Bliźnięta wzięły ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 11:14   #1
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412

Bliźnięta wzięły ślub


Przeczytałam właśnie artykuł na onecie, w którym mowa jest o tworzeniu związków/zawieraniu małżeństw z rodzeństwem na przykładzie pary z Wielkiej Brytanii. Rozdzielono ich przy urodzeniu, dorastali osobno, potem się poznali, zakochali w sobie i wzięli ślub. Po pewnym czasie dowiedzieli się, że są rodzeństwem (bliźniętami), a ich ślub unieważniono.

Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat. Co byście zrobiły/zrobili na miejscu tej pary? Sama uważam, że byłaby to dla mnie trudna i dziwna sytuacja, gdybym się w takowej znalazła... Zrezygnowałybyście z miłości, bo w końcu to Wasz brat/Wasza siostra? Ślubu i tak już wziąć nie możecie, dzieci też nie powinniście mieć (wiadomo - komplikacje, w końcu macie po części to same DNA)... Czy może mimo wszystko trwałybyście/trwalibyście w tym związku?

PS Link do tego artykułu, gdyby ktoś chciał przeczytać http://zdrowie.onet.pl/1464492,2040,...tyl_zycia.html
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 11:37   #2
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Myślę że chciałabym być z moim mężem, przecież tak właściwie on nie byłby moim bratem Jak dla mnie więzy krwi nie są tak istotne. Jedynie bałabym się w sprawie potomstwa, ale to można by chyba jakoś rozwiązać... Tyle dzieci czeka na adopcje
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 11:51   #3
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Trudna sytuacja, ale ślub wg mnie nie powinien być unieważniony. Między tymi ludźmi zacieśniła się więź zakochanych, a nie relacja między rodzeństwem.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:33   #4
$Luna$
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z ciemnego pokoju
Wiadomości: 8 594
GG do $Luna$
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Ja też chyba mimo wszystko trwałabym w takim związku
Przecież to nie ich wina że nie wiedzieli że są rodzeństwem. Chociaż z drugiej strony to troche dziwne że nie byli podobni do siebie ?
__________________
Be My Mirror, My Sword and Shield
$Luna$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:40   #5
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

a dla mnie byłoby to zbyt trudne- mając świadomość, że mamy tych samych rodziców, że jesteśmy blisko spokrewnieni, że nasze dzieci urodzą się prawdopodobnie chore... myśle, że moje uczucia chcąc nie chcąc uległyby zmianie z partnerskich na braterskie... chociaż moge tylko spekulować.

Swoją drogą dowód na to jak podobieństwa się przyciągają... tzn. prawdopodobnie skoro są bliźnietami to są bardzo podobni także pod względem charakteru, upodobań itp. to kolejny minus dla takiego związku moim zdaniem- uświadomiłabym sobie, że to nie miłość nas połączyła tylko podobne upodobania,cechy czyli najzwyczajniej podobne geny.... tak wiec miłość na takiej podstawie jest w pewnym stopniu "sztuczna".
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 14:16   #6
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Szok. Nie wyobrazam sobie czegos takiego.
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 14:34   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Pierwsza reakcje :bleee

Kolejna ,chora sytuacja i dziwie sie ze nie wiedzieli o tym wczesniej,takie zwiazki sa niebezpieczne ze wzgledu na chorby jakie moga miec ich dzieci,pytanie :a gdyby nie chcieli miec dzieci ?gdyby chcieli adoptowac ?

choroa sytuacja ale ja ma brata ,nie blizniaka i wychowywalismy sie razem wiec odpowedz co bym zrobi na ich miejscu jest bez sensu bo nigdy nie bede na ich miejscu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 15:02   #8
sava_na
Raczkowanie
 
Avatar sava_na
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 113
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Strasznie trudna sytuacja. Chyba byłabym nadal z takim człowiekiem, owszem byłoby to trudne. A co do unieważnienia zwiążku... chyba zbyt pochopnie została podjęta ta decyzja.
__________________




Dzielnie zapuszczam włoski...
sava_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:04   #9
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Prawo jest nieubłagane w kwestii pokrewienstwa i zawierania związków.

Ale czasem dwoje ludzi niespokrewnionych łączy więź bratersko-siostrzana i jest ona nie do przełamania.

Zapewne nikt nie chciałby być w takiej sytuacji.

