pajączki i żylaki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-27, 10:18   #121
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: pajączki i żylaki

Ja mam wszystko na raz. Cellulit, rozstępy i pewnie wkrótce żylaki
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:15   #122
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Unikanie mięsa zapobiega pajaczkom? Dobrze zrozumialam?
Nie jem miesa w ogóle od 6 lat a pajaczki zaczeły pojawiać sie u mnie własnie od tego czasu...
a jak ogolnie sie odzywiasz? moze nie dbalas o prawidlowa diete? co z Vit C? jakie obuwie? solarium, opalanie? kawa? papierosy? tabletki anty? wiele czynnikow wplywa na pajaczki, nie mysl, ze jesli wyeliminujesz tylko jeden, to bedzie po problemie. Jak napisalam-jesli masz sklonnosci to i tak Ci nic nie pomoze, wystarczy na krotko sie zaniedbac i juz pajaczki wyskakuja. Dzieki odpowiedniej pielegnacji i srodkom zapobiegawczym, mozesz najwyzej zminimalizowac ilosc pajaczkow. I jesli wczesniej nie dbalas o nogi, to tez wychodzi to po jakims czasie, ja np. wczesnie zaczelam nosic buty na obcasie, a od 4 lat tylko plaskie. Zreszta ja tak bardzo nie mam na co narzekac, maja gorzej ;]
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:20   #123
marta10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 135
Dot.: pajączki i żylaki

U mnie jak narazie problem z bolącymi nóżkami i pajączkami znikną, gdy zaczełam codziennie dojeżdżać na rowerze do pracy (ok 3 km) polecam dziewczynki
marta10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:53   #124
Monika=]
Raczkowanie
 
Avatar Monika=]
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 174
Dot.: pajączki i żylaki

Napiszcie cos o tej skleroterapii.. Jest to chyba najtansza metoda, ale czy skuteczna? Moze ktoras z Was byla na zabiegu?
Monika=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 14:17   #125
karolcia52
Rozeznanie
 
Avatar karolcia52
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 756
Dot.: pajączki i żylaki

ja mam 18 lat i tez mam popękane naczynka na nogach. Czytałam na ten temat troche w necie i pisało że na popękane naczynka dobry jest rutinoscorbin nie zwalcza pajączków ale powoduję że nowe się nie pojawiają. Jakoś w to nie wierze bo jem już chyba z miesiąc rutinoscorbin i nic. Słyszałam tez o usuwaniu pajączków laserem albo operacyjnie ale takie zabiegi napewno sa bardzo kosztowne. Aż wstyd pokazywać nogi.
__________________
Tam gdzie żyję bujam w obłokach.
karolcia52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 14:41   #126
czarująca_socjopatka
Raczkowanie
 
Avatar czarująca_socjopatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 52
Dot.: pajączki i żylaki

również mam 18 lat i dziedzicznie popękane naczynka na nogach. zwłaszcza w okolicach kostki, nad stopą. byłam przerażona, wstydziłam się pokazywać nogi...do czasu.
- opaliłam się naturalnie, na słońcu. mam bardzo opalone nogi. nie widać absolutnie niedoskonałości. ;>
* polecam zatem opalenie problemowych miejsc ciała,
* zimne prysznice,
* regularne ćwiczenia.

pozdrawiam.
__________________
są wyzwania, są sposoby, są wyniki.

czarująca_socjopatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 15:32   #127
Monika=]
Raczkowanie
 
Avatar Monika=]
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 174
Dot.: pajączki i żylaki

