Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 12:41   #3391
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

moderna czekamy na relacje
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 14:50   #3392
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Dzieki za kciuki!
Zamiast eleganckiej bluzki bede musiala zakladac welniany sweter, bo ziab straszny

Praca lajtowa, byle sie wkrecic w tematyke budownictwa
Tylko ja i szef - chaos taki, ze masakra! Wszedzie leza papiery i papierki, i on mowi, ze w tym tez jest system
do ogarniecia kilka telefonow i kilka mailow
rany, toz to ja, jak tam ogarne wszystko, zamiast w trzy godziny bede gotowa w pol!

A w okolicy, gdzie pracuje w piatek bylo morderstwo (prostytutka) - dzisiaj bylo tam pelno policji, przeszukiwali okoliczne krzaki aaaaa

koniecznie musze zrobic prawo jazdy, bo dojazdy do pracy i po dziecko do przedszkola i do domu z powrotem mnie wykoncza

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
*byliśmy w piątek u 6letniej Hani i spodobały mu się stajnie Playmobila i Wadera. zamykanie, otwieranie, chowanie a przede wszystkim możliwość przenoszenia.


o tak! Playmobil jest super, i sporo jest wlasnie roznych modeli, ktore mozna zamknac i zabrac ze soba
Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
Właśnie chciałabym ten dywanik z ikei który ma M. dla Olafa ale juz chyba ich nie ma w sprzedaży :/
kochana, dywanik jest z h&m http://www.hm.com/de/product/10872?article=10872-A
i jest jeszzce w wersji kolorowej
i jeszcze taki
http://www.hm.com/de/product/50847?article=50847-A

zdrowiej!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hmprod (1).jpg (227,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hmprod.jpg (272,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hmprod (2).jpg (238,3 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2016-11-14 o 14:53
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 17:33   #3393
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Dzieki za kciuki!
Zamiast eleganckiej bluzki bede musiala zakladac welniany sweter, bo ziab straszny

Praca lajtowa, byle sie wkrecic w tematyke budownictwa
Tylko ja i szef - chaos taki, ze masakra! Wszedzie leza papiery i papierki, i on mowi, ze w tym tez jest system
do ogarniecia kilka telefonow i kilka mailow
rany, toz to ja, jak tam ogarne wszystko, zamiast w trzy godziny bede gotowa w pol!
Dasz rade a prawo jazdy warto zrobić - masz teraz przynajmniej motywację


-------------------------------
AAaa nie pochwaliłam się Wam jeszcze że moja sis będzie mieć dzidziusia w kwietniu . Dziś zadzwoniła i będzie mieć córeczkę Hanię .Oliwcia jak to usłyszała to:
- po pierwsze powiedziała "Kacper (czyli synek siostry) i tak będzie musiał mi oddać tego dzidziusia"
- po drugie: " Hania??? przecież tak ma na imię moja koleżanka! Ja jej dam inaczej na imię "

Oj będzie się działo !!!
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 21:41   #3394
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

cud ! Anielka dostała w końcu swoje łóżko (do tej pory miała łóżeczko w którym od roku nie spała tylko z nami) myślałam że będzie źle a tu tak jak mówiła jak dostanie łóżko to będzie spać w nim i faktycznie co prawda nad ranem się budzi i woła i muszę do niej chodzić bo najchętniej by poszła do nas ale daje się namówić i śpi do rana w sumie to dopiero dwie noce dziś trzecia zobaczymy ale dziś sama już prowadziła do siebie do pokoju do swojego łóżka nie próbowała namówić 'nas żebyśmy jej pozwoli spać u nas w łóżku heh chyba odzyskaliśmy sypialnie tylko tak z drugiej strony dziwnie mi wolałam jak spała z nami chyba pępowina się odcina

PYTANIE:
czy któraś z mam ma pożyczyć odsprzedać kurteczkę białą do chrztu dla chłopca chyba że uniwersalna

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
Dasz rade a prawo jazdy warto zrobić - masz teraz przynajmniej motywację