Wychowywali się osobno, mieli swoje rodziny, wypracowali więzi ich łączące. Trudna sprawa. W ich oczach nie są dla siebie rodzeństwem tylko mężem i żoną...

W tym przypadku powini poddac się zabiegowi antykoncepcyjnemu i ewentualnie adoptować dziecko.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:19   #10
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Mnie zszokowała jeszcze jedna sprawa....cytat z ww. artykulu "Zwracają uwagę na szacunki, według których w przypadku 10-30 procent zwyczajnych urodzeń mąż lub stały partner matki nie jest prawdziwym ojcem dziecka."

ciekawe, ile % "ojcow" o tym wie
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:28   #11
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość

Swoją drogą dowód na to jak podobieństwa się przyciągają... tzn. prawdopodobnie skoro są bliźnietami to są bardzo podobni także pod względem charakteru, upodobań itp. to kolejny minus dla takiego związku moim zdaniem- uświadomiłabym sobie, że to nie miłość nas połączyła tylko podobne upodobania,cechy czyli najzwyczajniej podobne geny.... tak wiec miłość na takiej podstawie jest w pewnym stopniu "sztuczna".
Według mnie w związku z osobą nie spokrewnioną też szuka się pewnych podobieństw,upodobań i określonych cech i nie można wszystkiego zrzucić na geny...Pomysl-jeśli to nieszczęsne małżeństwo nie dowiedziałoby się,że są rodzeństwem,nie powiedziałabyś,że ich miłość jest sztuczna...Podobno szukamy(w przyjaźni,w miłości)osób w jakiś sposób do nas podobnych ...a w tym przypadku było to podobieństwo zbyt mocne...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:31   #12
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

dziwna sytuacja. nie chcialabym sie dowiedziec ze calowalam sie z bratem, ze jestesmy z tej samej matki. dla mnie dziwna jest sytuacja jak na na wspolnej, gdzie calkowicie obce sobie osoby są parą i ich dzieci tez.
gdybym sie dowiedziala, ze moj mąż to moj brat to robilabym wszystko, zeby przestac go kochac. no dla mnie to obrzydliwe troszke
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:10   #13
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez $Luna$ Pokaż wiadomość
Chociaż z drugiej strony to troche dziwne że nie byli podobni do siebie ?
Nie zawsze rodzeństwo jest do siebie podobne Poza tym niespokrewnieni ludzie też mogą być do siebie w mniejszym lub większym stopniu podobni i wątpię, żeby się zastanawiali, czy nie są rodzeństwem.

Cytat:
Napisane przez ufcio Pokaż wiadomość
dziwna sytuacja. nie chcialabym sie dowiedziec ze calowalam sie z bratem, ze jestesmy z tej samej matki.
(...)
no dla mnie to obrzydliwe troszke
Zgadzam się. Dowiedzenie się, że całowałam się, a tym bardziej kochałam z własnym bratem byłoby obrzydliwe, i to nie "troszkę"...
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:56   #14
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Według mnie w związku z osobą nie spokrewnioną też szuka się pewnych podobieństw,upodobań i określonych cech i nie można wszystkiego zrzucić na geny...Pomysl-jeśli to nieszczęsne małżeństwo nie dowiedziałoby się,że są rodzeństwem,nie powiedziałabyś,że ich miłość jest sztuczna...Podobno szukamy(w przyjaźni,w miłości)osób w jakiś sposób do nas podobnych ...a w tym przypadku było to podobieństwo zbyt mocne...
nie zawsze tak jest..często wybieramy sobie partnerów wrecz odmiennych by zapewnić najlepszą mieszankę genów... był taki eksperyment kobiety wąchały męskie koszulki, na podstawie zapachu wybierały najatrakcyjniekszego, okazało się,że każda wybrała takiego, którego geny najbardziej różniły się od jej genów. Po prostu organizm jest tak zaprogramowany, że unika genetycznych podobieńst by właśnie uniknąć chorób i kazirodztwa, które to powoduje.
Miłość miłością ale geny i zwykła "chemia" mają duży udział w tym kogo wybieramy a kogo nie.

Dziwie się, że oni ogólnie byli dla siebie atrakcyjni...nie powinno być chemii miedzy nimi... przynajmniej z punktu widzenia nauki.

