Specyficzna wada zgryzu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 18:53   #1
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434

Specyficzna wada zgryzu


Witam. Mam pytanko-jak mozna wyleczyc taka wade zgryzu, ze przy zacisnieciu szczek stykaja sie ze soba tylko tylne zeby-szostka i siodemka? Nie wiem czy potrafie to dobrze wytlumaczyc. Gorna szczeka, im blizej srodka tym bardziej, idzie jakby po luku, podnosi sie coraz bardziej, tak ze przy "szczeknieciu"zebami stykaja sie ze soba tylne, a gorne i dolne jedynki sa oddalone od siebie o ok 5mm "wadliwa"jest gorna szczeka- jakby w srodkowej czesci dziaslo nad zebami bylo za krotkie, przez co "nie dorasta" do dolnych zebow[img]file:///C:/Program%20Files/Gadu-Gadu/emots/1/usmiech.gif[/img] Nie wiem czy potrafie to wytlumaczyc[img]file:///C:/Program%20Files/Gadu-Gadu/emots/1/jezyk.gif[/img] Ale mozna to jakos skorygowac? Na moj gust to jakies leczenie hormonem wzrostu gornej szczeki? czy chirurgicznie? bo aparat to chyba nie wchodzi w gre... Na codzien tego nie widac ale bardzo przeszkadza np w jedzeniu- ale coz, brat (22lata)sie uparl ze nic sie na to nie da poradzic i nie chce isc do lekarza. A ja bardziej wierze w medycyne[img]file:///C:/Program%20Files/Gadu-Gadu/emots/1/usmiech.gif[/img] Prosze o odpowiedz, dzieki i pozdrawiam. PS-przepraszam za brak polskiej czcionki, nie mam na to wplywu.
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 20:07   #2
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: Specyficzna wada zgryzu

Taka wada to tzw. zgryz otwarty, jak najbardziej da się leczyć, jeśli aparatem to podejrzewam, że tylko stałym. Proponuję wizytę u dobrego ortodonty. Z tego co opisujesz, to jest to zgryz otwarty całkowity, często przyczyną jest krzywica, także niektóre zaburzenia hormonalne i genetyczne. Namów brata, to jest dość poważna wada, z pewnością utrudniająca jedzenie, ale często też mowę. No a poza tym jest nieestetyczna. Pozdrawiam!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 20:59   #3
agatus84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Specyficzna wada zgryzu

dzieki serdeczne za odpowiedz. wlasnie przekazalam ja bratu- teraz uparl sie ze korekcja wady zgryzu aparatem (nawet na stale) dziala tylko u dzieci. to pewnie tez nie prawda Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.
agatus84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 13:21   #4
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Specyficzna wada zgryzu

Mam takie pytanie moze ktos wie.. Jak sie nazywa taka wada zgryzu ze trójki nachodza na dwojki po obu stronach, czy jedynie mozna to zlikwidowac aparatem stalym, wiem ze do ktoregos roku zycia u dziecka (chyba do 12)mozna wyrwac czwórki zeby trójki weszly na swoje miejsce no ale strasi to chyba apratem stałym jedynie ...
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:04   #5
annajantar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
Dot.: Specyficzna wada zgryzu

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka
Mam takie pytanie moze ktos wie.. Jak sie nazywa taka wada zgryzu ze trójki nachodza na dwojki po obu stronach, czy jedynie mozna to zlikwidowac aparatem stalym, wiem ze do ktoregos roku zycia u dziecka (chyba do 12)mozna wyrwac czwórki zeby trójki weszly na swoje miejsce no ale strasi to chyba apratem stałym jedynie ...
bez aparaciku to zęby nigdzie same nie wejdą.
pełno ortodontów wokoło, wybierz sie na konsultację.
annajantar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:59   #6
kotuch1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Specyficzna wada zgryzu

Pomóżcie mi proszę muszę przygotować notatkę o zgryzie otwartym całkowitym bocznym i całkowitym, plis mam czas do środy i błagam, żeby była zrozumiala dla pezeciętnego zjadacza chleba, bo te dwa zdania, które znalazłam na internecie są napisane branżowym językiem, którego niestety nie rozumiem
kotuch1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.