OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:( - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-21, 08:27   #151
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Dziewczyny pozwoliłam sobie zebrać wszystkie Wasze pomysły w jedną klauzulę, którą mam zamiar dołączać do każdego zamówienia jakie będę składać przez interrnet, po to by uczulić sprzedawców na właściwe zabezpieczenie przesyłek

Co zrobić, aby ograniczyć do minimum ryzyko kradzieży naszej przesyłki, czyli znane i wypróbowane sposoby zabezpieczeń:

1) Kopertę bardzo dokładnie obkleić dobrej jakości kolorową taśmą w miejscu zaklejenia klejem i dodatkowo podpisać się lub zakrzyżykować na granicy między taśmą a kopertą/papierem. Można dodać napis "adresat jest powiadomiony o zawartości/sposobie zapakowania paczki/listu". Na rynku obecnie dostępne są również specjalne taśmy bezpieczeństwa np.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=722152 41
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=727381 12

lub

2) Kopertę ostemplować z przodu, gdzie powinien być adres nadawcy, oraz 2-3 razy na zaklejeniu koperty z tyłu, potem to ostemplowane zakleić jeszcze taśmą przezroczystą w taki sposób, żeby końce taśmy zachodziły na pierwszą stronę i nachodziły na adres odbiorcy.

3) Przesyłkę, jeśli ma być wysyłana listem to tylko poleconym i najbezpieczniej z priorytetem (podobnie sprawa ma się z paczką również priorytet), ponieważ te okradają rzadziej i bardzo ważna rzecz, pod żadnym pozorem nie wysyłać listu czy paczki przed dniami wolnymi od pracy (weckend, święta) ponieważ wtedy ryzyko penetracji zawartości naszej przesyłki przez pracowników Poczty Polskiej wzrasta.

4) Cenniejsze przedmioty wysyłać wyłącznie albo listem albo paczką o określonej wartości. Koszty ubezpieczenia takiej przesyłki nie są wysokie, a ryzyko zaginięcia, czy kradzieży zawartości ograniczone do minimum.

Przykładowy koszt ubezpieczenia przesyłek krajowych:

List wartościowy priorytetowy o określonej wartości np. 100 PLN

do 50g – 6.20 PLN
od 50 do 100g – 6.40 PLN
od 100 do 350g – 6.60 PLN
od 350 do 500g – 7 PLN
od 500 g do 1 kg – 8 PLN
od 1 kg do 2 kg – 9.50 PLN

Paczka pocztowa z priorytetem i podaną wartością np. na 100 PLN

Do 1 kg – 8 PLN
Do 2 kg 9.50 PLN



UWAGA: do kazdej z w/w przesylek nalezy doliczyc 2.50 PLN - to sa ukryte koszty pocztowych zabezpieczen przesylki, czyli tzw. stickerow!


Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2005-11-21 o 14:06
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 09:37   #152
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
To mnie zmartwilas
Czy skladalas reklamacje?
Składałam reklamacje, czekałam ileś czasu na rozpatrzenie, później odesłano mnie gdzie indziej i później tak jeszcze raz. A następnie stwierdzono, że reklamacje ma złożyć nadawca na swojej poczcie. Nadawca złożył, też kilka razy. Bez skutku.
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:29   #153
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
A ja jak wysylalam do TZ paczke to zrobilam tak:
Zawinelam w zwykly papier na paczki a potem w jakis smieszny papier na prezenty (z serduszkami i kotami) to wszystko kompletnie (góra i spód oraz boki) okleilam tasma brazowa, przy czym rostawilam szpary, aby bylo widac papier kolorowy.
Zrobilam zdjecie i przeslalam fotke. TZ sobie ja zapamietal czy wydrukal i czekal na paczke. Widzial ze ani papier z kotami ani tasma nie byla naruszona, wiec przyjal.
Tinkier, mam pytanie..czy nikt Ci nie robil problemów, że nie ma gdzie pieczatki przybic, albo, ze kolor opakowania nie jest jednolity? Ja własnie dzis przygotowałam 2 paczki do wysyłki, w kartonie, zaklejone, ale na zewnatrz zapakowałam papierem z napisami Ryłko ( taki z butów, tylko to w miare duze miałam dokleiłam kartki z danymi adresata i moimi, obkleilam porzadnie tasma i teraz sie zastanawiam, czy mi to przyjma Co sadzicie?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:38   #154
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Tinkier, mam pytanie..czy nikt Ci nie robil problemów, że nie ma gdzie pieczatki przybic, albo, ze kolor opakowania nie jest jednolity? Ja własnie dzis przygotowałam 2 paczki do wysyłki, w kartonie, zaklejone, ale na zewnatrz zapakowałam papierem z napisami Ryłko ( taki z butów, tylko to w miare duze miałam dokleiłam kartki z danymi adresata i moimi, obkleilam porzadnie tasma i teraz sie zastanawiam, czy mi to przyjma Co sadzicie?
Marilyn, wszystko zależy od pań na poczcie, jedne przyjma inne będą robiły problemy,

