Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-04, 14:04   #3031
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry 😊
Jeżeli chodzi o krwawienie to u mnie delikatne, mialam już kiedyś pisać, że spodziewałam się ogólnie większego hardkoru w tym temacie. Te kajako-podpachy to mi się za bardzo nie przydały, w szpitalu zużyłam 1 paczkę i to dla zasady, bo niby bardziej "przewiewne" niż zwykłe podpaski. Ale na zwykłych dałabym radę.
Chyba zaczynają się u nas kolki. Kupilam Espumisan i mam nadzieję, że pomoże 😕bo zwariuje. Dobrze, że chociaż noce przesypia, bo w dzień jest obręczony 😕 Listopadowa, ja też do wieczora pewnie będę robić obiad 😉


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 14:41   #3032
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja mam to w ofercie położnej.
To zajęcia wzmacniające mięśnie dna miednicy, mięśnie kegla - szczególnie ważne dla kobiet rodzących naturalnie.. aby np niedopuści do problemów z późniejszym nietrzymaniem moczu.
Zajęcia wspomagające regenerację „ciała wewnątrz i na zewnątrz”
Można zabierać maluszki ze sobą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 15:12   #3033
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja mam to w ofercie położnej.
To zajęcia wzmacniające mięśnie dna miednicy, mięśnie kegla - szczególnie ważne dla kobiet rodzących naturalnie.. aby np niedopuści do problemów z późniejszym nietrzymaniem moczu.
Zajęcia wspomagające regenerację „ciała wewnątrz i na zewnątrz”
Można zabierać maluszki ze sobą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też mam karnet na ćwiczenia poporodowe, ale są w takich godzinach, że nie będę w stanie skorzystać
Bejata jak Twoje palce, obrączka wchodzi?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 15:26   #3034
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej wszystkim
Mały dzis je i śpi cały dzień - wiec mam luz. Tz organizuje grilla na pepkowe z kolegami (jakimś cudem pogoda mu sie udała ale wieczorem ma być 1 st ciepła ).
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No wlasnie mialam Was pytac bo ja prawie 4 tygodnie po porodzie, a jeszcze krew zywa leci. Nie duzo ale jest. A niby do 15 dni chyba powinno sie krwawic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Poczytalam na mamieginekolog, ze calkowicie krwawienie zanika 4-6 tygodni wiec chyba wszystko w normie bo innych objawow brak.
U mnie po cc tym razem prawie w ogole krwawienia nie było z czego sie cieszę tylko jak byłam w szpitalu. Teraz cały dzień nic nie leci a np wieczorem cos tam poleci i tez czasem czerwona krew. Ale to normalne raczej wiec nie rozkminiam


Orientujecie sie moze do jakiego czasu moze wyjsć dziecku uczulenie po tym jak ja zjem np truskawkę? Muszę popróbować bo jak wszystko bedzie Ok to nie odmowie sobie truskawek w lecie .
Juz jadłam orzechy włoskie, migdały , nerkowce ... nic sie nie działo ale wolałam spróbować mniejsza porcje na początek. Tylko jeszcze ziemnych sie nie odważyłam a lubie dodawać masło orzechowe do owsianki na śniadanie
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 15:28   #3035
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Jeżeli chodzi o krwawienie to u mnie delikatne, mialam już kiedyś pisać, że spodziewałam się ogólnie większego hardkoru w tym temacie. Te kajako-podpachy to mi się za bardzo nie przydały, w szpitalu zużyłam 1 paczkę i to dla zasady, bo niby bardziej "przewiewne" niż zwykłe podpaski. Ale na zwykłych dałabym radę.
Chyba zaczynają się u nas kolki. Kupilam Espumisan i mam nadzieję, że pomoże bo zwariuje. Dobrze, że chociaż noce przesypia, bo w dzień jest obręczony Listopadowa, ja też do wieczora pewnie będę robić obiad


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się udało bo tz wrócił szybciej z pracy. Ale mała dzisiaj dość łaskawa. Zasypia na rękach, albo wystarczy sutkiem dotknąć jej ust i już śpi po trzymam trochę na rękach i mogę odłożyć. Długo nie śpi ale przespała trochę w salonie przy starszej siostrze. Oczywiście kupa obudziła. Wcześniej hałasy z kuchni ja budziły więc chyba sobie odpuszczę sprzątanie tam jeśli da się tym razem odlozyc.

