Sponsorka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 10:26   #1
maliorettka
Raczkowanie
 
Avatar maliorettka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 124

Sponsorka ?


cześć ,
od jakiegoś czasu męczy mnie pewna sprawa, jest dość delikatna, więc nie wiem jak się zachować..moj chłopak jest studentem mieszka w moim mieście, ja z rodzicami, wpada do nas na obiadki, czasami jak rodzice gdzies wyjadą wprowadza się do mnie i wtedy ja go żywie, bo tak mi się wydaje słuszne, a jak gdzieś np idziemy to koszty dzielimy na pół, czasem on coś zasponsoruje, częściej jednak ja, no i jakos tak suma sumarum wkładam w ten związek sporo więcej kasy, wiem że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, ale jakoś źle się z tym czuję, a chyba nie wypada mu o tym mówić, kocham go , ale ta sytuacja ostatnio strasznie mnie irytyuje byla któraś w podobnej sytuacji? co mam robić ?
maliorettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:29   #2
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Sponsorka ?

To zaproponuj mu kiedyś żeby sam coś ugotował dla was albo niech coś przyniesie z produktów i po kłopocie. W związku nie ma delikatnych tematów, trzeba rozmawiać o wszystkim.
Szczerze?? Ja się nawet nie zastanawiam ile wkładam kasy w związek a ile mój TŻ.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:37   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sponsorka ?

A czemu ty do niego nie wpadasz na obiadki ?
jak sie do ciebie wprowadzi to wyslij go kiedys na zakupy ,zobaczysz jak zareaguje i czy bedzie czekal na pieniądze
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:43   #4
maliorettka
Raczkowanie
 
Avatar maliorettka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 124
Dot.: Sponsorka ?

też wpadam do akademika na obiadki, ale wtedy składniki dzielimy po połowie czasem też sam coś od siebie zrobi, ale rzadko , niby taka błaha sprawa, ale czasami czuję się wlaśnie jak sponsorka
maliorettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:45   #5
agnieszkaqazplm
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaqazplm
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie :D
Wiadomości: 888
Dot.: Sponsorka ?

Może kasy nie ma, co go w sumie i tak nieusprawiedliwia . Każdy szanujący się chłop nie pozwoliłby na to, by być utrzymankiem ukochanej kobiety . Może sknerus jest czy co, albo go tak rozpieściłaś i nauczyłaś, że częściej Ty fundujesz. Fakt faktem coś jest nie tak, skoro on nie widzi problemu w tym, że go sponsorujesz.
agnieszkaqazplm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:48   #6
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Sponsorka ?

może najprościej będzie mu powiedzieć o swoich odczuciach?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:52   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sponsorka ?

On moze tego nie postrzegac jako sponsorowania bo w koncu wychodzac na miasto placicie po polowie a to ,że nie placi za obiad u ciebie jest chyba normalne.
Pyatnie czy jak wychodzicie to potrafi zaplacic za was ?kupić ci coś ot tak bez powodu ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 10:52   #8
maliorettka
Raczkowanie
 
Avatar maliorettka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 124
Dot.: Sponsorka ?

no właśnie możliwe, że ja go tak nauczyłam bo co jakiś czas mówiłam, że mam na coś smaka, a że to był moj pomysł to jak kupowaliśmy np składniki czułam się zobligowana płacić, a ona się jakoś bardzo nie sprzeciwiał żebym płaciła, teraz się źle z tym czuję, myślalam już żeby mu oznajmić, że "od dzisiaj wszystko płacimy po połowie" ale to jakieś takie chyba niestosowne
maliorettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:55   #9
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
może najprościej będzie mu powiedzieć o swoich odczuciach?
Dokładnie. Dlaczego ludzie ze sobą nie rozmawiają? To tyle ułatwia w życiu...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:56   #10
maliorettka
Raczkowanie
 
Avatar maliorettka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 124
Dot.: Sponsorka ?