widzisz, Tinker wysłała bez problemu, ja natomiast, pamiętam, jakiś czas temu musiałam paczkę pakowac ponownie, bo paniom za okienkiem nie pasował papier :| NO COMMENT
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:54   #155
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
Marilyn, wszystko zależy od pań na poczcie, jedne przyjma inne będą robiły problemy,

widzisz, Tinker wysłała bez problemu, ja natomiast, pamiętam, jakiś czas temu musiałam paczkę pakowac ponownie, bo paniom za okienkiem nie pasował papier :| NO COMMENT
Cholerka...głupek jestem, najpierw opakowałam a potem mnie olśniło..ehh..najwyzej kupie koperty...
Dzięki za odpowiedz
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:01   #156
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Cholerka...głupek jestem, najpierw opakowałam a potem mnie olśniło..ehh..najwyzej kupie koperty...
Dzięki za odpowiedz
hehe, na początek robisz, później zadajesz pytanie

ale może akurat trafisz na jakąś miłą panią za okienkiem? spróbuj, najwyżej, jak napisałaś, kupisz koperty/nowy papier
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:16   #157
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Często paczki pakuję w kolorowy papier lub w reklamówki i nigdy nie odmówiono mi wysłania takich przesyłek.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 22:25   #158
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Wszystko bylo ok, bo na poczcie musialam wypelnic druk a pani zapakowala go w folie(taka koperta przezroczysta), która na ta obklejona paczke przylepila. Znaczku z tego co pamietam nie bylo. Na tej kartce w folii wszystko pisalo.
Tylko ze ja ja wysylalam do USA, wiec dlatego byla taka kartka do wypenienia i do przylepienia.
Jak bym wysylala do Polski, to bym prawdopodobnie tak samo obkleila, tylko na góre bym jeszcze nakleila prostokat o wielkoci paczki o jednolitym brazowym kolorze, i na niego bym napisala adres i dala znaczki. Ale odbiorca by przynajmniej wiedzial jak maja boki i dól wygladac.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:35   #159
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
hehe, na początek robisz, później zadajesz pytanie

ale może akurat trafisz na jakąś miłą panią za okienkiem? spróbuj, najwyżej, jak napisałaś, kupisz koperty/nowy papier
Dobrze, ze to ciąża nie grozi Chociaż..chyba muszę się skonsultować

Przejrzałam regulamin PP i nie jest nic napisane, ze nie można dawać innych niz szare czy białe, tylko ze ich firmowe sa wskazane..Jedyne do czego ewentualnie moga mi się przyczepic, to że reklamuje firme Ryłko
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:42   #160
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Dobrze, ze to ciąża nie grozi Chociaż..chyba muszę się skonsultować