-------------------------------
AAaa nie pochwaliłam się Wam jeszcze że moja sis będzie mieć dzidziusia w kwietniu . Dziś zadzwoniła i będzie mieć córeczkę Hanię .Oliwcia jak to usłyszała to:
- po pierwsze powiedziała "Kacper (czyli synek siostry) i tak będzie musiał mi oddać tego dzidziusia"
- po drugie: " Hania??? przecież tak ma na imię moja koleżanka! Ja jej dam inaczej na imię "

Oj będzie się działo !!!
anika_s; gratulacje dla siostry! na to wychodzi że nie ma na co czekać i trzeba brać się do roboty mamuśka żeby Oliwka też miała swojego dzidziusia a nie będzie innym zabierać
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 21:51   #3395
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Pani, Oliwka wybrałam firmy Brimarex - lalka Rozalka mówi pierwsze słowa, wydaje odgłosy
http://allegro.pl/lalka-rozalka-boba...551485193.html

W sumie mamy w domu 2 lalki - jedna 'no name' już się rozpruła w kilku miejscach, a druga z Zapf 'first born baby' i jest piękna

Moderna, pierwsze koty za płaty powiadasz
Morderstwo?

Klementyna
, pamietam jak pisałas o Classic

Jola, zdrowka!

Dzieki za odpowiedzi w sprawie Duplo. W sumie to wiem, ze nic nie wiem Z jednej strony chciałabym, zeby dzieciaki sie razem bawiły a z drugiej nie chce ograniczac K

Moje miśki mają teraz faze na Kraine Lodu. Oboje
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 22:18   #3396
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna, gratulacje, bo chyba Cie ominelam. Fajnie ze po pierwszym dniu zadowolona jestes, dasz rade bo kto jak nie Ty.

Demeter u nas faza na Kraine Lodu od jakiegos pol roku, ale nawet nie na zabawki a na ubrania i piosenki. Dziecie mi spiewa codziennie na zmiane z klimatami przedszkola siostr

Na Mikolaja u nas skladka po 50 zl, patrzac na to jakie zabawki, ksiazeczki maja w przedszkolu mysle ze będzie ok. Slodyczy mysle ze nie bedzie bo siostry same gotuja wiec gotowcow u nich nie ma na codzien to i w paczkach pewnie tez- tym bardxiej ze uczestnicza w programie o zdrowym zywieniu.

-------
My od dxis w domu, jednak wymiana okien w pracy tak.mnie zalatwila, ze zarazilam.katarem wszystkich, Emilii juz katar przechodzi jeszcze pokasluje wiec dostalam opieke do konca tygodnia ( coz nie oponowalam choc moja lekarka byla chetna do zostawienia dxiecka w domu, natomiast miechetna do wystawienia zwolnienia)

------

Na Mikolaja jedna dostanie cos z playdoh, ksiazke o Paddingtonie tak.jak chciala i jakies gry bo na arosie obczailam ze sa w dobrych cenach, druga jakies zestawy plastyczne, farby sztalugi, czekam co kuzynka po pladtyku doradzi jako niezbedne.

-------

Olivka, na fb mamy taka mame z Kraka co ma wlasna pasiekę, sprzedaje w dobrych cenach miod,pylek propolis. Kg pylku ma za 60 zl, wxielam na razie sloik zobaczymy.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 18:12   #3397
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość

anika_s; gratulacje dla siostry! na to wychodzi że nie ma na co czekać i trzeba brać się do roboty mamuśka żeby Oliwka też miała swojego dzidziusia a nie będzie innym zabierać
ano
już bliżej niż dalej do podjęcia takich kroków
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-15, 20:38   #3398
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
ano
już bliżej niż dalej do podjęcia takich kroków
A moze kroki juz zostały podjęte?:p


moderna jak dzis?

despa zdrowia! dobrze zrozumiałam, że Wasze dzieci (Twoje i Sorcowe) chodzą do przedszkola prowadzonego przez siostry?
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 07:25   #3399
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Dziecko mi sie bardzo rozchrowalo w poniedzialek wieczor, tata wzial chorobowe, bo ja dopiero zaczelam pracowac
Codziennie inhalacje 4 razy dziennie salbutamolem.