W ogóle u nas już zaczęły się uśmiechy. Poznaje mnie jak się pokaże i wali słodkie minki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 15:46   #3036
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja mam jeden smoczek ktorego mloda w ogóle nie chce pluje bim dalej niż widzi. A co do tych smoczkow bibs slyszalam o nich. Właściwie to bym chciała by mloda je akceptowalna w chwili gdy chce sobie possac.
Dzis ogarnialam ogród tz garaz a mlida spała ba tarasie z krotka przerwa na "obiad ". Ja na razie jeszcze nie ćwiczylam czasem mam tylko taka wydzieline juz wiec licze ze to koncowka a co do ćwiczeń i biegania daje sovie jeszcze 2 tygodnie czasu choc my z mloda dużo spacerujemy np ostatnio przeszłam 14km.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 16:01   #3037
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Pajeczko czyli rozumiem ze maluszków nie mozecie zabierać ? Szkoda wielka
U mnie są to poniedziałki 10-11:30. Teraz idę sama, ale za tydzien zabieram Synka ze sobą.
Wiesz ze dalej nie mogę włożyć obrączki ?!?!!! Wściekam się..

Dziewczyny ile zamierzacie karmić cycusiem?

Cały kolejny tydzien ma padać deszcz i śnieg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Ofelka 14 km za jednym zamachem to piękny dystans !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 16:20   #3038
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Pajeczko czyli rozumiem ze maluszków nie mozecie zabierać ? Szkoda wielka
U mnie są to poniedziałki 10-11:30. Teraz idę sama, ale za tydzien zabieram Synka ze sobą.
Wiesz ze dalej nie mogę włożyć obrączki ?!?!!! Wściekam się..

Dziewczyny ile zamierzacie karmić cycusiem?

Cały kolejny tydzien ma padać deszcz i śnieg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Ofelka 14 km za jednym zamachem to piękny dystans !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Daje nam max 2 lata. Zobaczymy jak mała będzie chciała. Jak będzie taka cyckowa to na pewno będziemy powoli eliminować karmienia po roku. Jak ze starsza zdam się na intuicję, jej gotowosc i moja też oczywiście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 17:10   #3039
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Pajeczko czyli rozumiem ze maluszków nie mozecie zabierać ? Szkoda wielka
U mnie są to poniedziałki 10-11:30. Teraz idę sama, ale za tydzien zabieram Synka ze sobą.
Wiesz ze dalej nie mogę włożyć obrączki ?!?!!! Wściekam się..

Dziewczyny ile zamierzacie karmić cycusiem?

Cały kolejny tydzien ma padać deszcz i śnieg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Ofelka 14 km za jednym zamachem to piękny dystans !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgodnie z zaleceniami WHO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 17:24   #3040
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Wygooglalam te bibsy i dla mnie są okropne 😶

Kp planowałam jak ze starsza - do samoodstawienia, ale nie wiem czy wytrzymam bo tym razem boli cholernie 🙄

Przeszliśmy dzisiaj Dolinę Grzybowska, młoda przespała cały czas w chuście z przerwa na jedno karmienie 😍 Ma 2,5 tyg a ja jeszcze wózka nie wyciągnęłam 😁
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 17:41   #3041
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Wygooglalam te bibsy i dla mnie są okropne

Kp planowałam jak ze starsza - do samoodstawienia, ale nie wiem czy wytrzymam bo tym razem boli cholernie

Przeszliśmy dzisiaj Dolinę Grzybowska, młoda przespała cały czas w chuście z przerwa na jedno karmienie Ma 2,5 tyg a ja jeszcze wózka nie wyciągnęłam
Ja musiałam zgooglowac gdzie ta dolina bo mi nic nazwa nie mówiła

Jak finalnie po sesji wrażenia? Udało się w końcu coś pocykac?