Socjopatko - na udach tez masz? Dużo?
Monika=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 17:07   #128
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez karolcia52 Pokaż wiadomość
j Czytałam na ten temat troche w necie i pisało że na popękane naczynka dobry jest rutinoscorbin nie zwalcza pajączków ale powoduję że nowe się nie pojawiają
Działanie rutinoscorbinu można zauważyć dopiero po 3 miesiącach zażywania (nie wcześniej) i należy przyjmować dziennie 2x3 tabletki, bo inaczej rutinoscorbin jedynie wzmocni organizm. Uwaga, jest to szkodliwe na wątrobe. Należy przyjmować jeszcze wyciąg z kasztanowca np. Escene, lub /venescin, oraz tabletki Diosminex (bardzo dobre na żyły) I niestety ja to wszystko zażywam (oprócz tego jeszcze witamine B2, oraz Bellise), ze względu na naczynia krwionośne.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:40   #129
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez Faneczka Pokaż wiadomość
Ja mam wszystko na raz. Cellulit, rozstępy i pewnie wkrótce żylaki
Witaj w klubie Ja też mam cellulit, rozstępy i już mam żylaki. U mnie to dziedziczne...po ojcu Jedną nogę mam do leczenia operacyjnego,drugą do zabiegu skleroterapi.

Socjopatko, jeżeli chodzi o opalanie, to generalnie nie powinno się za bardzo opalać popękanych naczynek, gdyż od ciepła się rozszerzają. Flebolog powiedział mi, że z dwojga złego lepszym rozwiązaniem jest pójść kilka razy na solarium(na krótkie seanse)
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:54   #130
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez Monika=] Pokaż wiadomość
Napiszcie cos o tej skleroterapii.. Jest to chyba najtansza metoda, ale czy skuteczna? Moze ktoras z Was byla na zabiegu?
Ja jeszcze nie byłam,ale będę.Zabieg planuję na październik/ listopad,kiedy będzie już chłodniej. Jeżeli chodzi o zakwalifikowanie do zabiegu, to oczywiście musisz skonsultować się z lekarzem. Przeprowadzi badanie usg i sprawdzi czy wystarczy skleroterapia, czy potrzebna jest operacja. Ja będę robiła zabieg w Warszawie, kosztuje on 600 zł (jest to cena wraz ze specjalną pończochą uciskową,którą trzeba nosić przez około tydzień do dwóch po zabiegu)
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 20:44   #131
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: pajączki i żylaki

Jezu dziewczyny jak my mamy przerąbane
Ja na razie nie wiem czy stosować coś jeszcze prócz kosmetyków i vitalegu
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 06:43   #132
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: pajączki i żylaki

co to jest vitaleg?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 14:17   #133
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
co to jest vitaleg?
Widziałam kiedyś w aptece, maść(albo żel-nie pamietam) i tabletki. To pewnie jakiś preparat wzmacniający ściany naczyń (jeden z wielu preparatów dostępnych na naszym rynku...)
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:37   #134
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: pajączki i żylaki

Cześć mam żylaki jest ich niewiele ale są i naczynka ...na naczynka biore rutinoscorbin może by coś jeszcze co myślicie ? I szukam też czegoś skutecznego na żylaki może mi ktoś coś polecić ? Z góry dziękuje
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 21:14   #135
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie miałam problemów z naczynkiami ani żyłami.
A jednak... Mam 25 lat, od niedawna moje naczynka na twarzy zaczęły gwałtownie się rozszeżać powodując rumień (czyli początki trądzika różowatego), a nogach widać każdą żyłke
Jem cerutin, witamine B2, Venscin (a teraz Esceven) oraz odpowiednik Detralexu (30 zł)- Diosminex (20 zł).

madzia i jakten diosminex? dziala?bo ja wlasnie dzisiaj zaczelam go brac. generalnie mnie sie wysypaly pajaczki odkad biore yasmin i teraz nie wiem co robic. odstawiac tabletki, isc na skleroterapie? jestem szczupla (wrecz chuda) uprawiam duzo sportu a to cholerstwo i tak jest
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 17:57   #136
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez sirgunia Pokaż wiadomość
madzia i jakten diosminex? dziala?bo ja wlasnie dzisiaj zaczelam go brac. generalnie mnie sie wysypaly pajaczki odkad biore yasmin i teraz nie wiem co robic. odstawiac tabletki, isc na skleroterapie? jestem szczupla (wrecz chuda) uprawiam duzo sportu a to cholerstwo i tak jest
Czy diosminex działa, można stwierdzic po 3 miesiącach jego używania i tak jest z kazdymi witaminami (rutinoscorbin, tabletki z wyciągiem z kasztanowca itp.)!
Tabletki antykoncepcyjne osłabiają żyły i naczynia krwionośne
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 19:19   #137
fajnykasiuniek
Raczkowanie
 