anika gratulacje dla siostry i kciuki za starania

oliwka
to dlugo Anielka czekala na swoje lozko
M. odkad chodzi do przedszkola znowu spi z nami, mowi, ze sie boi spac sam w swoim pokoju, zreszta czesto sni bardzo zle w nocy

------------------

co do pylku pszczelego - mamy aktuane informacje z ostatnich badan z insytutu pszczelarskiego w Celle (maz byl na wykladachw wostatni weekend), i niestety pylek bardzo zle wypadl w badaniach na ilosci szkodliwych substancji)
W miodzie przede wszystkim odkladaja sie substancje rozpuszczalne w wodzie, w pylku substancje rozpuszczalne w tluszczach - w pylku te same wartosci substancji szkodliwych (m.in. srodki ochrony roslin, opary samochodowe itp.) byly 15-krotnie wyzsze niz w miodzie
Pylek ma spore wartosci, ale niestety kumuluja sie w nim duze ilosci zlych substancji - my pylku nie bedziemy lapac.

Jak bedziecie szukac dobrego miodu, wolnego od substancji szkodliwych to wybierajcie miod miastowy
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 07:37   #3400
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna, oj zdrowia dla Marssella i wiedziałam, że dasz radę. Zoś też w domu bo zgłosiła w przedszkolu, że boli Ją uszko. Zabrałam Ją i szybko do lekarza-diagnoza: zapalenie uszu. Podawać leki przeciwbólowe i kropelki do uszu. Nie ma temperatury, kataru, zachowanie super. W poniedziałek kontrol.

Anika, no to do dzieła

Oliwka, jakie łóżko kupiliście dla Księżniczki?

Despa, dla Was też zdrowia!!!!!

Demeter ja bym kupiła dla dwojga ten zestaw leśny z duplo
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 12:25   #3401
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna dxiewczyna ma pasieke niedaleko Krakowa. Dawalam tak ze mielilam.na pylek bo mamy te grudki, zapomnialam fachowej nazwy i pol lyzeczki rozpuszczam w cieplej wodzie.

Klementyna, tak chodza do publicznego prxedsxkola Siostr Nazaretanek. I powiem tak, ja jestem bardzo zadowolona, siostry swietne, grupy nie duze w porownaniu z samorzadowymi u nas 19 dzieci, glowny opiekun siostra, pelny etat pracownik oswiatowy i pol etatu ma pielegniarka tam na grupie ( ona najbardziej problematyczna, wiecznie niezadowolona, dxiwne komentarze, podteksty, generalnie z nia najgorzej).

Jest w jakims tam stopniu rygor moze zle powiedziane, ale zasady twarde, ale przyjazne dxieciom, balam sie ze bedzie bardziej katolicko, ale jest ok.

Sorce, jest przy finiszu remontu ( w zakladanej czesci), wiec wkrotce wroci
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-16, 17:18   #3402
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
ale zasady twarde, ale przyjazne dxieciom
czyli jakie?


zdrówka dla Zosi i Marsela
(zapalenia ucha współczuję... najgorsze moje chorobowe doświadczenie).
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 17:30   #3403
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Despa też mnie intrygują te zasady

Pani, ja już nie wiem czy to szybka diagnoza plus leki przeciwbólowe i krople spowodowały, że Zoś nie zgłaszała więcej bólu ucha/uszu? Ja pamiętam tę chorobę, dopadła mnie na studiach. Ból, ból i jeszcze raz ból. A Ona radosna jak skowronek.
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 06:59   #3404
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Pani, ja już nie wiem czy to szybka diagnoza plus leki przeciwbólowe i krople spowodowały, że Zoś nie zgłaszała więcej bólu ucha/uszu? Ja pamiętam tę chorobę, dopadła mnie na studiach. Ból, ból i jeszcze raz ból. A Ona radosna jak skowronek.
oby najgorsze bylo juz za Wami - zdrowka dla Zosi

Marcel tez lepiej, chociaz nadal ma sporo wydzieliny w oskrzelach, juz wiem jaki to kaszel szczekajacy, o ktorym pisalyscie czasami faktycznie brzmi jak szczekanie

dzisiaj idziemy do kontroli.


a praca ok, tylko branza specyficzna - budownicza (budowa domow, hal, dachy itp.) - i mam problem ze zrozumieniem wielu zagadnien
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:01   #3405
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Moderna, ale są i plusy choroby MArsela i Twej pracy- mąz troche z nim spędzi czasu, zajmie sie domem- jak sobie radza?