Ja dziś byłam na działce i nawet porzucalam miękka piłka w siostrzenca w ramach zbijanego i sobie czasem podbiegalam troszkę pod piłkę i wszyscy na mnie krzyczeli że mam nie biegać, a najlepiej żebym sobie siadla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 18:32   #3042
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mała dziś ma jakiś ból życia...jak nie śpi i nie je to ciągle płacze lub marudzi, nawet chusta czy noszenie nie pomaga idzie oszaleć, suty mam całe obolałe już
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 19:22   #3043
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Agassek a jakie sa zalecenia who odnośnie karmienia?
Ja myslalam że do ok 10mc by nie karmic jak wroce do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 19:33   #3044
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jutro jedziemy na sesje noworodkowa, już się nie mogę doczekać dzisiaj wykapalam Małego a mąż poszedł z synkiem na spacer, muszę powoli się wprawiac jak mąż wróci do pracy chciałam go kąpać koło 19-20 ale się nie da bo on wieczorami cały czas śpi, jedynie oczka otwiera do południa i koło 16-17

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 19:51   #3045
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Mała dziś ma jakiś ból życia...jak nie śpi i nie je to ciągle płacze lub marudzi, nawet chusta czy noszenie nie pomaga idzie oszaleć, suty mam całe obolałe już
Piona, u nas to samo dzisiaj.
Zaraz sobie karmi walne z tej rozpaczy co na laktacje kupilam 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 19:55   #3046
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Agassek a jakie sa zalecenia who odnośnie karmienia?
Ja myslalam że do ok 10mc by nie karmic jak wroce do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pół roku wyłącznie piersią, 2 lata lub dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu produktów uzupelniajacych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 20:00   #3047
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ej laski a kapturków do karmienia nie uzywacie? Po co cierpieć mi w szpitalu dała położna jednego kapturka, bo mnie bolał lewy sutek.. i zamówiliśmy od razu do domku takie fajne z futerałem i do tej pory jak czuje tylko lekki dyskomfort to używam kapturka. Czy tam kapelusika. Po niemiecku to kapelusik

U mnie były krzyki straszne pół godzinne.. ale niemiecki rap działa :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 20:40   #3048
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
One są po prostu modne czy co w nich takiego? motylek ładny ale te okrągłe to śmieszne są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te bibsy są z lateksu i z tego co wiem dziecko samo wyciąga sobie ten smoczek do kształtu dopasowanego do jego podniebienia. Ja sama zakupiłam jeden (nadaje się od 0 do 6m życia) w razie jakby nie załapała lovi 0-2m.
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Dzień dobry 😊
Jeżeli chodzi o krwawienie to u mnie delikatne, mialam już kiedyś pisać, że spodziewałam się ogólnie większego hardkoru w tym temacie. Te kajako-podpachy to mi się za bardzo nie przydały, w szpitalu zużyłam 1 paczkę i to dla zasady, bo niby bardziej "przewiewne" niż zwykłe podpaski. Ale na zwykłych dałabym radę.
Chyba zaczynają się u nas kolki. Kupilam Espumisan i mam nadzieję, że pomoże 😕bo zwariuje. Dobrze, że chociaż noce przesypia, bo w dzień jest obręczony 😕 Listopadowa, ja też do wieczora pewnie będę robić obiad 😉


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak...mi ich tyle zostalo, że mam zapasy na przyszłość😂
Ja uzywalam szpitalnych kajakow + zuzylam w szpitalu paczke nocnych canpola i paczke dziennych, staralam sie zmieniac po kazdym korzystaniu z wc. Teraz w domu już albo noszę podpaske albo nic.