Przejrzałam regulamin PP i nie jest nic napisane, ze nie można dawać innych niz szare czy białe, tylko ze ich firmowe sa wskazane..Jedyne do czego ewentualnie moga mi się przyczepic, to że reklamuje firme Ryłko

hmm,w sumie niektóre firmy wysyłają paczki w "firmowych papierkach" więc nie powinno być kłopotów

konsultuj konsultuj, tylko później nie krzycz o to, że odbiegamy od tematu
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:44   #161
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Ja postanowilam teraz wszytko wysylac w kolorowych plastikowych kopertach i uzywac tej tasmy o ktorej juz ktos wspomnial(stop if seal is broken).
Damy nauczke tym zlodziejaszkom!
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-19, 13:20   #162
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cos mi sie wydaje,dziewczyny,ze moje przesylki do Polski tez skubneli Wyslalam w zeszly poniedzialek dwie koperty babelkowe,w jednej byly spioszki dla nowonarodzonej coreczki mojej przyjaciolki,a w drugiej t-shirt dla kolezanki i zadna do tej pory nie doszla.Jeszcze sie ludze,ze moze przez swieta takie opoznienie,ale cos zle to widze-przesylki byly nie ubezpieczone,bo mi sie nie oplacalo i teraz mam...Szkoda gadac
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 04:44   #163
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Przyszla pora i na mnie-chyba zostalam okradziona-kilka przesylek z wymiany na Targowisku nigdy nie doszlo do adresatek a wyslalam je miesiac temu-mysle ze chyba przedobrzylam z zabezpieczaniem koperty-ehhh juz sama niewiem -w kazdym razie jestem do tylu z kasa i stracilam ochote do wymian.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:36   #164
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

dziewczyny, bardzo Wam współczuję i apeluję o zgłaszanie wszystkiego poczcie! może nie odzyska się wszystkiego, ale przynajmniej będą mieli świadomość, że to nie jest jednorazowa kradzież, tylko TO JEST NA PORZĄDKU DZIENNYM.

Mi się jeszcze nic takiego nie przytrafiło, choć nie twoerdzę, że się nei zdarzy, bo sporo wysyłam i odbieram. Moje atualne zabezpiecznie polega na tym, że każdą wysyłaną paczkę mocno obklejam taśmą i rysuję kwiatki oraz kilka razy podpisuję się. Ciężko byłoby to podrobić... choć kto wie...
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:59   #165
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Przyszla pora i na mnie-chyba zostalam okradziona-kilka przesylek z wymiany na Targowisku nigdy nie doszlo do adresatek a wyslalam je miesiac temu-mysle ze chyba przedobrzylam z zabezpieczaniem koperty-ehhh juz sama niewiem -w kazdym razie jestem do tylu z kasa i stracilam ochote do wymian.
Przykro mi to slyszec Elfiku Niestety wyglada na to, ze czlowiek staje sie juz doslownie bezrady w walce ze zlodziejstwem jakie sie szerzy wsord pracownikow poczty

Przed samymi swietami dostalam odpowiedz od Poczty Polskiej na reklamacje jaka zlozylam w zwiazku z kradzierza kosmetykow z 6 dostarczonych do mnie przesylek, o czym napisalam w pierwszym poscie watku.

Odpowiedz brzmi tak w skrocie:
Przeprowadzone postepowanie wyjasniajace nie potwierdzilo przedstawionych przez Pania zarzutow - nie wykazano nieprawidlowosci podczas opracowywania i doreczania omawianych przesylek.
Ich stan zewnetrzny nie budzil zastrzezen zarowno pracownikow zajmujacych sie podzialem korespondencji jak tez listonosza, ktory przesylki doreczyl do pani rak. Nie bylo zadnych oznak swiadczacych o niedozwolonych manipulacjach. Z posiadanych dokumentow zrodlowych oraz wyjasnien pracownikow wynika, ze zawartosc znajdujaca sie w przedmiotowych przesylkach nie byla znana pracownikom odpowiedzialnym za ich opracowanie i doreczenie. Nie wzbudzaly rowniez zadnych zastrzezen pod wzgledem wygladu zewnetrznego. Biorac pod uwage powyzsze ustalenia Poczta Polska nie ma podstaw do uznania zgloszonych przez Pania roszczen ....