Zdrowia dla chorowitków!
Pierwszy raz zawiodłam sie na arosie...jedna ksiązeczka- od tyłu i do góry nogami w stosunku do okładki i jedno pudełko domina czuczu(miało być na prezent) pogniecione...Na szczęscie Pani przeprosiła i ma mi zaproponowac rekompensate- więc czekam
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 11:02   #3406
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Byou, ten zestaw to mi się podoba z Duplo
Ale dzieci chcą pociąg
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 15:25   #3407
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Trzy razy pisałam tego posta wczoraj i trzy razy miałam reset telefonu, zasady ogólnie dla dorosłych prozaiczne dla trzylatków wydaje mi sie rygorystyczne typu: nie odpowiadamy nie pytani, nie krzyczymy, mówimy stonowanym glosem, prosze przepraszam dziękuje- bez tego ani rusz, jak jest czas nauki to czas nauki, czas zabawy to zabawy- po zabawie nie ma nie posprzątam itp., czekamy na jadalni az wszyscy zjedzą, odnosimy po sobie, dziękujemy za jedzenie, podajemy rece ( biorac pod uwagę samowolkę złobkową to rygor), przy złym zachowaniu- krzesełko przemyslenie przeproszenie itp

Wiem ze zaraz się pojawi krytyka (nawet osobe obstawiam ;-) ) ale ja jestem za mało konsekwentna wiec mi to pasuje, kaszalotowi tez.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 16:26   #3408
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
A moze kroki juz zostały podjęte?:p
nieee

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość

Anika, no to do dzieła
jeszcze troszkę

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Trzy razy pisałam tego posta wczoraj i trzy razy miałam reset telefonu, zasady ogólnie dla dorosłych prozaiczne dla trzylatków wydaje mi sie rygorystyczne typu: nie odpowiadamy nie pytani, nie krzyczymy, mówimy stonowanym glosem, prosze przepraszam dziękuje- bez tego ani rusz, jak jest czas nauki to czas nauki, czas zabawy to zabawy- po zabawie nie ma nie posprzątam itp., czekamy na jadalni az wszyscy zjedzą, odnosimy po sobie, dziękujemy za jedzenie, podajemy rece ( biorac pod uwagę samowolkę złobkową to rygor), przy złym zachowaniu- krzesełko przemyslenie przeproszenie itp
a mnie się to podoba przy silnym charakterze Oliwki takie "wychowanie" jest ok.

Wczoraj weszłam po O. do przedszkola a Ona - stoi w kącie ! Na początku zrobiło mi się przykro bo jak mnie zobaczyła to zaczęła płakać.Panie mówiły że przeszkadzała, nie chciała się bawić i ogólnie współpracować wiec miała karę. Emocje opadły , wytłumaczyłam jej co i jak i zobaczymy
Wiem jedno że O.ma mega silny charakter i chce żeby było wszystko po jej myśli (ciekawe po kim to ma ) i trzeba czasami stanowczych decyzji żeby ją ogarnąć
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 20:53   #3409
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

BYou łóżko różowe przecież inne nie wchodziło w grę jak zobaczyła różowe http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90229017/ myślałam nad tym co Zosia ma albo tymi domkami co teraz na nie taki szał no ale dziecka łóżko więc i jej wybór. Czekamy na tapetę i skoczymy pokój właściwie wszystko już jest tak jak powinno stoi na swoim miejscu tylko pomalować ściany ale to jak znajdzie się malarz-tapeciarz i tapeta dojdzie