Też spodziewalam sie hardcore w tym temacie, choc biorac pod uwagę jak mi gnietli brzuch po porodzie żeby się wszystko z niego ,,wylalo" to nie dziwie sie, że mambtej wydzieliny tak malo.
Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Pajeczko czyli rozumiem ze maluszków nie mozecie zabierać ? Szkoda wielka
U mnie są to poniedziałki 10-11:30. Teraz idę sama, ale za tydzien zabieram Synka ze sobą.
Wiesz ze dalej nie mogę włożyć obrączki ?!?!!! Wściekam się..

Dziewczyny ile zamierzacie karmić cycusiem?

Cały kolejny tydzien ma padać deszcz i śnieg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Ofelka 14 km za jednym zamachem to piękny dystans !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z rok na pewno 😊 jeśli tylko się uda zaspokoic malutka.
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Wygooglalam te bibsy i dla mnie są okropne 😶

Kp planowałam jak ze starsza - do samoodstawienia, ale nie wiem czy wytrzymam bo tym razem boli cholernie 🙄

Przeszliśmy dzisiaj Dolinę Grzybowska, młoda przespała cały czas w chuście z przerwa na jedno karmienie 😍 Ma 2,5 tyg a ja jeszcze wózka nie wyciągnęłam 😁
Cały czas Cię boli kp?

Moja córcia wisiała wczoraj na cycach od po północy do 5 rano. Jechała tak równo tak bolesnie, że miałam pierwszy kryzys 🙈
Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Jutro jedziemy na sesje noworodkowa, już się nie mogę doczekać dzisiaj wykapalam Małego a mąż poszedł z synkiem na spacer, muszę powoli się wprawiac jak mąż wróci do pracy chciałam go kąpać koło 19-20 ale się nie da bo on wieczorami cały czas śpi, jedynie oczka otwiera do południa i koło 16-17

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach! Udanej sesji i czekamy na efekty 😍

My mamy w środę😍

Spontanicznie się zdecydowaliśmy!

Tylko nie wiem jak ogarnąć jedzonko, chyba muszę odciągnąć na tą sesję, tylko ile?
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Hej

Miałam dziś wizytę i ktg. Ogólnie ok, trochę lepiej niż parę dni temu, rozwarcie na malutki opuszek i trochę mniej wód. W poniedziałek jeszcze raz kontrolne ktg, a we wtorek do szpitala jak się nic po drodze nie wydarzy. Niby mocniej mnie dziś zbadała ( że niby ten masaż ?), ale nie bolało mnie to.
Hmm masaż szyjki i brak bólu? Hmm mnie jal zbadała położna na porodowej to wydarłam się jak tralala🙈

A pomagasz jakoś szczęściu 😁?
U mnie w piątek były daktyle, skakanie na piłce, masaż sutków - w sobotę już rano plamiłam. Przez dzień powtórka + tż w akcji...i o północy z rozwarciem na opuszek i regularnymi skurczami jechałam na ip. Także wierzę w to 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 20:52   #3049
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Pajeczko czyli rozumiem ze maluszków nie mozecie zabierać ? Szkoda wielka
U mnie są to poniedziałki 10-11:30. Teraz idę sama, ale za tydzien zabieram Synka ze sobą.
Wiesz ze dalej nie mogę włożyć obrączki ?!?!!! Wściekam się..

Dziewczyny ile zamierzacie karmić cycusiem?

Cały kolejny tydzien ma padać deszcz i śnieg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Ofelka 14 km za jednym zamachem to piękny dystans !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niee, to ćwiczenia tylko dla mam...
Ja też nie mogę swojej wcisnąć, a desperacko próbuje to zrobić każdego dnia, rano i wieczorem, jak jakaś wariatka.