rozmawiamy , ale w jaki sposób mam mu to powiedzieć?
maliorettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:59   #11
agnieszkaqazplm
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkaqazplm
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: małopolskie :D
Wiadomości: 888
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez maliorettka Pokaż wiadomość
rozmawiamy , ale w jaki sposób mam mu to powiedzieć?
Wal prosto z mostu
agnieszkaqazplm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 10:59   #12
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez maliorettka Pokaż wiadomość
wtedy ja go żywie, bo tak mi się wydaje słuszne
jeju sama nie wiesz czego chcesz to w końcu jesteś gościnna czy chytra, bo nie wiem już?
jak Ci się wydaje słuszne, no to bądź hojna do końca, a nie teraz nagle Ci się uwidziało, ze własciwie to Ci z garnkow wyjada. Szkoda chłopaka, nieświadomy niczego wcina obiadek a dziewczynę skręca ehhhh
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:02   #13
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Sponsorka ?

Kochany, jak przychodzisz do mnie na obiad to przynieś wino ze sobą, podobnie jak zostajesz na weekend - dzielimy koszty na pół, bo ja jestem za związkiem partnerskim. I jakbyś się szarpnął na kino i prezent dla mnie raz na jakiś czas byłoby miło - wstyd, że dorosłemu facetowi muszę mówić takie rzeczy - tu trzepotanie rzęsami, które załatwia wszystko...

albo

Mój drogi, dzielimy koszty w związku na pół bo zaczynam się czuć jak sponsorka, a milionerką siedzącą na kasie póki co nie jestem.

albo

Misiu, nie satysfakcjonuje mnie układ finansowy w naszym związku. Zwróć uwagę, że... (tu następuje wyliczenie pewnych faktów z pierwszego postu tego wątku).
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:06   #14
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez maliorettka Pokaż wiadomość
rozmawiamy , ale w jaki sposób mam mu to powiedzieć?
A jakbyś powiedziała cos głupiego w stylu: " nie możemy przez najbliższy miesiąc nigdzie wychodzic bo nie mam pieniędzy - splukalam się " To trybiki w jego głowie nie zaskoczą?
Wikttoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:18   #15
Ragana_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 258
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
To zaproponuj mu kiedyś żeby sam coś ugotował dla was albo niech coś przyniesie z produktów i po kłopocie. W związku nie ma delikatnych tematów, trzeba rozmawiać o wszystkim.
Szczerze?? Ja się nawet nie zastanawiam ile wkładam kasy w związek a ile mój TŻ.
Dobrze napisane
__________________
The shallow voice of the wind cries between these ebony wings
The shallow cries of the wind sing a swansong for mankind
Ragana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:30   #16
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Sponsorka ?

Oboje studiujecie, czy któreś z was ma już karierę zawodową w pełni kwitnącą? Tzn, właściwie pytam o ciebie, bo że on studiuje to już wiemy.

Może po prostu nie ma kasy, żeby tak szaleć, a obiadki u ciebie traktuje jako formę oszczędności na wydatkach. Mi by nie przyszło do głowy, żeby płacić TŻ za obiad zjedzony u niego w domu. Tym bardziej, że podejrzewam, że ty sama proponujesz? Albo on do ciebie przychodzi i mówi, że jest głodny, a ty odgrzewasz?

Napisałaś, że mieszka w akademiku, dlatego pytam jaka jest wasza sytuacja finansowa. Ty mieszkasz z rodzicami, więc jeśli zarabiacie tyle samo, to wiadomo, że on musi na swoje utrzymanie wyłożyć więcej i liczy się z każdym groszem, jeśli ty zarabiasz więcej, to widocznie uznał to za normalne, że trochę bardziej 'wspomożesz finansowo' związek niż on. Ale jeśli on zarabia więcej, to już troszkę nie halo.

