Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-25, 06:40   #691
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Hej! Poczytalam troche niektore watki, bo chce w koncu jakos porzadnie zadbac o wlosy.
Zaczelam uzywac szamponu, dosc dobrego "Barwa Brzozowy", ponoc nie ma silikonów itp. Na to daje (wydawalo mi sie ze dobrą..) odżywkę Mrs. Potter z bursztynem i jedwabiem.. no i ogolnie podczas splukiwania mam swietne miekkie wlosy, a gdy sobie schna i robia sie juz suchawe, to sa szorstkie i w kazda strone sie wywijaja.. Po prostu nie mozna sie oprzec zeby ich nie wyprostowac!!!
Oczywiscie nie prostuje, bo kiedys wyprostowalam a i tak po 2 godzinach sie wywinely i musialam zwiazac

Nie wiem co mam robic. Zrezygnowalam z szamponow takich jak Pantene, Timotei czy Dove (ble), poczytalam biochemie i kupilam te dwa produkty, ale moje wlosy staja sie coraz bardziej suche

Na koncowki daje jedwab Chi Infusion ale on rowniez nic nie daje, no masakra. Kolezanka mowi ze po tygodniu widziala roznice jak stosowala sam jedwab (czula ze wloski PIŁY doslownie).. no a u mnie absolutnie zero skutkow na plus.

Nie wiem juz jak mam zrobic zeby moje wlosy byly nawilzone i miekkie...

Kiedys stosowalam nafte z jakims olejkiem, to tez mi nic nie dawalo.. Kupowalam maske Rainforestu Wax i rowniez nic.. parówki robilam, nakldalam Waxa.. NIC!!! ZERO REZULTATÓW

Włosy mam grube i teraz sianowate wlasnie wlosy mi schna i juz nie moge ich dotykac, sa okropne.


Jest jakis ratunek?
mam podobny problem z włosami, tj. ok - umyję, spłukuję - są mięciutkie, ale własnie wyschną i robią się niemiłe w dotyku i każdy włos w inną stronę. prostowanie to też porażka, bo własnie wystarczyło wyjść na dwór i włosy jeszcze gorzej wyglądały..
Zaczęłam myć włosy szamponem joanny len+słonecznik (dla wł. zniszczonych ondulacją i rozjaśnianiem - co prawda ani jedno ani drugie mnie nie dotyczy ale to nic ) + duża ilość Kallosa mlecznego jako odżywka.. jak trochę mi przeschną to daje też trochę mleczka wygładzającego Hot Lissa loreala i muszę przyznać, ze włosy mam tak gładkie po takich 'praktykach' jak nigdy dotąd... hmmm moze więc zacznij uzywać jeszcze jakiegoś kosmetyku wygładzającego??
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 07:24   #692
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Jest jakis ratunek?
Spróbuj może protein { tak jak napisała Sarrai - np. Kallosowa Latte}, olei i mleczek. Moje włosy, nielubiące się z silikonami, uwielbiają oleje i proteiny.
Wszystkie ziołowe szampony działają na moje kudły bardzo źle.
Piszesz, że masz włosy grube i sianowate . Pewnikiem spodobałaby się im również maska / odżywka : VATIKA ( Dabur) - Hot Oil Treatment - moja ostatnia zdobycz . Robi z włosami właśnie to, czego oczekujesz.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 07:48   #693
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Spróbuj może protein { tak jak napisała Sarrai - np. Kallosowa Latte}, olei i mleczek. Moje włosy, nielubiące się z silikonami, uwielbiają oleje i proteiny.
Wszystkie ziołowe szampony działają na moje kudły bardzo źle.
Piszesz, że masz włosy grube i sianowate . Pewnikiem spodobałaby się im również maska / odżywka : VATIKA ( Dabur) - Hot Oil Treatment - moja ostatnia zdobycz . Robi z włosami właśnie to, czego oczekujesz.
Popieram - Vatika jest boska nawet mama mi ją podkrada mimo, że latanie z czepkiem na głowie przy jej krótkich włosach uznawała za totalny bezsens a teraz się rozpływa nad miękkością włosków po tej masce
LaBombaa - może spróbuj olejowania na noc - przejrzyj kuchenne szafki, może masz olej z winogron. Oleje cudownie nawilżają i nadają blask
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 09:09   #694
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Dzieki wielkie za odpowiedzi Co do Hot Lissa, stosowalam kiedys, ale niestety na moje wlosy nic nie podzialal
Faktycznie musze zobaczyc ta Vatikę i koniecznie poczytac o olejowaniu na noc, bo jakos sobie tego nie wyobrazam nakładac na noc Akurat w szafce tylko olej slonecznikowy.