Moderna a no od roku jak i nie dłużej spała z nami ale jak dostała w końcu łóżko to od razu poszła spać, chyba już naprawdę o nim marzyła bo mówiła że jak dostanie to będzie spać pytana czy na pewno odpowiadała na pewno ... wiesz my mieliśmy bardzo ciężki okres 2015 i początek 2016 roku były tragiczne im dłużej tym gorzej od pół roku jakoś "stajemy na nogi" tz jest co miesiąc wypłata więc na opłaty i jedzenie jest nie muszę pożyczać, kombinować itp. ... więc i mogłam kupić w końcu łóżko i parę dodatków Małej do pokoju a teraz jest szczęście pełną parą nie jest dopracowany pokój bo dużo brakuje ale myślę że z czasem będzie tam przepięknie już w sumie jest ładnie


Dużo zdrówka dla Zosi i Marcela oraz reszty choruszków.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

despa u nas ten kolega ten pyłek to za 30 zł sprzedawał ten litrowy słoik. Też właśnie ma swoje pasieki ale jakbyś w przyszłym roku chciała to daj znać to wyślę.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Nie mam pomysłu na prezent ani na Mikołaja ani pod choinkę dla Anielki.
myślałam o jakiś kreatywnych zabawkach.

I tak mi się przypomniało Moderna ty kiedyś pokazywałaś takie klocki co się szczepiały? pamiętam że drogie były bo mi się podobały ale nazwy nie pamiętam a Aniela jak jesteśmy u moich rodziców to mają kiedyś w Lildu przy zakupach dawali takie figurki przyssawki i ona sobie je łączy a te klocki podobne
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 21:08   #3410
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Anika, no wlasnie mi.brakuje konsekwencji i bardzo czesto ustepowalam, a teraz wiem ze nie.moge.

Mnie sie to podoba, no generalnie mam problem tylko z jedna Panią, tą z niepelnym etatem na grupie bo ma teksty takie ze mnie krew zalewa, zamiast cos doslownie powiedziec to robi to od dupy strony- zamiast powiedziec ze dziecko jej nie sluchalo, powiedziala mojemu tacie zeby mi.przekazal ze mam jej umyc uszy bo.ma brudne. Wiec sie wkur**** i przynioslam zaswiadczenie od lekarza, ze uszy ma i czyste i zdrowe. Tekstow kilka.miala takich, ze odbylam trzy rozmowy- przy jednej zaczela sie zachowywac jak gowniarz, interweniowala siostra, drugą mialam z nia solo, a potem z siostra, ktora powiedziala,zebym swoje warpliwosci zglaszala jej, bo Pani jest do pomocy, wiec nie zawsze moze zobaczyc czy uslyszec wszystkie jej teksty- a moj kaszalot wsxtstko powtorzy.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 07:02   #3411
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

oliwka nie wiem, o ktore chodzi Bunchems rzepy czy moze Magformers magnetyczne? (te magnetyczne widzialam chyba w lidlu tansze)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 91skV+kESjL._SL1500_.jpg (150,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 815N8ejFxXL._SL1303_.jpg (171,6 KB, 16 załadowań)
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 07:24   #3412
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Moderna, ale są i plusy choroby MArsela i Twej pracy- mąz troche z nim spędzi czasu, zajmie sie domem- jak sobie radza?
hehe.. nie ma mnie raptem 3 godziny
wiec nie zauwazam roznicy wiekszej
ale przynajmniej pojezdzil z dzieckiem sam do lekarza

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Ale dzieci chcą pociąg
wybralas juz jaki? drewniany czy duplo/playmobil/lego?