Jeśli tak bardzo ci to przeszkadza, to z nim o tym porozmawiaj. Ale moim zdaniem, czy ten układ jest ok, czy nie, zależy głównie od tego, jaka jest wasza sytuacja materialna.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:45   #17
maliorettka
Raczkowanie
 
Avatar maliorettka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 124
Dot.: Sponsorka ?

ani ja ani on nie zarabiamy, jesteśmy studentami dziennymi, jesteśmy na garnuszku rodziców, no a rodzice zarabiają podobnie, no i chyba w takiej sytuacji powinnysmy płacić po równo, za pare dni znowu ma się do mnie wporwadzić na trochę i nie wiem jak mu dać do zrozumienia, że ma się też dołożyć, że nie chce takiej sytuacji jak ostatnio i przed ostatnio, że to ja wszytsko kupuje, bo to ja zapraszam i to moj dom
maliorettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:51   #18
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A czemu ty do niego nie wpadasz na obiadki ?
jak sie do ciebie wprowadzi to wyslij go kiedys na zakupy ,zobaczysz jak zareaguje i czy bedzie czekal na pieniądze


---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez maliorettka Pokaż wiadomość
ani ja ani on nie zarabiamy, jesteśmy studentami dziennymi, jesteśmy na garnuszku rodziców, no a rodzice zarabiają podobnie, no i chyba w takiej sytuacji powinnysmy płacić po równo, za pare dni znowu ma się do mnie wporwadzić na trochę i nie wiem jak mu dać do zrozumienia, że ma się też dołożyć, że nie chce takiej sytuacji jak ostatnio i przed ostatnio, że to ja wszytsko kupuje, bo to ja zapraszam i to moj dom
- Kochanie, skocz do sklepu i kup coś na obiad
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:52   #19
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez maliorettka Pokaż wiadomość
ani ja ani on nie zarabiamy, jesteśmy studentami dziennymi, jesteśmy na garnuszku rodziców, no a rodzice zarabiają podobnie, no i chyba w takiej sytuacji powinnysmy płacić po równo, za pare dni znowu ma się do mnie wporwadzić na trochę i nie wiem jak mu dać do zrozumienia, że ma się też dołożyć, że nie chce takiej sytuacji jak ostatnio i przed ostatnio, że to ja wszytsko kupuje, bo to ja zapraszam i to moj dom

No to w takim razie rada nade mną jest trafna.
Za nocleg chyba mu nie każesz płacić? (mam nadzieję)
A co do zakupów, wyjść itd, to po prostu zacznij marudzić, że nie masz kasy, że na obiad tylko zupka chińska, bo miałaś jakiś tam inny wydatek, czy rodzice ci nie dali pieniędzy i

Jeśli chłopak ma jakieś zaskórniaczki, to wyciągnie i zacznie płacić, wtedy wiadomo, że możesz z nim porozmawiać, powiedzieć np że masz ograniczone fundusze od rodziców i musicie się składać do wszystkiego po równo, bo inaczej nie starczy ci na waciki.

Jeśli powie 'ok, kochanie, to musimy oszczędzać bo ja tez nie mam kasy', to albo jest aż tak skąpy i nic z tym nie zrobisz, albo faktycznie nie ma kasy. I w takiej sytuacji, (jeśli faktycznie nie ma kasy), ja bym nie zaczynała tematu, że ty płacisz więcej od niego, bo skoro płacisz, to widocznie cię stać, a jeśli on jest spłukany, to zrobiłoby mu się cholernie głupio przy takiej rozmowie, a i tak by to nic nie zmieniło.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 11:55   #20
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez maliorettka Pokaż wiadomość
ani ja ani on nie zarabiamy, jesteśmy studentami dziennymi, jesteśmy na garnuszku rodziców, no a rodzice zarabiają podobnie, no i chyba w takiej sytuacji powinnysmy płacić po równo, za pare dni znowu ma się do mnie wporwadzić na trochę i nie wiem jak mu dać do zrozumienia, że ma się też dołożyć, że nie chce takiej sytuacji jak ostatnio i przed ostatnio, że to ja wszytsko kupuje, bo to ja zapraszam i to moj dom
no normalnie-przed jego wprowadzką skrupulatnie wyjedz wszystko co tylko jadalne, nic nie kupuj, niechaj lodowka swieci pustkami. Jak wam zacznie w brzuchach burczeć, Ty milcz, a on jak zapyta o coś do jedzenia, to powiedz, że najpierw trzeba iść po zakupy. Wyjdźcie razem, a przy kasie zapytaj uroczo: płacimy po połowie, prawda?
i pozamiatane