Ja zamierzam kp około roku, ale zobaczymy co wyniknie. Może się okazać że i dwa lata i od razu kolejny maluch wskoczy na miejsce Poli

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 20:56   #3050
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ale spanikowałam! Rozbieramy małego do kapieli, a tam z pępka krew 😢 Prawie zeszłam z tego świata. Zadzwonilam do polożnej, twierdzi, że to dobry znak, bo jakies drobne naczynia zasychają i niedługo odpadnie. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Aż się poryczałam z nerwow 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 20:58   #3051
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Te bibsy są z lateksu i z tego co wiem dziecko samo wyciąga sobie ten smoczek do kształtu dopasowanego do jego podniebienia. Ja sama zakupiłam jeden (nadaje się od 0 do 6m życia) w razie jakby nie załapała lovi 0-2m. Oj tak...mi ich tyle zostalo, że mam zapasy na przyszłość
Ja uzywalam szpitalnych kajakow + zuzylam w szpitalu paczke nocnych canpola i paczke dziennych, staralam sie zmieniac po kazdym korzystaniu z wc. Teraz w domu już albo noszę podpaske albo nic.

Też spodziewalam sie hardcore w tym temacie, choc biorac pod uwagę jak mi gnietli brzuch po porodzie żeby się wszystko z niego ,,wylalo" to nie dziwie sie, że mambtej wydzieliny tak malo.Z rok na pewno jeśli tylko się uda zaspokoic malutka. Cały czas Cię boli kp?

Moja córcia wisiała wczoraj na cycach od po północy do 5 rano. Jechała tak równo tak bolesnie, że miałam pierwszy kryzys Ach! Udanej sesji i czekamy na efekty

My mamy w środę

Spontanicznie się zdecydowaliśmy!

Tylko nie wiem jak ogarnąć jedzonko, chyba muszę odciągnąć na tą sesję, tylko ile?Hmm masaż szyjki i brak bólu? Hmm mnie jal zbadała położna na porodowej to wydarłam się jak tralala

A pomagasz jakoś szczęściu ?
U mnie w piątek były daktyle, skakanie na piłce, masaż sutków - w sobotę już rano plamiłam. Przez dzień powtórka + tż w akcji...i o północy z rozwarciem na opuszek i regularnymi skurczami jechałam na ip. Także wierzę w to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Codziennie coś tam próbuje szczęściu pomoc, różne metody odchodzą, ale chyba przestaje w to wierzyć i tez nic na siłę no i w tej sytuacji próbuje się też nie zafiksowac na tym punkcie, bo jeszcze się człowiek psychicznie zablokuje, raczej korzystam z majoweczki skoro nie dane nam ją spędzić z nowym członkiem rodziny jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 21:01   #3052
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Michacha nie przejmuj się, położna mi tez mówiła ze jakbym krew zobaczyła to nie panikować

Mały dalej mi krzyczał teraz leży w kołysce ale niespokojnie coś.. biedny chłopczyk biedna matka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 21:28   #3053
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Codziennie coś tam próbuje szczęściu pomoc, różne metody odchodzą, ale chyba przestaje w to wierzyć i tez nic na siłę no i w tej sytuacji próbuje się też nie zafiksowac na tym punkcie, bo jeszcze się człowiek psychicznie zablokuje, raczej korzystam z majoweczki skoro nie dane nam ją spędzić z nowym członkiem rodziny jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, tak nie chodzi o zafiksowanie, najwidoczniej maluch chce pozwolić mamie zjeść grilla i ostatnie lody z lodowej 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 22:18   #3054
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas pępek trochę krwawił niedługo przed odpadnięciem kikuta, później tez jeszcze dwa dni trochę krwi się pojawiało, nie panikowałam bo położna to widziała i mówiła, że tak czasami jest, nie martwić się i wycierać do sucha. No to tak robiłam o weszło mi w nawyk, nadal po każdej kąpieli ususzam patyczkiem higienicznym.

Mi tez tych pontonów zostało, ale ja oprócz paczki tych bella mama miałam zestaw połogowy seni i on mi bardzo odpowiadał. Te ich majtki chłonne wyglądały kiepsko ale świetne są na pierwsze chwile po porodzie.

