5 lat, nie chce trzymać do tego czasu, pewnie mi się inne ciuszki będą podobały no i liczę, że drugie będzie dziewczynką
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 14:22   #12
renka1511
Rozeznanie
 
Avatar renka1511
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: skąd- inąd
Wiadomości: 570
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

my nie planujemy więcej dzieci i wszystkie ciuszki po synku oddawałam biedniejszym. a teraz zawożę do domu małego dziecka, zwykle dokupuję jakąś bieliznę żeby część była też nowa
__________________
w drodze do idealnej wagi z Dukanem po raz pierwszy.... 89.3kg .....78,4kg.............. .........> 65kg
do dzisiaj P

The best way to loose weight is to close your mouth...or.....WATCH your food - just watch it, DON'T EAT it !
renka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:40   #13
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Tekielka nie oddawaj jeśli planujecie kolejnego dzidziusia , wiadomo ciuszki nie są tanie a przez pozyczanie (i to jeszcze nie wiadomo czy do Ciebie wrócą) sie zużywają.
Jeśli szwagierka zapyta to powiedz że trzymasz dla siebie i tyle.
Ja się pozbywam bo nie planuje już dzidziusia.
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:56   #14
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez tekielka Pokaż wiadomość
Moja córka Kasia ma rok i uzbierała się nam już góra za małych ciuszków.
Planujemy następne dziecko, ale nie prędzej niż za pół roku. W między czasie szwagierce za 4 miesiące urodzi się bobas.
Nie wiem czy powinnam jej to oddać, a wtedy narazić się na to, że już do mnie to później nie wróci (znając jej charakter tak może być), czy trzymać dla swojego przyszłego dziecka.
Co robicie z za małymi ubraniami? Oddajecie, trzymacie dla swojego następnego potomka, czy sprzedajecie na allegro?
ja mam bardzo duża rodzine, i wiele dzieci już sie urodzilo przed moim synkiem, ale jakos niktu nie wpadl na pomysl zeby jakies ciuszki czy sprzet typu na huśtawka dac /pożyczyć
zawsze liczylismy tylko na siebie wzglednie rodziców
jak Syn zaczal wyrastac z ciuszków , pakowalam to w kartony i wywozilam do rodziców , bo maja to gdzie trzymac,
teraz oczekuje kolejnego dzidziusia ciuszki sa jak znalazl, potem jak już beda dla nas nieuzyteczne, zamierzam sprzedac na all, bedzie kasa na nastepne ubranka, bo przeciez dzieci tak szybko rosna
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 15:39   #15
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja tez bym trzymała jesli bylabym pewna ze chce nastepne dziecko i to za rok, więc sie nie przejmuj.
Albo np. moze zostaw sobie te ciuszki ktore sie sprawdziły dla Ciebie, były dla Ciebie wygodne do zakładania dziecku, ktore Ci sie najbardziej podobaja czy tez ktore duzo kosztowaly itp a np oddaj te ktore Ci sie nie sprawdzily, bo moze jej sie przydadza, jak wiadomo kazda mama chwali inny rodzaj ciuszkow, jednej pasuja tylko pajace, inna wychwala tylko polspiochy itp
i zapomnij ze Ci je odda skoro juz sie spodziewasz ze moze byc z tym problem
ja dostalam troche ciuszkow od kolezanki ale powiedziala ze mi pozycza bo chce miec dla swojego nastepnego, wiec zrobilam im zdjecie zeby pamietac ktore to jej i zamierzam jej oddac
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:59   #16
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja ciuszki oddałam (na zawsze) w części koleżance i bardzo dużo sprzedałam. Co jakiś czas robię przeglądy, część chowam część sprzedaję. Nie planuję w najbliższym czasie dzieci. Jeśli jakieś ciuszki zostaną to być może przydadzą się w przyszłości, jednak znając siebie większość bym na nowo zakupiła.Sporo ciuszków mi się też zużyło biorąc pod uwagę bodziaki i kaftaniki.