Bez komentarza!

Dalej:
Powiadamiajac o powyzszym wyjasniamy dodatkowo, iz bezpieczenstwo wszystkich przesylek jest przedmiotem stalej troski sluzb pocztowych, a kazdy z pracownikow Poczty polskiej na kazdym etapie przebiegu przesylek doklada staran by niedopuscic do nieuprawnionego dostepu do nich. Podejmowane sa rowniez wszelkie dostepne srodki dla przeciwdzialania jakimkolwiek nieuczciwym manipulacjom, a w sytuacji, gdy dochodzi do uszkodzenia czy zaginiecia przesylki, podejmowane sa wnikliwe dzialania wyjasniajace ...

Bez komentarza!


Na koniec najlepsze:

Wyrazamy nadzieje, ze zawarte w niniejszym pismie wyjasnienia uzna Pan za wyczerpujace a jakosc swiadczonych przez poczte polska nie bedzie budzic w przyszlosci zadnych watpliwosci.

Otoz nie uznaje za wystarczajace poniewaz zostalam okradziona, a sprawcy nie zostali ukarani!
Najprawdopodobniej kradna dalej.

Od momentu zalozenia tego watku zginely dwie przesylki tym razem wyslane przeze mnie do wizazanek, jestem w trakcie oczekiwania na rozpatrzenie kolejnych dwoch reklamacji. Pierwsza reklamacja zlozona 2 miesiace temu, druga przedwczoraj!

Mam zamiar teraz zebrac wszystkie sprawy lacznie i wyslac oficjalna skarge do Dyrekcji Poczty Polskiej.

Na usta cisnie sie niestety WALKA Z WIATRAKAMI!



Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:10   #166
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa
dziewczyny, bardzo Wam współczuję i apeluję o zgłaszanie wszystkiego poczcie! może nie odzyska się wszystkiego, ale przynajmniej będą mieli świadomość, że to nie jest jednorazowa kradzież, tylko TO JEST NA PORZĄDKU DZIENNYM.

Mi się jeszcze nic takiego nie przytrafiło, choć nie twoerdzę, że się nei zdarzy, bo sporo wysyłam i odbieram. Moje atualne zabezpiecznie polega na tym, że każdą wysyłaną paczkę mocno obklejam taśmą i rysuję kwiatki oraz kilka razy podpisuję się. Ciężko byłoby to podrobić... choć kto wie...
Ja swoje wszystkie przesylki dokladnie oklejam specjalna tasma ze znakiem "UWAGA! w przypadku uszkodzenia tasmy sprawdz zawartosc przesylki w obecnosci kuriera", ponadto wysylam tylko polecone priorytety i nigdy pod koniec tygodnia, aby nie zostawaly przez weckend na poczcie, a jesli wartosc przekracza 100PLN ubezpeczam! Od momentu tej masowej kradziezy zawartosci kosmetykow z moich przesylek nic ze srodka nie zginelo, ale za to zginely tak jak napisalam post wyzej dwie cale przeslki, a wiec jak sie nie da wyjac, bo bedzie widac zawsze mozna skubnac calosc i wtedy nie widac!
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:14   #167
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Basieńko, bardzo mi przykro z powodu Twoich przesyłek! mam szczerą nadzieję, że sprawcy dostaną po tyłku, jeśli nie teraz, to za jakiś czas!

sćiskam Cię mocno




PS. no to teraz się wystraszyłam... chyba zacznę zabezpieczać podobnie do Ciebie
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:16   #168
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa
Basieńko, bardzo mi przykro z powodu Twoich przesyłek! mam szczerą nadzieję, że sprawcy dostaną po tyłku, jeśli nie teraz, to za jakiś czas!

sćiskam Cię mocno




PS. no to teraz się wystraszyłam... chyba zacznę zabezpieczać podobnie do Ciebie
Dzieki mary

PS. Poki co Zlodzieje podniesli oplaty od Nowego Roku za przesylki Pocztowe!
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:20   #169
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
PS. Poki co Zlodzieje podniesli oplaty od Nowego Roku za przesylki Pocztowe!
nóż się w kieszeni otwiera...

co się dzieje...

jak narazie jestem na maxa rozczarowana cenami gazu [do auta i tego domowego], pieprzoną [sorry] PKP oraz Urzędem Miasta, który nie robi nic od kilku lat z ulicą w strasznym stanie....


jestem rozgoryczona.