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Trzy razy pisałam tego posta wczoraj i trzy razy miałam reset telefonu, zasady ogólnie dla dorosłych prozaiczne dla trzylatków wydaje mi sie rygorystyczne typu: nie odpowiadamy nie pytani, nie krzyczymy, mówimy stonowanym glosem, prosze przepraszam dziękuje- bez tego ani rusz, jak jest czas nauki to czas nauki, czas zabawy to zabawy- po zabawie nie ma nie posprzątam itp., czekamy na jadalni az wszyscy zjedzą, odnosimy po sobie, dziękujemy za jedzenie, podajemy rece ( biorac pod uwagę samowolkę złobkową to rygor), przy złym zachowaniu- krzesełko przemyslenie przeproszenie itp

Wiem ze zaraz się pojawi krytyka (nawet osobe obstawiam ;-) ) ale ja jestem za mało konsekwentna wiec mi to pasuje, kaszalotowi tez.
pewnie mnie obstawiasz, ze skrytykuje
nie moj cyrk, nie moje malpy - placowke dla dziecka wybieralam swiadomie i w przedszkolu M. tez sa zasady, ale one wychodza u dzieci automatycznie, bo grupy sa mieszane, i mlodsze dzieci ucza sie od starszych - i nie ma przymusu/rygoru, a mimo wszystko codziennie dzieci sie angazuja.

Az sobie wyobrazilam jak szef od mnie mowi, pani M., usiadzie sobie pani na krzeselku i przemysli, co pani zle zrobila
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 21:32   #3413
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

[QUOTE=Moderna;67651746] Akurat nie Ciebie mialam na mysli

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Ale, Moderno niezwykle mi.milo, ze jak zwykle dosadnie skomentowalas usilujac mi dopiec.

Nie odpowiem jednak jak to zwyklam robic, bo jak zwykle beda gorzkie zale i ucieczka. Rodzinnego weekendu

Edytowane przez despa
Czas edycji: 2016-11-18 o 21:29
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 23:28   #3414
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Żyję. Ale co to za życie... już wracałam, już się z gąską witałam i mi się Zofia pochorowała. Do tego wylągł jej się ząb drugi pewnie jutro więc istny armagedon. W nocy nie śpię bo panna nie śpi. W dzień nie sikam bo panna w łazience nie chce być. A jak cudem ją uśpię (w wózku, z włączonym okapem) to siedzę jak zombiak
Welcome to the real world... że tak zacytuję Matrixa
Fifik też jakiś pobudzony, sporo musiałam pomyśleć o przedszkolu i przegadać z nim i z tż.
W tygodniu dzieci, w weekend 12h na budowie. Moja mama przyjeżdża co 2 tyg i maluchy piastuje (teraz widzę, że kolędy mi się zaczyna z wolna cytować), a ja napierdalam z wałkiem. Wymyśliłam sobie matka wizjonerka ciekawe ściany u dzieci w pokoju - i tak Filip ma góry (K-O-S-Z-M-A-R malowania tylu płaszczyzn), Zofia ma kropki, takie klasyczne polka dot 10cm (MNIEJSZY KOSZMAR ). Dodam, że Filipowi pewne elementy pieprz-onych gór malowałam gąbeczką do makeupa
Jeszcze czasem wpada fucha (dzięki niej sobie uzbierałam na overloka) no i totalmą brak siły... a pasuje wieczorem miast książek z obrazkami przeczytać chociaż kilka stron książki, w której obrazków całkiem brak.

No... także ten... usprawiedliwiłam się jak mogłam. Przyjmuję baty na goły tyłek i biorę się za nadrabianie.

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

1. o widzę, że wizaż łaskawie mi wulgaryzmu nie wyczachował - bo jakiegoż innego słowa użyć???
2. godzina o jakiej piszę też pokazuje jak to moje życie pięknym jest i kiedy mogę sobie pozwolić na stukanie po klawiaturze.
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 06:14   #3415
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Żyję. Ale co to za życie...
TĘSKNIŁAM!!!!!!!!!!!!!
a teraz się zwijam z ciekawości tych fifkowych gór. bo o ile kropki jestem w stanie sobie wyobrazić, to nie wiem jak przy górach Cię poniosło
fotyyyyyy:p rosi::prosi :
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 06:56   #3416
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Wymyśliłam sobie matka wizjonerka ciekawe ściany u dzieci w pokoju - i tak Filip ma góry (K-O-S-Z-M-A-R malowania tylu płaszczyzn), Zofia ma kropki, takie klasyczne polka dot 10cm (MNIEJSZY KOSZMAR ). Dodam, że Filipowi pewne elementy pieprz-onych gór malowałam gąbeczką do makeupa
o jestem bardzo ciekawa, jak to wyglada - widzialam kilka inspiracji w necie z gorami i bardzo fajnie to wyglada w dzieciecym pokoju.