Avatar fajnykasiuniek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez czarująca_socjopatka Pokaż wiadomość
również mam 18 lat i dziedzicznie popękane naczynka na nogach. zwłaszcza w okolicach kostki, nad stopą. byłam przerażona, wstydziłam się pokazywać nogi...do czasu.
- opaliłam się naturalnie, na słońcu. mam bardzo opalone nogi. nie widać absolutnie niedoskonałości. ;>
* polecam zatem opalenie problemowych miejsc ciała,
* zimne prysznice,
* regularne ćwiczenia.

pozdrawiam.

ojej jak to przeczytałam to aż mi się slabo zrobiło NIE WOLNO SIĘ OPALAĆ W OGÓLE!!!!!!!!!!! ja z mojego doświadczenia powiem, że żylaki pojawiły mi sie po tabletkach anty, opalaniu i paleniu najpierw kilka naczynek popękanych i nabrzmiałe żyły wiec opalałam się więcej żeby to zatuszować! i to był błąd bo teraz jest jeszcze gorzej!!!!! i właśnie od słońca, bo tabletki i papierosy lata temu rzuciłam. opalać przestałam się dopiero w zeszłym sezonie i jak na razie nowych "nabytków" nie zauważyłam
pozdrawiam
__________________
Nic nie ma w życiu na zawsze...
fajnykasiuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 21:11   #138
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: pajączki i żylaki

Dziewczyny, własnie, kilka postów wyżej pojawiła się inf o trądziku różowatym - jesli macie pekające naczynka, to b. prawdopodobne, że możecie też mieć w przyszłości trądzik różowaty! Jesli macie naczynka tez na twarzy, nawet małe, tzn ze macie początki. Ja byłam u dermatologa, powiedziała, że mam używać kremu, kurka, zapomniałam jak się nazywa, jak znajdę receptę to napiszę, no i codziennie (szczególnie w takie upały) kremu do twarzy z filtrem 50. : / Ale potem to już strasznie wygląda ten trądzik...n ogi zawsze można zakryć, ale twarzy już nie za bardzo....
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 16:58   #139
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez sirgunia Pokaż wiadomość
madzia i jakten diosminex? dziala?bo ja wlasnie dzisiaj zaczelam go brac. generalnie mnie sie wysypaly pajaczki odkad biore yasmin i teraz nie wiem co robic. odstawiac tabletki, isc na skleroterapie? jestem szczupla (wrecz chuda) uprawiam duzo sportu a to cholerstwo i tak jest
Ja mam dokładnie to samo, odkąd zaczęłam brać Yasmin zaczęły mi pękać naczynka na udach i pojawił się obrzęk kostki...biorę codziennie Rutinoscorbin, ćwiczę i jest lepiej ale i tak pozostała mi do nich skłonność. Wcześniej poradziłam się w aptece i farmaceutka poleciła mi tabletki Troxeratio 300. Brałam je regularnie ale miałam wrażenie, że po nich mój obrzęk na kostce się zwiększał i był bardziej bolesny, czy któraś z Was stosuje ten lek?
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 22:17   #140
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: pajączki i żylaki

Ehhh naprawde niewiem jaki lek sobie kupić narazie biore tylko rutinoscorbin...
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:44   #141
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Ehhh naprawde niewiem jaki lek sobie kupić narazie biore tylko rutinoscorbin...
Skoro masz już żylaki powinnaś koniecznie zgłosić się do naczyniowca i on przepisze Ci coś odpowiedniego/zaleci jakiś zabieg. Sama mam narazie tylko problem z naczynkami ale wybiorę się do niego na pewno.
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:26   #142
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez hotmaui Pokaż wiadomość
Skoro masz już żylaki powinnaś koniecznie zgłosić się do naczyniowca i on przepisze Ci coś odpowiedniego/zaleci jakiś zabieg. Sama mam narazie tylko problem z naczynkami ale wybiorę się do niego na pewno.
Byłam u lekarza,miałam usg żyły i nic się tam złego niedzieje lekarz uważa że to bardziej problem kosmetyczny i kazał brać mi jakieś leki wzmacniające żyły ale niepodał nic konkretnego...
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:44   #143
Izia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: pajączki i żylaki