__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 09:24   #170
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Szokujące jest to co tu piszecie. Ciekawe jak długo jeszcze będziemy spotykać się ze zwykłym złodziejstwem w "cywilizowanym kraju".

Moim zdaniem najważniejsze jest by na wszystkie takie sytuacje była reakcja, jeśli jej nie będzie to sytuacja na pewno będzie trwała w nieskończoność.

Basiu39 Od każdej decyzji przysługuje odwołanie, nie poddawaj się, im właśnie o to chodzi, o zbycie człowieka takim idiotycznym postanowieniem

Smutne jest to, że zwykle chęć reklamacji, dochodzenia swoich praw, czy zwykłe zwrócenie uwagi na nieprawidłowości spotyka się z ogólnym zadziwieniem społeczeństwa "Po co się kłócić!", "Mi by się nie chciało!", "Szkoda nerwów!" i tak niestety jest z wieloma aspektami życia nie tylko złodziejstwem Poczty Polskiej.

Życzę jednak wszystkim powodzenia w walce o sprawiedliwość! (Jak to dumnie zabrzmiało)

201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:33   #171
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Mnie tez niedawno to spotkało-wysyłałam koleżance kartkę na świeta w śroku kasę jej wsadziłam(nie będę pisała po coale nie o to chodzi...koleżanka po dzień dzisiejszy nie otrzymała listu-porażkato jest złodziejstwo chyba już na większą skalę
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:33   #172
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez *majka*
Cos mi sie wydaje,dziewczyny,ze moje przesylki do Polski tez skubneli Wyslalam w zeszly poniedzialek dwie koperty babelkowe,w jednej byly spioszki dla nowonarodzonej coreczki mojej przyjaciolki,a w drugiej t-shirt dla kolezanki i zadna do tej pory nie doszla.Jeszcze sie ludze,ze moze przez swieta takie opoznienie,ale cos zle to widze-przesylki byly nie ubezpieczone,bo mi sie nie oplacalo i teraz mam...Szkoda gadac
Majko, a Twoje przesylki doszly?
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:36   #173
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Brak słów na odpowiedź PP. Oni nie widzą problemu, przyzwalają na kradzieże zamiast np. zrobić prowokację i dociec kto kradnie. Nie widzą problemu i tyle. A powinno dać im do myślenia, że tyle skarg jest na konkretną placówkę PP.

Strasznie mi przykro
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:43   #174
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Myszi
Basiu39 Od każdej decyzji przysługuje odwołanie, nie poddawaj się, im właśnie o to chodzi, o zbycie człowieka takim idiotycznym postanowieniem
Tak przysluguje, ale pisanie odwolania do tej samej instancji mija sie z celem, stad tez bede pisac nie odwolanie, bo z gory wiadomo, ze to nic nie da, szkoda czasu i nerwow tylko Skarge do tych na samej gorze w hierarchii, tu na odzyskanie pieniedzy rowniez nie licze, ale zrobie to dla zasady i dla wlasnej satysfakcji ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:48   #175
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Przyszla pora i na mnie-chyba zostalam okradziona-kilka przesylek z wymiany na Targowisku nigdy nie doszlo do adresatek a wyslalam je miesiac temu-mysle ze chyba przedobrzylam z zabezpieczaniem koperty-ehhh juz sama niewiem -w kazdym razie jestem do tylu z kasa i stracilam ochote do wymian.
Elfico, strasznie mi przykro, że Cię to spotkało. Niestety, okres przedświąteczny to chyba najgorszy czas na poczcie - w tym roku mieli obłożenie takie, że priorytety szły CZTERY (sic!) dni, czyli krótko mówiąc - łyknęli po prostu własny ogon. I niestety, w takim natłoku to nic innego jak świetna okazja dla złodzieja, i trafiło na Ciebie