Gabeczka do make-upa - detale

a dziecko po czym pobudzone?

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Ale, Moderno niezwykle mi.milo, ze jak zwykle dosadnie skomentowalas usilujac mi dopiec.
stwierdzeniem, nie moj cyrk nie moje malpy? (doslownie, nie mieszam sie w wybory).
Nawet bez krytyki "dopieklam"

Wybralas taka a nie inna placowke, jestes zadowolona z rygoru/zasad, wiec o czym tu pisac? (chyba, ze w glebi czujesz, ze wybor nie byl idealny?)

A kary nie potrzebuja poklasku w necie.

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2016-11-19 o 07:05
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 08:00   #3417
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Jestem próżna... więc się pochwalę się tymi moimi malarskimi wypocinami zanim będę pisać na zaległości :P (jakość telefoniczno-nocna)

Pragnę dodać, że do zielonego mi się żadna taśma nie kleiła i nie wiem jakim cudem namalowałam szarą partię gór.

Moderna, inspiracja z neta, no a jakże!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14924070_10211160589156394_1785741190_o.jpg (51,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15064139_10211224002821696_1127786368_o.jpg (47,0 KB, 41 załadowań)
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 08:42   #3418
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Jestem próżna... więc się pochwalę się tymi moimi malarskimi wypocinami zanim będę pisać na zaległości :P (jakość telefoniczno-nocna)

Pragnę dodać, że do zielonego mi się żadna taśma nie kleiła i nie wiem jakim cudem namalowałam szarą partię gór.

Moderna, inspiracja z neta, no a jakże!
cudo
podziwiam Cie - naprawde
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 08:43   #3419
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Sorceresss Pokaż wiadomość
Jestem próżna...
słusznie!

Góry boskie! świetnie Ci wyszło
Kropki - klasyk (bo ja sobie wyobraziłam pokój w "Naciśnij mnie" ale kolorowe kropki byłyby trudne aranżacyjnie )
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 10:17   #3420
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.10

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
o jestem bardzo ciekawa, jak to wyglada - widzialam kilka inspiracji w necie z gorami i bardzo fajnie to wyglada w dzieciecym pokoju.

Gabeczka do make-upa - detale

a dziecko po czym pobudzone?

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------



stwierdzeniem, nie moj cyrk nie moje malpy? (doslownie, nie mieszam sie w wybory).
Nawet bez krytyki "dopieklam"

Wybralas taka a nie inna placowke, jestes zadowolona z rygoru/zasad, wiec o czym tu pisac? (chyba, ze w glebi czujesz, ze wybor nie byl idealny?)

A kary nie potrzebuja poklasku w necie.
Moderna doskonale wiesz o czym.mowie, wiec nie udawaj greka, za kazdym razem pod woalka uszczypniesz.

Odpowiadajac na pytanie chwale sie, tak?

Wiec tak:
- tak- uwazam ze wybralam dobrze, mimo ze Ty mozesz miec inne zdanie
- tak- uwazam ze zasady i rygor sa potrzebne
- tak- uwazam ze przemyslenie ma krzeselku i przeproszenie jest ok

I teraz wskaz gdzie oczekuje poklasku!

I przynajmniej w mojej Twoim zdaniem.nieidealnej placowce, nikt mi dziecka nie bije, dziecko nie marzeka ze Pani nie reaguje, moje dziecko sie integruje z innymi, nie narzeka ze nie chce czegos robic. Tak wiec widzisz sama ze idealnego.mimo przemyslen i rozwazan miejs nie ma, wiec prosze odbij ode mnie, bo doskonale wiesz ze wbijasz szpile juz nie pierwszy raz, a potem palisz glupa ze nie. Nie chce Ci odpowiadac w dosadniejszy sposob, bo tak jak mowie znowu zrobisz z siebie poszkodowana, poplaczesz sie i znikniesz.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 21:54:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.