Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs – makijaż karnawałowy

Notka

Konkurs – makijaż karnawałowy Zapraszamy do udziału w konkursie "Makijaż karnawałowy z marką Rossmann".
Przed Wami doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności makijażowych i wygrania kart podarunkowych Rossmann.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 18:21   #1
19Shiny89
Raczkowanie
 
Avatar 19Shiny89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wlck okolice Krakowa
Wiadomości: 46

Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)


Witam,
Jestem "nową" użytkowniczką forum. Wcześniej udzielałam się pod innym nickiem Postanowiłam założyć konto gdzie nick bedzie identyfikowany z moją osobą
Kończąc te brednie przejdźmy do meritum.
Dziś zaprezentuję pierwszy makijaż karnawałowy. Nie jest on jakoś mega artystyczny. Po prostu wyjściowy)

Będę tu publikować moje prace. Mogą wyglądać na profesjonalne, aczkolwiek jestem amatorką, która lubi tworzyć i ciągle się uczę. Makijaże wykonuję na koleżankach, koleżankach koleżanek itd zaś moje pracę uwiecznia mąż, który pasjonuję się fotografią tak jak ja wizażem.

Pierwsza moja propozycja na karnawał przedstawia się następująco



Nie będę zaśmiecać i wstawiać kilkanaście zdjęć. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na mój profil YT gdzie znajduje się video tutorial. Postaram się umieszczać makijaże do których będę miała nakręcony step. Ewentualnie w postaci zdjęć , aczkolwiek co do tego to nic nie obiecuję.

Kolejna sprawa to to, jeżeli macie jakieś pytania czy prośby służę swoją pomocą. Postaram się każdemu dogodzić.
Mam również nadziję, że moje prace staną się dla Was inspiracją.
Pozdrawiam i zapraszam do głosowania oraz komentowania.


xoxo
19Shiny89
19Shiny89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 18:28   #2
cleo80
Zadomowienie
 
Avatar cleo80
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 649
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Przepiękny Piąteczka ode mnie.
cleo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 14:24   #3
Promyk03
Zakorzenienie
 
Avatar Promyk03
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25 590
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

cuudnie leci 5 gwiazdek
__________________
13.09.2008
1.05.2014
06.01.2016


Cieszę się życiem

książki :
2016- 31
2015- - 56


-14 kg
Promyk03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 17:51   #4
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Sliczny, czekam na wiecej
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 19:06   #5
19Shiny89
Raczkowanie
 
Avatar 19Shiny89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wlck okolice Krakowa
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Hejah
Wiem, że roi się tutaj od rad jak wykonać makijaż, czego robić a czego nie robić, jakich produktów używać.
Dlatego nie widzę sensu powtarzania się - co pewnie i tak nastąpi ponieważ nie ogarniam wszystkich wpisów. Dlatego istnieje możliwość, że to co dziś przekazać chcę jest gdzieś już "tu" zawarte Kończąc paplaninę przejdźmy do tematu właściwego jakim jest:

10 podstawowych kroków do doskonałego makijażu



Przed rozpoczęciem makijażu:

Kluczem do tego aby skóra wyglądała świeżo i promienie jest kosmetyk nawilżający. Stanowi On doskonałą bazę pod makijaż.

Jeśli jesteś właścicielką skóry normalnej zastosuj preparat o lekkiej, najlepiej żelowej konsystencji.
Jeśli jesteś właścicielką skóry suchej użyj kremu lub balsamu o gęściejszej konsystencji.
Jeżeli jednak jesteś właścicielką skóry tłustej to wymaga ona zastosowania produktu beztłuszczowego, który nawilży skórę oraz zmniejszy produkcję sebum.

Aby wygładzić skórę i przedłużyć żywotność makijażu nałóż bazę pod makijaż. Na rynku jest wiele dostępnych od wygładzających przez nawilżające aż po rozświetlające.

KROK 1

Kamuflaż/korektor


Na samym początku postaraj się zneutralizować ciemne miejsca kamuflażem w różowej bądź brzoskwiniowej tonacji. Nakładaj go pędzelkiem na najciemniejsze miejsca następnie wklep delikatnie o puszkiem przygotowując je do późniejszej aplikacji korektora (jeśli krycie jest wystarczające można poprzestać na tym etapie)

Następnie wybierz korektor w tonacji żółtej i nałóż preparat na skórę pod oczami, dochodząc do linii rzęs oraz w zewnętrzny kącik oka.