Jeśli mogę Ci coś poradzić, jeśli będziesz jeszcze organizowała wymianki - to po prostu staraj się omijać te gorące, przedświeteczne okresy
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:50   #176
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez konfitura
Brak słów na odpowiedź PP. Oni nie widzą problemu, przyzwalają na kradzieże zamiast np. zrobić prowokację i dociec kto kradnie. Nie widzą problemu i tyle. A powinno dać im do myślenia, że tyle skarg jest na konkretną placówkę PP.

Strasznie mi przykro
Tak niestety jest, nie zrobili nic by zlapac zlodzieji, a Ci smieja sie pewnie do rozpuku i kradna za przyzwoleniem dalej! Ehhh ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 09:50   #177
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Tak przysluguje, ale pisanie odwolania do tej samej instancji mija sie z celem, stad tez bede pisac nie odwolanie, bo z gory wiadomo, ze to nic nie da, szkoda czasu i nerwow tylko Skarge do tych na samej gorze w hierarhii, tu na odzyskanie pieniedzy rowniez nie licze, ale zrobie to dla zasady i dla wlasnej satysfakcji ...
Domyślam się, że na pewno napiszą drugi raz to samo....
Ale zawsze warto złożyć skargę tak jak mówisz

A nie próbowałaś dowiedzieć się np. od instytucji takich jak Federacja Konsumentów co można zrobić w takich przypadkach, jakie przesługują Ci kroki prawne, do kogo możesz się odwołać?

Zdarzyło mi się kilka podobnych sytuacji (konkretnie nie z Pocztą) i przeważnie spuszczali z tonu, gdy pisałam, że nie zgadzam się z decyzją i moim następnym krokiem będzie skierowanie sprawy na drogę prawną bądź właśnie do tego typu instytucji

Pozdrawiam i życzę powodzenia raz jeszcze!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:01   #178
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Basiu, rzeczywiście szlag człowieka może trafić czytając taką odpowiedź - w sumie jeden wielki bełkot o niczym. Chociaż, kurcze, to było niestety do przewidzenia, jakoś się nie spodziewałam specjalnie, że przyoblekłszy włosiennicę wybiorą się do Canossy, a złodziejom dla przykładu utną co najmniej rękę.
Eh... stracisz przy tym kupę sił i nerwów, a walka rzeczywiście zakrawa na donkichoterię I najbardziej wkurzające jest, że nie mamy na to żadnego wpływu...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:14   #179
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
Basiu, rzeczywiście szlag człowieka może trafić czytając taką odpowiedź - w sumie jeden wielki bełkot o niczym. Chociaż, kurcze, to było niestety do przewidzenia, jakoś się nie spodziewałam specjalnie, że przyoblekłszy włosiennicę wybiorą się do Canossy, a złodziejom dla przykładu utną co najmniej rękę.
Eh... stracisz przy tym kupę sił i nerwów, a walka rzeczywiście zakrawa na donkichoterię I najbardziej wkurzające jest, że nie mamy na to żadnego wpływu...
Świete Słowa hybris ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:45   #180
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Świete Słowa hybris ...
Smutne to strasznie
Wiesz, przeczytałam jeszcze raz wcześniejsze odpowiedzi, może spróbowałabyś, jak radzi Myszi, uderzyć via Federacja Konsumentów? Chociaż też nie wiem, czy to coś da, a przede wszystkim, czy masz siłę jeszcze się szarpać.
Jedyne, co nam pozostaje w tej sytuacji to ubezpieczać, ubezpieczać i jeszcze raz ubezpieczać... Eh, w okresie przedświątecznym tyle na te ubezpieczenia wydałam, że spokojnie na jeszcze jedną butlę perfum by mi starczyło Plus taki jedynie, że wszystkie przesyłki do mnie podochodziły. A przecież to powinno być NORMĄ!!!!!
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.