Swoja droga myslalam o zakupie tego:
http://www.boots.com/en/Aussie-Mirac...-Shampoo_8835/
http://www.boots.com/en/Aussie-Frizz...-250ml_928021/

oraz ten prawdopodobnie hicior.. sądząc po komentarzach
http://www.boots.com/en/Boots-Hair-S...ten-Kit_26495/

Cos mnie sie wydaje ze tak suche wlosy moge miec po tej odzywce z jedwabiem i keratyna, co prawda na wysokim miejscu ma te skladniki, ale DRUGIM skladnikiem w odzywce jest Alcohol...
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 10:11   #695
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Człowiek się całe życie uczy...

Sprawdzałam po ile kallos chodzi w tym sklepie w przejściu (o którym doruś wspominała) - 8 zł za małe opakowanie - niech no tylko wykończę Glorię a spróbuję Kallosa mlecznego.
litrowy kosztuje nie całe 20 zł

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Hej! Poczytalam troche niektore watki, bo chce w koncu jakos porzadnie zadbac o wlosy.
Zaczelam uzywac szamponu, dosc dobrego "Barwa Brzozowy", ponoc nie ma silikonów itp. Na to daje (wydawalo mi sie ze dobrą..) odżywkę Mrs. Potter z bursztynem i jedwabiem.. no i ogolnie podczas splukiwania mam swietne miekkie wlosy, a gdy sobie schna i robia sie juz suchawe, to sa szorstkie i w kazda strone sie wywijaja.. Po prostu nie mozna sie oprzec zeby ich nie wyprostowac!!!
Oczywiscie nie prostuje, bo kiedys wyprostowalam a i tak po 2 godzinach sie wywinely i musialam zwiazac

Nie wiem co mam robic. Zrezygnowalam z szamponow takich jak Pantene, Timotei czy Dove (ble), poczytalam biochemie i kupilam te dwa produkty, ale moje wlosy staja sie coraz bardziej suche

Na koncowki daje jedwab Chi Infusion ale on rowniez nic nie daje, no masakra. Kolezanka mowi ze po tygodniu widziala roznice jak stosowala sam jedwab (czula ze wloski PIŁY doslownie).. no a u mnie absolutnie zero skutkow na plus.

Nie wiem juz jak mam zrobic zeby moje wlosy byly nawilzone i miekkie...

Kiedys stosowalam nafte z jakims olejkiem, to tez mi nic nie dawalo.. Kupowalam maske Rainforestu Wax i rowniez nic.. parówki robilam, nakldalam Waxa.. NIC!!! ZERO REZULTATÓW

Włosy mam grube i teraz sianowate wlasnie wlosy mi schna i juz nie moge ich dotykac, sa okropne.


Jest jakis ratunek?
Na Twoim miejscu zrezygnowała bym z szamponu ziołowego. Polecam Mype (do kupienia w Naturze), Seboradin do zniszczonych (apteka). Olejowanie przed myciem https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331 ,
Maski: Kalosa Latte, Glorie, Mype, Lorys, Seboradin
Sera do końcówek: Wax, Chi, ce-ce
Może jeszcze jakieś psikadła nawilżające.
Przede wszystkim czas, cierpliwość i systematyczność
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 10:43   #696
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