Hej dziewczyny!Ja mam ten sam problem Mam 26 lat.Od 2 lat mam pracę stojącą i ostatnio zauważyłam na obydwu nogach paskudne żyły,które robią się coraz ciemniejsze i na dodatek trochę wypukłe jeszcze dodatkowo jak stoję długo w pracy,to ból podudzia jest ogromny Już nie wiem,co mam robić.Zażywam tabletki anty- Cilest i teraz już nie jestem pewna,czy to nie od tego mi się miedzy innymi wzięło.Do Polski na urlop lecę we wrześniu i już napisałam do kliniki ArsMedica w Krakowie czy mogę się umówić na wizytę z lekarzem specjalistą i ewentualnie na zabieg laserowy (jeszcze nie wiem,jaka cena ).Tylko nie wiem,czy to będzie miało jakiś sens,jeśli przez następne kilka lat będę miała pracę stojącą i muszę zażywać tabletki....To jest po prostu jakiś koszmar,teraz wstydzę się wychodzić w krótkich spodenkach,czy spódniczce,a wszystko przez te żyły Ciężko tak się przestawić....
Izia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:06   #144
Dominika i Gracja
Przyczajenie
 
Avatar Dominika i Gracja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: pajączki i żylaki

Rany, te "pajączki i żylaki" to choroba XXI wieku. Byłam w aptece i farmaceutka poleciła mi żel do pielęgnacji nóg - "LiotoMax". Muszę przyznać, że żel przynosi ulgę obolałym nogom (np. po wielogodzinnym staniu w pracy), ale żyłki są nadal widoczne.....ech... Jak tak dalej pódzie, to trzeba będzie nosić tylko długie spodnie lub kiecę po kostki
Dominika i Gracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:43   #145
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza,miałam usg żyły i nic się tam złego niedzieje lekarz uważa że to bardziej problem kosmetyczny i kazał brać mi jakieś leki wzmacniające żyły ale niepodał nic konkretnego...
Moim zdaniem nie można tego tak lekceważyć, teraz jesteśmy młode i głównie przeszkadza nam estetyka naszych nóg ale gdy dostaniemy nie daj Boże żylaki będzie nas dotykał ból. A leki na wzmocnienie naczyń krwionośnych na pewno warto brać + ćwiczenia by poprawić krążenie

Cytat:
Napisane przez Izia2 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!Ja mam ten sam problem Mam 26 lat.Od 2 lat mam pracę stojącą i ostatnio zauważyłam na obydwu nogach paskudne żyły,które robią się coraz ciemniejsze i na dodatek trochę wypukłe jeszcze dodatkowo jak stoję długo w pracy,to ból podudzia jest ogromny Już nie wiem,co mam robić.Zażywam tabletki anty- Cilest i teraz już nie jestem pewna,czy to nie od tego mi się miedzy innymi wzięło.Do Polski na urlop lecę we wrześniu i już napisałam do kliniki ArsMedica w Krakowie czy mogę się umówić na wizytę z lekarzem specjalistą i ewentualnie na zabieg laserowy (jeszcze nie wiem,jaka cena ).Tylko nie wiem,czy to będzie miało jakiś sens,jeśli przez następne kilka lat będę miała pracę stojącą i muszę zażywać tabletki....To jest po prostu jakiś koszmar,teraz wstydzę się wychodzić w krótkich spodenkach,czy spódniczce,a wszystko przez te żyły Ciężko tak się przestawić....
Izia bardzo dobrze zrobiłaś umawiając się do ArsMedica Zwłaszcze, że masz taką pracę musisz wiedzieć jak sobie pomóc i jak o nie dbać. Zwłaszcza, że Cie bolą.