Zdecydowanie nie pożyczaj szwagierce, skoro nie możesz liczyć na ich zwrot.Osobiście, nawet gdybym mogła liczyć na zwrot nie chciałabym pożyczać
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:16   #17
anulka3999
Rozeznanie
 
Avatar anulka3999
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 673
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja ciuszki po moim dziecku narazie oddała ale z wielkim bólem seca bo wszytkie były nowe i niezniszczone - wg mnie po co mam trzymać? kupowanie nowych dla kolejnego dzieck - jesli bedzie - jest takie przyjemne <jupi>

Myślę, że jeśli masz oddać i planujesz kolejne a nie wiesz czy wrócą do Ciebie to nie oddawaj, powiedz, że chcesz je zatrzymać.
anulka3999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:11   #18
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja wszystko sprzedałam za symboliczną złotówkę koleżance. Trochę mi zostało ale te planuję oddać koleżance, która niedługo urodzi synka.
Szkoda mi miejsca na trzymanie wszystkiego w domu.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 21:16   #19
AGAMARCIO
Zadomowienie
 
Avatar AGAMARCIO
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 1 266
GG do AGAMARCIO
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

ja póki co chowam do szafy liczę że jeszcze jeden dzidziuś się pojawi
a pożyczanie ciuszków nie w moim stylu nigdy niewiadomo co potem do nas wróci i w jakim stanie
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlzbmhfwta0n05.png

09.08.2010r.g.7.35 2490g 51cm -Karolinka Nasze szczęście
AGAMARCIO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 21:24   #20
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Jak większość mamusiek nie pożyczyłabym ciuszków tej szwagierce

Po pierwszym synku na początku najfajniejszej ciuszki sprzedaliśmy na allegro, część rozdaliśmy, a potem jak zaczęliśmy myśleć o 2 synku, to zaczęliśmy wszystko odkładać.

Teraz oddajemy ciuszki znajomej, bo już nie planujemy kolejnego dziecka.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:53   #21
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

ja włąsciwie wszystkie ciuszki daje siostrze (ma 3mies dziecko młodsze od mojego) a ona zostawia potem u moich rodziców. ja obecnie w ciazy z drugim wiec sie przyda niedługo. na twoim miejscu zostawilabym sobie.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 23:35   #22
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez Stokrotka81 Pokaż wiadomość
jak Syn zaczal wyrastac z ciuszków , pakowalam to w kartony i wywozilam do rodziców , bo maja to gdzie trzymac,
teraz oczekuje kolejnego dzidziusia ciuszki sa jak znalazl, potem jak już beda dla nas nieuzyteczne, zamierzam sprzedac na all, bedzie kasa na nastepne ubranka, bo przeciez dzieci tak szybko rosna
Ja robię dokłądnie tak samo. Pakuję i chowam nie mam zamiaru nikomu pożyczać. Liczylismy tylko na siebie, a z za darmo nam nikt tego nie dał (prócz kilku sztuk).
Jak stwierdzimy, że limit na nasze dzieci się skonczył, to wtedy co będzie się nadawało sprzedam
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:22   #23
marysia1189
Raczkowanie
 
Avatar marysia1189
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez tekielka Pokaż wiadomość
Moja córka Kasia ma rok i uzbierała się nam już góra za małych ciuszków.
Planujemy następne dziecko, ale nie prędzej niż za pół roku. W między czasie szwagierce za 4 miesiące urodzi się bobas.
Nie wiem czy powinnam jej to oddać, a wtedy narazić się na to, że już do mnie to później nie wróci (znając jej charakter tak może być), czy trzymać dla swojego przyszłego dziecka.
Co robicie z za małymi ubraniami? Oddajecie, trzymacie dla swojego następnego potomka, czy sprzedajecie na allegro?
Mam identyczną sytuację z planowaniem kolejnego dziecka. Najlepszy jest taki układ, że Ty pożyczasz jej teraz swoje ubranka, ale w momencie kiedy Ci je zwraca to daje Ci także pozostałe, które sama kupiła, dostała itd. W taki sposób niewiele będziesz musiała później kupować.