O.. zapisalam sobie te wskazowki i zaraz w drodze do pracy kupie maskę Kallosa Latte.
Olejek sprobuje dorwac w Herbapolu, a moze jakis zwykly olej taki spozywczy? hehe
U mnie w pracy (M&S) tak w ogole jest do kupienia mleko kokosowe, kiedys sie zastanawialam zeby do mycia wlosow go uzywac z szamponem
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 11:14   #697
joaa
Zakorzenienie
 
Avatar joaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 403
GG do joaa
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Zamiast mleka kokosowego, spróbowałabym raczej na Twoim miejscu oleju kokosowego Plus Kallos - raczej na pewno zmiękczy włoski. Ja dodaję jeszcze do masek/odżywek parę kropel keratyny - odkąd stosuję to wszystko, włosy mam naprawdę w lepszym stanie (i to pomimo używania suszarki). Może spróbuj też nakarmić je od środka - jakieś siemię lniane czy drożdże? Na pewno nie zaszkodzą
__________________
bad decisions make good stories


volleyhead z loży >ŁONA FAJT?!<



If you're going crazy just grab me and take me
I'd follow you down, down, down... anywhere, anywhere

joaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 12:59   #698
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez joaa Pokaż wiadomość
Zamiast mleka kokosowego, spróbowałabym raczej na Twoim miejscu oleju kokosowego Plus Kallos - raczej na pewno zmiękczy włoski. Ja dodaję jeszcze do masek/odżywek parę kropel keratyny - odkąd stosuję to wszystko, włosy mam naprawdę w lepszym stanie (i to pomimo używania suszarki). Może spróbuj też nakarmić je od środka - jakieś siemię lniane czy drożdże? Na pewno nie zaszkodzą
Czy olej kokosowy i keratynę dodajesz do Kallosa czy uzywasz osobno?
Ja po drugim olejowaniu na noc kokosem nie jestem niestety zadowlona,wlosy nie sa wcale w lepszym stanie.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 13:53   #699
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy olej kokosowy i keratynę dodajesz do Kallosa czy uzywasz osobno?
Ja po drugim olejowaniu na noc kokosem nie jestem niestety zadowlona,wlosy nie sa wcale w lepszym stanie.
wiesz, może po prostu musisz zaczekać na efekty... chociaż ja od pierwszego uzycia Vatiki zobaczyłam zmianę
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 14:04   #700
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy olej kokosowy i keratynę dodajesz do Kallosa czy uzywasz osobno?
Ja po drugim olejowaniu na noc kokosem nie jestem niestety zadowlona,wlosy nie sa wcale w lepszym stanie.
spróbuj innych olei, np.rycynowego - on jest cięższy, może Twoje włosy właśnie takiego potrzebują, albo możlwie ze za krótko trzymałaś - przy oleju 3 h to jest minimum a najlepiej na noc
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 14:23   #701
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
spróbuj innych olei, np.rycynowego - on jest cięższy, może Twoje włosy właśnie takiego potrzebują, albo możlwie ze za krótko trzymałaś - przy oleju 3 h to jest minimum a najlepiej na noc
tak? ja zawsze olejki nakładam godzinkę, ew dwie przed myciem... i efekty są
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 14:41   #702
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Co to za maseczka Vatika? Ile kosztuje? Gdzie mozna ja kupic?
Zaciekawilyscie mnie nia
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 14:46   #703
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

wpisz w wyszukiwarkę (kosztuję 30-50zł)
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 15:14   #704
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
tak? ja zawsze olejki nakładam godzinkę, ew dwie przed myciem... i efekty są
to też zalezy od oleju i włosów u mnie kokos na 2-3 h conajmniej a rycyna daje fajny efekt dopiero po 5 h...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 18:54   #705
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Kurcze dziewczyny.. nie moglam wejsc do fryzjerskiego sklepu bo juz bylam troche spozniona do pracy, wiec wyslalam siostre.. wchodze teraz do domu i co widze?
Olej kokosowy.. ale myslalam ze bedzie w postaci plynnej a tożto jak kamień (cos jak nablyzszczacz do wlosow z Nivei, ktory u mnie stoi i stoi )
Maska mleczna, ale nie kallos tylko Euro-styl!!! Ponoc babka mojej siorze powiedziała, że to jest to samo, tzn ze to wyprodukowane przez Kallosa i jakies smieci tam gadała jeszcze.. Mam nadzjeje, ze to faktycznie tylko nazwa sie rozni :/ Nie mniej jak zobaczylam sklad, to sie troche zastanowilam czy faktycznie to cos zdziala bo na drugim miejscu w skladzie ma Ceteryl ALCOHOL!!! a te proteiny gdzies hen...