Cocci - to mówisz, że ten biebs sam się dostosuje do potrzeb dziecka? Moze jednak zaryzykuję i spróbuję podawać.

Ja dziś miałam pierwsze karmienie w plenerze. Maluszek się najadł i uspokoił, tylko ja tak bardzo chciałam karmić dyskretnie że niedopilnowałam aby fobrze chwycił i teraz boli mi sutek i jakiś "bąbel" się zrobił na tej pierwszej otoczce.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 22:24   #3055
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja do dziś używam tych wielkich podpasek

Kikut dzisiaj odpadł,brzydko wyglada ten pępek, próbowałam się dodzwonić do położnej,ale nie odebrała. Chociaż jak wyczyściłam dokladnie to już nie ma tragedii, sama nie wiem czy tak powinno to wyglądać, nie krwawi, ale jest taka żółta maź w środku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 22:25   #3056
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Codziennie coś tam próbuje szczęściu pomoc, różne metody odchodzą, ale chyba przestaje w to wierzyć i tez nic na siłę no i w tej sytuacji próbuje się też nie zafiksowac na tym punkcie, bo jeszcze się człowiek psychicznie zablokuje, raczej korzystam z majoweczki skoro nie dane nam ją spędzić z nowym członkiem rodziny jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super podejscie ☺
Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Michacha nie przejmuj się, położna mi tez mówiła ze jakbym krew zobaczyła to nie panikować

Mały dalej mi krzyczał teraz leży w kołysce ale niespokojnie coś.. biedny chłopczyk biedna matka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
U nas pępek trochę krwawił niedługo przed odpadnięciem kikuta, później tez jeszcze dwa dni trochę krwi się pojawiało, nie panikowałam bo położna to widziała i mówiła, że tak czasami jest, nie martwić się i wycierać do sucha. No to tak robiłam o weszło mi w nawyk, nadal po każdej kąpieli ususzam patyczkiem higienicznym.

Mi tez tych pontonów zostało, ale ja oprócz paczki tych bella mama miałam zestaw połogowy seni i on mi bardzo odpowiadał. Te ich majtki chłonne wyglądały kiepsko ale świetne są na pierwsze chwile po porodzie.

Cocci - to mówisz, że ten biebs sam się dostosuje do potrzeb dziecka? Moze jednak zaryzykuję i spróbuję podawać.

Ja dziś miałam pierwsze karmienie w plenerze. Maluszek się najadł i uspokoił, tylko ja tak bardzo chciałam karmić dyskretnie że niedopilnowałam aby fobrze chwycił i teraz boli mi sutek i jakiś "bąbel" się zrobił na tej pierwszej otoczce.
Uspokoiłyscie mnie. Myślelismy, że mu coś naruszyliśmy, bo sporo dziś leżał na brzuchu, dzieki czemu się porządnie wypierdział...

Idę spać, mam nadzieję, że jutro będzie lepszy dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 22:33   #3057
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ja do dziś używam tych wielkich podpasek

Kikut dzisiaj odpadł,brzydko wyglada ten pępek, próbowałam się dodzwonić do położnej,ale nie odebrała. Chociaż jak wyczyściłam dokladnie to już nie ma tragedii, sama nie wiem czy tak powinno to wyglądać, nie krwawi, ale jest taka żółta maź w środku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta żółta maź też była, kilka dni po ustaniu krwawienia jeszcze się pojawiała - niby to też w porządku - wycieraj do sucha, żeby jakieś bakterie się nie namnożyły. Połozna mówiła, ze tak jest jak odrobina kikuta jeszcze zostanie mi się wydawało, że nie ma już ale mógł być trochę głębiej. Jak byli lekarze to stwierdzili że bardzo ładnie wygojony więc chyba i ta krew ta maź to normalne etapy gojenia się. Starszy trafił w moje ręce już z pępuszkiem zagojonym więc teraz to była dla mnie nowość i trochę się tej pielęgnacji bałam.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 00:49   #3058
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
U nas pępek trochę krwawił niedługo przed odpadnięciem kikuta, później tez jeszcze dwa dni trochę krwi się pojawiało, nie panikowałam bo położna to widziała i mówiła, że tak czasami jest, nie martwić się i wycierać do sucha. No to tak robiłam o weszło mi w nawyk, nadal po każdej kąpieli ususzam patyczkiem higienicznym.