Na sam koniec przypudruj korektor bladożółtym bądź białym pudrem w celu utrwalenia kosmetyku. Nałóż także puder na powiekę aby ją zmatowić.

UWAGA

Korektor pod oczy powinien być od jednego do dwóch tonacji jaśniejszy od naturalnego koloru skóry. Jeśli po nałożeniu korektora skóra ma koloryt szary oznacza to, że jego odcień był za jasny, gdy jest zbyt żółta oznacza, że korektor był za ciemny.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 2

Podkład


W celu dobrania odpowiedniego koloru nałóż na bok twarzy kilka odcieni tego samego kosmetyku. Sprawdź jak wygląda w świetle naturalnym. Kolor, który będzie niewidoczny jest tym właściwym.

By nanieść podkład na wymagające wygładzenia obszary skóry użyj pędzla, gąbeczki lub palców.

By zamaskować niedoskonałości, nałóż na nie podkład w sztyfcie lub korektor w odcieniu idealnie stapiającym się z kolorem skóry. Wklep kosmetyk palcami.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 3

Puder


Trwały efekt bez smug uzyskasz za pomocą białego (ryżowego) pudru. Nakładaj puder na podkład oraz korektor w celu utrwalenia lub zmatowienia buzi.

Puder nakładaj oczywiście pędzlem lub puszkiem.

UWAGA

Jeśli masz suchą skórę, nakładaj puder tylko wokół nosa i na czoło.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 4

Róż



Uśmiechnij się i nałóż róż na wypukłości policzków. Rozetrzyj kosmetyk w kierunku linii włosów oraz ku dołowi, by rumieńce wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Róż dłużej się utrzyma jeśli nałożysz na wierzch odrobinę jaskrawszego odcienia tego kosmetyku, lekko Go rozcierając.

Aby dodać skórze blasku oprócz kości policzkowe pudrem połyskującym lub nanieś palcami odrobinę kremowego kosmetyku.

UWAGA

Przed rozpoczęciem aplikacji strzepnij z pędzelka nadmiar różu. Łatwiej i lepiej jest nadać skórze kolor poprzez stopniowanie niż usuwać nadmiar różu i zaczynać makijaż od początku.

Róż w słoiczku najlepiej sprawdza się przy suchej skórze.

Aby dodać twarzy ciepłego kolorytu nałóż odrobinę brązującego pudru na miejsca, które opalają się najszybciej: policzki, czoło, nos i brodę.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 5

Brwi


Podkreśl brwi za pomocą cienia lub kredki w odcieniu odpowiadającemu naturalnemu kolorowi włosów. Jest karnawał więc można zaszaleć. Jeśli masz ogniste włosy, brwi w kolorze czerwonym będą jak najbardziej pasować

Przy nakładaniu cienia zacznij od wewnętrznej ich części i podążając za jej naturalnym kształtem wypełniaj kontur lekkimi pociągnięciami.

Grzebyczkiem ujarzmij niesforne włoski i potraktuj je żelem utrwalającym.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 6

Baza/Cień do powiek


W niektórych przypadkach cień również można uznać za bazę. Jednak przy karnawale radziła bym użyć typowej bazy pod cienie np. ArtDeco, Lumiene, Kobo bądź kredki, podbiją kolor danego cienia np. NYX, które osobiście baardzo polecam. Również dobrą bazą są niektóre cienie w kremie. Te kosmetyki niwelują ryzyko wałkowania i ścierania się cieni.

Karnawał jest najlepszą okazją do eksperymentowania. Wszystkie chwyty dozwolone, kolory, brokaty, cekiny. Czego dusza zapragnie.

PAMIĘTAJCIE!
Wykonujmy makijaż z głową. Łatwo jest przekroczyć granicę dobrego smaku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 7

Tusz do kresek/ eyeliner


Podobnie jak z cieniem tak i z eyelinerem można zaszaleć.
Kolorowe kreski też bardzo fajnie prezentują się na oku.

Eyelinerem w kolorze bądź czarnym na górnej powiece wzdłuż nasady rzęs narysuj kreskę. Możesz do tego celu użyć również cienia na mokro/sucho.