Olej kokosowy 200g - 12,5zl
Maska 250ml - 12zl

Kiedys widzialam gdzies w sklepie ampulki keratyny za 5zl, wiec sprobuje.. kupie kiedys

Musze teraz poczytac o tym olejku jak to nalozyc na noc.. czy pod czepek czy duzo itp. Wlosy mylam wczoraj wieczorem i chce umyc jutro rano, wiec na noc chyba olej jak znalazl Kupilam tez czepek taki za zlotowke, bo jednak nie bede poscieli brudzic/tluscic.

edit:
Poczytalam troche o kokosowym, co znalazlam.. i niby niekorzy go skrobią i on sie w rekach rozpuszcza.. ale ze nie polecają nakladac go samego.. to co moze z tą maską mleczną??? Teraz bym nalozyla a o 8/9 rano zmyla..
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne

Edytowane przez LaBombaa
Czas edycji: 2009-09-25 o 19:37
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 19:38   #706
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
to też zalezy od oleju i włosów u mnie kokos na 2-3 h conajmniej a rycyna daje fajny efekt dopiero po 5 h...
oj, to na pewno zależy od włosów, bo ja własnie rycynę nakładam tak godzinkę przed myciem...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:07   #707
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
tak? ja zawsze olejki nakładam godzinkę, ew dwie przed myciem... i efekty są
Też nakładałam przed myciem na 2h i byłam zadowolona, aż spróbowałam raz na noc i teraz już obowiązkowo nocne olejowanie
Idę himalayę nałożyć
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:27   #708
blackberry04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 155
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Poczytalam troche o kokosowym, co znalazlam.. i niby niekorzy go skrobią i on sie w rekach rozpuszcza.. ale ze nie polecają nakladac go samego.. to co moze z tą maską mleczną??? Teraz bym nalozyla a o 8/9 rano zmyla..
Jak najbardziej mozesz nalozyc sam olej ja tak robie
A maski to chyba nie powinno sie zostawiac na dluzej niz podane na opakowaniu....
blackberry04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 23:35   #709
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny.. nie moglam wejsc do fryzjerskiego sklepu bo juz bylam troche spozniona do pracy, wiec wyslalam siostre.. wchodze teraz do domu i co widze?
Olej kokosowy.. ale myslalam ze bedzie w postaci plynnej a tożto jak kamień (cos jak nablyzszczacz do wlosow z Nivei, ktory u mnie stoi i stoi )
Maska mleczna, ale nie kallos tylko Euro-styl!!! Ponoc babka mojej siorze powiedziała, że to jest to samo, tzn ze to wyprodukowane przez Kallosa i jakies smieci tam gadała jeszcze.. Mam nadzjeje, ze to faktycznie tylko nazwa sie rozni :/ Nie mniej jak zobaczylam sklad, to sie troche zastanowilam czy faktycznie to cos zdziala bo na drugim miejscu w skladzie ma Ceteryl ALCOHOL!!! a te proteiny gdzies hen...

Olej kokosowy 200g - 12,5zl
Maska 250ml - 12zl

Kiedys widzialam gdzies w sklepie ampulki keratyny za 5zl, wiec sprobuje.. kupie kiedys

Musze teraz poczytac o tym olejku jak to nalozyc na noc.. czy pod czepek czy duzo itp. Wlosy mylam wczoraj wieczorem i chce umyc jutro rano, wiec na noc chyba olej jak znalazl Kupilam tez czepek taki za zlotowke, bo jednak nie bede poscieli brudzic/tluscic.