Mi tez tych pontonów zostało, ale ja oprócz paczki tych bella mama miałam zestaw połogowy seni i on mi bardzo odpowiadał. Te ich majtki chłonne wyglądały kiepsko ale świetne są na pierwsze chwile po porodzie.

Cocci - to mówisz, że ten biebs sam się dostosuje do potrzeb dziecka? Moze jednak zaryzykuję i spróbuję podawać.

Ja dziś miałam pierwsze karmienie w plenerze. Maluszek się najadł i uspokoił, tylko ja tak bardzo chciałam karmić dyskretnie że niedopilnowałam aby fobrze chwycił i teraz boli mi sutek i jakiś "bąbel" się zrobił na tej pierwszej otoczce.
Uspokajający smoczek z interaktywną końcówką uspokajającą wykonany jest z organicznego kauczuku.

Smoczki BIBS są☠wytrzymałe, miękkie i☠elastyczne, dzięki czemu dziecko przy odpowiedniej wentylacji podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy.

Osłonka została wyprofilowana tak aby nie☠dotykać do ust i brody Maluszka zapobiegając tym samym☠zaczerwienieniom, krostkom, wykwitom bakteryjnym czy poważniejszym zakażeniom skóry.

Osłona dodatkowo posiada otworki dzięki czemu Maluszek łatwo oddycha trzymając smoczek w buzi.

Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonantologami, dzięki temu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego Maluszka.

Smoczki mogą być stosowane u dzieci od pierwszego dnia życia.

W smoczkach☠BIBS☠nie stosuje się☠żadnych substancji chemicznych aby otrzymać powtarzalnie identyczny produkt.

Z tego też powodu w każdej serii nie ma 2 takich samych smoczków, a☠smoczki mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Ponieważ smoczek jest wykonany z organicznego kauczuku Hevea intensywnie użytkowany [ssany] będzie się rozszerzał, zaś sama końcówka będzie się zaokrąglała uzyskując kształt sfery/kuli. Rozciąganie☠ podczas pompowania powoduje zwiększanie się samej końcówki z tego też powodu☠smoczek Bibs należy wymienić co 30 dni lub jeśli zachodzi potrzeba częściej.

Aby maluszek był zadowolony ze smoczka zalecamy stosowania min. 2 smoczków o tym samym rozmiarze naprzemiennie celem odciążenia pracy naturalnego kauczuku. Ideałem jest posiadanie 4 smoczków celem zmniejszenia nadmiernego rozciągania końcówki, która jest ssana.

Smoczek☠BIBS☠jest 100% naturalnym produktem i nie zawiera stabilizatorów chemicznych [związki siarki], które utwardzają smoczek i zapobiegają jego rozciąganiu w czasie użytkowania zachowując kształt końcówki jaka był przy zakupie.

To ze strony producenta ;-)

Musisz jedynie kontrolowac bo są opinie, ze niektore maluszki sobie z nim nie radza i sie dlawia, ale juz jako kilku miesieczne maluchy owszem.

A czemu wcześniej go nie chciałaś podać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 01:48   #3059
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cocci - dziękuję.
Nie chciałam podać bo u mnie nie są ogólnie dostępne, trzeba zamawiać przez internet a z moich doswiadczen wynika, że lepiej aby taki uspakajacz było łatwo i szybko dokupić.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 02:21   #3060
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

No u mnie też nie ma stacjonarnie tego smoczka ale tez sie zastanawiam czy nie zamowic jeden na probe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.