Dla mnie taki związek nie miałby przyszłości... po pierwsze zmiana uczuć.. pewnie przeżyłabym szok i oddaliła isę od "partnera" po drugie presja społeczna- mimo wszystko to bardzo ważne... nie sądze żeby ludzie spokojnie sobie patrzyli jak żyjesz w związku z bratem.. a dowiedzieć by się na pewno dowiedzieli, no i dzieci: ja chce mieć a taki związek to wyklucza.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:57   #15
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
nie zawsze tak jest..często wybieramy sobie partnerów wrecz odmiennych by zapewnić najlepszą mieszankę genów... był taki eksperyment kobiety wąchały męskie koszulki, na podstawie zapachu wybierały najatrakcyjniekszego, okazało się,że każda wybrała takiego, którego geny najbardziej różniły się od jej genów. Po prostu organizm jest tak zaprogramowany, że unika genetycznych podobieńst by właśnie uniknąć chorób i kazirodztwa, które to powoduje.
Miłość miłością ale geny i zwykła "chemia" mają duży udział w tym kogo wybieramy a kogo nie.

Dziwie się, że oni ogólnie byli dla siebie atrakcyjni...nie powinno być chemii miedzy nimi... przynajmniej z punktu widzenia nauki.

Dla mnie taki związek nie miałby przyszłości... po pierwsze zmiana uczuć.. pewnie przeżyłabym szok i oddaliła isę od "partnera" po drugie presja społeczna- mimo wszystko to bardzo ważne... nie sądze żeby ludzie spokojnie sobie patrzyli jak żyjesz w związku z bratem.. a dowiedzieć by się na pewno dowiedzieli, no i dzieci: ja chce mieć a taki związek to wyklucza.
Chii ciekawie piszesz z podkreślonym się jak najbardziej zgadzam
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:59   #16
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
po drugie presja społeczna- mimo wszystko to bardzo ważne... nie sądze żeby ludzie spokojnie sobie patrzyli jak żyjesz w związku z bratem.. a dowiedzieć by się na pewno dowiedzieli
To fakt.

Cytat:
no i dzieci: ja chce mieć a taki związek to wyklucza.
Istnieje jeszcze coś takiego, jak adopcja
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 22:04   #17
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość

Istnieje jeszcze coś takiego, jak adopcja
Adopcja to nie to samo... chciałabym jednak mieć możliwość urodzenia dziecka mojego partnera i wiele par woli mieć swoje dziecko, to oczywiste przecież.
A nawet jeśli adopcja to trzeba myśleć o dziecku.. jakby się czuło jakby wszyscy dookoła mu dokuczali"twoja mamusia i twój tatuś to rodzeństwo"....

być może zdeterminowane osoby z silnym charakterem potrafiły by być w takim związku...ale jakim kosztem... dla mnie to zbyt wiele przeszkód, na pewno nie czułabym się z tym dobrze,nie byłabym szczęśliwa... a jak nie ma szczęścia w związku to jest on bez sensu..
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 22:10   #18
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Adopcja to nie to samo... chciałabym jednak mieć możliwość urodzenia dziecka mojego partnera i wiele par woli mieć swoje dziecko, to oczywiste przecież.
A nawet jeśli adopcja to trzeba myśleć o dziecku.. jakby się czuło jakby wszyscy dookoła mu dokuczali"twoja mamusia i twój tatuś to rodzeństwo"....

być może zdeterminowane osoby z silnym charakterem potrafiły by być w takim związku...ale jakim kosztem... dla mnie to zbyt wiele przeszkód, na pewno nie czułabym się z tym dobrze,nie byłabym szczęśliwa... a jak nie ma szczęścia w związku to jest on bez sensu..
Ja sądzę, że nie dałabym rady...
A co do posiadania dzieci - ja też oczywiście chciałabym sama urodzić dziecko Wspomniałam o adopcji po prostu jako o innej "opcji" posiadania dziecka
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 14:01   #19
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Jeśli te osoby poczuły coś do siebie,to dowód,żę geny i nauka nie zawsze mają racjęa zbyt duża różnica w poglądach poartnerów też nie jest czymś dobrym-ale to zależy od konkretnch osób i konkretnych zwiazków...Ogólnie współczuję tym bliźniętom,a pomysł rozdzielania ich i oddawania "pojedyńczo"do adopcji jest chory...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 05:54   #20
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Bliźnięta wzięły ślub

Nie pierwszy raz czytam o takiej sytuacji i myśl zawsze taka sama: co to za koszmar dla nich
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.