edit:
Poczytalam troche o kokosowym, co znalazlam.. i niby niekorzy go skrobią i on sie w rekach rozpuszcza.. ale ze nie polecają nakladac go samego.. to co moze z tą maską mleczną??? Teraz bym nalozyla a o 8/9 rano zmyla..
Nie masz co się obawiać catearyk alcoholu, bo to emolient stosowany w bardzo wielu kosmetykach. Włosom szkodzi alkohol denat.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-26, 08:49   #710
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Nie masz co się obawiać catearyk alcoholu, bo to emolient stosowany w bardzo wielu kosmetykach. Włosom szkodzi alkohol denat.
To w takim wypadku, moze zle ze oskarzam odzywke Mrs. Potters z bursztynem i jedwabiem.. moze to od szamponu Barwa Brzozowy
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 11:04   #711
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

LaBomba - Firma Kallos nie jest producentem maski z proteinami mlecznymi LATTE {przynajmniej tej, o której ja piszę}, jedynie : dystrybutorem Producentem jest włoska firma Pettenon.
Różnie to z określeniem : "to jest to samo" bywa. Musisz jednak wypróbować, aby ocenić. Jeśli producent pisze : "trzymać 2 minuty", tzn. : trzymać dwie minuty; jeśli zaś pisze : "trzymać 30 minut", tzn. - moim zdaniem : trzymać trzydzieści minut.
Olejek kokosowy jak najbardziej można nakładać na włosy bez towarzystwa innych dobroci. Nie wiem dlaczego, ale olejek kokosowy nie brudzi {tłuści} pościeli.
Z pudełeczka olejek nabieram taką szpatułką, która często dostajemy przy zakupie kremów do twarzy. Kokosek idealne rozpuszcza się w dłoniach. Butelkę {np. Helfy} natomiast wstawiam na parę minut do kubka z ciepłą wodą i mam olejek o płynnej konsystencji. Ja olejek na włosach noszę najdłużej jak się da - często dzień i noc.
Keratyna powodowała , że moje włosy stawały się sztywne. Używałam jej jako jednego ze składników psikadełka Jolie i to własnie ona powodowała usztywnienia włosów.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 13:54   #712
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Dziewczyny myslicie ze taka miesieczna kuracja naftą - tzn codzienne wcieranie na 15 min przed myciem bardziej zaszkodzi niz pomoze?? Bo przez ostatnie 5 dni tak robilam codziennie. I nie zauwazylam zadnych negatywnych skutków. :conf used:
__________________
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:20   #713
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny myslicie ze taka miesieczna kuracja naftą - tzn codzienne wcieranie na 15 min przed myciem bardziej zaszkodzi niz pomoze?? Bo przez ostatnie 5 dni tak robilam codziennie. I nie zauwazylam zadnych negatywnych skutków. :conf used:
Moim zdaniem miesiąc codziennego stosowania to nie tyle za długo ile za często, ale ja ogólnie jestem przeciwna codziennemu stosowaniu takich rzeczy
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:50   #714
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez agusia_85 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem miesiąc codziennego stosowania to nie tyle za długo ile za często, ale ja ogólnie jestem przeciwna codziennemu stosowaniu takich rzeczy
No właśnie chodzi o częstotliwość. Hmm myślę że bd ją używac co 3 mycie. Przez miesiac. A potem raz na tydzień.
__________________
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 16:55   #715
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
spróbuj innych olei, np.rycynowego - on jest cięższy, może Twoje włosy właśnie takiego potrzebują, albo możlwie ze za krótko trzymałaś - przy oleju 3 h to jest minimum a najlepiej na noc
Trzymałam całą noc ,potem umyłam włosy,nałozyłam na chwile Kallosa .
Po dwukrotnym uzyciu nie widzę żadnej różnicy na lepsze.
Może rzeczywiście dwa razy to za mało,ale liczyłam choć na minimalny efekt.
Moje włosy nie są bardzo zniszczone ale strasznie suche.Do tego na całej długości mi odrastaja po tym jak kilka miesięcy temu mi wypadały.
Może spróbować połączyć rycynę z kokosem?
Myślałam też zeby zrob8ić sobie przed myciem maskę z Kallosa,rycyny,kokosa,wit ,A+E i może żółtka?
Nie wiem jednak czy nie za dużo tego wszyskiego
Może ktoś się wypowie?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:11   #716
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Ja po olejowaniu nie widzę efektów Dopiero po paru miesiącach olejowania przed prawie każdym myciu widzę, że moje włosy są w świetnym stanie- nigdy jeszcze nie były takie gładkie i błyszczące. Ale po samym zabiegu nie dostrzegam różnicy. Jedynie jak stosowałam oliwę z oliwek z miodem to po umyciu moje włosy były sztywne i jakby mocniejsze. Radzę nie zarażać się do olejowania. No i możliwe, że kokos nie jest najlepszym olejem dla Twoich włosów. Mnie, póki co, najbardziej pasował olej z ogórecznika.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:24   #717
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ja po olejowaniu nie widzę efektów Dopiero po paru miesiącach olejowania przed prawie każdym myciu widzę, że moje włosy są w świetnym stanie- nigdy jeszcze nie były takie gładkie i błyszczące. Ale po samym zabiegu nie dostrzegam różnicy. Jedynie jak stosowałam oliwę z oliwek z miodem to po umyciu moje włosy były sztywne i jakby mocniejsze. Radzę nie zarażać się do olejowania. No i możliwe, że kokos nie jest najlepszym olejem dla Twoich włosów. Mnie, póki co, najbardziej pasował olej z ogórecznika.
Dziękuję za odpowiedź
A co myślisz o wyżej wspomnianej masce?Można coś takiego ubełatać i połozyc na włosy na np.godzinkę?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:43   #718
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
A co myślisz o wyżej wspomnianej masce?Można coś takiego ubełatać i połozyc na włosy na np.godzinkę?
Pewnie, że można
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:49   #719
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Trzymałam całą noc ,potem umyłam włosy,nałozyłam na chwile Kallosa .
Po dwukrotnym uzyciu nie widzę żadnej różnicy na lepsze.
Może rzeczywiście dwa razy to za mało,ale liczyłam choć na minimalny efekt.
Moje włosy nie są bardzo zniszczone ale strasznie suche.Do tego na całej długości mi odrastaja po tym jak kilka miesięcy temu mi wypadały.
Może spróbować połączyć rycynę z kokosem?
Myślałam też zeby zrob8ić sobie przed myciem maskę z Kallosa,rycyny,kokosa,wit ,A+E i może żółtka?
Nie wiem jednak czy nie za dużo tego wszyskiego
Może ktoś się wypowie?