Zastanawiam się czy zmiana tabletek pomogłaby tu coś? O to chyba musisz zapytać ginekologa. Moje kłopoty zaczęły się odkąd brałam Yasmin, zmieniłam je i poproawiło mi się, może u Ciebie też by coś to zmieniło?

Cytat:
Napisane przez Dominika i Gracja Pokaż wiadomość
Rany, te "pajączki i żylaki" to choroba XXI wieku. Byłam w aptece i farmaceutka poleciła mi żel do pielęgnacji nóg - "LiotoMax". Muszę przyznać, że żel przynosi ulgę obolałym nogom (np. po wielogodzinnym staniu w pracy), ale żyłki są nadal widoczne.....ech... Jak tak dalej pódzie, to trzeba będzie nosić tylko długie spodnie lub kiecę po kostki
Oby nie, ja wciąż wierzę, że da się z tym wygrać
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 01:04   #146
martenka86r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: pajączki i żylaki

Niestety mnie też dotyczy problem żylaków. Na lewym udzie mam bardzo duuuużo pajączków a na prawym normalnie żyły mi wystają widzę prawie wszystkie ale nie są wypukłe a jak długo stoję to odczuwam ból. Od dwóch dni trzy razy dziennie smaruję sobie miejscowo nogi żelem Aescin i czekam na efekty mam nadzieję że coś pomoże bo dosyć mam tych żylaków i naczynek. Męczę się z nimi już od5 lat i nic. Dziewczyny życzę powodzenia w walce z żylakami
martenka86r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 08:54   #147
naszechoroby
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: pajączki i żylaki

chcesz znaleźć osoby o tych samych chorobach i dolegliwościach również żylaki www.naszechoroby.pl - tam masz wyszukiwarkę osób o tych samych chorobach, możesz napisać bezpośrednio do osoby i podpytać Okazało się, że czasami (niestety) choroby potrafią łączyć ludzi, nie tylko szkolne doświadczenia. Dla kogo rak płuc, rak sutka, szyjki macicy, żołądka czy torbiel ale też astma, zawał serca stanowi życiowy problem któremu warto stawić czoło.
naszechoroby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:28   #148
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
a jak ogolnie sie odzywiasz? moze nie dbalas o prawidlowa diete? co z Vit C? jakie obuwie? solarium, opalanie? kawa? papierosy? tabletki anty? wiele czynnikow wplywa na pajaczki, nie mysl, ze jesli wyeliminujesz tylko jeden, to bedzie po problemie. Jak napisalam-jesli masz sklonnosci to i tak Ci nic nie pomoze, wystarczy na krotko sie zaniedbac i juz pajaczki wyskakuja. Dzieki odpowiedniej pielegnacji i srodkom zapobiegawczym, mozesz najwyzej zminimalizowac ilosc pajaczkow. I jesli wczesniej nie dbalas o nogi, to tez wychodzi to po jakims czasie, ja np. wczesnie zaczelam nosic buty na obcasie, a od 4 lat tylko plaskie. Zreszta ja tak bardzo nie mam na co narzekac, maja gorzej ;]
- przyznaję ze nigdy nie łykałam witaminy C

- obuwię noszę płaskie, mam jedne buty na obcasie ale zakładam je mniej wiecej raz na miesiac

- na solarium byłam 7 razy w życiu przed studniówką, nigdy wcześniej nie opalałam się ani w solarium ani na słońcu

- kawy nie piję

- papierosów nie palę i nie paliłam nigdy

- biorę tabletki anty od 1,5 roku

- od 2 tygodni łykam dwa razy dziennie Vitaleg

- pracuję od 8 do 12 godzin dziennie w pozycji stojacej, mam 20 minut przerwy w czasie której wolno mi usiąść

- nigdy nie dbałam o nogi...mam 19 lat i nie w głowie mi to było dotąd
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:37   #149
karolinaciosaniec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: pajączki i żylaki

Witam!
Szukam dobrego flebologa w Białymstoku .Może słyszałyście jakieś opinie?
Pozdrawiam
karolinaciosaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:25   #150
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: pajączki i żylaki

Kawa też szkodzi?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-25 17:51:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.