Po podkreśleniu górnej linii rzęs spójrz przed siebie i sprawdź czy linia ma jakieś załamania lub przerwy, które powinnaś uzupełnić.Jeśli podkreślasz kreską również dolną powiekę pamiętaj aby obie linie spotykały się w zewnętrznym kąciku oka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 8

Tusz do rzęs/ sztuczne rzęsy


Jeśli chodzi o tuszowanie rzęs to nie będę się rozwodzić. Podejrzewam, że każda z Was ma tą czynność opanowaną do perfekcji.
Jedyne co na ten temat mogę napisać to, to, że podczas karnawału możemy użyć każdego koloru jaki jest na rynku. Albo całkowicie go odstawić na poczet pięknych kolorowych, gęstych rzęs.

Ze swojej strony do aplikacji rzęs mogę polecić klej z inglota Duo adhesive. Pracuje na nim już ho ho ho i nigdy mnie nie zawiódł. Jest w przystępnej cenie i bardzo wydajny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KROK 9

usta


Tak jak widać na załączonym wyżej obrazku kolory królują nie tylko na powiekach. Fiolet, żółć, zieleń, złoto... kto powiedział, że te kolory są zarezerwowane tylko do makijażu oczu? Karnawał jest czasem, który pozwala Nam nawet i na takie wybryki

Aby makijaż ust trzymał Nam się dłużej niż zwykle można nałożyć na nie specjalną bazę pod pomadkę lub zwykłą konturówkę. Kolory pomadki tak naprawdę zależą od Was i waszej inwencji twórczej:P

Aby optycznie powiększyć usta na ich środek zaaplikuj bezbarwny błyszczyk. Również aby zaaplikować na usta brokat błyszczyk jest bardzo przydatny.

UWAGA
Przed aplikacją pomadki zrób peeling ust oraz dobrze nawilż. Suche skórki nie wyglądają estetycznie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KROK 10

utrwalacze


Osobiście używam Fixera w sprayu. Taki został mi polecony przez uprzejmego Pana w sklepie. Kosztował nie mało ale jestem bardzo zadowolona. Wydajny i spełnia swoją rolę w 100% mianowicie utrwala nie robiąc Nam na twarzy skorupy. Dostępne sa również pudry fixujące.

Na rynku jest spora ilość produktów utrwalających makijaż. Spotkałam się także z teorią, że doskonale sprawdza się do tego również woda termalna. Ale co do tego faktu nie jestem zbytnio przekonana.

To by było na tyle Kochani. Mam nadzieję, że ktokolwiek dotrwał do końca





P.S Przepraszam, za błędy i literówki, których nie dopatrzyłam. Przede wszystkim za moje zwroty. Raz zwracam się do Ciebie a innym razem do Was. Mam nadzieję, że te przeoczenia mi wybaczycie oraz, że pomogłam i ten wątek okaże się przydatny. Sama nie lubię czytać tasiemców ale nie chciałam dzielić tego na kilka części.

Na zakończenie kolejna propozycja karnawałowa. Tym razem inspirowana "Gorączka sobotniej nocy"













xoxo
19shiny89
19Shiny89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 16:23   #6
cleo80
Zadomowienie
 
Avatar cleo80
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 649
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Super porady i jak zawsze rewelacyjny makijaż
cleo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 18:50   #7
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

świetne prace. Ciekawa koncepcja. Pozdrawiam
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 16:01   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

świetny wątek
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 22:49   #9
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

WOW! Świetne makijaże i stylizacje
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:21   #10
OlZuMo
Zadomowienie
 
Avatar OlZuMo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Niemcy Hildesheim
Wiadomości: 1 265
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Piekne bardzo mi sie podobają bez przepychy a zwracające uwage mam jeszcze koleżanko prosbe jak ładujesz zdj że jest tekst zdj teks u mnie tylko małe ikonki pod tekstem sie wyswietlaja i nie mam pojęcia jak to zrobić Pozdrawiam kiss kiss
OlZuMo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:22   #11
19Shiny89
Raczkowanie
 
Avatar 19Shiny89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wlck okolice Krakowa
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Dziękuje dziewczyny Ale to dopiero początek
19Shiny89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 11:32   #12
lale3ka
Raczkowanie
 
Avatar lale3ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 169
Dot.: Kolorowy zawrót głowy czyli makijaże karnawałowe!:)

Doskonałe makijaże, dopracowane, cud, miód malina 5 of course
__________________
"Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry"
KOCHAM CIĘ SYNKU
- Śpij słodko Aniołku
(*)(*)(*)
lale3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs – makijaż karnawałowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.