Ja bym zrobiła tak.
Położyła rycynę, kokosa, żółtko, sok z cytrynki i wit A+E na min 2 godz. Umyła włosy szamponem bez silikonów. Potem na pół godz. kallos+miód+NMF lub żel hialuronowy z mazideł.
Ja bym działania olejów wg swego odczucia nie nazwała nawilżeniem. Maski z dodatkami nawilżają bardziej. Oleje odżywiają.

Heh. No może jeszcze do tej pierwszej maski dowaliłabym naftę. Hehe. Dla mnie nigdy nie jest za dużo i jeszcze mi nic nie wypaliło.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-09-26 o 17:52
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 19:03   #720
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

oo a ten zel hialuronowy mozna na wloski klasc? Mam zel HA z pantenolem i alantoina i jakos nie moge go zuzyc strasznie wydajny no i niestety juz druga butelka i nie widze efektow jesli chodzi o twarz itp. Wiec moze na wloski?

Ja wlasnie dzis drugi raz kokosa dalam i siedze w czepku, jutro umyje i dam kallosa (no.. euro-styl)..

Ale dzis nawet moj TŻ, powiedzial ze jakos mam wlosy wygladzone i takie "sypkie".. po czym pogladzil je i mowi.. "WOOOOOOOOOOOW" jakie miekkie..
Faktycznie, jak juz calkowicie wyslchy to byly super! Wczoraj mialam je strasznie suche a dzis nie do poznania.. jestem w mega szoku
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.