Edytowane przez wandaweranda
Czas edycji: 2010-07-16 o 11:57
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:57   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Kochany, jak przychodzisz do mnie na obiad to przynieś wino ze sobą, podobnie jak zostajesz na weekend - dzielimy koszty na pół, bo ja jestem za związkiem partnerskim.


.
tu nawet nie chodzi i zwiazek partnerki ze wszytsko pol na pol ale o zwykłe pomyslenie o drugiej osobie ,szczegolnie ze żyja na koszt rodziców.
Widać koles nie wie ile kosztuje życie ,rachunki ale w domu na to nie zwracali mu uwagi.

Ja bym kolesia wysłala po zakupy i czekała na reakcję.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:01   #22
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
tu nawet nie chodzi i zwiazek partnerki ze wszytsko pol na pol ale o zwykłe pomyslenie o drugiej osobie ,szczegolnie ze żyja na koszt rodziców.
Widać koles nie wie ile kosztuje życie ,rachunki ale w domu na to nie zwracali mu uwagi.

Ja bym kolesia wysłala po zakupy i czekała na reakcję.
po prostu skoro dziewczyna dotąd stale go gościła i rozpieszczała kulinarnie to on zyje w przekonaniu, ze tak powinno być. Czlowiek do luksusu przyzwyczaja się momentalnie
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:05   #23
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Sponsorka ?

Nigdy by mi na myśl nie przyszło pomyśleć o sobie jako o sponsorce swojego faceta, kiedy jada obiady u mnie w domu. To chyba normalne i naturalne, jesteśmy parą, tworzymy poważny związek- mamy wspólne wydatki. Przynajmniej dla mnie. Głupio mi by było, gdyby to właśnie facet zawsze za wszystko płacił, wychodzimy gdzieś- czy to kino, czy zakupy- raz płacę ja, raz on i nikt nikomu nie oddaje za nic pieniędzy.

A skoro facet nigdy nie kwapi się do wydawania kasy, jaki problem jest powiedzieć: Kochanie, zrobisz dzisiaj zakupy?
Dziwne, że ludzie wiążą się ze sobą i nie potrafią rozmawiać o tak przyziemnych rzeczach.
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:06   #24
maliorettka
Raczkowanie
 
Avatar maliorettka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 124
Dot.: Sponsorka ?

dzięki dziewczyny za parę dni wyśle go na zakupy i niech się dzieje wola nieba, a swoją drogą zastanawia mnie jak to jest, że faceci czasem umieją kupić jakiś droższy prezent, a jak jest lato w pełni i róże za dwa złote, to nie przyjdzie im to do głowy taki zacny pomysł
maliorettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:07   #25
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Sponsorka ?

Musicie tą sprawę przedyskutować i najlepiej zrobić to bez owijania w bawełnę. W końcu jesteście parą i powinniście o wszystkim szczerze rozmawiać. Nie rozumiem jak można nie wiedzieć jak rozmawiać z własnym chłopakiem.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:07   #26
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Sponsorka ?

Ja też bym wysłała go na zakupy i czekała na jego reakcję.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:15   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
Czlowiek do luksusu przyzwyczaja się momentalnie

znam ten ból ,wystarczy mi 1 weekend na maminej kuchni i nie chce mi się wracac na swoje śmieci
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:55   #28
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Sponsorka ?