A jeżeli nie jesteś pewna czy w ogóle odda te ubranka, to broń Boże nie pożyczaj! Bo jest to gwarancja tego, że od nowa będziesz musiała kompletować całą wyprawkę sama.
marysia1189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:39   #24
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

część oddałam do domu dziecka bo wiedziałam że będzie tam maleńki bobasek a resztę siostrze która nie długo rodzi

z siostrą umówiłam się że jak kiedyś będę potrzebować dostanę z powrotem takie hmm wyjściowe bluzy sweterki spodnie, plus od niej to co ona będzie miała z "wyjściowych" -body i pajace hmm "przeznaczyłam na straty" i nie chcę ich z powrotem
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-01-14 o 20:42
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:23   #25
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja po synku dałam wszystkie ciuszki koleżance, bo nie chciałam więcej dzieci. Po 13 latach jednak zapragnęłam dzidziusia i kupowałam nowe ciuszki. Teraz planuję sprzedać.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 11:43   #26
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Ja planowałam dzieci dość szybko jedno po drugim, dlatego po córce nie zamierzałam pozbywać się ubranek. Obecnie drugie jest w drodze i ciuszki czekają. Sadzę, że po dwójce dzieci większość ubranek nie będzie się nadawała na sprzedaż, może poza sukienkami, kurtkami czy kombinezonem, więc jeszcze nie wiem jak skończą. Wydaje mi się, że jeśli się planuje szybko jedno dziecko po drugim, to chyba nie ma sensu pożyczać ubranek, nawet z gwarancją zwrotu, bo w praniu i z normalnego użytkowania ciuszki też się niszczą i zużywają.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 21:37   #27
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Planuję drugie dziecko, ale za kilka lat dopiero, jednak ciuszków nie wyrzucam, ani nie sprzedaję, mimo, że będą leżały w szafie kilka lat. Nadmiar lub takie, które mi się nie podobają wysyłam do Afryki na bieżąco

Nie jestem za pożyczaniem ciuszków i odbieraniem w myśl zasady z przedszkola: "Kto oddaje i zabiera, ten się w piekle poniewiera"
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:29   #28
bela14
Rozeznanie
 
Avatar bela14
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 772
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Planuję drugie dziecko, ale za kilka lat dopiero, jednak ciuszków nie wyrzucam, ani nie sprzedaję, mimo, że będą leżały w szafie kilka lat. Nadmiar lub takie, które mi się nie podobają wysyłam do Afryki na bieżąco

Nie jestem za pożyczaniem ciuszków i odbieraniem w myśl zasady z przedszkola: "Kto oddaje i zabiera, ten się w piekle poniewiera"
u mnie tak właśnie ciuszki czekały az 8lat ale sie doczekały
a że jest drugi synek to większość sie nadaje.
a w jaki sposób mozna cos wysłać do Afryki???
bela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:36   #29
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

Cytat:
Napisane przez bela14 Pokaż wiadomość
a w jaki sposób mozna cos wysłać do Afryki???
Pakujesz do koperty bąbelkowej i sruuu Po miesiącu dochodzi, jak napiszesz chociaż inicjały na kopercie to na stronie www.adopcjaserca.pl (jeśli tam wyślesz, do Zambii, do mojej zaprzyjaźnionej misji) w zakładce Ważne pytania i odpowiedzi - czy moja paczka list doszedł - będziesz wiedzieć, że paczka dotarła
A to adres:
St. Luke’s Mission Hospital
Mpanshya
P.O. Box 32 789 Lusaka
ZAMBIA – Centr. Afryka


__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:42   #30
emesjot
Raczkowanie
 
Avatar emesjot
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 87
Dot.: Co robicie z za małymi ciuszkami?

miałam sporo fajnych, markowych ciuchów od koleżanki - sprzedałam najfajniejsze na allegro, dałam i na bieżąco daję do komisu albo Domu Samotnej Matki, sobie zostawiam unisexy ale bardzo niewiele
ja z tych, co to oszczędzają - szmateksy mnie nie brzydzą, a ceny są tam baaardzo przystępne... w dodatku mam tzw. rękę do szmatek i zazwyczaj obkupię syna po pachy za przysłowiowe grosze
dziecko planuję, ale nie tym momencie - skompletowanie wyprawki unisex to pikuś ale u mnie szmatex na szmatexie- ściana wschodnia ma to do siebie
emesjot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.