Cytat:
- Kochanie, skocz do sklepu i kup coś na obiad
tak bym powiedziała

Cytat:
Wyjdźcie razem, a przy kasie zapytaj uroczo: płacimy po połowie, prawda?
i pozamiatane
może się okazać, że `nie wziął portfela`.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:56   #29
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sponsorka ?

mimo wszystko, uważam, że trochę przesadzasz.
po pierwsze, to żywią go nie Ty, ale Twoi rodzice. skoro zakupy gdy pomieszkujecie u Was robicie z Twoich pieniędzy, skończ z zachciankami i kupowaniem na nie składników, róbcie zakupy normalne i wyjaśnij raz a porządnie, że płacicie wspólnie, bo Ty masz od rodziców tak samo jak on tyle i tyle kasy i Cię nie stać.;-)
po 2gie, skoro wiesz, że Wasi rodzice porównywalnie zarabiają, to jednak jego rodzina na Waszą trójkę (każda na swoją) ponoszą większe koszty. Ty jesteś w domu rodziców, i zakładam, wszystko co potrzebujesz masz pod ręką, mydło/szampon się konczy, papier się konczy, wiesz, że sięgniesz do szafki i będzie, nie masz kasy by zjeść na mieście, to zjesz w domu. On to wszystko musi sobie sam zapewnić do tego dochodzi oplata za akademik, w tym swoim budżecie musi zmieścić kasę na głupie kserówki.
Wiesz, jak się nie mieszka w domu z rodzicami a jest studentem i samemu wszystkim gospodaruje, to jest już trudniej. Więc nie zgadzam się, że macie tak zupełnie tak samo. oczywiście, on nie powinien pasożytować.
Może i jest trochę lekkoduchem, do tego jak przypuszczam czasem chce się z kumplami napić, w koncu to ten wiek , i na to też kasy potrzebuje, ale nie uważam, że od razu ma coś w sobie z naciągacza (prędzej powiedziałabym, że jest wygodny i nie myśli o tym). Także, ciężko go wg mnie teraz brutalnie oceniać, powinniście się rozgryźć tak naprawdę w sytuacji, gdybyście (on przynajmniej) pracowali, utrzymywali się za swoje, a nie za cudze. No i wg mnie człowiek też dopiero z wiekiem robi się bardziej odpowiedzialny. Wydaje mi się, że on po prostu może nie myśleć, że dla Ciebie to kłopot, że nie traktuje Cie od razu jak dojną krowę, ale, że ma dziewczynę, dziewczyna rodziców, i cieszy się razem z Tobą swoją beztroską.
A jesli Twoi rodzice coś Wam na to mówią wszystko, co by mnie nie zdziwiło, tym bardziej musisz z nim o tym wszystkim porozmawiać. Albo przestać go zapraszać do siebie na pomieszkiwanie. A w akademiku u niego to się z pewnością tak najesz, że ho ho, na 3 dni Ci wystarczy.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-07-16 o 13:00
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:04   #30
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Sponsorka ?

Szczerze mówiąc w życiu by mi takie rozkminy do głowy nie przyszły

U nas jest tak, ze TŻ więcej zarabia ode mnie, więc zazwyczaj gdy gdzieś wychodzimy płaci on. A jak coś gotujemy... zależy. Jeśli gotujemy u mnie, to zawsze coś tam w lodówce jest; jesli trzeba zrobic dodatkowo jakies zakupy, a ja mam wcześniej czas, to to robię, jeśli nie idziemy razem/on kupuje po drodze. Ale żeby to wszystko napisac musiałam się porządnie pozastanawiac....

Jesli taki układ Ci przeszkadza- musisz z nim porozmawiac. Ot i cała filozofia.

O ile mniej byłoby problemów w związkach, gdyby ludzie ze sobą rozmawiali...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2010-07-16 o 13:05
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.